1. Anasayfa
 2. Banka ve Ödeme Çözümleri
 3. Amerika’da Banka Hesabı Açmak
10 Yorum

Amerika’da Banka Hesabı Açmak

Amerika'da Banka Hesabı Açmak

Mercury Bank ile Online Olarak Amerika’da Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Daha önce yurt dışına ürün satmak veya E-ticaret yapmayı planladıysanız şirket kurma sürecinden sonra karşınıza çıkan en büyük engel genellikle banka hesabı açmak ve parayı bulunduğunuz ülkeye transfer etmek olacaktır.

Kazanılan para hangi bankaya aktarılır? Para transferi nasıl yapılır? Bana maliyeti ne olur? Gibi bir çok soru ve sorun kaçınılmazdır.

Bankalar, şirketlerin işini kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar, ancak Amerika gibi yurt dışında kurduğunuz bir şirkete banka hesabı açmak için ülkeyi ziyaret etmeyi şart koşuyorlar. Bu durumda girişimciler hayal kırıklığına uğrayarak girişimlerinden vaz geçiyor.

Uzaktan online olarak Amerika’ da bir banka hesabı açmak başlarda nispeten daha kolaydı fakat  Dropshipping’ in ve Amazon FBA’ nın tüm dünyada popüler olmasıyla birlikte çok fazla talep oluştu. Aynı zamanda durumu kötüye kullanım gibi sorunlar da beraberinde gelince uzaktan Amerika’ da banka hesabı açmak oldukça zorlaştı.

Ta ki Mercury Bank devreye girene kadar!

Kurucuları, girişimcilerle aynı gemide olan Mercury Bank, girişimciler için uzaktan banka hesabı açmayı kolaylaştırmak için kolları sıvadı ve 2019 da Mercury Bank’ ı kurdu.

Mercury Bank Nedir? Neler sunar?

Mercury Bank, Immad Akhund, Max Tagher ve Jason Zhang tarafından Nisan 2019’da Amerika’ da kuruldu. Girişimcilikten gelen Immad Akhund, girişimcilik yaptığı yıllarda bankalarla yaşadığı aynı sorunları girişimcilerin yaşamaması için (ayrıca bu açığı kapatmak için) bu oluşum içine girdiklerini ifade ediyor.

Mercury bank yeni bir işe başlayanlar için büyük kolaylıklar sunmaktadır işte bazı özellikleri;

 • Çek hesabı
 • % 1-2 kazanç sağlayan bir tasarruf
 • Banka kartı
 • ACH ödemeleri
 • Çek ödemeleri
 • Yurtiçi ve Yurtdışı banka havaleleri (Türkiye’ ye transfer şimdilik desteklenmiyor fakat Transferwise ile bu iş kolayca çözülüyor)
 • Parayı takip etmek için yararlı araçlar
 • FDIC sigortalı mevduatlar
 • Uzaktan online olarak hesap açma
 • internet bankacılığı
 • Her kullanıcıya ücretsiz bir banka kartı
 • ve fazlası

Mercury Bank Maliyetleri ve Fiyatı

Mercury Bank ‘ ta hesap açmak tamamen ücretsizdir. Hiç bir ek ücret talep etmezler sadece bir LLC şirket sahibi olmanız ve EIN’ a sahip olmanız yeterlidir.

Amerika' da banka hesabı açmak Mercury Bank

 • Minimum bakiye yok
 • Aylık aidat yok
 • Başvuru ücreti yok
 • Sadece ABD içi havale masrafı 5$ ve ABD dışı transfer için 20$ sabit ücreti vardır

Mercury Bank Ne Tür Şirketleri Kabul Etmiyor?

Öncelikle Mercury Bank’ a online olarak hesap açabilmeniz için bir LLC şirket kurmanız gerekmektedir. Bireysel başvurular değerlendirilmez.

Eğer bir LLC şirket kurmayı planlıyorsanız 150$ maliyetle LLC kurulumunu anlattığım Inc Authority ile Amerika’ da Şirket Kurmak rehberine göz atmanızı tavsiye ederim.

Girişimci dostu olan Mercury Bank bazı tür işlere karşıdır kategorilerden bazıları şunlardır;

 • Kumar ve bahis işleri
 • Yetişkin siteleri
 • Marijuana endüstrileri
 • Ayrıca bazı uygun görmedikleri kategoriler de olabiliyor

Özetle Mercury, kurallara uygun iş yapan bir çok sektöre onay veriyor.

Mercury Bank’ a Hesap Açmak İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Mercury bank başvuru sürecinin tek bir şartı var. Hesap açabilmeniz için, ABD’de İşveren Kimlik Numarası (EIN) olan bir şirkete sahip olmanız gerekecektir. Bununla birlikte, şirketinizin ana sözleşmesini ve resmi kimliğinizi (pasaport veya kimlik) kendilerine sunmanız gerekiyor.

Şirket kurmak gözünüzü korkutmasın sadece 150 -250 dolar arası bir fiyata ABD’ de bir kaç gün içinde şirket kurulabiliyor. Kentucky, Wyoming, New Mexico gibi eyaletlerde yıllık vergiler düşüktür web sitemizde bir çok eyalet için şirket kurulum rehberleri bulunuyor. Eyalet seçimini yapıp kuruluma hemen başlayabilirsiniz.

Mercury Bank Banka Kartı Veriyor Mu?

Evet, her üyesine bir banka kartı sağlıyor fakat ABD dışı için bir posta yönlendirme servisi kullanmanız gerekecektir. Ücretsiz posta yönlendirme hizmeti için Shipito ‘ yu kullanabilirsiniz. Öncelikle kartınızı bankadan Shipito ya gönderilmesini isteyin ardından Shipito panelinize girerek kartınızı bulunduğunuz coğrafyaya yönlendirmelerini söyleyin. Bu şekilde kart işini de çözmüş olursunuz.

Amerika’ da Mercury Bank Hesabı Online Olarak Nasıl Açılır?

Yapmanız gereken çok basit. Şirket kurulumu tamamlanıp EIN’ a sahip olduktan sonra mercury.com adresine gidin ve “OPEN ACCOUNT” butonuna tıklayarak kaydolmaya başlayın.

Amerika da banka hesabı açmak

Aşağıdaki formu, ad, soyad, e-mail (gmail,hotmail gibi bir mail sorun çıkartabilir iş mailinizi kullanın) parolanızı girerek ilk adımı tamamlayın.

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Şirket adını yazıp statünüzü seçin.

Amerika da banka hesabı açmak

Bir ekip çağrı imzası girin. Şirket adınız olabilir Türkçe karakterler kabul edilmez.

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Bu adımda şirketiniz bunlardan biriyle eşleşiyorsa seçin fakat bunlar kabul görmeyen şirket kategorileridir. Yani bu tür şirketler Mercury Bank’ a kabul edilmez.

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Sizden nelerin isteneceğini anlatan bir metin sizi karşılar.

Yeni bir banka hesabı açmaya ilişkin önemli bilgiler: Hükümetin terörizm ve kara para aklama faaliyetlerinin finansmanı ile mücadelesine yardımcı olmak için, federal yasa, tüm finans kuruluşlarının bir hesap açan her kişiyi tanımlayan bilgileri elde etmesini, doğrulamasını ve kaydetmesini gerektirir.

Bir hesap açmadan önce, genellikle adınızı, adresinizi, doğum tarihinizi, vergi mükellefi kimlik numaranızı veya diğer kimlik numaranızı (örneğin, SGN veya işveren kimlik numarası) ve sizi tanımlamamıza ve sizi daha iyi anlamamıza olanak tanıyan diğer bilgileri almalıyız ve / veya işletmeniz.

Ayrıca, süresi dolmamış sürücü ehliyeti veya pasaport gibi kimliğinizi doğrulayan belgeleri veya bir işletme olması durumunda, ana sözleşmenin onaylı bir kopyası ve / veya devlet tarafından verilmiş bir işletme ruhsatı, yetkili imzalayanlar, hesap sahipleri gibi belgeleri görmeyi isteyebiliriz ve memurlarınız, yöneticileriniz, intifa hakkı sahipleri, hakim hissedarlar ve diğerleri.

Bu adımdan sonra şirket profilinizi oluşturacağınız bir kaç kayıt ekranı gelecek.

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Tüm formları dikkatlice doldurmanız gerekmekte. Tüm alanları doldurun ve formu gönderin.

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Formu gönderdikten sonra artık onay süreci için beklemelisiniz. Çok kısa bir süre içerisinde uygun görülürseniz onaylanırsınız. E-posta adresinizi ara ara kontrol etmeniz ve telefon numaranızı Türkiye’ deki cep numaranızı girmenizde fayda var. Zadarma dan aldığınız ABD numaranızı da girebilirsiniz burada seçim size kalmış.

Parayı Türkiye’ ye Aktarmak

Yurt dışında E-ticaret ile uğraşan herkesin bir Transferwise hesabı olmalıdır. Bir Mercury bank hesabı açtığınızda stripe üzerindeki parayı öncelikle mercury bank a sonrasında ise transferwise üzerinden güncel kurla TR deki banka hesabınıza aktarabilirsiniz bu en ekonomik transfer yoludur. Çünkü Mercury üzerinden uluslararası transfer biraz pahalı. Transferwise oldukça uygun maliyetlerde uluslararası para transferi sağlayan bir çözümdür. Transferwise hesabı açmak için buraya tıklayın. Bu referans ile Transferwise hesabı açarsanız ilk 500£ ücretsiz transfer edebilirsiniz.

Sonuç

Mercury Bank, gerçekten yeni şirket kuran ve ABD dışında ikamet edenler için çok iyi bir çözümdür. Özellikle uzaktan hesap açabilme, ücretsiz olması ve çok fazla prosedür içermemesi bu alanda kendisini rakipsiz kılıyor. Mercury bürokrasiden çok, startupların verimliliğe öncelik veriyor. Bir hesaba kaydolmak 10 dakikadan kısa sürer ve onay süreci oldukça hızlıdır. Bulunduğumuz dönem içinde daha iyi bir alternatifi bulunmaması kendisini rakipsiz kılıyor.

Eğer E-ticaret veya online bir iş kurma planınız varsa, hemen bir LLC şirket açıp Mercury Bank’ın nimetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Yazıya puan vermek ister misiniz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

10 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba mercury bank başvurum reddedildi sebebini bilmiyorum yeniden başvuru yapabilir miyim?

  Yada direkt stripe hesabı açıp wise hesabına bağlayabilir miyim?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Hangi projeleri kabul edip etmemek bankanin inisiyatifinde başvurduğunuz web sitesi muhtemelen ya yetersiz, ya da bankanin politikalarini karşılamıyor olabilir. Baska bir web sitesi ile tekrar başvurabilirsiniz.

   Yine onaylanmaz ise, wise sorunsuz kullanabilirsiniz veya https://relayfi.com/ relayfi deneyebilirsiniz. Relayfi de mercury gibi dijital bankadir. Bu alternatiflerden biri muhakkak işinizi çözer ama belirttiğim gibi politikalara uymayan bir siteniz olabilir.

   Cevapla
   • Site URL eklemiştim ama sayfa boş olarak

    Yorumunuz için teşekkür ederim

    Cevapla
    • Rica ederim

     Bunlar dijital bankalar, E-ticaret amaçlı kullanılıyor zaten boş bir siteye stripe ta onay vermez bankada. Sitenizi kurup iletişim, çerez politikasi, hakkimizda, gizlilik gibi sayfalari tas tamam oluşturup yapmak istediğiniz iş ile ilgili icerikler veya ürünler ekleyin. Belirttiğim gibi ödeme ag geçitleri de onaylamaz bos veya politilara uymayan projeleri.

     Cevapla
 • Merhaba, Mercury Bank, Paypal Businessa bağlanabiliyor mu bilginiz var mı? Genelde herkes Bank of Amerika öneriyor o yüzden sordum.

  Cevapla
  • Bilgim yok ama mercury bank ta bir banka sonucta sorun teşkil edeceğini sanmam fakat insanlari BOA ya yönlendirme sebeplerinin altindaki amacı tahmin etmek cok zor değil.

   Cevapla
 • Merhaba, mercury bank bize IBAN mı veriyor yoksa routing number gibi amerikan numarası mı ? Birde mercury banka odeme alıcakken şirket ismiyle mi yoksa kendi ismimizle mi almamız gerekiyor ?

  Cevapla
  • Mercury amerikan hesabi verir routing number.

   Hesap actiktan sonra hesap bilgilerinize internet bankaciligi sisteminden ulasabilirsiniz bir ticari hesap aciyorlar llc sirketinizin uzerine açılıyor.

   Cevapla
 • Merhaba, Mercury Bank yerine transferwise’daki hesabımız amerikada açtığımız şirketin banka hesabı olabilir mi?
  Başka bir deyişle, stripe ödeme altyapısını kullanmak için Amerika’da şirket kuracağız. Şirketimizin banka hesabını transferwise’daki banka bilgilerini kullansak yeterli olur mu? Bunu stripe’a bakan tarafıyla sormuyorum. Resmi işler için soruyorum.

  Cevapla
  • Merhaba,

   TransferWise için iki tür hesap türü var birisi bireysel diğeri ise kurumsal hesap. Kurumsal hesap acarken TransferWise’a şirket bilgilerinizi girebilirsiniz (hesap açma aşamasında business seçmelisiniz) bu da şirketiniz adina bir ticari hesap oluştuğu anlamina geliyor.
   Eger şirketiniz uygun bulunursa 3 gün içinde hesabınız onaylanır. Fakat bunu ne amaçla kullanacksiniz bilemiyorum ama sizden bu hesap istendiğinde kabul görür mu o önemli. Örneğin stripe kabul ediyor.

   Detaylar burada: https://transferwise.com/tr/help/articles/2769792/dogrulanmak-icin-ne-gerekiyor

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Facebook Sayfamızı Beğenin

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Menü

29$'A EIN

EIN başvurunuzu basitleştirdik, Profesyonel başvuru hizmetimizi inceleyin