7 Yorum

Amerika’da Sanal Adres Veren Firmalardan Amerika Adresi Almak

Amerika dan sanal adres almak

Amerika’da bir LLC şirket kurmak için herhangi bir eyalette bir adresinizin olması gerekiyor. Amerika adresi almak online olarak çok basit bir olay. Bu yazıda Amerika’da Sanal Adres Veren Firmaların bir kaçından bahsedeceğim. Bu firmalar şu an en popüler olanları ve yıllardı hizmet veren adres firmalarıdır.

Amerika’da Neden Bir Adrese İhtiyaç Var?

Amerika’da bir şirket kurduğunuzda size çok fazla posta gelmez fakat yine de bir adres göstermeniz zorunlu. Artık çoğu işlem online olarak yapılabiliyor fakat Dünya’da halen (özellikle devlet kurumlarında) yazılı evrakların yeri baki. Amerika’da adres veren firmaların bir listesini vermeden önce bu tip adresler şirket kurmak dışında ne için kullanılır öncelikle bununla ilgili birkaç bilgi aktarmak istiyorum.

Şirket Kurulumu için Amerika Adresi

Amerika’da şirket kurmak için bir adrese ihtiyaç bulunuyor. Bu adreste ikamet etmeniz gerekmiyor bu adres sadece posta amaçlıdır. Yani size gelebilecek fiziksel evrakların size ulaşabilmesi için gerekli bir posta yönlendirme servisidir. Bu arada Amerika’da alacağınız adres hizmeti ülke içi herhangi bir eyalette olabilir. LLC şirketi kuracağınız bir eyalette adres seçmenize gerek yok. En ekonomik ve hızlı çözümü hangi firma sağlıyorsa veya bu çözüm en ekonomik hangi eyaletteyse adresini oradan temin edebilirsiniz.

IRS için Amerika Adresi

IRS (Amerika gelir idaresi) bir ABD adresi kabul eder. EIN, ITIN veya vergilendirme gibi süreçlerde size evrak gönderdiklerinde IRS’ye kayıt sırasında verdiğiniz adrese gönderimi yapılır. Bu yüzden adresin ülke içinde olması gerekir.

Bankalar ve Diğer Kurumlar için Amerika’da Adres

ABD içindeki bir bankadan hesap açmak ve hesabı sağlıklı bir şekilde sürdürmek için bankalar bir ABD adresi ister. Ayrıca bu bankalar size bir kedi veya debit kart gönderimi yaptıklarında uluslararası gönderim sağlamıyorlar. Dolayısıyla, bir ABD banka hesabına sahip olmak ve kartları teslim almak istiyorsanız, ABD’de bir posta adresinizin olması gereklidir.

Kullanabileceğiniz ABD Adresleri

ABD’de ikamet etmediğiniz için bu aşamada iki seçeneğiniz var.

 1. ABD’de yaşayan aile, akraba veya arkadaşlarınızın adreslerini kullanmak
 2. Posta yönlendirme hizmeti kullanmak. Bu hizmeti veren firmalar size bir Amerika posta adresi tahsis ederler ve size gelen evrakları muhafaza edip istediğiniz coğrafyaya postalarlar. Ayrıca gelen postaları onlara açma yetkisi verirseniz (Bir Us PS Form 1583 doldurarak) gelen postaları açıp tarayarak size dijital olarak gönderirler. Bu, oradaki postalarınızı almanın en ekonomik ve en hızlı yoludur.

Amerika’da Sanal Adres Veren Firma Listesi

Mail Forwarding (posta yönlendirmesi) olarak bilinen bu hizmetleri sağlayan firmaların bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. Bu alternatifler üzerinden en ekonomik çözümlü olanı tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak verilen hizmet olarak aralarında pek fark yoktur. Bazı firmalar adresle beraber telefon, fax ve sanal ofis gibi hizmetlerde sağlıyor. Bu arada bazı eyaletler diğerlerine göre daha uygun fiyatlıdır eyalete göre seçim yapmakta özgürsünüz.

Aşağıdaki adreslerin tümü üzerine LLC şirket kurabilirsiniz. Aldığınız adres, LLC kurduğunuz eyaletle aynı olmayabilir bununla ilgili bir kural yok ABD içi istediğiniz bir eyalette adresinizi kiralayabilirsiniz.

1.Anytime Mailbox

Web Sitesi : www.anytimemailbox.com

Anytime mailbox dünyanın farklı kıtalarında operasyon merkezleri bulunan büyük bir firmadır. ABD’nin tüm eyaletlerinde birden çok adrese sahipler. Fiyat olarak bir araştırma yaptığımda en ucuz eyaletin New Jersey olduğunu gördüm. Bu linkten giderek New Jersey eyaletini seçin. Seçenekler arasında bu eyalette aylık 5.99$ a adres bulabilirsiniz.

2.Sasquatchmail

Web Sitesi : www.sasquatchmail.com

Firma genellikle ABD içi konumlarına sahip adres hizmetleri veriyor. Ayrıca sanal ofis hizmetleride var fakat fiyatlar hayli artmaya başlıyor. Sasquatchmail’de standart bir paketi aylık 9,99$‘ a kiralayabilirsiniz.

3.PostscanMail

Web Sitesi : www.postscanmail.com

Postscanmail firması ABD içi tüm eyaletlerde adres hizmeti sunar Bunun yanında Kanada, Çekya ve İsviçre’de de birer adres seçeneği var. Postscanmail oldukça eski ve köklü bir firma bununla birlikte fiyatları diğer rakiplerine göre biraz fazla. Fiyatlar aylık 15$ başlangıç paketi ile başlıyor.

4.Physicaladdress

Web Sitesi : www.physicaladdress.com

Physicaladdress, ABD içi 6 adet lokasyonda posta hizmeti sağlıyor. Eyaletlere göre ayda 7,98$ dan başlayan uygun fiyatlar sunuyor. physicaladdress.com memnun kalmadığınız durumlarda 30 gün para iade garantisi sunmaktadır.

 5.ipostal1

Web Sitesi : www.ipostal1.com

ipostal1 Amerika ve Dünya genelinde posta yönlendirme hizmeti sunan diğer bir firma. Kişisel ve şirket için kullanım seçenekleri planlar arasında mevcut. Aylık 9,99$ dan başlayan uygun fiyat fiyat planları var ve yıllık olarak ödeme yaptığınızda 2 ay ücretsiz kampanyadan yararlanabilirsiniz. Şirket, sanal adres, iş adresi ve sanal ofis hizmetleri sağlıyor. Sanal ofis planlarında size özel telefon numarası ve fax hizmeti ücretsiz sunulmaktadır.

6.Wyoming Mail Forwarding

Web Sitesi :  www.wyomingmailforwarding.com

Nasıl kayıt olunur inceleme yazısı için : 15$’a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Wyomingmailforwarding, ücretsiz ve ücretli planlar sunan ilginç bir şirket. İlk plan olan ücretsiz plan sadece şirket adresi göstermek için kullanıma izin veriyor. Bu şirket postaları açmak için sizden USPS Form 1583 veya Noter onayı istemiyor bu gibi detaylarla uğraşmıyorsunuz.  Bir kerelik 15$ kurulum ücreti ödediğinizde gelen evrak başına 10$ ödüyorsunuz. Yani 15 dolara hizmeti aktif edip gelen evrağa  göre kullandıkça öde sistemi sunuyorlar. Gelen evrak günlük taranıyor ve 10 dolar karşılığında size dijital olarak gönderiliyor, isterseniz ücretli olarak postayı fiziksel olarak ta adresinize yönlendiriyorlar. Bir LLC şirket kurmak için çok ekonomik ve oldukça güvenilir bir çözüm. Ayrıca şirketin farklı planları da var ücretsiz seçeneğin yanında ayda 10$ dan başlayan farklı paketlerde sunuyorlar. Sanal adres ve yönlendirme ile birlikte Registered agent hizmeti, sanal ofis hizmeti, şirket kurulumu ve aylık 10$’ a telefon numarası tahsis ediyorlar.

7.Earth Class Mail

Web Sitesi : www.earthclassmail.com

Earth Class Mail, Google Drive ve DropBox gibi bulut depolama cihazlarına gelen postanızı taratıp  yükleyen sanal bir posta hizmet sağlayıcısı. ABD’nin hemen hemen tüm eyaletlerinde posta adresi sağlayan firmada fiyatlar aylık 19$ dan başlıyor. Şirket ayrıca sanal ofis servisi de sağlamakta.

8.Northwest Registered Agent

Web Sitesi : www.Northwestregisteredagent.com

Northwest genellikle şirket kurulumları yapan bir registered agent olarak bilinir fakat ABD’nin farklı eyaletlerinde sanal adres hizmeti de sunuyorlar. Kendinize özel posta adresi ve süit numarası sağlayan firma web sitenizde ve faturalarınızda kullanılmak üzere adresinizi şirketinizin antetli kağıdına basıyorlar. Fakat firma bu hizmeti bir kira sözleşmesi ile yapmıyor bilginiz olsun sadece sınırsız yönlendirme ve birkaç benzersiz özelliklerle birlikte posta yönlendirme sağlıyorlar.

9.MyCompanyWorks

Web Sitesi : MyCompanyWorks.com

Aylık 39 dolara çok gelişmiş bir sanal ofis ve fiziksel posta hizmeti sunan diğer bir firma. ABD’nin bir çok eyaletinde size özel adres hizmeti sunuyorlar. Gerçek bir sokak adresi ve seçtiğiniz eyalette size özel süitiniz, sınırsız posta iletimi (çevrimiçi posta yönetimi ile) ve gerçek bir 702 telefon ve ayrı bir 702 FAKS  ( sesli posta ve FAKS-e-postaya hizmeti dahil). Bu özellikleri kapsayan komple bir ofis himeti sunuyorlar özellikle şirket adresini gösterip prestij kazanmak isteyenler için oldukça cazip seçenekleri var.

10.Poboxzone

Web Sitesi : www.poboxzone.com

Poboxzone, ABD’de farklı lokasyonlarda hizmet veren bir diğer posta yönlendirme servisidir. Gelen postalarınızı günlü kdijital olarak tararlar ve belirttiğiniz mail adresine iletirler. Bu şirkette aylık ödeme yok fakat yıllık olarak ödediğinizde 99$ lık paket rahatlıkla işe yarayacaktır.

Sonuç olarak bu adresler üzerine bir şirket kurmak veya mevcut şirketinizin adresini bu posta hizmetleri ile değiştirerek güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle firma adresini açık bir şekilde göstermek isteyen ve bu yolla müşterilerine güven sağlamaya odaklanan uzak şirketler sanal ofis hizmetlerine yönelebilir.

Özellikle yeni bir şirket kurarken adres olarak Wyoming mail forwarding şirketinin sunduğu aylık abonelik gerektirmeyen sabit 15$ lık paketi çok iyi bir seçenek diyebilirim.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

7 Yorum. Yeni Yorum

 • merhabalar http://www.physicaladdress.com ile konuştum ve bana şöyle birşey dediler içime kurt düştü
  Amazon will not accept a virtual address for any seller accounts as you are required to provide proof of address.
  ne demek istedi acaba?
  ben ipostal1 de business address seçeneğini seçmeyi düşünüyorum aslındada sorun çıkabilirmiki?

  Cevapla
 • Merhaba, Wyoming Mail Forwarding sitesinden aldığım adresi IncFile üzerinden şirket açarken istenen Physical Street Address kısmına ekleyebilir miyim?
  Physical Street Address’ bölümünün altında ise “The IRS requires a phsical address in order to issue an Employer Identification Number (EIN / TAX ID Number) to your company. Please note the IRS will not allow for the use of a PO Box; however, this adress will not be public under any circumstance.” yazıyor. Anladığım kadarıyla IRS den gelecek belgeler için isteniyor bu adres.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Evet ekleyebilirsiniz wyomingmailforwarding.com dan alinan adresler po box değil suit no iceren fiziksel adrestir. Buradan alinan adresler ile sayısız LLC kuruldu herhangi bir problem yaşamazsınız.

   Cevapla
 • ipostal1 aralarında en iyisi gibi duruyor peki şirketimin adresini değiştirmek istersem yapabilirmiyim veya ilk önce ipostal1 dan 9,99 dolarlık paketi alsam şirketimi kursam sonra şirket büyüdüğünde 39.99 dolarlık sanal ofisli olan paketlerine geçebilirmiyim acaba?

  Cevapla
  • Geçebilirsiniz fakat adres değiştirmek biraz sancılı olabiliyor eyalet kayitlarini duzeltmeniz lazim ayrica irs den de güncelleme gerekir bazı formlar doldurup adresinizi düzeltmeniZ gerekiyor.

   Biraz zaman ve uğraş gerektiren bir süreç

   Cevapla
   • öncelikle cevabınız için teşekkür ederim başka bir sorum daha var
    mesela ipostal1 de sanal adress alırken international forwarding ve office buildings seçenekleri var wyoming eyaletinde ikisi arasındaki fark ne çünkü biryerde okumuştum amazon adrese bakıyomuş ofis yoksa felan şirketi kabul etmiyormuş diye ne kadar doğru bilmiyorum bu sebeple office building açmak zorundamıyız çünkü biri 10 dolar diğeri 20 dolar bide en ucuz paketi alınca aylık 30 e posta diyor aylık ortalama e ticaret şirketime ne kadar e posta gelebilirki? ve ek olarak şirketi açtığım eyalet ile adres aynı eyalettemi olmak zorunda?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

LLC KURULUMU

Online İşinizi Hemen Kurun!

Amerika'da LLC Şirket Kurulum Danışmanlığı Alın