Payoneer üzerinden Amerika’daki LLC şirket bilgilerinizle bireysel hesap yerine bir şirket hesabı açabilirsiniz.

Daha önceden Payoneer şirket hesabı açılışlarında çok fazla evrak istiyordu artık LLC şirketinizin EIN numarasını girdikten sonra otomatik ön onay sağlıyor. İlk hesap açılışında Payoneer, doğrulama için  sizden hiç bir evrak istemez fakat hesabınızda para transferi oluşmaya başladığında şirket formasyon belgelerinizi ve kimliğinizi (bazen EIN onay mektubunuzu) isteyebilir.

Payoneer şirket hesabı açar açmaz size bir USD hesap numarası sağlar. Eğer isterseniz ekstra para birimlerini de aktif edebilirsiniz.

Böylece Amazon, Shopify, Stripe gibi platformlardan Payoneer hesabınıza para çekebilir. çektiğiniz parayı Payoneer kartınızla harcayabilir veya başka bir bankaya transfer edebilirsiniz.

Payoneer Debit Kart

Hesap açıp hesabınız onaylandığında Payoneer hesabınıza artık Amazon, Shopify, Stripe vb. gibi platformlardan para çekebiliyorsunuz. İlk 100 dolarlık bakiyeniz Payonner hesabınıza geldiğinde artık bir kart talep edebiilyorsunuz.

Debit kartınız ikamet adresinize geldiğinde kart aktivasyonunu tamamlayarak hesabınızdaki bakiyeyi isterseniz ATM’lerden nakit olarak çekin isterseniz kartınızı kullanarak paranızla ticaret yapın. Genellikle bu tip kartlar, para çekmek yerine daha çok ticaret amacıyla mal, hizmet vs. satın alarak hesaptaki parayı kullanmak için kullanılıyor. Böylece ticaret yapmak için farklı kartlar kullanıp limit tüketmek veya kur farklarından zarar etmek gibi durumları bertaraf edilmiş oluyor.

Payoneer Şirket Hesabı Açmak

Payoneer şirket hesabı açmak oldukça kolaydır.

Payoneer şirket hesabı açabilmeniz için öncelikle Amerika’da bir LLC şirket kurmak ve bu şirket için bir EIN numarası almak gerekiyor.

Eğer bir US LLC şirkete sahipseniz direk olarak hesap açılış işlemine geçebilirsiniz. Henüz bir LLC şirket sahibi değilseniz öncelikle en çok tercih edilen Wyoming eyaletinde bir LLC şirket kurup, bizden ücretsiz EIN başvuru desteği (kampanya süresince) alabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki rehberlere göz atın;

LLC şirket kurulum rehberi : https://startupsole.com/northwest-ile-amerikada-sirket-kurmak/

Ücretsiz EIN başvuru kampanyasından faydalanmak : https://startupsole.com/ucretsiz-ein-basvuru-kampanyasi/

Payoneer Şirket Hesabı Açma Adımları

Öncelikle https://www.payoneer.com/accounts/ linkinden siteye ulaşın

payoneer sirket hesabi acmak uyelik Payoneer Şirket Hesabı AçmakSIGN UP AND EARN $25 butonuna tıklayarak aşağıdaki sayfaya erişin. (Bizim referansımızla Payoneer üyeliği başlatırsanız $25 hediye bakiye kazanabilirsiniz)

Sonraki adımda ise yaptığınız iş modeli ile ilgili kategoriyi seçmeniz isteniyor.

Freelancer veya ajans işletiyorsanız ilk seçeneği, Amazon gibi bir pazaryeri işletiyorsanız “Online seller- Marketplace” seçeneğini, Shopify Dropshipping veya e-ticaret sitesinden satış yapıyorsanız “Online seller- Webstore/Dropshipper” bu kategorilerin dışında bir iş yapıyorsanız Other seçeneğini seçebilirsiniz.

payoneer sirket hesabi acmak 1 Payoneer Şirket Hesabı Açmak

İş modelinizi seçtikten sonra aylık ortalama cironuzu seçmeniz isteniyor. Eğer daha yüksek bir aylık cironuz olacaksa diğer seçenekleri seçebilirsiniz. Fakat Daha yüksek volume sahip hesaplar için online kaydolamazsınız. Bunun için Payoneer iletişim formunu doldurup bir müşteri temsilcisi ile birebir işlem yapabilirsiniz. Yüksek cirolara sahip hesapların komisyon oranları değişiklik göstereceği için en baştan özel onay ile kaydolmanız istenir.

Aylık $5.000 – $9.000 seçip devam edebilirsiniz.

payoneer sirket hesabi acmak 2 Payoneer Şirket Hesabı AçmakAylık ortalama ciro miktarını seçtikten sonra aşağıdaki sayfadan” Register” butonuna tıklayın

payoneer sirket hesabi acmak 3 Payoneer Şirket Hesabı AçmakPayoneer’de Individual ve Company olmak üzere iki tip hesap bulunur. İlk seçenek kişisel hesap açmak içindir. LLC şirket hesabı açacağımız için hesap tipini “Company” seçin.

Hesap tipi seçtikten sonra kayıt sayfasını eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekmekte.

 

payoneer sirket hesabi acmak 4 Payoneer Şirket Hesabı Açmak

Yukarıdaki kayıt sayfasındaki alanların açıklamaları şu şekildedir;

Company Details :

Legal Company name: LLC şirketinizin tam adı

Doing business name : Genelde bir DBA kullanılmaz yoksa boş bırakabilirsiniz

Registered Legal Entitty of Your Business: Şirket tipi seçin genellikle (LLC) Limited Liability Company dir.

Company Website : Şirketinizin bir web sitesi varsa yazın yoksa Amazon mağaza linkinizi o da yoksa boş bırakabilirsiniz.

Authorized representative’s details:

Şirket sahibinin kişisel bilgileriniz girini.

Sırasıyla ad, soyad, e-posta ve doğrum tarihinizi girin.

Tüm bilgileri eksiksiz girdikten sonra REGISTER  butonuna tıklayıp bir sonraki aşamaya geçin.

Contact Details bölümünde ise Amerikadaki şirket adresinizi ve cep telefonunuzu girmeniz gerekiyor.

Cep telefonunuzu girdikten sonra “Send Code” butonuna tıklayın ve SMS ile gelen doğrulama kodunu ilgili alana girin.

Not: TR alan kodlu mobil numaranızı veya varsa ABD alan kodlu sanal telefon numaranızı girebilirsiniz. ABD alan kodlu bir numara edinmek için Zadarma.com kullanabilirsiniz.

payoneer sirket hesabi acmak 5 Payoneer Şirket Hesabı AçmakSMS doğrulama kodunu girdikten sonra “NEXT” butonuna tıklayın ve bir sonraki aşamaya geçin.

 

payoneer sirket hesabi acmak 7 Payoneer Şirket Hesabı AçmakBir sonraki aşamada ise ;

Hesabınız için bir parola, bir güvenlik sorusuna yanıt vermeniz gerekiyor.

Ardından Company ID kısmına ise şirketiniz EIN numarasını arada tire (-) olacak şekilde girin.

Son bölüme şirketinizin kurulum tarihini (şirket kurulum belgesindeki tarihi) girip resimdeki güvenlik kodunu yazarak “NEXT” düğmesine tıklayın.

payoneer sirket hesabi acmak 8 Payoneer Şirket Hesabı AçmakKayıt sürecinin son sayfasına geldiğinizde sizden bir banka hesap bilgisi istenir. Bu hesap numarası ABD’deki şirketinizin adına bir USD hesabı olmalıdır.

Banka seçimi yapın eğer bankanız lisede yoksa other seçeneğini seçip bilgileri banka adını manuel olarak girebilirsiniz.

Örneğin Wise Kurumsal kullanıyorsanız aşağıdaki örnekte olduğu gibi banka adını yazın hesap ve yönlendirme numaranızı doğru olarak girdikten sonra “SUBMIT” butonuna tıklayıp başvuruyu gönderin.

payoneer sirket hesabi acmak 9 Payoneer Şirket Hesabı AçmakFormu gönderdikten sonra aşağıdaki gibi bir sayfa göreceksiniz. Bu sayfada, hesabınızın inceleme aşamasında olduğu belirtiliyor.

Kısa bir inceleme aşamasından sonra herhangi bir ekstra durum olmazsa hesabınız kısa bir süre içinde onaylanır.

payoneer sirket hesabi acmak 10 Payoneer Şirket Hesabı AçmakHer şey yolunda giderse bir kaç saat (veya gün) içinde kaydolduğunuz e-posta adresinize Payoneer Team’dan aşağıdaki gibi bir hesap onay maili gelecek.

payoneer sirket hesabi acmak 11 Payoneer Şirket Hesabı Açmak

Mailde hesabınızın onaylandığı ve artık Payoneer müşteri panelinize oturum açarak hesabınızı yönetebileceğinizi belirtiyorlar.

payoneer sirket hesabi acmak 12 Payoneer Şirket Hesabı Açmakİlk 100 dolarlık bakiye hesabınıza gelir gelmez, şirketiniz için bir payoneer debit kart isteyebilirsiniz.

payoneer sirket hesabi acmak 13 Payoneer Şirket Hesabı Açmak

payoneer sirket hesabi acmak 14 Payoneer Şirket Hesabı Açmak

Payoneer standart olarak size bir USD ve GBP bakiyeleri için hesap numarası sağlar. Eğer EUR hesabına veya başka bir hesaba ihtiyacınız varsa yeni bir bakiye ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz hesaplar bir kaç dakika içinde onaylanıp panelinize eklenir.

Bakiyelerinize ait hesap numaralarınız ve hesap bilgilerinizi (IBAN, Acoount veya Routing Number) öğrenmek için ilgili bakiyenin üzerine tıklayabilirsiniz.

Payonner hesabının tam olarak onaylanabilmesi için hesabınıza bir ödeme almaya çalışın ardından sizden bazı şirket evrakları istenecek. Sonrasında tam onaylı olarak Payoneer hesabınıza para alıp gönderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

24 Yorum. Yeni Yorum

 • Siteniz ve içerikleriniz harika. Yakından takip etmeye başladım öncelikle teşekkür ederim. Payoneer kişisel hesap açmıştım 2021 yılında. Şimdi ABD de şirket kurmayı düşünüyorum. Bu hesabı business hesaba çevirebilir miyim yoksa ayrı bir Payoneer hesabı mı açmam gerekiyor. Şirket açtıktan sonra mercury hesabı açacağım ama o süre boyunca boşta kalmak istemiyorum.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   16 Nisan 2024

   Merhaba ilginiz için teşekkürler.
   Payoneer bireysel hesap business e çevrilmiyor yeni bir business hesap açmalısınız istersenız bireysel hesaba oturum açıp oradan işlemleri başlatın belki onayda daha az adımla karşılaşırsınız. Mercurybank hesabınız da ekstradan açabilirsiniz elinizde hazır bulunsun alternatif olarak hiç zararı olmaz size

   Cevapla
 • Burda nasıl hesap aça bilirim

  Cevapla
 • Kadir Engin
  11 Eylül 2023

  Merhaba Mercury hesabı için pasaport gerekli
  Payoner hesabı içinde geçerli midir
  Teşekkürler 🙂

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   11 Eylül 2023

   Makaleye düzenlediğimiz tarih itibariyle kimlik yeterli oluyordu fakat sonradan prosedürleri değiştirmiş olabilirler. İsterseniz payoneer destek departmanina sorun veya payoneer belgelerini inceleyin

   Cevapla
 • Mehmet ERCAN
  4 Eylül 2022

  Merhabalar Payonner şirket hesabım için adress verification istiyor. Ben sanal adresimi wyoming mail forwarding den almıştım bu doğrulamayı nasıl yapabilirim?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   4 Eylül 2022

   Ein belgenizi veya şirket kurulum belgenizi iletin orada yazan adreslere eşlesirse onaylarlar muhtemelen

   Cevapla
 • Mustafa bayrak
  1 Eylül 2022

  Amerikaya gelebilmek için şirket davetiyesi verebilecek olan katılımcı varmı..

  Cevapla
 • Mevcut bireysel payooner hesabımı LLC şirket hesabına çevirebilirmiyim yoksa yeni bir hesap mı açmalıyım

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   1 Eylül 2022

   Maalesef bireysel hesaplar business hesaplara dönüşmuyor. Sirket bilgileriyle yeni bir business hesap açmanız gerekecek

   Cevapla
 • Elcin bey
  8 Ağustos 2022

  Merhaba, Türkiye’de mevcut olan bir LTD ŞTİ üzerinden payoneer hesabı açılabilir mi?

  Cevapla
 • Merhaba, bireysel olarak Payooner hesabım var, ve UK de limited şirketim var, limited şirketim adına Payooner açabilir miyim?
  Hem bireysel hemde kurumsal Payooner hesabına aynı anda sahip olabilir miyim?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   27 Temmuz 2022

   Merhaba,

   UK şirketleri ile ilgili bilgimiz yok maalesef bunu şirket kurduğunuz firmaya sorarsanız daha doğru bilgi alirsiniz.

   Cevapla
 • Merhaba, benim amerikada LLC şirketim adına bir banka hesabım yok. Bu durumda LLC şirketim adına payoneer hesabı açmam mümkün değil mi?

  Şimdiden teşekkürler

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   5 Temmuz 2022

   Merhaba,tabiki llc niz varsa payoneer business hesap açabilirsiniz banka hesabına sahip olup olmamaniz fark etmiyor.

   Cevapla
   • Serhat akın
    10 Kasım 2023

    Peki bu durumu anlatır mısınız ? Son aşamada abd de şirket adına hesap olması gerektiğinden bahsetmiştiniz ?
    Other seçeneğini seçip Türkiye’deki banka bilgisini mi girmeliyiz. ?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     10 Kasım 2023

     Evet hesap ekstresi ile kanitlayabileceginiz bir TR banka hesabı girebilirsiniz

     Cevapla
     • bizden banka şirket numarası istiyor. normal şahıs ziraat bankası hesabım var. şirket numarasına ne yazacağım?

      Cevapla
 • Merhaba,
  Contact details kısmında altta my company’s registered address is different from above diye bir kutucuk var. Burada registered address olarak amerika adresini, company business address olarak türkiye adresini mi girmek gerekir. Çünkü bazı videolarda utility bill istendiği söyleniyor. amerika adresi için utility bill isterse sorun yaşarım.

  Cevapla
  • Merhaba,

   O kısımda şirketin kayıtlı oldugu adres farklı ise o kutucuğu isaretlemeniz gerektiği belirtilmis. Şirketiniz farkli bir adrese kayıtlı değilse isaretlemenize gerek yok.

   Türkiye adresinizi girmeyin çünkü sirketinizin Abd de kurulu olduğununa göre anlamsız olur.

   Suana dek açılan hesaplarda utility bill vs. istenmedi. O izlediğiniz vodeolardaki kişilerden konuyu açıklamalarını istediniz mi?

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.