1. Anasayfa
 2. Banka ve Ödeme Çözümleri
 3. Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Açma
13 Yorum

Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Açma

Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Açma

Desteklenmeyen Ülkelerden Stripe Hesap Açma: Stripe Hesabı Nasıl Doğrulanır? Türkiye’ den Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Nasıl Açılır?

Tüm bu sorulara yanıt bulabileceğiniz bir rehber hazırladım. Tamamen doğrulanmış, kendi şirketim için de kullandığım, legal ve çalışan ayrıca girişimciler için ucuz, basit bir stripe hesap açma yoludur.

Giriş

Giriş kısmını çok uzatmak istemiyorum malum durum belli shopify, dropshipping veya yurt dışında e-ticaret, dijital ürün, abonelik satışı yapmak isteyen tüm girişimlerin stripe gibi bir ödeme çözümüne ihtiyacı var. Ayrıca Amerikan şirketlerinin vergi avantajları, yabancı şirketler için tartışılmaz bir gerçek.

Bu aşamada stripe’ ın da destek verdiği ülkeler limitli ve Türkiye ne yazık ki bu ülkeler arasında değil. Fakat çözüm için stripe’ ın istediği her şeyi sağlarsanız bu gayet mümkün.

Türkiye, Stripe’ın desteklediği ülkeler arasında değilse açılan hesabı nasıl kabul ediyor?

Çok fazla detaya girip boğulmadan Stripe S.S.S dokümanlarına bakmak yeterli. Gereksinimlerini açıkça belirtiyorlar. Stripe diyor ki;

Stripe Hesap Açmaİş yaptığınız ülkeden farklı bir ülkede stripe hesabı açmak istiyorsanız (yani farklı bir ülkeden açılabiliyor anlamına geliyor) öncelikle hesap açacağınız ülkede stripe desteklendiğinden emin olun. (Eminiz, ABD’ bir LLC şirketi olanlar açılabiliyor) Ülkenin stripe tarafından desteklendiğine emin olduktan sonra aşağıdaki maddelere ihtiyacınız olacak:

Yukarıda her şey açık, stripe hesabı açabilmeniz için o ülkede desteklenmesi gerekiyor. ABD de desteklenen ülkeler arasında olduğu için orada bir şirket kurduğunuzda şirketiniz orada konumlandığı için ortada bir sorun kalmıyor.

Doğrulanmış bir Stripe hesabı açabilmeniz için Amerika’da uygun fiyata bir şirket kurmanız gerekiyor. Stripe hesabınızı açmaya çalışmadan önce bu rehberdeki adımları uygulayıp şirketinizi kurmalı, vergi numaranızı almalısınız.

Aksi taktirde diğer tüm illegal yöntemler sonucu stripe hesabınız elbet bir gün askıya alınır bundan kurtuluş yok. En güvenilir ve garanti yol bir LLC şirket kurmak ve EIN numarası alarak stripe hesabı açmaktır.

Şirket kurma rehberi güncellendi!

Yeni eklenen bu rehber sayesinde kendi sözleşmenizi oluşturarak toplamda 55$’ a stripe için şirket kurabilirsiniz. (Not: Her iki yöntem de uygulanabilir)

Şirketinizi kurduktan sonra aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekiyor.

Başka Ülkeden Stripe Hesabı Açmak İçin Gereksinimler

  • O ülkedeki vergi numaranız (EIN şirket kurulduktan sonra alınabiliyor)
  • O ülkede posta alabildiğiniz fiziksel bir yer. Sanal posta kutusu olmaz diye altı çizilmiş (Oturduğunuz demiyor posta alabildiğiniz fiziksel bir yer diyor. Bunun çözümünü detaylandıracağız)
  • O ülkede bir telefon numarası (Zadarma veya Sonetel ile 2-3 dolara çözülebiliyor)
  • Devlet tarafından verilmiş kimlik, pasaport veya ehliyet (Eski tip Türkiye kimliğini bile kabul ettiler değiştirmeye fırsatım olmadığı için eskisini gönderdim pasaport filan istemediler)
  • Çalışan bir web sitesi (Stripe kurallarına uygun düzgün, tamamlanmış, iletişim, şartlar, koşullar ve hakkında sayfası olan legal işlerin yapıldığı düzgün bir web sitesinden bahsediyorlar) Kabul görmeyen tipte işler ve web sitelerinin bir listesi burada.
  • O ülkede kullanılan para birimi ve sanal olmayan fiziksel bir banka hesabı (Amerika’ da Banka Hesabı Açmak Mercury Bank tam bu iş için ve en sağlam, ücretsiz çözümdür. Ben bu bankayı kullanıyorum hiç bir sorun yok bu yazımı ayrıca okuyun. Veya Transferwise kullanabilirsiniz çünkü stripe tarafından 100% legal olarak destekleniyor. Burada stripe ile Transferwise bağlantısının anlatıldığı adım adım bir rehber var.

Şu ana kadar şirketimiz olduğunu var sayarsak, bize uymayan hiç bir madde yok o zaman adım adım bu işi nasıl tamamlayacağız ve onaylı bir stripe hesabı açacağız detaylandıralım.

Not: Sağda solda duyduğunuz bireysel hesapla stripe kullanmak, Almanya’ da gösterip Tr den bağlanmak vs. bunlar geçici çözümlerdir. Sizden adres teyidi istediklerinde tüm çabalar boşa gider. Bu yöntem önerilen ve legal bir yöntemdir. Kendim de kullanıyorum başkaları için de kullandım hiç bir sorun yok yeter ki ABD’ de bir şirket sahibi olun, fiziksel bir adres olsun, EIN hazır olsun ve bir banka hesabı açın  yeterlidir. Banka hesabına alternatif olarak Transferwise’da  kullanabilirsiniz çünkü stripe tarafından 100% legal olarak destekleniyor. Burada stripe ile Transferwise bağlantısının anlatıldığı adım adım bir rehber var.

Stripe Adres Doğrulaması İster Mi?

Şirketiniz ABD’ de olduğu için sorun yok eğer olurda gelecekte istenirse yine onların istediği türden kanıt, belge göstererek işi çözebilirsiniz.

Nedir bu belge? Veya ne istenebilir?

Yine stripe dokümanlarına başvuralım orada açık açık yazılmış buyrun;

Aşağıda kabul edeceğimiz belgelerin listesini görebilirsiniz diyor ve diyor ki,  belgeler işletmenin adını veya stripe hesap sahibinin adını içermelidir. Yani ikisinden biri olabilir anlamına geliyor.

Bu belge seçeneklerine bir bakalım;

 • Mal sahibinin / ev sahibinin ve kiracının imzasıyla yapılan kira veya kira sözleşmesi (bu bizde yok)
 • Hizmet(su, elektrik, gaz, internet) faturaları (Bu da bizde yok)
 • Federal veya eyalet vergi beyannameleri (Biraz göreceli olduğu için bu da garanti değil diyelim)
 • Ana Sözleşme veya diğer devlet tarafından verilen ticari belgeler (İşte bu bizim şirket kuruluş  belgemiz. Articles of organization denilen kuruluş belgesi ile stripe paneline girilen adres eşleştiği anda hesap doğrulandı demektir.)

Bizler ABD’ de ikamet etmediğimiz için kendi adımıza bir adresi belgeleyemiyoruz. Aslında belgeleriz bir fiziksel adres (ofis) kiralayıp o adresi noterden tasdik ettirip bu belgeyi de kullanabiliriz.  Artık online noterler var ve video konferans ile 5 dakika da tasdik yapıyorlar. Fakat bu daha dolambaçlı bir yol çünkü şirket adına düzenlenen bir belge de kabul edildiği için şirket kuruluş belgesi bu işi görüyor.

Şimdi buraya kadar olan tüm gereksinimleri bir özetleyelim ve bize neler gerekiyor listeleyelim;

 1. ABD’ den hesap açacağımız için herhangi bir eyalette kurulmuş LLC şirket
 2. Şirketin kuruluş belgesi zaten kurulumdan sonra size teslim ediliyor (adres doğrulamak için gerekli)
 3. Şirket kurulduktan sonra bir EIN (Federal vergi kimlik numarası)
 4. ABD’ de bir telefon numarası
 5. Çalışan ve koşullara uyan bir web sitesi
 6. Fiziksel bir banka hesabı

Bu 6 maddeyi elde ettikten sonra onaylı (verified) ve legal bir stripe hesabı açabilir, hemen müşterilerinizden ödeme almaya başlayabilirsiniz. Şimdi bu adımları tek tek nasıl uygulayacağız detaylandıralım.

 1. ABD’ de Bir LLC Şirket  Kurmak

Bu konu hakkında bu sitede dolu kaynak var fakat işi en uygun fiyata çözmek için şirketi Kentucky eyaletinde Inc Authority ile kurmak en ucuz bir o kadar da güvenli yöntem.

Şirket kurma rehberi güncellendi!

Yeni eklenen bu rehber sayesinde kendi sözleşmenizi oluşturarak toplamda 55$’ a stripe için şirket kurabilirsiniz. (Not: Her iki yöntem de uygulanabilir)

Şu an %20 indirimli olarak şirketin size toplam kurulum maliyeti 129$ tutuyor. Yani 129$’ a ABD’ nin Kentucky eyaletinde size ait legal bir şirketiniz oluyor. (Veya daha uygun fiyatlı güncel bir çözüm burada var)

129$’ a ABD’ nin Kentucky eyaletinde LLC şirket kurmak için Inc Authority ile Amerika’ da Şirket Kurmak rehberindeki adımları uygulayın. (Veya daha uygun fiyatlı güncel bir çözüm burada var) Bu arada fiziksel adres ve telefon için de arayışa girmenize gerek yok aynı rehberde adres, telefon olayını da anlattım.

Şirket kurma adımını tamamladıktan sonra EIN yani vergi kimliği almanız gerekiyor. Bunun için bu rehberdeki adımları uygulayabilir veya 29$ a sizin yerinize EIN Başvurunuzu Yapalım Böylece aslında 3. adımı da halletmiş oluyoruz.

EIN geldikten sonra bir sonraki gereksinim nedir bakalım.

2. LLC Şirket Kuruluş Belgesi (Articles of Organization)

Şirketinizi kurduktan sonra belgeniz size teslim edilir. Dijital olarak belgenizi indirip bir yere kaydedin.

Kentucky eyaletinde kurulan bir şirket için aşağıdaki gibi bir belgedir adres ve bazı özel alanları gizledim.

3. Şirket Kuruduktan Sonra EIN (Federal Vergi Kimlik Numarası)

EIN, şirketiniz kurulduktan sonra gereklidir. Şirket kurma adımını tamamladıktan sonra EIN yani vergi kimliği almanız gerekiyor. Bunun için bu rehberdeki adımları uygulayabilir veya 29$ a sizin yerinize EIN Başvurunuzu Yapalım  Son dönemdeki yoğunluk yüzünden bir kaç ayı bulabiliyor planınızı ona göre yapmalısınız bunu hızlandırmanın bir yolu yok sadece sabırla beklemek gerekli.

4. ABD’ de Bir Telefon Numarası

Bunu zaten Inc Authority ile Amerika’ da Şirket Kurmak konusunda ele aldık ama özetlersek sanal bir telefon numarası alıp telefon uygulamasını kurup aktif ediyorsunuz o kadar.

5. Çalışan ve Koşullara Uyan Bir Web Sitesi

Bu konuda yukarıda bahsettik zaten bütün temeller web siteniz üzerine atılıyor banka hesabı, şirket kuruluşu vs. tüm kurgu yapacağınız işe odaklı olduğu için öncelikle web sitenizi şirket kurma adımından da önce hazır etmekte fayda var. Web siteniz düzgün tasarımlı, ürünler, hizmetler girilmiş, tüm gerekli sayfalar (hakkımızda, gizlilik, politikalar, şartlar, koşullar, iletişim) hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca stirepe koşullarına da uygun bir işinizin olması gerek, buradan izin verilemeyen sektörleri inceleyebilirsiniz.

6. Fiziksel Bir Banka Hesabı

Burada fiziksel bir bankadan bahsediliyor. Şirketiniz kurulduktan sonra Mercury Bank’ a uzaktan online hesap açabilr veya TranserWise hesabınızı da kullanabilirsiniz. Her ikisi de kabul görüyor.

E-ticaret ile uğraşan herkesin bir Transferwise hesabı olmalıdır.  Transferwise oldukça uygun maliyetlerde uluslararası para transferi sağlayan bir çözümdür. Transferwise hesabı açmak için buraya tıklayın. Bu referans ile Transferwise hesabı açarsanız ilk 500£ ücretsiz transfer edebilirsiniz.

Amerika’ da Banka Hesabı Açmak rehberinde adım adım Amerika’ da Mercury Bank’ a nasıl hesap açıp onaylandığına dair derinlemesine bilgi edinebilirsiniz. Mercury Bank için öncelikle ABD’ de bir LLC şirket açmak ve EIN almak şarttır.

Bu 6 adımı hallettikten sonra geriye en kolay kısım olan stripe hesabını açmak kalıyor. Çok fazla detaya girmeden bir stripe hesabının nasıl açılacağına dair adımları ele alalım.

Stripe Hesap Açmak

Öncelikle dashboard.stripe.com/register‘ adresine girin ve formu doldurun.

Country olarak işaretlediğim açıklamada da gördüğünüz gibi, işletmenizin bulunduğu ülkeyi seçin, bir bireyselseniz nerede yaşadığınızı seçin açıklaması yapılmış.

Şirket E-postanız, ad – soyad, ülke olarak USA, ve bir de parola belirleyip anlaşmayı onaylayarak hesabı açın.

Stripe hesap açma

İlk formu doldurduktan sonra profilinizi görüntüleyin ve E-mail aktivasyonunuzu tamamlayın. Girişte girdiğiniz e-postaya gelen linki tıklayarak mail adresini onaylayın.

Aynı ekrandayken, Two-Step Authentication sistemini kurup her oturum açtığınızda telefon sms doğrulama sistemiyle uğraşmaktan kurtulabilirsiniz.

2 faktörlü doğrulama için use app seçeneğini tıklayın. Ama öncesinde Google Authenticator uygulamasını telefonunuza yükleyin.

Uygulamayı yükledikten sonra ekranınızdaki qr kodu telefonunuzdan google authenticator uygulamasıyla taratıp 2 faktörlüyü devreye alabiliriniz.

Bu adımı da hallettikten sonra artık şirket hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Bunun için sol üst kısımdan New account a tıklayarak açılan pencereye şirketiniz adınız girin.

Şirketiniz için yeni bir hesap tanımladıktan sonra sol taraftaki Activate your account linkine tıklayın.

Şirketinizin kurulu olduğu adresi ve şirket tipinizi seçip bir sonraki adıma geçin.

Bu adımdaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmalısınız.

Şirketinizin tam adı, EIN, hizmet kategoriniz, web site adınız ve işiniz hakkında kısa bir bilgi yazısı yapıp sonraki adıma geçebilirsiniz.

Sol kısımdaki tüm adımları tek tek doldurun. Bundan sonraki adım iş temsilci bilgileri, ürününüzü kargolama detayları, banka hesap detayları ve iki faktörlü doğrulama.

Banka hesap bilgileri kısmına Mercury Bank hesabınızı açtıktan sonra gelen hesap bilgilerini girin

Bu adımları tamamladıktan sonra hemen ödeme almaya çalışmayın. Bir mühlet panelinizi takip edin adres doğrulaması istenildiğinde şirket kuruluş belgenizi online olarak kendilerine iletebilirsiniz. Herhangi bir sorun olmayacaktır. Doğrulama, bazen bir kaç saat içinde istenebiliyor bazen de hemen panelde uyarı olarak çıkabiliyor. Herhangi bir sorun yaşarsanız destek kısmından canlı olarak bir uzmanla yazışabilirsiniz.

Her şey tamamlandığında aşağıdaki gibi doğrulanmış bir stripe hesabınız olacak.

Hesabınızı doğruladıktan sonra web sitenizden ödeme alma için entegrasyonu anlatan bir bilgilendirme ekranıyla karşılaşacaksınız.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde de vergi bilgilerinin doğrulandığını görebilirsiniz.

Stripe hesap açmak DoğrulamaÖnce test modunda denemeler yapın, sonrasında canlı moda geçip API adres ve secret keyî alıp web sitenize entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.

Sonuç

bu adımları eksiksiz tamamladığınızda Dünya’nın en çok kullanılan ve en güvenli ödeme çözümü olan stripe’ a sahip olacaksınız. Adımlar ve süreç uzun fakat en doğru, legal ve en güvenilir ödeme alma yöntemi budur. Sonuç olarak 150$ lık bir başlangıç bütçesi ayırarak, Amerika’ da LLC nizi kurup, yeni girişiminizi ve online işinizi güvenle başlatabilirsiniz.

Yazıya puan vermek ister misiniz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

13 Yorum. Yeni Yorum

 • Peki SSN numaramız olucak mı ? EIN numarasından ziyade SSN de almalımıyız ?

  Cevapla
 • Merhaba, bireysel LLC şirket ve mercury hesabı aldık diyelim, yuzde kaç vergi oduyoruz ?

  Cevapla
  • Merhaba

   Hangi vergiden bahsettiğinizi anlayamdim bankaya vergi ödenmez. Para transfer komisyonunu mu kastettiniz acaba?

   Cevapla
   • Ben bu konuda yeniyim biraz kusura bakmayın, ben Stripe ın cok katı kuralları oldugunu ve yuzde 1 chargeback den sonra parayı tuttugunu ve sıkıntı cıkardıgını okudum heryerde, o yuzden baska odeme altyapılarını ınceledim ve neredeyse hepsi amerikan şirketi istiyor. sonra bu sayfanızı inceledim, https://startupsole.com/inc-authority-ile-amerika-da-sirket-kurmak/ ve kentucky de şirket kurmanın mantıklı oldugunu dusundum. Soruma gelince, bireysel LLC şirketi kurduk, mercury den bank hesabı actık diyelim peki vergilendirme proseduru ne olucak ? Eger gelen parayı vergilendirmezsek cezası mı oluyor veya süreç nasıl işliyor bilgilendirirseniz sevinirim.

    Cevapla
    • Sorun değil kafa karışıklığı ilk araştırma aşamasında gayet normal. Aslında sorularınızın cevabı bu yazıda mevcut;
     https://startupsole.com/amerikada-vegilendirme/
     Özetlemek gerekirse tek üyeli bir Amerikan LLC kurduğunuzda IRS (Vergi Dairesi) tarafından dikkate alınmayan bir yapı olursunuz. ABD’de bir ofisiniz, bağlı temsilciniz ve elemanınız yoksa vergi ödemezsiniz (limitleri aştığınızda sadece satış vergisi toplayıp beyan edersiniz limitler burada : https://startupsole.com/yabancilar-icin-abd-eyaletlerine-gore-satis-vergileri/) fakat iki ülke arası ulusal vergi anlaşması gereğince gelir verginizi bulunduğunuz ülkede ödersiniz bu tarafı da oldukça ilginç, Tr ye aktardığınız para miktarı gelecekte yükseldikçe vergi denetimine takılmamak için TR de ki bulunduğunuz ilçenin vergi dairesine gidip benim bu kadar yurt dışı kazancım var ve üzerime düşen vergiyi TC kimlik numaramla bireysel olarak ödemek istiyorum diyebiliyorsunuz. Burada asıl önemli olan sizin ciro beklentinizdir ABD ye satış yapıyorsanız eyaletlerin limitleri var bunları aşarsanız vergi toplarsınız ABD içi geliriniz yoksa satış vergisi toplamanız gerekmez.

     IRS kaynakları : https://www.irs.gov/businesses/small-businesses-self-employed/single-member-limited-liability-companies
     Muhasebe şirketlerine konuyu danışmak için E-ticarette uzmanlaşmış şirketlerin listesi : https://startupsole.com/amerika-muhasebe-firmalari/
     Ayrıca her yıl LLC sahibi olarak doldurmanız gereken vergi formu : https://startupsole.com/abd-vergilendirme-form-5472/

     Cevapla
     • Detaylı cevap için tesekkurler. “ABD ye satış yapıyorsanız eyaletlerin limitleri” derken, para aldıgım kullanıcıların amerikalı olmasını mı kastettiniz ? Bir diğer sorum, eyalet limitlerine baktım ve işlem sayısı limitleri dikkatimi çekti. Benim urunum dijital paralı uyelik ve urun yaklasık 7 dolar aylık. yılda 200 işlem oldukca dusuk kalıyor, o yuzden ıslem limiti olmayan bir eyalet secmem sizce daha mı uygun olur, kentucky gibi açılış maliyeti az olan nereyi onerirsiniz ?

     • Evet parayı ödeyen kullanıcıların Amerikalı olmasıdır. Aylık dijital satışlarda her işlem sayılır yani bir kişi için yılda 12 işlem sayılıyor böylece sizin durumunuzda yıllık işlem limiti 200 olan bir eyalette 15 müşteri civarı bir kotanız oluyor. Ya bu limite ulaştığınızda o eyalete o yıl içinde başka satış yapmayacaksınız, ya işlem limiti olmayan eyaletleri tercih edeceksiniz, ya da satış vergisini müşteriden alıp (7 dolar x eyalet oranı) eyalete (gelecek vergi döneminde)beyanını yapacaksınız bunu da bir muhasebe şirketi ile anlaşarak yapmak gerek çünkü prosedürleri var.

      bu arada bu limitlerin şirketin bulunduğu eyalette olması ile ilgisi yok nerede şirket kurarsanız kurun limitler geneldir.

      Şu an açılış maliyeti en ucuz eyalet Kentucky dir. Wyoming veya New Mexico da yıllık masrafları, açılış masrafları oldukça düşük eyaletler. Kentucky veya farklı eyalet tercih etmek size kalmış. Eğer Kentucky LCC seçerseniz yıllık 15 usd franchise verginizi ödemezseniz şirketiniz otomatik olarak askıya alınıp durdurulur kapatmakla uğraşmazsınız.

    • “bu arada bu limitlerin şirketin bulunduğu eyalette olması ile ilgisi yok nerede şirket kurarsanız kurun limitler geneldir” O zaman anladıgım kadarıyla, bu eyalet limitleri, bize ucret odeyen kullanıcıların bulundugu yerlerin limitleri, şirketin kuruldugu yerin limiti değil. Şimdi anladım. Suan baska bir sorum kalmadı, yardımcı oldugunuz için cok tesekkurler, referans linkleriniz uzerinden kayıt olucagım şirket ve banka hesabı acıcagım bir yerde takılırsam yazıcağım, tesekkur ederim.

     Cevapla
     • Evet doğru anlamışsıniz satis vergisi geneldir şirketin bulunduğu eyalete satmakla ilgisi yok yani. Yeni işinizde başarılar dilerim bir sorun olursa elimizden geldigince destek olmaya çalışırız saygilar.

 • Çok değerli bu bilgileri bize ücretsiz sağladığınız için çok teşekkürler.

  Cevapla
 • 2 tane sıkıntı var. Amerikada 150 dolara şirket acmakla iş bitseysi, hersey cok kolay ve basit olurdu. Birincisi, Amerikada şirket acınca bayagı bir vergi ye tabi olucaksınız. Google, Facebook gibi en buyuk firmaların neden faturayı baska ulkede kestiğini hatırlatırım. Ikıncısı, stripe sizden firma olmanızı zorunlu istemez. Bireysel olarak acabilirsiniz, ancak kabul edilen ulkelerdeki adresinizi ve ID nizi dogrulamanız gerekecektir. Hadi dediğin kadar basit 150 bucks ı verip açtık diyelin, Amerikada adres ve ID mizi nasıl ispatlayacagız ?

  Cevapla
  • Bir çok konu var ve konuya en sondan başlarsanız durumu anlamanız zorlaşır.
   Açtığınız şirket türü, ve ortaklık yapısına göre yabancılar için vergilendirme prosedürleri elbette var. Bu arada eğer belirli bir gelir düzeyine ulaştığınızda zaten vergi vermeniz gerek. Keşke çok büyük cirolara ulaşsanız da verginizi ödeseniz.
   1. buraya bir göz gezdirin: https://startupsole.com/amerikada-vegilendirme/ ve buraya : https://startupsole.com/amerika-disindaki-lccler-icin-form-5472-gercegi/

   2. Konuda da size katılmıyorum çünkü Stripe, eğer kabul görmeyen bir ülkede ikamet ederseniz bireysel hesap açmanıza izin vermez. Bunu fake adres veya farklı yöntemlerle yaparsınız evet, ama adres doğrulama istendiğinde hesabınız onaylanmaz. (Vpn, fake adres vs. bunlar geçici çözüm boşuna vakit harcamaktan başka bir şey değil)
   Eğer resmi bir şirket kurulumu yaparsanız ve stripe sizden adres kanıtı isterse şirketinizin kuruluş sertifikasını göndermeniz yeterlidir. Çünkü üzerinde adres yazıyor, şirket kurulum sertifikasını da kabul etmeme gibi bir durum yok. Bunu zaten kabul ediyorlar, Stripe SSS lerine bakabilirsiniz orada bunu, adres kanıtı olarak kabul ettiklerini söylüyorlar ben değil 🙂

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Facebook Sayfamızı Beğenin

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Menü

29$'A EIN

EIN başvurunuzu basitleştirdik, Profesyonel başvuru hizmetimizi inceleyin