Amerika’da Muhasebe Firmaları

Eğer Amerika’da ki şirketiniz üzerinden e-ticaret işi yapıyorsanız; muhasebe süreçleriniz, yıllık beyan gibi işleriniz için vergi uzmanı veya bir CPA ile çalışmanız gerekebilir.

Bu vergilendirme ve muhasebe durumları genellikle herkesin korkulu rüyası haline geliyor.

Oysaki sizin fokuslanmanız gereken nokta işiniz olmalı. Vergi ,muhasebe, vs, bunlar sizin işiniz olmamalı.

Tabii ki yabancı bir şirket (Nexus) olarak eyalet limitleri aşıldığında satış vergisi toplamanız ve bunu beyan etmeniz bir gereklilik. Bundan kaçmak veya göz ardı etmek işinizi kolaylaştırmaz çünkü vergilendirme süreçleri oldukça hassastır.

Bu psikoloji ile bir işe başlamak veya mevcut işi sürdürmeye çalışmak sizi olumsuz etkileyebilir. Siz işinize odaklanın vergi, muhasebe gibi süreçlerin yükünü kendiniz almak yerine (zaten kolay öğrenilebilecek bir iş değil) bunu uzmanına bırakın.

Böylece hem içiniz rahat olur hem de yaptığınız işe daha iyi odaklanırsınız.

Bu rehberde size E-ticaret, Amazon ve Dropshipping süreçlerinde uzman ve daha çok küçük – orta işletmelere hizmet eden bir kaç muhasebe şirketinden bahsedeceğiz.

Bu şirketler, daha çok küçük ve orta ölçekli girişimler alanında (ve e-ticaret, amazon, dropshipping alanlarında) uzaman oldukları için derdinizi anlatmak daha kolay olacaktır.

Ayrıca yakın zamanda iş ortaklığı yaptığımız Amerika’da Türk muhasebe şirketini de listede bulabilirsiniz.

Umarız işinize yarayacak bir kaynak olur.

Amerika’da CPA ve Muhasebe Firmaları Listesi

Birden çok firma adı ve bu firmalara ait web site adresleri paylaşacağız. Fiyat ve bilgi almak için web sitelerindeki iletişim formlarını kullanarak, alacağınız hizmet ile ilgili detaylı bilgi içeren mesaj yazabilirsiniz. Çünkü firma çeşitliliği fazla olduğu için fiyatlar farklılık gösterebilir.

Amerika’da Türk Muhasebeci (Tam Accounting)

Listedeki ilk şirket Tam Accounting LLC.Tam Accounting ile yakın zamanda bir iş ortaklığı başlattık. Tam Accounting’de Türkçe konuşan Türk muhasebe uzmanları bulunuyor.

https://www.tammentor.com/

Uzmanlık alanları büyük ölçüde yabancı şirketler. Ayrıca uluslararası e-ticaret yapan küçük ve orta ölçekli tüccarlara da hizmet veriyorlar.

Fiyatları piyasa şartlarına göre gayet uygun seviyededir. Ayrıca sorduğunuz sorulara hızlı ve Türkçe yanıt alabileceğiniz bir iletişim kanalları bulunuyor.

Tam Accounting üzerinden bizim referansımızla bir ön görüşme sağlayabilirsiniz. İşinizin boyutuna, iş tipine ve satış yaptığınız coğrafyaya göre durumu değerlendirip vergi konularında fiyat ve hizmet alabilirsiniz.

https://www.tammentor.com/ sayfasından bir randevu oluşturabilirsiniz. Size belirttiğiniz saatler içinde dönüş yapmaya çalışırlar. Tam Accounting, vergi, yıllık beyan, tax return ve benzer konularda size bir yol haritası çizebilen ABD’de Türk muhasebe şirketidir.

Web Sitesi : https://www.tammentor.com/

TaxMatrix

Taxmatrix, 450 yılı aşkın bir süredir birleşik satış vergisi ve muhasebesel anlamda faal olan çok köklü bir şirket. Firma özellikle Amazon FBA ve E-ticaret alanında uzmanlaş bir ekipten oluşuyor.

Web sitesi : www.taxmatrix.com

Cherry Bekaert LLP

Cherry Bekaert LLP, 70 yıllık bir geçmişe sahip CPA firmasıdır. Cherry Bekaert, eyalet ve yerel satış vergisi, federal gelir ve çok eyaletli gelir / franchise vergisi konularında uzman kadrosuyla tüm ticaret modellerine muhasebesel anlamda hizmet veriyor.

Web Sitesi : www.cherrybekaertsalestax.com

Peisner Johnson

Geçmişi uzun yıllara dayanan Peisner Johnson, özellikle satış vergisini nasıl toplamanız, kaydetmeniz ve geri ödemeniz konularında farklı hizmetler sunuyor.

Web Sitesi : www.peisnerjohnson.com

Tax Man To You

Tax Man To You, diğer firmaların aksine daha butik bir yapıdır. Satış vergisi ile ilgili konularda e-ticaret ile uğraşan yabancı firmalara hizmet sunuyor.

Web Sitesi : taxmantoyou.com

Dillon Tax Consulting

Dillon Tax Consulting kurucusu Mike Dillon, çok devletli ve çok uluslu  vergilendirme alanında uzmanlaştıklarını iddia ediyor. Uzak ve yabancı şirketlerin, satıcıların dilinden iyi anlayan mevzuatlarını iyi bilen bir firma olarak biliniyor.

Web Sitesi : dillontaxconsulting.com

MuseMinded

Özellikle amazon satıcılarının vergilendirmesi konusunda uzman diğer bir şirket. Firma web sitesinde DIY kursları da sunuluyor.

Web Sitesi : www.MuseMinded.com

Aprio Cloud

Bulut tabanlı bir muhasebe yazılımıdır. Taxjar ile entegre çalışarak size tam otomatik bir vergilendirme sistemi kurma konusunda yardımcı olur.

Web Sitesi :  www.AprioCloud.com

Simek Tax

Simek Tax, Özellikle Nexus kategorisindeki küçük yabancı şirketler alanında uzmanlaşmış bir firma.

Web Sitesi : www.simektax.com

TaxConnex

TaxConnex, satış vergisi konusunda dış kaynak şirketlere (özellikle küçük ve orta ölçekli) muhasebesel hizmetler sunuyor.

Web Sitesi :TaxConnex.com

K Shea CPA LLC

Firma özellikle ABD dışı e-ticaret yapan firmalara vergilendirme, federal gelir vergisi konularında hizmet veriyor. Daha küçük şirketlerle çalıştıklarının altını çizen firmanın fiyatları diğerlerine göre daha makul olabilir.

Web Sitesi : www.ksheacpa.com

PrietoDion Consulting Partners LLC

Dünya genelinde satış yapan şirketlere eyalet satış vergilendirmeleri konusunda danışmanlık ve hizmetler sunan bir firma.

Web Sitesi : www.sylviadioncpa.com

LN Accounting Advisor LLC

LN Accounting Advisor LLC, Amazon FBA ve Dropshipping alanlarında hizmet veren dış kaynaklı firmalara muhasebe ve vergi desteği sunuyor.

Web sitesi : www.lnaccountingcpa.com

Stewart Patton

Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşayan veya ABD vatandaşlarının vergi durumlarını anlamalarına ve optimize etmelerine yardımcı olma konusunda uzman bir vergi avukatı. Bireysel çalışan Stewart, 15 yıllık deneyimi ile her ölçekte yerli, yabancı işletmeye vergi alanında danışmanlık veriyor.

Web Sitesi : www.ustax.bz

Bu listedeki firmalardan alacağınız hizmetler için fiyat bilgisi talep edebilirsiniz. Küçük ve orta ölçekli girişimler için yabancıları anlayan ve e-ticaret konularında uzman daha bir çok şirket muhakkak vardır.

Fakat araştırmalar sonucu bize en uygun olanları derlemeye çalıştık. Yine her zamanki gibi seçim yapmakta özgürsünüz.

Bol Şanslar!

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

19 Yorum. Yeni Yorum

 • merhaba hocam, akıma takılan tek bir konu oda vergiyle alakalı.
  1. llc şirketi açtık üstünden bir sene geçti wyoming eyaletinde 110.000 $ ciro yaptık, hangi vergiler ile karşılaşacağız ?
  2. muhasebeci ile çalışmak mantıklımı ve ücretleri ?
  3. bize tavsiyeniz ne olur

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   25 Mart 2024

   Merhaba,
   1- Federal gelir vergisi beyanı yapmanız gerekiyor. Bu beyan için son günler bu sebeple geç kalmadan aşağıdaki linkten 1040 NR beyan siparişi vermenizi öneririz
   https://www.tammentor.com/courses/1040nr-single-member-llc-tax-return?ref=90fc42
   Kupon kodu : “SOLE100” ile 100 usd indirimli hizmet alabilirsiniz.

   2- Müşavir ile çalışmalısınız bu tip beyanları kendiniz yapamazsınız. Maliyet yukarıdaki şekilde 500 USd dir
   3. Tavsiyemiz henuz geç kalmadan beyanınızı nisan ilk haftaya kalmadan yapmanız yonunde olacaktır

   Cevapla
   • 1.Hangi müşavir ile çalışmamız tavsiye edersiniz. Fazla zaman kaybetmeden nokta atışı yapmak için soruyorum.
    2. Anladığım kadarıyla gelir gider hesaplamayı ben tutacağım 15 Nisan’a kadar olan beyanında müşavi yapacak. Yani müşavir ile yılda bir defa işim olacak.

    Cevapla
 • Bünyamin
  22 Haziran 2023

  Merhaba,

  Amazon’da Business Prime hesabı açmak için wyoming’de LLC şirketi kurdum, cuma günü veya pazartesi günü (şirket onaylandıktan 1 hafta sonra) telefon ile IRS’i arayıp EIN belgemi faxlamalarını isteyeceğim.

  Belgeyi aldıktan sonra Business Prime alıcı hesabı açmak için belgeyi Amazon’a yollayacağım ve umuyorum ki hesabım açılacak ve ben Amazon Amerika pazaryerinden şirketim adına ürünler alıp ara depoma çekeceğim, kendi adıma değil de farklı bir hesaptan satış yapacağım. Yani, şirket hesabımdan hiç satış yapılmayacak, sadece ürün alacağım, fatura kesmeyeceğim.

  Bu durumda vergilendirme konusunda nasıl bir yol izlemeliyim?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   22 Haziran 2023

   Merhaba, bu konuyu bir müşavire danismanizda fayda var çünkü ödemeniz sirket adina acilan banka hesabina geçecek ise bunun bir muhasebesel süreci olmali

   Cevapla
 • MErhaba en düşük muhasebe ücretleri aylık ve yıllık toplam ne kadar oluyor ?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   10 Ekim 2022

   Aylık olarak muhasebecilere odeme yapmanıza gerek yok bulut tabanlı yazilimlarla defter tutabilirsiniz. Quickbooks ayda 10,15 usd ararsinda en düşük plan işinizi gorecektir.

   Yillik beyan fiyatlari değişiyor yil sonu Quickbooks tan alinan rapor muhasebeci tarafindan beyan haline getirilir irs’e raporlanir 300,500 usd arasındadır fiyatlar.

   Cevapla
 • Doğan
  8 Ocak 2022

  Selamlar!

  Admin yine çok güzel bir konudan bahsetmişsin, gerçekten harika!

  Şuanlık seninde tavsiyen üzerine ilk sırada ki ile iletişim halindeyim.
  Gerçekten aradığım bir konuydu ve makalede tam üzerine geldi, çok sağol!!!

  İyi çalışmala, herkeze bereketli kazançlar dilerim!

  Cevapla
  • Teşekkürler Doğan bey. Bir cok girişimci bu firmalardan hizmet aldi. Sizde densyinlerinizi paylaşın lutfen.

   Cevapla
 • Merhaba, bu şirketi kuranlar eyaletler arası 100 bin ile 200 bin arası yada işlem sayısına göre vergiden muaf. Şöyle özetleyeyim
  Türkiye’de şirketim var ve müşterilere sürekli kdv 18 ödettiriyoruz biliyorsunuz.
  Amacım şu Amerika’da şirketi açacağım, Ben burdan Amerika’ya KDV 0 fatura kesebiliyorum. Amerikadan da Türkiye’de bulunan müşterilerime vergi 0 yada düşük vergili fatura keserek aradan kdv yi kaldırmak istiyorum. Bunun ile alakalı yardımcı olabilirmisiniz?

  Cevapla
  • Evet Amerikan şirketlerinden Türk şirketlerine fatura keserken KDV yazılmaz. Yani faturalarınızı sadece urun veya hizmet tutarı olarak belirtip KDV siz olarak kesebilirsiniz. Faturalari Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde de kesin Turk müşterilere Tr dilinde fatura teslim edin, İngilizce dilindeki faturalarınızı da muhasebesel işlemler icin dijital bir ortamda kayit altinda alin. Gelecekte vergi beyani durumlarında müşaviriniz sizden bu faturaları isteyecektir.

   Yine de garanti olması açısından muhasebecinizden bu konularda detaylı bilgi almanızı oneririz.

   Cevapla
   • Peki şu incfile şirketi bizim muhasebesel işlemlerimizi halletmiyor mu? Birde yazınızda bi onlinem uhasebe programından bahsettınız oraya kayıt oldum, yada bu onlıne muhasebe yazılımı ıslemlerı otomatık halletmıyor mu? illa bir muhasebe şirketi ile çalışmak zorundamıyım? Benim kendi muhasebecım turk kanunlarını bıle bılmıyo amerika uzak kalsın ona :D. Ve Delawere da mı açayım yoksa kentucky de mı yada farklı bır yer mı ne onerırsınız. ayrıca sızın hat calısmıyo telefona kımse bakmadı 🙂

    Cevapla
    • Incfile muhasebe firmasi değil fakat anlaşmalı olduğu Amerikan muhasebe firmaları var hatta sirketinizi kurarken ucretsiz vergi danismanligi almak istiyorum seçeneğini isaretlerseniz, kurulum sonrasinda size bir muhasebe firmasi yonlendirirler. O aşamada onlardan detayli bilgi ve fiyat alabilirsiniz anlaşma sağlarsınız muhasebenizi de tutmalarini sağlayabilirsiniz.

     Bahsettiğimiz program freshbooks, bu yazilim ön muhasebenizi tutuyor fatura kesme, gelir gider taplosu tutma, raporlamalar gibi bir çok özelliğe sahip. Anlşacağınız muhasebe şirketine, freshbooks üzerinden erişim yetkisi verebiliyorsunuz. Muhasebecinin Vergi beyaninizi yapmasi konusunda kolaylik saglar bu tip yazilimlar. Hatta shopify, woocommerce, stripe gibi platformlara entegre olup işlerinizi kolaylastiriyor.

     Evet, bulut santralde bir sıkıntı vardı şirkete destek talebinde bulunduk çözülecek kisa zamanda.

     Turk muhasebecilerin bu konularda oldukca kafasi karışık o yüzden yabancı muhasebecilerden destek almak veya yabanci sirketlerde uzman Türk muhasebecilere çalışmalak kolaylik sağlıyor.

     Cevapla
   • Yanlış yorum yapılmış sadece faturayı Amerika’da bulunan şirkete kesmeniz yeterli olmayacaktır. Ürün çıkışının gümrük beyannamesi ile yurtdışı çıkışını yapılması gerekir. Gümrük beyannamesi yoksa KDV hesaplamak zorunda

    Cevapla
 • Merhaba, ben Amerika’dan Türkiye’ye satış yapacağım. incfile den 339 dolarlık şirket kurulumunu alacağım. birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.
  1- Incfile bize adres vermiyor sanırım. Banka hesabı içinde adres gerekiyor yanlış bilmiyorsam bu sorunu nasıl çözerim?
  2- Amerika’dan Türkiye’ye vergi 0 olan eyalet nedir?
  3- Amerika’daki şirkete Türkiye’den de fatura keseceğim. Vergi sorunu çıkarmı?
  yani özetlersek ben Türkiye’den Amerika’ya kdv 0 fatura kesebiliyorum. Amerika’dan da Türkiye’de ki satış yaptığım kişilere vergi 0 fatura keserek Kdv yi ortadan kaldıracağım. Bunun için en ideal eyalet hangisidir?

  Cevapla
  • 1. Hangi bankada nhesap açacaksınız? Mercury bank icin ekstra adrese gerek yok fakat gercek bankalar orada bulunmanızi şart koşar sanal ofis kiralasaniz bile onay vermiyorlar.

   Diğer sorularınız için uzman bir muhasebeci ile baglantiya gecmenizi tavsiye ederim.

   Cevapla
 • Ne desek az kalır biliyomusun verdiğin bilgiler için.
  Mükemmel bir araştırma olmuş bide en çok şaşırdığım bi cevap almışsın karşıtaraftan
  Ben burda kıçı kırık üreticiye attığım maile cevap alamıorum
  Eline sağlık….

  Cevapla
  • Yorumunuz için teşekkürler. Doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum bu konuda dikkat etmek gerekiyor insanları yanlış yönlendirmekten korkuyorum o yüzden bilgiyi bir kaç ayri yerden teyit etmeden yayinlamiyorum.
   Soru sordum çünkü netleştmesi gerekenler vardi o da cevap verdi çünkü bir çok kişi belki onun müşterisi olacak bu sayede.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.