1. Anasayfa
 2. Amerikada Şirket
 3. New Mexico’da Şirket Kurmak ve Maliyetleri
0

New Mexico’da Şirket Kurmak ve Maliyetleri

New Mexico'da Şirket Kurmak ve Maliyetleri

New Mexico’ da Şirket Kurma (Ön bilgi)

Bu makalede New Mexico eyaletinde şirket kurma ve New Mexico’ da kurulacak şirketin maliyetlerini, en uygun fiyata bu işi nasıl başarabileceğinizi ve uygulamanız gereken adımları tüm detaylarıyla ele alıyoruz.

Türkiye’ de çok fazla bilinmeyen ve bu sebeple tercih edilmeyen şirket kurmak için aslında çok fazla elverişli olan bir diğer eyalet te New Mexico’ dır. New Mexico’ da yıllık franchise vergisi bulunmuyor bu sebeple yıllık masrafı çok çok düşüktür. Amerika’ da yaşamayan yabancılar New Mexico eyaletinde uzaktan şirket kurabilir.

New Mexico, daha az formalite, yabancı girişimciye kolaylık sağlayan ve gizliliğe önem veren bir eyalettir. Dropshiping, online pazarlama, dijital ürün -hizmet satışı gibi girişimciler için son zamanlarda ABD dışı yabancılar için daha çok tercih edilmeye başlandı.

Bir registered agent belirleyip New Mexico’ da bir kaç gün içinde şirketinizi kurup yeni işinize başlayabilirsiniz.

Şirket kurma süreci, seçtiğiniz Registered Agent’ a ve web sitesindeki adımlara göre değişir. Onun dışında süreçler hemen hemen aynıdır. Sadece her eyalete göre kurulum ve yıllık maliyetler değişiklik gösterir. Aynı zamanda Registered Agent fiyatları da kuruluma ekleyeceğiniz özelliklere ve seçtiğiniz firmaya göre farklılık gösterir.

Maliyetler

New Mexico eyaletinde tek sahipli (ortaksız – hissesiz) LLC Şirket Kurulum Fiyatları

HizmetFiyatTek Seferlik ÖdemeYıllık Ödeme
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel50$-
Yıllık Franchise Vergisi0$--
Aylık Vergi Beyanı0$--
Amerika’ da Sanal Telefon Numarası (Aylık)25$
*EIN (Kendiniz ücretsiz alabilirsiniz fakat dışarıdan hizmet alırsanız ücretlidir)200$ (Ortalama)-
***Amerika’ da Sanal Adres Bedeli0$--
**Registered Agent Şirket Kurulum Hizmeti89$-
Banka Hesabı Açmak0$--
Stripe Hesabı Açmak (Kredi Kartı ile Ödeme Almak)0$--
**Registered Agent Yıllık Hizmet Bedeli (Adres dahildir)99$
Toplam:141$119$

Registered Agent Seçimi

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde bir Registere Agent üzerinden hizmet almak mecburiyetindesiniz. Bu durumda bir kaç seçenek var ve her Registered Agent, farklı fiyatlar ve hizmetler sunuyor

Size önereceğim en güvenilir firmaların listesi ve fiyatları aşağıdadır. Ayrıca her Registered Agent için ayrı ayrı inceleme yazıları için firma isimlerinin üzerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz

Yıllık hizmet bedeli ve şirket kurulum bedeli  Inc Authority baz alınarak hesaplanmıştır. IncAuthority ilk yıl Registered Agent bedeli almaz sadece 89$ lık şirket sözleşmesi ücreti ödersiniz. Sonraki her yıl için  Registered Agent bedeli 99$ tahsil edilir. Farklı bir Registered Agent seçtiğinizde fiyatlar değişecektir. Tablonun altında Registered Agent firmalarının fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

* EIN, IRS üzerinden ücretsiz olarak herkese verilen bir numaradır. SS4 denilen bir form ile kendiniz doldurup IRS’ ye iletebilirsiniz. Bu yazıda detaylı bir şekilde anlattım. Ücretsiz bir yöntem için ekstra ödeme yapmaya gerek yok.

** Yıllık hizmet bedeli ve şirket kurulum bedeli Inc Authority baz alınarak hesaplanmıştır.  Farklı bir Registered Agent seçtiğinizde fiyatlar değişecektir. Tablonun altında Registered Agent firmalarının fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

*** Amerika’ da sanal adres çoğu Registered Agent paketinde bulunmaz. Nortwest Registered Agent üzerinden hizmet aldığınızda adres pakete dahildir ve yıllık ekstra adres bedeli ödemeniz gerekmez. Amerika’da Sanal Adres Veren Firmalar yazısında farklı ekonomik çözümler bulunuyor.

New Mexico’da bir LLC nasıl Kurulur? Adımlar

Sıralamaya uygun gitmenizi tavsiye ederim adım adım bu süreçleri uygulayabilirsiniz. New Mexico’ da  şirket kurmanın diğer eyaletlerden hiç bir farkı bulunmuyor.

Inc Authority ile Amerika’ da Şirket Kurmak rehberinde de Kentucky eyaleti için şirket kurma adımlarını anlattım. Eyalet seçimi adımında, New Mexico seçerek kuruluma devam edebilirsiniz. Sadece maliyetler değişir süreç aynıdır.

 1. Öncelikle şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan isimler seçtiğiniz isimle aynı olabilir. Bu yüzden buradan bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin. Ayrıca LLC Şirket için İsmi Seçme rehberine göz atabilirsiniz.
 2. ABD’ de bir sanal telefon numarası edinin. Bunu bir sonraki adımdan önce yapmanız lazım çünkü şirket başvurusunda ihtiyacınız olacak. Sanal numara için Zadarma kullanıyorum tavsiye ederim. Aylık 2 ya da 3$  Bu linkten Zadarma‘ ya  bir hesap açın ve mobil uygulamalarını yükleyerek kullanmaya başlayın. Bütçenize göre başka sanal numara hizmetlerini de kullanabilirsiniz.
 3. Bir Registered Agent seçin. Web sitemizde hangisini seçeceğinize dair bir çok bilgi ve fiyatlandırmaları mevcuttur
 4. Registereed Agent seçtikten sonra seçtiğiniz şirketin web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

LLC şirketin onay süresi New Mexico eyaleti için 1 hafta sürebiliyor. Bazen daha erken de işlemler tamamlanabilir. Fakat daha hızlı kurulum istiyorsanız ve aceleniz varsa Registered Agent’a ekstra ödeme yaparak süreci kısaltabilirsiniz.

Kurulum sürecini başlattıktan sonra Registered Agent tüm süreci ilerletecektir. Ekstra bir durum olduğunda Registered Agent size ulaşacaktır.

Kurulum sürecinde Registered Agent web sitesine kaydolurken aktif kullandığınız bir mail adresi tanımlayın. Ekstra durumlarda veya genel bilgilendirmelerde size bu mail adresinden ulaşacaklar.

New Mexico eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kuruluş belgelerinizi Registered Agent web sitesindeki üye panelinizden dijital olarak indirebilirsiniz.
 • Şirket kurulup belgeleri (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN isterseniz şirket kurulum aşamasında ekstra ücret ödeyerek alabilirsiniz veya kendiniz SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Buradaki rehberden faydalanarak ücretsiz EIN alabiilrsiniz.
 • New Mexico’ da LLC için yıllık eyalet vergisi (Franchise Tax) yoktur.
 • Form 5472′ yi her yıl doldurup IRS’ ye faxlayın (Ücretsiz) Bu sayede yasal yükümlülüklerinizden ve vergi ile ilgili sorunlardan korunmuş olursunuz. Buraya bkz.

Ayrıca bu özel rehber dikkatinizi çekebilir.

 • Özel yöntem ve indirim sayesinde Kentucky eyaletinde her şey dahil 150$ dolara LLC şirketinizi kurmak için bu rehberi okumanızı tavsiye ederim. Eyalet seçimini değiştirip aynı adımlarla şirketinizi bu Agent ile kurabilirsiniz.
Yazıya puan vermek ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü