1. Anasayfa
 2. Amerikada Şirket
 3. Wyoming’de Şirket Kurmak ve Maliyetleri
2 Yorum

Wyoming’de Şirket Kurmak ve Maliyetleri

Wyoming'de Şirket Kurmak ve Maliyetleri

Wyoming’ de Şirket Kurma (Ön bilgi)

Bu makalede Wyoming eyaletinde şirket kurma ve Wyoming’ de kurulacak şirketin maliyetlerini, en uygun fiyata bu işi nasıl başarabileceğinizi ve uygulamanız gereken adımları tüm detaylarıyla ele alıyoruz.

Wyoming eyaleti LLC şirket kurmak için özellikle düşük yıllık franchise vergisi sebebiyle yabancı girişimcilerin ilgisini çeken bir eyalettir. Amerika’ da yaşamayan yabancılar Wyoming eyaletinde uzaktan şirket kurabilir.

Wyoming, daha az formalite, gizlilik ve özellikle en iyi varlık koruma sistemine sahip bir eyalettir. Dropshiping, online pazarlama, dijital ürün -hizmet satışı gibi girişimciler için son zamanlarda daha çok tercih edilmektedir.

Bir registered agent belirleyip Wyoming’ de bir kaç gün içinde şirketinizi kurup yeni işinize başlayabilirsiniz.

Şirket kurma süreci, seçtiğiniz Registered Agent’ a ve web sitesindeki adımlara göre değişir. Onun dışında süreçler hemen hemen aynıdır. Sadece her eyalete göre kurulum ve yıllık maliyetler değişiklik gösterir. Aynı zamanda Registered Agent fiyatları da kuruluma ekleyeceğiniz özelliklere ve seçtiğiniz firmaya göre farklılık gösterir.

Maliyetler

Wyoming eyaletinde tek sahipli (ortaksız – hissesiz) LLC Şirket Kurulum Fiyatları

HizmetFiyatTek Seferlik ÖdemeYıllık Ödeme
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel100$-
Yıllık Franchise Vergisi50$-
Aylık Vergi Beyanı0$--
Amerika’ da Sanal Telefon Numarası (Aylık)2$
*EIN (Kendiniz ücretsiz alabilirsiniz fakat dışarıdan hizmet alırsanız ücretlidir)200$ (Ortalama)-
***Amerika’ da Sanal Adres Bedeli0$--
**Registered Agent Şirket Kurulum Hizmeti89$-
Banka Hesabı Açmak0$--
Stripe Hesabı Açmak (Kredi Kartı ile Ödeme Almak)0$--
**Registered Agent Yıllık Hizmet Bedeli (Adres dahildir)99$
Toplam:191$169$

Registered Agent Seçimi

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde bir Registere Agent üzerinden hizmet almak mecburiyetindesiniz. Bu durumda bir kaç seçenek var ve her Registered Agent, farklı fiyatlar ve hizmetler sunuyor

Size önereceğim en güvenilir firmaların listesi ve fiyatları aşağıdadır. Ayrıca her Registered Agent için ayrı ayrı inceleme yazıları için firma isimlerinin üzerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz

Yıllık hizmet bedeli ve şirket kurulum bedeli  Inc Authority baz alınarak hesaplanmıştır. IncAuthority ilk yıl Registered Agent bedeli almaz sadece 89$ lık şirket sözleşmesi ücreti ödersiniz. Sonraki her yıl için  Registered Agent bedeli 99$ tahsil edilir. Farklı bir Registered Agent seçtiğinizde fiyatlar değişecektir. Tablonun altında Registered Agent firmalarının fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

* EIN, IRS üzerinden ücretsiz olarak herkese verilen bir numaradır. SS4 denilen bir form ile kendiniz doldurup IRS’ ye iletebilirsiniz. Bu yazıda detaylı bir şekilde anlattım. Ücretsiz bir yöntem için ekstra ödeme yapmaya gerek yok. Eğer kendiniz almak isterseniz, bu bedeli toplam hesaptan düşün.

** Yıllık hizmet bedeli ve şirket kurulum bedeli Inc Authority baz alınarak hesaplanmıştır.  Farklı bir Registered Agent seçtiğinizde fiyatlar değişecektir. Tablonun altında Registered Agent firmalarının fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

*** Amerika’ da sanal adres çoğu Registered Agent paketinde bulunmaz. Nortwest Registered Agent üzerinden hizmet aldığınızda adres pakete dahildir ve yıllık ekstra adres bedeli ödemeniz gerekmez. Amerika’da Sanal Adres Veren Firmalar yazısında farklı ekonomik çözümler bulunuyor.

Wyoming’de bir LLC nasıl Kurulur? Adımlar

Sıralamaya uygun gitmenizi tavsiye ederim adım adım bu süreçleri uygulayabilirsiniz.

Inc Authority ile Wyoming’de Şirket Kurmak yazısında adım adım kurulumu anlattım adım adım uygulayabilirsiniz.

 1. Öncelikle şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan isimler seçtiğiniz isimle aynı olabilir. Bu yüzden buradan bir arama ve isim kontrolü gerçekleştirin. Ayrıca LLC Şirket için İsmi Seçme rehberine göz atabilirsiniz.
  • Şirket adı şunları içerebilir : Limited Liability Company, LLC, L.L.C, Limited Company, LC, L.C., Ltd., Ltd. Liability Company, Ltd. Liability Co, Limited Liability Co.,
 2. ABD’ de bir sanal telefon numarası edinin. Bunu bir sonraki adımdan önce yapmanız lazım çünkü şirket başvurusunda ihtiyacınız olacak. Sanal numara için Zadarma kullanıyorum tavsiye ederim. Aylık 2 ya da 3$  Bu linkten Zadarma‘ ya  bir hesap açın ve mobil uygulamalarını yükleyerek kullanmaya başlayın.
 3. Bir Registered Agent seçin. Burada hangisini seçeceğinize dair bir çok bilgi ve fiyatlandırmaları mevcuttur
 4. Registereed Agent seçtikten sonra seçtiğiniz şirketin web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

LLC şirketin onay süresi Wyoming eyaleti için 1 hafta sürebiliyor. Bazen daha erken de işlemler tamamlanabilir. Fakat daha hızlı kurulum istiyorsanız ve aceleniz varsa Registered Agent’a ekstra ödeme yaparak süreci 1,2 güne indirebiliyorsunuz.

Kurulum sürecini başlattıktan sonra sizden dijital olarak bazı belgeler imzalanmanız istenecektir. Bunları dijital yolla imzalayabilirsiniz. Ekstra bir durum olduğunda Registered Agent size ulaşacaktır.

Kurulum sürecinde Registered Agent web sitesine kaydolurken aktif kullandığınız bir mail adresi tanımlayın. Ekstra durumlarda veya genel bilgilendirmelerde size bu mail adresinden ulaşacaklar.

Wyoming eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kuruluş belgelerinizi Registered Agent web sitesindeki üye panelinizden dijital olarak indirebilirsiniz.
 • Şirket kuruluş belgeleri (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN isterseniz şirket kurulum aşamasında ekstra ücret ödeyerek alabilirsiniz veya kendiniz SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz.
 • Kurulum sonrası LLC’nizin sağlığını sürdürebilmek için her yıl Eyalet vergisi (Franchise Tax 50$) ödeyin

Ayrıca bu özel rehberler’ de dikkatinizi çekebilir.

 • Özel yöntem ve indirim sayesinde Kentucky eyaletinde her şey dahil 150$ dolara LLC şirketinizi kurmak için bu rehberi okumanızı tavsiye ederim.
Yazıya puan vermek ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü