İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Florida’da Şirket Kurmak (Ön bilgi)

Florida’da şirket kurmak, Florida’da kurulacak şirketin maliyeti, en uygun fiyata şirket kurma, Florida şirketlerinin vergi sistemi ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık.

Florida, genellikle Delaware ve Wyoming gibi eyaletlere alternatif olarak değerlendirilir. Florida’da gizlilik yoktur ve LLC evraklarında şirket kurucusunun ad, soyad bilgileri halka açık şekilde eyalet web portalında yayınlanır. Florida eyaletine şirketi kurduktan sonraki yıl ve her yıl 138 dolar ödeyerek yıllık rapor sunmak gerekir. Delaware,, Wyoming, Kentucky ve New Mexico gibi eyaletler gibi Florida eyaleti de yabancılar tarafından oldukça rağbet görmektedir.

Florida eyaletinde bir LLC şirket oluşturmak için, Florida Division of Corporations birimine kurulum başvuru belgenizi sunmanız gerekmektedir. Kurulum başvurusu için eyalete 125 $ ödenmeli. İşlemler tamamlandıktan sonra size Articles of Organization adında bir belge teslim edilir belgeyi aldığınızda Florida LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen  belgeleri kurulum aşamasında sizin yerinize, destek alacağınız registered agent şirketi eyaletteki ilgili makama sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel125$
Yıllık Dosyalama139$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente lik bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Florida’da bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

Florida’da online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport belgesi istenmez. Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız  bulunuyor bu acente, kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online iletecektir. Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız, şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde posta adresi bulunmaktadır ve bu adresi kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Florida eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Her eyalette olduğu gibi Florida eyaletinde de bazı isim seçme şartları bulunur bir şirket ismine karar vermeden önce mutlaka bu linkteki eyaletin yayınladığı belgelere göz atın. Kullanmayı planladığınız şirket adını eyalet web sitesinden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca isim kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 2. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 3. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Şirketiniz açık kaldığı sürece bir Registered Agent üzerinden hizmet almanız eyaletin oluşum şartları içindedir. Registered agent olarak Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir.
 4. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz. Florida eyaletinde de bu işletme sözleşmesi şart değildir fakat Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir adet hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay süresi Florida eyaleti için en 2-5 iş günüdür.

Florida eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Buradaki rehberden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında bu sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : Florida’da LLC’ler, gelir olsun veya olmasın eyalete her yıl bir yıllık rapor sunmalıdır. Florida’da yıllık rapor bedeli 139$ dır. Florida’da bireysel gelir vergisi bulunmamaktadır aynı zamanda LLC ler, ve diğer şirketler eyalete gelir vergisi ödemekten muaftır.

Florida’da Satış Vergisi Oranı

Florida’da Satış Vergisi : LLC’niz Florida’da ki müşterilere mal satacaksa, satış vergisi toplamanız ve ödemeniz gerekir. Bu amaçla Florida gelir idaresi departmanına kaydolmanız ve ardından satılan mallar için periyodik olarak topladığınız satış vergisini eyalete ödemeniz gerekir.

Florida Satış Vergisi Oranı:  %6

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Eğer eyalet içinde herhangi bir şehirde fiziksel bir dükkan, mağaza gibi bir işletme sahibiyseniz ve burada fiziksel olarak perakende işi veya farklı türde işler yürütüyorsanız yaptığınız işe bağlı olarak bazı ruhsat ve izinlere ihtiyacınız olabilir.

Florida eyaletinde genel olarak alınması gereken bir lisans yoktur. Genellikle eyalete satış vergisi ödeyebilmeniz için lisans almanız gerekecektir. Daha fazla bilgi için eyalet web sitesini inceleyebilirsiniz http://www.myfloridalicense.com/dbpr/

Yıllık Raporlama

Florida’da kurulu tüm LLC’ler, iyi durumda kalmak ve Dışişleri Bakanlığı tarafından kapatılmaktan kaçınmak için her yıl bir Yıllık Rapor sunmalıdır.

Florida LLC Yıllık Rapor Ücreti: 138,75 $ (her yıl ödenmesi gerekmektedir).

Yıllık Rapor Ödeme Tarihi: Florida şirketi için yıllık rapor, her yıl 1 Mayıs’tan önce dosyalanmalıdır. 1 Mayıs’tan ödenen raporlar gecikme olarak değerlendirilir ve ağır bir ceza ile cezalandırılır.

Florida Yıllık Rapor Ödememe Cezası: Florida LLC Yıllık Raporunuz gecikirse, 400$ gecikme ücreti (ABD’deki en pahalı rapor gecikme cazasıdır) ödemeniz görekiyor. Böylece toplam ödemeniz gereken tutar 539$ olacaktır. Florida Yıllık Rapor gerekliliğini göz ardı etmeye devam ederseniz (ve ödeme yapmazsanız), Dışişleri Bakanlığı LLC’nizi Eylül ayının 4. Cuma gününden sonra kapatacaktır.

Vergiler ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Süleyman
  3 Ocak 2024

  Merhaba, Florida da LLC şirketi kurulumunda, sanal adres karşılığında bankadan alınan hesap numarası Amazon tarafından geçerli olmuyormuş. Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   3 Ocak 2024

   Merhaba,

   Bu bilgiyi nereden öğrendiniz? Hangi banka? Biraz daha detay verebilirseniz yorum yapabiliriz belki. Çünkü en çok kullanılan banka Mercurybank ve bu bankanın da Florida adresi ile ilişkisi nedir? Mercurybank ile yıllardır amazon dan ticaret yapan direk bizim iletişimde olduğumuz çok fazla kişi var. Yanlış bilgi olabilir veya farklı bir banka olmasın?

   Cevapla
 • Turhan Asveren
  29 Ekim 2023

  merhaba Turist olarak FL gelip eger cazip is ortami bulursam sirket kurup Turist visesinden sirket sahibi visesi alabilirmiyim.? Sartlarini bildiriseniz sevinirim
  Sagilarimla.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   30 Ekim 2023

   Şirket kurmak vize almaniz icin yeterli değildir bir vize uzmanina diğer gereksinimleri de sormanizda ve destek almanizda fayda var

   Cevapla
 • Merhabalar,
  Northwest de florida da llc kurulumu yapcağım. Kafama takılan birkaç soru var yanıtlayabilirseniz çok memnun olurum.
  1) onların sağladığı adres ile amazona kayıt olabilir miyim herhangi bir sıkıntı çıkar mı?
  2) ek hizmet için virtual adress ek hizmetini almama gerek var mı?
  3) sistemden işlemleri tamamladıktan sonra herhangi bir işlem yapmama gerek var mı?
  iyi çalışmalar dilerim.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   2 Nisan 2023

   Merhaba,

   1. Northwest adresleriyle Amazona kayit olabilirsiniz su ana dek bu adreslerle cok fazla kayit yapıldı herhangi bir sorun gelmedi tarafimiza yansıyan. Amazonda artik adres dogrulama icin fatura istenmediği icin adres dogrulama ile ilgili bir sorun da yaşanmıyor.

   2. Bu tamamen size kalmış bir durum gerekmedikçe sanal ofis masraflidir her ay ekstra maliyeti olur size odeme yapmadığınız durumda ise ozel adresiniz iptal edilir ve tekrar geri alinamaz.

   3. Sipariş sonrasi birsey yapmaya gerek yok florida da kurulum 1 hadtadan fazla sürüyor bittiğinde size eposta ile bilgi veriyorlar.

   Kurulum sonrasi ein numarası almak icin bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.