LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

ABD’de LLC şirket kurarken bir ABD telefon numarası gerekli mi? Neden telefon numarasına ihtiyaç var?

Bu yazıda, ABD’de LLC kurulumu sırasında bir +1 USA telefon numarasının neden gerekli olduğunu detaylandıracağız.

Bir LLC kurulumu yaparken bilindiği gibi bu oluşumu uzaktan yapıyoruz ve LLC kurulumunu bizim yerimize Registered Agent şirketleri yapıyor. Aslında kurulumda telefon numarasına gerek duyulmuyor ve bu USA alan kodlu telefon, Eyalet kayıtlarında görünmüyor ve işlenmiyor.

Sanal Telefonlar SMS Alır mı?

Öncelikle bu tip telefonlara genellikle sms doğrulaması için sahip oluyoruz. Her platformu desteklemese de bu tip sanal telefon hizmetleri büyük ölçüde çoğu yerden sms alabiliyor.

Örneğin Zadarma;

Zadarma üzerinden bir +1 alan kodlu telefon aldığınızda mobil uygulamayı kurarak telefonunuzdan oturum açarak numaranızı uygulama üzerinden kullanabiliyorsunuz.

Fakat Zadarma da Sms özelliği varsayılan olarak kapalı geliyor öncelikle admin panelinden Sms alma özelliğini etkinleştirmek gerekiyor. Bunun için menüden Services, Sms sayfasına girin…

abd telefon numarasi LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

Ardından, receive sms bölümünden gelen smsleri alabilmesi için size atanan SIP e yönlendirin.

abd telefon numarasi 2 LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

SIP id nizi seçtiğinizde ayarı aşağıdaki gibi otomatik kaydeder. Artık bu numaraya gelen SMS ler alınabilir durumdadır. Bu SMS leri isterseniz kendi cep telefonunuza da yönlendirebilirsiniz fakat bu size ek maliyet çıkartabilir bilginiz olsun.

abd telefon numarasi 3 LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

Test etmek için kendi telefonunumuzdan ABD numaramıza bir SMS gönderelim. SMS sorunsuz bir şekilde geliyor. Ayrıca aynı sms zadarmaya kaydolurken kullandığımız e-posta adresinede düşüyor bilginiz olsun.

Zadarmadan yeni bir ABD telefonu almak için buradan kaydolun. Numaranın aktif olabilmesi için kimliğinizi panele yüklemeniz gerekiyor kimlik doğrulamasından sonra numaranızı kullanabilirsiniz.

abd telefon numarasi 4 LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

USA Telefon Numarası Nerelerde Kullanılır?

Aslında şirket kurarken eyalet kayıtlarına geçmeyen bu telefon bize şu aşamalarda gerekli.

1.Registered Agent şirketlerine kurulum için başvuru yaparken

Şirket kurmaya karar verip bir registered agent seçtiğinizde kurulum aşamasında sizden bir iş telefonu bir de iletişim için telefon numarası istenir. Bunu tüm firmalar istemez örneğin, NorthWest Registered Agent kurulum sırasında bir USA iş telefonu istemiyor. Northwest bu bilgiyi istemiyor fakat Inc Authority ve bir çok agent bunu istiyor.

usa telefon numarasi 2 LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi? Kurulum aşamasındaki kayıt formuna sadece usa telefon numarası girebiliyoruz TR deki mobil numara bu alana girilemiyor. İşte bu yüzden bir USA +1 alan kodlu telefon numarasına ihtiyaç duyuluyor.

2. Banka Hesabı Açarken

Bazı bankalara hesap açarken yine ülke kodu varsayılan olarak USA +1 formatında olduğu için Türkiye ülke kodlu numarayı bu alanlara giremiyoruz. Sırf bu yüzden bir telefon numarasına ihtiyaç olabiliyor. Banka konusu oldukça önemli çünkü internet bankacılığına giriş için bir SMS doğrulaması gerekiyor ve bu aşamada ilk kayıt sırasında girdiğimiz telefon numarasına bu kod gönderiliyor. Bu yüzden bir USA alan kodlu numara gerekli.

Peki her banka USA telefon numarasını kayıt formlarında şart koşuyor mu? Hayır, tümünde yok ama bazıları bu formatı kullandığı için mecburen USA numarası kullanmak gerekli.

3.Stripe gibi Ödeme Ağ Geçitleri İçin

Stripe hesabı açarken işletmeniz için bir USA telefon numarası girmek gerekiyor.

usa telefon numarasi LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?Aslında son dönemde 2 faktörlü kimlik doğrulaması ve Google Authenticator uygulaması ile SMS doğrulaması opsiyonu sunuluyor fakat, bir çok ödeme ağ geçidine kaydolurken, işletme coğrafyamız ABD’de olduğu için otomatik olarak ABD alan kodlu telefon formuyla karşılaşıyoruz. Bu yüzden bir telefon numarasına ihtiyaç var diyebiliriz.

4.Web Sitelerinde İletişim Amaçlı Kullanım

Web sitelerinize veya online mağazalarınıza kurumsal bir marka havası vererek müşterilerinize güven aşılamak için iletişim sayfalarınıza bu telefon numarasını ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Whatsapp Business kullanmak isterseniz (E-Ticaret, müşteri desteği ve facebook reklamlarını mesaja yönlendirmek gibi durumlarda oldukça kullanışlıdır) yine bu +1 kodlu USA telefonunu kullanabilirsiniz.

Hangi Hizmeti Kullanmalısınız?

Sanal bir telefon numarasına sahip olmak ve bu numarayı kaydedip sabitlemek için bir çok şirket bulunuyor. Bu şirketler aylık, yıllık gibi farklı ödeme planları sunmakta ve fiyatlar şirkete göre değişiklik göstermektedir.

Bunlardan bazıları ya da benim bildiklerim diyelim; Zadarma, Sonetel, Skype ve Talku. Bunların dışında değişken fiyatlara sahip daha bir çok sanal telefon numarası hizmeti veren şirket var. Önemli olan şirketin güvenilir olması ve uzun süredir hizmet vermesi gibi bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu telefon numarasını yukarıda anlattığım bir çok yerde kullanacağınız için, size tahsis edilen özel numaranızın kaybolmaması önemlidir. Aksi taktirde yeni numaranızı bir çok yerde güncellemeniz gerekir.

Sonuç

Sonuç olarak bir USA numarası şirket kuruluş belgelerinde, eyalet kayıtlarında geçmiyor ve istenmiyor. Sadece kurulum aşamasında registered agent firmalarının kayıt formlarında ülke seçimi opsiyonu olmadığı için bizim +90 kodunu gireceğimiz alanlar bulunmuyor. İlk aşamada bu yüzden bir USA numarasına ihtiyaç var. Devamında ise banka hesabı açarken ve bazı ödeme ağ geçitlerine kaydolurken yine benzer format kullanıldığı için +1 alan kodlu USA numarasına ihtiyaç var.

Sanal bir USA telefon numarası almadan önce hizmet alacağınız şirketin uzun soluklu ve güvenilir olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

20 Yorum. Yeni Yorum

 • Gamze

  LLC şirketi kurarken veya banka hesabı açarken kullanmak için Amerika’da yerel bir telefon numarasına ihtiyacımız var mı?

  Cevapla
  • Llc şirket kurarken ve banka hesabi açarken yerel mobil numaranızı kullanabilirsiniz fakat stripe hesabı acacaksaniz bir us alan kodlu numarası almanız şarttır.

   Cevapla
 • Selen Aksu

  Merhabalar, temmuz ayındaki yorumda gördüğüm kadarıyla Zadarma ile ilgili sıkıntı yaşanmış. Bu durumda Sonetel dışında önerebileceğiniz, hızlı, kolay ve uygun bir telefon şirketi var mı? Teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba,

   Aslinda sorun yaşanmadi hala kullanılıyor. Sadece sanal numarayi aldiktan sonra sms menüsünden sms alma özelliğini aktif etmek gerekli okadar. Suan bir cok kişi bu sekilde sorunsuz kullanıyor.

   Yinede farkli alternatif denemek isterseniz sonetel dışında skype kurumsal var önerebileceğimiz. Talku da var ama cok güvenilir değil yine de tercih sizin.

   Cevapla
   • Selen Aksu

    31 temmuzda Caner beyin “Burada okuduklarıma istinaden Zadarmaya üye oldum. Malesef, gösterdiğiniz gibi bir mesaj alma/yönlendirme ayarı yok. Daha sonra iletişim kurduğumda Türkiye için mesaj alma seçeneği olmadığı sayfalarında gösterdiler. Başka bir yöntem mi kullanıyorsunuz bu durumu aşmak için?” yorumuna “Bu hizmeti yeni bir guncelleme ile Türkiye
    den kaldirdilar belirttiğiniz gibi. Fakat mevcut hizmetler çalışmaya devam ediyor yani daha önce hesap açanlara sms desteği sürecek.” bu şekilde söylediğiniz için kafam karıştı. O zaman şuanda yeni üye olanlar sms alma konusunda sıkıntı yaşamıyor?

    Cevapla
    • Merhaba,
     Sonra tekrar kullanima açıldı ve suan eski hesapların tümu aktifbelki baska bir sorun olabilir.
     İsterseniz zadarma kullanıcı adi ve şifrenizi support@startupsole.com adresine mail olarak gönderin bir kontrol edelim.

     Cevapla
 • Turan

  Merhabalar hocam,
  Öncelikle hızlı cevaplarınız için çok teşekkürler.
  Zadarma’da aylık 2 dolar gibi bir masrafı mı mevcut?
  Her ay ödememiz gerekiyor mu?

  Cevapla
  • Rica ederiz, Evet zadarmada planlar aylık olarak ödenmektedir

   Cevapla
 • Berke

  Bu makale hala güncel mi acaba stripe ve paypal için Zadarma kullanabilir miyim?

  Cevapla
  • Evet makale güncel zadarma çalışıyor fakat sms özelliğini aktif etmek gerekiyor.

   Cevapla
   • Berke

    “Receive SMS messages” kısmında desteklenen ülkeler arasında Türkiye yok ama bu bize bir sıkıntı çıkarır mı?

    Cevapla
    • Zadarma app yuklerseniz sip üzerinden sms alabiliyorsunuz. Sadece Türkiye numarasına sms yonlendirmesi desteklenmeyebilir. Yaklaşık 1 yildir zadarma Üzerinden uygulaması ile sms alıyoruz

     Cevapla
 • caner

  Burada okuduklarıma istinaden Zadarmaya üye oldum. Malesef, gösterdiğiniz gibi bir mesaj alma/yönlendirme ayarı yok. Daha sonra iletişim kurduğumda Türkiye için mesaj alma seçeneği olmadığı sayfalarında gösterdiler. Başka bir yöntem mi kullanıyorsunuz bu durumu aşmak için?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bu hizmeti yeni bir guncelleme ile Türkiye
   den kaldirdilar belirttiğiniz gibi. Fakat mevcut hizmetler çalışmaya devam ediyor yani daha önce hesap açanlara sms desteği sürecek.

   Alternatif olarak sonetel (adres doğrulama formu gondermenizi ister) veya skype kullanabilirsiniz.

   En kisa zamanda makalelerimizi bu yönde güncelleyip Alternatif çözüm üreteceğiz.

   Cevapla
 • okan

  fiziksel sim kart almak istiyorum bu daha kesin bir çözüm gibi geliyor . ingiltereden hatlar gibi ne önerirsiniz?

  Cevapla
 • ABDULKADIR

  telefon numaramı sonetelden almıştım inc ‘e o numarayı verdim fakat şimdi doğrulamada sıkıntı yaşıyorum zadarma dan alıp inc e versem sorun olur mu

  Cevapla
  • Sonetel kimlik ve adres doğrulaması ister zadarma daha kolay onaylıyor isterseniz ay sonunda sonetel iptal edip Zadarma dan yeni bir tane alabilirsiniz ama incauthority ye vermenize gerek yok herhangi bir durum olduğunda e-posta gönderiyorlar zaten.

   Cevapla
 • enes

  hocam merhaba, bu aldığımız telefon numarasını Türkiye de bir numaraya yönlendirme gibi birşey yapabiliyor muyuz ve yapmalı mıyız? Bizi o numaradan biri arayacak mı?

  Cevapla
  • Numarayı isterseniz Türkiye hattiniza yönlendirebilirsiniz fakat ilk aşamada gerek yok sizi o numaradan kimse aramaz Aslinda sadece bazı yerlere kayit icin o numarayi alıyoruz cunku ABD numarası isteniyor.

   Ayrica gelecekte websitenize whatsapp kurumsal ile destek hattı gibi de kullanabilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

İçerik Kategorileri

İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest, 39$’ a LLC şirket kurulumu yapıyor
%60 indirimden Hemen Faydalanın!