18 Yorum

Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

Wyoming’de Şirket Kurma rehberi. Wyoming’de LLC şirketiniz olsun istiyorsanız adım adım başlayalım

Bu rehberde, Amerika’nın Wyoming eyaletinde şirket kurma adımlarını uygulamalı olarak sizlerle paylaşacağım.

Eğer Amerika’nın Wyoming eyaletinde uygun fiyata, minimum maliyetli bir LLC kurup online işinizi yürütmek istiyorsanız, bu rehberi adım adım uygulayabilirsiniz.

Hazırsanız başlayalım.

Amerika’ da LLC şirket kurmak için öncelikle bir Registered Agent seçerek süreci işletmeniz gerekmektedir. Registered Agent’lar şirketimizi uzaktan kurmamıza aracılık eden, devamında hizmet almamız gereken, devlet tarafından bu işe yetkilendirilmiş kuruluşlardır. Bu kuruluşlara güvenebilirsiniz çünkü eyaletler, bu kuruluşlara işlem yetkisi veriyor.

Bu blogda bir çok kayıt acentesini (Registered Agent) tanıttım, bu konuda burada bir çok yazı bulabilirsiniz fakat bu rehber için, Inc Authority (Buradan tıklayıp inceleyebilirsiniz) firmasından hizmet alarak şirket kurulumunu gerçekleştireceğiz. Sebebi ise fiyatının çok uygun (Şirket kurulumu ücretsizdir ve ilk yıl registered agent ücreti almıyorlar) ve firmanın güvenilir olması. Ayrıca ZenBusiness acentesi ile de şirketinizi kurabilirsiniz ZenBusiness incelemesine buradan göz atabilirsiniz.

IncAuthority.com Hakkında

Inc Authority, yaklaşık 30 yıldır dünyanın farklı bölgelerindeki girişimcilerin şirketlerini kurmak için Registered Agent hizmeti sağlayan çok köklü ve büyük bir Amerikan şirketidir. Yola çıkış amaçlarını, girişimcilerin iş hayatına atılırken onlara uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet vermek olarak benimsemişler. Uzun zamandır ücretsiz şirket kurulum hizmeti veriyorlar üstelik ilk yıl ücretsiz Registered Agent hizmeti sunuyorlar. Gelecek yıllarda ise bu ücret sadece 99$ bu fiyatlar ve avantajlar firmayı oldukça cazip kılıyor.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak Inc Authority ile Wyoming’de Şirket KurmakInc Authority, Amerika’ da ikamet eden veya Amerika dışı girişimcilere ABD’ nin farklı eyaletlerinde şirket kurmaları konusunda hizmet veriyor. Portföylerinde ABD’nin hemen hemen tüm eyaletleri bulunuyor. Fiyatları da diğer Registered Agent’lara nazaran gayet uygun.

Eğer Amerika’ da uygun fiyata bir LLC kurup, Stripe ile online mağazanızdan kredi kartı ile ödeme almak, Amazon’da iş yapmak gibi bir girişiminiz varsa, Inc Authority başlangıç için en uygun çözümdür.

EIN (Federal vergi kimlik numarası) devlet tarafından ücretsiz verilen bir numaradır. Inc Authority ile kurulum sırasında 49$ ek ücretle ein hizmeti alabiliyorsunuz. Eğer 49$ ödemek yerine bu numarayı kendim almak istiyorum derseniz bu da mümkün. Amerika’ dan EIN Numarası Almak adlı rehberdeki adımları uygularsanız ücretsiz olarak formunuzu doldurup kendiniz de başvuru yapabilirsiniz.

Inc Authority, müşteri memnuniyeti olarak gayet iyi bir referans sağlıyor. Trustpilot üzerinden yapılan gerçek müşteri yorumları bunu kanıtlıyor.

Inc Authority ile şirketinizi benim referansımla bu linki tıklayarak kurarsanız kurulum aşamasında zaman zaman ekstra %20 indirim kuponu çıkıyor. Şansınız varsa yararlanabilirsiniz.

Gereksinimler ve Bilinmesi Gerekenler

 • Inc Authority şirket kurulumu için (ABD’ de ikamet etmeyen girişimciler) size ücretsiz bir sanal adres hizmeti vermez. Fakat bunun için yazının devamında size, çözüm sunacağım.
 • Kimlik veya pasaport gerekmez her şey online yürütülür
 • EIN için IRS’ ye 49$ karşılığında sizin için form doldurup EIN’ ınızı dijital olarak teslim ederler. (İsterseniz bu ücreti ödemeden kendinizde EIN numaranızı alabilirsiniz. Buraya bakınız.)
 • Diğer Registered Agent firmalarına göre maliyetleri düşüktür. Hatta en ucuzudur diyebilirim.

Inc Authority ile Amerika’da Şirket Kurma Maliyeti

Şirketi hangi eyalette kuracağınıza bağlı olarak bilindiği üzere eyalet bazında farklılık gösteren tek seferlik kurulum başlangıcında ödenmesi gereken eyalet dosyalama ücretleri bulunur. Bunlar eyaletlere göre farklılık gösterir ayrıca bazı eyaletlerde, devam eden yıllarda bu ücretleri ödemeniz gerekirken bazı eyaletlerde bulunmaz. Yani 0$ dır (ör. New Mexico)

Wyoming eyaleti dünyanın her yerinden yeni girişimcileri kabul eden girişimci dostu bir eyalet. Bir çok Amazon, dropshipping girişimcisi ve dijital ürün-hizmet satıcıları, şirketini kurmak için Wyoming eyaletini tercih ediyor.

Kaliforniya ve Hawaii gibi eyaletler kesinlikle tercih edilmemeli çünkü yıllık dosyalama bedelleri oldukça yüksek.

Kurulum İçin Tek Seferlik Maliyetler

 • Wyoming eyaleti için kurulum aşamasında ödenecek dosyalama ücreti 109$ ‘ dır
 • Adres için yazının devamında anlatacağım ücretsiz yöntemi seçebilirsiniz. Eğer ücretli bir adres kullanmak isterseniz aylık 5.99$‘a Anytimemailbox.com dan adres alabilirsiniz. (Aktivasyon için hesap doğrulama ister bilginiz olsun.  Diğer bir opsiyon ise Wyomingmailforwarding.com bu şirket sadece 15$’ a size şirketinizi kurmanız için adres göstermeye izin veriyor burada detaylar ve hesap açma süreçlerini anlattım.
 • ABD’ de sanal telefon numarası : 2$ (Zadarma üzerinden bu linkten alabilirsiniz)
 • EIN hizmeti için isteğe bağlı 49$ (İsterseniz ücretsiz olarak kendiniz form doldurup kendiniz başvurun)
 • Şirket Sözleşmesi (Bunu ücretsiz kendiniz de hazırlayabilirsiniz burada detaylar var) 89$

Kurulum Sonrası Aylık – Yıllık Maliyetler

 • Wyoming eyaletinde her yıl eyalete 50$ franchise tax ödemeniz gerekir.
 • Sanal telefon numarası : 2$ /Ay (Zadarma üzerinden buradan alabilirsiniz)
 • Registered Agent yıllık hizmet bedeli 99$ / Yıl (İlk yıl bu hizmet ücretsiz bir sonraki yıldan itibaren bu ücreti ödemeniz gerekiyor.
 • Gelecek yıllarda toplamda yıllık şirket masrafınız ortalama 160 dolar civarındadır.

Inc Authority ile Amerika’ da LLC Şirket Kurulum Adımları

Yukarıdaki açıklamaları okuyup yıllık ve aylık masrafları göz önünde bulundurduktan sonra Inc Authority ile Amerika’ da LLC şirket kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

Sonraki sayfada, işletme türünü ve LLC’yi oluşturmak istediğiniz eyaleti seçebilirsiniz.

 • Business type olarak LLC, State (eyalet) olarak Kentucky seçiyoruz ardından Save and continue düğmesine basarak devam ediyoruz.

Wyomingde Şirket Kurmak

 • Bu adımda işletme sahibi hakkında bilgileri girmemiz gerekiyor. Ad, soyad, e-posta ve Zadarma dan kiraladığınız ABD telefonunu girip alttaki sözleşmeyi kabul ederek bir sonraki adıma geçiyoruz

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 3 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

 • Bu adımda LLC şirketin detaylarını girmemiz isteniyor.
 • Şirket adını seçerken eyalet web sitesinden (bu linkten) bir arama yapın seçtiğiniz isme benzer bir isim varsa farklı alternatifler bulmalısınız aksi taktirde izin verilmez.
 • Şirket adının uzantısı Limited Liability Company”, “LLC” veya “L.L.C.” ile bitmelidir. ABD’de LLC Şirket İsmi Seçme yazısını da ayrıca inceleyebilirsiniz.
 • Şirketiniz için bir ad yazıp işiniz hakkında kısa bir ingilizce açıklama girebilirsiniz. E-commerce business veya Digital Services (20 karakterlir bir açıklama ) yazıp aşağıdaki kutucukları (Will your business accept credit card payments? yani kredi kartı ödemeleri kabul edip etmeyeceğinizi soruyor. ) Yes işaretleyerek ve online kutusunu işaretleyip bir sonraki adıma geçebiliriz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 5 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

 • Amerika’ da ücretsiz adrese sahip olmak

Bu aşamada size ücretsiz adres sağlayan bir posta firmasından faydalanacağız. Ücretsiz üye olarak size bir adres tahsis ediyorlar. Bu sayede size gelen bir evrak vs. varsa gönderimini ücretli yapıyorlar hem de bu adres üzerine şirketinizi kurmuş oluyorsunuz. (Evrak geldiğinde gönderimler ücretlidir web sitesinden gönderim ücretlerine bakın çünkü dijital tarama hizmeti yoktur

Eğer ücretli bir adres hizmeti kullanmak isterseniz bunda özgürsünüz. Tavsiyem 15$’ a Wyomingmailforwarding.com dan ömür boyu ücretsiz taradıkça öde bir adres de alabilirsiniz burada adres alma detayları var noter ve aktivasyon istemez.

Adres için Shipito ile devam etmek isterseniz Shipito.com ‘a buradan ücretsiz hesap açarak anında bir adres sahibi olabiliyorsunuz.

Adımlar:

Shipito.com gidip signup a tıklayarak üyelik için bilgilerinizi doldurun.

shipito ile amerika da adres almak Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

Ad, soyad e-mail ve telefon bilgilerinizi girip bir şifre belirleyin. Hemen yandaki sütundan Free Account seçin.

shipito ile amerika da adres almak 2 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

E-postanıza bir doğrulama linki gelecektir. Tıkladığınız anda aşağıdaki gibi bir pencere açılacak ve adresiniz hazır.

shipito ile amerika da adres almak 4 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

Bu adres üzerine şirket kurulacak fakat aynı zamanda bu hizmeti faklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Örneğin, Amerika’ dan bir şeyler satın aldığınızda bir kaç paketi birleştirip Türkiye’ deki veya farklı bir coğrafyadaki adresinize postalıyorlar. Kazandıkları nokta aslında burası bir komisyon karşılığı posta hizmeti. Ayrıca şifrenizle oturum açarak sitenin yönetim paneline oturum açabilirsiniz buradan postalarınızı vs. takip edebiliyorsunuz.

 • Şimdi shipito dan veya ücretli olarak aldığınız adresi aşağıdaki adımdaki ekrana girebilirsiniz. Shipping addres ile aynı adres kutucuğunu işaretleyip aşağıdaki mesajları telefonuma almak istiyorum kısmını işaretleyip bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Bu arada şunu da belirtelim adresinizle şirketinizi kuracağınız eyaletin aynı olma zorunluluğu yok dilediğiniz eyalette adres alıp şirketi o adrese kurmakta özgürsünüz. Tüm eyaletlerde şirket kurmak için prosedür aynı adres yeri önemli değil.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 6 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket KurmakAşağıdaki sayfada yeni bir hesap oluşturmak için mail adresinizi ve parolanızı belirlemeniz gerekiyor. Bu işlem Incauthority yönetim paneline erişebilmek için gereklidir

wyominge sirket kurmak 2 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

 • EIN numarasını Inc Authority üzerinden hizmet alarak 49$karşılığında sizin için almalarını isteyebilirsiniz. EIN (Federal vergi kimlik numarası) devlet tarafından ücretsiz verilen bir numaradır. Eğer 49$ ödemek yerine bu numarayı kendim almak istiyorum derseniz bu da mümkün. Amerika’ dan EIN Numarası Almak adlı rehberdeki adımları uygularsanız formunuzu doldurup kendiniz de başvuru yapabilirsiniz. No seçip bir sonraki adıma geçiyoruz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 8 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

 • Bu adımda, işletme sözleşmesini (Operating Agreement) dahil edebilirsiniz, eğer şirket kurulduktan sonra kendiniz oluşturmak isterseniz burada detaylar var. Bu rehberde yes ile dahil ederek devam ediyoruz fakat belirttiğim gibi kendiniz de ücretsiz şablonlarla hazırlayabilirsiniz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 9 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

Bu adımda standart 7 gün sürecek şirket kurma süresini hızlandırmak için ekstra ücret ödeyebilirsiniz. Süreyi biraz daha kısaltmak için seçim size kalıyor. No seçip ilerliyoruz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 7 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

 

 • Bundan sonra size ekstra eklentiler sunulur. Bunlar, dava koruması (dava açıldığında reddeden bir sözleşme) Express teslimat (Belgelerinizi hızlı bir şekilde postalama) Alan adı yani domain (29$ çok yüksek işaretlemeyin)
 • Son olarak, LLC şirketinizi kaydettirmek için ödeme yapmanız gerekecektir. Hesaplanan maliyetler şunlar olmalı;
  • İşletme Sözleşmesi – 89 $ (Seçim yaptıysanız)
  • Wyoming Eyaleti Dosyalama ücreti – 109 $

Delivery option kısmını free $0 işaretleyin. Billing adres kısmını şirketinizin adresi olarak seçebilirsiniz veya Türkiye’ de ki adresinizi de girebilirsiniz. Şirket belgelerinde çıkmaz.

Toplam Ödenmesi Gereken Fiyat EIN seçeneği olmadan 198$

wyominge sirket kurmak 4 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

Bu aşamada karşınıza kupon çıkabilir kaçırmadan %20 indirimi uygulayın

wyominge sirket kurmak 3 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

Kupon uygulandıktan sonra toplam ödemeniz gereken fiyat 180$ a düşüyor

wyominge sirket kurmak 5 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

Bu adımları uyguladıktan sonra ödemeyi yapıp, hemen siparişi vererek şirket kurulumuna başlıyorlar.

Şirket kurulumu  yaklaşık 7 -8  iş günü sürecek (eğer hızlandırma hizmeti almadıysanız) bazen daha erken de kurabiliyorlar. Sonrasında şirket kuruluş belgenizi alacaksınız ve bir kaç evrak imzalamanız için size gönderilecek. Bunları e-mail ile gönderiyorlar indirin, imzalayın ve birer kopyasını muhafaza edin, sonra imzaladığınız dijital kopyaları onlara geri gönderin. Bu süreçte e-mailinizi takip edin ek hizmet isteyip istemediğinizi sorabilirler eklemek zorunda değilsiniz.

Eyalet Web Sitesinden Kurulan Şirketinizi Görebilirsiniz

Kurulum süreci bittikten sonra Wyoming eyalet web sitesinde (buradan)şirket adınızı tam olarak yazarak şirketinizin kurulup kurulmadığını görebiliyorsunuz. Kurulum tamamlandığında şirketiniz burada listelenecektir. Aşağıdaki gibi;

wyominge sirket kurmak 6 Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak

İşte bu kadar şirketiniz kuruldu.

Şirket kurulduktan sonra sizin için EIN başvurusu yapacaklar (eğer bu seçeneği seçip ödeme yaptıysanız) ve size imza için bir ss4 formu gönderecekler. Sonrasında EIN için beklemek gerekiyor. EIN numaranız geldikten sonra artık banka hesabınızı açabileceksiniz. Amerika’ da Banka Hesabı Açmak rehberine göz atabilirsiniz. Veya banka hesabı açmak yerine Transferwise (üye olmak için tıklayın) kullanabilirsiniz çünkü stripe tarafından 100% legal olarak destekleniyor. Burada stripe ile Transferwise bağlantısının anlatıldığı adım adım bir rehber var.

Ardından Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Açmak için bu rehberden faydalanıp online işinizi kurmanın son adımını da gerçekleştirip, kredi kartından ödeme alma işini de böylece çözmüş olacaksınız.

Herhangi bir sorunuz veya aklınıza takılan bir bölüm varsa iletişim formunu doldurarak benimle iletişime geçebilir veya yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Bol şanslar!

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

18 Yorum. Yeni Yorum

 • Tekrar Merhaba Wyoming için şirket sözleşmeniz varmı ? Bu sözleşmeyi kendimiz doldurursak Inc Authority bu sözleşmeyi devlete sunmak için kabul edermi ? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba,
   Wyoming eyaleti bir operating agreement oluşturmanızı ve devlete göndermenizi şart koşmaz. Ama güvence amacıyla bir tane kendiniz oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki linkte Wyoming eyaletindeki bir LLC için kullanabileceğiniz bir operating agreement şablonu var . Şirketiniz kurulduktan sonra bunu kendinize göre doldurup saklayabilir ayrıca şirket kurulum belgelerinizi imzalayıp Incauthority ye gönderirken diğer evraklarla beraber bunu da iliştirebilirsiniz. Bir kopyası da onlarda kalabilir.

   https://startupsole.com/wp-content/uploads/2021/05/Single-Member-Operating-Agreement-Wyoming.pdf
   Ama dediğim gibi eyalet bu sözleşmeyi şart koşmaz oluşturmak için mecburiyetiniz yok bazı eyaletler şart koşuyor örneğin Delaware de bu sözleşmeyi eyalete göndermeniz lazım yoksa LLC kurulumu yapılamıyor.

   Cevapla
 • Bu detaylı anlatım için Tebrikler. Zadarma dışında önerebileceğiniz operatör varmı ?

  Cevapla
  • Teşekkürler,

   Zadarmayı kendimizde kullanıyoruz fiyat gayet uygun ve SMS desteği de var. Stripe, paypal ve banka için tüm sms verification ları aldık bugüne dek sorun olmadı. Onay tarafı ise 1 gün sürmeden sadece kimlik resmini göndererek halloluyor.
   Diğer bir alternatif ise aşağıdaki linkten gidebileceğiniz sonetel
   https://startupsole.com/go/sonetel/
   Bu servisi de önerebilirim ama onay aşamasında TR deki adresinizi kanıtlamanız için elektrik, su, doğalgaz tarzı faturalardan birini isterler ayrıca kimlik resminizi de istiyorlar bilginiz olsun.

   Cevapla
   • Pasaportum yok kimliğimi reddettiler Noter onaylı tercümesini bile reddettiler 🙁

    Cevapla
    • Eski tip kimlik ise reddederler yeni tip kimliğinizi yüklemeniz gerekir. Pasaport istemezler eski kimlik ise noter onaylı bile olsa kabul görmez. Yeni kimlik çıkartabilirsiniz ama telefon numarası şirket kurulumuna engel değil ilk aşamada gerekli olmuyor daha sonra banka hesabı açarken veya bir yerlere kaydolurken telefon gerekli. Incauthority sizden kurulum adımların bir USA telefonu ister bu telefon eyalet kayıtlarında geçmez sadece aracı şirket sizin iletişiminizi alıyor. Bu süre zarfında (kimlik çıkartma, telefon onaylama) şirketiniz zaten açılmış olur. Zaten telefonla size ulaşmazlar her şeyi e-mail yoluyla bildiriyorlar.

     Cevapla
 • S.a.
  Oluşturduğunuz nu muhteşem kaynak icin sizlere teşekkür ederim.

  Bende bir wyoming llc oluşumu icin başvurdum. Adresi wyomingmailforwarding den aldım ein de firmadan ek hizmet olarak istedim umarım hafta ortasına doğru kurulum tamamlanır. Her şey için sağolun.

  Cevapla
 • Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bende şirket kurmaya adım attım. Wyoming den 15 dolara posta adresi satın aldım adres maili gelir gelmez Wyoming llc şirketimi kuracağım. değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim

  Cevapla
  • Adresiniz muhtemelen bu akşam gelir genelde aynı gün veya maksimum bir sonraki gün tanımlanıp mail geliyor gelmeden kuruluma geçmeyin süit numarası size özel tanımlanıyor maili bekleyin. Hayırlı olsun, bol kazançlar dilerim.

   Cevapla
 • Merhabalar
  Sirketi kurduk sizinle birlikte degerli admin.
  Her sey icin tesekurler, saygilar

  Cevapla
 • merhaba. Öncelikle bu ayrıntılı, adım adım uygulamalı makaleleriniz gerçekten çok faydalı oluyor. Bir kere daha size teşekkür etmek istiyorum. kredi kartı ödemelerini kabul edip etmeyeceğimizi sordukları kısımda evet seçip, bu yönde bir çalışmamız olmaz ise sorun çıkar mı? Yani esasında kredi kartı ile bir işim yok ama ne olur ne olmaz diye evet seçmek istiyorum. seçmeli miyim?

  Cevapla
  • Merhabalar olumlu yorumlarınız icin teşekkürler.

   Hic bir sorun olmaz sadece veri toplama amacli dilediginizi isaretleyebilirsiniz.

   Cevapla
  • Merhaba, tüm içeriğinizi dikkatle okudum. EIN formu cok zor bir form mu? Yani bunu biz doldurup kolaylikla alamaz miyiz? Bir de formu sirket kurulumuna gecmeden once mi yoksa kurduktan sonra mi almaliyiz? O kisimda takildim.

   Son olarak bu asamalari tamamladik, ein numaramizi aldik,

   Bundan sonraki asamada banka hesabi da actigimizi dusunursek, sorunsuz bir paypal business hesabi icin gereklilikleri yerine getirmis oluyor muyuz? Ve boyle bir sirket uzerinden fatura kesme vs islemleri yapmali miyiz? Yoksa sadece paypal hesabi icin kullanip odemeleri trye cekip trde mi fatura kesmeliyiz?

   Cevapla
   • Merhaba,

    1. Ein kısmı çok zor değil ama hata yapılması durumunda sonuçlanması cok zaman ve emek istiyor doldururken cok dikkat etmek gerek. Bu yazidaki örnek formu baz alarak kendinize gore uyarayıp faxlayabilirsiniz. Fakat sirket kuruluş belgenizi eklemeyi unutmayın. Ein başvurusu sirket kurulduktan sonra yapılır.
    https://startupsole.com/amerika-dan-ein-numarasi-almak/

    2.Ein, sirket kurulumu ve banka hesabi açtıktan sonra sorunsuz bir paypal hesabı acamazsiniz. Buraya kadar sadece stripe gibi bir sanal pos geçidi ile legal olarak ödeme alabilir duruma gelirsiniz. Eticaret sitenize stripe entegre edip kart ile odeme alabilirsiniz. Stripe ta biriken parayi wise veya banka hesabınızaçekersiniz. Paypal icin itin numarasi almaniz gerekiyor kayit aşamasında istenir, ayrica usa adresinizi bir fatura ile doğrulamanizi ister paypal. Yoksa hesap dogrulamasini gecemezsiniz. Adres ve itin kısmını halledemiyorsaniz stripe ile kredi karti ödemelerini kabul edebilirsiniz işinizi görür.

    3. Şirketinizin üzerine açtığınız banka hesabina biriken parayi wise ile tr ye aktarabilirsiniz. Faturayi amerikadaki sirletinizden kesersiniz. Tr den odeme almıyorsunuz sonuçta. Muhasebesel ve vergisel boyutları için bir uzmana danışmanizi tavsiye ederiz. Bu platform üzerinden vergi veya muhasebe tavsiyesi veremiyoruz çünkü böyle bir ehliyete sahip değiliz.

    Umarım faydalı olmuştur.

    Cevapla
    • Yani paypal hesabı açmak hiçbir şekilde mümkün değil mi ? Benim şirket kurulumundaki nihai amacım aslında stripe dan ziyade paypal. Stripe de olsa iyi olur tabi fakat burada zaruri ihtiyacım paypal olmakta. Bunun için alternatif bir çözümünüz, “bu şekilde ilerleyerek paypal hesabı açabilirsin, sorunsuz kullanabilirsin” diyebileceğiniz bir yöntem var mı?

     Açıkçası şirket açıp da paypal business kullanamamak çok mantıksız geldi bana, paypalı kullanabilmek için daha ne kadar para harcamamız gerek 😀

     Cevapla
     • Yani keşke ucuz ve kesin bir çözüm olsa da paylasabilsek. Abd den vps veya vpn kiralayıp bireysel olarak paypal kullananlar var ama ne kadar süre sonra kapanır onu kimse bilemiyor. Türkiye’de ki faaliyetleri durdurulmasaydi bu tip çözümler aramak zorunda kalmazdik.

      İllaki paypal acmak konusunda israr ediyorsanız ve harcayacak çok paranız varsa çözüm var.
      1. Bir adet Abd de ofis kiralarsiniz elektrik veya telefon faturası dogrulama amaçlı açtirirsiniz. Doğrulama sonrası kapatırsiniz.

      3. Bir araci kullanarak itin alirsiniz

      Bir kac bin dolar harcayarak işiniz çözülür.

      Veya startpack.io gibi bir platform ile şirket kurup itin arti sanal ofis kiralayip komple bir çözüm alırsınız.

      Şuan bizim bildiğimiz baska bir yol yok maalesef.

      Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

LLC KURULUMU

Online İşinizi Hemen Kurun!

Amerika'da LLC Şirket Kurulum Danışmanlığı Alın