Türkiye’den Stripe Hesabı Açmak

Türkiye’den Stripe hesabı açmak için öncelikle Amerika’da bir LLC şirket kurmak ve EIN numarası almak gerekmektedir.

Daha önce bu rehberdeki yöntemleri uygulayarak bir çok girişimci Stripe hesaplarını açıp doğrulattı. Stripe, Türk LLC şirket sahiplerinin onaylı hesap açmasına izin vermeye devam ediyor detaylar rehberimizde.

Fakat zamanla Stripe, hesap açma adımlarında ve kayıt formlarında görsel olarak bazı değişiklikler yaptığı için bu makaledeki son kısmı değiştirmek yerine temiz bir sayfada en güncel hesap açma yöntemini tekrar paylaşmak istedik.

Gereksinimler ve önceden yapılması gerekenler hala aynı ve hiç bir değişiklik yok sadece kayıt aşamasında bazı değişiklikler bulunuyor.

Bu yüzden önceki makalemizdeki gereksinimler bölümünü buraya aktarmadık. Gereksinimlere eski rehberden bakabilirsiniz ancak yine de abşlıklar halinde kısa bir özet geçerek en azından neler gerekiyor bir bakalım;

Gereksinimler

 • Amerika’da kurulmuş bir LLC şirket : Northwest ile Wyoming eyaletinde uygun fiyata 2 iş gününde kurabilirsiniz buradan bkz.
 • EIN : Şirketiniz kurulur kurulmaz hemen bir EIN başvurusu yapın ve sonuçlanmasını bekleyin. Detaylar ve başvuru yöntemi için buradan bkz.
 • USA alan kodlu bir telefon numarası : Zadarma üzerinden çok uygun fiyata alabilirsiniz. Numaranızı aldıktan sonra isterseniz SMS özelliğini açabilir bu sayede sanal numaranızdan SMS alabilirsiniz. Detaylar için buraya bkz.
 • Web Sitesi : Önay aşamasında ingilizce dilinde olması biraz artı sağlıyor fakat her koşulda bir web sitesine ihtiyacınız var. Siteniz bitmiş ve tamamen aktif olmalı. Politikalara uygun bir site ile başvurun buradaki linkte onaylanmayan türden sitelerin listesi var, bu türden sitelerle başvurmayın.
 • Şirketiniz için açılmış bir banka hesabı : Wise kurumsal veya Mercurybank seçeneklerinden istediğinizi kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki gereksinimleri tamamladığınız anda yaklaşık 15 dakika içinde, Türkiye’den online olarak VPN veya VPS kullanmaya gerek kalmadan Stripe hesabınızı açabilir ve onaylatıp ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Türkiye’den Stripe Hesabı Açma Adımları

Aşağıdaki adımları takip ederek öncelikle hesabınızı açın ardından hesabınızı online olarak anında onaylatabilmeniz için uygulamanız gereken adımlardan da bahsedeceğiz.

https://dashboard.stripe.com/register adresine girin ve Eposta (Gmail’de olur kurumsal epostanız da olur), ad soyad, ülke olarak United States son olarak bir parola belirleyip hesabı oluşturun.

stripe hesap acma 2022 1 Türkiye'den Stripe Hesabı Açmak

Start butonuna tıklayarak hesabınızı aktif etmek için uygulanması gereken adımlara geçebilirsiniz.

stripe hesap acma 2022 2 Türkiye'den Stripe Hesabı Açmak

Öncelikle mailinize gelen doğrulama linkini tıklayarak e-postanızı doğrulamanız gerekiyor.

stripe hesap acma 2022 4 Türkiye'den Stripe Hesabı Açmak

E-postanızı doğruladıktan sonra dashboard’un üst kısmındaki Activate account linkini tıklayın.

stripe tr hesap Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakRegistered Business, United States olmalı ardından şirketinizin adresini girin. Type of business kısmına Company, alt kısmından da Single-member LLC seçerek devam edin.

stripe hesap acma 2022 5 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakBu adımda şirket detaylarını girmeniz isteniyor. Tüm bilgileri eksiksiz olarak girin. Ayrıca EIN numaranızı doğru olarak girmeyi unutmayın çünkü IRS’nin veri tabanından otomatik doğrulanıyor.

stripe hesap acma 2022 6 Türkiye'den Stripe Hesabı Açmakİş kategorinizi seçin (Ör, eğitim, e-ticaret, oyuncak, online kurs vs.) web site adresinizi yazın. Son olarak yaptığınız iş ve ürünleriniz hakkında ingilizce bir açıklayıcı metin girin.

stripe hesap acma 2022 7 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakBu adımda ise şirket sahibinin yani sizin kişisel bilgileriniz isteniyor. Ad Soyad, Eposta aynısı olabilir, doğrum tarihi, ikamet ettiğiniz ev adresiniz (ABD iş adresiniz değil nerede oturduğunuzu bilmek istiyorlar) TR alan kodlu veya US alan kodlu bir telefon.

Not: Bu kısım önemli çünkü sürekli değişiklik gösterebiliyor. Bazen SSN girmeniz istenirken bazen de ilgili alanda ülke seçimi yapabileceğiniz alan çıkıyor ve TR seçip TC kimlik no gireceğiniz alana ulaşıyorsunuz.

Eğer TR seçim alanı çıkarsa TC numaranızı girin, çıkmaz ve SSN  istenirse şirketinizin EIN numarasının son dört hanesini girin. (Stripe ile yaptığımız konuşmada bunun yapılabileceği doğrulandı ve bu bilgi kendilerinden teyit edildi)

stripe hesap acma 2022 8 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakFulfillment kısmını one day olarak seçin ve devam edin.

stripe hesap acma 2022 9 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakSupport details kısmına ise şirket adınızı, açıklamayı, USA alan kodlu telefon numarasını (USA alan kodlu telefon bu kısım için şart koşuluyor) ve son olarak ABD deki şirketinizin posta adresini yazıp devam edin.

stripe hesap acma 2022 10 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakBanka hesap bilgilerinizi aşağıdaki gösterilen şekilde girin. Mercurybank, Relay veya Wise kurumsal hesaplarınızdan herhangi birinin account, routing bilgilerini girip devam edin.

 

stripe hesap acma 2022 11 Türkiye'den Stripe Hesabı Açmakİki faktörlü oturum açmayı isterseniz SMS, isterseniz Google Authenticator uygulaması üzerinden kurun. Bu adımı atlamayın çünkü son aşamada bunu yapmadan süreci sonlandıramazsınız. İki yöntemden birini uygulayıp devam edin.

stripe hesap acma 2022 13 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakBu seçeneği Not right now seçerek atlayabilirsiniz.

stripe hesap acma 2022 14 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakSon adımda girdiğiniz bilgileri gözden geçirmeniz isteniyor. Son kontrolleri yapıp düzeltmeniz gereken bir alan varsa düzeltin ve  submit butonuna tıklayıp başvuruyu gönderin.

stripe hesap acma 2022 15 Türkiye'den Stripe Hesabı Açmak

Onay Süreci

Başvuruyu gönderdikten yaklaşık 5 – 15 dakika sonra Stripe panelinize tekrar giriş yaptığınızda, panelin üst kısmında hesap sahibinin kimlik bilgilerini onaylamanız gerektiği ile ilgili bir uyarı göreceksiniz.

Bu uyarıyı görmüyorsanız biraz bekleyin muhakkak karşınıza çıkacaktır çünkü henüz kimlik bilgilerinizi yüklemediğiniz için bunu yapana dek hesap tam olarak onaylanmıyor.

Onay sürecini başlatmak için Review business owner butonuna tıklayın.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 1 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakEn başta yaptığımız açıklamayı hatırlarsanız bazen kimlik bilgilerini girme kısmında ülke seçimi çıkmadığından bahsetmiştik. Eğer o aşamada çıkmazsa şirketinizin EIN numarasını girebiliyordunuz. Şimdi TC kimlik numaranızı doğrulama aşamasındaki bu alana ülkeyi TR seçip girebilirsiniz.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 2 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakKimlik numaranızı girdikten sonra ownership kısmının pending verification statüsünde olduğunu göreceksiniz. Yandaki kalem işaretine tıklayın ve aşağıdaki işlemleri uygulayın.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 3 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakUpdate butonuna basın.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 4 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakŞimdi ID verification kısmına gelmiş olmanız gerekiyor. Bu kısma kimliğinizin ön ve arka tarafını ayrı ayrı sisteme yüklemeniz istenecek.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 5 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakUpload file seçeneğini işaretleyin. İsterseniz bu işlemi bilgisayar veya telefon kamerasından da yapabilirsiniz ama yüksek kaliteli fotoğraflar her zaman daha hızlı onaylanıyor.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 6 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakKimliğin ön yüzünü yükleyin

stripe hesap acma 2022 hesap onay 8 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakLooks good uyarısı çıktıysa fotoğraf kabul edilecek anlamına geliyor.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 9 Türkiye'den Stripe Hesabı Açmak

Aynı şekilde arka yüzü de yükleyin.

Yükleme işlemi bittikten sonra pending verification statüsüne geçecek. Bu aşamada bir şey yapmayıp bir süre bekleyin ve sayfayı güncelleyin ardından bu uyarının kalktığını göreceksiniz.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 11 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakKimlik onayı da tamamlandıktan sonra stripe dashboard sayfasında artık hesabınızın tamamen onaylandığını göreceksiniz. Bir kaç dakika içinde de artık ödemeleri alabileceğinize dair bir e-posta alacaksınız.

Dashboard kısmında Your account is now active mesajı bu şekilde görünür. Bu aşamadan sonra artık ödemeleri almaya başlayabilirsiniz.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 13 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakŞirket ve EIN Onay Durumunu Kontrol Etmek

EIN numaranızın ve şirketinizin onay durumunu kontrol etmek için https://dashboard.stripe.com/settings/taxation adresine gidin.

Bu sayfada vergi bilgilerinizin (EIN) IRS den otomatik doğrulandığını ve hesabın verify edildiğini görebilirsiniz.

stripe hesap acma 2022 hesap onay 12 Türkiye'den Stripe Hesabı AçmakSon Olarak Ne Yapmak Gerek? Stripe Banka Hesabına Ödemeleri Ne Zaman Yapar?

Hesabınız tamamen onaylandıktan sonra artık müşterilerinizden ödemeleri almaya başlayabilirsiniz. İlk ödemeyi aldıktan sonra Stripe üzerindeki bakiyenizin bankanıza aktarım süreci otomatik başlamaktadır.

Bu süreçte aslında banka hesabınız stripe tarafından doğrulanmaktadır ve bu süreç yaklaşık 5-7 gün sürecektir.

Banka hesabınız stripe tarafından doğrulandığında banka hesabınıza stripe tarafından para transferi tamamlanmış olacaktır.

Bunsan sonraki süreçte müşterilerinizden stripe ile topladığınız ödemeler varsayılan ayarlarla aynı gün işleme alınıp bir sonraki gün hesabınıza aktarılır. Eğer ödemeleri toplu olarak bankanıza aktarmak isterseniz, bu ayarı yapabilmek için 7 günlük doğrulama sürecinin tamamlanmasını beklemeniz gerekecek.

Ödeme zamanını değiştirmek için https://dashboard.stripe.com/settings/payouts adresine gidip aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz.

Otomatik olarak every day yani her gün seçeneği işaretli gelir bunu isterseniz her hafta veya aylık olarak değiştirebilirsiniz.

turiye den stripe hesabi acma Türkiye'den Stripe Hesabı Açmak

Stripe Hesabınızı Shopify Mağazanıza Bağlayın

Bu işlem oldukça basittir. Shopify ayarlarından konum değiştirerek stripe entegrasyonunu 2 dakikada yapabilirsiniz detaylar için anlaşılır bir video

 

Sonuç

Tüm bu adımları eksiksiz olarak bitirdiğinizde Dünya’nın en çok kullanılan ve en güvenli ödeme çözümü olan Stripe’ a sahip olacaksınız. Adımlar ve süreç uzun görünebilir fakat Stripe ile en doğru, legal ve en güvenilir ödeme alma yöntemi şu an itibari ile bu yöntemdir. Diğer alternatif ve illegal yöntemlerle vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın. Sonuç olarak düşük bir başlangıç bütçesi ayırarak, Amerika’ da LLC nizi kurup, yeni girişiminizi ve online işinizi güvenle başlatabileceğiniz bir çözüme sahip oluyorsunuz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

55 Yorum. Yeni Yorum

 • Öncelikle böyle altın değerinde bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

  Benim merak ettiğim şu, LLC şirketimi kurdum her şeyi yaptım, Türkiye’de yaşıyorum ve Çinden Türkiye’ye LLC şirketim üzerinden satış yapacağım. Ödeme altyapısı stripe olduğu için Türk kullanıcıların Türk kredi kartları ile buradan ödeme yapmasında bir sorun olur mu? Kartları yurtdışı ödemesine kapalı olanlar sorun yaşar mı yoksa açık kapalı farketmeksizin ödeme yapabilirler mi?

  Teşekkürler

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   14 Mayıs 2024

   Merhaba,

   Kartlari yurt dışına kapali ise tabiki banka ödemeyi reddetti uyarisi alip islemi tamamlayamazlar. Bazi bankalar kartlari otomatik olarak yurt dışına açık bırakıyor bazilari ise kapali kullanici bu durumda banka uygulamasından yurt dışı alışverişine kartini actirmasi gerekiyor.

   Cevapla
 • Murat B.
  30 Nisan 2024

  Kılavuzu kullanarak yaklaşık 20 dk da stripe a başvurumu gerçekleştirdim ve son adımdan sonra da anında hesap onaylandı. Amerika telefonu için de tollfreeforwarding in ücretsiz deneme süresi olan hizmetini kullanarak aldığım numarayı kullandım. Doğrulama yöntemi için google authenticator u aktifleştirdim. Kılavuzunuz sayesinde sorunsuz ve kolay bir başvuru süreci oldu. Değerli bilgiler için startupsole ekibine teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   30 Nisan 2024

   Tebrikler. Doğru adimlari uyguladığınızda aslinda bu kadar basit bir islem. Başarılar dileriz.

   Cevapla
 • Hocam konudan bagımsız ama Abd de shopify üzerinden dropshipping yapmak istiyorum şirketimi türkiyedenmi açmalıyım abd den mi yoksa ikiside olrurmu? Ve stripe hesabını doğrudan türkiyedeki bir bankaya baglayamıyormuyuz?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   24 Ocak 2024

   Yurt dışından odeme alacağınız icin yerli sanal pos sistemleri 3d secure gibi güvenlik sistemleri istenecegi icin checkout sırasında sorun yaşanıyor. Bu sebeple stripe baglantisi yaparak daha sağlıklı odemeler alabilirsiniz.

   Yerel sanal pos sistemleri global ticarette pek önerilmiyor. Abd de sirket kurup stripe ile shopify entegrasyonu yapmak sağlıklı bir sistem kurmak icin akillica olacaktir.

   Cevapla
 • SONMEZ KAYNAK
  5 Ocak 2024

  Bu hesap için çok fazla belge doğrulama denemesi oluşturdunuz. Lütfen https://support.stripe.com/ adresinden bizimle iletişime geçin.

  HESABIMI HERSEYI DUZGUN YAPMIS OLMASINA RAGMEN ONAY ALAMIYORUM VE NE YAPARSAM YAPAYIM YUKARIDAKI YAZI CIKIYOR ONAY ALAMIYORUM BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   5 Ocak 2024

   Merhaba,

   Stripe destek ile iletişime geçip daha fazla detay ve bilgi istemenizde fayda var. Nerede hata olduğu veya neyin yanlış olduğunu anlayabilirseniz daha hızlı yardımcı olabiliriz

   Cevapla
 • Merhaba. Stripe açarken ülkemi usa seçmişim şimdi değiştiremiyorum o kısmı. Ssn istiyor oraya tcno veya ein girince kabul etmiyor. Ne yapmalıyım acaba ?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   29 Kasım 2023

   Yeni bir eposta adresiyle hesabi bastan acin en hizli yöntem bu gibi görünüyor.

   Cevapla
 • Merhaba,

  Northwest ile New Mexico’da şirketimi açtım ve EIN ile birlikte Stripe açmaya çalışıyorum fakat işletme sahibi kimliği doğrulama bölümünde gönderdiğim kimliğimi bir türlü kabul etmiyor.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   28 Kasım 2023

   Kimliğinizin daha net bir halini yükleyin fotoğrafın tüm kenarları görünmeli.

   İkinci alternatif ise telefondan stripe panelinize oturum acarak kimligi aydınlık bir ortamda kameradan okumaktır.

   Eger hala kabul etmiyorsa stripe support chat a baglanarak online olarak hızlı bir sekilde onaylatabilirsiniz.

   Cevapla
   • Stripe Support Chat’e bağlandım fakat Türkiye Kimlik Kartı’nı kabul etmediklerini söyledi. Verdikleri cevap:

    Betty: Hey, thank you for providing me with the document
    (08:57:09 PM) Betty: After carefully looking at the document, this is not an acceptable document for Stripe accounts set in the US
    (08:57:23 PM) Betty: Acceptable forms of identification:
    Passport
    Passport card
    Driver license
    State issued ID card
    Resident permit ID / U.S.
    Green Card
    Border crossing card
    Child ID card
    NYC card
    U.S. visa card

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     29 Kasım 2023

     Hesabı acarken muhtemelen home adres ülkenizi Türkiye secmediniz. Sadece sirket konumunu Usa seçmelisiniz ikamet adresi okarak usa seçip şirket adresinizi girdiyseniz Usa kimlik isterler. Tekrar yeni bir eposta ile hesap acip rehberdeki adimlari uygulayin.

     Cevapla
     • İkamet adresim de en başından beri Türkiye, sadece şirket adresini USA seçmiştim. Sanırım Stripe günden güne işleri zorlaştırıyor. 🙂

      Cevapla
      • Nazmi Özer
       29 Kasım 2023

       Aslında daha dün bir hesap açılışı yaptık kimlik doğrulamasıni bir kac dakika icinde online yaptılar herhangi bir değişiklik yok. Kimlikle olgili kısma ulke olarak Tr secip tckn girdiniz mi?

       Kimlik numarası girdikten sonra en son aşamada yeni tip bir kimlik yükleyerek veya pasaport ta olur dogrulamayi yapabilirsiniz.

       Online chat te Abd de şirketiniz olduğunu ve Usa vatandaşı olmadığınızı belirttiniz mi? Sanki usa kimligi istenmiş sizden.

       Cevapla
       • TIN bölümünde TR’yi seçip TC kimlik numaramı girdim. Sonrasında yeni tip çipli kimlik kartımı yükledim. Asıl komik olan şu, az önce ehliyetimin geçerli olup olmadığını sordum ve geçerli olduğunu söylediler. Türkiye’den alınmış ehliyetimi yükleyip gerekli işlemi tamamladım ve onaylandı 😀 Baştan sona sitenizdeki adımları takip ederek şirketimi açtım, ayrıca EIN için de buradan tekrar teşekkür ederim. 🙂

       • Nazmi Özer
        29 Kasım 2023

        Bazen kimlik kartlarını okuyamayabiliyor sistem muhtemelen böyle bir durum oldu. Stripe support ta yüzlerce görevli var acemi birisine denk gelmis olabilirsiniz belki de sizi ABD vatandasi zannederek USA kimligi istemiş olabilir.

        Her neyse hallolmasi sevindirici rica eder yeni işinizde başarılar dileriz.

 • Merhab, stripe hesabı açarken doğrulama kısmında adres doğrulamasında e devletten ikametgah yükledim. Ancak hala kabul edilmedi adres doğrulamam. Nasıl çözebilirim?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   16 Kasım 2023

   ABD LLC şirketleri ile açılan stripe hesaplarında eğer şirket konumu ABD seçildiyse ikamet adres kanıtı istenmez. İngiltere şirketi ile hesap açtıysanız bu konuda bilgimiz yok ve nasıl bir doğrulama yontemi olduğu konusunda da destek veremiyoruz. Eğer ABD LLC şirketinizle hesap açmaya çalışıyorsanız muhtemelen ilk başvuruda yanlış ülke seçmiş olabilirsiniz yeni bir eposta ile web sitemizdeki rehberdeki adımları uygulayıp işlemlerinizi tekrarlayın

   Cevapla
 • x içerik üreticisi için stripe hesabı açtım fakat ıban adresine eşimin bilgilerini verdim. ödeme alabilirmiyim sıkıntı olur mu ?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   12 Eylül 2023

   Abd de şirketiniz var mi? Şirket hesabı mi açtınız? Normalde iban yerine account no girmek gerekir usd hesabı için

   Cevapla
 • merhaba, stripe hesabımı açarken kendi bilgilerimi girerkenki yerde home address kısmında USA değştirilemiyordu ben de o şekilde şirketimin adresini yazıp girdim simdi benden ssn istiyolar ama benim ssnim yok ne yapmam gerekiyor

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   9 Haziran 2023

   Merhaba,

   Evet Usa seçerseniz ssn ister. Yeni bir mail ile kaybolup gercek ikametinizi secin ve makaledeki adimlari uygulayip TCKN girin. Bu sekilde çözebilirsiniz ya da değişiklik yapabiliyorsaniz değiştirmeye calisin. Ssn abd vatandaslarina verilen bir numaradir

   Cevapla
 • merhaba ssn numaram olduğu için türkiyeden 3 yıldır stripe dan ödeme alabiliyordum. ancak rakamlar yükseldiği için nisan 2023’te şirket kurdum..sonuçta stripe de gözüken kazanç var..acaba yeni şirket için yeni ein numarası ile yeni bir stripe hesabı mı açmam lazım? ama eski stripe de ssn gözüküyor ve aralık 2022 de 1099k formu stripe gönderdi. muhasebeci bana 1099k otomatik gönderiliyor şirketin yok beyanname vermen gerekmez demişti.
  Ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevirim.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   14 Nisan 2023

   1099K aldıysanız bu belge ile bir müşavire giderek destek almanizda fayda var

   Cevapla
 • Öncelikle anlatım için teşekkürler.
  Diyelim ki ben Türkiye çapında yiyecek içecek otomatlarıma Stripe Reader entegre etmek istiyorum. Böylece kredi kartlarından ödeme alarak sistem çalışabilecek.
  Ve bunu yapacak elektronik donanıma sahibim.

  Sorum şu: Ben bütün bu otomatları Stripe Atlas aracılığı ile açacağım bir şirkete bağlayabilir miyim?
  Ve ezici vergi ve komisyonlar olmadan paramı Türkiye’den çekebilir miyim ?

  İyi günler dilerim!
  -Serdar

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   7 Nisan 2023

   Stripe Atlas yerine şirketinizi Northwest ile kurun daha ekonomik olur. Atlas platformu da Northwest gibi bir registered agent üzerinden işlem yapıyor hem daha yüksek fiyatli hemde yillik ödemeleri, tekrarlayan abonelikleri yuksek. Stripe hesabi icin bir Llc sirket ve ein numarası yeterli.

   Verginiz cironuza ve gelir coğrafyaniza göre değişir. Sifir vergi ile bu tip bir sistemi kuramayabilirsiniz bununla ilgili bir musavire danışın lütfen ve kuracağınız bu sisteme Stripe onay verecek mi? Onu da stripe a danışın en başından.

   Gelirinizin nerede vergilendirilecegi konusunda profesyonel destek almaniz faydali olabilir çünkü ikamet ettiğiniz ulkeye aktaracağız gelir miktarina göre yerel olarak ta vergi çıkabilir. Varlik barışı kapsamına girip girmeyecegi konusunu da arastirabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba iyi günler diliyorum.
  Bildiğim kadarı ile belli bir limitten sonra stripe ve benzeri platformlar 1099-K formu gönderiyorlar ve bundan sonra biz gelir vergisine tabi oluyoruz. Bu doğru mu?
  Doğruysa eğer bu oran nedir?
  Wave adlı bir platform var. Hem ön muhasebe programı hem de sanal pos hizmeti veriyor. Oluşturduğunuz faturalara ödeme alabiliyorsunuz. Orada 600$’dan sonra 1099K formu doldurduklarını yazmışlar.
  Stripe, kaç dolardan sonra 1099K dolduruyordur acaba?
  Bilginiz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum.
  Teşekkürler.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   30 Ekim 2022

   Abd içi gelir elde ederseniz stripe size abd içi gelirlerinizin toplamı 20 k usd yi aştığında 1099k gönderebilir

   Cevapla
 • Merhaba,

  Sitenizde vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Kafama takılan bir soru var. Shopify üzerinden satış yapmayı planlıyorum. New Mexico LLC için başvuru sürecindeyim. Bu kılavuza göre Stripe açtıktan sonra Shopify sitemde lokasyon olarak Türkiye seçilmesi ve Türkiye’den ürünleri kargoluyor olmamın belirtilmiş olması bir sorun oluşturur mu? Yoksa Shopify adres olarak Amerika mı seçilmelidir?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   7 Eylül 2022

   Rica ederiz.

   Shopify payments mi kullanmak istiyorsunuz? Eğer shopify payments kullanma planınız varsa ABD LLC şirket sahibi olsanız bile vatandaş olmadığınız sürece bu normal şartlarda imkansızdır. Bu sebeple shopify payments yerine Stripe hesabı açarak ödemeleri bu yolla alabilirsiniz. Mağaza adresinizi seçme konusunda biraz araştırma yapmanız, shopify konusunda uzman birilerinden destek almanız daha doğru olur. Fakat bunlar teknik konular olduğu için şirket kurulumunu ve Stripe ödeme ağ geçidine sahip olmaya engel teşkil etmez.

   Cevapla
   • Tekrardan merhaba,

    Ödeme almak New Mexico LLC üzerinden başvurmuş olduğum Stripe hesabını kullanacağım. Benim sormak istediğim ürünlerin gönderimlerini Türkiye’den yapacağım için Stripe ile ilgili problem çıkma ihtimali var mı?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     9 Eylül 2022

     Merhabalar,

     Stripe ile ilgili hic bir problem yaşamazsıniz ürünleri nereden gönderdiğinizle ilgilenmezler. Abd LLC şirketleri icin Dropshipping, Stripe in izin verdiği bir yapı

     Stripe icin en önemli nokta, politikalarına uygun bir web sitesi ve cok fazla iade/ müşteri şikayeti olmamasıdır.

     Cevapla
 • Merhaba, bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeme rağmen “Your business does not meet our Terms of Service” hatasını alıyorum. Sizce bunun sebebi nedir?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Yaşadığınız sorun eksik bilgi girme ile ilgili degil gibi görünüyor.

   Muhtemelen web siteniz stripe şartlarına uyhun yapida degil. Site adresinizdeki bir kelime, site başlığı veya bir ürün koşullara uygun olmayabilir.

   Aşağıdaki linkte bulunan iş yapılarını kontrol edin bu tipte işlere steipe izin vermez.

   https://stripe.com/legal/restricted-businesses

   Aldığınız hataya bakilirsa tam da bu sekilde bir uyarı görünüyor.

   Eger böyle bir durum varsa web sitenizi değiştirin veya stripe a bur ticket açıp hata ile ilgili çözüm ve özel izin almayi deneyin.

   Cevapla
 • Merhabalar benim anlamadığım konu ben Türkiye’de yaşıyorum ve ABD de şirket kurdum hepsi tamam stripe hesabı açınca adresi ne yazıcam şirketin ben Türkiye’de yaşıyorum ABD de adresim falan yokki Türkiye’deki adresimimi yazicagim?

  Cevapla
 • “On average, how long after paying will your customers typically receive their goods or services?” Kısmına within one day demek beni sıkıntıya sokmaz mı çünkü 2 hafta içinde ürünlerim ulaşır diye düşünüyorum müşterilere?

  Cevapla
  • O halde 2 hafta olarak belirtin. Dropshipping işinin doğasında var bu maalesef uzak doğudan ABD ye ürün gönderiyorsunuz illaki süreler bazen iki haftayı da aşkın sürelerde teslim edilecek. Müşteriler bazen uzun bekleme sürelerinden şikayet eder bazen etmez. Çok fazla iade veya şikayet olursa belki stripe tarafından uyarı alabilirsiniz fakat drop yapan herkes bu riskleri ve sıkıntıları yaşıyor.
   Stripe onay alma ve hesap askıya alma konusunda en esnek davranan ödeme ağ geçididir. Diğer ödeme çözümlerinden onay almak çok zor ve daha sıkı tutuyorlar. Bu risklere rağmen zaten çok fazla seçicilik yapacak lüksünüz yok.

   Tabii ki stripe alternatiflerini de araştırmakta özgürsünüz daha iyi bir çözüm bulabilirseniz o çözümle ilerleyebilirsiniz fakat kayıt aşamasında sizden ITIN No, Pasaport, şirket belgelerinin eyaletten onaylı, ıslak imzalı kopyaları, EIN onay mektubu, ABD iş adresinin faturalı kanıtı gibi bir çok belge isterler. Bunların hepsini tamamlama imkanınız olmayabilir.

   Cevapla
 • Çok güzel bilgilendirmişsiniz Teşekkürler . Ben ABD’de LLC şirketimi kurdum ve EIN numaramı aldım . skype üzerinden +1 numarada aldıktan sonra başvurumu yapacağım. Merak ettiğim şey banka kısmı . siz Şirketiniz için açılmış bir banka hesabı olabilir Wise kurumsal, Mercurybank veya BankRelay demişsiniz ama ben payooner hesabımı kullanmak istiyorum. Bu mümkünmüdür ?

  Cevapla
  • Evet bu mümkün. Payoneer hesabınızı stripe ile entegre edebilirsiniz. Payoneer cok kullandığımiz bir yontem olmadığı icin yazmadik ama stripe tarafından destekleniyor.

   Cevapla
 • Merhaba,
  Biz sitemize stripe sanal pos eklemek istiyoruz .Nasıl yapabiliriz?

  Cevapla
 • Merhaba. detaylı anlatımınız için teşekkür ederim. Web sitesini shopift ile kuracağım. Dikkat etmem gereken bir ayrıntı varmı. 10 çeşit ürün ekleyeceğim. Ve ayrıca amerikada paypal açılışı için bilgilendirebilirmisiniz

  Cevapla
  • Merhaba,

   Shopify payment kullanamazsınız bunun yerine stripe hesabı açıp ödemeleri stripe ile almanız gerekecek çünkü shopify payments Türkiye ye destek vermiyor ABD şirketiniz olsa bile sizden sosyal güvenlik numarası (SSN) ister bunun dışında ekstra bir şey yok.

   Paypal için bu makale işinizi görecektir : https://startupsole.com/paypal-vps/

   Cevapla
   • Bir sorum daha olacaktı. Ben Avrupa ülkelerine satış yapacağım. Shopify den avrupa ülkesi seçince stripe ödeme yöntemlerine eklenmiyor. Shopify ülkesini amerika yapıp avrupaya ürün satmamda sıkıntı olurmu acaba ?

    Cevapla
 • Emin canli
  5 Aralık 2021

  Merhaba. Amerika da şirket kuruyoruz , ancak ürünümü ve Türkiye’den kargoluyorum . Bu süreçte türk vergi hukuku acisindan ürünun ödemesini almamışım gibi görünüyor. ABD de ise oradan gönderilmeyen bir urunun vergi ödeyip odemeyecegim meçhul . Bununla ilgili bir makale varmidir

  Cevapla
  • Bunu Türkiye’de ki musaviriniz daha iyi bilir neticede ihracat yapiyorsunuz. Dış ticaret deneyimi olan bir müşavir bu konuyu cok rahat çözer çünkü ihracattan farkli yok yapilan işin.

   Cevapla
 • Tesekkurler ayrıntılı anlatım için. Şimdi TC kimlik no zorunlu mu oldu yani, onceden ben EIN numarasıyla USA şirketimle açmıştım diye hatırlıyorum…

  Cevapla
  • Daha önceden açılıp onaylanan hesaplar için birşey yapmaya gerek yok. Yeni hesap açılışlarında geçerli bir islem.

   Eger yeni hesap açarken kimlik no girmek için bir alan cikmiyor ve ssn alani çıkıyorsa (Ssn girmeniz istenen alana EIN girip bu adimi geçin) kimlik onay aşamasında zaten çıkıyor. Girildiğinde de herhangi bir sorun olmadan onaylanıyor hesap.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.