Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC’ler İçin Gerekli Mi?

Tek üyeli LLC’ler veya yalnızca bir sahibi olan LLC’ler, en popüler işletme türlerinden biridir. Pek çok girişimci, yeni projelerini bir sonraki seviyeye taşımak için LLC oluşumunu seçer. Tek üyeli bir LLC’yi işletmek, çok üyeli LLC’den daha az karmaşık bir yapıdır ve bir C-Corp veya çok üyeliye nazaran çok daha az evrak işi gerektirir.

Bu yazıda, bir LLC Operating Agreement’ın ne olduğunu, nasıl çalıştığını, nasıl bir tane oluşturacağınızı ve işletmeniz için önemini ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Operating Agreement Nedir?

LLC’ler için Operating Agreement (İşletme Sözleşmesi), Sınırlı Sorumluluk Şirketinizin mülkiyetini ve üye görevlerini özetleyen yasal bir belgedir . Bu anlaşma, işletme sahipleri (“üyeler”) ve üyeler ile yöneticiler arasındaki mali ve çalışma ilişkilerini belirlemenize olanak tanıyarak sınırlar çizer.

Tüm LLC’lerin bir Operating Agreement bazı eyaletler dışında şart değildir ama sahip olunması şiddetle tavsiye edilir .

Bir LLC oluşumu için gerekli iki temel belge bulunur;

Birincisi, işletmenizin yasal olması için işinizin kurulduğu eyalete dosyalanması gereken Articles of Organization (Organizasyon Sözleşmesi) dir.

articles of organization Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC'ler İçin Gerekli Mi?Bu belge, şirket adını, kurucu adını, şirketin amacını, registered agent bilgilerini ve planlanan yönetim yapısını içerir. Articles of Organization begelerinin ayrıntıları, eyaletten eyalete değişir, ancak genel anlamda şirketinizin tam olarak ne olduğunu, nasıl yönetileceğini ve onu kimin yöneteceğini belirtir.

İkinci belge ise, Operating Agreement yani işletme sözleşmenizdir.

stripe hesap acma operation agreement Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC'ler İçin Gerekli Mi?

Operating Agreement Şablonu

Aşağıdaki linklerde şirket yapınıza uygun olan boş şablonu indirebilirsiniz.

Tek üyeli LLC’ler için bilgisayarınıza indirin (Kentucky LLC ler için)

Tek üyeli LLC’ler için bilgisayarınıza indirin (Genel Eyaletler)

Çok üyeli LLC’ler için bilgisayarınıza indirin

Yönetici tarafından yönetilen LLC’ler için indirin

Operating Agreement Hazırlamak

Eğer LLC nizi Kentucky eyaletinde oluşturduysanız yukarıda paylaştığım pdf dosyasını bilgisayarınıza indirin (veya buradan : Kentucky LLC Operating Agreement indir)

PDF’i kendi şirketinize göre uyarlayın

Bunun için ücretsiz sejda pdf editörü kullanabilirsiniz. sejda.com/tr/pdf-editor linkini açın ve indirdiğiniz operating agreement şablonunu sejda ya yükleyin.

operation agreement nedir 1 Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC'ler İçin Gerekli Mi?

Şablonu sejda ya yükledikten sonra aşağıdaki gibi bir düzenleme editörü açılacaktır.

operation agreement hazirlamak Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC'ler İçin Gerekli Mi?

Artık kendi şirketinize göre sözleşmeyi düzenleyebilirsiniz. Değiştirmeniz gereken kısımlar zaten “ŞİRKET ADI, LLC” olarak belirtildi. Dolayısıyla gerekli alanlar ilk bir kaç sayfa da ve en son sayfanın altındaki kısımlardan ibaret.

Değiştireceğiniz kısmın üzerine tıklayarak kendi bilgilerinizi doldurun.

operation agreement nedir 2 Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC'ler İçin Gerekli Mi?

Yine de tüm sayfalara bir göz gezdirin ki başka değiştirilmemiş bir alan kalmadığından emin olun. En alt kısma geldiğinizde bunu isterseniz sejda üzerinden imzalayın. İsterseniz çıktısını alıp ıslak imzalayın fakat bu seçenekte tekrar imzalanmış halini dijitle aktarmanız gerekecek. Bir tarayıcı veya yoksa özalitçiye gidip yüksek kalitede pdf e dönüştürebilirsiniz.

operation agreement nedir 4 Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC'ler İçin Gerekli Mi?

Ben bu örnekte dijital imzayı kullanacağım. Üst kısımda sign butonuna tıklayıp new signature ile png formatında (arka planı olmayan photoshop ta imzanızın resmini çekip arka planını temizleyebilirsiniz) ekleyin.

operation agreement nedir 5 Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC'ler İçin Gerekli Mi?

Ve imzalayacağınız alana sürükleyin. Mavi renkte olsun eğer isterseniz her sayfanın altını da paraflayabilirsiniz.

operation agreement nedir 6 Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC'ler İçin Gerekli Mi?

Bundan sonraki adım (eğer dijital imzaladıysanız) dosyayı kaydedip indirmek

operation agreement nedir 8 Operating Agreement Nedir? Tek üyeli LLC'ler İçin Gerekli Mi?

Belgeyi PDF olarak kaydedin ve belgeniz hazır. Bu belgeyi saklayın ve IncAuthority’den gelen diğer evrakla birlikte (release belgesi) onlara mail yoluyla iletebilirsiniz, ben en son kurduğum şirkette onlara mail yoluyla relase ile birlikte gönderdim bizden almadınız geçersiz diye bir bilgi gelmedi. Fakat bir kopyasını saklamayı ihmal etmeyin.

Böylece kendi operating agreement dosyanızı oluşturmuş oldunuz. Bunu registered agent üzerinden de satın alabilirdiniz fakat kendiniz de oluşturabiliyorsunuz. Çünkü Kentucky eyaleti şirket kuruluşunda bunu size şart koşmuyor ve onlara gönderme zorunluluğunuz da yok.

Gelecekte olası sorunların önüne geçip, sınırları çizmek için bu belge önemlidir.

Neden Operating Agreement Gerekiyor?

Operating Agreement, LLC üyeleri arasındaki ortaklık sözleşmesine benzer bir sözleşmedir. Organizasyonun yapısını gösterir. LLC’nin operasyonlarında ve finansmanında üyelerin görevlerini, haklarını ve sorumluluklarını belirler. En önemlisi de, bir üye işletmeden ayrılmak istediğinde ne olacağını ve bir üyenin LLC hisselerini nasıl ve ne zaman devredebileceğini veya satabileceğini kapsar.

Şimdi tek üyeli bir LLC sahibi olarak aklınıza şu soru gelecek, “neden kendi kendime bir Operating Agreement ihtiyacım olsun ki?” veya kendi kendime neden anlaşma imzalamam gerekir? diyebilirsiniz. Aslında bunun en büyük ve en önemli nedeni kendinizi korumaya almaktır.

Bir iş kuruyorsanız tüm yasal evrakların tam olması gerekir. LLC kuracağınız bazı eyaletlerde Operating Agreement kesin bir gerekliliktir fakat bunu şart koşmayan eyaletlerler de de bu belge sizin için önem arz eder.

California, Delaware, Maine, Missouri, Nebraska ve New York bu 6 eyalet için bir Operating Agreement şarttır.

Eyalet Operating Agreement İstemiyorsa Neden Buna Gerek Var?

Bunu aşağıda bir kaç maddede detaylandıracağız fakat bu belgenin yasal bir gereksinim olup olmadığına bakılmaksızın işiniz için gerekli olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Bu LLC kime ait? Sorununa yanıt verebilmeniz için Operating Agreement ihtiyacınız var. Şöyle bir örnek verelim;

ORNEKISLETMEM, LLC adında bir firmanız var diyelim ve bundan bir kaç yıl sonra bu şirketi satılığa çıkarttınız. Bir müşteri şirketiniz ile ilgileniyor ve almaya karar verdi diyelim. Bu şirketin gerçekten size ait olduğunu kanıtlamak için direk ıslak imzalı Operating Agreement belgenizi gösterebilirsiniz.

Eyalet nezdinde şirketinizi kurarken dosyalanan Articles of Organization belgesi, bazı eyaletlerde şirkete sahip olduğunuzu tam olarak kanıtlayamayabiliyor. Registered Agent bilgileri bu belgede geçer ancak, bu o şirkete tam olarak sahip olduğunuz anlamına gelmeyebilir. İşte Operating Agreement bunu tam olarak kanıtlar. Başka nedenlerden bahsetmeye devam edelim;

Operating Agreement Gereklilikleri

1.Sizi Güvence Altına alır ve Korur:

Bir Operating Agreement, kişisel varlıklarınız ile ticari varlıklarınız arasında bir kalkan oluşturur. Tek üyeli LLC’nin bir Operating Agreement’a ihtiyaç duymasının en önemli nedeni bu madde diyebiliriz.

Bu korumanın ne anlama geldiğine bir bakalım.

LLC’ler, eviniz ve banka hesaplarınız gibi kişisel varlıklarınızı, herhangi bir nedenle yaptığınız işe (şirketinize) dava açan kişilere karşı sizi korur. İşinizi ve kişisel mal varlıklarınızı birbirinden ayrı tutmazsanız, olası bir dava sonucunda risk altında kalırsınız. Bu durumda işiniz, gerçek bir işletme statüsünde olmadığı için yasal olarak size zarar verme ihtimali fazladır.

Operating Agreement, işletmenizin yasal bir şirket gibi işlediğini gösteren önemli bir belgedir. Operating Agreement olmadan, olası sorunlarda, eyaletiniz sizi bir LLC olarak kabul etmeyebilir. Bu durum, herhangi birinin işinizle ilgili ortaya çıkabilecek durumlarda size dava açabileceği anlamına gelir. Kişisel varlıklarınızı korumak için önünüzde herhangi bir kalkan yoksa, mahkeme kararından çıkan sonuç kişisel mal varlıklarınızı tehlikeye düşürebilir.

2.Bankalar ve Yatırımcılar İsteyebilir:

Bankalar veya yatırımcılar LLC’nin sahibi olduğunuzun kanıtı olarak Operating Agreement görmek isteyebilir. Bazı durumlarda Eyalet tarafından şirket kuruluşunda size verilen Articles of Organization tek başına LLC’nin sahibi olduğunuzu kanıtlamayabilir. Bu nedenle, Operating Agreement’ı hazır bulundurmanız iyi bir seçenektir.

3.Eyalet Yasaları Devreye Girer:

Bir Operating Agreement’a sahip değilseniz, işletmeniz eyaletın varsayılan yasalarına tabi olabilir. Pek çok eyalette, bir LLC’nin nasıl çalışması gerektiğiyle ilgili varsayılan yasaları vardır. LLC’nizin bir Operating Agreement üzerinde nasıl çalıştığını tanımlamazsanız, eyaletin yasalarına uymaya zorlanabilirsiniz.

Operating Agreement’ı Kim İmzalamalı?

LLC’nin her üyesi ve yönetici veya yöneticileri (eğer varsa) Operating Agreement’ı imzalaması gerekir. Operating Agreement, LLC’nin kime ait olduğunu ve her bir tarafın (üyenin) sahip olduğu yüzde oranını belli eder.

Operating Agreement Noter Tastikli Olmalı ı?

Operating Agreement’ın noter tasdikli olması konusunda net bir kural yoktur. Noter tasdikli olmasa bile, bu belge, taraflar arasında yasal olarak kabul edilmektedir. Ancak, bazı işletmeler, işleri daha resmi yürütmek için şart olmamakla birlikte noter tastiki yaptırabiliyor.

Sonuç olarak Operating Agreement önemli bir evraktır. IncAuthority ile LLC şirket kurarken standart bir Operating Agreement sizin için oluşturulur ve bunun fiyatı Mart 2021 itibari ile 89$ olarak siparişe eklenir.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

40 Yorum. Yeni Yorum

 • Nazmi bey, IncAuthority son ödeme noktasındayım 102$ WY eyalet dosyalama ücreti ödeyeceğim fakat. visa sanal kart ödemeye çalışıyorum sayfayı yeniliyor ve tekrar aynı sayfa ödenmemiş durumda. payoneer ile denedim aynısı oldu. google chrome üstten browser amerika yaptım yine aynı şey oldu. ödemeyi nasıl yapacağım son aşamada kaldım.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   13 Ocak 2024

   Bazen bu tip ödeme sorunlari yaşanıyor inc Authority de sebebini de sorduk ama pek aciklayici yanit vermediler.

   İmkanınız varsa Northwest üzerinden kuruluma devam edin cunku inc Authority nin yillik yenilemeler oldukça yuksek ve artik deatek sistemleri cok iyi değil. Northwest le 139 usd ye kurulum yapabilirsiniz operating agreement de ucretsiz sagliyorlar.

   Yine de karar sizin tabi

   Cevapla
 • Merhaba, çok faydalandım bilgilerinizden. Dilerim işleriniz ve sağlığınız her zaman iyi olsun. Bugün Şirketi IncAuthority ile başlattım. Operating Agreement için 89$ vermek istemiyorum. Sizin gösterdiğiniz gibi belgeyi indirip doldurduktan sonra kendimde mi saklayacağım. Bir yere göndermeme gerek yoksa, sahte bir Operating Agreement yapılıp adımıza hak sahibi olamazlar mı ? Yani Amerika devletine bir kuruma bu belgeyi sunmayacakmıyız.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   12 Ocak 2024

   Merhaba,

   Operating agreement şirket sahibinin lokal olarak doldurup saklaması gereken bir belge. Eyalette veya bir yere gondermek gerekmiyor. Template i doldurun cikti alin ve imzalayin belgeleriniz arasinda saklayin. Gelecekte ortak almak veya olasi dava vb. durumlar olursa belkinise yarayacak bir belge onun dışında ihtiyacınız olmayacak.

   Iyi çalışmalar

   Cevapla
 • İLK KATKILAR. Üyeler, öncelikle Şirkete sermaye katkısında bulunacaklardır,
  bu anlaşmaya ekli Ek 1’de açıklandığı gibi. Bu tür mülkün kararlaştırılan toplam değeri ve
  nakit __________. diye boş bırakılmış bir madde var burası ne anlama geliyor? ne yapılmalı

  Cevapla
  • Merhaba,
   İşletme sözleşmesinden bahsediyorsunuz (Operating Agreement). Bu alana belirli bir sermaye yazabilirsiniz dolar cinsinden olmalı. Bankada bir nakit göstermeniz gerekmiyor sadece hissedar olarak şirkete koyduğunuz sermayeyi belirtiyorsunuz. Özetlersek o boş alana bir miktar yazmanız yeterli olacaktır.

   Cevapla
 • Gerçekten harikasiniz. Burda her şey noktasina virgülüne kadar anlatilmış. Googlede tonlarca şu nasil yapilir tarzinda aramayada ihtiyaç kalmadi. Elinize sağlık

  Cevapla
 • OMER HASMERCAN
  9 Ocak 2022

  MERHABA, AMAZON DA SATIS ICIN WYOMING DE SIRKET KURACAGIM. ORDA Operating Agreement DOLDURMAM GEREKYORMU ? YADA SIRKETI Kentucky TE MI KURAYIM FARK EDERMI?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Eğer Amazon ile ilgili bir iş yapacaksanız Wyoming daha avantajlı olur, genellikle Amazonla uğraşanlar Wyoming tercih ediyor.

   Bu arada, Operating Agreement’in Amazon ile ilgisi yok. Her LLC şirketin bir Operating Agreement hazırlaması şart olmasa da önerilir.

   Eğer Northwest ile şirket kurarsanız sizin için ücretsiz bir Operating Agreement hazırlayıp panelinize yüklüyorlar. IncAuthority ile LLC şirket kurulumu yaparsanız da sizin için ücretsiz Operating Agreement hazırlarız. Şirketi IncAuthority ile kurarsanız bize e-posta gönderin ücretsiz hazırlayıp size gönderelim ya da bu yazıda bulunan şablonlardan indirip bir adet kendiniz de doldurup saklayabilirsiniz. Zaten bu belgeyi bir yere göndermenize gerek yok sadece saklamak gerekiyor.

   Cevapla
   • Omer Hasmercan
    9 Ocak 2022

    Gerçekten harikasınız, herkesin yorumuna cevp yazıyorsunuz ve başka yerlerde parayla olan bilgileri veriyorsunuz Allah razı olsun.

    Cevapla
 • SADIK STORE
  2 Aralık 2021

  Merhaba,
  Amazon UK hesabımda kimlik doğrulanması için benden ” Operating Agreement ” istendi.
  Belgede olması istenilenler;
  – Şirketin İşletme Sözleşmesinin bir kopyası. Bu belge, şirket hisselerinin toplam sayısını, tüm işletme sahiplerinin hissedarlık yüzdesini, hisse devir prosedürünü ve tüm hissedarların tarih ve imzalarını içermelidir. Çevrimiçi bir İşletme Sözleşmesi oluşturabilirsiniz.
  bu bilgileri içiren Operating Agreement gönderin diyorlar. Sizin hazırlamış olduğunuz bu Operating Agreement’ e eklemem gerekenler nedir ve nasıl eklerim. Şirketim Kentucky eyaletindedir.
  Yardım için teşekkürler.

  Cevapla
 • Benim daha önce bu konularla hiç yakından uzaktan alakam yoktu dün denk geldim size araştırırken. Bu nedenle malasef soru sorup durma durumunda kalıyorum. Telefon numaram tamam, adres içinde başvurumu yaptım bugün. Yarın büyük olasılıkla Inc Authority üzerinden şirket kurulumana başvuracağım.

  Sorum şimdi oradaki başvuru adımlarında Operating Agreement seçeneğini no diyerek burada bahsettiğiniz gibi kendim doldurup gönderebiliyorum değil mi ?

  EIN için riske atmayıp sizden destek talep edeceğim. Operating Agreement aklıma takıldı sadece.

  Birde Inc Authority ödeme adımında tüm kartlarım mastercard bende bugün ininal hesabı açtım ve sanal kart oluşturdum visa bu problem çıkarır mı acaba ? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için 🙂

  Cevapla
  • Merhaba sorabilirsiniz sorun yok yanitlmaya çalışıriz.

   Operating agreement kendiniz hazırlayabilirsiniz imzalayip bir kenarda muhafaza edin sitemizde template olarak var faydalanabilirsiniz.

   Mastercard maalesef incauthority kabul etmiyor on ödemeli kartlar bu tip sistemlerde desteklemiyor çünkü gelecek yillarda acente bedeli tahsil edileceği icin kendilerini güvene aliyorlar hakli olarak.

   Bir şekilde vida kart edinmeniz gerekecek veya bir yakınınızdan sanal kart oluşturmasını isteyin sonraki süreçte bir tane çıkartıp müşteri panelinizden yeni visa kartınızla yillik acente bedelini ödersiniz.

   Eger visa hic bir sekilde bulamıyorsanız bize iletişim sayfamızdan yazın size destek olmaya çalışırız.

   Cevapla
   • Malasef bulma konusunda problem yaşıyorum. Şuanda adresimde geldi aslında mümkünse yardımcı olabilir misiniz kart konusunda ?

    Cevapla
 • Merhaba,

  Yazıda geçen örnek (Kentucky LLC ler için) Operating Agreement içeriği herhangi bir registered agent (örn. IncAuthority) üzerinden alınana ne kadar benzer? Bu örnek operating agreement ı kullanmanın ne gibi sakıncaları olabilir?

  Teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Merhaba,
   Kentucky için oluşturulan Operating Agreement IncAuthority’nin ki ile birebir aynı özelliklerde. Bunu kullanmanızın hiç bir sakıncası yok aksine gelecekte olası sorunlardan şirket sahibini korumak için içeriğinde bir çok özel yazılan madde bulunuyor. Taslağı indirip okuyabilirsiniz. Ayrıca bazı avukatlar bunun daha kapsamlısını ücretli olarak sizin için özelleştirebiliyor tabi bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor aslında bu bile yeterli gelecektir.

   Cevapla
   • Cevap için çok teşekkür ederim.

    Konusu gelmişken, muhtemel legal ihtiyaçlar açısından Amerika’da avukat tavsiyeniz var mı?

    Cevapla
 • Hocam selam bu operating agreement belgesini yolladiktan sonra dogal sartlarla eyalet webistesinde gozukmesi gerek dogrumudur birkac sirketti arattigimda Kentucky eyalet sitesinde onların operating agreement evraklarıni goruyorum 55 dolar makelnizdeki yontemi yapinca eyalet sitesinde goruluyormu bi bilginiz varmidir kontrol edermisiniz

  Cevapla
  • Merhaba,
   Sizin oluşturduğunuz sözleşme görünmez eyalet sitesinde cunku gönderilmiyorve şart koşulmuyor. Hangi şirket örnek olarak link verir misiniz?

   Sizin gördükleriniz çok üyeli llc şirketler olabilir belki, ortaklar arasında operating agreement ile yönetimsel sınırlar çiziyorlar onlar içinçok önemli.

   Tek uyeli llc ler için eyalet şart koşmuyor o yuzden dosyalanmiyor bu sözleşme. Doğal olarak ta görünmüyor eyalet sitesinde.

   Onlar muhtemelen ortaklı ve yerlesik is yapan işletmelerdir. Kendileri direk olarak aracisiz sirketlerini kurarken dosyalamis olabilirler eyalete.

   Cevapla
 • ABDULKADIR
  24 Mayıs 2021

  renkli taratmadım sıkıntı olur mu ?

  Cevapla
 • ABDULKADIR
  24 Mayıs 2021

  adres kısmına kendi adresimizi mi yoksa şirket adresini mi ekleyecez

  Cevapla
 • ABDULKADIR
  24 Mayıs 2021

  Articles of Organization unu en alt kısmına isim soyisim imza şeklinde mi yapılıyor ?

  Cevapla
  • Article of organization imzalanmaz o sizin şirket kuruluş belgeniz onu muhafaza edeceksiniz. Diğer iki evrağı Release, Membership Listing i,mzalayaıp geri göndereceksiniz. Birde operating agreement hazırlayacaksınız bu konudaki taslağı kullanabilirsiniz. Operating agreement i göndermeniz şart değil ama isterseniz onu da diğerleri ile birlikte gönderebilirsiniz. Tüm gönderimler dijital olacak imzalayın ve taratıp iletin orijinalleri bir dosyada saklayın.
   Bu konuda örnek evrakları görmek için tıklayın butonu var orada örnekler var.
   https://startupsole.com/inc-authority-ile-amerika-da-sirket-kurmak/

   Cevapla
   • Doğan Erdi
    16 Haziran 2021

    Release, Membership Listing evraklarını regestered agent mi bize gönderecek yoksa biz mi bir yerlerden bulup imzalayıp göndereceğiz? Bu arada şirketi kurdum “Sayenizde süper bir ekipsiniz Allah razı olsun bu arada! 😉 ” Ein başvurusunu yapacağım sizin sayfanızdan bilmem gereken birşeyler varmı?

    Cevapla
    • Merhaba, Olumlu yorumunuz için teşekkür ederiz. Yeni girişiminiz hayırlı olsun başarılar, bol şanslar.

     Release, Membership Listing evrakları bir yerlerden bulunmuyor onları size registered agent gönderecek, sizde dijital olarak imzalayıp geri gönderirsiniz.

     EIN başvurusunu yaparken formu eksiksiz ve doğru doldurmanız yeterli başka bir şeye gerek yok. Gerisini bizler hallediyoruz.

     Cevapla
 • ABDULKADIR
  24 Mayıs 2021

  şirketim kuruldu bana Articles of Organization belgesini gönderdiler sadece imzalayıp onlara göndermem gerekiyor değil mi başka birşey var mı

  Cevapla
  • Release ve Membership Listing adında iki belge göndermiş olmalılar onları doldurup geri gönderin. Operating agreement hazırlayıp imzalayıp hepsini birlikte belirtilen mail adresine göndermeniz yeterlidir. Hayırlı olsun

   Cevapla
 • merhaba,
  faydalı bir makale olmuş, öncelikle teşekkür ediyorum. operation agreement evrağını kendimiz doldurup imzaladıktan sonra bir işlem yapmak gerekiyor mu? yani eyalete veya register agent firmasına göndermemiz gerekiyor mu?

  Cevapla
  • Merhaba,

   Elinizde tutun isterseniz şirket kurulduktan sonra bir kopyasını da diğer evraklarla biikte acenteye gönderebilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.