Amerika’da Sanal Adres Veren Firmalardan Amerika Adresi Almak

Amerika’da bir LLC şirket kurmak için kurulum başlatacağınız eyalete bir iş adresinizin olması gerekiyor. Amerikan şirketlerini sanal adres şirketlerinden temin edeceğiniz adreslere kaydettirebilirsiniz.

Amerika adresi almak online olarak çok basittir. Bu yazıda Amerika’da Sanal Adres Veren Firmaların bir kaçından bahsedeceğim.

Bu firmalar şu an en popüler olanları ve yıllardır hizmet veren adres firmalarıdır fakat bir çoğu bir Us PS Form 1583 form doldurmanızı ve online noter ile onaylanmayı şart koşar.

Noter Onayı İstemiyorum. Bununla Uğraşmayacağım Kolay Bir Çözüm Var Mı?

Çözüm olarak şirketinizi kurarken içerisinde ABD iş adres hizmeti sunan kayıtlı temsilcileri (Registered Agent) tercih edebilirsiniz.

Hangi Kayıtlı Temsilci Noter Onaysız ve Ücretsiz Adres Hizmeti Sunar?

Northwest Registered Agent ile ABD’de şirket kurarsanız 50 ABd eyaletinin tümünde ücretsiz iş posta adreslerini kullanmanıza izin verir. Noter onayı veya Us PS Form 1583 doldurmanızı istemezler. Ayrıca aşağıdaki eyaletlerde Amazon’dan gelen adres doğrulama kodlarını da kabul ediyorlar

Northwest’in Ücretsiz İş Posta Adreslerine Amazon Kodlarını Kabul Ettiği Eyaletler

 1. CA – California
 2. DE – Delaware
 3. FL – Florida
 4. ID – Idaho
 5. IL – Illinois
 6. MT – Montana
 7. NY – New York
 8. TX – Texas
 9. WY – Wyoming

Yukarıdaki eyaletlerin tümünde Amazon kodları Northwest tarafından kabul edilir. Eğer Amazon işi yapmayacaksanız diğer eyaletlerde de şirket kurmayı (adres dahil) düşünebilirsiniz.

Amerika’da Neden Bir Adrese İhtiyaç Var?

Amerika’da bir şirket kurduğunuzda size çok fazla posta gelmez fakat yine de bir adres göstermeniz zorunlu. Artık çoğu işlem online olarak yapılabiliyor fakat yazılı evraklar hala kullanılmaya devam ediyor. Amerika’da adres veren firmaların bir listesini vermeden önce bu tip adresler şirket kurmak dışında ne için kullanılır öncelikle bununla ilgili birkaç bilgi aktarmakta fayda var.

Şirket Kurulumu için Amerika Adresi

Amerika’da şirket kurmak için bir adrese ihtiyaç bulunuyor. Bu adreste ikamet etmeniz gerekmiyor bu adres sadece posta amaçlıdır. Yani size gelebilecek evrakların size ulaşabilmesi için gerekli bir posta yönlendirme servisi gerekli diyebiliriz. Adres için en ekonomik ve hızlı çözümü hangi posta yönlendirme firması sağlıyorsa adresini oradan temin edebilirsiniz.

IRS için Amerika Adresi

IRS (Amerika gelir idaresi) bir ABD adresi kabul eder. EIN, ITIN veya vergilendirme gibi süreçlerde size evrak gönderdiklerinde IRS’ye EIN veya ITIN başvurusu sırasında verdiğiniz adrese gönderimi yapılır. Bu yüzden adresin ülke içinde olması gerekir. IRS’ e, EIN veya ITIN başvurusunda kesinlikle farklı bir ülke adresi vermemelisiniz.

ABD’deki Akrabamın veya Tanıdığımın Adresini Şirket Kurmak İçin Kullanabilir Miyim?

Evet, akrabanız veya tanıdığınız buna izin verirse ABD’deki adreslerini şirket adresi olarak kullanabilirsiniz.

Us PS Form 1583 ve Noter Onayı Hakkında Önemli Bilgi

ABD’de şirket kurma amaçlı iş adresi veya posta yönlendirme hizmeti veren firmalar size ilk siparişten sonra sizden, postalarınızı açma yetkisi için Us PS Form 1583doldrumanızı isterler. Bu formu doldurup size teslim ettikten sonra online noter ile (ingilizce bir görüşme) bu formun onayını talep ederler. Eğer bu formu doldurup online noter ile tasdik işlemini tamamlamazsanız size adres sağlamazlar.

Amerika’da Sanal Adres Veren Firma Listesi

Mail Forwarding (posta yönlendirmesi) olarak bilinen bu adres hizmetlerini sağlayan firmaların bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. Bu alternatifler üzerinden en ekonomik çözümlü olanı tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak verilen hizmet olarak aralarında pek fark yoktur. Bazı firmalar adresle beraber telefon, fax ve sanal ofis gibi hizmetlerde sağlıyor. Bu arada bazı eyaletler diğerlerine göre daha uygun.

1.Anytime Mailbox

Web Sitesi : www.anytimemailbox.com

Anytime mailbox dünyanın farklı kıtalarında operasyon merkezleri bulunan büyük bir firmadır. ABD’nin tüm eyaletlerinde birden çok adrese sahipler. Fiyat olarak bir araştırma yaptığınızda en ucuz eyaletin New Jersey olduğunu görebilirsiniz. Bu linkten giderek eyalet seçeneklerine göz atın aylık 5.99$ a adres bulabilirsiniz.

NOT :Bu şirketten ABD adresi kaydedebilmek için bir Us PS Form 1583 doldurup, ABD’li bir online noter ile ingilizce konuşarak formu onaylatmanız şarttır.

2.Sasquatchmail

Web Sitesi : www.sasquatchmail.com

Firma genellikle ABD içi konumlarına sahip adres hizmetleri veriyor. Ayrıca sanal ofis hizmetleride var fakat fiyatlar hayli artmaya başlıyor. Sasquatchmail’de standart bir paketi aylık 9,99$‘ a kiralayabilirsiniz.

NOT :Bu şirketten ABD adresi kaydedebilmek için bir Us PS Form 1583 doldurup, ABD’li bir online noter ile ingilizce konuşarak formu onaylatmanız şarttır.

3.PostscanMail

Web Sitesi : www.postscanmail.com

Postscanmail firması ABD içi tüm eyaletlerde adres hizmeti sunar Bunun yanında Kanada, Çekya ve İsviçre’de de birer adres seçeneği var. Postscanmail oldukça eski ve köklü bir firma bununla birlikte fiyatları diğer rakiplerine göre biraz fazla. Fiyatlar aylık 15$ başlangıç paketi ile başlıyor.

NOT :Bu şirketten ABD adresi kaydedebilmek için bir Us PS Form 1583 doldurup, ABD’li bir online noter ile ingilizce konuşarak formu onaylatmanız şarttır.

4.Physicaladdress

Web Sitesi : www.physicaladdress.com

Physicaladdress, ABD içi 6 adet lokasyonda posta hizmeti sağlıyor. Eyaletlere göre ayda 7,98$ dan başlayan uygun fiyatlar sunuyor. physicaladdress.com memnun kalmadığınız durumlarda 30 gün para iade garantisi sunmaktadır.

NOT :Bu şirketten ABD adresi kaydedebilmek için bir Us PS Form 1583 doldurup, ABD’li bir online noter ile ingilizce konuşarak formu onaylatmanız şarttır.

 5.ipostal1

Web Sitesi : www.ipostal1.com

ipostal1 Amerika ve Dünya genelinde posta yönlendirme hizmeti sunan diğer bir firma. Kişisel ve şirket için kullanım seçenekleri planlar arasında mevcut. Aylık 9,99$ dan başlayan uygun fiyat fiyat planları var ve yıllık olarak ödeme yaptığınızda 2 ay ücretsiz kampanyadan yararlanabilirsiniz. Şirket, sanal adres, iş adresi ve sanal ofis hizmetleri sağlıyor. Sanal ofis planlarında size özel telefon numarası ve fax hizmeti ücretsiz sunulmaktadır.

NOT :Bu şirketten ABD adresi kaydedebilmek için bir Us PS Form 1583 doldurup, ABD’li bir online noter ile ingilizce konuşarak formu onaylatmanız şarttır.

6.Wyoming Mail Forwarding

Web Sitesi :  www.wyomingmailforwarding.com

Nasıl kayıt olunur inceleme yazısı için : 15$’a Wyoming Posta Yönlendirme için Adres Almak

Wyomingmailforwarding, ücretsiz ve ücretli planlar sunan ilginç bir şirket. İlk plan olan ücretsiz plan sadece şirket adresi göstermek için kullanıma izin veriyor. Bu şirket postaları açmak için sizden USPS Form 1583 veya Noter onayı istemiyor bu gibi detaylarla uğraşmıyorsunuz.  Bir kerelik 15$ kurulum ücreti ödediğinizde gelen evrak başına 10$ ödüyorsunuz. Yani 15 dolara hizmeti aktif edip gelen evrağa  göre kullandıkça öde sistemi sunuyorlar. Gelen evrak günlük taranıyor ve 10 dolar karşılığında size dijital olarak gönderiliyor, isterseniz ücretli olarak postayı fiziksel olarak ta adresinize yönlendiriyorlar. Bir LLC şirket kurmak için çok ekonomik ve oldukça güvenilir bir çözüm. Ayrıca şirketin farklı planları da var ücretsiz seçeneğin yanında ayda 10$ dan başlayan farklı paketlerde sunuyorlar. Sanal adres ve yönlendirme ile birlikte Registered agent hizmeti, sanal ofis hizmeti, şirket kurulumu ve aylık 10$’ a telefon numarası tahsis ediyorlar.

NOT :Noter veya form gerekmez

7.Earth Class Mail

Web Sitesi : www.earthclassmail.com

Earth Class Mail, Google Drive ve DropBox gibi bulut depolama cihazlarına gelen postanızı taratıp  yükleyen sanal bir posta hizmet sağlayıcısı. ABD’nin hemen hemen tüm eyaletlerinde posta adresi sağlayan firmada fiyatlar aylık 19$ dan başlıyor. Şirket ayrıca sanal ofis servisi de sağlamakta.

NOT :Bu şirketten ABD adresi kaydedebilmek için bir Us PS Form 1583 doldurup, ABD’li bir online noter ile ingilizce konuşarak formu onaylatmanız şarttır.

8.Northwest Registered Agent

Web Sitesi : www.Northwestregisteredagent.com

Northwest genellikle şirket kurulumları yapan bir registered agent olarak bilinir fakat ABD’nin farklı eyaletlerinde iş adresi veya sanal ofis hizmetleri de sunuyorlar.

Kendinize özel posta adresi ve süit numarası sağlayan firmanın adreslerini, web sitenizde, ABD’de şirket kurma ve iletişim bilgilerinizde yazma amacıyla kullanabilirsiniz. Northwest üzerinden bir sanal ofis kiralarsanız size bir kira sözleşmesi de sağlar.

NOT :Hiç bir eyalette noter veya form gerekmez

9.MyCompanyWorks

Web Sitesi : MyCompanyWorks.com

Aylık 39 dolara çok gelişmiş bir sanal ofis ve fiziksel posta hizmeti sunan diğer bir firma. ABD’nin bir çok eyaletinde size özel adres hizmeti sunuyorlar. Gerçek bir sokak adresi ve seçtiğiniz eyalette size özel süitiniz, sınırsız posta iletimi (çevrimiçi posta yönetimi ile) ve gerçek bir 702 telefon ve ayrı bir 702 FAKS  ( sesli posta ve FAKS-e-postaya hizmeti dahil). Bu özellikleri kapsayan komple bir ofis himeti sunuyorlar özellikle şirket adresini gösterip prestij kazanmak isteyenler için oldukça cazip seçenekleri var.

10.Poboxzone

Web Sitesi : www.poboxzone.com

Poboxzone, ABD’de farklı lokasyonlarda hizmet veren bir diğer posta yönlendirme servisidir. Gelen postalarınızı günlü kdijital olarak tararlar ve belirttiğiniz mail adresine iletirler. Bu şirkette aylık ödeme yok fakat yıllık olarak ödediğinizde 99$ lık paket rahatlıkla işe yarayacaktır.

NOT :Bu şirketten ABD adresi kaydedebilmek için bir Us PS Form 1583 doldurup, ABD’li bir online noter ile ingilizce konuşarak formu onaylatmanız şarttır.

Sonuç

Sonuç olarak bu adresler üzerine bir şirket kurabilir veya mevcut şirketinizin adresini bu posta hizmetleri ile değiştirerek güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle firma adresini açık bir şekilde göstermek isteyen ve bu yolla müşterilerine güven sağlamaya odaklanan uzak şirketler sanal ofis hizmetlerine yönelebilir.

Özellikle yeni bir şirket kurarken adres olarak Wyoming mail forwarding şirketinin sunduğu aylık abonelik gerektirmeyen sabit 15$ lık paketi çok iyi bir seçenek diyebiliriz. Bunun yanında Northwest Registered Agent’ın şirket kurulum sırasında sunduğu adresleri de göz ardı etmemek gerekiyor

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

45 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba
  ipostal1 sitesinden adres satın almak istediğimde “This mail center accepts customers in the U.S., Canada and Mexico” uyarısı vermekte. Konuyla ilgili bilginiz var mıdır acaba?
  Yani daha önceden tüm dünyaya hizmet verip sonradan yalnızca yukarıdaki ülkelere hizmet vermeye yönelik bir oluşum olmuş olabilir mi?
  Şimdiden teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   22 Mayıs 2024

   Merhaba,

   İsterseniz kendilerine bir eposta gondererek sorun. Belki bazi değişiklikler veya guncellmeler olmus olabilir çünkü bu tür bir sorun daha önce bildiğimiz olmadi. Hangi ülkeden adres hizmeti almaya çalışıyorsunuz Abd dışı mi? Bazi ulkelerde ( Abd disi) kısıtlama olabilir

   Cevapla
 • Merhaba Firstbase dan bir şirket satın aldım. Mailroom için USPS 1583 formu istiyorlar fakat online görüşme yaptığımda amerikan vatandaşı olmadığım için online görüşme ile açamayacağımı söylediler. Türkiye de notere gidip onaylatmamı istediler fakat gittiğim noter noterin böyle bir belgeyi imzalayamayacağını söyledi. Yardımcı olur musunuz acaba nasıl onaylatabilirim USPS 1583 Formunu?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   28 Mart 2024

   Merhaba,
   Cok karmasik ve gereksiz uğraş gerektiren işler, Muhtemelen cozulmez veya online noterize ile çözersiniz. Tr deki noter bunlari onaylamaz. Siparişi iptal edip Northwest agent tan neden kurmuyorsunuz? Firstbase denilen tuhaf sirketle neden calismak istediniz? Ekstra masraf ve zaman kaybından baska bir sey degil gibi görünüyor

   Cevapla
   • Bu dediğiniz Norhwest Agent’dan kurarsam notarize edebiliyor muyum online bir şekilde US vatandaşı olmadan? Bu Firstbase’de US vatandaşı değilim diye yapmadılar online notarize.

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     28 Mart 2024

     Firstbase ile konuşun burasi aslinda onlarin destek platformu değil kendilerine sormaniz dada dogru olur. Northwest te Firtsbase gibi kurulum yapan bir sirket bu arada

     Cevapla
     • Anladım fakat artık firstbase ile çalışmak istemiyorum iptal ettireceğim. Onun için soruyorum Northwestte de böyle bir sorunla karşılaşır mıyım online notarize yaparken? Yoksa TR vatandaşı olarak yapabiliyor muyum kolayca

      Cevapla
      • Nazmi Özer
       28 Mart 2024

       Northwest agent ta online noterize bulunmuyor yani siparis verdiğinizde noter olmadan adres tahsisi yaparlar.

       Kurulum adimlari ve ucretsiz ein icin makaleleri okuyup uygulayabilirsiniz

       Cevapla
   • Bu dediğiniz Northwest agent’dan kurarsam US vatandaşı olmadan online notarize yapabilir miyim?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     28 Mart 2024

     Northwest agent online noterize istemez bu tip prosedürleri bulunmaz

     Cevapla
 • Merhaba,
  NM’de Northwest ile bir LLC kurdum ve 20$a open and scan satın aldım.
  1) Bu şekilde Amazon’a kaydolabilirmiyim?
  2) Bu adreste numaraya dair birşey göremedim?
  3) Numarasız haliyle adres IRS’e ve eyalet kayıtlarına geçmiş. Sorun olur mu?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   24 Mart 2024

   1: Evet
   2: Nw Panelindeki Services kisminda suit no yazar o kisma baki bulamıyorsaniz Northwest e destek talebi gonderin
   3: olmaz

   Cevapla
   • Bir de sizin yukarıdaki Northwest eyalet listesi güncellenmiş olabilir mi? Çünkü Open and scan için eyalet listesini açtığımda yukarıdaki eyaletlere ek olarak NM gibi bi kaç eyalet daha ekli 14 lü bir liste çıkıyor. Yoksa Open and Scan almama gerek yok muydu?
    Ayrıca verilen adresin sonundaki “PL NE”den sonra #ile başlayan 4 basamaklı bir sayı gördüm. Numara o mu yoksa?
    Bir da bu open and scan adresine debit card filan gelse Türkiye’ye gönderirler mi?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     24 Mart 2024

     Evet guncellendi ekstra eyaletler eklendi. Open and scan hizmeti almakla iyi yaptiniz çünkü Amazon icin bu hizmet gereklidir. Evet # ile baslayan 4 haneli rakam suit numaranız oluyor

     Cevapla
 • hocam saygılar,

  wallmart için itin gerekıyor, bunun ıcın de fw7 formu doldurmak ve itin numarası almak, wallmart için eyalet fark edıyor mu?

  tavsıyenız yıne Wyomingmailforwarding.com mu olur?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   5 Şubat 2024

   Wallmart için eyalet fark etmiyor fakat itin icin artık W7 doldurup bireysel başvuru yeterli olmuyor. Irs onaylı bir agent üzerinden başvuru yapilmasi gerekiyor. Itin hizmet sayfamiza bakabilirsiniz

   Cevapla
 • Emre Şahan
  22 Ocak 2024

  Merhaba amazon amerika hesabım için bir posta koduna ihtiyacım var. bunun için önerebileceğiniz bir firma var mı

  Cevapla
 • merhaba,
  Şirketi nortwest’ten kampanya ile kurdum Principal Office ve Mailing Address kısımları şirket tanımında agent in adresi ile aynı suit numarası var mı adresin onu da anlayamıyorum.
  30 N Gould St Ste N
  Sheridan, WY 82801

  bu şekilde bir adres.
  Bu adresi bir posta yönlendirme hizmeti alarak şirketin adreslerini komple değiştirmem mi gerekiyor amazon kullanıcısıyım ilerde sıkıntı yaşamak istemiyorum
  teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   19 Mayıs 2023

   Eger premium mail forwarding almadiysaniz veya wyomingmailforwarding.com dan bir ozel suit almadiysaniz standart Northwest adreslerine kurulum yaparlar.

   Eger ozel suit istiyorsaniz wyomingmailforwarding.com dan bir suit alin ve amazona o adresi saglayin su asamada kurulum yapıldığı icin sirket evraklarinda standart adres görünur.

   Cevapla
 • Merhabalar, öncelikle bu sitenin çok yardımı dokundu bana, bunun için çok teşekkür ederim, emeklerinize sağlık 🙂

  Wyoming mail forwarding ile Amerikada adres kiraladım şimdi de Kanada için adres temin etmek istiyorum, önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

  Yukarıda PostscanMail kanada da hizmet veriyor yazıyor, ancak ücreti aylık 15$ benim için çok fazla 🙂 Daha uyguna hizmet veren bir firma yok mudur aceba?

  Teşekkürler..

  Cevapla
  • Merhabalar rica ederiz faydalanmanız bizler için sevindirici.

   Wyoming mail forwarding tarzında taradıkça öde bir sistem ne yazık ki bulunmuyor. Postscan veya anytime mail box gibi sistemler var fakat onlar da aylık ödeme sistemi ile çalışmaktadır.ç

   Cevapla
 • Murat C.
  18 Mart 2022

  Selamlar,

  6 Aydır Wyoming’de kurulu aktif bir şirketim var. Bir kaç faturalandırma yapıp, vergi formlarını da bir CPA aracılığı ile doldurdum. Fakat bir kaç gün önce bağlı olduğum ajans’tan adresimle ilgili bir e-posta aldım. E-posta’da şirket adresimin bir PO olduğu ve bunu fiziksel bir adresle değiştirmem gerektiği aksi taktirde beni temsil etmekten istifa edecekleri yazıyor.

  (If we do not obtain this address within 30 days of receipt of this message we will resign as the registered agent. To avoid resignation please replace the existing 30 North Gould address through your IncFile dashboard within the next 30 days. The address cannot be a PO box or another
  virtual office.)

  Ajansım istifa ederse ne olur? Ya da bu durumu düzeltmek için ne yapılabilir? Başka bir PO’ya geçsem bunu da hemen farkederler mi? Bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok mutlu olurum.

  Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhabalar, muhtemelen şirketinizi incfile ile kurdunuz. Aslında adres ile ilgili bir sorun yok Wyoming adresiniz bir fiziksel adres lakin incfile, bu adres konularında hassas davranıp müşterilerinin kendilerinden sanal ofis kiralamasını istiyor ve o bu yolla pres yapıyor. Zaten kurulumu ücretsiz yapan ve ilk yıl ücretsiz registered agent hizmeti veren bir acente olduğu için bu tip baskılar yapabiliyorlar.

   Muhtemelen onlardan bir sanal ofis almazsanız registered agent hizmetini iptal edecekler ama sorun değil. Zaten bir kaç ay sonra yenileme yapmanız gerekecekti ama bunun yerine daha erken bir zamanda yenileme yapmak yerine şirketinizi başka bir acenteye taşıyabilirsiniz. Tek fark bunu bir kaç ay erken gerçekleşmesi olacak.

   Aynı adresinizi kullanmaya devam ederek şirketinizi Northwest e taşıyabilirsiniz. Sipariş verdiğinizde bunu 2,3 iş gününde gerçekleştirirler ve herhangi bir adres vs. sorunu da çıkmayacaktır.

   Bu makaledeki yöntemi uygulayarak şirketinizi Northwest e taşıyabilirsiniz.
   https://startupsole.com/registered-agent-degistirmek/

   Cevapla
   • Murat C.
    21 Mart 2022

    Selamlar,

    Bilgilendirme için çok teşekkürler. Evet IncFile ile kurulum yapıldı ve ben de şüphelendim ilk başta virtual office satmaya çalıştıklarından.

    Çok teşekkürler tekrar.

    Cevapla
 • Merhaba. Amazon hesap acılısında fatura ıstıyor ama adres aldıgım yer utılıty bıll saglamıyor.
  Sırket adresıme aıt utılıty bıll ı nereden ve nasıl alabılırım bılgı verırısenız cok memnun olurum.

  Cevapla
 • Zekeriya Onuç
  27 Ocak 2022

  Merhaba,

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Anytime Mailbox ile adres satın aldığımızda bizden Us PS Form 1583’i doldurmamızı isteyecekler mi? Bu formun noter onaylı olması mı gerekiyor? Yoksa direk formu doldurup gönderebiliyor muyuz?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Evet Anytimemailbox üzerinden bir iş adresi satin alırsanız online noter onaylı bir us ps 1583 doldurmanızi kesinlikle isteyecekler. Bunu yapmazsanız adresinizi aktif etmezler ve hizmeti iade etmek zorunda kalirsiniz.

   Sirf bu noter ve form teferruati yüzünden insanlar Wyomingmailforwarding.com tercih ediyor ayrica aylik ödemeleri de yok ve özel STE number sağlıyor.

   Yine de seçim sizin tabiiki.

   Cevapla
 • Alican Şahin
  30 Kasım 2021

  Merhaba,

  Yazılarınız için teşekkürler. Sayenizde bir çok konuda bilgilendim. Ocak 2022 itibari ile Amazon için Amerika’da LLC şirketimi kurmayı planlıyorum fakat kafamda net olan bazı bilgiler okudukça ve araştırdıkça bulanıklaştı. Bir konuda aklıma takılanı sormak istiyorum. Cevaplayabilirseniz çok sevineceğim. Şimdiden teşekkür ederim.

  Sorum şu ki şirket kurulumunda adres beyan etmek gerekiyor ve adresi de North West’den alacağım hizmet ile onların adresi olarak göstermeyi planlıyordum. Buraya kadar her şey ok. Fakat araştırdığım kadarı ile Amazon’da seller hesabı açtıktan sonra tüm adres ve isimler uyumlu olsa bile zaman zaman suspend’e takılabiliyormuşuz. Bunu aşmak için de Amazon utility bill istiyormuş. North West ile iletişime geçtim ve LLC adresimi North West olarak gösterdiğim durumda kesinlikle utility bill sağlamadıklarını ilettiler. Böyle bir durumda suspend aşılamaz gibi geliyor. İlla ki yeni bir adres ve buna bağlı utility bill alıp sonrasında adres değişikliği gibi sancılı bir sürece gitmek gerekiyor sanırım. Okuduğum yazıların çoğunda (sizin yazılarınız hariç) ve izlediğim videoların çoğunda Amazon Seller hesabı açanların elbet suspend’e düşeceği ile ilgili korku salınıyor. Kuruluştaki adres ve Amazon’a girilen adres aynı olduktan sonra adresten dolayı herhangi bir suspend’e düşme söz konusu olabilir mi? Biraz karamsarlığa kapıldım açıkçası.

  Cevapla
  • Evet Northwest veya herhangi bir sanl ofis şirketi hiç bir şekilde amazon un istediği türden elektrik ve telefon faturası sağlamaz. Bu doğrulama işlemleri için ücretli olarak verilen faturaların %90 ından fazlası photoshop ta yapılan sahte faturalardır. Gelecekte manuel incelemeye girildiğinde hesaplar bu yüzden askıya alınıyor aslında. Utility bill için ofis kiralamak veya bazı acentelerin telefon faturası verme koşuluyla kendilerinden şirket kurma gibi hizmetleri var. Ne kadar güvenilir? Ne kadar efektif o da garanti değil ne yazıkki.

   Karamsarlığınızı anlıyorum ve gerçekten konu her farklı kişinin deneyiminden elde ettiği bilgilere göre değişiklik gösteriyor. Amazon platformuna bir çok kişi farklı yollardan kayıt yapıyor bunu bizlere de geri bildirim olarak iletiyorlar.

   Bu geri bildirimlerden sonra elde edilen sonuç şu şekilde;

   Amazon US hesabının gerçekten Amazon’un istediği türden legal bir biçimde açılabilmesi için şunu yapmak gerekiyor.
   iş adresinin Türkiye amazon satıcı hesabından doğrulanıp, sonrasında amazon.com.tr panelinden Global satışa geçerken LLC şirket bilgilerinin girildiği alana TR deki doğrulanmış iş adresini seçmek en doğru yöntemdir.

   Böylece Amazon’ a TR de ikamet eden bir kurumsal satıcı olduğunuzu, Global satışa bir US LLC ile geçiş yaparken iş adresi olarak TR iş adresinizi sunduğunuzu söylüyorsunuz.

   Bu yöntemle açılan hiç bir hesap şu ana dek suspend olmadı.

   Süreç şu şekilde olmalı;
   1. Amazon.com.tr üzerinden satıcı hesabı açılarak adres ve tüm doğrulamalar tamamlanmalı
   2. Amazon.com.tr satıcı hesabı tamamen doğrulandıktan sonra global satışa genişletilerek ABD de kurulan LLC şirketle Amerika pazarına hesap açılmalı
   3. Bu aşamada ABD iş adresi olarak yeni adres eklemek yerine TR de doğrulanan adres seçilmeli

   Özetle, TR hesabı açılmadan Amerika hesabı açmamak gerek. Amerika hesabı açamadan önce bir LLC şirket kurmak gerek. İkisi bir bütün olarak düşünlmeli.

   Cevapla
   • Ahmet Can Dinç
    28 Temmuz 2022

    Merhabalar kolay gelsin. Öncelikle aktardığınız bilgiler çok kaliteli ve yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim. Bu sorudaki cevabınıza istinaden bir sorum olacak. Amazon hesabı açma yönteminize katılıyorum ancak TR de amazon hesabımızı doğruladıktan sonra LLC amazon hesabımızı açarken TR deki adresimizi gireceğiz. Buraya kader herşey ok. Ancak IRS gibi kurumlar yazışmalar ve postalar için bizim TR deki hesabımızı tanıyacaklar mı. Daha sonrasında LLC şirketimizin adresinin TR olması bizim şçin bir problem yaratır mı.

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     28 Temmuz 2022

     Merhaba, hic bir sorun cikartmaz çünkü IRS kayitlarindaki adresiniz zaten USA görünecek.

     Yani Amazon platformuna girdiğiniz adres ile IRS veya eyalet kayitlari birbirinden farklidir. Amazon, irs kayitlarindaki adresinize müdahale edemez.

     Cevapla
 • Merhaba,

  Form 1583 ile ilgili tecrübem şu şekilde, umarım faydası olur. Anymail firması bu formun noter aracılığıyla doldurulmasını talep ediyor ve size çalıştıkları noter ile ilerleme seçeneği sunuyor. İlerle dediğinizde SSN var veya yok seçeneği var, yok seçerek ilerleyebiliyorsunuz. Residence adresini Türkiye, business adresinizi US vererek ilerliyorsunuz. Size gelen linkten online noter ile görüntülü görüşme başlıyor. Noterde görevli kişi sizinle formun üzerinden geçiyor. Sizden bir fatura istedğinde ben US’de üzerime fatura olmadığını ama TR’de bir fatura verebilceğimi söyledim ve kabul etti. Başta verdiğiniz TR adresi ile fatura adresinin tutarlı olmasına dkkat edin sadece. Sonrasında online imza atarak noter işini çözümledik. İki gün sonra da anymail digital address onayını verdi. Toplam maliyeti ise 25$ noter ücreti oldu.

  Cevapla
 • Ömer Ardıç
  18 Ekim 2021

  Merhaba. E-postaları alabilmek için bu firmaların hepsi form-1583’ün doldurulmasını ve kimlik ve adresinizi doğrulayacak iki değişik belge ile notere onaylatılmasını istiyor. Online noterler genellikle SSN istiyor. Ayrıca, belgelerden birinde adresinizi yazması gerekiyormuş. Ben Turkiye’deki şirketmin adresini tanımladım ama adresimi İngilizce ve geçerli bir belge ile doğrulatamadığım için ilerleyemedim. Bu konuda bir deneyiminiz veya bir öneriniz var mı? Teşekkür ederim.

  Cevapla
 • merhabalar http://www.physicaladdress.com ile konuştum ve bana şöyle birşey dediler içime kurt düştü
  Amazon will not accept a virtual address for any seller accounts as you are required to provide proof of address.
  ne demek istedi acaba?
  ben ipostal1 de business address seçeneğini seçmeyi düşünüyorum aslındada sorun çıkabilirmiki?

  Cevapla
 • Merhaba, Wyoming Mail Forwarding sitesinden aldığım adresi IncFile üzerinden şirket açarken istenen Physical Street Address kısmına ekleyebilir miyim?
  Physical Street Address’ bölümünün altında ise “The IRS requires a phsical address in order to issue an Employer Identification Number (EIN / TAX ID Number) to your company. Please note the IRS will not allow for the use of a PO Box; however, this adress will not be public under any circumstance.” yazıyor. Anladığım kadarıyla IRS den gelecek belgeler için isteniyor bu adres.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Evet ekleyebilirsiniz wyomingmailforwarding.com dan alinan adresler po box değil suit no iceren fiziksel adrestir. Buradan alinan adresler ile sayısız LLC kuruldu herhangi bir problem yaşamazsınız.

   Cevapla
 • hasancan
  27 Temmuz 2021

  ipostal1 aralarında en iyisi gibi duruyor peki şirketimin adresini değiştirmek istersem yapabilirmiyim veya ilk önce ipostal1 dan 9,99 dolarlık paketi alsam şirketimi kursam sonra şirket büyüdüğünde 39.99 dolarlık sanal ofisli olan paketlerine geçebilirmiyim acaba?

  Cevapla
  • Geçebilirsiniz fakat adres değiştirmek biraz sancılı olabiliyor eyalet kayitlarini duzeltmeniz lazim ayrica irs den de güncelleme gerekir bazı formlar doldurup adresinizi düzeltmeniZ gerekiyor.

   Biraz zaman ve uğraş gerektiren bir süreç

   Cevapla
   • öncelikle cevabınız için teşekkür ederim başka bir sorum daha var
    mesela ipostal1 de sanal adress alırken international forwarding ve office buildings seçenekleri var wyoming eyaletinde ikisi arasındaki fark ne çünkü biryerde okumuştum amazon adrese bakıyomuş ofis yoksa felan şirketi kabul etmiyormuş diye ne kadar doğru bilmiyorum bu sebeple office building açmak zorundamıyız çünkü biri 10 dolar diğeri 20 dolar bide en ucuz paketi alınca aylık 30 e posta diyor aylık ortalama e ticaret şirketime ne kadar e posta gelebilirki? ve ek olarak şirketi açtığım eyalet ile adres aynı eyalettemi olmak zorunda?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.