İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Arizona’da Şirket Kurmak (Ön bilgi)

Arizona eyaletinde şirket kurmak, Arizona’da kurulacak şirketin maliyeti, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

Arizona’da bir LLC şirket kurmak için , online olarak 50 ABD Doları tutarındaki harç bedelini, Arizona Corporate Commission departmanına göndermeniz gerekir. Articles of Organization belgesi Arizona LLC ‘yi resmi olarak oluşturan yasal evraktır. Arizona’da bir LLC kurulduktan sonra gazetede bir ilan yayınlamasını gerektiren 3 eyaletten biridir. Biraz çağ dışı gibi görünse de asıl amaç halkı bilgilendirmektir. Arizona’da kurulan çoğu LLC için bu işlem mecburi bir gereksinimdir. Bu ilanı 3 ay içinde vermeniz gerekmektedir.

Eyalete kurulum için gerekli formasyon belgelerini kurulum aşamasında destek alacağınız registered agent şirketi, eyalete sizin yerinize hazırlar ve gönderir. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel50$
Yıllık Dosyalama veya RaporYok
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente lik bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Arizona’da bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

Eyalette online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yok. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.  Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız var. Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde posta adresi bulunmaktadır ve bu adresi kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamalı. Eyalet şirket adı seçme ile ilgili bir web bülteni yayınlamıştır Öncelikle bu bülteni okuyup ardından eyaletin web sitesinden bir isim araması gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca isim kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 2. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 3. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz.
 4. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz fakat Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir sözleşme hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay süresi Arizona eyaleti için 10  iş günü sürebilir ayrıca kurulum sonrası gazete ilanı vermek gerekmektedir.

Arizona eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kurulup belgeleri (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Buradaki rehberden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında bu sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.
 • Şirket kurulduktan sonra eyalet sınırları içinde bulunan bir gazeteye ilan vermeniz gerekir bunu online olarak yerel gazetelerden hizmet alarak yapabilirsiniz.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : İşinizin niteliğine bağlı olarak, eğer Arizona eyaletinde fiziksel olarak bir iş sürdürüyorsanız bir veya daha fazla eyalet vergisi formuna kaydolmanız gerekebilir.

Arizona Satış Vergisi : Fiziksel ürünler satıyorsanız, Arizona Transaction Privilege Tax lisansı için kaydolmanız gerekecek . Çoğu yerde satış vergisi olarak geçen bu vergi , Arizona’da iş yapma ayrıcalığı için tüccarlara uygulanan bir vergi türüdür.

Arizona Gelir Departmanı , ilçeler ve şehirler için vergi toplar, ancak oranlar işletme türüne ve konumuna göre değişir.

İşveren Vergisi : Arizona’da çalışanlarınız varsa , Gelir Departmanı aracılığıyla İşsizlik Vergisi ve Çalışan Stopaj Vergisine kaydolmanız gerekir.

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Eğer eyalet içinde herhangi bir şehirde fiziksel bir dükkan, mağaza gibi bir işletme sahibiyseniz ve burada fiziksel olarak perakende işi yapıyorsanız yaptığınız işe bağlı olarak 3 tür işletme lisansından birini almanız gerekecek bunlar;

 • İşlem Ayrıcalık Vergisi (TPT)
 • Yerel İşletme Lisansı
 • Düzenleyici (Profesyonel/Özel) Lisans

Arizona LLC için işletme ruhsatı veya işletme lisansı alabilmeniz için MyCompanyWorks veya CorpNet gibi acentelerden ücretli hizmet alabilirsiniz.

 Yıllık Raporlama

Çoğu eyalette yıllık rapor veya yıllık sabit vergiler bulunurken Arizona’da bu durum geçerli değildir. Yani Arizona eyaletinde her yıl devlete sunmanız gereken bir rapor veya yıllık ödeme bulunmaz.

Vergiler ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.