31 Yorum

Amerika’da Banka Hesabı Açmak

Amerika'da Banka Hesabı Açmak

Mercury Bank ile Online Olarak Amerika’da Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Daha önce yurt dışına ürün satmak veya E-ticaret yapmayı planladıysanız şirket kurma sürecinden sonra karşınıza çıkan en büyük engel genellikle banka hesabı açmak ve parayı bulunduğunuz ülkeye transfer etmek olacaktır.

Kazanılan para hangi bankaya aktarılır? Para transferi nasıl yapılır? Bana maliyeti ne olur? Gibi bir çok soru ve sorun kaçınılmazdır.

Bankalar, şirketlerin işini kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar, ancak Amerika gibi yurt dışında kurduğunuz bir şirkete banka hesabı açmak için ülkeyi ziyaret etmeyi şart koşuyorlar. Bu durumda girişimciler hayal kırıklığına uğrayarak girişimlerinden vaz geçiyor.

Uzaktan online olarak Amerika’ da bir banka hesabı açmak başlarda nispeten daha kolaydı fakat  Dropshipping’ in ve Amazon FBA’ nın tüm dünyada popüler olmasıyla birlikte çok fazla talep oluştu. Aynı zamanda durumu kötüye kullanım gibi sorunlar da beraberinde gelince uzaktan Amerika’ da banka hesabı açmak oldukça zorlaştı.

Ta ki Mercury Bank devreye girene kadar!

Kurucuları, girişimcilerle aynı gemide olan Mercury Bank, girişimciler için uzaktan banka hesabı açmayı kolaylaştırmak için kolları sıvadı ve 2019 da Mercury Bank’ ı kurdu.

Mercury Bank Nedir? Neler sunar?

Mercury Bank, Immad Akhund, Max Tagher ve Jason Zhang tarafından Nisan 2019’da Amerika’ da kuruldu. Girişimcilikten gelen Immad Akhund, girişimcilik yaptığı yıllarda bankalarla yaşadığı aynı sorunları girişimcilerin yaşamaması için (ayrıca bu açığı kapatmak için) bu oluşum içine girdiklerini ifade ediyor.

Mercury bank yeni bir işe başlayanlar için büyük kolaylıklar sunmaktadır işte bazı özellikleri;

 • Çek hesabı
 • % 1-2 kazanç sağlayan bir tasarruf
 • Banka kartı
 • ACH ödemeleri
 • Çek ödemeleri
 • Yurtiçi ve Yurtdışı banka havaleleri (Türkiye’ ye transfer şimdilik desteklenmiyor fakat Transferwise ile bu iş kolayca çözülüyor)
 • Parayı takip etmek için yararlı araçlar
 • FDIC sigortalı mevduatlar
 • Uzaktan online olarak hesap açma
 • internet bankacılığı
 • Her kullanıcıya ücretsiz bir banka kartı
 • ve fazlası

Mercury Bank Maliyetleri ve Fiyatı

Mercury Bank ‘ ta hesap açmak tamamen ücretsizdir. Hiç bir ek ücret talep etmezler sadece bir LLC şirket sahibi olmanız ve EIN’ a sahip olmanız yeterlidir.

Amerika' da banka hesabı açmak Mercury Bank

 • Minimum bakiye yok
 • Aylık aidat yok
 • Başvuru ücreti yok
 • Sadece ABD içi havale masrafı 5$ ve ABD dışı transfer için 20$ sabit ücreti vardır

Mercury Bank Ne Tür Şirketleri Kabul Etmiyor?

Öncelikle Mercury Bank’ a online olarak hesap açabilmeniz için bir LLC şirket kurmanız gerekmektedir. Bireysel başvurular değerlendirilmez.

Eğer bir LLC şirket kurmayı planlıyorsanız 150$ maliyetle LLC kurulumunu anlattığım Inc Authority ile Amerika’ da Şirket Kurmak rehberine göz atmanızı tavsiye ederim.

Girişimci dostu olan Mercury Bank bazı tür işlere karşıdır kategorilerden bazıları şunlardır;

 • Kumar ve bahis işleri
 • Yetişkin siteleri
 • Marijuana endüstrileri
 • Ayrıca bazı uygun görmedikleri kategoriler de olabiliyor

Özetle Mercury, kurallara uygun iş yapan bir çok sektöre onay veriyor.

Mercury Bank’ a Hesap Açmak İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Mercury bank başvuru sürecinin tek bir şartı var. Hesap açabilmeniz için, ABD’de İşveren Kimlik Numarası (EIN) olan bir şirkete sahip olmanız gerekecektir. Bununla birlikte, şirketinizin ana sözleşmesini ve pasaportunuzu kendilerine sunmanız gerekiyor.

Şirket kurmak gözünüzü korkutmasın sadece 150 -250 dolar arası bir fiyata ABD’ de bir kaç gün içinde şirket kurulabiliyor. Kentucky, Wyoming, New Mexico gibi eyaletlerde yıllık vergiler düşüktür web sitemizde bir çok eyalet için şirket kurulum rehberleri bulunuyor. Eyalet seçimini yapıp kuruluma hemen başlayabilirsiniz.

Mercury Bank Banka Kartı Veriyor Mu?

Evet, her üyesine bir banka kartı sağlıyor fakat kartınızı sipariş ederken mümkünse Türkiye adresine gelmesini isteyin. Çünkü ABD adresini verirseniz önce oraya gidiyor, sonra oradan TR ye geliyor derken süreç hem uzun hem de maliyetli olabilir. Kart alma aşamasında infolarına mail yazın çık hızlı dönerler ve destekleri mükemmeldir.

Amerika’ da Mercury Bank Hesabı Online Olarak Nasıl Açılır?

Yapmanız gereken çok basit. Şirket kurulumu tamamlanıp EIN’ a sahip olduktan sonra mercury.com adresine gidin ve “OPEN ACCOUNT” butonuna tıklayarak kaydolmaya başlayın.

Amerika da banka hesabı açmak

Aşağıdaki formu, ad, soyad, e-mail (gmail,hotmail gibi bir mail sorun çıkartabilir iş mailinizi kullanın) parolanızı girerek ilk adımı tamamlayın.

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Şirket adını yazıp statünüzü seçin.

Amerika da banka hesabı açmak

Bir ekip çağrı imzası girin. Şirket adınız olabilir Türkçe karakterler kabul edilmez.

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Bu adımda şirketiniz bunlardan biriyle eşleşiyorsa seçin fakat bunlar kabul görmeyen şirket kategorileridir. Yani bu tür şirketler Mercury Bank’ a kabul edilmez.

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Sizden nelerin isteneceğini anlatan bir metin sizi karşılar.

Amerika da banka hesabi acmak 6 Amerika'da Banka Hesabı Açmak

Yeni bir banka hesabı açmaya ilişkin önemli bilgiler: Hükümetin terörizm ve kara para aklama faaliyetlerinin finansmanı ile mücadelesine yardımcı olmak için, federal yasa, tüm finans kuruluşlarının bir hesap açan her kişiyi tanımlayan bilgileri elde etmesini, doğrulamasını ve kaydetmesini gerektirir.

Bir hesap açmadan önce, genellikle adınızı, adresinizi, doğum tarihinizi, vergi mükellefi kimlik numaranızı veya diğer kimlik numaranızı (örneğin, SGN veya işveren kimlik numarası) ve sizi tanımlamamıza ve sizi daha iyi anlamamıza olanak tanıyan diğer bilgileri almalıyız ve / veya işletmeniz.

Ayrıca, süresi dolmamış sürücü ehliyeti veya pasaport gibi kimliğinizi doğrulayan belgeleri veya bir işletme olması durumunda, ana sözleşmenin onaylı bir kopyası ve / veya devlet tarafından verilmiş bir işletme ruhsatı, yetkili imzalayanlar, hesap sahipleri gibi belgeleri görmeyi isteyebiliriz ve memurlarınız, yöneticileriniz, intifa hakkı sahipleri, hakim hissedarlar ve diğerleri.

Bu adımdan sonra şirket profilinizi oluşturacağınız bir kaç kayıt ekranı gelecek.

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Tüm formları dikkatlice doldurmanız gerekmekte. Tüm alanları doldurun ve formu gönderin. Mercury dijital bir banka olduğu için yaptığınız işi baz alacakları nokta web sitenizdir. Bu alana girdiğiniz web siteniz koşullara uygun kategoride, güvenli ve içerik olarak hazır olmalı. (Ayrıca  hakkımızda, iletişim, şartlar koşullar, gizlilik politikası gibi sayfaların olması onayı hızlandırıyor bilginiz olsun)

Amerika da banka hesabı açmak online uzaktan

Yukarıdaki adımları tek tek uygulayıp istenen tüm bilgileri onlara doğru olarak verin. Şirket belgeniz ve Pasaportunuzu ilgili alanlar geldiğinde yükleyin sonrasında onay süreci için beklemelisiniz. Çok kısa bir süre içerisinde uygun görülürseniz onaylanırsınız. E-posta adresinizi ara ara kontrol etmeniz ve telefon numaranızı Türkiye’ deki cep numaranızı girmenizde fayda var. Zadarma dan aldığınız ABD numaranızı da girebilirsiniz burada seçim size kalmış ama sms ayarı açık olmalı burada detaylar var.

Parayı Türkiye’ ye Aktarmak

Yurt dışında E-ticaret ile uğraşan herkesin bir Transferwise hesabı olmalıdır. Bir Mercury bank hesabı açtığınızda stripe üzerindeki parayı ATM kartınızdan TR den çekebilirsiniz veya mercury bank a sonrasında ise transferwise üzerinden güncel kurla TR deki banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Mercury üzerinden uluslararası her transferin 25$ ek bedeli var Transferwise oldukça uygun maliyetlerde uluslararası para transferi sağlayan bir çözümdür. Transferwise hesabı açmak için buraya tıklayın. Bu referans ile Transferwise hesabı açarsanız ilk 500£ ücretsiz transfer edebilirsiniz.

Sonuç

Mercury Bank, gerçekten yeni şirket kuran ve ABD dışında ikamet edenler için çok iyi bir çözümdür. Özellikle uzaktan hesap açabilme, ücretsiz olması ve çok fazla prosedür içermemesi bu alanda kendisini rakipsiz kılıyor. Mercury bürokrasiden çok, startupların verimliliğe öncelik veriyor. Bir hesaba kaydolmak 10 dakikadan kısa sürer ve onay süreci oldukça hızlıdır. Bulunduğumuz dönem içinde daha iyi bir alternatifi bulunmaması kendisini rakipsiz kılıyor.

Eğer E-ticaret veya online bir iş kurma planınız varsa, hemen bir LLC şirket açıp Mercury Bank’ın nimetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

31 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhabalar, bütün konular hakkındaki detaylı içerikleriniz için çok teşekkürler. Ödeme yöntemi için bir sorum var ? Hyperwallet sanal banka aracılığıyla TR’deki hesaba para girişini sağlamak değil mi ? Bu ödeme yöntemini tavsiye etmiyor musunuz ?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bilinen bir yöntem olduğu için tekrar belirtmeye gerek duymadık tavsiye ederiz tabiki neden etmeyelim Amazon’un iş ortaklığı yaptığı bir şirket sonuçta. Ek olarak Wise desteği de geldi Amazon’a bilginiz vardır belki.

   Cevapla
  • HyperWallet, Amazon ile çalışmayı geçen ay bıraktı. Artık ödeme aracı kuruluş olarak HyperWallet kullanılamaz. Şu anda Amazon.com’da ki gelirinizi Türkiye’d ki bir bankaya aktarmak için 12 adet aracı kuruluş var ve en popüleri Payoneer. Bu kuruluşlar kazandığınız parayı Türkiye’ye aktarırken %3 komisyon alır. Ayrıca USD-TL kurunu biraz düşükten hesap eder. Para hesabına 3-5 iş gününde geçer. Sadece bu bekleme anında bile doların Türkiye’de artmasından ayrıca bir %3 daha kaybedersin.

   Ben kesinlikle Amerika’da bir şirket kurulması ve Amerika’da bir banka hesabıyla çalışmanızı öneririm.

   Her ay Amazon’dan 1000 USD gelir ettiğinizi varsayarsak. Bu paranın en az 50 doları aracı kurumlara gider. Bu yılda 600 dolar eder. Oysa bir şirketin kurulması ortalama 200 dolar civarındadır.

   Ayrıca vergilendirm konusunda yarar sağlar.

   Cevapla
 • Merhabalar, Ortağımla beraber Mercury de hesap açtık şahsi bilgiler kısmında mail adresi kısmına kendi hotmail adreslerimizi yazdık. Amazon şirket hesabı açarken şirketimizin uzantısı olan mail adreslerimizi kullanacağız. Sorumuz şu; 1- Mercury hesap açılışında şahsi bilgiler mail adresi kısmına şirketimizin uzantılı e-mail adreslerini mi girmeliydik? 2- Amazon da şirketimize ait mailleri kullanacağımız için böyle bir durumda e-mail farklılıklarından dolayı bir sıkıntı yaşar mıyız?

  Cevapla
 • Merhaba, Relay benden EIN verification letter istiyor, ama bana Inc authority den sadece bu dokumanı yolladılar ein imi aldıgıma dair email gelince.

  https://i.snipboard.io/wxmgSM.jpg

  Ne yapmam gerekiyor o dokumanı almam için ?

  Cevapla
  • O doküman cp575 diye geçer ve irs den gelir incauthority den gelmez. Ss4 formuna yazdığınız posta adresine gelir belli bir süre sonra, son dönemde direk olarak posta adresine gönderiyor fax uzerine yazip gondermiyorlar ama geçmişte once fax sonra posta ile geliyordu. Öncelikle Posta kutunuzu kontrol edin eger hala gelmedi ise bunun icin irs ye başvuru yapabilirsiniz. Site icinde ein mektubu diye aratin bir yazı olacaktı konu ile ilgili.

   Cevapla
 • Merhaba, 1 ay sonra reddedildi mesajı geldi. Nedeni de amerikadaki şirketimin müşterilerinin Amerikalılar olmadığı içinmiş. (sordukları alanda yazmıştım). Belki bir not olarak ekleyebilirsiniz böylece yeni üyeler amerikalı müşterisi olmayacaksa boşuna mercury’e kayıt olup 1 ay beklemezler.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Bildiginiz gibi Mercury bir online bankadır ve bilmediğimiz kullanim politikaları olabilir. Kayıt esnasında hangi projeleri kabul edip etmeyecekleri konusundaki insiyatif kendilerine aittir. Bizim platform olarak kendileri ile herhangi bir ortaklık durumumuz yok bu yüzden bir yaptırımımiz da bulunmuyor.

   Web sitemizden edindiği bilgilerle Usa da şirket kurup Mercury bank tan onay alan bir cok takipçimiz var ve genellikle müşteriler Usa içi, Dropshipping veya amazon satıcıları veya global pazarda yazilim veya dijital hizmet satıcılarından oluşuyor. Oyle ki genellikle müşterileri yurt dışında olan girişimciler yurt dışı banka hesabi açıyor projenizin içeriği de önemli tabi belki bir ingilizce site hazırlayarak tekrar başvuru yapabilirsiniz. Alternatif olarak transferwise veya relayfi bank ta düşünebilirsiniz.

   Eger müşterileriniz agirlikli olarak Türkiye’de ise bir şahıs şirketi kurarak iyzico tarzi ödeme ag gecitleri de kullanabilirsiniz.

   Yine de değerli geri bildiriminiz icin teşekkür ederiz.

   Cevapla
 • Merhaba, bazı makalelerde Form CP 575 veya 147c letter belgesi gerektiği yazılmış. Şirketimi sizin aracılığınız ile Kentucy eyaletinde kurdum ancak yukarıda ki belgeler bana verilmedi. Ayrıca pasaportum bulunmamakta, bunu yerine geçecek farklı bir belge(kimlik veya ehliyet) kabul edilir mi.

  Cevapla
  • Merhaba,

   O belgeler size registered agent tarafindan verilmez. Onlari IRS verir. Ein geldikten bir kac ay sonra irs tarafindan ss4 formuna yazdığınız posta adresinize gönderilir.

   Cevapla
   • Posta adresini aldığımız yer(Shipito) takip kodu olmadan postanın gelip gelmediğini takip edemediğini söyledi maalesef.

    Cevapla
    • Irs takip kodu göndermez sadece postalarlar ve bunu da hemen yapmıyorlar siraya alıp gönderiyor bunun posta şirketi veya bizlerle ilgisi yok IRS nin inisiyatifindedir. Ein ne zaman aldınız bilmiyorum ama bir süre daha bekleyip irs yi arayabilirsiniz bu sayede gönderip gondermedikleri ile ilgili sağlıklı bilgi edinilebilir.

     Banka hesabı acmak konusuna yorum yapmışsınız sanırım banka hesabı açacaksınız mercury bank cp575 istemiyor bilginiz olsun.

     Cevapla
 • Yaklaşık 2 ay önce bu sitedeki yazılara bakarak llc şirket kurdum ve geçen hafta ein numaram geldi mercury başvurusu yaptim pasaport isteniyor bilginiz olsun. Yaklaşık 3 iş gününde hesabimi açtılar. Bugün atm kartına basvurdum yaklasik 15 gün içinde geleceği söylendi.

  Mercury deneyimlerim şöyle, bir kaç soru icin mail gönderdim çok hızlı dönüş yapıyorlar, yüklenecek evraklar belli sorun çıkmıyor. Size tavsiyem atm kartınızı direk Türkiye adresinize isteyin Amerikadan tekrar Türkiye’ye gelmesi hem maliyetli hemde uzun sürüyor deniliyor o yüzden ben bu şekilde almayı düşünüyorum.

  Şirket kuracak ve banka hesabı açacak arkadaşlara tavsiye ederim süreç zor değil sadece ein beklemek sıkıcı oladar gerisi halloluyor.

  Cevapla
  • Tebrikler, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hayırlı uğurlu olsun.

   Cevapla
  • Merhaba, şirket mail adresi kısmına gmail, hotmail gibi bir mail mi yazdınız yoksa şirket mail adresi mi? Bir de web siteniz var mıydı? Bunu belirttiniz mi?

   Cevapla
   • Merhaba,

    Herhangi bir mail prosedürü yok ama takip edebileceğiniz bir şirket maili varsa daha ciddi ve güzel olur.

    Web sitesi cok cok onemli siteniz onlarin politikalarına uygun icerikte, ingilizce, tamamen faal ve hakkimizda iletişim, gizlilik, çerez politikaları, iade politikaları gibi sayfalarin olduğu bir site olmali.
    Türkçe sitelerden onay alamayan takipçiler oldu bu yüzden ingilizce olmasi önemli.
    Bu tür online bankalar yapilan işe gore yani web sitesine, amazonla uğraşıyorsaniz amazon magazaniza göre onay veriyor site veya onlarin istedikleri bir platform yoksa onay alamazsıniz.

    Bir de pasaport şartı var tabiki

    Cevapla
    • Ben tüm ticaretimi Amazon FBA olarak aktif bir şekilde yapıyorum. O zaman Amazon’daki mağazamın linkinide yazsam olur diye anladım. Yoksa kendime bir web sitesi yapıp ondan sonra başvuru yapacağım. Teşekkürler admin çok ilgilisiniz.

     Cevapla
     • Mercury kayıt ekraninda iş tipini seçerken “Amazon satıcisi” kategorisi karşınıza cikar oradan magaza linkinizi girebilirsiniz. Ama Mercury bank in kabul ettmedigi bir ürün kategorisi var midir bilmiyorum isterseniz aşağıdaki faq sayfasini bir inceleyin ya da amazon satici forumlarini araştırın çünkü Amazon mağazası ile daha once bizim ekipten bir başvuru deneyimi olan yok.

      https://mercury.com/faq

      Olur da reddedilirseniz ingilizce bir teknoloji veya yazılım hizmeti içeren bir site yapıp tekrar başvurun. Genelde teknoloji ve yazılım projelerini cok hızlı onayladiklari söyleniyor. Bu arada bizim ortak bir yazılım şirketimiz var o site ile geçmişte başvurmuştuk ve onaylanmıştı.

      Cevapla
      • Mercury ile görüştüm ve bir web sitemin olmadığını tüm ticaretimi Amazon FBA olarak yaptığımı belirttip yine de başvuru yapabilir miyim bir sorun olur mu diye sordum. Olmaz dediler ve başvuru yapmamı belirtiler. Ben de @hotmail adresimi girerek ve E-Commerce/Amazon seçerek yaptım. Herkese soruyorlar mı bilmiyorum ama bana neredeyse 10 adet soru sordular. Sorularda şu şekilde, “ürünlerinin hedef kitlesi nedir? “şirketin için bir yatırım aldın mı ya da sermayeni nasıl sağladın?” “ürün çeşitliliğini artırmayı hedefliyor musun?” gibi sorular. Ben hepsini doğru düzgün doldurdum. 3 gün sonra hesabımı açtılar. Web sitenizin olmasına gerek yok ama yaptığınız işi ve hedeflerini iyi ve gerçekçi bir şekilde açıklamalısınız. Sonrasında hesap açılıyor.

       Cevapla
 • Merhaba mercury bank başvurum reddedildi sebebini bilmiyorum yeniden başvuru yapabilir miyim?

  Yada direkt stripe hesabı açıp wise hesabına bağlayabilir miyim?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Hangi projeleri kabul edip etmemek bankanin inisiyatifinde başvurduğunuz web sitesi muhtemelen ya yetersiz, ya da bankanin politikalarini karşılamıyor olabilir. Baska bir web sitesi ile tekrar başvurabilirsiniz.

   Yine onaylanmaz ise, wise sorunsuz kullanabilirsiniz veya https://relayfi.com/ relayfi deneyebilirsiniz. Relayfi de mercury gibi dijital bankadir. Bu alternatiflerden biri muhakkak işinizi çözer ama belirttiğim gibi politikalara uymayan bir siteniz olabilir.

   Cevapla
   • Site URL eklemiştim ama sayfa boş olarak

    Yorumunuz için teşekkür ederim

    Cevapla
    • Rica ederim

     Bunlar dijital bankalar, E-ticaret amaçlı kullanılıyor zaten boş bir siteye stripe ta onay vermez bankada. Sitenizi kurup iletişim, çerez politikasi, hakkimizda, gizlilik gibi sayfalari tas tamam oluşturup yapmak istediğiniz iş ile ilgili icerikler veya ürünler ekleyin. Belirttiğim gibi ödeme ag geçitleri de onaylamaz bos veya politilara uymayan projeleri.

     Cevapla
 • Merhaba, Mercury Bank, Paypal Businessa bağlanabiliyor mu bilginiz var mı? Genelde herkes Bank of Amerika öneriyor o yüzden sordum.

  Cevapla
  • Bilgim yok ama mercury bank ta bir banka sonucta sorun teşkil edeceğini sanmam fakat insanlari BOA ya yönlendirme sebeplerinin altindaki amacı tahmin etmek cok zor değil.

   Cevapla
 • Merhaba, mercury bank bize IBAN mı veriyor yoksa routing number gibi amerikan numarası mı ? Birde mercury banka odeme alıcakken şirket ismiyle mi yoksa kendi ismimizle mi almamız gerekiyor ?

  Cevapla
  • Mercury amerikan hesabi verir routing number.

   Hesap actiktan sonra hesap bilgilerinize internet bankaciligi sisteminden ulasabilirsiniz bir ticari hesap aciyorlar llc sirketinizin uzerine açılıyor.

   Cevapla
 • Merhaba, Mercury Bank yerine transferwise’daki hesabımız amerikada açtığımız şirketin banka hesabı olabilir mi?
  Başka bir deyişle, stripe ödeme altyapısını kullanmak için Amerika’da şirket kuracağız. Şirketimizin banka hesabını transferwise’daki banka bilgilerini kullansak yeterli olur mu? Bunu stripe’a bakan tarafıyla sormuyorum. Resmi işler için soruyorum.

  Cevapla
  • Merhaba,

   TransferWise için iki tür hesap türü var birisi bireysel diğeri ise kurumsal hesap. Kurumsal hesap acarken TransferWise’a şirket bilgilerinizi girebilirsiniz (hesap açma aşamasında business seçmelisiniz) bu da şirketiniz adina bir ticari hesap oluştuğu anlamina geliyor.
   Eger şirketiniz uygun bulunursa 3 gün içinde hesabınız onaylanır. Fakat bunu ne amaçla kullanacksiniz bilemiyorum ama sizden bu hesap istendiğinde kabul görür mu o önemli. Örneğin stripe kabul ediyor.

   Detaylar burada: https://transferwise.com/tr/help/articles/2769792/dogrulanmak-icin-ne-gerekiyor

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

80$ + Diğer Ücretler

Danışmanlık Hizmetimiz başladı. 

Amerika'da şirket kurulumlarında bizden danışmanlık alabilirsiniz.