59 Yorum

Amerika’da 55$’a Şirket Kurmak

Amerikada 55$ Şirket kurmak

Blogumuzdaki yöntemler sayesinde bir çok girişimci Amerika’da şirketini kurup, EIN (federal vergi numarası) alıp, banka hesaplarını açtı ve stripe onaylarını aldılar. Burada bir çok gerçek müşteri yorumları ve deneyimleri bulunuyor, ayrıca bakabilirsiniz.

Bu yazıda bir projemiz için 55$ harcayarak (stripe ödeme alma amacıyla) kurduğumuz bir Kentucky şirketinin süreçlerinden bahsedeceğim. Şirket, başvuru yaptıktan sonra araya hafta sonu girmesine rağmen 6 günde kuruldu. Bunun nasıl olduğunu kanıtlarıyla, ekran görüntüleriyle bu yazıda sizlerle paylaşacağım.

Stripe için kurduğumuz bu şirket üzerine bir banka hesabı (veya Wise ta olabilir henüz karar vermedim ) açarak ödeme alabileceğim fakat stripe için kurulduğu yanlış anlaşılmasın, bu gerçek bir Amerikan Kentucky şirketi. Yani tüm ticari faaliyetlerinizde kullanabilirsiniz.

Şimdi bu sürecin nasıl yürüdüğüne adım adım uygulamalı olarak bakalım.

55 Dolara Şirket Kurulur Mu?

Evet kuruluyor çünkü Incfile acentesi ilk yıl kayıt acentesi bedelini almadığı için ve kuruluma da ekstra ücret istemediğinden dolayı bizim için eyalete dosyalamamızı yapıyorlar. Bu sayede 40 dolar eyalet bedeli + 15 dolar adres toplamda 55$ a şirket kuruluyor.

Kentucky’de 55$’a Şirket Kurmak

Geçenlerde yeni bir proje için Kentucky eyaletinde yeni bir LLC şirket kurduk. Kuruluma, operating agreement i dahil etmedik ve kendimiz oluşturmayı seçtik. Sadece eyalet ücretini ödeyerek Incfile ile bir kaç gün içinde şirketimiz kuruldu.

amerikada 55 dolara sirket kurmak 19 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

Başka Bir eyalet Seçebilir Miyim?

Evet seçebilirsiniz şirketinizi illaki Kentucky’de kurma zorunluluğunuz yok. Incfile veya başka bir acente ile şirket kurma adımlarını uygularken eyalet seçimi kısmında başka bir eyalet seçebiliyorsunuz.  Amazon için genelde Wyoming eyaletinde şirket kurmak tercih ediliyor. Wyoming vergi bakımından bir çok avantaja sahip fakat diğer bir avantajı da özellikle Amazon tedarikçileri bu eyalette kurulan şirketlere daha az prosedür uygulamakta ve aldığını resale certificate belgesine daha çok değer vermektedir. Bu bilgiyi Amazon ile uğraşan bir çok e-ticaret girişimcisi geçmişte yaşadıkları deneyimlerine dayanarak söylüyor. Bu resale certificate ile ilgili detaylı bilgiye ve nasıl alınacağı konusuna ayrıca bu yazıdan bakabilirsiniz. Şirketi kurup EIN aldıktan sonra genellikle Amazoncuların yaptığı ilk iş bu sertifikayı almak oluyor bu yüzden burada kısa bir bilgi vermek istedim.

15 Dolara Şirket İçin Posta Adresi Edinin

Şirket kurulumunda adres gösterebileceğiniz, noter onayı, USPS Form 1583 vs. istemeyen ve tek seferlik bir ödeme ile (15$) ömür boyu kullanabileceğiniz bir posta yönlendirme hizmetine sunan şirket wyomingmailforwarding.com ‘dur

Posta adresinin şirketin kurulacağı eyalette olması gerekmiyor, böyle bir şart yok yani Kentucky’de bir şirket kurarken posta adresiniz Wyoming’de olabiliyor, ya da tam tersi de olabilir. Özetle, şirket açacağınız eyalette adres aramak gibi bir çabanız olmasın.

Bu şirketi kurarken adres olarak Wyomingmailforwarding.com şirketini tercih ettim. Çünkü gelen postaları anında tarayıp panele yüklüyorlar. İlk bir kaç postayı ücretsiz tarıyorlar sonrası posta başına ücretlendiriliyor. Zaten EIN mektubu ve bir kaç evrak dışında pek posta geldiğini görmedik şu ana dek

Bu kurulumda benim gibi siz de Wyoming mail forwarding’i tercih ettiyseniz öncelikle bu güvenilir şirketten 15$ karşılığında bir posta adresi alarak işe başlamak gerekiyor.

15$’a Posta Yönlendirmesi için Adres Almak yazısındaki adımları uygulayarak şirketiniz için bir posta adresi temin ediyorsunuz. Ben, ilk olarak bu şirketten hesap açarak işe koyuldum.

Wyoming mail forwarding den posta adresinizi alıp benzersiz (size özel) suit numaranız mail ile tarafınıza ulaştıktan sonra kuruluma başlayabilirsiniz. (Bu önemli bir adım, genelde 1 gün sonra akşam saatlerinde mail geliyor bunun sebebi saat farkından dolayı. Maili alıp süit numarasını edindikten sonra şirket kurulum adımlarına geçmenizi tavsiye ederim lütfen acele etmeyin)

Amerika Telefonu Gerekiyor Mu?

Aslında gerekli ama şirket kurarken değil. Şirketi kurduktan sonra Stripe veya banka hesabı açarken bir USA telefonu gerekiyor ama kurulum aşamasında değil. Incfile kayıt ekranında +90 seçeneği sunuyor yani TR numaranızı girebilirsiniz devlette herhangi bir kayıtta görünmüyor telefon numarası.

Ben bu aşamada TR cep numaranı yazdım. İllaki de bir USA telefon numaram olsun diyorsanız Zadarma, Skaype, Talku veya Sonetel gibi alternatifleri değerlendirip bir tane numara edinebilirsiniz. Zadarma, ve Sonetel aylık 2 dolara size bir USA numarası sağlar zadarma SMS alır ve hızlı aktif olur (kimliği yükler yüklemez) sonetel adres teyidi ister. Dediğim gibi isteseniz bir tane telefon alın bulunsun aktivasyonu beklemeye gerek numaranız sonra aktif olur hemen gerekli değil.

IncFile’ ile Kuruluma Başlayın

Incfile LLC kurulumunu ücretsiz olarak yapan ve ilk yıl acente bedeli tahsil etmeyen, işlemleri oldukça hızlı yapan bir şirkettir. Genelde 3-5 gün içinde LLC şirketleri kurarlar. Incfile ile son zamanlarda çok fazla şirket kurulumuna danışmanlık ettik hiç bir sorun yaşamadık ayrıca panelden tüm süreci takip edebiliyorsunuz. Incfile ile ilgili daha derinlemesine bilgiye sahip olmak isterseniz IncFile LLC Kurulum Hizmeti İncelemesi yazısına bakmanızı öneririm.

Bir posta adresi (opsiyonel olarak telefon numarası) temin ettikten sonra kurulum için kayıt aşamalarına başlayabilirsiniz.

İlk olarak IncFile web sitesine bu linkten giriş yapıp ana sayfadaki “Start my business” butonunu tıklayın.

Amerikada şirket açma

Sonraki sayfada, işletme türünü ve LLC’yi oluşturmak istediğiniz eyaleti seçebilirsiniz.

 • Entitty type olarak LLC, State of formation (eyalet) olarak Kentucky seçiyoruz ardından Save and continue düğmesine basarak devam ediyoruz. Bu aşamada eyaleti Wyoming veya başka bir eyalet de seçebilirsiniz sonrasındaki adımlar ve süreç birebir aynıdır

amerikada sirket acma 2 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

Eyalet ve şirket tipi seçtikten sonra hemen sayfanın alt kısmında seçmeniz gereken 3 ayrı paket görürsünüz. Bu paketlerin içerikleri ek hizmetlere göre farklılık gösterir. Bu kurulumda ücretsiz olan Silver paket seçeceğiz fakat siz bütçenize göre diğer paketleri de seçebilirsiniz.

Silver pakette sadece eyalete dosyalanacak bedeli ödersiniz kurulum ve acente bedeli ücretsizdir.

 • amerikada sirket acma 3 Amerika'da 55$'a Şirket KurmakBu adımda işletme sahibinin yani sizin iletişim bilgilerini ve şirketinizin posta adresini girmemiz isteniyor. Contact person kısmına Ad, soyad, e-posta ve Türkiye telefonunuzu girip Mailing Address kısmına ise Wyomingmailforwarding.com dan aldığınız adresi doğru bir şekilde girin burası şirket adresiniz olacak. Ad soyad kısmında Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin. Ardından Next ile bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

amerikada sirket acma 4 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • Bu adımda şirket kurulumunu hızlandırmak isteyip istemediğiniz soruluyor. 3 weeks seçeneğini seçip devam edebilirsiniz. Süreç 5-6 günde tamamlanır fakat 50$ ödeyerek bu süreci 2 güne düşürebiliyorsunuz bu opsiyonu seçtiğimiz kurulumlarda aynı gün kurulum yaptıkları zamanlar da oldu bilginiz olsun.  Seçim yapıp next ile bir sonraki adıma geçebilirsiniz.amerikada sirket acma 6 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak
 • Company Information : Bu adım oldukça önemlidir. LLC şirketinizin detaylarını girmemiz isteniyor. Şirketiniz için bir ad yazıp (bu yazıda isim seçme prosedürleri var bakarsanız iyi olur)
 • Kentucky eyalet web sitesinden (bu linkte) şirketiniz için düşündüğünüz adı aratın, daha önce kullanılmadıysa kullanabilirsiniz.
 • Wyoming de şirket kuracaksanız Wyoming eyalet web sitesinden (bu linkte) şirketiniz için düşündüğünüz adı aratın, daha önce kullanılmadıysa kullanabilirsiniz.
 • İsim belirledikten sonra, açıklama kısmına Online business e-commerce veya Digital Services yazabilirsiniz. Aşağıdaki gibi ilgili alanları doldurun.
 • Company Address Information : Bu kısımda ise şirketinizin posta adresini yazmanız isteniyor. Daha önce bunu iletişim kısmına girdiğimiz için kutucuğu işaretleyerek aynı adresi bu alana ekleyebiliriz.
 • Ardından Next’e tıklayarak devam edebilirsiniz.

amerikada sirket acma 7 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • Premium Service Package: Bu adımda size premium servis paketi için bir seçenek sunuyorlar. İçeriğinde EIN, ve Operating Agreement gibi bir kaç seçenek var. Almak istemiyorsanız (gerekli değil) alttaki No thanks, I will pass on this opportunity seçeneği ile atlayıp sonraki adıma geçebilirsiniz.

amerikada sirket acma 9 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

Bu adımda girdiğiniz bilgileri doğrulamanız isteniyor. LLC’yi tek üyeli seçtiğimiz için 1. üyenin yani sizin adınız ve şirket adresi kayıtlara geçirilecek. Ownership kısmı 100% kalacak çünkü şirketin %100 üne sahipsiniz. Üst kısımdaki iki adet kutucuğu tıklayıp NEXT butonu ile bir sonraki adıma geçebilirsiniz.   amerikada sirket acma 10 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • Registered Agent Information: Bu kısımda Incfile’ı 1 yıllık registered agent olarak atayacağımızı belirten seçeneği işaretliyoruz. İlk yıl ücret almıyorlar fakat sonraki yıllar 119$ bedel ödeyeceğimizi hatırlatıyor. Seçeneği işaretleyip Next ile bir sonraki aşamaya geçebiliriz.
 • amerikada sirket acma 12 Amerika'da 55$'a Şirket KurmakBu adımda EIN numarasını sizin için alabileceklerini belirtiyorlar. Bunun için bir seçenek sunulmuş. 70$ ödeme yaparak EIN’i sizin için almalarını isteyebilirsiniz ben bunu kendim dolduracağım için 70 dolar ödemek istemedim. EIN (Federal vergi kimlik numarası) devlet tarafından ücretsiz verilen bir numaradır.  Amerika’ dan EIN Numarası Almak rehberindeki adımları uygularsanız formunuzu doldurup kendiniz de başvuru yapabilirsiniz. Fakat bunlarla uğraşmak ve her ay fax ücreti ödemek istemiyorsanız, bizden 29$ karşılığında bu linkten EIN Hizmeti alabilirsiniz.
 • No seçip bir sonraki adıma geçiyoruz.

amerikada sirket acma 13 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • Banka çözümü için Bank Of America opsiyonu sunulmuş fakat bu bankaya Amerika’ya gitmeden hesap açılamıyor. Yani ABD de ikamet edenler için bir çözüm olduğu için No seçeneğini seçip bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

amerikada sirket acma 14 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • Şirket kurulum belgesini 25$ karşılığında posta adresine gönderebiliyorlar. Biz dijital olarak teslim alma (Electronic delivery) seçeneğini seçerek bir sonraki adıma geçiyoruz.amerikada sirket acma 15 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak
 • Vergi danışmanı ile ücretsiz bir online toplantı isterseniz bu seçeneği işaretleyebilirsiniz. İlgilenmediğimizi belirten seçeneği işaretleyerek devam ediyoruz.

amerikada sirket acma 16 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • İşletme lisansı isteyip istemediğimiz soruluyor. Lisans gerektiren bir iş yapmayacağımız için No Tahnks seçerek devam ediyoruz.

amerikada sirket acma 17 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • Ödeme öncesi son aşama. Burada bir özet sunuluyor ödeme öncesi son kontrolleri yaparak bir sonraki adım olan ödeme adımına geçiyoruz.

amerikada sirket acma 19 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • Ödeme adımında ülke olarak Türkiye seçin ve Türkiye deki adresinizi girin bu kısım faturalandırma için. Kart üzerindeki ad soyad kısmını, kart numaranızı girerek kentucky için 40$ ödeme yapabilirsiniz.
 • Dikkat : Eğer başkasına ait bir kart ile şirketi kuruyorsanız size bu kartın şirket sahibi adına olmadığı konusunda bir mail gönderirler. Kartın size ait olup olmadığını bir kimlik fotoğrafı ve kartın son dört hanesine ait yan yana fotoğraf çekip teyidini isterler. Eğer kart size ait değilse yani başkasına ait bir kart ile şirketi kuruyorsanız sanal kart kullanmayın çünkü bu kartın sahibini kart ve kimlik fotosu ile doğrulamanız istendiğinde bunu sağlayamazsanız sipariş iptal edilir.

amerikada sirket acma 20 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

Şirket Kuruldu, Şimdi Sırada Ne Var?

Ödemeyi yaptıktan sonra size bir sipariş maili geliyor ve işleme alınıyor.

 • Ödemeyi yaptıktan sonra siparişinizin alındığına teşekkürler sayfasına yönleneceksiniz. Ayrıca kurulumu takip edebileceğiniz bir de müşteri paneli erişimine aynı sayfadan ulaşabileceksiniz.
 • Aşağıdaki gibi bir paneliniz olacak. Şirket başvurusu yaptıktan sonra işlem pending (beklemede) olarak görünür. Bir kaç gün içinde kurulum tamamlanır ve statüsü Active / Good olarak değişir.

panel Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • Şirket kurulduktan sonra şirket kuruluş (formasyon) belgelerinizi panelden indirebilirsiniz. Aşağıdaki panel örneğindeki gibi status kısmı kurulumdan sonra Active/Good Standing olarak değişti

incfile sirket kuruldu panel Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

 • Statüsü aktif olan şirketinizin kurulum evraklarını yine panelinizden indirebilirsiniz. Herhangi bir evrak imzalamanıza gerek yok.

incfile panel kurulum formasyon belgeleri Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

-Kurulumu 15 Nisan perşembe akşamı başlattım

Sipariş verdikten tam 6 gün sonra (2 gün hafta sonu arası vardı yani 4 gün) şirket kuruluş maili geldi.

Sonra eyalet web sitesine girip şirket adımı arattım. Aslında şirketi 19 Nisanda kurmuşlar 🙂

amerikada 55 dolara sirket kurmak 19 Amerika'da 55$'a Şirket Kurmak

“Bu belge örnektir”

Sonuç:

Şirket kurulumu 4 günde tamamlandı. Sonrasında hemen EIN için SS4 formunu doldurdum, şirket belgesini eyalet web sitesinden indirdim ve doldurduğum SS4 formu ile birlikte iki sayfa şeklinde IRS ye faksladım.

21 Nisanda faksladığım EIN bakalım ne kadar sürede gelecek. Gelir gelmez bu yazı altında paylaşacağım.

Güncelleme : EIN 6 Haziranda IRS den mektup şeklinde posta adresine ulaştı. Başvuru sonrasında önce faks yoluyla EIN geliyordu artık faks göndermiyorlar direk olarak EIN mektubunu posta adresine gönderiyorlar. Aşağıdaki gibi CP575 adında bir EIN mektubu IRS den geldi

ein Amerika'da 55$'a Şirket KurmakHatta EIN geldiğinde bu şirket için bir banka hesabı ve Stripe hesabı da oluşturacağım detayları bu yazı altından takip edebilirsiniz.

Güncelleme : Mercurybank hesabı, Wise ve Stipe hesabı 10 Haziranda bu şirket için açıldı ve başarılı bir şekilde onaylandı

Eğer isterseniz siz de bu yöntemi kullanarak 55$’a bir Kentucky şirketi (Adres dahil) kurabilirsiniz.

Şirket kuracaklara şimdiden bol şanslar dilerim.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

59 Yorum. Yeni Yorum

 • Incfile ile wyoming de sirketimi kurdum sayenizde. Toplamda 4 gün içinde dosyaladilar cok hızlı işleme aldılar. Incfile musteri paneli oldukça iyi adamlar şirket yönetimi için her şeyi düşünmüşler vergi, domain, web sitesi herseyi panelden idare edebiliyorsunuz. Kuracak arkadaşlara tavsiye edebilirim gözü kapalı guvenebilirler.

  Startupsole ye böyle bir kolaylığı bizlere sağladığı için cok teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  • Hayırlı olsun şirketiniz evet incfile oldukça müşteri dostu ve güvenilir bir acente süreçleri de oldukça hizli. Ekstra hızlandırma paketi eklediğinizde aynı gün şirket kuruyorlar. Almazsanız da hizli işlem yapıyorlar zaten.

   Cevapla
 • Önce şirketi kurup sonra e2 ye başvurma şansımız var(şirketin bir düzene oturması için) mı yoksa aynı tarihlerde mi yapmamız gerekir. teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Merhaba

   Vize sistemleri ile ilgili cok vilgi sahibi değiliz fakat mantik olarak önce Abd de bir varlığınız (şirket) olmalı ki bu varligi göstererek basvuru yapilmasi gerekir. Yoksa aynı tarihte bas vursanız daha olmayan bir varlığa bas vurmus olacaksınız.

   Cevapla
 • Merhaba,

  Ben ödeme yapamıyorum.Kredi kartı bilgilerimi giriyorum( sanal ve normal 2 sini de denedim.) Ama sonuç aynı.İşin garip tarafı kredi karı provizyonda duruyor ödeme.

  AVS uyuşmazlığı nedeniyle işlem reddedildi. Verilen adres kart sahibinin fatura adresiyle eşleşmiyor.

  Bu yüzden hata veriyor.Başına gelen oldu mu acaba?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Daha önce bir takipçimizin de başına geldi kartı yurt dışına açık olmasina rağmen cekilemedi.

   Kart adres uyuşmazlığı (avs) bazi ödeme ağ gecitlerinde adres uyuşmazlığı sorunu ile geri dönüyor özellikle yurt dışı alimlarda.
   Provizyonda ki işlem zaten silinir muhtemelen 24 saat sonra kaybolacak orada sorun yok.

   Baska kartiniz yoksa inc authority den zorlamayın onun yerine buradan https://startupsole.com/go/incfile/ ile kurulum yapın. Fiyat ve hizmet olarak birebir aynidir bu acente.

   Iyi aksamlar.

   Cevapla
 • Bende incauthority acentesi ile wyoming şirketimi kurdum. Kafamda cok fazla soru vardi kararsızdim ama Startupsole ekibi bu surecte mail üzerinden bana gereğinden fazla destek oldular sağolsunlar.
  Kendilerine teşekkür ederim başarılar dilerim 🙂

  Cevapla
  • Rica ederiz Esin hanım destek isteyen herkese vakit buldukça yardımcı olmaya çalışıyoruz. Faydalı olması sevindirici şirketiniz hayırlı olsun bol şanslar, bol kazançlar.

   Cevapla
 • ABD’de kurduğumuz şirket icin calisamazsiniz diyorlar bu Türkiye’de kaldığımız senaryoda da geçerli midir?

  Cevapla
  • Çalışamazsınız derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? Şirkette kayıtlı işçi/personel olarak çalışmayı mı kastediyorsunuz?

   Cevapla
   • vize olmadan calisamazsiniz gibi bir şey gördüm çoğu yerde sadece şirket kurup eleman alırsınız o çalışır diyorlardı ama Türkiye’de yaşarken mi ABD’de yaşarken mi geçerli onu bilmiyorum

    Cevapla
    • Türkiye’de yaşarken ABD de bir şirket açarsanız o şirket size ABD yaşamak için bir Vize fırsatı sunmaz. Eleman alma konusu şöyle, TR’de de yaşasanız ABD’de de yaşasanız fark etmez şirketinize bir veya bir çok sigortalı çalışan alıp istihdam edebilirsiniz fakat çalışanların sosyal güvenlik numarası olması (yeşil kartlı, geçici çalışma vizeli veya ABD vatandaşı olanlara sosyal güvenlik numarası sağlanır) zorunludur. Başka bir ülkenin vatandaşını ABD de bir sosyal güvenlik numarası yok ise ABD deki bir LLC ye işçi olarak alamazsınız.

     Cevapla
 • Merhaba, aynı yolu kullanarak Shopify mağazası için bir şirket kurmak istiyorum. Kuracağım şirketle ve aldığım sanal telefon numarası ile paypal’da business hesabı açabilir miyim?

  Cevapla
  • Merhaba,
   Bu yöntemle şirket kurup kredi karti ile odeme almaya başlayan bir cok shopify dropshipping girişimcisi var. Fakat paypal icin durum farklı cunku business hesap açarken sizden itin numarasi isterler ayrica abd deki sirketinizin adresini bir belge ile dogrulamaniz istenir.

   Eğer adresinizi bir fatura ile dogrulayabilirseniz( bu sistemle olmuyor) ve itin numarasi alirsaniz paypal açabilirsiniz.

   Cevapla
 • Inc authority ile bugün wyoming
  de şirket kurdum evraklar ne zaman geliyor ortalama? Kaç gun sürer acaba.. kurulum sonrası ein hizmetini sizden alabiliyor muyum

  Cevapla
  • Hayırlı olsun, kurulumu 4 veya 5 günde tamamlayıp işlemler biter bitmez evrakları mail ile gonderirler yani en fazla hafta bitmeden işlemler bitmiş olur.

   Şirketiniz eyalet sitesinde listelendiği anda Ein başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun icin ein formunu doldurmanız yeterlidir gerisini biz hallediyoruz.

   Cevapla
 • Merhaba,

  Ben Amazon üzerinden toptancılardan ürün alıp satacağım. Dolayısıyla Resale Certificate ihtiyacım da olacak.Ayrıca bir ara depo ile de çalışmam gerekiyor. Aklımda Wyoming eyaletinde şirket kurulumu yapmak vardı fakat hiçbir farkı yoksa Kentucky’de neden kurmayayım dedim.
  Kentucky ve Wyoming arasında beni etkileyecek bir fark var mı sizce. Sizce hangisini tercih etmeliyim.

  Cevapla
 • Merhabalar, Amazon Kanada’da dropshipping ile satış yapıyorum ve 30 bin $ sınırını da aştım.
  Amazon kanada hesabım için Amerika’da mı yoksa Kanada’da mı şirket kurmam gerekiyor?
  İncauthory veya İncfile ile kuracağım şirket Amazon.ca’da geçerli olur mu?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Yeni bir hesap mi açmanız gerekiyor? Eski hesabınızdan mi devam edeceksiniz?

   Cevapla
   • cevabınız için teşekkür ederim, durumu şöyle özetleyeyim:
    TR’deki mevcut şirketimiz üzerine Amazon Kanada’da 3 aylık satış hesabımız bulunuyor. Dün Amazon’dan bir mail aldım, mail’de özetle “Amazon.ca’daki satışlarınız için Kanada federal ve eyalet satış vergisi yükümlülüklerini anlama ve yerine getirmeniz gerektiği” yazıyor.
    İnternetteki araştırmalarıma göre 30 bin dolar’lık satış yapıldıktan abd’de şirket kurulması gerekiyor diye söylenti var ama net bilgi yok. Satış rakamımız da 30 bin dolara yaklaşmış durumda.
    Yani mevcut hesabımızın vergisini ödemek için yurtdışında şirket açma araştırması içerisindeyiz. Birçok kişi amerika’da şirket açmak için yönlendiriyor ama satış yaptığımız yer Kanada, ürünü aldığımız yer Amerika.
    Bu durumda şirket açmalı mıyız, nerede açmalıyız 🙂

    İlginiz ve çalışmalarınız için tekrardan teşekkür ederim.

    Cevapla
    • Satışı kKanadaya yaptığınız için bu konuda net bir şey soylemek zor. Sizin durumunuz biraz farkli genelde satışı Amerika’ya yapanlar Amerika’da şirket kuruyor ve vergilerini Amerika’ya ödüyor. Siz bu durumu bir mali müşavire aktarin onlar size en doğru bilgiyi verir. Şimdi size bir Abd şirketi kurun desek o tarafı kolay ama vergi boyutu ile ilgili süreçleri bir uzmana danismalisiniz ki gelecekte tekrar islem yapıp işinizi tehlikeye atmayın.

     Cevapla
    • Merhabalar hocam!

     Aynı işi ben yapıyorum ve amerikada şirket başvurusu yaptım 4 gün önce, yalnız benim durumum senin gibi değil yani kazanç bakımından buraya bir link bırakıyorum ‘instagram hesabı’ :
     https://instagram.com/muhammetcihangiraydin?utm_medium=copy_link
     İnstagramda muhammet cihangir aydın diye arat çıkan sayfada üstte telegram linki var orada 1000lerce dropçu var illaki biri yardım eder!
     Bu vesileyle bir duanı alırım artık! 🙂 🙂 Allah c.c. bereketli kazançlar versin!

     Cevapla
 • Şirket kurulumunu bu kadar kolay anlatan ve detaylandıran hatta yol gösteren açıkçası türkiye de başka kaynak yok!
  Bu hizmetlerinizden dolayı gerçekten içtenlikle teşekkür ederim, iyi ki varsınız!
  Tüm girişimcilerinde bu sayfadan istifade etmesini dilerim!
  “EİN hizmeti başvurumu da an itibari startupsole ekibinden almak için başvuruda bulunmuş bulunmaktayım, sonucunu sabırsızlıkla bekliyorum startupsole ein sayfasında detayları paylaşacağım!”

  Cevapla
  • Merhabalar, yorumunuz ve düşünceleriniz için çok teşekkürler. EIN başvurunuz hakkında detaylı bir e-posta tarafınıza gönderildi. Başarılar ve bol kazançlar!

   Cevapla
 • Hocam 2 sorum olcak 1. soru incauthority bize bir panel vermediği için yıllık ödememiz gereken 99 dolar ücreti nasıl ödicez 2. soru eyelat ücretiini ne zaman nerden ödememiz lazım bunlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim ayrıca dediğiniz şekilde bugun kurulumu gerçekleştirdim teşekkürler

  Cevapla
  • Yeni işletmeniz hayırlı olsun bol şanslar!

   1. Evet ücretsiz pakette panel yok. Odeme vakti geldiğinde onlar size hatırlatma maili gönderiyorlar. İsterseniz gelecek yıl farkli bir acenteye de taşıyabilirsiniz. Karar sizin fakat sanal kart kullanmadiysaniz (sanal kart her zaman öneriyorum) ödeme günü geldiğinde 99$ otomatik tahsil edebiliyorlar.

   2. Şirketinizi Kentucky’de kurduysaniz bu cok basit. Kredi kartinizla eyalet portalindan online yillik ödemenizi yapabilirsiniz. Genelde çoğu eyalette de bu şekilde online yapılıyor. Bu yillik raporu bir sonraki yil 30 Haziran a kadar yaparsınız veya daha da erken ödeyebilirsiniz önemliolan bir sonraki yil olması. Bu konu hakkında adim adim rehber burada var: https://startupsole.com/llc-icin-yillik-raporlama-annual-report/

   Tekrar hayırlı olmasını dilerim.

   Cevapla
   • Tekrardan teşekkür ederim hocam ben kurulumda ssn de incauthorityden aldïm süreleri hakkında bilginiz var mı

    Cevapla
 • Merhaba,

  Sorularımı yanıtlayabilirseniz memnun olurum.

  – Articles of Organization dokümanında The street address of the company bölümünde farklı bir adres görünüyor. Bunun Inc Authority ile bir ilgisi var mı? The mailing address of the company kısmında ise benim aldığım doğru iletişim adresi görünüyor.

  – Membership Listing Statement içerisinde bulunan adres kısmına TR adresi mi yazmalı yoksa sanal adresi mi yazmalı?

  Cevapla
  • Merhaba yanitlar aşağıda;

   1. Company bölümündeki adres registered agent in yani incauthority nin o eyaletteki ofisinin adresidir. O eyalette bir adresleri olmak zorunda ve registered agent larin adresinin o kısımda yazmasi şart o yüzden bu durum normaldir yani sorun yok.

   2. Membership Listing evragina Abd adresinizi yazabilirsiniz. İlgili yerleri imzalayıp dijital olarak gönderin orijinalleri ise bir dosyada saklayın.

   Cevapla
 • Bende şirketimi kurdum kupon çıkınca mühür ve sertifika sipariş ettim uyguna geldi bilginiz olsun kupon ek hizmetlerde indirim sağlıyor.

  Cevapla
 • bugün kurmak için başvuru yaptım teşekkür ederim yardımınız için HARİKASINIZ!!!

  Cevapla
 • Teşekkürler hocam sayende 55 dolara wyoming adres + kentucky llc kurulumunu tamamladım. Bugün evraklar geldi incauthority den imzalayıp gönderdim ben ek hizmet ve agreement almadim Şimdi sirada ein almak kaldi. Kurulum yapacaklara tavsiye edebilirim çünkü 5 günde kurulumu yaptılar hiç sorun yaşamadım.

  Cevapla
 • merhaba son durumlar nedir acaba hala önerir misiniz

  Cevapla
 • merhaba ein numarasını alabilidiniz mi yada itin

  Cevapla
  • Ein başvuruları şirket kurulumundan sonra yapılıyor basvuru yapablarin ein leri gelmeye başladı. Itin için makalemizi okuyabilirsiniz stripe icin itin gerekli degil ein yeterlidir

   Cevapla
 • Teşekkürler hocam çok güzel açıklamışsınız. ancak aklıma takılan 3 soru var

  1- şuan 4 mayıs ama vergiler 1 haziranda ödeniyor ben şirketi için ne zaman başvursam uygun olur 4 haziran civarı uygun mu

  2- şirketi kurduk diyelim tüm işlemlerimizi hallettik. faaliyete başladı başladıktan sonra yazılarınızda belirttiğiniz eyalet vergisi, kayıt acentesi bedeli, telefon ücreti v.s dışında ücetler oluyor mu (yıllık veya aylık) mesela muhasebeci ücreti, türkiyedeki gibi muhtasarıydı, kurumlar vergisiydi, stopajıydı tam olarak ne gibi gideler oluyor vergiler dahil söyleyebilir misiniz.

  3- bir de diyelim ki şirket ile ilgili sıkıntılar oldu kimin ile muhatta olacağız kayıt acentesi yeterli mi sadece. bizi yönlendiren türkiyedeki gibi bir muhasebeci gibi bişey yok mu şu zamanda şöyle şöyle yapın, şu zamanda vergi ödeme zamanı geldi diye bilgilendiren

  Cevapla
  • Rica ederim.

   Sorularinizin hepsi daha once soruldu yanitlandi. Ayrica hepsinin yaniti aslinda vergilendirme kategorisinde uzun uzun makale biciminde kaynaklariyla birlikte var. Ama yine yaziyorum okuyabilirsiniz.

   1. Simdi bile kursaniz bu yil franchise tax ödenmez bir sonraki yil 15$ ödersiniz yani şimdi kurmak mantikli.

   2. Muhasebeci mecburiyeti yok Usa da bizim gibi bir sistemleri yok fatutanuzi bile el ile yaziyor, bir yerde biriktiriyorsunuz. Her fatura aylik işlenmiyor vergi dairesine. Bununla birlikte her yil bir 5472 adinda form Dolduruyorsunuz o aşamada bir muhasebeci lazim.

   3. Sirkette sikinti olmaz yani araba gibi ariza yapacak bir sey degil:) orada sirketi isletmeye yetkili kisiler kayit acentelridir onlarla muhattap devlet. Ancak sirkete acilan bir dava vs. Olursa o zaman devreye girip avukat tutup tutmayacaginizi sorarlar. Bir celp veya yasal yazisma olduğunda onlar evraklari alip size bilgi aktarir. Zaten kendilerine her yil ucret bu yüzden odeniyor.

   Cevapla
 • Değerli bilgileriniz sayesinde şirketimi kurdum çok teşekkürler, incauthority den ne zaman dönüş olur acaba?

  Cevapla
  • Şirketiniz hayırlı olsun başarılar dilerim. Muhtemelen hafta içi şirketiniz kurulur ve evrakları hafta sonuna kalmadan gönderirler. Genelde 3,4 günde kurulum yapıyorlar ve aldığınız ek hizmetlere göre değişen sürelerde (evrak hazırlama sürelerine göre değişir) dönüş yapıyorlar.

   Cevapla
 • Hocam selamlar değerli yazılarınız için teşekkürler

  Ben bir dropshipping business kuracağım bu şirket dropshipping ve E-ticaret için uygun olur mu?

  Cevapla
  • Selamlar,

   Tabii ki uygundur eticaret veya dropshipping için bu şirket ile stripe üzerinden rahatlıkla ve legal bir biçimde ödeme alabilirsiniz. Normal bir LLC şirket kuruyorsunuz sonuçta herhangi bir sorun yok.

   Cevapla
 • Zadarma veya sanotel’den utility bill alınabilir mi?

  Cevapla
 • Emeğinize sağlık bu yöntem işime yarayacak. Planımda olan bir dijital ürün projem vardı stripe için bir aracı kullanarak komisyon karşılığı hizmet alacaktım ama bu yöntem ondan daha uygun. Paylaşımlarınızı merakla bekliyorum başarılar.

  Cevapla
  • Teşekkürler, bu yöntem tam size göre hızlıca kurulum yapıp EIN başvurunuzu gönderin farklı içerikler için takipte kalabilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

80$ + Diğer Ücretler

Danışmanlık Hizmetimiz başladı. 

Amerika'da şirket kurulumlarında bizden danışmanlık alabilirsiniz.