İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

West Virginia Eyaleti Hakkında Ön bilgi

West Virginia’da bir iş kurmayı düşünüyorsanız, başarılı olmanız muhtemeldir.

İş ve Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yayınlanan West Virginia Ekonomik Görünüm 2018-2022 Raporuna göre  , enerji sektörü eyaletteki ekonomik faaliyetlerin çok önemli bir itici gücü olarak görülüyor. Anahtar endüstriler arasında doğal gaz ve ihracat bulunmaktadır.

West Virginia eyaletinde şirket kurmak, West Virginia’da kurulacak LLC şirketin maliyetleri, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

West Virginia eyaletinde bir LLC şirket oluşturmak için West Virginia Secretary of State, Business and Licensing Division bölümüne başvuru yapılması gerekiyor.

Kurulum başvurusu için eyalete 100$ ödenir. eyalette standart kurulum yavaştır ve 14 gün sürer hızlandırma için 250$ ile 500$ arasında ek hızlandırma ücretleri ödeyerek kurulum süresini kısaltabiliyorsunuz.

Kurulum tamamlandıktan sonra size Articles of Organization adında şirket formasyon belgeniz teslim edilir belgeyi aldığınızda West Virginia LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen formasyon belgelerini kurulum aşamasında sizin yerinize destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık (yılda 1)
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel100$
Yıllık Ödeme26$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
 • West Virginia LLC’ler raporlama ödemelerini her yılda bir (26$) eyalete sunmalıdır
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

West Virginia’da bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

West Virginia eyaletinde online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.

Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız olacak, bu acente kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online olarak dosyalayacaktır.

Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde ofisleri bulunmaktadır ve ofislerini iş adresi olarak kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle West Virginia’da kurulacak LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Eyalet web sitesinden aklınızdaki şirket adını içeren bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin.
 2. Eyalet web sitesi güvenlik nedeni ile çoğu ülkeye kapalı olabilir erişim için ABD lokasyonlu VPN veya Opera Browser kullanabilirsiniz. Ayrıca isim seçme kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 3. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 4. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir ve bu eyalette sizin Registered Agent’ınız olacaktır
 5. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz West Virginia’da oluşturulması da şart değildir. Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir işletme sözleşmesi hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay ve kurulum süresi West Virginia eyaleti için 8- 14 gün arasındadır.

West Virginia eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Ücretsiz EIN Başvurusu rehberinden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : West Virginia’da LLC’ler gelir olsun veya olmasın her yıl eyalete bir Yıllık Rapor sunmalıdır. Yıllık Rapor gereksinimlerini zamanında yerine getirmek gerekmektedir.

West Virginia’da Satış Vergisi Oranı

West Virginia’da Satış Vergisi : West Virginia’da %6 oranında eyalet satış vergisi vardır ve yerel yönetimlerin %1’e kadar yerel opsiyon satış vergisi toplamasına izin verir. Eyalet genelinde, ortalama %0,253 yerel vergi toplayan toplam 149 yerel vergi yargı bölgesi bulunmaktadır.

Eyalet satış vergisiyle birleştiğinde, Batı Virginia’daki en yüksek satış vergisi oranı Charleston , Morgantown , Huntington , Martinsburg ve Parkersburg şehirlerinde (ve diğer 87 şehirde) %7’dir.

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Ticari faaliyetleri yürütmeye başlamadan önce, işletmenizi Devlet Vergi Departmanına kaydettirmeli ve işletme tescil belgesi adı verilen bir satış vergisi lisansı almalısınız. Bu, gelir getirici bir faaliyet olarak kabul edilen ticari faaliyette bulunan tüm yerel şirketler için gereklidir. Bu, maddi mülklerin satışını veya başkalarına hizmet verilmesini içerir. Her iş yeri için kayıt gereklidir.

İşletme kayıt belgesine ek olarak, başka lisanslara veya izinlere ihtiyacınız olabilir. Bazı uzmanların, berberlik, sigorta veya muhasebe gibi belirli hizmetleri yerine getirmek üzere profesyonel lisanslar almak için bir sınıfı veya eğitimi tamamlamaları ve bir sınavı geçmeleri gerekebilir . Profesyonel lisanslamaya ek olarak, tütün veya alkol gibi bazı endüstriler, ürünleri pazarlamak, dağıtmak ve satmak için özel izinler ve lisanslar gerektirir.

Yıllık Raporlama

West Virginia, tüm LLC’lerin her yıl West Virginia Dışişleri Bakanı, İşletme ve Lisanslama Bölümü’ne yıllık bir rapor sunmasını şart koşuyor. Rapor, devletin LLC’nizin bilgileri konusunda güncel kalmasına izin verir. Dosyalama ücreti 26$ dır.

Yıllık Rapor Tarihi:

West Virginia’da, yıllık raporunuzun süresi her yıl 1 Ocak ile 1 Temmuz arasındadır. Son teslim tarihini kaçırırsanız, 75 $ ceza ücreti ödemeniz gerekecektir..

Yıllık raporunuzu eyalet web sitesinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

LLC şirketler hakkında genel vergilendirme konuları ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.