Registered Agent Değiştirmek

Şirketinizi başka bir Registered Agent üzerinden kurduysanız fiyatlarından veya herhangi bir sebepten dolayı LLC şirketinizin kayıtlı temsilcisini (Registered Agent) değiştirmek istiyorsanız bu rehberdeki adımları uygulayarak kayıtlı temsilcinizi kolaylıkla Northwest Registered Agent‘ a taşıyabilirsiniz.

Olumlu yorumları, müşteri desteği, uygun fiyatı ve kaliteli hizmet sunmalarından dolayı, kendi şirketlerimizin de bağlı olduğu Northwest Registered Agent‘ı içtenlikle tavsiye ediyoruz. Northwest ABD’nin tüm eyaletlerinde kendine ait ofisleri bulunan kurumsal bir şirkettir. Fiyat politikaları sabit ve aldatıcı değildir Northwest ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bu inceleme makalesine göz atabilirsiniz.

Registered Agent Nedir? (Kayıtlı Temsilci)

Kayıtlı temsilci anlamına gelir, bir bakıma şirketinizin ABD’de kurulu olduğu eyaletteki acenteniz pozisyonundadır. Amerika’da kurulan ve  faal olan her LLC şirketin bir kayıtlı temsilcisi (Registered Agent) olması zorunludur. Registered Agent, LLC şirketinizine postalanan yasal evrakları veya dava mektuplarını sizin adınıza teslim almaya ve bunları size bildirmeye yetkilidir. Şirketinizin kurulu olduğu eyalet sınırları içerisinde seçtiğiniz Registered Agent şirketinin bir ofisinin bulunması zorunludur ve bu ofiste mesai saatleri içinde bir görevli bulundururlar.

Registered Agent Hizmeti Almak Şart Mı?

ABD’de aktif olan her şirketin bir kayıtlı temsilcisi (Registered Agent) olmalıdır. Bu hizmet her yıl yenilenir eğer vakti geldiğinde hizmet yenilenmezse, şirketiniz herhangi bir registered agent ‘a kayıtı kalmayacağı için eyalet kayıtlarında kötü durumda olarak işaretlenir. Hatta bazı eyaletlerde kayıtlı temsilcisi olmayan şirketler belirli bir süre sonra fesheder.

Registered Agent Değiştirmek Şart Mı?

ABD’de bir çok registered agent hizmeti sunan şirket bulunuyor, genellikle şirketinizi kurduğunuzda ilk yıl bu hizmeti ücretsiz sağlarlar, sonraki yıllarda ise ücret karşılığı yenilenmesi gerekir.

Eğer isterseniz şirketinizi kuran mevcut registered agent ile yola devam edebilirsiniz. Fakat fiyatlarının yüksek olmasından dolayı veya hizmetlerinden memnun kalmadığınız durumlarda ya da  keyfi olarak başka bir şirkete geçiş yapabilirsiniz.

Registered Agent Değişimi (taşıma) Ne Zaman Yapılmalı?

Herhangi bir zamanı yoktur, isterseniz mevcut şirketteki hizmet süreniz bittiğinde, isterseniz şirketi kurduktan hemen sonra da değişiklik yapabilirsiniz. Sipariş verdiğinizde tüm gerekli evrak işlemlerini yeni şirketiniz halleder ve eyalet kayıtlarında LLC’niz artık yeni registered agent ile listelenir.

Northwest Registered Agent ile Değiştirmek Ücretli Mi?

Evet, Northwest bu işlem için yıllık 125$ talep eder. IncAuthority ilk kurulumu ücretsiz yapar ve ilk yıl ücretsiz registered agent hizmeti sunar fakat gelecek yıllarda 99$ olan registered agent bedeline bu yıl zam uygulayarak 179$’a çıkarttı. Bu sebeple Registered Agent olarak Northwest’i seçmek fiyat bakımından oldukça avantajlıdır.

Şirket Adresim Değişecek Mi?

Siz istemedikçe şirket adresiniz eyalet kayıtlarından değişmez. Sadece registered agent hizmetinizin adresi farklı bir şirkete geçtiği için o kısım değişir. Böylece eyalet sekreterliğinden gelecekte şirketinize herhangi bir evrak gelirse bu evrak artık yeni registered agent şirketinize yani Northwest’e gelir. Onlarda bu belgeleri size aynı gün ücretsiz ulaştırır.

Registered Agent Nasıl Değiştirilir?

İlk olarak bu linkten Northwest Registered Agent kayıt sayfasını görüntüleyin. Northwest internet sitesinde bir çok içerik var, sayfalar içinde kaybolmadan işlem yapmak için direk olarak registered agent sipariş sayfasına bu linkten erişebilirsiniz.

Ardından aşağıdaki videodaki adımları uygulayarak LLC şirketinizi yeni acentenize taşıyabilirsiniz. Taşıma işlemleri tüm eyaletlerde benzerdir. Videoda New Mexico için bir işlem yaptık fakat diğer eyaletlerde de süreç aynı işliyor.

Taşıma işlemini Northwest uzmanları tarafından yapılıyor işlem süreleri eyaletlere göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple Registered Agent hizmetinizin bitimine yaklaşık 3,4 hafta kala taşıma işlemini başlatmakta fayda var.

Not: Videoda altyazılı açıklamalar bulunmaktadır. Detaylara hakim olmak için Youtube alt yazı özelliğini aktif edin.

registered agent degistirmek Registered Agent Değiştirmek

Ödemeyi yaptıktan bir kaç saat sonra sipariş statünüz “Submitted To State” yani eyalete gönderildi olarak değişecektir. Bundan sonra tek yapmanız gereken beklemek. Bir süre sonra eyalet kayıtlarından değişikliği kendiniz de kontrol edebilirsiniz.

New Mexico için yapılan değişiklik 24 saat sonra eyalet kayıtlarına yansıdı ve registered agent Northwest olarak değiştirildi.

registered agent degistirmek 3 Registered Agent DeğiştirmekBu konu ile ilgili destek ve bilgi almak için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Mehmet ERCAN

  Merhabalar Kentucky de ıncauthorityle kurmuş olduğum şirketimin registered agent kaydı bitmek üzere bunu yenilemesem herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım

  Cevapla
  • Nazmi Özer

   Merhaba, Şirketinizi Northwest e tasimalisiniz akdi durumda süre bitiminden bir kac hafta sonra sirketiniz idari olarak feshedilir ve iyi durumda statüsü degisir.

   Cevapla
 • Eren

  Ödeme adımında takılıyorum Payoneerle de Enparayla da denedim ama hata alıyorum. Sorun nedir sizce?

  Cevapla
  • Nazmi Özer

   Once bir üyelik oluşturup panele oturum açın. Sonrasında services bölümünden registered agent servisi siparis etmeyin deneyin. O sekilde islem yaparak kartinizi tanımlayıp odeme yapmayı deneyin.

   Eyaleti secip Altta iki kutucuk var onlari işaretlemeyi unutmayin registered agent change gibi kutucuklar olmali.

   Bu sekilde sipariş verebilirsiniz.

   Siparis form sayfasında bazi kartlarla sorun çıkartabiliyor o şekilde sipariş verirseniz sorun olmayacaktır.

   Cevapla
 • Mertcan Öz

  Selamlar,
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Registered Agent ı Northwest e aynı sizin vidyo da açıkladığınız şekilde yaptım fakat 24 saat geçmesine rağmen hala statu NEW olarak gözüküyor. Sizin bahsettiğiniz gibi “Submitted To State” durumunda değil. Bir sorun teşkil eder mi Northwest e ulaşıyım mı yoksa beklemeli miyim? Ne düşünüyorsunuz?

  Cevapla
  • Merhaba, saat farkindan dolayi bugün muhtemelen işleme alırlar birkaç gün içinde islem tamamlanır. Herhangi bir problem olmaz merak etmeyin. Eyalet web sitesinden de işlem sonrasi değişikliği görebilirsiniz.

   Rica eder kolaylıklar dileriz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

İçerik Kategorileri

İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest, 39$’ a LLC şirket kurulumu yapıyor
%60 indirimden Hemen Faydalanın!