20 Yorum

LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

ABD'de LLC şirket kurarken bir ABD telefon numarası gerekli mi? Neden telefon numarasına ihtiyaç var?

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

ABD’de LLC şirket kurarken bir ABD telefon numarası gerekli mi? Neden telefon numarasına ihtiyaç var?

Bu yazıda, ABD’de LLC kurulumu sırasında bir +1 USA telefon numarasının neden gerekli olduğunu detaylandıracağız.

Bir LLC kurulumu yaparken bilindiği gibi bu oluşumu uzaktan yapıyoruz ve LLC kurulumunu bizim yerimize Registered Agent şirketleri yapıyor. Aslında kurulumda telefon numarasına gerek duyulmuyor ve bu USA alan kodlu telefon, Eyalet kayıtlarında görünmüyor ve işlenmiyor.

Sanal Telefonlar SMS Alır mı?

Öncelikle bu tip telefonlara genellikle sms doğrulaması için sahip oluyoruz. Her platformu desteklemese de bu tip sanal telefon hizmetleri büyük ölçüde çoğu yerden sms alabiliyor.

Örneğin Zadarma;

Zadarma üzerinden bir +1 alan kodlu telefon aldığınızda mobil uygulamayı kurarak telefonunuzdan oturum açarak numaranızı uygulama üzerinden kullanabiliyorsunuz.

Fakat Zadarma da Sms özelliği varsayılan olarak kapalı geliyor öncelikle admin panelinden Sms alma özelliğini etkinleştirmek gerekiyor. Bunun için menüden Services, Sms sayfasına girin…

abd telefon numarasi LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

Ardından, receive sms bölümünden gelen smsleri alabilmesi için size atanan SIP e yönlendirin.

abd telefon numarasi 2 LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

SIP id nizi seçtiğinizde ayarı aşağıdaki gibi otomatik kaydeder. Artık bu numaraya gelen SMS ler alınabilir durumdadır. Bu SMS leri isterseniz kendi cep telefonunuza da yönlendirebilirsiniz fakat bu size ek maliyet çıkartabilir bilginiz olsun.

abd telefon numarasi 3 LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

Test etmek için kendi telefonunumuzdan ABD numaramıza bir SMS gönderelim. SMS sorunsuz bir şekilde geliyor. Ayrıca aynı sms zadarmaya kaydolurken kullandığımız e-posta adresinede düşüyor bilginiz olsun.

Zadarmadan yeni bir ABD telefonu almak için buradan kaydolun. Numaranın aktif olabilmesi için kimliğinizi panele yüklemeniz gerekiyor kimlik doğrulamasından sonra numaranızı kullanabilirsiniz.

abd telefon numarasi 4 LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

USA Telefon Numarası Nerelerde Kullanılır?

Aslında şirket kurarken eyalet kayıtlarına geçmeyen bu telefon bize şu aşamalarda gerekli.

1.Registered Agent şirketlerine kurulum için başvuru yaparken

Şirket kurmaya karar verip bir registered agent seçtiğinizde kurulum aşamasında sizden bir iş telefonu bir de iletişim için telefon numarası istenir. Bunu tüm firmalar istemez örneğin, NorthWest Registered Agent kurulum sırasında bir USA iş telefonu istemiyor. Northwest bu bilgiyi istemiyor fakat Inc Authority ve bir çok agent bunu istiyor.

usa telefon numarasi 2 LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi? Kurulum aşamasındaki kayıt formuna sadece usa telefon numarası girebiliyoruz TR deki mobil numara bu alana girilemiyor. İşte bu yüzden bir USA +1 alan kodlu telefon numarasına ihtiyaç duyuluyor.

2. Banka Hesabı Açarken

Bazı bankalara hesap açarken yine ülke kodu varsayılan olarak USA +1 formatında olduğu için Türkiye ülke kodlu numarayı bu alanlara giremiyoruz. Sırf bu yüzden bir telefon numarasına ihtiyaç olabiliyor. Banka konusu oldukça önemli çünkü internet bankacılığına giriş için bir SMS doğrulaması gerekiyor ve bu aşamada ilk kayıt sırasında girdiğimiz telefon numarasına bu kod gönderiliyor. Bu yüzden bir USA alan kodlu numara gerekli.

Peki her banka USA telefon numarasını kayıt formlarında şart koşuyor mu? Hayır, tümünde yok ama bazıları bu formatı kullandığı için mecburen USA numarası kullanmak gerekli.

3.Stripe gibi Ödeme Ağ Geçitleri İçin

Stripe hesabı açarken işletmeniz için bir USA telefon numarası girmek gerekiyor.

usa telefon numarasi LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?Aslında son dönemde 2 faktörlü kimlik doğrulaması ve Google Authenticator uygulaması ile SMS doğrulaması opsiyonu sunuluyor fakat, bir çok ödeme ağ geçidine kaydolurken, işletme coğrafyamız ABD’de olduğu için otomatik olarak ABD alan kodlu telefon formuyla karşılaşıyoruz. Bu yüzden bir telefon numarasına ihtiyaç var diyebiliriz.

4.Web Sitelerinde İletişim Amaçlı Kullanım

Web sitelerinize veya online mağazalarınıza kurumsal bir marka havası vererek müşterilerinize güven aşılamak için iletişim sayfalarınıza bu telefon numarasını ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Whatsapp Business kullanmak isterseniz (E-Ticaret, müşteri desteği ve facebook reklamlarını mesaja yönlendirmek gibi durumlarda oldukça kullanışlıdır) yine bu +1 kodlu USA telefonunu kullanabilirsiniz.

Hangi Hizmeti Kullanmalısınız?

Sanal bir telefon numarasına sahip olmak ve bu numarayı kaydedip sabitlemek için bir çok şirket bulunuyor. Bu şirketler aylık, yıllık gibi farklı ödeme planları sunmakta ve fiyatlar şirkete göre değişiklik göstermektedir.

Bunlardan bazıları ya da benim bildiklerim diyelim; Zadarma, Sonetel, Skype ve Talku. Bunların dışında değişken fiyatlara sahip daha bir çok sanal telefon numarası hizmeti veren şirket var. Önemli olan şirketin güvenilir olması ve uzun süredir hizmet vermesi gibi bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu telefon numarasını yukarıda anlattığım bir çok yerde kullanacağınız için, size tahsis edilen özel numaranızın kaybolmaması önemlidir. Aksi taktirde yeni numaranızı bir çok yerde güncellemeniz gerekir.

Sonuç

Sonuç olarak bir USA numarası şirket kuruluş belgelerinde, eyalet kayıtlarında geçmiyor ve istenmiyor. Sadece kurulum aşamasında registered agent firmalarının kayıt formlarında ülke seçimi opsiyonu olmadığı için bizim +90 kodunu gireceğimiz alanlar bulunmuyor. İlk aşamada bu yüzden bir USA numarasına ihtiyaç var. Devamında ise banka hesabı açarken ve bazı ödeme ağ geçitlerine kaydolurken yine benzer format kullanıldığı için +1 alan kodlu USA numarasına ihtiyaç var.

Sanal bir USA telefon numarası almadan önce hizmet alacağınız şirketin uzun soluklu ve güvenilir olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

20 Yorum. Yeni Yorum

 • LLC şirketi kurarken veya banka hesabı açarken kullanmak için Amerika’da yerel bir telefon numarasına ihtiyacımız var mı?

  Cevapla
  • Llc şirket kurarken ve banka hesabi açarken yerel mobil numaranızı kullanabilirsiniz fakat stripe hesabı acacaksaniz bir us alan kodlu numarası almanız şarttır.

   Cevapla
 • Selen Aksu
  21 Ekim 2021 12:10

  Merhabalar, temmuz ayındaki yorumda gördüğüm kadarıyla Zadarma ile ilgili sıkıntı yaşanmış. Bu durumda Sonetel dışında önerebileceğiniz, hızlı, kolay ve uygun bir telefon şirketi var mı? Teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba,

   Aslinda sorun yaşanmadi hala kullanılıyor. Sadece sanal numarayi aldiktan sonra sms menüsünden sms alma özelliğini aktif etmek gerekli okadar. Suan bir cok kişi bu sekilde sorunsuz kullanıyor.

   Yinede farkli alternatif denemek isterseniz sonetel dışında skype kurumsal var önerebileceğimiz. Talku da var ama cok güvenilir değil yine de tercih sizin.

   Cevapla
   • Selen Aksu
    21 Ekim 2021 12:37

    31 temmuzda Caner beyin “Burada okuduklarıma istinaden Zadarmaya üye oldum. Malesef, gösterdiğiniz gibi bir mesaj alma/yönlendirme ayarı yok. Daha sonra iletişim kurduğumda Türkiye için mesaj alma seçeneği olmadığı sayfalarında gösterdiler. Başka bir yöntem mi kullanıyorsunuz bu durumu aşmak için?” yorumuna “Bu hizmeti yeni bir guncelleme ile Türkiye
    den kaldirdilar belirttiğiniz gibi. Fakat mevcut hizmetler çalışmaya devam ediyor yani daha önce hesap açanlara sms desteği sürecek.” bu şekilde söylediğiniz için kafam karıştı. O zaman şuanda yeni üye olanlar sms alma konusunda sıkıntı yaşamıyor?

    Cevapla
 • Merhabalar hocam,
  Öncelikle hızlı cevaplarınız için çok teşekkürler.
  Zadarma’da aylık 2 dolar gibi bir masrafı mı mevcut?
  Her ay ödememiz gerekiyor mu?

  Cevapla
 • Bu makale hala güncel mi acaba stripe ve paypal için Zadarma kullanabilir miyim?

  Cevapla
  • Evet makale güncel zadarma çalışıyor fakat sms özelliğini aktif etmek gerekiyor.

   Cevapla
   • “Receive SMS messages” kısmında desteklenen ülkeler arasında Türkiye yok ama bu bize bir sıkıntı çıkarır mı?

    Cevapla
    • Zadarma app yuklerseniz sip üzerinden sms alabiliyorsunuz. Sadece Türkiye numarasına sms yonlendirmesi desteklenmeyebilir. Yaklaşık 1 yildir zadarma Üzerinden uygulaması ile sms alıyoruz

     Cevapla
 • Burada okuduklarıma istinaden Zadarmaya üye oldum. Malesef, gösterdiğiniz gibi bir mesaj alma/yönlendirme ayarı yok. Daha sonra iletişim kurduğumda Türkiye için mesaj alma seçeneği olmadığı sayfalarında gösterdiler. Başka bir yöntem mi kullanıyorsunuz bu durumu aşmak için?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bu hizmeti yeni bir guncelleme ile Türkiye
   den kaldirdilar belirttiğiniz gibi. Fakat mevcut hizmetler çalışmaya devam ediyor yani daha önce hesap açanlara sms desteği sürecek.

   Alternatif olarak sonetel (adres doğrulama formu gondermenizi ister) veya skype kullanabilirsiniz.

   En kisa zamanda makalelerimizi bu yönde güncelleyip Alternatif çözüm üreteceğiz.

   Cevapla
 • fiziksel sim kart almak istiyorum bu daha kesin bir çözüm gibi geliyor . ingiltereden hatlar gibi ne önerirsiniz?

  Cevapla
 • telefon numaramı sonetelden almıştım inc ‘e o numarayı verdim fakat şimdi doğrulamada sıkıntı yaşıyorum zadarma dan alıp inc e versem sorun olur mu

  Cevapla
  • Sonetel kimlik ve adres doğrulaması ister zadarma daha kolay onaylıyor isterseniz ay sonunda sonetel iptal edip Zadarma dan yeni bir tane alabilirsiniz ama incauthority ye vermenize gerek yok herhangi bir durum olduğunda e-posta gönderiyorlar zaten.

   Cevapla
 • hocam merhaba, bu aldığımız telefon numarasını Türkiye de bir numaraya yönlendirme gibi birşey yapabiliyor muyuz ve yapmalı mıyız? Bizi o numaradan biri arayacak mı?

  Cevapla
  • Numarayı isterseniz Türkiye hattiniza yönlendirebilirsiniz fakat ilk aşamada gerek yok sizi o numaradan kimse aramaz Aslinda sadece bazı yerlere kayit icin o numarayi alıyoruz cunku ABD numarası isteniyor.

   Ayrica gelecekte websitenize whatsapp kurumsal ile destek hattı gibi de kullanabilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Yeni yazılar

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 32 reviews
powered by Google
Hüseyin Ergül
Hüseyin Ergül
13:51 29 Apr 22
Startupsole dan LLC şirket kurulumu için destek aldık. Kesinlikle işlerinde oldukça başarılılar ve ne zaman sorumuz... olsa anında cevap verdiler. Kendilerinden bu hizmeti aldığım için oldukça memnunum. Amerika da şirket kuracak arkadaşların düşünmeden kendileriyle çalışmasını öneririm.Devamını Oku
Onur Yavuz
Onur Yavuz
06:39 22 Apr 22
startupsole dan llc sirket kurulumu, banka hesabı acılımı ve stripe icin hizmet aldım. gayet ilgililer ve islerimi... eksiksiz hallettiler. cok hızlı yanıt aldıgım bir hizmet oldu kendilerine teşekkür eder ve sizin icinde öneririm...Devamını Oku
Ozan Kavurmacı
Ozan Kavurmacı
20:27 11 Apr 22
Sürecin her aşamasında ilgili ve bilgilendiriciydiler. Tavsiye ederim
Cem Oktay
Cem Oktay
18:50 31 Mar 22
Çok başarılı ve sonuç odaklı hizmetleri ile en kısa zamanda sonuç aldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tebrik ve... teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.Devamını Oku
Ayhan KARAGÖZ
Ayhan KARAGÖZ
20:37 18 Mar 22
Çok kaliteli, dürüst, yardımsever bir ekip. Teşekkürler
Furkan Danış
Furkan Danış
19:33 17 Mar 22
Şirket kurulumunda herkesin cevabını verebildiği konular haricinde, tüm sorulara hızla yanıt veriyorlar. Her konuda... destek olmak için öncü oluyorlar. İnanılmaz bir ekip, süpersin StartupSole!Devamını Oku
Ferhat Güney
Ferhat Güney
11:35 04 Mar 22
Amerika'daki şirketim için EIN numarası başvurusu yaptım. Süreç o kadar hızlı ilerledi ki aşırı memnun kaldım. Benim... için iyi bir deneyim oldu. StartupSole bu konuda inanılmaz güzel destek sağlıyor.Devamını Oku
FURKAN ÇAKAR
FURKAN ÇAKAR
20:26 04 Dec 21
Startup Sole ekibine ve birlikte çalıştığımız Nazmi Bey'e ilgi ve alakalarından gerçekten çok teşekkür ederim, 7 gün 24... saat sorularıma bıkmadan usanmadan cevap verdiler, aldıkları ücreti kat kat fazlasını hak ediyorlar. Kesinlikle Startup Soleyi tavsiye ederim, pişman olmazsınızDevamını Oku
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader
Menü