0

Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi

Wyoming LLC için isim seçme

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Amerika’da yeni bir LLC şirket kurmadan önce atılması gereken önemli bir adım da şirket isim seçimidir. Bu makalede Wyoming eyaletinde yeni bir LLC kurmadan önce şirketinize isim verme, bu isim daha önce kullanılmış mı? Kontrol etme gibi detaylara değineceğiz.

Doğru Şirket İsmi Seçin

Diğer eyaletler gibi, Wyoming eyaletinde de şirket kurmadan önce doğru isim seçimi çok önemli çünkü seçtiğiniz isim eyaletin belirlediği kriterleri taşımıyorsa veya isim, başka bir şirket tarafından daha önce kullanılıp kaydedildiyse başvurunuz geri dönebilir. Başvurunuz geri döndüğünde ise acentelere yaptığınız ödemeler sırasında eyalete yapılan kurulum ücretlerini geri alma şansınız kalmıyor. Bu sebeple şirket isim seçimi oldukça önemli bir detay diyebiliriz.

Wyoming Eyalet Web Sitesinden Sorgulama Yapın

Wyoming eyaletinde bir şirket kurarken başvuru öncesinde bir şirket ismi seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz isim başka şirketlerle çakışmayacak şekilde bir isim seçimi yapmanız gerekir.

Bir şirket ismi seçtikten sonra bu isim daha önce başka bir şirket tarafından kullanılmış mı? Kontrol etmek için eyalet web sitesine girip bir arama yapmak gerekiyor.

Öncelikle, https://wyobiz.wyo.gov/Business/FilingSearch.aspx adresini açın ve;

  1. Filling Name kısmına aklınızdaki şirket adını girin. (Türkçe karakterler kullanılmaz yani Ç yerine C, Ğ yerine G, büyük İ yerine büyük I, Ş yerine S, Ü yerine U, Ö yerine O harfleri kullanılır)
  2. Contains seçeneğini seçin
  3. Search butonuna basın

wyoming llc sirket isim secmek Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi

Arama yaptıktan sonra “No Results Found” uyarısını sayfanın alt kısmında görüyorsanız bu isim daha önce kullanılmamıştır ve şirketiniz için bu ismi tercih edebilirsiniz anlamına gelir.

wyoming llc sirket adi secme Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi

Wyoming LLC İsim Kriterleri Nelerdir?

İsim seçerken bazı kriterlere dikkat etmek gerekiyor. Bunların en başında, yukarıda da belirttiğimiz gibi şirket adında Türkçe karakterler kullanmamak gerek. Yani Ç yerine C, Ğ yerine G, büyük İ yerine büyük I, Ş yerine S, Ü yerine U, Ö yerine O harfleri kullanılır

Başka kriterler de bulunuyor, bu kriterleri görmek için yine Wyoming eyalet web sitesindeki “helpful search tips” linkini tıklayın. Bu link sizi bir PDF belgesine götürecektir.

wyoming llc sirket adi seccimi Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi

Helpful search tips belgesinde de göreceğiniz gibi aşağıdaki unsurlara dikkat etmek gerekiyor. Seçtiğiniz şirket ismi daha önce kullanıldıysa ve o isme benzer bir isim kullanmayı hala düşünüyorsanız aşağıdakileri o ismin başına veya sonuna getiremezsiniz. Yani bunları kullanmak benzersiz bir isim kullandığınız anlamına gelmiyor.

Bunları biraz daha açalım

“A” :  İngilizcede başa A koymak bilindiği gibi Bir anlamına geliyor yani Apple LLC’yi “A Apple LLC” olarak başa A koyup benzersiz yapamazsınız
“The” : Başa ve sona The koyamazsınız yani The Apple LLC olarak yeni bir isim üretmiş olmazsınız ve bu kabul edilmez.
“And” : And gibi bağlaç kullanılamaz
“&” : İşareti ile ayrıştırma yapamazsınız
“Punctuation” : Noktalama işaretleri ile benzersiz yapamazsınız
“Plural forms of words” : Kelimelerin çoğul biçimleri ile (yani sonuna S ekleyerek) benzersiz yapamazsınız
Company designators such as “LLC”, “Inc.”, “Company”, “Co” etc : Şirket tanımlayıcıları kullanamazsınız. Bunlar zaten şirket adınızın sonuna uzantı olarak eklenir.
“Subtype designators (DAO, LAO, or L3C)” : Alt tip tanımlayıcıları kullanamazsınız.

Küçük bir örnek vermek gerekirse;

Aklınızdaki şirket ismi KIRMIZI VAGON LLC olsun. Eyalet web sitesinde bir tarama yaptınız ve KIRMIZI VAGON LLC adında daha önce bir şirket kurulduğunu tespit ettiniz.

Bu ismi kullanabilmek için benzersizleştirmek amacıyla aşağıdakileri kullanamazsınız.

A KIRMIZI VAGON LLC

THE KIRMIZI VAGON LLC

KIRMIZI VAGON LLC ( Yani noktalama işaretleri kullanılamaz)

KIRMIZI VAGONS LLC (Çoğullaştırma kullanılamaz)

KIRMIZI VAGON COMPANY LLC (Company, inc, Co kullanılamaz)

Şirket İsminde Hangi Karakterler ve Kelimelere İzin Verilmiyor?

Aşağıdaki tabloya dikkat edin. Bu kelimeler ve karakterleri seçtiğiniz şirket adına eklemeyin. Bu belgenin orijinal haline eyalet web sitesindeki bu linkten ulaşabilirsiniz.

wyoming llc sirket adi seccimi nasil olmali Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi

Bazi kelimeler ise özel izne tabidir yani eyaletten izin almadan bu isimleri şirket adında kullanamazsınız. Bu tablo aşağıdadır.

wyoming llc sirket adi seccimi nasil olmali ozel izin Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi

Şirket adını doğru bir şekilde seçtikten sonra artık yeni bir Wyoming LLC kurmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu rehberdeki adımları uygulayarak adres dahil 39$ + eyalet harcı ödeyerek (139$) iki günde LLC’nizi kurabilirsiniz.

Sonuç

Wyoming eyaletinde kuracağınız LLC şirket için kullanacağınız isme karar vermeden önce bu gereksinimleri dikkatlice değerlendirmeniz gerekiyor. İşi şansa bırakmamak için şirket adınıza benzer bir isim daha önce kullanıldıysa bu ismi değiştirmeye çalışmayın. Mümkünse daha önce kurulmayan ve kullanılmayan bir şirket ismi seçin ki gelecekte bu durum şirket başvurunuzun reddi ile sonuçlanmasın.

 

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 22 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın