15$’a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Bu rehberde, şirket kurulumunda adres gösterebileceğiniz, noter onayı, USPS Form 1583 vs. istemeyen ve tek seferlik bir ödeme ile (15$) ömür boyu kullanabileceğiniz bir posta yönlendirme hizmetinden bahsedeceğim.

Bu adrese tüm eyaletlerde şirket kurabilirsiniz. Şirketi kurduğunuz eyalet ile posta adresinizin aynı eyalette olma şartı yok. Örneğin şirketinizi Kentucky’de kuracaksanız, şirketin posta adresi Wyoming veya başka bir eyalette olabilir.

Bu firma, wyomingmailforwarding.com

Üye olup 15 dolarlık bu paketi satın adlığınızda size bir panel veriyorlar be bir mühlet sonra size tanımlanan adresi e-posta ile teslim ediyorlar. 30 N Gould St Sheridan, WY 82801 gibi bir adres tahsis ediliyor ama suit numaranız size e-posta ile bildiriliyor yani değişken.

Kayıt olduktan 1 iş günü sonra e-posta ile size atanan suit numarası içerikli adresinizi gönderiyorlar. Eğer e-posta gelmezse mail atın adresinizi suit no ile birlikte verecekler ama en geç 1 iş günü sonra gönderiyorlar. Bu posta adresine gelen evrakları tarayıp panelinize yüklüyorlar. Eğer evrak gelmezse para ödemiyorsunuz ve ödediğiniz 15$ baki kalıyor ve hesabınız her daim aktif kalıyor.

Bu arada ilk gelen postanızın taramasını ücretsiz yapıyorlar yani ilk posta için ödeme yapmıyorsunuz.

Wyoming Mail Forwarding Özellikleri

 • Ücretsiz posta adresi olarak kullanabiliyorsunuz
 • Üye olduktan sonra ilk yönlendirme (10$ değerinde) ücretsiz hediye sonrakiler isteğe bağlı fiziksel veya dijital yönlendirme yapıyorlar
 • Bu adrese LLC şirket kurabilirsiniz
 • Adres Wyoming eyaletindedir
 • Her eyalette şirket kurarken bu adresi gösterebiliyorsunuz
 • Kullandıkça öde sistemi. Size gelen posta başına 10$ karşılığında tarayıp panele yüklüyorlar
 • Gelen posta aynı gün açılıp taranıyor
 • Orijinal postayı ikamet adresinize yönlendirmelerini isterseniz posta başına 15 dolar (İlk yönlendirme ücretsiz)
 • Yıllık veya aylık ücret yok
 • Tek seferlik 15$ kurulum ücreti ile ömür boyu kullanın
 • Büyük paket veya koli kabul etmiyorlar
 • Postalar 60 gün arşivde bekletiliyor sonra imha ediliyor

Nasıl Kaydolunur?

Kayıt aşamasını ve süreci öğrenmek için hemen kendi adıma gerçek bir hesap açıp 15$ ödeyerek bir kayıt oluşturdum. Bu esnada attığım adımların ekran görüntüsünü kaydederek adım adım sürecin nasıl işlediğini buradan paylaşmak istedim.

Öncelikle https://www.wyomingmailforwarding.com/order-service/mail-forwarding linkini tıklayıp kayıt sayfasını görüntüleyin. “START RECEIVING MAIL ANYWHERE” butonuna tıklayarak kayıt ekranına geçin.

amerikada adres almak 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Kayıt ekranı oldukça kolay ve tek sayfada olayca kayıt olabiliyorsunuz.

 • Company information bölümüne varsa LLC şirketinizin adını yazın, şirket kurmak için bu adresi alacaksanız kurmayı planladığınız şirketin adını yazın.
 • Business Type kısmına LLC seçin
 • Mail Forwarding Options kısmında ise “Free Wyoming Mail Forwarding” seçin

amerikada adres almak 2 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve Usefull Items kısmını işaretlemeden hemen alt kısımdaki Contact Information bölümünü doldurun

Adınız, Soyadınız NonUS seçerek cep telefonunuzu girin

amerikada adres almak 3 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Sayfayı biraz aşağıya kaydırıp

 • “Mailling Adress” kısmına geldiğinizde Türkiye’de ki ikamet adresinizi girin.
 • Account Information kısmına ise aktif kullandığınız bir mail girin. Size verecekleri online panele erişim için birde şifre belirleyin

 

amerikada adres almak 4 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Sayfayı aşağıya kaydırıp son adım olan ödeme kısmını halletmek için ad, soyad, kart numarası, kart CVV ve son kullanım tarihini girin. Toplamda 15$ olan (sizden tek seferlik alınacak ücret) tutarı ödemek için kart bilgilerini girdikten sonra “SUBMIT” butonuna tıklayın.

Not: Ödemelerinizde her zaman sanal kart kullanıp gün sonunda limitinizi sıfırlayın.

amerikada adres almak 5 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Ödeme alınırken biraz bekleyin.

amerikada adres almak 6 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Ödemeyi yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir admin panele yönlendiriliyorsunuz. Burada gelen postalarınızı, açılacakları ve taranmışları takip edebilirsiniz.

amerikada adres almak 7 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Sağ üst kısımdan isminizin yanındaki ok işaretine tıkladığınızda profil ayarlarını yapabileceğiniz bir alan bulunur.

amerikada adres almak 8 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Üyelik tamamlandığında size tanımlanan süit numarasını buradan göremiyorsunuz bilginiz olsun. Size gelen E-posta bilgilendirmesinde süit numaranızı içeren tam adresi görebilirsiniz. Eğer e-posta ulaşmaz ise info adresine kısa bir mail yazın mesai saatleri içinde dönüş yaparlar. Genelde ertesi gün mail atarlar.

Yani süit numaranızı içeren böyle bir posta gönderiyorlar. Bunun amacı şirketleri ayrı süit numaralarında barındırmaları böylece karışıklığı önlemiş oluyorlar. Neticede almanız gereken bilgi budur detayları bizi ilgilendirmiyor.

abd posta adresi almak 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Kurulum bu kadar. Bu işlemlerden sonra artık Wyoming’de bir posta kutunuz oluyor ve kullandıkça öde sistemi ile posta gelmedikçe hiç bir aylık, yıllık vs. ödeme yapmanıza gerek yok.

Dijital Posta Nasıl Gelir? Nasıl İndirilir?

Bu servise üye olup bir şirket kurulumu yapmıştık sonrasında ise bir başvuru sonucunda evrak gelmesi gerekiyordu. Evrak bir kaç gün içinde geldi.

Önce e-mail ile bilgilendirme iletisi geldi.

amerikada adres almak 9 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres AlmakMailde bir evrak teslim aldıklarından bahsediyorlar ve evrak panele yüklenmiş görünüyor. Hesaba oturum açıp evrağımızı indirebiliyoruz.

Panelde üst menüden Documents e tıklayıp gelen evrakın taranmış haline ulaşabiliyoruz. İlk gönderim ücretsiz olduğu için kilitli durumda değildi yani üzerine tıkladığımda direk olarak açıldı.

Bundan sonrakiler kilitli durumda olacak ve indirmek için 10$ ödeme yapmak gerekecek. Bu arada ıvır zıvır içeren gereksiz promosyon postalarını direk imha ediyorlar yani her belge için para ödemeye gerek kalmıyor. Zaten çok fazla evrak geldiği de yok.

amerikada adres almak 10 15$'a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almakİsterseniz LLC şirket kurarken buradaki adımları uygulayarak bir adres alabilir ve şirketinizin posta adresi olarak bu adresi kullanabilirsiniz. EIN alırken de, SS4 formuna bu firmadan aldığınız adresi girebilirsiniz. EIN mektubunuzun orijinali buraya ulaştığında isterseniz orijinalini isterseniz de dijital taranmış halini panelinizden vereceğiniz talimat ile teslim alabilirsiniz.

Ayrıca bu şirket Registered agent, EIN, ITIN, Apostil, gibi ek hizmetleri de ücret karşılığı sunuyor. Panelinizden ek hizmet satın alıp talimat verebiliyorsunuz. Eğer böyle bir hizmet alacaksanız öncesinde mail ile iletişime geçip ön bilgi almanızı tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

66 Yorum. Yeni Yorum

 • horward green

  bana şahsi olarak lazım kayıt olurken şirket tipi ne seçmem gerekiyor bir şirket sahibi değilim

  Cevapla
  • Gelen postalari şirket hesabı ile eşleştirip ayrıştiriyorlar. Sahsi olarak bir hesap acilir mi bir mail gönderip öğrenebilirsiniz. Çünkü hesap acarken bir şirket adi girmeniz istenir sizden.

   Cevapla
   • howard green

    companye adımı soyadımı yazdım, altta llc seçtim. Evrak gönderecek kurum benim adımı soyadımı yazacak, adresede bana verecekleri suit numarasını yazacağım, bir sorun olmaz bence, deneyeyim bakalım 😃

    Cevapla
    • Yani işe yarayabilir ama sadece evrak kabul ediyorlar bilginiz olsun. Paket, kutu vs kabul etmezler.

     Cevapla
     • howard green

      Bana sadece zarf kağıt evrak işleri için lazım tamda bana göre aslında 🙂 çoook teşekkür ederim

      Cevapla
 • Mehmet

  Merhabalar Bana bir order detail geldi fakat orda suit numaram yazmıyor. Bunun dışında başka bir mail daha mı alacağım. Kayıt olup alalı tam 1 gün oldu. Tam olarak anlamadım o yüzden size danışmak istedim

  Cevapla
  • Merhaba,

   Order detail haricinde bir mail daha gelecek ayni adresten. O mailde süit numaraniz size verilir.

   Genelde 24 saat icinde gelir saat farkindan dolayi dun aksam kaydolduysaniz eger bu gece gelir veya bir sonraki geceye de sarkabiliyor nadir de olsa.

   Tabi orada Noel tatili de baslamis olabilir son haftaya girildigi icin tatile cikmis olabilirler. Yani her durumda beklemeniz gerekecek.

   Cevapla
 • Emre

  Bilgilendirme için teşekkürler. Benzeri opsiyon Delaware için de varmıdır. Sasquatchmailden hesap aldım ama düzgün çalışıyor mu güvenilir mi emin değilim, Sasquatchmail hakkında olumsuz deneyimleriniz oldu mu?

  Cevapla
  • Maalesef Delaware icin benzer alternatif yok. Bu firmayı aylik ödemeleri yüzünden pek tercih etmiyorlar takipçilerimiz.

   Fakat ödemeleri yaptığınız sürece sorun olmaz basit bir şirket değil sizin için suit no önemli ise ona dikkat edin. Suit veriyor mu? Vermiyor ise iptal edip Northwest in adresini kullanin en azindan ücretsiz,hızlı ve güvenilir.

   Cevapla
 • caglar

  http://www.sasquatchmail.com adlı site bunlardan alt yapı hizmeti almış galiba sizin belirttiğiniz aynı adresi bana kiraladılar. Her ay hizmet almasamda 10usd ödemelerini yapıyorum.
  Sizin içeriğinizi farkedince kazıklandıgımı hissettim. Wyoming eyaletinde şirket adresimi nasıl değiştirebilirim ? (Fiyat,Süre vs) Bilgi verirseniz çok sevinirim.

  Cevapla
  • Adres değişikliği icin registered agent şirketini değiştirmek gerekiyor o aşamada adres de değişir. Fakat eyaletten değişiklik kolay da EIN aldiysaniz irs deki adresi de değiştirmek gerekiyor. Bunun için bir form doldurulup postalamak gerekiyor çünkü fax ile kabul etmiyorlar adres değişikliğini.

   Cevapla
 • bora

  hocam merhabalar isim veya adress yazarken ş veya i varsa ingilizce karektermi yazıyoruz

  Cevapla
  • Merhaba,

   Kesinlikle şçö gibi karakterler kullanmayin buyuk harflerle ingilizce karakterler kullanin

   Cevapla
 • Tayfun

  Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim, bir çok makalenizi okudum ve kafamdaki soru işaretlerini kaldırdım, sayenizde..

  Cevapla
 • Togrul

  Amazonla ilgili güncelleme için teşekkürler Admin. Sana minnettarız. 15 dolarlık adresi aldım ama 3 gün önce dediğim gibi adamlar kesinlikle mailleri cevaplamıyorlar. Suite numarası gönderecekler dediniz ama onu bile göndermediler.Spamlarda da değiller. Ya mail destek hattları çok berbat yada işlerin yogun oldugu aya denk geldik) Panelde de adres yazmıyor ki panelden bakalım suite numarasına. Aramak desen Amerika ingilizce hızına yetişmediğim için derdimi anlatmam bence) Güncelleme olursa haber vereceğim )

  Cevapla
  • Merhaba,

   Iki hafta önce bunlar covid oldu yaklasik 10 gun binayı karantinaya almislar,ondan sonra epey aksama yasadilar.

   İmkanınız varsa telefonla arayip alin yoksa bekleyin adresinizi gonderirler. Not: bazen spama diyebiliyor

   Cevapla
 • furkan göçer

  Benim amacım amazon’da arbitrage modeliyle iş yapmak. Peki wyomingmailforwarding’ten alınan adresi bunun için kullanabilir miyiz? Yoksa posta adresi yerine sanal ofis mi tercih etmem gerekiyor?

  Şirket kurulumunu yaptıktan sonra birde banka hesabı açmak gerekiyor. (Wise düşünüyorum) Bunun içinde wyomingmailforwarding’ten alınan adres kullanılabilir mi?

  Cevapla
  • Wise amazon tarafından desteklenen bir banka çözümüdür, gerek wise blogda gerekse amazon dokümanlarında wise ile ilgili iş ortaklıklarına dair bir çok kesinleşmiş bilgi mevcut.

   Ayrıca wyomingmailforwarding.com dan aldığınız adresi wise kaydında iş adresi olarak kullanabilirsiniz. Wise buna izin veriyor bu yöntemle wise uyesi olan cok fazla kurumsal hesap var (blogumuzdam aldığımız geri bildirime göre) hepsi de wyomingmailforwarding.com dan alınan adreslerle acildi, bu kişiler su anda aynı yöntemle wise ile aktif ödeme alabiliyor.

   Cevapla
   • furkan göçer

    Peki, amazonda kullanım için wyomingmailforwarding’den alınan adres uygun mudur?

    Bildiğim kadarıyla amazon P.O. Box üzerine açılmış LLC şirketleri istemiyor. Bunun yerine sanal ofis kiralamak daha mı mantıklı?
    Yoksa wyomingmailforwarding’den aldığım adrese LLC şirketi açarak, amazon satıcı hesabımı kolayca şirket hesabına çevirebilir miyim?

    Cevapla
    • Wyomingmailforwarding, po box değil fiziksel konumu olan, mesai saatleri içinde postalari teslim alan görevlilerin bulunduğu bir posta ofisidir. Po box ile karıştırılıyor genelde, po box adi üstünde posta kutusudur, kurye gelir kutuya zarfi birakir, teslim alan birisi yoktur. Sadece posta kutusunun sahibi anahtarı ile kutuyu açıp postayi kendisi teslim alir. Bu tip bir yapiyi, Amazon, wise, stripe gibi bir cok platform desteklemiyor.

     Amazon konusunda daha deneyimli takipçilerimiz var yoruma yenit verirler fakat Amazonun, Wyomingmailforwarding’i desteklememesi pek mantıklı gelmiyor çünkü Wy mail forwarding po box değil.

     Cevapla
     • furkan göçer

      Wyomingmailforwarding’in P.O. box olduğunu zannediyordum. Peki bana verilen adresi başka kullanıcılarında kullanma durumu olur mu?
      Amazon, aynı adresi kullanan satıcıları ilişkilendirerek suspend etme durumu olabilir mi?

      Cevapla
      • Hangi adres sistemini kullanirsaniz kullanin (sanal ofis dahil) hepsi ayni binada, aynı adreste bulunur. Sadece suit numarası (st diye geçer) farklıdır. Eğer kendinize özel bir adres, kat bina no vs. istiyorsanız Amerikada bir fizikse daire veya ofis kiralamaniz gerekiyor.

       Cevapla
       • Togrul

        Hocam onlardan şimdi adres satın aldım. Vedikleri adres şu :

        30 N Gould
        Sheridan, WY 82801

        fakat suit numarası vermediler sanırım. Dediğiniz st numarayı kendilerine yazarak sormalımıyız acaba ?

       • Makaleleri okursaniz belirtiliyor aslinda. Tekrar anlatmak gerekirse, Wyoming mail den adres satin aldığınızda ertesi gun süit no içeren bur mail alırsınız. Bazen aynı gün bazen bir sonraki gun gönderiyorlar.

        30 n Gould sokak adı bu adresi kullanmayın çünkü sokağın adi işinize yaramaz Ste xxxxx gibi bir suit içeren eposta alacaksınız onu bekleyin.

      • Togrul

       Bu adres PO BOX değil Furkan bey , ama amazonda hesap açmak için uygun olup olmadığını da söylemek zor. Yukarıda belirttiğim gibi amazon bu adrese postcard gönderiyor o card’daki kodu amazona yazarsak bu adres doğrulanmış oluyor. Fakat bunu kabul edip etmediklerini ben 1 haftadır öğrenemedim çünkü adamlar maillere cevap vermiyor. 3 defa yazdım cevap gelmedi. Admin
       Info@wyomingmailforwarding.com mailini verdi oraya da yazdım cevap yok. İsterseniz siz de yazın belki size geri dönüş yaparlar cevap alırsanız paylaşın lütfen 🙂

       Cevapla
       • Gelen evrakları tararlar ve size atarlar fakat yanit vermemeleri ilginç. Aslinda hızlı geri dönüş için Türkiye saati ile 19:00 dan sonra telefon ile arayip aninda teyit edebilirsiniz. Telefona yanit veriyorlar.

       • Selamlar, bir takipçimiz Amazon.com (global de) satıcı hesabi açtığını ve dogrulama kodunun wyomingmailforwarding . com a 1 hafta bile sürmeden geldiğini bildirdi sağolsun Murat bey yorumları takip etmiş ve bize ulaşarak kodun geldiğini teyit etti. Kodu tarayıp wyomingmailforwarding müşteri paneline yuklemisler. Musait bir zamanda bu kodun ekran görüntüsünüde bilgileri gizleyerek burada paylaşacağız.

        Özetle bu adrese kod geliyor ve iş adresi olarak Amazon.com da doğruluyor. Herkese hayırlı olmasını dileriz 🙂

       • furkan göçer

        Bu kesinlikle harika bir haber.

        Birde bu adrese ne kadar ihtiyacımız olur? Ücretsiz paketi almak yerine 10 dolara aylık 5 tarama hakkı veren paketi almak daha mantıklı olabilir mi?

       • Cok fazla posta gelmiyor zaten gereksiz pastaları taramiyorlar birazda size bağlı cok fazla evrak alışverişi gerektiren bir işiniz varsa mantıklı olabilir aksi durumda gerek yok diyebiliriz.

 • Togrul

  Merhabalar arkdaşlar. Amazonda hesap açtıkta onlar postcard gönderiyorlar .Yani eğer bu adres postcode kabul ediyorlarsa ( içerisinde kod olan bir kağıt sadece) bu adresle açılan şirketi amazon hesap açmada kullana bilirsiniz.
  Benim tek sorum admine ve kullanıcılara . Bu adresi daha önce kullanıp amazondan postcode kabul eden varmı acaba ? Çünki bu sitenin (wyomingforward) contactına email göndermek mümkün değil yani kendilerinden açıkcası soramadım. Yada ben gönderemedim. Lütfen adminlerin ve ya kullanıcıların bu siteyle tecrübesi varsa bu bilgiyi benimle paylaşsın. Teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bu tip bir postcard onayi ile doğrulama yapan herhangi bir takipçimizden bilgi gelmedi.

   Bu arada firmaya ulaşabilirsiniz bir çok kez yazistik kendileri ile. Gün içinde atılan maillere genelde gece veya ertesi gece kesinlikle yanit veriyorlar. Info@wyomingmailforwarding.com adresine eposta gonderip iletişim kurabilirsiniz.

   Cevapla
 • Huseyin

  Merhaba,
  Verdiğiniz linklerle wyomingmailforwarding.com tan posta adresi aldım. Beni yönlendiği panel daha öncesinde denemek için üye olduğum northwestregisteredagent.com aynı veritabanını kullanıyor. North weste üye olarak açtığım saçma sapan şirket isimleri ekranda gözüktü ve adres çubuğunda gözüken adres linkleri de tamamen birbirinden farklıydı.

  Cevapla
  • Aynı alt yapıyı kullanıyorlar ve yazılımlar aynı fakat şirketler birbirinden farklı. Alt domain olarak onlineaccount.net altında çalışıyor panel. Siz bence aynı wyomingmail üzerinden oturum açarak wyoming hesabı ile giriş yapın muhtemelen adresler karıştı.

   Cevapla
   • Hsyn

    Evet bir süre sonra tekrar denedim farklı davrandılar, aynı onlineaccount.net domaini ve çok yakın arayüzlerle hizmet veriyorlar.
    Teşekkürler

    Cevapla
    • Farklı platformlar fakat aynı CRM sistemini kullanıyorlar, yakın değil birebir aynı diyebiliriz sadece hizmet tipleri, ekstra teklifleri birbirinden farklı çünkü farklı şirketler.

     Cevapla
 • ibrahim

  Malum Türkiye’de şirket kurmak masraflı. Türkiye’de şirket kurmadan Amazon’da Türkiye’deki adresi göstererek Wyoming veya Kentucky de şirket kurabilir miyim ?

  Cevapla
  • Türk şirketi olmadan Amazon da hesap açtığınızda adresinizi doğrulamaniz icin sizden kendi üzerinize bir fatura istenir.

   Bu yüzden once Türk şirketi ile hesap dogrulamasi yapılıp sonra Amerikan sirketi ile Global satisa geçebilirsiniz.

   Cevapla
 • Berke

  Merhaba, şirket kuruldu ama adreste suite numarası yok yazmadığım için. Suite numarasını geç gönderdikleri için yazmayı unuttum. Ne gibi sorunla karşı karşıyayım şuan?

  Cevapla
  • Acele etmissiniz. Şuan yapmaniz gereken şirket adresini değiştirmek. Hangi eyalette kurdunuz bilmiyorum ama eyalet web sitesinden ucret karşılığında değiştirebilirsiniz.

   Sonra ein başvurusunda bulunmanız lazim

   Cevapla
   • Berke

    Incfile ile wyoming de kurdum. EIN işini Incfile yapmasını istedim. Adres değişikliği ile ilgili kendim biraz baktım IRS e 8822 ve 8822b gönderilmesi gerekiyormuş sanırım.

    Cevapla
    • Wyoming ise online değişmez evet onun icin incfile üzerinden destek alarak değişiklik talep edebilirsiniz. Muhtemelen bunun icin ek bir ücret talep ederler sizden. EIN başvurusunda da yeni adresi (suit içeren) girin yoksa irs den gelen ein mektubu kaybolur ulaşamazsınız.

     Cevapla
 • Eren

  Selamlar, shopify için şirket kuracağım. Mail Wyoming Mail Forwarding’den aldığım adres yeterli olur mu acaba? Şirket için. Sonrasında bir sorun yaşar mıyım bilemiyorum. Bir de ben ödemeyi yaptım araya haftasonu girdi ancak bugün pazartesi ve adresimi iletmediler. Bu konuda yapabileceğim bi şey var mı? İletişim adreslerine mail attım ama geri dönüş yapmadılar.

  Cevapla
  • Merhaba
   LLC şirket icin bu adres yeterli oluyor bu adres ile bir çok şirket kurulumu yapıldı hiç kuşkunuz olmasin.

   Haftasonu basvuru yaptığınız icin bugün veya yarin adres bilgilerinizi ulastirirlar. Genelde bir gun sonra mail geliyor fakat hafta sonu ve saat farkindan dolayi gecikebilir. En kötü ihtimalle yarin bu saatlerde gelmis olur.

   Cevapla
   • Eren

    Çok başarılı rehberler paylaşıyorsunuz. İlgi alakanız için çok teşekkür ederim.

    Cevapla
 • Yavuz

  Bu firmayı LLC şirket kurarken kullandım ilk tarama ücretsiz dediler fakat Ein mektubu, eyaletten bir zarf ve bir de bankadan adrese bir evrak geldi geldi toplamda 1 ay içinde 3 adet posta aldim ancak hiç ödeme yapmadim ve istemedilerde.
  Mail gelir gelmez evrak panele yükleniyor ve indiriyorum acaba benim hesabımla mi ilgili? Yoksa herkese mi aynı uygulama yapılıyor merak ettim.
  Bu arada firma cok hızlı ve uygun fiyatlı hiç bir şikayetim yok şu ana kadar sadece bu konu aklıma takıldı.

  Cevapla
  • Evet normalde ilk posta taraması ücretsiz olarak lanse ettiler fakat biz de bu servisi kullanıyoruz son projemiz için mayıs ayıdan bu yana toplamda 3 evrak aldık bizden de herhangi bir ödeme almadılar. Normalde ilk posta taraması ücretsiz sonra gelenler için tarama başına ücretli olarak biliyorduk, dokümanlar kilitlli olmalıydı ama hiç bir ücret ödemedik, dokumanlarda da ödeme kilidi olmadı şu ana dek. Hizmetleri de gayet hızlı ve sorunsuz. Size özel bir uygulama değil bu biz de şu ana dek ek ücret ödemedik.
   Gelen evrakların paneldeki ekran görüntüsünü buraya yükledim: https://prnt.sc/1ac6efj

   Cevapla
 • Murat

  Merhaba;
  Sitenizi yeni keşfedenlerdenim ve verdiğiniz bilgiler doğrultusunda Amerika’da şirket kurmaya başlamak istiyorum.Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  Şirket kurma için yaptığım araştırmalarda çok uçuk rakamlar isteniyor(1200 dolar-2000 dolar gibi).
  O yüzden kendim kurmak istiyorum firmamı.
  Yapmam gerekenler aşağıdaki gibi değil mi?Teyit amaçlı soruyorum.
  1-Şirket adresi alma( Wyoming Mail Forwarding olarak düşünüyorum ama gireceğim pazaryerleri adresi kanıtı ister mi diye düşünmekteyim. http://renaissancecenters.com/ demişsiniz ama aylık rakamları benim için çok yüksek.Bu riske girmeye değer mi? )
  2-EIN numarası (
  3-Banka hesabı açma (Mercury Bank diye düşünüyorum.)
  4- Telefon hattı ( bunu heniz araştırmadım)

  Bunların harici almam gereken başka bir şey var mı?Benim aklıma gelenler bunlar.

  Cevap verirseniz çok memnun olurum.

  Saygılarımla;

  Murat

  Cevapla
  • Merhabalar,

   Rica ederiz hoşgeldiniz. Evet bir çok LLC hizmet fiyatları genellikle yüksektir bu konuda yorum yapmak doğru olmaz fakat şirket kurulum süreçleri hemen hemen aynı başka bir ekstrası yok. IncAuthority gibi bir acente ile adresinizi alıp başvurunuzu yaptığınızda 1 haftaya kalmaz şirketiniz kurulur ilk yıl registered agent bedeli yok üstelik kurulum dosyalamanızı ücretsiz yapıyorlar bir çok kişi bu ecente ile şirketini kurdu süreç bu şekilde işliyor. Sorularınıza yanıt vermeye çalışalım;

   1. Wyoming Mail Forwarding şu anda en ekonomik ve en stabil çözüm nıoter onayı vs gibi teferruatlar yok 15$ a adresinizi veriyorlar. Sanal ofis çok pahalı bu konuda yapacak bir şey yok fakat adres doğrulama ile ilgili bu konuya bakmanızı öneririm deneyimli Amazoncular Wyoming Mail Forwarding yeterli olduğunu belirtiyor konu b yorumlarına bakabilirsiniz :https://startupsole.com/amazon-icin-amerikada-sirket-kurmak/
   2. EIN almanız şart şirket kurulduktan sonra ss4 formunu 5$ lık bir fakx no kiralayarak ücretsiz yapabiliyorsunuz. Blogumuzda nasıl yapıldığına dair adım adım makale var buradaki yöntemle bir çok kişi EIN sini aldı.
   3. Mercury bank a hesap açabilirsiniz EIN geldikten sonra baş vurun fakat pasaport şartı var unutmayın. Hesap açma ile ilgili makalemiz var detaylara bakabilirsiniz vakti geldiğinde.
   4. Telefon olarak genelde Zadarma tercih ediliyor telefona APP yükleyerek kullanabilirsiniz aylık 2$ ödeyerek temin edebilirsiniz kimliğinizi yükler yüklemez açılıyor biz de bu şirketi kullanıyoruz gayet stabil herhangi bir sorun yaşamadık hatta SMS doğrulamalarını da alabiliyor.

   Bunun haricinde başka bir şey yok eyaletinizi belirleyip (Amazon için genelde Wyoming tercih ediliyor belirtmek istedim) adresi alıp başvurunuzu yapabilirsiniz.

   Bol şanslar dilerim.

   Cevapla
   • Murat

    Tekrar Merhaba;

    Tüm yazılarınızı okudum buradaki.Yoksa internette çok fazla kafa karıştıran bilgiler mevcut.
    Cevaplarınız için de çok teşekkür ederim sağolun.
    Bu bilgiler ışığında inşallah kuracağım şirketimi de .
    Amazon harici Walmart,Target gibi firmaları da hedefliyorum.
    Son bir sorum olacak müsaadenizle.
    Bir firma ile konuştuğumda Amerika’ya ileride göç etmeyi düşünürseniz ona göre firma seçimi yapın demişti.
    Bildiğim kadarı ile LLC kursam bile ileride değiştirme şansım var ama farklı bir şirket seçimi mi yapmalıyım acaba?S corporation gibi.

    Cevapla
    • Merhaba,

     Scorp sadece abd vatandaşları kurabilir. Siz c-corp kurabilirsiniz. Sirket şartı konusunu daha önce duymadim sonradan dönüşüm yapılabiliyor tabiiki.

     Iyi günler.

     Cevapla
 • ABDULKADIR

  merhaba hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. şirket kurmak için ilk adımımı attım. posta adresinde süit numarası hem panelde hem de gelen mailde görünmüyor. kendilerine de sorucam ama bilmem gereken bi şey var mı? adımları aynen uyguladım birşey atlamadığımdan eminim

  Cevapla
  • Merhabalar,

   Eger adres kaydini bugun yaptiysaniz bir sonraki gün mail gönderiyorlar gelen mail suit numarasini sizin hesabiniza eklediklerine dair bilgi içeriyor panelde göremezsiniz beklemeniz gerekiyor.

   Her suit numarasi farkli olabiliyor o yuzden genel adreslerini kullanmayin gelecek epostayi bekleyin. Geri dönüş yaparlar ama hafta sonu ve saat farklini da goz önünde bulundurmak gerekiyor.

   Cevapla
 • mert taşci

  abi bi tane daha sorum olucaktı size zahmet cevaplarsanız sevinirim amerikada bir sanal adres kirlamamız gerekiyormuş abritrage yapmak için burdan telefon faturası gibi şeyleri nasıl temin edebilirim veyada öyle bi şansımız varmı teşekkürler

  Cevapla
  • Sorunuzu diğer yorumda yanıtladım:)
   *******
   Merhaba

   Bu şirket sadece posta adresi olarak kullanılabilir fatura saglamaz. Eger fatura istiyorsaniz şirketinizi bir virtual office üzerin kurmanız gerekiyor.

   Aylik 95$ a aşağıdaki şirket size Abd de bir sanal ofis ve faturali bir telefon hatti sağlıyor.

   İlgilenmek isterseniz kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

   http://renaissancecenters.com/

   Cevapla
 • mert taşci

  merhaba abicim amazon elektik su vs. faturası isterse bunları nasıl temin edecğizki burdan

  Cevapla
  • Merhaba

   Bu şirket sadece posta adresi olarak kullanılabilir fatura saglamaz. Eger fatura istiyorsaniz şirketinizi bir virtual office üzerin kurmanız gerekiyor.

   Aylik 95$ a aşağıdaki şirket size Abd de bir sanal ofis ve faturali bir telefon hatti sağlıyor.

   İlgilenmek isterseniz kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

   http://renaissancecenters.com/

   Cevapla
 • orçun

  Merhabalar Delaware eyaletinde şirketimi kurdum adres olarak Türkiye de yaşadığım adresi belirtmiştim şimdi bu bahsettiğiniz şirket üzerinden adres alarak mevcut kontak adresimi değiştirebilir miyim? bu şekilde EIN başvurusunda kolaylık olacağını dile getirmişsiniz teşekkür ederim. ayrıca bu adres değişimini eyalete mi yoksa aracı register şirketine mi bildirmeliyim

  Cevapla
  • Merhaba,

   Şirket posta adresinizi degistirebiliyorsunuz bunun icin bazi eyaletlerin web siteleri online olarak değişikliğe izin veriyor fakat Delaware icin Registered agent şirketinden destek almanız daha mantıklı olur. Bildiğim kadariyla kendi kendinize değiştiremiyorsunuz.

   Cevapla
 • Umut

  Ben bugün bu şirketten adres aldım ödeme yaptıktan hemen sonra panelim açıldı. Shopify icin llc kuracağım başka bir şey yapmama gerek var mı? Şirketi bu adres üzerine kurabilir miyim?

  Cevapla
  • Herhangi bir şey yapmaya gerek yok bu adresi ömür boyu kullanabilirsiniz noter vs. istemiyorlar, yani şirketinizi bu adrese kurabilirsiniz. Eger adresinize bir evrak gelirse taratıp panele yüklerler ozaman ödeme yaparsınız ilk gönderim (ulusal posta ile fiziksel gonderim) ücretsizdir isterseniz bu seçeneği de kullanabiliyorsunuz.

   Cevapla
 • İsa

  Hocam değerli bilgileriniz için çok teşekkürler.

  E-Ticaret mağazama Stripe ödeme ağ geçidini eklemek için ABD de şirket kuracağım. Merak ettiğim ABD de şirket banka hesabındaki paramızı TR ye getirince maliye bir süre sonra bize sormaz mı. Bu paranın vergisini TR de de öde diye. Çifte vergilendirmeyle alakalı bazı yazılar okudum ama. Sizin bir bilginiz var mı bu vergi konusunda?

  Cevapla
  • Rica ederim,

   Cironuza göre durum değişir. Ufak tefek aktarimlarda sorun olmayabilir. Tabiiki surekli olarak düzenli bir sekilde Tr banka hesabiniza nakit akışı olursa belli bir sure sonra takibe girme riski var. Şirketiniz Abd de ama geliriniz bulunduğunuz ülkede ise iki ulke arasi vergi anlasmasina göre verginizi TR de ödemeniz gerekebilir. Tc numaranizla vergi dairesine gidip dilediğiniz zaman gelir verginizi ödeyebilirsiniz. Vergi ile ilgili korkmaniza gerek yok yeterki siz para kazanabilin 🙂 Surekli gelir elde edildiğinde hiç bir sekilde vergiden kaçış olamaz her gelir sahibi işletme gibi bizlerde bir sekilde vergimizi vermekle yükümlüyuz yeterki kazanalim da vergi odeyebilelim

   Cevapla
 • Rıza

  Buradan aldığımız adresle her eyalette sirket kurabiliyor muyuz? Birde adres değişme gibi bir durum olur mu? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Evet her eyalet için bu adresi kullanarak LLC kurabilirsiniz. Şirket adresi değişmez çünkü kendileri ile e-posta üzerinden iletişim kurduğumda, 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiklerini ve binanın kendilerine ait olduğunu belirttiler. Ayrıca bu şirket bir Registered Agent olduğu için adresleri üzerine cok fazla şirket bulunur ve bu değişiklik kendileri için de çok radikal olur diye düşünüyorum.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

İçerik Kategorileri

İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest, 39$’ a LLC şirket kurulumu yapıyor
%60 indirimden Hemen Faydalanın!