18 Yorum

Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

Northwest ile Amerika'da LLC Şirket kurmak

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Bu makalede, Northwest Registered Agent üzerinden hizmet alarak Amerika’da adım adım LLC şirket kurulumunu baştan sona detaylandırmaya çalışacağız.

Registered Agent (Kayıtlı Temsilci Acenteleri) İle İlgili Genel Bilgi

Bir yabancı olarak Amerika’da yeni bir LLC şirket kurabilmek için, şirketin kurulacağı eyalette yerleşik ofise sahip bir kayıtlı temsilci acentenizin olması gerekiyor. Bu kayıtlı temsilcilere Registered Agent adı verilir. Registered Agent, şirket kuracağınız eyalete LLC kurulum başvurunuzu yapabilir ayrıca LLC şirketiniz kurulduktan sonra şirketinizin aktif kalabilmesi için şirketinizin kayıtlı temsilcisi olmalıdır. Amerika’da yerleşik bir girişimci değilseniz ve LLC’nizin kayıtlı temsilcisi yoksa şirketiniz kısa bir süre içinde feshedilir. Bu sebeplerden dolayı, gerek LLC şirket kurulumunda gerekse kurulum sonrası şirketinizin kayıtlı olduğu eyalette sürekli olarak kayıtlı temsilciniz (Registered Agent) olmalı.

Kayıtlı temsilci acenteliği yapan bir çok şirket var. Blogumuzda ABD’nin en popüler kayıtlı temsilci acentelerinin detaylı incelemelerini bulabilirsiniz.

Kayıtlı temsilci acenteleri ile ilgili genel bir hatırlatma yaptıktan sonra, ABD’de yeni bir LLC kurulumu yapmak için hizmet alabileceğiniz, Northwest Registered Agent şirketinden bahsedelim.

Northwest Registered Agent Hakkında

Northwest Registered Agent, 1998 yılından bu yana LLC kurulumu yapan, Registered Agent sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Northwest ile ABD’nin tüm eyaletlerinde LLC şirket kurulumu yapabilirsiniz. Ayrıca Northwest’in her eyalette yerleşik bir ofisi bulunduğu için (adresleri kolay kolay değişmez) adreslerini, müşterilerine iş posta adresini olarak kullanmak üzere izin verir. Hatta gelen tüm evrakları ücretsiz olarak tarayarak dijital ortamda aynı gün içinde teslim ederler

Diğer kayıtlı temsilcilerle karşılaştırıldığında Northwest, üst düzey hizmet ve destek gibi özellikleriyle öne çıkan, ücretsiz iş adresi sağlayan, ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilci hizmeti sunan (bize özel kampanya) ve ücretsiz operating agreement sağlayan bir kayıtlı temsilcidir.

Northwest ile özel bir anlaşma imzaladık ve Northwest’in Premium iş ortağı olma unvanına sahip olduk bu sayede Northwest ile LLC kurulumlarında ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve 39$ kurulum bedeli olarak yeni bir indirim aldık. Bizim referansımızla artık Northwest ile 39$ (adres dahil) + eyalet bedeli ödeyerek LLC kurulumu yapabilirsiniz. Northwest üzerinden (bizim referansımız olmadan) standart olarak hizmet alırsanız ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve uygun fiyatlı kurulum indiriminden yararlanamazsınız.

Northwest Registered Agent için hazırladığımız inceleme makalesine buradan göz atabilirsiniz.

Northwest LLC Kurulumu Hizmeti Neleri Kapsar?

Northwest ile çalışmaya başlayıp onlardan hizmet aldığınızda sınırsız telefon ve e-posta desteğinin yanında aşağıdakilere de ücretsiz olarak sahip olursunuz.

 • Şirketiniz için kullanabileceğiniz iş adresi
 • İlk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik
 • Şirketiniz için kullanabileceğiniz 6 sayfalık özenle yazılmış bir Operating Agreement (İşletme Sözleşmesi)
 • Şirketiniz için bir LLC üyelik sertifikası
 • Ücretsiz LLC Business Bank Account Resolution belgesi (Gelecekte ABD ye şahsen gidip banka hesabı açmak için gerekli olan bir evrak)
 • Şirketinizi yönetebileceğiniz gelişmiş müşteri paneli
 • Hızlı destek

Northwest, kendisinden hizmet alan tüm müşterilerine tüm bu özellikleri ücretsiz sağlar.

Northwest, ABD’de yerleşik kayıtlı temsilciler içinde hizmet kalitesi en yüksek acentelerden biridir. Bu sebeple LLC kurulum sürçlerinde Northwest’ e gözü kapalı güvenebilirsiniz.

Northwest ile ilgili detaylı bilgiler aktardıktan sonra artık bu acente üzerinden hizmet alarak bir LLC şirkete nasıl sahip olunur adım adım inceleyelim.

Northwest ile Amerika’da Şirket Kurmak

Aşağıdaki adımları uygulayarak Northwest ile Amerika’da yeni bir LLC şirket kurabilirsiniz. Bu rehberdeki örnek kurulum, Wyoming eyaletinde bir LLC oluşturmayı kapsayacak fakat farklı bir eyalette LLC oluşturmak isterseniz aynı adımları uygulayarak işlem yapabilirsiniz. Eyalet seçimi kısmından Wyoming yerine farklı bir eyalet seçmekte özgürsünüz çünkü, Northwest her eyalette adres ofisi bulunan bir acentedir.

Northwest ile ilgili tüm detayları aktardıktan sonra artık LLC kurulum adımına geçebiliriz.

 • İlk olarak NorthWest Registered Agent web sitesine bu linkten giriş yapıp ana sayfadaki FORM YOUR LLC butonunu tıklayın.

NOT : Bizim bağlantılı linkimizden Northwest web sitesine eriştiğinizde kurulum bedeli 39$’ a düşer ve ilk yıl registered bedeli ödemezsiniz.

Bağlantılı linkimizden Statupsole logolu Northwest açılış sayfasına eriştikten sonra FORM YOUR LLC butonuna tıklayıp sonraki adıma geçin

northwest ile sirket kurmak 2 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Where do you want to form your LLC? kısmından şirketinizin kurulacağı eyaleti seçebilirsiniz. Bu örnek rehberde Wyoming eyaletinde kurulum yaptığımız için eyalet kısmından Wyoming seçiyoruz.
 • Aşağıdaki ekran görüntüsünde de göründüğü gibi, eyalet seçiminden sonra sadece 39$ + Eyalet dosyalama bedeli olacak şekilde ilk yıl ücretsiz registered agent + iş adresi olarak  fiyat hesaplandı.
 • Ekstra hizmetler almak istemezseniz iş adresi dahil sadece 139$’ a bir Wyoming LLC ye sahip olacaksınız.
 • Bir sonraki aşamaya geçmek için Continue butonuna tıklayın bu adımda şirket adını belirleyeceksiniz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 2 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

 • Bu aşamada şirket ismini belirliyoruz ve Business Purpose kısmına şirketimizle ilgili bir kaç kelime açıklama metni giriyoruz. Şirket adınızı belirlerken Wyoming eyalet portalını buradan açıp seçtiğiniz şirket adı daha önce kullanılmış mı kontrol edin. Ayrıca Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi rehberine de bakmanız menfaatinize olur.
 • Eğer şirketiniz genel kullanım amaçlıysa Use Generic Business Purpose seçebilirsiniz. Bunun pek önemi yok çünkü eyalet kayıtlarında görünen bir kısım değil sadece acente veri tabanında şirketinizin faaliyet alanı ile ilgili bilgi tutulması içindir.
 • Seçtiğiniz şirket ismini gerekli alana girdikten sonra Continue butonuna tıklayıp sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 3 Northwest ile Amerikada Şirket KurmakBu aşamada şirket posta adresini belirliyoruz. LLC Address kısmında bulunan adres seçeneklerini olduğu gibi bırakalım çünkü Northwest, kendi adreslerini kullanmamıza izin veren bir acente. Bu yüzden farklı adres seçeneklerinden faydalanmaya gerek yok zaten ücretsiz sağlıyorlar.
 • Eğer farklı bir posta adresi üzerine şirketinizi kurmak istiyorsanız (örneğin, buradan 15$’ a wyomingmailforwarding ile benzersiz bir suit içeren adres alıp) Your mailing address (Entered in “Account Section”) seçeneğini seçin. Böylece Account yani hesap oluşturma bölümüne gireceğiniz özel adres şirket adresiniz olmuş olur. Amazon hesabı açmak için Northwest ile şirket kuruyorsanız bu seçeneği seçebilirsiniz.
 • Seçimleri aşağıdaki gibi bırakıp Continue ile sonraki aşamaya geçebilirsiniz

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 4 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

 • Bu aşamada Management Type olarak “Member Managed” seçiyoruz çünkü şirketi siz yöneteceksiniz. Eğer şirketi bir müdür yönetecekse o zaman Manager Managed seçeneğini seçmeniz gerekecek ve  atayacağınız müdürün bilgilerini sağlamanız gerekecek.
 • Üye sayısı : Sayısı 1 olarak seçin çünkü tek sahipli LLC kuruyoruz ardından adınızı ve soy adınızı Türkçe karakter kullanmadan girin. (Ör: ÖMER yerine OMER, ALİ yerine ALI gibi)
 • Adresi de Our Registered Address olarak bırakıp “CONTINUE” tıklayıp bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 5 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

 • Aşağıdaki adımda ise bir email adresi ve Northwest paneline erişim için bir şifre belirleyin
 • İletişim bilgileri  kısmına ise bulunduğunuz ülkedeki (Türkiye) açık adresinizi girin
 • Cep telefonunuzu girin
 • Send a copy of your lawsuits and/or legal notices to your attorney? No işaretleyin
 • “CONTINUE” tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 7 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

Aşağıdaki adımda “Approval Time” kısmını Free olarak seçin Wyoming LLC ‘nin yaklaşık kurulum süresi 5 gündür. Hızlandırma isterseniz ekstra ödeme yapabilirsiniz. Free seçeneğini seçip Continue butonuna tıklayın.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 6 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

Bu kısımda ise ek seçenekler size sunuluyor bu ek hizmetlerden birini tercih ederseniz seçim yapıp ekstra ödeme yapabilirsiniz. Ek hizmet istemiyorsanız Continue tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 8 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

Son adım olan Payment kısmına geldik. Bu adımda toplam ödemeniz gereken tutarı sağda görebilirsiniz. Buna bir bakalım;

 • Dosyalama hizmeti, 39$
 • Wyoming eyalete ödenecek dosyalama bedeli 100$
 • Yıllık Registered Agent ücreti (Adres dahil) 0$ Toplamda 139$

Toplam bedeli kredi kartınızla ödeyerek LLC kurulum siparişinizi vereebilirsiniz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 9 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak

Şirket kurulumunu takip eden sonraki yıl için sadece 125$ registered agent ücreti ödeyeceksiniz yani bu kurulum ücretleri tek seferliktir. Özetle, gelecek yıl adres dahil ödenecek tutar 125$ dır. Acentelerin yıllık kayıtlı temsilci hizmet bedelleri ortalama olarak 100, 200 $ arasındadır. Bu yüzden adres dahil Northwest, gayet ekonomik bir çözüm diyebiliriz

Şirket kurulumu bu eyalet için yaklaşık 5 iş günü (bazen daha kısa) sürer. Sonrasında şirket kuruluş belgelerinizi panelinizden indirip elektronik olarak muhafaza edebilirsiniz.

Panelinizde her şey açık ve net olarak görünür. Northwest oldukça kolay bir panele sahiptir. Northwest Registered Agent İle Şirket Kurma Avantajları makalesinde müşteri paneli hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz. Bu sayede şirketiniz kurulduktan sonra nasıl bir müşteri paneline sahip olacağınız hakkında fikir sahibi olursunuz.

northwest abd sirket kurma Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakBu rehber sayesinde sadece 139$ gibi bir fiyata adres ve operating agreement dahil bir Wyoming şirketinin kurulum sürecini anlattık. Diğer eyaletlerde şirket kurmak isterseniz (New Mexico, Florida, New Jersey, Delaware, Kentuck vs.) tüm adımlar aynıdır. Northwest üzerinden LLC hizmeti aldığınızda oldukça samimi bir müşteri desteğine sahip olursunuz. E-posta veya telefon yoluyla aklınıza takılan tüm soruları hızlıca yanıtlarlar ve bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekmez.

Umarım bu makale sizin için faydalı olmuştur, aklınıza takılan herhangi bir nokta varsa yorum yapmakta çekince yaşamayın. Tüm yorumlar olabildiğince hızlı yanıtlanır.

Bol Şanslar!

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

18 Yorum. Yeni Yorum

 • hocam bunlar herkese kendi adreslerini mi veriyorlar? anlamdim ki, yani bnim sirketin adresi ile baskasinki ile aynimi? yoksa wyomingmailforwarding mi gibiler herkese ayri ayri posta adresimi?

  Cevapla
  • Herkese ayni adresi saglarlar, gelen postalari şirket ismine gore ayrıştırirlar. Wyomingmailforwarding gibi posta sağlayıcılar ayni adreste ayri suit numaraları sağlar.

   Cevapla
 • Merhaba,

  Bende bugün kurulumu yaptım. yalnız panelde ana sayfada “You have Services Requiring Attention.” uyarısı var. içine girdiğimde “Services Requiring Attention” yazıyor. buna tıkladığımda Management Type, adres bilgisi vs girmek gerekiyor. Bu nedir, doldurmak gerekiyor mu

  Cevapla
  • Hayırlı olsun.

   Evet acenteyi registered agent olarak atamanız için kendi bilgilerinizi seçip (zaten adresiniz ve adiniz kayitli olduğu icin altta cikar) kaydedin okadar.

   Baska bir sey yapmaniza gerek yok.

   Cevapla
   • Herhangi bir adres veya isim çıkmıyor. Ben adresi wyomingmailforwarding.com üzerinden aldığım adres olarak girmiştim account kısmından.
    Şimdi burada “Management Type” seçmemi istiyor. “Member Managed” veya “Manager Managed”.
    Hangisini seçmem gerekiyor

    tşk

    Cevapla
 • Operating Agreement için ücretsiz yazmışsınız fakat extra items altında $50 olarak bir ücret gözüküyor, bu indirimli hizmeti aldığımızda operating agreement ücretsiz olacak mı, yoksa ek $50 ödememiz gerekli midir?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Operating Agreement ücretsiz olarak şirket kurulum sonrası hazirlayip panelinize yüklüyorlar sadece indirip imzalamanız yeterli olur.

   Ekstra olarak satin almak istendiğinde ucretli de satiyorlar veya ozel bir Agreement yazdirmak isteyenler icin de ekstra oluyor. Fakat bu hali fazlasıyla yeterli ve ücretsizdir.

   Cevapla
 • şirket adresini türkiyedeki ev adresimizi seçebiliyor muyuz? amazonda satıcı olmak istiyorum ve gereken fatura onaylarını onların adresi ile sağlayamıyorum. bu sorunun önüne nasıl geçebilirim

  Cevapla
  • Seçemezsiniz, Tr adresinizi buralara yazmayin gelecekte baska sorunlar ortaya cikar ve doğrulama surecinde Abd deki sirketin adresi Tr secilse bile ( acenteler buna izin vermiyor) utility bill gecerli olmaz.

   Onun yerine wyomingmailforwarding . com dan bir adres alin ve o adrese şirketi kurun. Genelde böyle yapiyorlar, wyomingmailforwarding adresine, adres doğrulama kodu geliyor o kodla hesabınızı aktif edebilirsiniz.

   Tabi, ilk olarak Amazona Türkiye üzerinden hesap acip sonra global satışa gececekseniz bu durum geçerli değil. Bu senaryoda Türkiye’de bir şahıs şirketiniz olmali ve öncelikle adresinizi Amazon tr üzerinden dogrulayip sonra global satışa magazanizi açmalısınız.

   İki tip hesap açma sekli var;

   1. Direk Amazon.com üzerinden
   2. Amazon.com.tr üzerinden once Türkiye’de magaza acip, adresi dogruladiktan sonra hesabınıza global pazarlar ekleme (Amazon amerika gibi) Bu sekilde açılan hesaplarda Türkiye’de sirket kurmak gerekiyor.

   Once hesap acma şeklinizi belirlemeniz gerekiyor.

   Cevapla
 • Selamlar, ben de Wyoming eyaletinde Northwest ile bir şirket kurulum başvurusunda bulundum 3. günde kurulum tamamlandı.
  Müşteri paneli harika, adrese gelen evrakları vs. bu panele yüklüyorlar. Kurulum sonrası şirket formasyon evraklarini ve ücretsiz operating agreement i bu panele yuklemisler, herhangi bir imzaya gerek yok. Birde şekilli bir şirket uye sertifikasi eklemişler sözleşme pdf sine 🙂 hoşuma gitti.

  Kisaca özetlemek gerekirse bu fiyata bu hizmet, panel, adres ve destek sistemi ek özellikler gayet yeterli. Muhtemelen Northwest ten shopify için farklı bir eyalette daha kurulum yapacağız ayni panelden birden cok şirket kurulabilen bir platform yapmışlar. Şu ana dek gayet memnunuz ve hiç bir sorun yaşamadık.

  Bu değerli içerikler için ne kadar teşekkür etsem azdır, kolay gelsin.

  Cevapla
 • Muhteşem hizmetleri var ayni günde şirket kuruyorlar her soruya yanit veriyorlar gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. 39$ lik indirim de harika oldu cok teşekkür ederim.

  Cevapla
 • Öğlen başvurdum kentucky de şirket için akşama kurulmuş sanırım ky.gov dan mail geldi ,

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 22 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın