16 Yorum

Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Wise Kurumsal Hesap Açmak

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Bu makalede Wise Kurumsal (eski adıyla transferwise) hesap açma sürecini, en ince ayrıntısına kadar adım adım detaylandıracağız. Wise Kurumsal web sitesini incelemek için bu bağlantıya tıklayın, bu referans linki ile Wise kurumsal hesabı açarsanız, ilk transferinizi ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

Wise Kurumsal Hakkında Kısa Bilgi

wise kurumsal hesap acma Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)Bilindiği gibi Wise kurumsal sayesinde Stripe ve Amazon gibi platformlardan tamamen legal bir biçimde ödeme alınabiliyor. Ayrıca Wise sayesinde bir çok ülkeye (Türkiye dahil) çok uygun fiyata, hemen hemen her para biriminde para alıp gönderme avantajına sahip olunabiliyor.

Wise’ın Amazon iş birliğini anlattığı bu blog yazısını ayrıca inceleyiniz.

Wise ile ilgili daha bir çok avantaj var fakat yurt dışında bir şirketiniz varsa ve yurt dışında ticaret yapıyorsanız, Wise kurumsal size çok fazla avantaj sağlar. Bireysel hesaplardan yapılan işlemler Wise ile bazı durumlarda kısıtlı olabiliyor fakat Wise kurumsal ile bütün bu limitleri ortadan kaldırabilir, hesabınız onaylandığında çok kullanışlı bir Global dijital banka hesabına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Wise kurumsal hesabı açıldıktan sonra, LLC şirketiniz için bir kurumsal TR iban numarası da artık sağlanıyor. Daha önceden wise kurumsal hesaplarına TR IBAN numarası sağlamıyordu fakat artık şirketinizin adına bir kurumsal IBAN sağlamaya başladılar. Özetle, aşağıdaki gibi bir kurumsal şirket ibanınız olur.

wise kurumsal tr iban Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)Wise Kurumsal Hesap İçin Gerekenler

Wise kurumsal hesap açabilmeniz için aşağıdaki gereksinimlere ihtiyacınız olacak;

 • Amerika’da bir LLC şirket (Buradaki rehber sayesinde uygun fiyata bir LLC şirket kurabilirsiniz)
 • LLC şirketiniz için bir EIN (Şirket kurulduktan sonra ücretsiz EIN alabileceğiniz adım adım bir rehber)
 • TR alan kodlu bir telefon (Cep tel no.)
 • Kimlik veya Pasaport fotoğrafı

Yukarıdaki gereksinimleri sağladıktan sonra artık sapasağlam bir Wise kurumsal hesabı açabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra yaklaşık 1-2 iş günü içinde onaylanır ve dünyanın her yerine para alıp gönderebilirsiniz.

Daha fazla detaya girmeden yukarıdaki gereksinimleri tamamladığınızı var sayarak, Wise kurumsal hesap açılış adımlarını uygulamalı olarak gerçekleştirelim.

Wise Kurumsal Hesap Açmak

İlk olarak hesap açmak için bu linkten Wise.com sitesini görüntüleyin. Ardından aktif kullandığınız bir e-posta adresini ilgili alana girip devam kayıt işlemine devam edin.

wise business hesap acma Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Hesap türü olarak Kurumsal Hesap seçin.

wise business hesap acma 2 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Bu adımda şirketinizin bulunduğu ülkeyi seçin. LLC şirket Amerika’da olduğu için kayıtlı ülke olarak Amerika Birleşik Devletleri’ni seçin ve devam et butonuna tıklayın

wise business hesap acma 3 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)Bu adımda telefon numaranızı doğrulamanız isteniyor. TR alan kodlu telefonunuzu girip (ABD telefonuna gerek yok) doğrulama kodu gönderin. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu ilgili alana girip bu adımı tamamlayın.

wise business hesap acma 4 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Bu adımda hesabınız için güçlü bir şifre tanımlayın ve devam et butonuna tıklayın.

wise business hesap acma 5 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Artık işletmeniz hakkında bilgileri girmeye başlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımdaki gibi devam et butonunu tıklayın.

wise business hesap acma 6 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Şirketinizin kurulu olduğu ülkeyi (Amerika) seçin, Şirket adını evraklarda geçtiği gibi girin, şirket tipini LLC olarak seçin ve 9 haneli şirket EIN numarasını en alt kısma girip onayla botonuna tıklayın.

wise kurumsal hesap acmak 2 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Aşağıdaki adımda ise Amerika’daki şirketinizin iş posta adresini girmeniz isteniyor. Şirket adresinizi girip onayla butonuna tıklayın.

wise business hesap acma 8 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

İş adresinizi doğrulamanız isteniyor. Adresinizi seçip onayla butonuna tıklayın ve devam edin.

wise business hesap acma 9 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Bu adımda ise kişisel bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Kimlik belgenizde olduğu gibi bilgilerinizi ilgili alanlara girin ve Türkiye ikamet adresinizi ilgili adres alanına yazıp devam edin.

wise business hesap acma 10 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Wise kurumsal hesabın tüm avantajlarından faydalanabilmeniz için ücretli plan seçin. Eğer Amazon ve stripe gibi platformlardan kesintisiz olarak ödeme almak istiyorsanız 31$ lık planı seçin. Bu aşamada kredi kartınız ile 31$ ödeme yapabilirsiniz.

Not: Maliyetten kaçınarak ücretsiz hesap seçeneğini seçmeyin bu ödemeyi bir kez yapacaksınız ve bu sayede tüm platformlardan onlarca para birimi ile hesap açabileceksiniz buna TR kurumsal iban da dahildir.

wise business hesap acma 11 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Ücretli planı seçtikten sonra başlangıçta kullanacağınız para birimlerini seçebilirsiniz. Başlangıç için EUR, TRY, USD,CAD, GBP gibi para birimlerini seçmenizi öneririz. Hesap açıldıktan sonra daha fazlasını da ekleme şansınız var şimdilik bu kadarını eklemek yeterli.

wise business hesap acma 12 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Bu adımda (yukarıdaki gibi gerekli para birimlerini seçtikten sonra) kredi kartı ile ödeme seçeneğini işaretleyip 32$ ödemeyi tamamlayın.

wise business hesap acma 13 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Ödemeyi tamamladıktan sonra Wise hesap paneliniz açılacaktır. Kimlik bilgilerinizi doğrulamak için panel ana sayfasındaki “Doğrulamayı tamamlayın” butonuna tıklayın ve bir sonraki aşamaya geçin.

wise business hesap acma 14 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Şirketiniz sahiplik yüzdesini seçin. Tek sahipli bir LLC ise (genelde böyle olur) ben tek sahibiyim seçeneğini işaretleyip sonraki adıma geçin.

wise business hesap acma 15 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Bu adımda sahiplik doğrulaması için şirket sahibinin yani sizin kimlik bilgilerini doğru bir şekilde girip devam et butonuna tıklayın.

wise business hesap acma 16 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Alt kısımdaki ABD vatandaşı değilim seçeneğini işaretleyerek devam edin. Bu alana sahte SSN ITIN vs girmeye çalışmayın çünkü vatandaşlık ülkeniz isteniyor doğru bilgileri girmenize izin verildiği için alttaki seçeneği seçmek önem arz ediyor.

wise business hesap acma 17 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Devam et butonuna tıklayın

wise business hesap acma 18 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Aşağıdaki adımda sizden kimlik belgenizin fotoğrafını yüklemeniz isteniyor. Eğer kimlik kartınızı yükleyecekseniz ön ve arka kısmını ayrı ayrı ilgili alana yükleyin. Pasaport yükleyecekseniz, in yüzü kısmına pasaportun ilk sayfasını yüklemeniz yeterlidir.

wise business hesap acma 19 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)Bu örnek hesapta pasaport ile doğrulama yapıldığı için aşağıdaki ekran görüntüsünde pasaport yükleme sonucunu göreceksiniz. Eğer kimlik yüklüyorsanız daha önce de belirttiğimiz gibi kimliğin ön ve arka yüzünü ayrı ayrı yüklemek gerekiyor.

Kimlik belgesini yükledikten sonra devam et butonuna tıklayın.

wise business hesap acma 20 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Kimlik doğrulama kısmı bu şekilde tamamlanmış oluyor. Bir -iki iş günü içinde kimliğiniz doğrulanacak ve size hesabınızın tamamen aktif olduğunu bildiren bir e-posta gönderilecektir. Bazen hafta içi başvurularda aynı gün veya ertesi gün hesaplar onaylanıyor.

wise business hesap acma 21 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)Doğrulama süreci hakkında bilgi veren bu sayfa ile karşılaşırsınız. Doğrulama yapılırken bir kaç gün beklemek gerekiyor fakat bu sırada paneliniz açık olacaktır. Wise kurumsal panelini inceleyebilirsiniz.

wise business hesap acma 22 Wise Kurumsal Hesap Açmak (Adım Adım Rehber)

Doğrulama e-postası geldikten sonra artık Wise kurumsal hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu rehberdeki adımları doğru ve sırasıyla uyguladığınızda doğrulanmış bir Wise kurumsal hesabına sahip olacaksınız.

Takıldığınız noktalar hakkında sorularınız varsa yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Bol şanslar!

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları ↴

16 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba, llc şirketim var. wise hesabı açıp sanal kart tanımlayabilliyor muyum? Eğer sanal kart oluşturabiliyorsam, YURTDISI toptancı ödemelerimi de bu karttan yapamaz mıyım ?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Wise kart sağlamaz, eğer debit kart veya sanal kart gerekliyse Mercurybank, relay bank gibi platformlari kullanin. Onlar kart veriyor.

   Cevapla
 • Kurumsal hesabın bireysel hesaba göre ne avantajı olduğunu anlayamadım. Türkiye’de ikamet ediyorum ve diyelim ki türkiye’de bir şirket kurdum. Her ay Amerika’dan USD olarak ödeme alıyorum. USD hesabı açarsam USD ödemesini alabilirim, doğru mu ? Ancak Wise bunun için dahi bir kesinti yapıyor sanırım. Bu parayı türkiye’de harcayabilmek için TRY hesabı da açmam lazım sanırım. USD hesabımdan TRY hesabıma aktarım yaptığımda yine kesinti oluyor sanırım. Stripe veya Amazon ile işim yoksa Wise kurumsal kullanmamın bana bu senaryoda nerde faydası olur ? Henüz şirket kurmadığım için konuya hakim değilim ancak kurulan şirket için bir banka hesabı sanırım zorunlu tutuluyor. Wise kurumsal kullanırsam TR içerisinde yasal bir şirket hesabı mı olarak tanınır bu şekilde ?

  Cevapla
  • Stripe üzerinden şirketiniz adina ödeme alacaksanız Wise sizden kurumsal hesap açmanızi ister bireysel hesapla belirli bir sure sonra ödeme alamazsiniz. Wise talimatlarina bakabilirsiniz.

   Wise uzerinden tr hesabınıza Türk lirası olarak ödeme alabilirsiniz bu işlemler sonucunda tabiki bir transfer bedeli ödersiniz.

   Transfer bedeleri için Wise web sitesindeki hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba
  ben başka ülkede yaşıyorum bulunduğum ülkeyi yazmamda herhangi bir sıkıntı olur mu?

  Cevapla
  • Hangi ülkede yaşıyorsanız o ülkeyi yazın çünkü kimlik doğrulama aşamasında bulunduğunuz ülke tarafından size verilen kimlik belgesini doğrulama amaçlı yüklemeniz gerekecek.

   Cevapla
   • Ben türk vatandaşıyım.Türk kimlik bilgilerini girmem gerekmiyor mu?Türk kimlik bilgilerini girince de ip adresinden farklı ülkede olduğumu anlayınca başvurum onaylanmaz mı acaba ?

    Cevapla
 • açtığım hesap ile yurt dışındaki toptancılarıma ve türkiyedeki kendi bireysel hesabıma para gönderebilir, amazon gibi amerikadaki giderlerimi ödeyebilir miyim?

  Cevapla
  • Hesabı olan herkese para gonderirsiniz fakat kredi karti saglamaz.

   Toptancı ödemeleri, masraflar, ödemeler için Amazon, Shopify platformları icin kredi kartı ve fon sağlayan bir çözüm var yakin zamanda onunla ilgili bir rehber paylaşacağı.

   Cevapla
 • Merhaba;

  bireyselde de aynı durum geçerli. ingiltere de herhangi bir ikamet adresine, Adres değişikliği yapıp bireysel kart talebinde bulunuyorsunuz. fiziksel kart için 5$ bir ödeme yapıyorsunuz. kart onaylandıktan sonra, sanal kart başvurusunda bulunup, apple pay e tanımlıyorsunuz. sonra sanal karta bakiye yükleyip kullanıyorsunuz. fiziksel kartında para çekme gibi özelliklerini kapatıyorsunuz. Zaten adrese giden kart teslim olamayınca geçerlilik kazanmıyor. bu şekilde kullanım söz konusunu. aynı yöntemi ticaride de uygulamayı planlıyorum.

  Cevapla
 • Merhaba;

  Bireysel kart içinde aynısını söylüyorlar, ama kart Türkiye de çalışıyor. ben şu an kullanıyorum.

  Cevapla
  • Kart çalışır atm lerde geçerli olur ama kurumsal hesap acarken ikamet adresi olarak mecburi Türkiye seçildiği icin kart talebi yapılamıyor.

   Cevapla
 • Wise dan şirketimiz adına kart alabiliyor muyuz ? almış olduğumuz kartı sanal ofisimizden kendimize postalatıp Türkiye de kullanabiliyor muyuz ? ben 1 ay önce bireysel kart çıkarttım, sonra sanal karta çevirdim ve şu an Apple pay üzerinden Türkiye’de kullanmaktayım. kurumsal kartta da bu yapılabilir mi ?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 22 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın