1. Anasayfa
  2. Amerikada Şirket
  3. LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?
0

LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?

ABD'de LLC şirket kurarken bir ABD telefon numarası gerekli mi? Neden telefon numarasına ihtiyaç var?

ABD’de LLC şirket kurarken bir ABD telefon numarası gerekli mi? Neden telefon numarasına ihtiyaç var?

Bu yazıda, ABD’de LLC kurulumu sırasında bir +1 USA telefon numarasının neden gerekli olduğunu detaylandıracağız.

Bir LLC kurulumu yaparken bilindiği gibi bu oluşumu uzaktan yapıyoruz ve LLC kurulumunu bizim yerimize Registered Agent şirketleri yapıyor. Aslında kurulumda telefon numarasına gerek duyulmuyor ve bu USA alan kodlu telefon, Eyalet kayıtlarında görünmüyor ve işlenmiyor.

USA Telefon Numarası Nerelerde Kullanılır?

Aslında şirket kurarken eyalet kayıtlarına geçmeyen bu telefon bize şu aşamalarda gerekli.

1.Registered Agent şirketlerine kurulum için başvuru yaparken

Şirket kurmaya karar verip bir registered agent seçtiğinizde kurulum aşamasında sizden bir iş telefonu bir de iletişim için telefon numarası istenir. Bunu tüm firmalar istemez örneğin, NorthWest Registered Agent kurulum sırasında bir USA iş telefonu istemiyor. Northwest bu bilgiyi istemiyor fakat Inc Authority ve bir çok agent bunu istiyor.

Kurulum aşamasındaki kayıt formuna sadece usa telefon numarası girebiliyoruz TR deki mobil numara bu alana girilemiyor. İşte bu yüzden bir USA +1 alan kodlu telefon numarasına ihtiyaç duyuluyor.

2. Banka Hesabı Açarken

Bazı bankalara hesap açarken yine ülke kodu varsayılan olarak USA +1 formatında olduğu için Türkiye ülke kodlu numarayı bu alanlara giremiyoruz. Sırf bu yüzden bir telefon numarasına ihtiyaç olabiliyor. Banka konusu oldukça önemli çünkü internet bankacılığına giriş için bir SMS doğrulaması gerekiyor ve bu aşamada ilk kayıt sırasında girdiğimiz telefon numarasına bu kod gönderiliyor. Bu yüzden bir USA alan kodlu numara gerekli.

Peki her banka USA telefon numarasını kayıt formlarında şart koşuyor mu? Hayır, tümünde yok ama bazıları bu formatı kullandığı için mecburen USA numarası kullanmak gerekli.

3.Stripe gibi Ödeme Ağ Geçitleri İçin

Stripe hesabı açarken işletmeniz için bir USA telefon numarası girmek gerekiyor.

Aslında son dönemde 2 faktörlü kimlik doğrulaması ve Google Authenticator uygulaması ile SMS doğrulaması opsiyonu sunuluyor fakat, bir çok ödeme ağ geçidine kaydolurken, işletme coğrafyamız ABD’de olduğu için otomatik olarak ABD alan kodlu telefon formuyla karşılaşıyoruz. Bu yüzden bir telefon numarasına ihtiyaç var diyebiliriz.

4.Web Sitelerinde İletişim Amaçlı Kullanım

Web sitelerinize veya online mağazalarınıza kurumsal bir marka havası vererek müşterilerinize güven aşılamak için iletişim sayfalarınıza bu telefon numarasını ekleyebilirsiniz. Ayrıca, Whatsapp Business kullanmak isterseniz (E-Ticaret, müşteri desteği ve facebook reklamlarını mesaja yönlendirmek gibi durumlarda oldukça kullanışlıdır) yine bu +1 kodlu USA telefonunu kullanabilirsiniz.

Hangi Hizmeti Kullanmalısınız?

Sanal bir telefon numarasına sahip olmak ve bu numarayı kaydedip sabitlemek için bir çok şirket bulunuyor. Bu şirketler aylık, yıllık gibi farklı ödeme planları sunmakta ve fiyatlar şirkete göre değişiklik göstermektedir.

Bunlardan bazıları ya da benim bildiklerim diyelim; Zadarma, Sonetel, Skype ve Talku. Bunların dışında değişken fiyatlara sahip daha bir çok sanal telefon numarası hizmeti veren şirket var. Önemli olan şirketin güvenilir olması ve uzun süredir hizmet vermesi gibi bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu telefon numarasını yukarıda anlattığım bir çok yerde kullanacağınız için, size tahsis edilen özel numaranızın kaybolmaması önemlidir. Aksi taktirde yeni numaranızı bir çok yerde güncellemeniz gerekir.

Sonuç

Sonuç olarak bir USA numarası şirket kuruluş belgelerinde, eyalet kayıtlarında geçmiyor ve istenmiyor. Sadece kurulum aşamasında registered agent firmalarının kayıt formlarında ülke seçimi opsiyonu olmadığı için bizim +90 kodunu gireceğimiz alanlar bulunmuyor. İlk aşamada bu yüzden bir USA numarasına ihtiyaç var. Devamında ise banka hesabı açarken ve bazı ödeme ağ geçitlerine kaydolurken yine benzer format kullanıldığı için +1 alan kodlu USA numarasına ihtiyaç var.

Sanal bir USA telefon numarası almadan önce hizmet alacağınız şirketin uzun soluklu ve güvenilir olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.

Yazıya puan vermek ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü