Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak (Wyoming)

Bu rehberde, Northwest Registered Agent üzerinden hizmet alarak adım adım Wyoming’de bir şirket kurma sürecini en ince detayına kadar öğreneceksiniz.

Wyoming’de şirket kurmak için ödeyeceğiniz toplam tutar 139$’ dır. ABD iş adresi toplam maliyete dahildir. Pasaport ve kimlik gerekli değil, ABD’yi şahsen ziyaret etmenize gerek yok. Kampanya kapsamında ücretsiz EIN hizmetimiz hala devam ediyor.

Wyoming LLC’ler yıllık bakım istemez, vergi avantajı sağlar. Amazon, Etsy, Stripe, Ebay, Shopify, Mercurybank ve Paypal gibi bir çok hesap açmanıza izin verir.

Registered Agent (Kayıtlı Temsilci Acenteleri) İle İlgili Genel Bilgi

Bir yabancı olarak Amerika’da yeni bir LLC şirket kurabilmek için, şirketin kurulacağı eyalette yerleşik ofise sahip bir kayıtlı temsilci acentenizin olması gerekiyor.

Bu kayıtlı temsilcilere Registered Agent adı verilir.

Registered Agent, şirket kuracağınız eyalete LLC kurulum başvurunuzu yapabilir ayrıca LLC şirketiniz kurulduktan sonra şirketinizin aktif kalabilmesi için şirketinizin bir kayıtlı temsilcisi olmalıdır.

Amerika’da yerleşik biri değilseniz ve LLC’nizin ABD’de bir kayıtlı temsilcisi yoksa şirketiniz pasif duruma düşer ve feshedilir.

Bu sebeplerden dolayı, gerek LLC şirket kurulumunda gerekse kurulum sonrası şirketinizin kayıtlı olduğu eyalette sürekli olarak kayıtlı temsilciniz (Registered Agent) olmalı.

Kayıtlı temsilci acenteliği yapan bir çok şirket var. Blogumuzda ABD’nin en popüler kayıtlı temsilci acentelerinin detaylı incelemelerini bulabilirsiniz.

Kayıtlı temsilci acenteleri ile ilgili genel bir hatırlatma yaptıktan sonra, ABD’de yeni bir LLC kurulumu yapmak için hizmet alabileceğiniz, Northwest Registered Agent şirketinden bahsedelim.

Northwest Registered Agent Hakkında

Northwest Registered Agent, 1998 yılından bu yana LLC kurulumu yapan, Registered Agent sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir.

Northwest ile ABD’nin tüm eyaletlerinde LLC şirket kurulumu yapabilirsiniz. Ayrıca Northwest’in her eyalette yerleşik bir ofisi bulunduğu için (adresleri kolay kolay değişmez) adreslerini, müşterilerine iş posta adresini olarak kullanmak üzere izin verir.

Hatta gelen tüm evrakları ücretsiz olarak tarayarak dijital ortamda aynı gün içinde teslim ederler

Diğer kayıtlı temsilcilerle karşılaştırıldığında Northwest, üst düzey hizmet ve destek gibi özellikleriyle öne çıkan, ücretsiz iş adresi sağlayan, ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilci hizmeti sunan (bize özel kampanya) ve ücretsiz operating agreement sağlayan bir kayıtlı temsilcidir.

Northwest ile özel bir anlaşma imzaladık ve Northwest’in iş ortağı olduk olduk bu sayede Northwest ile LLC kurulumlarında ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve 39$ kurulum bedeli olarak yeni bir indirim aldık.

Bizim referansımızla artık Northwest ile 39$ (adres dahil) + eyalet bedeli ödeyerek LLC kurulumu yapabilirsiniz. Northwest üzerinden (bizim referansımız olmadan) standart olarak hizmet alırsanız ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve uygun fiyatlı kurulum indiriminden yararlanamazsınız.

Not: Northwest ile bizim bayilik referansımızla LLC şirket kurduğunuzda yaptığımız kampanya boyunca EIN başvurunuzu ücretsiz olarak yapıyoruz. Koşullar ve detaylar için bu sayfaya bakabilirsiniz.

Northwest Registered Agent için hazırladığımız inceleme makalesine de ayrıca buradan göz atabilirsiniz.

Northwest LLC Kurulumu Hizmeti Neleri Kapsar?

Northwest ile çalışmaya başlayıp onlardan hizmet aldığınızda sınırsız telefon ve e-posta desteğinin yanında aşağıdakilere de ücretsiz olarak sahip olursunuz.

 • Şirketiniz için kullanabileceğiniz iş adresi
 • İlk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik
 • Şirketiniz için kullanabileceğiniz 6 sayfalık özenle yazılmış bir Operating Agreement (İşletme Sözleşmesi)
 • Şirketiniz için bir LLC üyelik sertifikası
 • Ücretsiz LLC Business Bank Account Resolution belgesi (Gelecekte ABD ye şahsen gidip banka hesabı açmak için gerekli olan bir evrak)
 • Şirketinizi yönetebileceğiniz gelişmiş müşteri paneli
 • Hızlı destek

Northwest, kendisinden hizmet alan tüm müşterilerine tüm bu özellikleri ücretsiz sağlar.

Northwest, ABD’de yerleşik kayıtlı temsilciler içinde hizmet kalitesi en yüksek acentelerden biridir. Bu sebeple LLC kurulum sürçlerinde Northwest’ e gözü kapalı güvenebilirsiniz.

Northwest ile ilgili detaylı bilgiler aktardıktan sonra artık bu acente üzerinden hizmet alarak bir LLC şirkete nasıl sahip olunur adım adım inceleyelim.

Northwest ile Amerika’da Şirket Kurmak

Aşağıdaki adımları uygulayarak Northwest ile Amerika’da yeni bir LLC şirket kurabilirsiniz.

Önemli Not: Kurulum aşamaları sık sık değişebiliyor bu sebeple makalemizdeki adımlarda belki küçük farklılıklar oluşabilir. Fakat genel işleyiş olarak pek bir farklılık olmamaktadır. Kurulum adımlarını kendinizde okuyarak takip devam edin. Kurulum sırasında yakıldığınız bir nokta olursa WhatsApp hattımızdan bize ulaşıp destek alabilirsiniz.

Bu rehberdeki örnek kurulum, Wyoming eyaletinde bir LLC oluşturmayı kapsayacak fakat farklı bir eyalette LLC oluşturmak isterseniz aynı adımları uygulayarak işlem yapabilirsiniz. Eyalet seçimi kısmından Wyoming yerine farklı bir eyalet seçmekte özgürsünüz çünkü, Northwest her eyalette adres ofisi bulunan bir acentedir.

Northwest ile Wyoming’de Online Şirket Kurulum Videosu

Northwest ile ilgili tüm detayları aktardıktan sonra artık LLC kurulum adımına geçebiliriz.

İlk olarak NorthWest Registered Agent web sitesine bu linkten giriş yapıp ana sayfadaki FORM YOUR LLC butonunu tıklayın.

NOT : Bizim bağlantılı linkimizden Northwest web sitesine eriştiğinizde kurulum bedeli 39$’ a düşer ve ilk yıl registered bedeli ödemezsiniz.

(Video alt yazılıdır)

Video içeriğinin yanında kurulum için aynı işlemleri adım adım rehberden faydalanarak ta yapabilirsiniz. Bunun için okumaya devam edin.

Bağlantılı linkimizden Statupsole logolu Northwest açılış sayfasına eriştikten sonra FORM YOUR LLC butonuna tıklayıp sonraki adıma geçin

northwest ile sirket kurmak 2 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Where do you want to form your LLC? kısmından şirketinizin kurulacağı eyaleti seçebilirsiniz. Bu örnek rehberde Wyoming eyaletinde kurulum yaptığımız için eyalet kısmından Wyoming seçiyoruz.
 • Aşağıdaki ekran görüntüsünde de göründüğü gibi, eyalet seçiminden sonra sadece 39$ + Eyalet dosyalama bedeli olacak şekilde ilk yıl ücretsiz registered agent + iş adresi olarak  fiyat hesaplandı.
 • Ekstra hizmetler almak istemezseniz iş adresi dahil sadece 139$’ a bir Wyoming LLC ye sahip olacaksınız.
 • Bir sonraki aşamaya geçmek için Continue butonuna tıklayın bu adımda şirket adını belirleyeceksiniz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 2 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak (Wyoming)

 • Bu aşamada şirket ismini ve şirket adresini belirliyoruz. Business Purpose kısmına şirketinizle ilgili bir kaç kelime açıklama metni girebilirsiniz. Şirket adınızı belirlerken Wyoming eyalet portalını buradan açıp seçtiğiniz şirket adı daha önce kullanılmış mı kontrol edin. Ayrıca Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi rehberine de bakmanız menfaatinize olur.
 • Eğer şirketiniz genel kullanım amaçlıysa Use Generic Business Purpose seçebilirsiniz. Bunun pek önemi yok çünkü eyalet kayıtlarında görünen bir kısım değil sadece acente veri tabanında şirketinizin faaliyet alanı ile ilgili bilgi tutulması içindir.
 • Şirket adını belirledikten sonra sayfayı aşağıya kaydırıp adres bölümüne geçebilirsiniz.
 • northwest sirket kurmak llc name Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak (Wyoming)Bu aşamada şirket posta adresini belirliyoruz. Özel bir şirket adresiniz yoksa Physical Address ve  Mailing Address seçeneklerini olduğu gibi bırakalım çünkü Northwest, kendi adreslerini kullanmamıza izin veren bir acente.
 • Eğer farklı bir posta adresi üzerine şirketinizi kurmak istiyorsanız seçenekleri Specify Address olarak işaretleyip özel adres girebilirsiniz. Örneğin, Wyoming ‘de özel suit içeren benzersiz bir adres alabilirsiniz buradan 15$’ a wyomingmailforwarding ile benzersiz bir suit içeren adres alıp Specify Address seçeneklerini seçip özel adresinizi girebilirsiniz.
 • Özel adres istemiyorsanız seçenekleri aşağıdaki gibi bırakıp Continue ile sonraki aşamaya geçebilirsiniz

northwest sirket kurmak adres Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak (Wyoming)

 • Bu aşamada Management Type olarak “Member Managed” seçiyoruz çünkü şirketi siz yöneteceksiniz. Eğer şirketi bir müdür yönetecekse o zaman Manager Managed seçeneğini seçmeniz gerekecek ve  atayacağınız müdürün bilgilerini sağlamanız gerekecek.
 • Üye sayısı : Sayısı 1 olarak seçin çünkü tek sahipli LLC kuruyoruz ardından adınızı ve soy adınızı Türkçe karakter kullanmadan girin. (Ör: ÖMER yerine OMER, ALİ yerine ALI gibi)
 • Adresi de Our Registered Address olarak bırakıp “CONTINUE” tıklayıp bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 5 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak (Wyoming)

 • Account sekmesinde ise bir email adresi ve Northwest paneline erişim için bir şifre belirleyin ardından bir sonraki aşamaya geçinnorthwest sirket kurmak account Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak (Wyoming)
 • Contact sekmesinde ise bulunduğunuz ülkedeki (Türkiye) açık adresinizi doğru formatta girin. Adresinizi girmeden önce google haritalara adresinizi yazıp, haritalarda çıktığını teyit edin. Adres, google haritalara girildiğinde resimli olarak karşınıza çıkmalı. Aksi durumda Northwest size mail atarak ikametgah belgenizi isteyebiliyor.
 • Cep telefonunuzu girin
 • Send a copy of your lawsuits and/or legal notices to your attorney? No işaretleyin
 • “CONTINUE” tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin

northwest sirket kurmak contact adres Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak (Wyoming)

Sonraki adımda ise “Optional Items” sekmesine geçin. Sadece aşağıdaki alanı işaretlemeniz yeterlidir. Ekstra hizmetler ekstra ücretlendirilir. Örneğin sanal ofis veya Apostil hizmeti gibi. Bu ek hizmetler isteğe bağlıdır bütçenize göre seçim yapabilirsiniz fakat ekstra hizmet istemeseniz bile şirketiniz doğru bir şekilde kurulacaktır.  Continue butonuna tıklayıp ödeme adımına geçebilirsiniz.

northwest sirket kurmak optional Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak (Wyoming)

 

Son adım olan Payment kısmına geldik. Bu adımda toplam ödemeniz gereken tutarı sağda görebilirsiniz. Buna bir bakalım;

 • Dosyalama hizmeti, 39$
 • Wyoming eyalete ödenecek dosyalama bedeli 100$
 • Yıllık Registered Agent ücreti (Adres dahil) 0$ Toplamda 139$

“Credit Card Address Different From Mailing Address” seçeneğini seçerek fatura adresinizi girebilirsiniz. Kart başkasına aitse kendi adınızı ve soyadınızı yazabilirsiniz.  Toplam bedeli kredi kartınızla ödeyerek LLC kurulum siparişinizi verebilirsiniz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 9 Northwest ile Amerikada Şirket Kurmak (Wyoming)

Şirket kurulumunu takip eden sonraki yıl için sadece 125$ registered agent ücreti ödeyeceksiniz yani bu kurulum ücretleri tek seferliktir. Özetle, gelecek yıl adres dahil ödenecek tutar 125$ dır.

Şirket kurulumu bu eyalet için yaklaşık 3 ila 5 iş günü (bazen daha kısa) sürer. Sonrasında şirket kuruluş belgelerinizi panelinizden indirip elektronik olarak muhafaza edebilirsiniz.

Not: Northwest ile bizim bayilik referansımızla LLC şirket kurduğunuzda yaptığımız kampanya boyunca EIN başvurunuzu ücretsiz olarak yapıyoruz. Ücretsiz EIN hizmetinden faydalanabilmeniz için Ücretsiz EIN Başvuru Kampanyası sayfamızı ziyaret edin.

Panelinizde her şey açık ve net olarak görünür. Northwest oldukça kolay bir panele sahiptir. Northwest Registered Agent İle Şirket Kurma Avantajları makalesinde müşteri paneli hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz. Bu sayede şirketiniz kurulduktan sonra nasıl bir müşteri paneline sahip olacağınız hakkında fikir sahibi olursunuz.

northwest abd sirket kurma Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakSipariş sonrası müşteri paneline ulaştığınızda üst kısımda “You have Services Requiring Attention”  gibi bir uyarı görürseniz aşağıdaki rehberdeki kısa adımları uygulayın.

Northwest, You have Services Requiring Attention çözümü

Bu rehber sayesinde sadece 139$ gibi bir fiyata adres ve operating agreement dahil bir Wyoming şirketinin kurulum sürecini anlattık.

Diğer eyaletlerde şirket kurmak isterseniz (New Mexico, Florida, New Jersey, Delaware, Kentucky vs.) tüm adımlar aynıdır.

Northwest üzerinden LLC hizmeti aldığınızda oldukça samimi bir müşteri desteğine sahip olursunuz. E-posta veya telefon yoluyla aklınıza takılan tüm soruları hızlıca yanıtlarlar ve bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekmez.

Umarız bu makale sizin için faydalı olmuştur, aklınıza takılan herhangi bir nokta varsa yorum kısmından sorabilirsiniz. Tüm yorumlar olabildiğince hızlı yanıtlanır.

Bol Şanslar!

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

141 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba ben işimi ABD ye taşımak istiyorum. Vergi konusunda ki avantaj ve ABD ekonomisinin gücü nedeniyle bu kararımı verdim. Yalnız benim ticaretim internet üzerinden değil yüz yüze yapılıyor. Ve ödemeleri genellikle pos makinasından mail order veya 3 d ödeme ile alıyorum. Kuracağımız banka hesabı bize bunu tedarik ediyor mu ? Yani pos makinası alabilir miyiz? Her hangi ülkede çalışabilirim. Müşteri neredeyse oraya gidiyoruz.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   29 Mart 2024

   Merhaba, Dijital bankalarbsanal pos vermiyor. Sanal pos icin sirketi kurup banka hesabi actiktan sonra stripe ile ilerleyebilirsiniz. Stripe hesabi acma makalemize göz atabilirsiniz

   Cevapla
   • Ben normal taşınabilir pos cihazı istiyorum. Türkiyedekiler gibi

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     29 Mart 2024

     Maalesef bu tip bir cihazi uluslararası olarak saglamazlar. Online sistem kullanmanız gerekir

     Cevapla
 • ocak 2023de Wyomingde bir Llc şirketi kurdum EIN aldıktan sonra herhangi bir girişimde bulunmadım. ödeme ağı eklemedim ve ticari bi faaliyet göstermedim. 1 yıldır da dokunmuyorum. 2024 yılı için vergiye tabi miyim?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   25 Ocak 2024

   Hiç bir yere kayıt oluşturmadıysanız beyan yapmayabilirsiniz. Yıllık agent yenilemesini ve eyalet harç ödemesini yapın ki şirketiniz kapapmasın. iyi çalışmalar

   Cevapla
   • peki yenileme ve harç ücretini ödemez isem, şirketimin kapanması dışında bana herhangi bir yaptırımı olabilir mi?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     25 Ocak 2024

     Kapandiktan sonra ein iptal dilekçesi gonderin irs e ein iptal edildiğinde sorun yaşamazsiniz

     Cevapla
     • 5472 formunu göndermek zorunda mıyım aksi takdirde 25bin dolar yaptırımı olduğu söyleniyor

      Cevapla
      • Nazmi Özer
       26 Ocak 2024

       Şirketinizi kapatip ein iptal yazisini irs e gonderin hic bir faaliyetiniz yoksa ve sirket kapanip in iptal edildiyse ceza gelmez merak etmeyin.

       Cevapla
 • Nazmi Bey Merhirketi sizin referans link aracılığınız ile nortwest ten kuracağız Gelir vergisi diğer vergiler bakıldığında Florida mı daha iyi yoksa Wyoming mi ? sizin bölümüzden fl için satış gelir vergisi %6 yazıyordu ama wy için herhangi bir yazı göremedik.
  Aslında tüm vergiler kıyaslama için sordum. Saygılar,

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   14 Aralık 2023

   Merhaba Serdar bey,

   Wyoming de eyalet gelir vergisi ve kişisel gelir vergisi bulunmamaktadır. Fakat bahsettiğiniz FL %6 lık vergi, satış gelir vergisi değil satış vergisi yani müşteriden tahsil edilecek KDV. FLorida daki kişilere ürün satılırsa ve bu oran belirli seviye üzerine çıkarsa %6 satış vergisi toplanıyor aslında bu konu şirket kurma ve gelir vergisi ile ilgili değil.

   Amazonda satış yaparak ticari hesap açacaksanız Wyoming de kurulum öneririz çünkü adres doğrulaması evraklarını Northwrst, WY de kabul ediyor. Diğer eyaletlerde Amazon doğrulaması sorun olabiliyor.

   Şayet amazon işi yapmayacaksanız istediğiniz eyalette kurulum yapabilirsiniz verginizi federal olarak IRS e beyan etmeniz gerek her yılda bir kez.

   iyi çalışmalar

   Cevapla
 • merhabalar, Şirket kurulumunu sizden destek alarak yaptık diyelim amazon seller central’ kayıt yaptığımız zaman bizden utility bill şirkete ait adresi gösterir bir fatura istiyor siz bu hizmeti sağlıyor musunuz? Yada bu sorunu aşmak için alternatif bir belge veriyormusunuz? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   4 Aralık 2023

   Utiliy bill istense bile saglayamayiz zaten bu belge arrik istenmiyor Utility bill yerine Amazon adres doğrulama mektubu ile pin gönderiyor. Gelen pin kodunu hesap acma ekranindaki alana girerek onaylayabilirsiniz hesabi.

   Eger şirketinizi Wyoming de kurarsaniz adres doğrulama kodlarini Northwest size dijital olarak ulastirir ayrica Northwest in standart adresleri yerine wyomingmailforwarding.com dan bir özel suit adresi de alabilirsiniz.

   Cevapla
   • Hocam benim anladığım northwest sayfasından şirketi kuruş yapınca onların adresini değilde
    -Özel suit dediğiniz sanal ofismi (Wyoming Virtual Office) wyomingmailforwarding.com 50$ aylık sanal ofis kiralanıp verdikleri adresimi girelim. Kafam karıştı adres sağlam olsun istiyorum.

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     9 Nisan 2024

     Northwest ile sirket kurmadan önce ilk olarak wyomingmailforwarding.com dan 15 usd ye free mail forwarding almanız gerekiyor. 50 usd lik plani almayin 15 usd lik free plan yeterlidir.

     Burada detaylar var:https://startupsole.com/15a-wyoming-posta-yonlendirme-icin-adres-almak/

     Sonrasinda adresin atanmasını beklemeniz gerekiyor bir kac gunde suit numaranız atanir ve panelinizde ayrica mailinizde görürsünüz.

     Adres aldıktan sonra Northwest in sayfasindan sirket kurarken spesifik adres seçeneğini secerek aldığınız suit adresi girmelisiniz. Bu sekilde sirket sizin adresinize kurulmus olur.

     Bu bilgiler zaten kurulum videosunda da bulunuyor bakabilirsiniz ancak özetle süreç bu şekilde ilerliyor.

     Cevapla
     • Teşekkür ederim, her soruya bir cevap, çok bilgi içeriyor bu site emeğinize sağlık. Son olarak bu siteye kayıt olmak istediğimde hep hata veriyor bu araları sorunmu var acaba.

      Cevapla
 • Merhaba.

  sizin üzerindeiz şirket açılışı yaptık. Şrketin açılıdığını resmi bir yerden nasıl teyit ederim.

  ikinci bir soru aşağıdaki belgeleri hangii aşmada ne zaman alabiliyoruz . northwest bize ne zaman sağlıyor.

  LLC Business Bank Account Resolution Document
  LLC member certificate
  Operating Agreement

  Cevapla
 • Merhaba, sirket acildiktan sonra NorthWestin bize verdigi adresi amazon hesap kurulumunda kullanabiliyor muyuz ? yoksa Virtual Office mi kiralamamiz gerekiyor ?

  Cevapla
 • Merhaba, şirketimi geçen sene kurmuştum. Şimdi hizmet yenilleme zamanı geldi. Şirket bilgileri ile illgili güncelleme istiyorlar. Öenmli bilgiler kontrolünde “Do you have assets located and employed in Wyoming?” şeklinde bir soru var. Ben buna evet mi demeliyim yoksa hayır mı? Yani fiziksel olarak orada değilim ancak şirketim faaliyetine devam ediyor. Tam olarak anlayamadım ne yapmam gerektiğini.

  Cevapla
  • muhammet
   1 Şubat 2023

   Merhaba,

   Wyoming de bulunan ve istihdam ettiğiniz varliklari sormuşlar hayir diyebilirsiniz. Şirketiniz orada ama bir varlığınız yok sonucta

   Cevapla
 • Selam, wyomingmailforwarding üzerinden posta adresi aldım. İlk iki adres girme kısmında Specify Address seçerek buradan almış olduğum adresi girdim. Management adımında ad-soyad girdiğimiz kısmın altında “Address To Record With The State” bölümü var. O kısım için “Our registered agent address” olarak bırakıp devam edilmesini konu içeriğinde ve yorumlarda belirtmişsiniz. Sadece kafama takıldı neden buraya wyoming’den almış olduğumuz adresi girmiyoruz?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   18 Ocak 2023

   Merhaba,

   O kısım şirket sahibine ait bilgiler. Girilen adres, eyalet kayıtlarına işleniyor gizlilik te önemli olduğu için ack adres yazmak cok mantıklı degil. Atrica posta alınabilecek bir adres de değil orası. İsterseniz wyoming mail adresinizi de girebilirsiniz cok sorun değil

   Cevapla
 • Merhaba shopifyda eihracat ve amazonda turkiyeden yurtdisina satis yapmak istiyorum. Yeni bir marka cikaricam. Tum bunlar icin oncelikle turkiyede sahis sirketi kurmak zorunda miyim?
  2.ci olarak amazonda satis yapmam icin amazon.com.tr kaydi mi olusturmam lazim yoksa amazon.com dan mi kayit olusturmam lazim?
  3. Amerikada sirket kurulum sureci icin suan fiyat nedir? Ve sirket kurmam icin turkiyede sahis sirketi kurmam sart mi?

  Simdiden tesekkurler iyi calismalar dilerim

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   17 Ocak 2023

   Türkiye’deki operasyon ve satış için şirketinizi Türkiye’de, Global operasyonlar için ABD’de şirket kurmak mantıklıdır. Markanızı isterseniz TR’de isterseniz ABD’de patent ettirebilirsiniz (şart olmamakla birlikte)

   2. TR de satış yapacaksanız amazon.com.tr den Türkiye şirketinizle hesap açabilirsiniz. Amazon.com da kurumsal hesap açarak satış yapmak için ABD’de bir şirket kurup EIN almanız gerekir.
   3. Kendiniz kurulum yaparsanız (makaleler ve rehberlerimiz var bakabilirsiniz) Wyoming eyaletinde bunu 139 usd ye mal edebilirsiniz. Fakat bizden profesyonel kurulum hizmeti almak isterseniz bu linkten fiyatlarımıza bakabilirsiniz. https://startupsole.com/hizmetlerimiz/#llc

   ABD deki satış ve şirket kurulumu için TR de bir şirkete ihtiyacınız bulunmuyor.

   Cevapla
 • Merhabalar,

  Northwest ile yarın inşallah şirket kurulumu yapacağız. Wyomingmail’den adresi bekliyoruz. Ödemeyi visa kredi kartımla yapacağım. Ancak şirket arkadaşımın üzerine olacak. Herhangi bir sorun yaşadınız mı farklı kredi kartıyla ödemeyle ilgili?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Şimdiden yeni oluşumunuzda başarılar.

   Eğer ödemeyi şirket sahibine ait değil de farklı bir kişiye ait kredi kartından yapmanız gerekiyorsa ödeme sayfasındaki kart bilgileri bölümüne kart sahibinin adını yazmayın. Şirket sahibinin adını ve soyadını yazın. Aksi durumda kart sahibinden izin gerekli adlı bir e-posta alırsınız ve süreciniz uzar.

   İşi uzatmamak adına kart bilgileri ekranına kendi ad soyasınızı yazın bu şekilde ödemenizi (ve LLC oluşumunuzu) sorunsuz yapabileceksiniz.

   Cevapla
   • Çok teşekkürler.

    Sorun yaşamamak adına dediğiniz gibi yaparız. Herhalde kartla ilgili bir sorun yaşanmaz.

    Cevapla
    • Rica ederim yok sorun olmaz kartınız yurt dışında USD kullanımına açık olsun yeter

     Cevapla
 • Merhaba, ben yaklaşık 1 sene önce sizin tavsiyenizle Northwest üzerinden Wyoming’de şirket kurdum. Şu anda Annual Report Compliance filing dönemi var anladığım kadarıyla, bu hizmet için Northwest şirketinden destek almalı mıyım, yoksa başka bir çözümü var mıdır? Ne tavsiye edersiniz?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   28 Kasım 2022

   Merhaba,

   Sirketi kurduktan sonraki yil 3 kalem işleminiz olur bunlar:

   1. Northwest registered agent yanileme zaten bunu Northwest panelinden yapabilirsiniz.

   2. Wyoming eyaletine yillik harç yatirilmasi bunu da Wyoming eyalet sitesinden yaparsiniz

   Burada makale var: https://startupsole.com/wyoming-llc-icin-yillik-rapor-nasil-odenir/

   3. Her yil (2023 nisan 15 e kadar) irs tarafina verilecek beyan.

   Bu beyan icin daha vakit var Northwest bu beyani vermiyor bunun için aşağıdaki firmadan muhasebe desteği alabilirsiniz ucretsiz bir randevu olusturup bilgi alabilirsiniz, http://turkotaxacc-1.hubspotpagebuilder.com/startupsole

   Cevapla
   • Çok teşekkürler geri dönüşünüz için. Ben geçen sene şirketi 1 Aralık’ta kurmuşum, northwest’ten şu şekilde bir mail aldım, bu söylediklerinizden birisi midir emin olamadım.

    The Wyoming Annual Report for Innobello LLC is due by:

    12/01/2022

    Yıllık rapor IRS tarafına verilen beyan mıdır? 1 Aralık’a kadar beyan edilmesi gerek gibi iletmişler, emin olamadım.

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     28 Kasım 2022

     Rica ederim.

     2. şıkta belirttiğim işlem için hatırlatma yapıyorlar. Aslında bu işlemi daha önce de belirttiğimiz gibi kendiniz eyalet web sitesinden de yapabilirsiniz fakat Northwest ekstra hizmet bedeli alarak sizden, bu yıllık eyalet ödemesini sizin yerinize yapabilirim diyor . Tabi bu size daha pahalıya gelir kendiniz yaparsanız daha uyguna gelir (64 USD) ama zamanını kaçırmayın ve bir şekilde ödeyin çünkü ekstra gecikme bedeli ödersiniz ve şirket iyi durumda görünmez.

     Yok yıllık rapor eyalet harcı denilen bedel yani yukarıda ve önceki yorumun 2. maddesindeki durum.

     IRS için bir muhasebeci ile anlaşıp 2023 Nisan a kadar bir beyan vermeniz gerekmekte.

     Cevapla
     • Anladım, çok teşekkürler, bu ödemeyi anladığım kadarıyla kendim yapabilirim, ödeme süreci çok zor gözükmüyor. Northwest’e bu durumda ihtiyacım olmayacak. Tek sorum makalenizi henüz tam detaylı okuyamadım fakat ödemeyi 1-2 saat içerisinde yapabilirim gibi anladım, ayın 1’ine kadar tamamlayabilirim değil mi halen zamanım var? Gecikme yaşamak istemiyorum bu sebeple sordum.

      Cevapla
      • Nazmi Özer
       28 Kasım 2022

       Evet kendiniz yapabilirsiniz online olarak bir kredi kartı ile yaparsınız Northwest ten bu hizmeti almaya gerek yok. Zamanınız var ise o vakti geçirmeyin toplamda 5 dakikalık bir işlem zor değil.
       iyi çalışmalar

       Cevapla
 • Merhaba. İyi akşamlar diliyorum. Bu ilk siparişimde Northwest, faturayı benim adıma ve ikamet adresimi yazarak hazırlamış. Bu faturayı gider olarak kaydedebiliyor muyum? Başka siteler ve sistemler de kayıt esnasında ad soyad istiyor. Faturada şirket isminin altında ek olarak başka birinin isminin veya adresinin yazması doğru mu? Siz mesela fatura kestiğiniz zaman firmalara nasıl kesiyorsunuz? Cevaplarsanız memnun olurum. Teşekkürler.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   10 Kasım 2022

   Bu fatura sizin adınıza olduğu için gider olarak kullanabiliyorsunuz. Tek üyeli LLC şirketlerin gider faturaları şahsen yapılan bazı harcamalarda da kullanılabiliyor. Özetle bu adınıza yaratılan dijital belgeyi muhasebeye vererek gider olarak gösterirsiniz.

   Biz fatura keserken varsa cari bilgi alıyoruz firma adına çıkıyoruz yoksa şahsa da kesebiliyoruz.

   Ama adınıza yapılan fatura ve belgeler özellikle yurt dışındaki dijital satın alımlar faturada adınız yazsa bile kullanılıyor gider statüsünde merak etmeyin..

   Cevapla
 • Merhaba.
  Aynı dediğiniz şekilde LLC için kurulumu ve ödemeyi yaptım. Kendi adres bilgilerim Türkiye’de olduğu için kurulum aşamasında Northwest şirketi nonresident olarak kurar herhalde değil mi? Özellikle belirtmeme veya mail atmama gerek var mı?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   23 Ekim 2022

   Herhangi bir şey belirtmenize gerek yok zaten adresinizi Türkiye olarak belirtmişsiniz. Hayırlı olsun.

   Cevapla
   • Çok teşekkür ediyorum. Az önce Northwest iki adet PDF ile bazı belgeler gönderdi bana. Şu anda yapmam gerekenler nedir acaba? Hangi belgeleri çıktı alıp imzalamam-saklamam gerekiyor? Bir de EIN için başvuru yaptım size ama ne zaman dönüş yaparsınız.
    Tekrar teşekkürler.

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     26 Ekim 2022

     Eposta ile gerekli bilgilendirmeyi yaptik. Epostanizi kontrol edin lütfen. Iyi çalışmalar.

     Cevapla
     • Nazmi bey merhaba iyi günler.
      Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.
      Operating agreement’ı imzalayıp saklamanız yeterlidir demişsiniz ama şunu merak ediyorum. 2.1 maddesinde ve Ek 1 de sermaye katkıları bölümü var. Buraları boş bırakmak yerine, northweste ödediğim 139 doları yazsam nasıl olur? İlk katkı payı olarak yani. Faturası da var sonuçta. Veya başka nasıl doldurabilirim orayı?
      Northweste sordum fakat bilgileri yok bu konuda.

      Cevapla
      • Nazmi Özer
       26 Ekim 2022

       İyi günler. O kısma bir miktar sermaye yazabilirsiniz. Faturası olmasına gerek yok 5.000 USD yazabilirsiniz.

       Cevapla
       • Nazmi bey 2.1’e 5.000 USD yazıyorum. Ek 1’e nasıl yazmamı öneriyorsunuz?

       • Nazmi Özer
        26 Ekim 2022

        o kısma da aynı rakamda bir sermaye yazabilirsiniz. Bu zaten sizin lokal olarak saklayacağınız bir işletme sözleşmesidir. Doldurun çıktı alıp ıslak imzalayın ve şirket evraklarınızla birlikte bir dosyada saklayın. İmzalayıp doldurduğunuz bu sözleşmeyi tarayıp bir kopyasını da dijital olarak saklayın gelecekte ihtiyaç olursa bir yerlere göndermek için hazırda kalabilir. Bu sözleşme lokal bir evraktır Northwest e veya başka bir yere onaylatmak için göndermenize gerek yok

 • mustafa
  13 Ekim 2022

  merhaba bilgiler için çok teşekkür ederim. anlatılanlar ışığında LLC kurmak için başvurdum. tüm bilgileri girdim. yukarıda anlatılan gibi . Ancak panele girdiğimizde kırmızı bir banner da “You have Services Requiring Attention.” hatsı aldım. tıkladığımda beni “Filing Orders” sayfasına atıyor ve sanki hiç başvuru yapmamışım gibi yeniden adres vb istiyor benden. ama yukrda anlatılan gibi değil daha farklı bir formatta. ayrıca bu formatta adres secerken ”
  Our Registered Agent Address” seceneği yok. ne yapmam lazım?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   13 Ekim 2022

   Merhabalar, whatsapp üzerinden bize ulaşırsınız birlikte bakalim isterseniz

   Cevapla
   • mustafa
    13 Ekim 2022

    geri dönüşünüz için teşekkür ederim. (çok hızlı )

    birde site(https://startupsole.com/) formatı ile ilgili birsey soylemek istiyordum. siteniz bilgi içerik vb olarak harika . attığımız bu mesajların altında ve sizin kendi açtığınız konular altında tarih yazsa mükemmel olur. konunun güncelliğini takip etmek açısından 🙂

    tekrar teşekkürler. şirket kurulunca tekrar gelip buraya memnuniyetlerimi yazacağım. herkese iyi çalışmalar.

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     13 Ekim 2022

     Rica ederiz. Bu hata değil aslında şirketin sahip bilgilerini seçmeniz isteniyor.
     Bunun çözümü ile ilgili bir kaç ekran görüntüsü ile çözüm sayfası oluşturduk.

     You have Services Requiring Attention.” hatasının çözüm adımları
     https://startupsole.com/northwest-you-have-services-requiring-attention-cozumu/

     Tema kodlamamız değiştiği için yorum tarihlerinde bir sorun var farkındayız bu sorunu kısa zamanda çözeceğiz geri bildirim için teşekkürler.

     Cevapla
 • Merhaba,

  Aynı pasaportla birden fazla şirket kurulumu ve EIN alınabiliyor mu

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   4 Ekim 2022

   Ayni kişi birden cok sirket kurup birden cok ein alabilir. Abd de hic bir eyalette sirket kurarken pasaport istenmez. Ayrica ein başvurusu yaparken de pasaporta gerek yoktur.

   Cevapla
   • Cevap için teşekkür ederim. Peki eski şirketi kapatmamanın bize herhangi bir zararı veya yaptırımı olur mu?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     4 Ekim 2022

     Muhtemelen şirket yıllık raporlari yapılmadığı ve ödemeleri tamamlanmadigi icin idari olarak feshedilir.
     Bazı eyaletlerde cezali aidatlar ödenerek şirket tekrar aktif hale gelebiliyorken bazi eyaletlerde ise belirli bir süre sonra tamamen kayıtlardan siliniyor. Ödeme yapilsa bile tekrar aktif olmuyor.

     Cevapla
 • Merhaba, adresde suit numaraları farklı evet ama adreslerin aynı olması amazon satıcı hesabına girerken bir sorun teşkil etmez değil mi? Ayrıca adrese gelen doğrulamaları bize iletiyorlar değil mi?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   6 Eylül 2022

   Amazon yaklasik 1.5 yıldır adres doğrulamasini posta kartlariyla yapıyor ayni adres olmasi sorun teşkil etmiyor ki amazon bunu bildiği için bu tip bir sisteme geciy yapti.

   Gelen postalari amazon kartları dahil, Wyoming eyaletinde ayni gün tarayip tarafınıza iletirler.

   Uzun zamandır bu sistem kullanılıyor bur cok hesap acildi herhangi bir problem yok kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba Northwest Registered Agentle şirket kurduğumuzda sizin vasıtanızla EİN number alarken ücretsiz almak kampanyası devam ediyo mu hala?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Evet kampanyamiz bir süre daha devam edecek şuan hala EIN başvurusu alıyoruz.

   Cevapla
 • Merhaba,

  Bazı sebeplerden ötürü northwest üzerinden wyoming eyaletinde kurduğum şirketi kapatıp başka bir şirket açmak istiyorum.
  Bu kapatma işlemini nasıl yapabiliriz. Bununla ilgili northwest özelinde bir makale bulamadım.
  Aşağıdaki sorularıma cevap alabilirsem çok memnun olurum

  1 – Wyoming şirketimin yıllık yenilemesi geldiğinde ödeme yapmazsam otomatik olarak kapanır mı.
  2- Otomatik kapanıyorsa bana bir zararı olur mu (Herhangi bir ceza ödeme durumu vs)
  3 – Bu şirketi kapatmasam 2. bir şirketi aynı anda kurabilir miyim
  4 – Kendim kapatmak istersem nasıl bir yol izlemeliyim
  5 – Northwest ile kapatmak istersem nasıl bir yol izlemeliyim

  Cevaplar için şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   4 Ağustos 2022

   Merhaba,

   Kısaca yanıtlamaya çalışalım;

   1. Otomatik kayıtlardan silinip kapanmaz idari olarak 60 gün içinde feshedilir ve kayıtlarda kötü durumda kalmaya devam eder.
   2. Wyoming eyaletinde yıllık rapor için herhangi bir ceza yoktur.
   3. Eski şirket kötü durumdaysa ve idari olarak feshedildiyse, aynı eyalette aynı isimde yeni bir şirket kuramayabilirsiniz. Registered agent buna izin vermeyebilir.
   4. Kendiniz kapatmak isterseniz eyalet web sitesinden kapatma için indirdiğiniz formu doldurup ıslak imzalı olarak Wyoming eyalet sekreterliğine postalamanız gerekir.
   5. Northwest ile kapatmak isterseniz müşteri panelinizden yeni bir hizmet satın alarak (kapatma hizmeti) kapatma için ödeme yaparak Northwest ‘ e bu konuda talimat verebilirsiniz.

   Rica eder iyi günler dileriz.

   Cevapla
 • Hocam öncelikle tüm bu detaylı açıklamalar ve destekleriniz için teşekkür ederim. Sizin paylaştığınız link üzerinden başvuru yapmadan önce iki kısa sorum olacak, yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum.

  1. Amerika bu şekilde açtığımız bir şirketi kapatmak istersek, kapatabilme şansımız var mıdır?
  2. Wyoming yerine eyaletlere göz attığımda dosyalama bedeli daha da düşük olan eyaletler gözüme çarptı bunları seçmemiz durumunda bir dezavantaj yaşar mıyız? Sizin Wyoming seçmenizin spesifik bir nedeni var mıdır?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   31 Temmuz 2022

   Merhabalar, olumlu yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

   1. Kapatma için dosyalama yapabilirsiniz zor bir işlem değil yilik masrafları ödendiği sürece aylık olarak surekli bor masrafı olmadığı icin girisimciler genellille sirket kapatmiyor. Fakat illaki kapatmak istiyorum derseniz pek tabi kapatabiliyorsunuz.

   2. Yapacağınız iş ile ilgili olarak eyalet seçimi değerlendirebilirsiniz. Özellikle Amazon ticareti yapanlar, Amazon adres doğrulama kartlarini Northwest, Wyoming eyaletindeki ofislerinden kabul ettikleri icin ve reseller lisans kolay alındığı icin bu eyalet tercih ediliyor.

   Eğer Amazon hesabı acmak icin bir şirket kurmayacaksaniz özellikle New Mexico tercih edebilirsiniz.
   New mexico eyaletinde Northwest ile kurulum hersey dahil 89$ tutarındadir
   Ayrica her yil Wyoming eyaletine 60 usd rapor sunmak gerekirken New Mexico eyaletinde bu bedel bulunmaz yani yillik rapor olmayan bir eyalet.

   Özetlersek, Amazon işi için Wyoming, genel ticaret veya her türlü eticaret (yazilim, dijital ürün satışı, kendi web sitenizden ürün hizmet kurs satışı) için New Mexico eyaleti öneririz.

   Cevapla
   • Hızlı geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Paypal Business ve Stripe hesabına sahip olup ödeme alabilmek için de Wyoming daha iyi seçenek olarak anladım. Doğru mudur?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     31 Temmuz 2022

     Amazon hesabı açip Amazonda is yapacaksanız Wyoming daha avantajli. Paypal ve Stripe için New Mexico mantıklıdır.

     Tabi Wyoming LLC ile de Stripe, paypal hesaplarını sorunsuzca kullanabilirsiniz.

     Cevapla
 • hocam wyoming mail forwarding’den aldığım adres elime ulaştı, şimdi şirketi kuracağım ama aklıma takılan bir soru var, sanırım üyelik oluşturulurken kullanılan panel güncellenmiş ve account kısmına gelindiği zaman wyoming’ten aldığım adresi belirteceğim bir alan yok. en başta physical ve mailing adress kısmına “your mailing adress” i seçip management kısmına wyoming eyaletinden almış olduğum adresi yazarsam olur mu?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Evet güncellendi sipariş formu aslinda biz rehberi de guncelledik bakabilirsiniz.

   Specify Address olarak işaretleyip özel adres girebilirsiniz (wyoming mail forwarding adresiniz)

   Contact kismina ise Türkiye ilamet adresinizi gireceksiniz. Bu alan da makalede yenilendi aslinda bakabilirsiniz.

   Iyi çalışmalar.

   Cevapla
   • hocam öncelikle hızlı cevap için çok teşekkürler. tekrardan tam olarak doğrulamak için soruyorum. contact kısmı ve payment kısmı hariç (billing dahil) diğer her türlü yere wyoming’ten almış olduğum adresi yazmam yeterli olacaktır değil mi?

    Cevapla
    • Contact ve billing tr adresiniz olmali. Physical address ve Mailing address Wyomingmailforwarding den gelen adres olmali.

     Bir de management type kısmında altta address record with state bölümü var oradan our registered agent address işaretleyip devam edin.

     Onemli an physical address ve mailing adresinizin Wyomingmailforwarding adresi olmasıdir.

     Cevapla
 • Herkese selamlar

  Pazartesi günü kurulum başlattım bugün evraklar geldi. ein numarasını alıp hesap açılışına başlayacağım. değerli bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum

  Cevapla
 • Merhabalar, Etsy hesabım için Amerika’da şirket açmak istiyorum. Wyoming sanırım bunun için en uygun eyalet. Fakat anlamadığım bir nokta var 139$a şirketimi açacağım fakat benden alınacak yıllık gelir vergisi vs tüm masraflar ne kadar olacak? Bununla ilgili doğru bir bilgi bulamadım.

  Cevapla
  • Merhaba, Wyoming en cok tercih edilen eyaletler arasındadır bu eyalette kurabilirsiniz.

   Wyoming eyaletinde yillik 50$ eyalet dosyalama ucreti var ayrıca ilk yil ucretsiz ola kayıtlı temsilcilik acente ücreti diğer yillar 125$ dir.

   Bunun dışındaki vergisel maliyetleri simdiden hesaplamak mümkün değil, satış adetinize ve aylik,yillik ciro miktarina göre değişiklik gosterir.

   Cevapla
 • Merhaba. Adres doğrulayamadık diye mail atıyorlar. Fatura istiyorlar gönderiyorum tekrar aynı maili gönderiyorlar. İşin içinden çıkamadım. Ne yapmam lazım

  Cevapla
 • Sayenizde 139$ harcayarak Wyomingde şirketimi kurdum çok teşekkürler. Northwest dün gece şirket kurulum belgelerimi teslim etti şimdi ein başvuru yapmam gerekiyor bunun için kaç gün beklemek gerekiyor. Hemen ss4 doldurup faxlasam olur mu? tekrar teşekkür ederim

  Cevapla
  • Biz teşekkür eder hayırlı olmasını dileriz.

   Şirketiniz kurulduğuna göre artık SS4 formunuzu doldurup hemen başvuru için fomu şirket kurulum belgeleri ile birlikte IRS’e faxlayabilirsiniz. Bir kaç hafta içinde (Belki daha kısa) EIN numaranız gelir.

   Cevapla
 • ben şirket kurulumu için başvurdum daha sonra benden fiziksel adres doğrulaması için fatura vs istediler acaba bu normal mi yoksa birşeyleri yanlış mı yaptım.

  Cevapla
  • Merhaba hayırlı olsun.

   Merak etmeyin yanlış yapmadınız durum şu;

   Bazen hesap sahibi olarak verdiğiniz TR ikamet adresinizi global adres sistemleri üzerinden doğrulayamıyorlar. Bu sebeple hesabınızı oluştururken girdiğiniz adresinizi teyit amaçlı bir fatura istiyorlar. Bir kaç kez bu durumla karşılaşan takipçilerimiz oldu.

   Çözüm için onlara ikamet adresinizi karşılayan bir fatura sunun veya e-devlet üzerinden bir adres ikamet belgesi de gönderebilirsiniz. Bunu da kabul ediyorlar ama bir şekilde evrak göndermeniz lazım. Eğer TR ikamet adresinizi rastgele bir adres girdiyseniz paneldeki account bölümünden düzeltip sonra fatura veya evrak gönderin. Merak etmeyin sorununuz çözülür istediklerini verdiğiniz sürece.

   Cevapla
   • Hızlı cevabınız için teşekkürler.

    Cevapla
   • Nazmi bey wyoming de franchise tax var demişsiniz fakat butun yerlerde yok diyor kanunflaanmo değişti?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     12 Şubat 2024

     Bu yazıda herhangi bir franchise tax açıklaması geçmiyor muhtemelen karıştırmış olmalısınız. Wyoming de sadece yıllık rapor var 62 usd lik online bir ödeme yapılıyor annual report deniliyor. Onun dışında herhangi bir franchise açıklaması yok

     Cevapla
 • Muhammet
  19 Mayıs 2022

  Northwest her soruya hızlı yanit veren bir şirket sirketi kurarke bu süreçte kendilerine belkide 10 civarinda mail attım hepsini yanıtladılar danışmanlık verdiler resmen. Google review den de olumlu bildirim yapacağım.

  Sizlere de bu blogu kurup kaliteli içerikler sağladığınız için cok teşekkür ederim:))))

  Cevapla
  • Şirketiniz hayırlı olsun. Northwest en iyi ve hızlı destek veren acentedir pek ihtiyaç olmasa da gelecekte aklınıza takılan soruları bizlere veya kendilerine çekinmeden sorabilirsiniz.

   Biz teşekkür eder bol kazançlar dileriz.

   Cevapla
 • Merhaba,

  EIN başvurusu için Responsible Party without SSN seçeneğini seçmeliyiz değil mi? SSN yoksa 200 dolar varsa 50 dolar deniliyor. Ek paketlerde burada takıldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • Evet, 50$ dolar olan hizmet SSN olanlar icin geçerli SSN yoksa EIN yi 200$ a sağlıyorlar. O yuzden pek mantıklı değil kendiniz bir aylığına fax kiralayıp başvurunuzu gönderebilirsiniz. Böylesi daha ekonomik zaten onlarda fax yoluyla başvuruyorlar ve sonuclanma suresi ayni.

   Cevapla
 • Merhabalar, öncelikle verdiğiniz tüm faydalı bilgiler için çok teşekkür ederiz.
  Yakın zamanda Amerika’da şirket kuracağım, bunu da yönlendirdiğiniz şekilde yapacağım. Benim bu noktada sorum şirketi kurduğumuz eyalet. 2 yıl içerisinde Amerika’ya yerleşip işlere oradan devam etme durumumuz var, bu noktada kuracağım şirketi taşınacağım eyalette mi kurmam gerekir (NY), yoksa şirketin hangi eyalette kurulu olduğu önemli değil mi. Bir de şunu merak ediyorum, diyelim ki şirketi Wyoming’de kurdum, bir sebepten onu New York’a taşımam gerekti, bu işlem çok masraflı ya da uzun bir süreç midir? Yoksa ilerde bir gün bunu yapmam gerekirse rahatlıkla yapabilir miyim?
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Eger gelecekte Abd de yasama planınız varsa en mantıklı olan yaşayacağınız eyalette şirketi kurmak olacaktır. Farkli bir eyalette sirket kurup sonra şirketi tasimak oldukça masrafli ve karmasik bir iştir. Hatta taşıma yapmak yerine şirketi kapatip yenisini acmak daha mantıklı olur. Taşıma sirasinda EIN numaraniz da degisecek bu yuzden tüm hesaplarda değişiklik yapipmasi da gerekir bu yüzden eyalet tasima sıkıntılı ve masraflı bir süreçtir ve cok getekmedikce uygulanmasi onerilmez.

   Cevapla
 • LLC kurulumunu yapıp paypal stripe bağladım kısa zamanda kendi kendime tüm işlemleri hallettim sayenizde çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 • 2 gunde llc kuruldu 1 haftada EIN geldi cok teşekkürler

  Cevapla
 • osman karaca
  1 Nisan 2022

  merhaba, wyoming’de sirket kurulumu icin pasaport istenmedigine emin miyiz ? Eger pasaport gondermiyorsak kimligimizi nasil dogruluyoruz ? o sirketin bizim olduguna dair kaniti nasil sunabiliyoruz ?

  Cevapla
  • Merhaba,
   Çekincelerinizi anlamak zor değil Türkiye ile kıyasladığınızda prosedürler garip ve farklı gelebilir. Bizim emin olup olmamamız pek önemli değil zira ABD’de hiç bir eyalette bu tip bir uygulama yok yani isteseniz de bir yere pasaport veremiyorsunuz. EIN numaranız çıktığında o şirket artık sizin adınıza register ediliyor, EIN mektubunuzda isminiz yazdığı için şirket size ait oluyor ve başkasının kullanması veya farklı bir durum oluşmuyor.

   İllaki pasaportum biryerlerde gözüksün istiyorsanız işletme sözleşmenizin ekine pasaport veya kimliğinizi ilave ederek onaylı kopyaları (ücreti karşılığında) eyaletten apostil ettirebiliyorsunuz, apostil edilen evraklar adresinize ıslak imzalı olarak posta yoluyla teslim ediliyor.

   Özetle ABD’de çoğu eyalette isteyen herkes online şirket kurabiliyor ve hiç bir yerde pasaport istenmez. Pasaport veya kimlik EIN numaranız ile birlikte bir bankadan (dijital veya fiziksel banka) hesap açarken gerekli. Yani EIN + LLC + Banka hesabınız kimliğinizle birlikte o aşamada eşleşiyor. Yani işler beyan usulü tersten işliyor diyebiliriz.
   Umarız aydınlatıcı olmuştur.

   Cevapla
 • Shamil Seyidov
  17 Şubat 2022

  Hocam Northwest ile şirket kurarken kendi amerikadan aldığım adresimi kullanmak istiyorum. “Physical address/ Mailing address you want on record with the state” alanında her ikisinde “entered in account section” kısmını seçmişim. “Contact information” kısmında kendi yaşadığım ülkemdeki adresimi girdim. Peki şirketimi kurmak istediyim amerika adresimi nereye girmeliyim?

  Cevapla
  • Merhaba, özel adres kullanmak istiyorsanız kurulum sırasında aşağıdaki ekran görüntüsündeki seçenekleri işaretlemelisiniz.
   https://prnt.sc/26xu6kf
   Ardından Account kısmına geldiğinizde ABD deki özel adresinizi bu alana girin. Bu sayede şirketiniz eyalet kayıtlarında Account kısmına girdiğiniz adres esas alınarak görünür.

   Ödeme kısmında ise ikamet adresinizi “Billing Address Different From Mailing Address” kutucuğunu işaretleyip açılan alana girmeniz gerekir. Örneğin kamet adresiniz Türkiye ise bu alana ikamet adresinizi doğru bir şekilde girin.

   Cevapla
   • mehmet ali
    9 Mart 2022

    merhabalar benim de aynı konuda sorum olacaktı.
    Malum Amerikadaki toptancılardan mal almak için şirket adresimin amerikada olması gerekiyor. Sanal ofis adres kiralayan ipostal1.com gibi yerler de var. Amazonun utility bill istemesi durumunda northwest reg. agent in adresi veya ipostal1 sanal ofisi utulity bill i sağlar mı?
    Sağlamazsa utility bill sağlayan güvenilir ve uygun fiyatlı neresi var?
    Tşkler

    Cevapla
    • Posta için adres hizmeti veren hic bir şirket utility bill sağlamaz. Cunku ayni binadan size ozel bir süit açarak adresinizi size özel yapiyorlar. Aksi durumda her kullanici için bir kat veya daire karalamaları gerekirdi ki bu fiyatalara bu mümkün olmaz.

     Son güncellemeden sonra Amazon artik adres dogrulamasi icin suit no içeren ozel adreslere (wyomingmailforwarding, ipostal1 gibi) doğrulama karti gönderdiği için utility bill istemiyor. Adresi bu şekilde dogruladiktan sonra, hesap açılışı esnasında bir online randevu ile görüntülü konuşma yoluyla kimliğinizi doğruluyor. Northwest Registered agent, suit no saglamaz ortak bir adres hizmeti sunar ve amazon doğrulama kartlarini kabul etmez bu yüzden ipostal1 veya wyomingmailforwarding gibi adres ofisleri kullanılıyor. Ikinci bir adres olarak buralardan hizmet alarak amazon dogrulamasi icin bu suit iceren adresleri kullanabilirsiniz.

     Utility bill illaki gerekli ise abd de bir fiziksel daire veya ofis kiralayip ofisinize kendi sirket adiniza sabit bir telefon hattı veya benzeri bir hizmet almanız gerekmektedir.

     Utility bill ücretli sağladığını iddia edenlerin verdiği hizmetlerin %90’i sahte belge içerebilir. Bu yüzden bu konuya oldukça dikkat etmek gerekiyor.

     Cevapla
 • omer hasmercan
  14 Şubat 2022

  merhaba, hocam ben nortwest ile wyoming de sirket kurdum, wyomingmailfordward dan aldigim adresi yazdim kendi adresimi kuracagim diye, ama bunlar benim adrese posta numarasi yerine N yazmislar . aradim sordum boyle oluyor diyorlar normal de o N yazan yere posta numarasi yazmasi lazim . anlamadim bir turlu . benzersiz adres dediler amazon sorun etmez felan .

  Principal Office
  30 N Gould St
  Ste N
  Sheridan, WY 82801
  USA

  Mailing Address
  30 N Gould St
  Ste N
  Sheridan, WY 82801
  USA

  Cevapla
  • Normalde sizin verdiğiniz adresi kaydetmeleri gerekiyordu fakat onlar kendi adreslerini kayitlara geçirmişler.

   Siz hesap açarken wyomingmailforwarding den aldığınız adresi girin, sonuçta oraya gelen evrakları da teslim alabiliyorsunuz.

   Belirli bir süre gectikten sonra eyalet kayitlarindan adresinizi değiştirebilirsiniz. Muhtemelen bu aşamada adres değişikliği olmaz.

   Cevapla
 • İlginize çok teşekkür ediyorum. Bu kadar hızlı olabileceğini düşünmemiştim. Aynı günün sabahı evraklar sisteme yüklenmişti.Sorularıma çok hızlı ve detaylı cevap aldığımı ayrıca belirtmek isterim. Kolaylıklar dilerim.

  Cevapla
  • Rica ederiz hayırlı olsun. Evet oldukça hızlı ve doğru işleme alırlar.

   Yeni işinizde bol kazançlar, bol şanslar.

   Cevapla
 • Merhaba.
  Şirket kurulumu yaparken Wyoming Mail Forwarding’den aldığım adresi hem physical adress hem de mailing adres olarak mı işaretlemeliyim?Cep telefonu numarası ve e-mail kısmına yine şirket sahibinin değil kendi cep numaramı ve mailimi yazacam.Çünkü.ben ilgileneceğim söylediğim gibi.Sakınca yoktur umarım.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Hem mailing address hemde physical address kısmını alttaki seçeneği (Entered in Account section) secerek devam edin.

   Account sekmesine geldiğinizde adres kısmına wyoming mail den gelen adresi girebilirsiniz. Ulke olarak Amerika birleşik devletleri secin. Böylece is adresiniz bu alanda belirttiğiniz adres olacak.

   Cep telefonu ve mail kismina kendi mail ve telefonunuzu girebilirsiniz sorun olmaz.

   Sadece ödeme kısmındaki (kart bilgileri girilirken) ad soyad kısmına sirket sahibinin adini girdiğinizden emin olun.

   Cevapla
   • mehmet ali
    9 Mart 2022

    Tam anlamak için soruyorum
    Yani sanal ofis kiraladığımızda şirket kurulumu sırasında hiç bir yere türkiyedeki adresimizi yazmayacağız, adres kısımlarının tamamını kiraladığımız adresi yazacağız doğru mu?

    Cevapla
    • Evet Türkiye ikamet adresi yapmayacaksınız sadece son aşamada fatura iletişim bilgilerinize ikamet adresinizi yazmanız gerekiyor.

     Cevapla
 • Tekrar merhaba.Wyoming Mail Forwarding sayfasında contact information bölümüne şirket sahibinin cebini yazmam şart mı?Şirket ile ilgili tüm yönetimsel süreci ben idare edecem çünkü.

  Cevapla
 • Merhabalar.Amazon hesabı açmak için Northwest ile şirket kuracam.Ancak,Wyoming Mail Forwarding’den alacağım adresi sadece Amazon’da hesap açmak için mi alacam?Yoksa.bu adresi önce Wyoming Mail Forwarding’den temin edip bu adresle mi Northwest acente ile şirketi kurmalıyım?Yani .eyalet kayıtlarında esas alınacak sonuçta.yanlış birşey yapmak istemiyorum.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Wyomingmailforwarding adresiniz şirketinizin Wyoming de ki posta adresi olacak ve kayıtlara bu şekilde geçecek.

   Önce wyomingmailforwarding den şirket adınızala birebir örtüşecek sekilde hesap açıp, 15$ lik paketi secin, ödemeyi yapin ve bekleyin. Ertesi gun mail adresinize süit no içeren bir adres gönderecekler.

   Adresiniz geldikten sonra Northwest ile şirketinizi kurabilirsiniz. Kurulum aşamasında Account kısmına geldiginizde Wyomingmailforwarding den gelen adresi girin. Sirketi bu adres uzerine kuracaklar ve kayıtlara bu sekilde gececektir.

   Cevapla
 • Merhabalar. Bu hafta Northwest ile şirket kuracağım.Birkaç sorum var. Yanıt alabilirsem sevinirim. Telefon numarasını Wyoming’de acentenin bulunduğu şehrin alan koduna göre almak istiyorum. Ancak, kayıt esnasında benden telefon numarası isteyecek. Şahsi cep numarasını yazmam sıkıntı olur mu? Diğer sorum, şirket sahibi ben olmayacağım, yöneten konumundayım. Bunu belirtmem gerekir mi? Yoksa, şirket sahibi gibi abonelik başlatsam problem olur mu? Acente adresi aynı zamanda şirket adresi olacak. Dolayısıyla, Amz ‘da kayıt esnasında bu adresle kayıt olacam.Yarın birgün bu adresi değiştirmemiz mümkün müdür?

  Cevapla
  • Merhaba,

   1. Şahsi cep numaranızı yazmanız herhangi bir sorun teşkil etmez çünkü bu telefon, Northwest in size herhangi bir durumda ulaşması için. Yani şirket kayıtlarında ve eyalet veri tabanında listelenmiyor.

   2. Şirket sahibinin adını soyadını yazarak abonelik başlatın, müşteri paneliniz ve hesap, şirket sahibi üzerine açılsın kendi adınızı geçirmenize gerek yok, siz arka planda süreci yönetebilirsiniz. Fakat şirket kurulum aşamasında ödemeyi kendi kredi kartınızla yapacaksanız (şirket sahibini kartıyla ödemeyecekseniz) ödeme aşamasında kart bilgilerini girerken ilgili alana kendi adınızı – soy adınızı yazmak yerine şirket sahibinin adını ve soyadını yazın. Eğer ödeme ekranında (kart size aitse) kendi kartınızı kullanıp kart sahibi ad-soyad olarak kendi adınızı yazarsanız kart sahibinin onayını isterler. Bunu aşmak için ad soyad alanına şirket sahibinin adını yazın bu şekilde ödemeyi onaylar sistem, sonuçta kart numarasını baz alıyorlar.

   3. Amazon hesabı açarken Acentenin paylaşımlı posta adresini yazarsanız Amazon, adresinize bir doğrulama mektubu gönderdiğinde acente bu mektubu kabul etmez. Bu sebeple doğrulama aşamasını geçerken sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunu yaşamamak için wyomingmailforwarding .com dan 15$ karşılığında özel Süit no içeren bir adres satın alın, zaten bugün kaydolursanız yarın adresinizi mail ile teslim ederler size. Şirketinizi de bu yeni adrese kurun. Wyoming mail forwarding size özel bir süit no verecek (Ste 12345 gibi) Amazon mektupları bu şirket tarafından kabul edilir hem de adres sorunu yaşamazsınız.

   Eğer adres değiştirmeniz gerekirse de adresi bir sonraki yıl eyalet harcını öderken eyalet web sitesinden değiştirebiliyorsunuz, şirket posta adresi olarak o aşamada bir güncelleme yapma hakkı sağlıyorlar size. Ama hemen yapamazsınız yıl sonuna doğru veya 2023 başında bu işlemi yapabilirsiniz.

   Umarım faydalı olmuştur.

   Cevapla
 • hocam bunlar herkese kendi adreslerini mi veriyorlar? anlamdim ki, yani bnim sirketin adresi ile baskasinki ile aynimi? yoksa wyomingmailforwarding mi gibiler herkese ayri ayri posta adresimi?

  Cevapla
  • Herkese ayni adresi saglarlar, gelen postalari şirket ismine gore ayrıştırirlar. Wyomingmailforwarding gibi posta sağlayıcılar ayni adreste ayri suit numaraları sağlar.

   Cevapla
 • Merhaba,

  Bende bugün kurulumu yaptım. yalnız panelde ana sayfada “You have Services Requiring Attention.” uyarısı var. içine girdiğimde “Services Requiring Attention” yazıyor. buna tıkladığımda Management Type, adres bilgisi vs girmek gerekiyor. Bu nedir, doldurmak gerekiyor mu

  Cevapla
  • Hayırlı olsun.

   Evet acenteyi registered agent olarak atamanız için kendi bilgilerinizi seçip (zaten adresiniz ve adiniz kayitli olduğu icin altta cikar) kaydedin okadar.

   Baska bir sey yapmaniza gerek yok.

   Cevapla
   • Herhangi bir adres veya isim çıkmıyor. Ben adresi wyomingmailforwarding.com üzerinden aldığım adres olarak girmiştim account kısmından.
    Şimdi burada “Management Type” seçmemi istiyor. “Member Managed” veya “Manager Managed”.
    Hangisini seçmem gerekiyor

    tşk

    Cevapla
 • Operating Agreement için ücretsiz yazmışsınız fakat extra items altında $50 olarak bir ücret gözüküyor, bu indirimli hizmeti aldığımızda operating agreement ücretsiz olacak mı, yoksa ek $50 ödememiz gerekli midir?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Operating Agreement ücretsiz olarak şirket kurulum sonrası hazirlayip panelinize yüklüyorlar sadece indirip imzalamanız yeterli olur.

   Ekstra olarak satin almak istendiğinde ucretli de satiyorlar veya ozel bir Agreement yazdirmak isteyenler icin de ekstra oluyor. Fakat bu hali fazlasıyla yeterli ve ücretsizdir.

   Cevapla
 • şirket adresini türkiyedeki ev adresimizi seçebiliyor muyuz? amazonda satıcı olmak istiyorum ve gereken fatura onaylarını onların adresi ile sağlayamıyorum. bu sorunun önüne nasıl geçebilirim

  Cevapla
  • Seçemezsiniz, Tr adresinizi buralara yazmayin gelecekte baska sorunlar ortaya cikar ve doğrulama surecinde Abd deki sirketin adresi Tr secilse bile ( acenteler buna izin vermiyor) utility bill gecerli olmaz.

   Onun yerine wyomingmailforwarding . com dan bir adres alin ve o adrese şirketi kurun. Genelde böyle yapiyorlar, wyomingmailforwarding adresine, adres doğrulama kodu geliyor o kodla hesabınızı aktif edebilirsiniz.

   Tabi, ilk olarak Amazona Türkiye üzerinden hesap acip sonra global satışa gececekseniz bu durum geçerli değil. Bu senaryoda Türkiye’de bir şahıs şirketiniz olmali ve öncelikle adresinizi Amazon tr üzerinden dogrulayip sonra global satışa magazanizi açmalısınız.

   İki tip hesap açma sekli var;

   1. Direk Amazon.com üzerinden
   2. Amazon.com.tr üzerinden once Türkiye’de magaza acip, adresi dogruladiktan sonra hesabınıza global pazarlar ekleme (Amazon amerika gibi) Bu sekilde açılan hesaplarda Türkiye’de sirket kurmak gerekiyor.

   Once hesap acma şeklinizi belirlemeniz gerekiyor.

   Cevapla
 • Selamlar, ben de Wyoming eyaletinde Northwest ile bir şirket kurulum başvurusunda bulundum 3. günde kurulum tamamlandı.
  Müşteri paneli harika, adrese gelen evrakları vs. bu panele yüklüyorlar. Kurulum sonrası şirket formasyon evraklarini ve ücretsiz operating agreement i bu panele yuklemisler, herhangi bir imzaya gerek yok. Birde şekilli bir şirket uye sertifikasi eklemişler sözleşme pdf sine 🙂 hoşuma gitti.

  Kisaca özetlemek gerekirse bu fiyata bu hizmet, panel, adres ve destek sistemi ek özellikler gayet yeterli. Muhtemelen Northwest ten shopify için farklı bir eyalette daha kurulum yapacağız ayni panelden birden cok şirket kurulabilen bir platform yapmışlar. Şu ana dek gayet memnunuz ve hiç bir sorun yaşamadık.

  Bu değerli içerikler için ne kadar teşekkür etsem azdır, kolay gelsin.

  Cevapla
 • Muhteşem hizmetleri var ayni günde şirket kuruyorlar her soruya yanit veriyorlar gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. 39$ lik indirim de harika oldu cok teşekkür ederim.

  Cevapla
 • Öğlen başvurdum kentucky de şirket için akşama kurulmuş sanırım ky.gov dan mail geldi ,

  Cevapla
  • Hayırlı olsun,

   Mesai saati başladı muhtemelen dosyalanmış olmalılar kurulumun tamamlandığını kontrol etmek için aşağıdaki linkten şirket adını yazarak aratabilirsiniz.
   http://web.sos.ky.gov/ftsearch/
   Bazen eyalet web sitesine yansimasi 24 saat sürebiliyor.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.