Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

Bu makalede, Northwest Registered Agent üzerinden hizmet alarak Amerika’da adım adım LLC şirket kurulumunu baştan sona detaylandırmaya çalışacağız.

Registered Agent (Kayıtlı Temsilci Acenteleri) İle İlgili Genel Bilgi

Bir yabancı olarak Amerika’da yeni bir LLC şirket kurabilmek için, şirketin kurulacağı eyalette yerleşik ofise sahip bir kayıtlı temsilci acentenizin olması gerekiyor. Bu kayıtlı temsilcilere Registered Agent adı verilir. Registered Agent, şirket kuracağınız eyalete LLC kurulum başvurunuzu yapabilir ayrıca LLC şirketiniz kurulduktan sonra şirketinizin aktif kalabilmesi için şirketinizin kayıtlı temsilcisi olmalıdır. Amerika’da yerleşik bir girişimci değilseniz ve LLC’nizin kayıtlı temsilcisi yoksa şirketiniz kısa bir süre içinde feshedilir. Bu sebeplerden dolayı, gerek LLC şirket kurulumunda gerekse kurulum sonrası şirketinizin kayıtlı olduğu eyalette sürekli olarak kayıtlı temsilciniz (Registered Agent) olmalı.

Kayıtlı temsilci acenteliği yapan bir çok şirket var. Blogumuzda ABD’nin en popüler kayıtlı temsilci acentelerinin detaylı incelemelerini bulabilirsiniz.

Kayıtlı temsilci acenteleri ile ilgili genel bir hatırlatma yaptıktan sonra, ABD’de yeni bir LLC kurulumu yapmak için hizmet alabileceğiniz, Northwest Registered Agent şirketinden bahsedelim.

Northwest Registered Agent Hakkında

Northwest Registered Agent, 1998 yılından bu yana LLC kurulumu yapan, Registered Agent sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Northwest ile ABD’nin tüm eyaletlerinde LLC şirket kurulumu yapabilirsiniz. Ayrıca Northwest’in her eyalette yerleşik bir ofisi bulunduğu için (adresleri kolay kolay değişmez) adreslerini, müşterilerine iş posta adresini olarak kullanmak üzere izin verir. Hatta gelen tüm evrakları ücretsiz olarak tarayarak dijital ortamda aynı gün içinde teslim ederler

Diğer kayıtlı temsilcilerle karşılaştırıldığında Northwest, üst düzey hizmet ve destek gibi özellikleriyle öne çıkan, ücretsiz iş adresi sağlayan, ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilci hizmeti sunan (bize özel kampanya) ve ücretsiz operating agreement sağlayan bir kayıtlı temsilcidir.

Northwest ile özel bir anlaşma imzaladık ve Northwest’in Premium iş ortağı olma unvanına sahip olduk bu sayede Northwest ile LLC kurulumlarında ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve 39$ kurulum bedeli olarak yeni bir indirim aldık. Bizim referansımızla artık Northwest ile 39$ (adres dahil) + eyalet bedeli ödeyerek LLC kurulumu yapabilirsiniz. Northwest üzerinden (bizim referansımız olmadan) standart olarak hizmet alırsanız ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve uygun fiyatlı kurulum indiriminden yararlanamazsınız.

Not: Northwest ile bizim bayilik referansımızla LLC şirket kurduğunuzda yaptığımız kampanya boyunca EIN başvurunuzu ücretsiz olarak yapıyoruz. Koşullar ve detaylar için bu sayfaya bakabilirsiniz.

Northwest Registered Agent için hazırladığımız inceleme makalesine de ayrıca buradan göz atabilirsiniz.

Northwest LLC Kurulumu Hizmeti Neleri Kapsar?

Northwest ile çalışmaya başlayıp onlardan hizmet aldığınızda sınırsız telefon ve e-posta desteğinin yanında aşağıdakilere de ücretsiz olarak sahip olursunuz.

 • Şirketiniz için kullanabileceğiniz iş adresi
 • İlk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik
 • Şirketiniz için kullanabileceğiniz 6 sayfalık özenle yazılmış bir Operating Agreement (İşletme Sözleşmesi)
 • Şirketiniz için bir LLC üyelik sertifikası
 • Ücretsiz LLC Business Bank Account Resolution belgesi (Gelecekte ABD ye şahsen gidip banka hesabı açmak için gerekli olan bir evrak)
 • Şirketinizi yönetebileceğiniz gelişmiş müşteri paneli
 • Hızlı destek

Northwest, kendisinden hizmet alan tüm müşterilerine tüm bu özellikleri ücretsiz sağlar.

Northwest, ABD’de yerleşik kayıtlı temsilciler içinde hizmet kalitesi en yüksek acentelerden biridir. Bu sebeple LLC kurulum sürçlerinde Northwest’ e gözü kapalı güvenebilirsiniz.

Northwest ile ilgili detaylı bilgiler aktardıktan sonra artık bu acente üzerinden hizmet alarak bir LLC şirkete nasıl sahip olunur adım adım inceleyelim.

Northwest ile Amerika’da Şirket Kurmak

Aşağıdaki adımları uygulayarak Northwest ile Amerika’da yeni bir LLC şirket kurabilirsiniz.

Önemli Not: Kurulum aşamaları sık sık değişebiliyor bu sebeple makalemizdeki adımlarda belki küçük farklılıklar oluşabilir. Fakat genel işleyiş olarak pek bir farklılık olmamaktadır. Kurulum adımlarını kendinizde okuyarak takip devam edin. Kurulum sırasında yakıldığınız bir nokta olursa WhatsApp hattımızdan bize ulaşıp destek alabilirsiniz.

Bu rehberdeki örnek kurulum, Wyoming eyaletinde bir LLC oluşturmayı kapsayacak fakat farklı bir eyalette LLC oluşturmak isterseniz aynı adımları uygulayarak işlem yapabilirsiniz. Eyalet seçimi kısmından Wyoming yerine farklı bir eyalet seçmekte özgürsünüz çünkü, Northwest her eyalette adres ofisi bulunan bir acentedir.

Northwest ile ilgili tüm detayları aktardıktan sonra artık LLC kurulum adımına geçebiliriz.

 • İlk olarak NorthWest Registered Agent web sitesine bu linkten giriş yapıp ana sayfadaki FORM YOUR LLC butonunu tıklayın.

NOT : Bizim bağlantılı linkimizden Northwest web sitesine eriştiğinizde kurulum bedeli 39$’ a düşer ve ilk yıl registered bedeli ödemezsiniz.

Bağlantılı linkimizden Statupsole logolu Northwest açılış sayfasına eriştikten sonra FORM YOUR LLC butonuna tıklayıp sonraki adıma geçin

northwest ile sirket kurmak 2 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Where do you want to form your LLC? kısmından şirketinizin kurulacağı eyaleti seçebilirsiniz. Bu örnek rehberde Wyoming eyaletinde kurulum yaptığımız için eyalet kısmından Wyoming seçiyoruz.
 • Aşağıdaki ekran görüntüsünde de göründüğü gibi, eyalet seçiminden sonra sadece 39$ + Eyalet dosyalama bedeli olacak şekilde ilk yıl ücretsiz registered agent + iş adresi olarak  fiyat hesaplandı.
 • Ekstra hizmetler almak istemezseniz iş adresi dahil sadece 139$’ a bir Wyoming LLC ye sahip olacaksınız.
 • Bir sonraki aşamaya geçmek için Continue butonuna tıklayın bu adımda şirket adını belirleyeceksiniz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 2 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

 • Bu aşamada şirket ismini ve şirket adresini belirliyoruz. Business Purpose kısmına şirketinizle ilgili bir kaç kelime açıklama metni girebilirsiniz. Şirket adınızı belirlerken Wyoming eyalet portalını buradan açıp seçtiğiniz şirket adı daha önce kullanılmış mı kontrol edin. Ayrıca Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi rehberine de bakmanız menfaatinize olur.
 • Eğer şirketiniz genel kullanım amaçlıysa Use Generic Business Purpose seçebilirsiniz. Bunun pek önemi yok çünkü eyalet kayıtlarında görünen bir kısım değil sadece acente veri tabanında şirketinizin faaliyet alanı ile ilgili bilgi tutulması içindir.
 • Şirket adını belirledikten sonra sayfayı aşağıya kaydırıp adres bölümüne geçebilirsiniz.
 • northwest sirket kurmak llc name Northwest ile Amerikada Şirket KurmakBu aşamada şirket posta adresini belirliyoruz. Özel bir şirket adresiniz yoksa Physical Address ve  Mailing Address seçeneklerini olduğu gibi bırakalım çünkü Northwest, kendi adreslerini kullanmamıza izin veren bir acente.
 • Eğer farklı bir posta adresi üzerine şirketinizi kurmak istiyorsanız seçenekleri Specify Address olarak işaretleyip özel adres girebilirsiniz. Örneğin, Wyoming ‘de özel suit içeren benzersiz bir adres alabilirsiniz buradan 15$’ a wyomingmailforwarding ile benzersiz bir suit içeren adres alıp Specify Address seçeneklerini seçip özel adresinizi girebilirsiniz.
 • Özel adres istemiyorsanız seçenekleri aşağıdaki gibi bırakıp Continue ile sonraki aşamaya geçebilirsiniz

northwest sirket kurmak adres Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

 • Bu aşamada Management Type olarak “Member Managed” seçiyoruz çünkü şirketi siz yöneteceksiniz. Eğer şirketi bir müdür yönetecekse o zaman Manager Managed seçeneğini seçmeniz gerekecek ve  atayacağınız müdürün bilgilerini sağlamanız gerekecek.
 • Üye sayısı : Sayısı 1 olarak seçin çünkü tek sahipli LLC kuruyoruz ardından adınızı ve soy adınızı Türkçe karakter kullanmadan girin. (Ör: ÖMER yerine OMER, ALİ yerine ALI gibi)
 • Adresi de Our Registered Address olarak bırakıp “CONTINUE” tıklayıp bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 5 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

 • Account sekmesinde ise bir email adresi ve Northwest paneline erişim için bir şifre belirleyin ardından bir sonraki aşamaya geçinnorthwest sirket kurmak account Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak
 • Contact sekmesinde ise bulunduğunuz ülkedeki (Türkiye) açık adresinizi doğru formatta girin
 • Cep telefonunuzu girin
 • Send a copy of your lawsuits and/or legal notices to your attorney? No işaretleyin
 • “CONTINUE” tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin

northwest sirket kurmak contact adres Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

Sonraki adımda ise “Optional Items” sekmesine geçin. Sadece aşağıdaki alanı işaretlemeniz yeterlidir. Ekstra hizmetler ekstra ücretlendirilir. Örneğin sanal ofis veya Apostil hizmeti gibi. Bu ek hizmetler isteğe bağlıdır bütçenize göre seçim yapabilirsiniz fakat ekstra hizmet istemeseniz bile şirketiniz doğru bir şekilde kurulacaktır.  Continue butonuna tıklayıp ödeme adımına geçebilirsiniz.

northwest sirket kurmak optional Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

 

Son adım olan Payment kısmına geldik. Bu adımda toplam ödemeniz gereken tutarı sağda görebilirsiniz. Buna bir bakalım;

 • Dosyalama hizmeti, 39$
 • Wyoming eyalete ödenecek dosyalama bedeli 100$
 • Yıllık Registered Agent ücreti (Adres dahil) 0$ Toplamda 139$

“Credit Card Address Different From Mailing Address” seçeneğini seçerek fatura adresinizi girebilirsiniz. Kart başkasına aitse kendi adınızı ve soyadınızı yazabilirsiniz.  Toplam bedeli kredi kartınızla ödeyerek LLC kurulum siparişinizi verebilirsiniz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 9 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

Şirket kurulumunu takip eden sonraki yıl için sadece 125$ registered agent ücreti ödeyeceksiniz yani bu kurulum ücretleri tek seferliktir. Özetle, gelecek yıl adres dahil ödenecek tutar 125$ dır. Acentelerin yıllık kayıtlı temsilci hizmet bedelleri ortalama olarak 100, 200 $ arasındadır. Bu yüzden adres dahil Northwest, gayet ekonomik bir çözüm diyebiliriz

Şirket kurulumu bu eyalet için yaklaşık 3 ila 5 iş günü (bazen daha kısa) sürer. Sonrasında şirket kuruluş belgelerinizi panelinizden indirip elektronik olarak muhafaza edebilirsiniz.

Not: Northwest ile bizim bayilik referansımızla LLC şirket kurduğunuzda yaptığımız kampanya boyunca EIN başvurunuzu ücretsiz olarak yapıyoruz. Ücretsiz EIN hizmetinden faydalanabilmeniz için Ücretsiz EIN Başvuru Kampanyası sayfamızı ziyaret edin.

Panelinizde her şey açık ve net olarak görünür. Northwest oldukça kolay bir panele sahiptir. Northwest Registered Agent İle Şirket Kurma Avantajları makalesinde müşteri paneli hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz. Bu sayede şirketiniz kurulduktan sonra nasıl bir müşteri paneline sahip olacağınız hakkında fikir sahibi olursunuz.

northwest abd sirket kurma Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakBu rehber sayesinde sadece 139$ gibi bir fiyata adres ve operating agreement dahil bir Wyoming şirketinin kurulum sürecini anlattık. Diğer eyaletlerde şirket kurmak isterseniz (New Mexico, Florida, New Jersey, Delaware, Kentucky vs.) tüm adımlar aynıdır. Northwest üzerinden LLC hizmeti aldığınızda oldukça samimi bir müşteri desteğine sahip olursunuz. E-posta veya telefon yoluyla aklınıza takılan tüm soruları hızlıca yanıtlarlar ve bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekmez.

Umarım bu makale sizin için faydalı olmuştur, aklınıza takılan herhangi bir nokta varsa yorum yapmakta çekince yaşamayın. Tüm yorumlar olabildiğince hızlı yanıtlanır.

Bol Şanslar!

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

71 Yorum. Yeni Yorum

 • Alp

  hocam wyoming mail forwarding’den aldığım adres elime ulaştı, şimdi şirketi kuracağım ama aklıma takılan bir soru var, sanırım üyelik oluşturulurken kullanılan panel güncellenmiş ve account kısmına gelindiği zaman wyoming’ten aldığım adresi belirteceğim bir alan yok. en başta physical ve mailing adress kısmına “your mailing adress” i seçip management kısmına wyoming eyaletinden almış olduğum adresi yazarsam olur mu?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Evet güncellendi sipariş formu aslinda biz rehberi de guncelledik bakabilirsiniz.

   Specify Address olarak işaretleyip özel adres girebilirsiniz (wyoming mail forwarding adresiniz)

   Contact kismina ise Türkiye ilamet adresinizi gireceksiniz. Bu alan da makalede yenilendi aslinda bakabilirsiniz.

   Iyi çalışmalar.

   Cevapla
   • Alp

    hocam öncelikle hızlı cevap için çok teşekkürler. tekrardan tam olarak doğrulamak için soruyorum. contact kısmı ve payment kısmı hariç (billing dahil) diğer her türlü yere wyoming’ten almış olduğum adresi yazmam yeterli olacaktır değil mi?

    Cevapla
    • Contact ve billing tr adresiniz olmali. Physical address ve Mailing address Wyomingmailforwarding den gelen adres olmali.

     Bir de management type kısmında altta address record with state bölümü var oradan our registered agent address işaretleyip devam edin.

     Onemli an physical address ve mailing adresinizin Wyomingmailforwarding adresi olmasıdir.

     Cevapla
 • Nusret

  Herkese selamlar

  Pazartesi günü kurulum başlattım bugün evraklar geldi. ein numarasını alıp hesap açılışına başlayacağım. değerli bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum

  Cevapla
 • Ekin

  Merhabalar, Etsy hesabım için Amerika’da şirket açmak istiyorum. Wyoming sanırım bunun için en uygun eyalet. Fakat anlamadığım bir nokta var 139$a şirketimi açacağım fakat benden alınacak yıllık gelir vergisi vs tüm masraflar ne kadar olacak? Bununla ilgili doğru bir bilgi bulamadım.

  Cevapla
  • Merhaba, Wyoming en cok tercih edilen eyaletler arasındadır bu eyalette kurabilirsiniz.

   Wyoming eyaletinde yillik 50$ eyalet dosyalama ucreti var ayrıca ilk yil ucretsiz ola kayıtlı temsilcilik acente ücreti diğer yillar 125$ dir.

   Bunun dışındaki vergisel maliyetleri simdiden hesaplamak mümkün değil, satış adetinize ve aylik,yillik ciro miktarina göre değişiklik gosterir.

   Cevapla
 • Cenker

  Merhaba. Adres doğrulayamadık diye mail atıyorlar. Fatura istiyorlar gönderiyorum tekrar aynı maili gönderiyorlar. İşin içinden çıkamadım. Ne yapmam lazım

  Cevapla
  • Merhaba, Northwest panel bilgilerinizi ve faturanızı support@startupsole.com adresine mail atar mısınız?

   Birde biz kontrol edelim bakalim neler yapabiliriz?

   Cevapla
   • cenker

    panel bilgileri derken şifre vs mi istiyorsunuz.

    Cevapla
    • Evet sifre ve mail. Eğer sakıncası yoksa yardim amaçlı olarak kontrol etmek isteriz

     Cevapla
 • Vahit

  Sayenizde 139$ harcayarak Wyomingde şirketimi kurdum çok teşekkürler. Northwest dün gece şirket kurulum belgelerimi teslim etti şimdi ein başvuru yapmam gerekiyor bunun için kaç gün beklemek gerekiyor. Hemen ss4 doldurup faxlasam olur mu? tekrar teşekkür ederim

  Cevapla
  • Biz teşekkür eder hayırlı olmasını dileriz.

   Şirketiniz kurulduğuna göre artık SS4 formunuzu doldurup hemen başvuru için fomu şirket kurulum belgeleri ile birlikte IRS’e faxlayabilirsiniz. Bir kaç hafta içinde (Belki daha kısa) EIN numaranız gelir.

   Cevapla
 • cenker

  ben şirket kurulumu için başvurdum daha sonra benden fiziksel adres doğrulaması için fatura vs istediler acaba bu normal mi yoksa birşeyleri yanlış mı yaptım.

  Cevapla
  • Merhaba hayırlı olsun.

   Merak etmeyin yanlış yapmadınız durum şu;

   Bazen hesap sahibi olarak verdiğiniz TR ikamet adresinizi global adres sistemleri üzerinden doğrulayamıyorlar. Bu sebeple hesabınızı oluştururken girdiğiniz adresinizi teyit amaçlı bir fatura istiyorlar. Bir kaç kez bu durumla karşılaşan takipçilerimiz oldu.

   Çözüm için onlara ikamet adresinizi karşılayan bir fatura sunun veya e-devlet üzerinden bir adres ikamet belgesi de gönderebilirsiniz. Bunu da kabul ediyorlar ama bir şekilde evrak göndermeniz lazım. Eğer TR ikamet adresinizi rastgele bir adres girdiyseniz paneldeki account bölümünden düzeltip sonra fatura veya evrak gönderin. Merak etmeyin sorununuz çözülür istediklerini verdiğiniz sürece.

   Cevapla
   • cenker

    Hızlı cevabınız için teşekkürler.

    Cevapla
 • Muhammet

  Northwest her soruya hızlı yanit veren bir şirket sirketi kurarke bu süreçte kendilerine belkide 10 civarinda mail attım hepsini yanıtladılar danışmanlık verdiler resmen. Google review den de olumlu bildirim yapacağım.

  Sizlere de bu blogu kurup kaliteli içerikler sağladığınız için cok teşekkür ederim:))))

  Cevapla
  • Şirketiniz hayırlı olsun. Northwest en iyi ve hızlı destek veren acentedir pek ihtiyaç olmasa da gelecekte aklınıza takılan soruları bizlere veya kendilerine çekinmeden sorabilirsiniz.

   Biz teşekkür eder bol kazançlar dileriz.

   Cevapla
 • Mehmet

  Merhaba,

  EIN başvurusu için Responsible Party without SSN seçeneğini seçmeliyiz değil mi? SSN yoksa 200 dolar varsa 50 dolar deniliyor. Ek paketlerde burada takıldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • Evet, 50$ dolar olan hizmet SSN olanlar icin geçerli SSN yoksa EIN yi 200$ a sağlıyorlar. O yuzden pek mantıklı değil kendiniz bir aylığına fax kiralayıp başvurunuzu gönderebilirsiniz. Böylesi daha ekonomik zaten onlarda fax yoluyla başvuruyorlar ve sonuclanma suresi ayni.

   Cevapla
   • Mehmet

    Merhaba,

    Sizin sunduğunuz EIN hizmeti için de durum aynı mı? SSNli SSNsiz fiyat değişiyor mu?

    Cevapla
    • Yok bizde fark etmiyor sabit fiyat 29$ dir.

     Cevapla
     • Mehmet

      Merhaba,

      Teşekkürler. Northwest onayı sonrası iletişime geçeceğim.

      İyi çalışmalar,

      Cevapla
 • Cansu

  Merhabalar, öncelikle verdiğiniz tüm faydalı bilgiler için çok teşekkür ederiz.
  Yakın zamanda Amerika’da şirket kuracağım, bunu da yönlendirdiğiniz şekilde yapacağım. Benim bu noktada sorum şirketi kurduğumuz eyalet. 2 yıl içerisinde Amerika’ya yerleşip işlere oradan devam etme durumumuz var, bu noktada kuracağım şirketi taşınacağım eyalette mi kurmam gerekir (NY), yoksa şirketin hangi eyalette kurulu olduğu önemli değil mi. Bir de şunu merak ediyorum, diyelim ki şirketi Wyoming’de kurdum, bir sebepten onu New York’a taşımam gerekti, bu işlem çok masraflı ya da uzun bir süreç midir? Yoksa ilerde bir gün bunu yapmam gerekirse rahatlıkla yapabilir miyim?
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Eger gelecekte Abd de yasama planınız varsa en mantıklı olan yaşayacağınız eyalette şirketi kurmak olacaktır. Farkli bir eyalette sirket kurup sonra şirketi tasimak oldukça masrafli ve karmasik bir iştir. Hatta taşıma yapmak yerine şirketi kapatip yenisini acmak daha mantıklı olur. Taşıma sirasinda EIN numaraniz da degisecek bu yuzden tüm hesaplarda değişiklik yapipmasi da gerekir bu yüzden eyalet tasima sıkıntılı ve masraflı bir süreçtir ve cok getekmedikce uygulanmasi onerilmez.

   Cevapla
 • Vahap

  LLC kurulumunu yapıp paypal stripe bağladım kısa zamanda kendi kendime tüm işlemleri hallettim sayenizde çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 • Veli

  2 gunde llc kuruldu 1 haftada EIN geldi cok teşekkürler

  Cevapla
 • osman karaca

  merhaba, wyoming’de sirket kurulumu icin pasaport istenmedigine emin miyiz ? Eger pasaport gondermiyorsak kimligimizi nasil dogruluyoruz ? o sirketin bizim olduguna dair kaniti nasil sunabiliyoruz ?

  Cevapla
  • Merhaba,
   Çekincelerinizi anlamak zor değil Türkiye ile kıyasladığınızda prosedürler garip ve farklı gelebilir. Bizim emin olup olmamamız pek önemli değil zira ABD’de hiç bir eyalette bu tip bir uygulama yok yani isteseniz de bir yere pasaport veremiyorsunuz. EIN numaranız çıktığında o şirket artık sizin adınıza register ediliyor, EIN mektubunuzda isminiz yazdığı için şirket size ait oluyor ve başkasının kullanması veya farklı bir durum oluşmuyor.

   İllaki pasaportum biryerlerde gözüksün istiyorsanız işletme sözleşmenizin ekine pasaport veya kimliğinizi ilave ederek onaylı kopyaları (ücreti karşılığında) eyaletten apostil ettirebiliyorsunuz, apostil edilen evraklar adresinize ıslak imzalı olarak posta yoluyla teslim ediliyor.

   Özetle ABD’de çoğu eyalette isteyen herkes online şirket kurabiliyor ve hiç bir yerde pasaport istenmez. Pasaport veya kimlik EIN numaranız ile birlikte bir bankadan (dijital veya fiziksel banka) hesap açarken gerekli. Yani EIN + LLC + Banka hesabınız kimliğinizle birlikte o aşamada eşleşiyor. Yani işler beyan usulü tersten işliyor diyebiliriz.
   Umarız aydınlatıcı olmuştur.

   Cevapla
 • Shamil Seyidov

  Hocam Northwest ile şirket kurarken kendi amerikadan aldığım adresimi kullanmak istiyorum. “Physical address/ Mailing address you want on record with the state” alanında her ikisinde “entered in account section” kısmını seçmişim. “Contact information” kısmında kendi yaşadığım ülkemdeki adresimi girdim. Peki şirketimi kurmak istediyim amerika adresimi nereye girmeliyim?

  Cevapla
  • Merhaba, özel adres kullanmak istiyorsanız kurulum sırasında aşağıdaki ekran görüntüsündeki seçenekleri işaretlemelisiniz.
   https://prnt.sc/26xu6kf
   Ardından Account kısmına geldiğinizde ABD deki özel adresinizi bu alana girin. Bu sayede şirketiniz eyalet kayıtlarında Account kısmına girdiğiniz adres esas alınarak görünür.

   Ödeme kısmında ise ikamet adresinizi “Billing Address Different From Mailing Address” kutucuğunu işaretleyip açılan alana girmeniz gerekir. Örneğin kamet adresiniz Türkiye ise bu alana ikamet adresinizi doğru bir şekilde girin.

   Cevapla
   • mehmet ali

    merhabalar benim de aynı konuda sorum olacaktı.
    Malum Amerikadaki toptancılardan mal almak için şirket adresimin amerikada olması gerekiyor. Sanal ofis adres kiralayan ipostal1.com gibi yerler de var. Amazonun utility bill istemesi durumunda northwest reg. agent in adresi veya ipostal1 sanal ofisi utulity bill i sağlar mı?
    Sağlamazsa utility bill sağlayan güvenilir ve uygun fiyatlı neresi var?
    Tşkler

    Cevapla
    • Posta için adres hizmeti veren hic bir şirket utility bill sağlamaz. Cunku ayni binadan size ozel bir süit açarak adresinizi size özel yapiyorlar. Aksi durumda her kullanici için bir kat veya daire karalamaları gerekirdi ki bu fiyatalara bu mümkün olmaz.

     Son güncellemeden sonra Amazon artik adres dogrulamasi icin suit no içeren ozel adreslere (wyomingmailforwarding, ipostal1 gibi) doğrulama karti gönderdiği için utility bill istemiyor. Adresi bu şekilde dogruladiktan sonra, hesap açılışı esnasında bir online randevu ile görüntülü konuşma yoluyla kimliğinizi doğruluyor. Northwest Registered agent, suit no saglamaz ortak bir adres hizmeti sunar ve amazon doğrulama kartlarini kabul etmez bu yüzden ipostal1 veya wyomingmailforwarding gibi adres ofisleri kullanılıyor. Ikinci bir adres olarak buralardan hizmet alarak amazon dogrulamasi icin bu suit iceren adresleri kullanabilirsiniz.

     Utility bill illaki gerekli ise abd de bir fiziksel daire veya ofis kiralayip ofisinize kendi sirket adiniza sabit bir telefon hattı veya benzeri bir hizmet almanız gerekmektedir.

     Utility bill ücretli sağladığını iddia edenlerin verdiği hizmetlerin %90’i sahte belge içerebilir. Bu yüzden bu konuya oldukça dikkat etmek gerekiyor.

     Cevapla
 • omer hasmercan

  merhaba, hocam ben nortwest ile wyoming de sirket kurdum, wyomingmailfordward dan aldigim adresi yazdim kendi adresimi kuracagim diye, ama bunlar benim adrese posta numarasi yerine N yazmislar . aradim sordum boyle oluyor diyorlar normal de o N yazan yere posta numarasi yazmasi lazim . anlamadim bir turlu . benzersiz adres dediler amazon sorun etmez felan .

  Principal Office
  30 N Gould St
  Ste N
  Sheridan, WY 82801
  USA

  Mailing Address
  30 N Gould St
  Ste N
  Sheridan, WY 82801
  USA

  Cevapla
  • Normalde sizin verdiğiniz adresi kaydetmeleri gerekiyordu fakat onlar kendi adreslerini kayitlara geçirmişler.

   Siz hesap açarken wyomingmailforwarding den aldığınız adresi girin, sonuçta oraya gelen evrakları da teslim alabiliyorsunuz.

   Belirli bir süre gectikten sonra eyalet kayitlarindan adresinizi değiştirebilirsiniz. Muhtemelen bu aşamada adres değişikliği olmaz.

   Cevapla
 • Mehmet

  İlginize çok teşekkür ediyorum. Bu kadar hızlı olabileceğini düşünmemiştim. Aynı günün sabahı evraklar sisteme yüklenmişti.Sorularıma çok hızlı ve detaylı cevap aldığımı ayrıca belirtmek isterim. Kolaylıklar dilerim.

  Cevapla
  • Rica ederiz hayırlı olsun. Evet oldukça hızlı ve doğru işleme alırlar.

   Yeni işinizde bol kazançlar, bol şanslar.

   Cevapla
 • Mehmet

  Merhaba.
  Şirket kurulumu yaparken Wyoming Mail Forwarding’den aldığım adresi hem physical adress hem de mailing adres olarak mı işaretlemeliyim?Cep telefonu numarası ve e-mail kısmına yine şirket sahibinin değil kendi cep numaramı ve mailimi yazacam.Çünkü.ben ilgileneceğim söylediğim gibi.Sakınca yoktur umarım.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Hem mailing address hemde physical address kısmını alttaki seçeneği (Entered in Account section) secerek devam edin.

   Account sekmesine geldiğinizde adres kısmına wyoming mail den gelen adresi girebilirsiniz. Ulke olarak Amerika birleşik devletleri secin. Böylece is adresiniz bu alanda belirttiğiniz adres olacak.

   Cep telefonu ve mail kismina kendi mail ve telefonunuzu girebilirsiniz sorun olmaz.

   Sadece ödeme kısmındaki (kart bilgileri girilirken) ad soyad kısmına sirket sahibinin adini girdiğinizden emin olun.

   Cevapla
   • mehmet ali

    Tam anlamak için soruyorum
    Yani sanal ofis kiraladığımızda şirket kurulumu sırasında hiç bir yere türkiyedeki adresimizi yazmayacağız, adres kısımlarının tamamını kiraladığımız adresi yazacağız doğru mu?

    Cevapla
    • Evet Türkiye ikamet adresi yapmayacaksınız sadece son aşamada fatura iletişim bilgilerinize ikamet adresinizi yazmanız gerekiyor.

     Cevapla
 • Mehmet

  Tekrar merhaba.Wyoming Mail Forwarding sayfasında contact information bölümüne şirket sahibinin cebini yazmam şart mı?Şirket ile ilgili tüm yönetimsel süreci ben idare edecem çünkü.

  Cevapla
  • Fark etmez kendi cep numaranızi yazin sadece iletişim amaçlıdır

   Cevapla
 • Mehmet

  Merhabalar.Amazon hesabı açmak için Northwest ile şirket kuracam.Ancak,Wyoming Mail Forwarding’den alacağım adresi sadece Amazon’da hesap açmak için mi alacam?Yoksa.bu adresi önce Wyoming Mail Forwarding’den temin edip bu adresle mi Northwest acente ile şirketi kurmalıyım?Yani .eyalet kayıtlarında esas alınacak sonuçta.yanlış birşey yapmak istemiyorum.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Wyomingmailforwarding adresiniz şirketinizin Wyoming de ki posta adresi olacak ve kayıtlara bu şekilde geçecek.

   Önce wyomingmailforwarding den şirket adınızala birebir örtüşecek sekilde hesap açıp, 15$ lik paketi secin, ödemeyi yapin ve bekleyin. Ertesi gun mail adresinize süit no içeren bir adres gönderecekler.

   Adresiniz geldikten sonra Northwest ile şirketinizi kurabilirsiniz. Kurulum aşamasında Account kısmına geldiginizde Wyomingmailforwarding den gelen adresi girin. Sirketi bu adres uzerine kuracaklar ve kayıtlara bu sekilde gececektir.

   Cevapla
 • Mehmet

  Merhabalar. Bu hafta Northwest ile şirket kuracağım.Birkaç sorum var. Yanıt alabilirsem sevinirim. Telefon numarasını Wyoming’de acentenin bulunduğu şehrin alan koduna göre almak istiyorum. Ancak, kayıt esnasında benden telefon numarası isteyecek. Şahsi cep numarasını yazmam sıkıntı olur mu? Diğer sorum, şirket sahibi ben olmayacağım, yöneten konumundayım. Bunu belirtmem gerekir mi? Yoksa, şirket sahibi gibi abonelik başlatsam problem olur mu? Acente adresi aynı zamanda şirket adresi olacak. Dolayısıyla, Amz ‘da kayıt esnasında bu adresle kayıt olacam.Yarın birgün bu adresi değiştirmemiz mümkün müdür?

  Cevapla
  • Merhaba,

   1. Şahsi cep numaranızı yazmanız herhangi bir sorun teşkil etmez çünkü bu telefon, Northwest in size herhangi bir durumda ulaşması için. Yani şirket kayıtlarında ve eyalet veri tabanında listelenmiyor.

   2. Şirket sahibinin adını soyadını yazarak abonelik başlatın, müşteri paneliniz ve hesap, şirket sahibi üzerine açılsın kendi adınızı geçirmenize gerek yok, siz arka planda süreci yönetebilirsiniz. Fakat şirket kurulum aşamasında ödemeyi kendi kredi kartınızla yapacaksanız (şirket sahibini kartıyla ödemeyecekseniz) ödeme aşamasında kart bilgilerini girerken ilgili alana kendi adınızı – soy adınızı yazmak yerine şirket sahibinin adını ve soyadını yazın. Eğer ödeme ekranında (kart size aitse) kendi kartınızı kullanıp kart sahibi ad-soyad olarak kendi adınızı yazarsanız kart sahibinin onayını isterler. Bunu aşmak için ad soyad alanına şirket sahibinin adını yazın bu şekilde ödemeyi onaylar sistem, sonuçta kart numarasını baz alıyorlar.

   3. Amazon hesabı açarken Acentenin paylaşımlı posta adresini yazarsanız Amazon, adresinize bir doğrulama mektubu gönderdiğinde acente bu mektubu kabul etmez. Bu sebeple doğrulama aşamasını geçerken sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunu yaşamamak için wyomingmailforwarding .com dan 15$ karşılığında özel Süit no içeren bir adres satın alın, zaten bugün kaydolursanız yarın adresinizi mail ile teslim ederler size. Şirketinizi de bu yeni adrese kurun. Wyoming mail forwarding size özel bir süit no verecek (Ste 12345 gibi) Amazon mektupları bu şirket tarafından kabul edilir hem de adres sorunu yaşamazsınız.

   Eğer adres değiştirmeniz gerekirse de adresi bir sonraki yıl eyalet harcını öderken eyalet web sitesinden değiştirebiliyorsunuz, şirket posta adresi olarak o aşamada bir güncelleme yapma hakkı sağlıyorlar size. Ama hemen yapamazsınız yıl sonuna doğru veya 2023 başında bu işlemi yapabilirsiniz.

   Umarım faydalı olmuştur.

   Cevapla
   • Mehmet

    Anladım. Çok teşekkür ediyorum ilginiz için. Kolaylıklar dilerim.

    Cevapla
 • omer

  hocam bunlar herkese kendi adreslerini mi veriyorlar? anlamdim ki, yani bnim sirketin adresi ile baskasinki ile aynimi? yoksa wyomingmailforwarding mi gibiler herkese ayri ayri posta adresimi?

  Cevapla
  • Herkese ayni adresi saglarlar, gelen postalari şirket ismine gore ayrıştırirlar. Wyomingmailforwarding gibi posta sağlayıcılar ayni adreste ayri suit numaraları sağlar.

   Cevapla
 • Burak

  Merhaba,

  Bende bugün kurulumu yaptım. yalnız panelde ana sayfada “You have Services Requiring Attention.” uyarısı var. içine girdiğimde “Services Requiring Attention” yazıyor. buna tıkladığımda Management Type, adres bilgisi vs girmek gerekiyor. Bu nedir, doldurmak gerekiyor mu

  Cevapla
  • Hayırlı olsun.

   Evet acenteyi registered agent olarak atamanız için kendi bilgilerinizi seçip (zaten adresiniz ve adiniz kayitli olduğu icin altta cikar) kaydedin okadar.

   Baska bir sey yapmaniza gerek yok.

   Cevapla
   • Burak

    Herhangi bir adres veya isim çıkmıyor. Ben adresi wyomingmailforwarding.com üzerinden aldığım adres olarak girmiştim account kısmından.
    Şimdi burada “Management Type” seçmemi istiyor. “Member Managed” veya “Manager Managed”.
    Hangisini seçmem gerekiyor

    tşk

    Cevapla
    • Member Managed olarak seçim yapin.

     Cevapla
     • Burak

      Evet gözümden kaçmış. açılıp sekmede ismime tıklayınca adres geldi.
      Çok teşekkürler

      Cevapla
 • Müge

  Operating Agreement için ücretsiz yazmışsınız fakat extra items altında $50 olarak bir ücret gözüküyor, bu indirimli hizmeti aldığımızda operating agreement ücretsiz olacak mı, yoksa ek $50 ödememiz gerekli midir?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Operating Agreement ücretsiz olarak şirket kurulum sonrası hazirlayip panelinize yüklüyorlar sadece indirip imzalamanız yeterli olur.

   Ekstra olarak satin almak istendiğinde ucretli de satiyorlar veya ozel bir Agreement yazdirmak isteyenler icin de ekstra oluyor. Fakat bu hali fazlasıyla yeterli ve ücretsizdir.

   Cevapla
 • kayra

  şirket adresini türkiyedeki ev adresimizi seçebiliyor muyuz? amazonda satıcı olmak istiyorum ve gereken fatura onaylarını onların adresi ile sağlayamıyorum. bu sorunun önüne nasıl geçebilirim

  Cevapla
  • Seçemezsiniz, Tr adresinizi buralara yazmayin gelecekte baska sorunlar ortaya cikar ve doğrulama surecinde Abd deki sirketin adresi Tr secilse bile ( acenteler buna izin vermiyor) utility bill gecerli olmaz.

   Onun yerine wyomingmailforwarding . com dan bir adres alin ve o adrese şirketi kurun. Genelde böyle yapiyorlar, wyomingmailforwarding adresine, adres doğrulama kodu geliyor o kodla hesabınızı aktif edebilirsiniz.

   Tabi, ilk olarak Amazona Türkiye üzerinden hesap acip sonra global satışa gececekseniz bu durum geçerli değil. Bu senaryoda Türkiye’de bir şahıs şirketiniz olmali ve öncelikle adresinizi Amazon tr üzerinden dogrulayip sonra global satışa magazanizi açmalısınız.

   İki tip hesap açma sekli var;

   1. Direk Amazon.com üzerinden
   2. Amazon.com.tr üzerinden once Türkiye’de magaza acip, adresi dogruladiktan sonra hesabınıza global pazarlar ekleme (Amazon amerika gibi) Bu sekilde açılan hesaplarda Türkiye’de sirket kurmak gerekiyor.

   Once hesap acma şeklinizi belirlemeniz gerekiyor.

   Cevapla
 • Yaren

  Selamlar, ben de Wyoming eyaletinde Northwest ile bir şirket kurulum başvurusunda bulundum 3. günde kurulum tamamlandı.
  Müşteri paneli harika, adrese gelen evrakları vs. bu panele yüklüyorlar. Kurulum sonrası şirket formasyon evraklarini ve ücretsiz operating agreement i bu panele yuklemisler, herhangi bir imzaya gerek yok. Birde şekilli bir şirket uye sertifikasi eklemişler sözleşme pdf sine 🙂 hoşuma gitti.

  Kisaca özetlemek gerekirse bu fiyata bu hizmet, panel, adres ve destek sistemi ek özellikler gayet yeterli. Muhtemelen Northwest ten shopify için farklı bir eyalette daha kurulum yapacağız ayni panelden birden cok şirket kurulabilen bir platform yapmışlar. Şu ana dek gayet memnunuz ve hiç bir sorun yaşamadık.

  Bu değerli içerikler için ne kadar teşekkür etsem azdır, kolay gelsin.

  Cevapla
  • Rica ederiz yeni işinizde başarılar, bol kazançlar dileriz.

   Cevapla
 • Kutlu

  Muhteşem hizmetleri var ayni günde şirket kuruyorlar her soruya yanit veriyorlar gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. 39$ lik indirim de harika oldu cok teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Evet hizmetleri cok iyidir, hayırlı olsun, bol kazançlar dilerim.

   Cevapla
 • ENGIN

  Öğlen başvurdum kentucky de şirket için akşama kurulmuş sanırım ky.gov dan mail geldi ,

  Cevapla
  • Hayırlı olsun,

   Mesai saati başladı muhtemelen dosyalanmış olmalılar kurulumun tamamlandığını kontrol etmek için aşağıdaki linkten şirket adını yazarak aratabilirsiniz.
   http://web.sos.ky.gov/ftsearch/
   Bazen eyalet web sitesine yansimasi 24 saat sürebiliyor.

   Cevapla
   • Engin

    Evet hocam çıkıyor sitede gelen linkten de portalda hesap açtım

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

İçerik Kategorileri

İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest, 39$’ a LLC şirket kurulumu yapıyor
%60 indirimden Hemen Faydalanın!