Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

Bu rehberde Amerika’ nın New Mexico eyaletinde, Northwest Registered Agent ile adım adım bir LLC şirket kurmayı detaylandıracağız. Bu rehberdeki adımlarla sadece New Mexico’da değil farklı eyaletlerde de şirketinizi kurabilirsiniz çünkü kurulum adımları ve işlemler birebir aynıdır.

Amerika’ da bir LLC şirket kurmak tüm eyaletler için hemen hemen aynıdır. Sadece ilk kurulumda eyalet dosyalama ücretleri ve yıllık franchise tax fiyatları değişkenlik gösterir. Eyalet Bazında Şirket Kurulum Masrafları ve Yıllık Eyalet Vergileri yazısını okuyup detaylı fikir alabilirsiniz. Onun dışında LLC şirket kurulum adımları, çalışacağınız Registered Agent firmasının web sitesine göre farklılık gösteriyor.

Şirket kurma aşamasında ve sonrasında ABD’de bir Registered Agent (Kayıtlı Temsilci) üzerinden hizmet almak şarttır çünkü, ABD’ de de ikamet etmiyoruz ve bu işlemleri bizim adımıza uzaktan onlar halletmeye yetkilidir. Aslında mantık aynıdır sadece bu firmaların çalışma biçimleri ve fiyat politikaları farklıdır.

Bu rehberde Northwest Registered Agent firması üzerinden bir LLC şirket kurmayı adım adım anlatmaya çalışacağım. Öncelikle biraz Northwest’ ten bahsedelim.

Northwest ile özel bir anlaşma imzaladık ve Northwest’in Premium iş ortağı olma unvanına sahip olduk bu vesile ile Northwest ile LLC kurulumlarında ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve 39$ kurulum bedeli olarak yeni bir indirim aldık. Bizim referansımızla artık Northwest ile 39$ (adres dahil) + eyalet bedeli ödeyerek LLC kurulumu yapabilirsiniz.

Northwest bünyesinde 300 den fazla çalışan istihdam eden çok büyük bir Registered Agent’ dır. Northwest, özellikle efsanevi müşteri desteği ve hizmetiyle anılan bir firma. Trustpilot ve Google yorumları bunu doğruluyor çünkü bu firmadan şikayet eden hemen hemen kimse yok.

Üst seviye hizmet, destek, gizli ücretlerin olmaması, ücretsiz operating agreement, şirket üyelik sertifikası, hızlı şirket kurulumu, gelişmiş müşteri paneli gibi özellikleri onu rakiplerinden ayırıyor. Bu durum diğer firmaların kötü olduğunu göstermiyor fakat ilgi ve alakaları, destekleri ve iş takipleri gerçekten muazzamdır.

Northwest ile bir şirket kurduğunuzda ve ileriki yıllarda onlarla çalışmaya devam ettiğinizde bunun farkını anlayacaksınız. Bunu, şuna dayanarak söylüyorum evet affiliate linklerini paylaştığım bir çok firma var ve bir çoğu üzerinden şirket kurulumu gerçekleştirdik fakat Northwest diğerlerine göre aldığı parayı gerçekten sonuna kadar hak ediyor.

Daha fazla konuyu uzatmadan ve vaktinizi almadan hemen kurulum için gerekli olan ihtiyaçlardan  bahsetmek istiyorum.

Gereksinimler ve Bilinmesi Gerekenler

 • Northwest, kurulum paketinde adres ücretsizdir. Yani kendi adreslerini kullanarak LLC’nizi onların adresine kurabiliyorsunuz bu sayede ABD iş adresi sorunundan ömür boyu kurtulmuş oluyorsunuz.
 • Sizden pasaport vs. istemezler ekstra gereksinimleri yoktur.
 • EIN için IRS’ ye 200$ karşılığında sizin için form doldurup EIN’ ınızı dijital olarak teslim ederler. ABD dışı girişimler için EIN Northwest’ te 200$ dır eğer bu 200$’ı ödemek istemiyorsanız EIN formunu kendiniz doldurarak ABD’ ye gönderip, vergi numaranızı kendinizde alabilirsiniz. Bu yazımı okuyup ücretsiz EIN alma işini sonraya da bırakabilirsiniz. Ya da 3. seçenek olarak LLC kurulduktan sonra bizden 29$ karşılığı EIN hizmeti alabilirsiniz.
 • Diğer Registered Agent firmalarına göre destek hizmetleri ve müşteri panelleri muazzamdır. Panelden şirketinizi eksiksiz yönetebiliyorsunuz.

Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurma Maliyeti

Şirketi hangi eyalette kuracağınıza bağlı olarak bilindiği üzere eyalet bazında farklılık gösteren tek seferlik kurulum başlangıcında ödenmesi gereken eyalet dosyalama ücretleri bulunur. Bunlar eyaletlere göre farklılık gösterir. Ayrıca bazı eyaletlerde devam eden yıllarda franchise vergisi ödemeniz gerekirken, bazı eyaletlerde bulunmaz.

Bu rehberde New Mexico eyaletinde şirket kurma adımlarını uygulayacağız bu yüzden maliyetler bu eyalet baz alınarak hesaplandı. Bu, dosyalama ve kurulum ilk ücretleri zaman zaman değişebiliyor an itibari ile maliyetler aşağıdaki gibidir.

Kaliforniya ve Hawaii gibi eyaletler kesinlikle tercih edilmemeli çünkü eyalet vergileri oldukça yüksek. Ayrıca Kentucky eyaletine de göz atabilirsiniz, Kentuck’ de de masraflar hayli düşüktür.

Kurulum İçin Tek Seferlik Maliyetler

 • Eyalete ödenecek dosyalama ücreti :100$
 • EIN  hizmeti : 200$ (Kendiniz form doldurmak ve EIN almak isterseniz bu fiyatı düşün)
 • ABD’ de sanal telefon numarası : 3$ (Zadarma üzerinden alabilirsiniz)
 • Northwest Registered Agent hizmet bedeli : 39$

Kurulum Sonrası Aylık – Yıllık Maliyetler

 • Sanal telefon numarası : 3$ /Ay (Zadarma üzerinden alabilirsiniz gelecekte iptal edebilirsiniz)
 • Registered Agent yıllık hizmet bedeli 125$ / Yıl
 • Yıllık Eyalet Vergisi (Franchise tax) : 0$ New Mexico’ da yıllık eyalet vergisi yok

Northwest ile Amerika’ da LLC Şirket Kurulum Adımları

Yukarıdaki açıklamaları okuyup masrafları göz önünde bulundurduktan sonra Northwest ile Amerika’ nın New Mexico eyaletinde bir LLC şirket kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. (New Mexico ile farklı bir eyalette şirket kurma adımları aynıdır sadece fiyatlar değişkenlik gösterir)

 • İlk olarak NorthWest Registered Agent web sitesine bu linkten giriş yapıp ana sayfadaki FORM YOUR LLC butonunu tıklayın.

NOT : Bizim bağlantılı linkimizden Northwest web sitesine eriştiğinizde kurulum bedeli 39$’ a düşer ve ilk yıl registered bedeli ödemezsiniz.

Bağlantılı linkimizden Statupsole logolu Northwest açılış sayfasına eriştikten sonra FORM YOUR LLC butonuna tıklayıp sonraki adıma geçin

northwest ile sirket kurmak 2 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Devamında eyalet olarak New Mexico seçin. (Eğer Wyoming veya başka bir eyalette LLC kurmak istiyorsanız istediğiniz eyaleti seçebilirsiniz. Seçiminize göre iş adresiniz otomatik o eyalete tanımlanacaktır)

northwest ile amerikada sirket kurmak 2 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Yukarıdaki ekran görüntüsünde de göründüğü gibi, sadece 39$ + Eyalet dosyalama bedeli olacak şekilde ilk yıl ücretsiz registered agent + iş adresi olarak  fiyat hesaplandı.
 • Bir sonraki aşamaya geçmek için Continue butonuna tıklayın bu adımda şirket adını belirleyeceksiniz.

northwest ile amerikada sirket kurmak 3 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Şirket ismini belirliyoruz ve Business Purpose kısmına şirketimizle ilgili bir kaç kelime açıklama metni giriyoruz. Seçtiğiniz şirket ismini gerekli alana girdikten sonra Continue butonuna tıklayıp sonraki adıma geçebilirsiniz.

Hemen alt kısmında bulunan adres seçeneklerini de olduğu gibi bırakalım çünkü Northwest, kendi adreslerini kullanmamıza izin veren bir ajans. Bu yüzden farklı adres seçeneklerinden faydalanmaya gerek yok zaten ücretsiz sağlıyorlar.

northwest ile amerikada sirket kurmak 4 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 

 • Management Type : Bu aşamada Management Type olarak “Member Managed” seçiyoruz çünkü şirketi siz yöneteceksiniz. Eğer şirketi bir müdür yönetecekse o zaman Manager Managed seçeneğini seçmeniz gerekecek ve  atayacağınız müdürün bilgilerini sağlamanız gerekecek.
 • Üye sayısı : Sayısı 1 olarak seçin çünkü tek sahipli LLC kuruyoruz ardından adınızı ve soy adınızı Türkçe karakter kullanmadan girin. (Ör: ÖMER yerine OMER, ALİ yerine ALI gibi)
 • Adresi de Our Registered Address olarak bırakıp “CONTINUE” tıklayıp bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

northwest ile amerikada sirket kurmak 5 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Bu adımda ise bir email adresi ve Northwest paneline erişim için bir şifre belirleyin
 • İletişim bilgileri  kısmına ise bulunduğunuz ülkedeki (Türkiye) açık adresinizi girin
 • Cep telefonunuzu girin
 • Send a copy of your lawsuits and/or legal notices to your attorney? No işaretleyin
 • “CONTINUE” tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin

northwest ile amerikada sirket kurmak 6 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 

Approval Time kısmını Free olarak seçin yaklaşık kurulum süresi 6 gündür. Hızlandırma isterseniz ekstra ödeme yapabilirsiniz. Free seçeneğini seçip Continue butonuna tıklayın

 • northwest ile amerikada sirket kurmak 5 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmaknorthwest ile amerikada sirket kurmak 6 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmaknorthwest ile amerikada sirket kurmak 7 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

Bu kısımda ise ek seçenekler size sunuluyor bu ek hizmetlerden birini tercih ederseniz seçim yapıp ekstra ödeme yapabilirsiniz. Ek hizmet istemiyorsak Continue tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin

 • northwest ile amerikada sirket kurmak 8 Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakSon adıma geldik. Bu adımda toplam ödemeniz gereken tutarı sağda görebilirsiniz. Buna bir bakalım;
  • Dosyalama hizmeti, 39$
  • New mexico 2 günde dosyalama, 50$
  • Yıllık Registered Agent ücreti (Adres dahil) 0$ Toplamda 89$

northwest ile amerikada sirket kurmak 9 Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakBir sonraki yıl için sadece 125$ registered agent ücreti ödeyeceksiniz yani bu kurulum ücretleri tek seferliktir gelecek yıl adres dahil ödenecek tutar 125$ dır. Bunu da bilmenizde fayda var. Acentelerin yıllık kayıtlı temsilci hizmet bedelleri ortalama olarak 100, 200 $ arasındadır. Bu yüzden adres dahil Northwest, gayet ekonomik bir çözüm diyebiliriz

 

Şirket kurulumu bu eyalet için yaklaşık 2 ya da 3 iş günü sürer. Sonrasında şirket kuruluş belgelerinizi panelinizden indirip elektronik olarak muhafaza edebilirsiniz.

Panelinizde her şey açık ve net olarak görünür. Northwest oldukça kolay bir panele sahiptir. Northwest Registered Agent İle Şirket Kurma Avantajları makalesinde müşteri paneli hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz. Bu sayede şirketiniz kurulduktan sonra nasıl bir müşteri paneline sahip olacağınız hakkında fikir sahibi olursunuz.

northwest abd sirket kurma Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakBu rehber sayesinde sadece 89$ gibi bir fiyata adres ve operating agreement dahil bir New Mexico şirketinin kurulum sürecini anlattık. Diğer eyaletlerde şirket kurmak isterseniz (Wyoming, Delaware, Kentuck vb.) tüm adımlar aynıdır. Northwest üzerinden LLC hizmeti aldığınızda oldukça samimi bir müşteri desteğine sahip olursunuz. E-posta veya telefon yoluyla aklınıza takılan tüm soruları hızlıca yanıtlarlar ve bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekmez.

Umarım bu makale sizin için faydalı olmuştur, aklınıza takılan herhangi bir nokta varsa yorum yapmakta çekince yaşamayın. Tüm yorumlar olabildiğince hızlı yanıtlanır.

Bol Şanslar!

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

36 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhabalar
  Değerli makale için teşekkür ederim.
  Şirket başvurumuzu yaptık paypal kullanmak için diğer makalelerinizden yola çıkarak süreç onaylandığında onada başvuru yapacam.
  Tüm süreç sorunsuz geçtiğinde artık ödeme alır duruma geldiğimizde bir muhasebeci ile anlaşmak gerekirmi abd de bulunan?
  Teşekkürler.

  Cevapla
 • Adnan Hamza
  14 Kasım 2022

  New Mexico da Northwest ile LLC firması açtım, sizin de yardımınızla sağolun, şimdiki adımda Resale Certificate almak, ancak bu sitedeki(https://www.taxjar.com/blog/2022-03-how-to-use-a-new-mexico-resale-certificate) bilgileri okuyunca biraz kafam karıştı, 2 tip işletme var heralde bizim uzaktan kurulan LLC’ler birinci (NTTC) formu doldurularak başvurulur, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   16 Kasım 2022

   Bu konuda bilgimiz yok maalesef eyalet sekreterliğinden destek alabilirsiniz isterseniz eposta ile ulaşabilirsiniz destek departmanina.

   Cevapla
 • Merhabalar bazen işler iyi gitmiyor şirketi nasıl kaptabiliriz ein nasıl kaptabiliriz bunla ilgili değerli bilgilerinizi bizimle paylaşırmısnız cok tesekkur ederim sağlıklı günler dilerim

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   8 Kasım 2022

   Bu yanıt Wyoming icin gecerli diğer eyaletlerde farkli olabilir.

   Öncelikle LLC, eyaletten yerel vergi kaydi yapılmamış ise (sales permit, resale certificate alinmamis ise) yillik raporu verilmedigi taktirde idari olarak feshedilir ve belirli bir sure icinde kapanir.

   Eger eyalete tax kaydi yapildi ise odeme yapilmazsa yine feshedilir fakat gelecekte sorun olabileceği icin once bu tax kaydıni iptal etmek öneriliyor. Vergi kaydi yoksa zaten yillik rapor vermeden feshetmeyi sectiyseniz iciniz rahat olsun kendiliğinden sorunsuz kapanir llc niz.

   Geriye ein iptali kalıyor. Sirketin yil içinde hic bir ticari faaliyeti yoksa irs e bir iptal dilekçesini, ein onay mektubu ile birlikte fiziksel olarak postalamak gerekiyor.

   Bu irs sayfasinda iptal talebinin gönderileceği adres ve diğer detaylar var.

   https://www.irs.gov/businesses/small-businesses-self-employed/canceling-an-ein-closing-your-account#:~:text=The%20IRS%20cannot%20cancel%20your,reassigned%20to%20another%20business%20entity.

   İmkanınız varsa sirketi kapatmayin çünkü küresel degiskenler yüzünden gelecekte banka hesabi acmak veya uzaktan sirket kurup ein almak gibi süreçler cok kolay olmayabilir.
   Hazır kurulu bir sistemi bozup, gelecekte tekrar aktiflemek daha zor, zaman alıcı olabilir.

   Tabi bu işlerden kendimi çekiyorum, pes ettim herseyi kapatmak istiyorum derseniz süreç genel anlamda yukaridaki steplerden oluşuyor.

   Umarım faydalı olmuştur.

   Cevapla
 • Merhabalar, bugün Northwest acentesi üzerinden Kentucky eyaleti üzerinde şirket açacaktım bütün bilgileri gösterdiğiniz şekilde eksiksiz doldurdum. Ödeme esnasında banka kartımdaki bütün bilgileri de eksiksiz doldurdum fakat her denememde ödeme başarısız uyarısı verdi. Bunun sebebi ne olabilir acaba? Kredi kartı mı kullanmam gerekiyor banka kartı yeterli değil midir? Ayrıca USD döviz hesabım var 79 dolarlık ücreti buradan mı çekiyor yoksa direk TL hesabı üzerinden mi çekiyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Cevapla
  • Merhabalar,
   Yurt dışı ödeme ağ geçitlerinin çoğu yerel ön ödemeli bankamatik kartlarını kabul etmeyebiliyor. Hesabınızda yeterli miktarda TL veya USD bile olsa muhtemelen denediğiniz kartı kabul etmeyecek sistemler.
   Aslinda bu sizinle alakalı değil şirketlerin ödeme alma politikaları ile ilgili.

   Eğer bir kredi kartınız varsa (veya arkadaşınızin kartı da olabilir) yeterli miktarda limit tanımlayıp ödemenizi anında yapabilirsiniz.

   Cevapla
 • merhabalar, kendimize ait bilgileri vermezsek sorun olur mu, fake bir isim girsek, kimlik onayı vb. birşey istiyor mu bizden daha sonra bu northwest?

  Cevapla
  • Merhaba,
   Tavsiye edilen bir yöntem değil, bu şekilde devam etmenizi önermiyoruz sebebi ise;
   Kimlik onayı vb. istemezler fakat IRS ‘e EIN başvurusu yaparken de o fake ismi kullanmanız gerekecek sonrasında o fake isim, gerçek kimliğinizle bağdaşmaz ve hiç bir yere hesap açamazsınız. Banka, stripe veya diğer tüm platformlarda bu durum sorun oluşturur.

   Zaten Wyoming eyaletinde veya New mexico eyaletinde anonimlik var hiç bir yerde isminiz halka açık olarak yayınlanmaz merak etmeyin.

   Cevapla
   • Wyoming eyaletinde veya New mexico’da mı anonimlik var, diğerlerinde yok mu? Ayrıca bir sorum daha var. Önceden stripe hesabı açıp kimlik foto vs. göndermiştim onaylatmak için ama onaylanmadı. Stripe bu konuda sorun çıkarır mı?

    Cevapla
    • Delaware, Nevada, New Mexico ve Wyoming eyaletlerinde anonoimlik bulunur adınız halka açık kayıtlara geçmez diğer eyaletlerde acentelerin kurulum prosedürlerine göre adınız halka açık listelenebilir.

     Stripe, TC vatandaşları için sadece kabul ettiği ülkelerde şirket kurarlarsa onaylıyor. Eğer daha önceden bireysel hesapla fake adres vs. onay almaya çalıştıysanız reddedilmiş olabilirsiniz.

     Amerikan şirketi ile legal olarak Stripe politikalarına uygun bir web sitesi ile başvurursanız hesabınız %99 onaylanır.

     Cevapla
 • Şirket kurulum aşaması başlattık fakat şirket adının sonuna LLC eklemeyi unuttum. Sorun teşkil eder mi ?

  Cevapla
  • Sorun olmaz dosyalama sırasında mecburen bir uzanti eklemek durumundalar kendileri bu uzantıyi eklerler merak etmeyin.

   Cevapla
 • Bugün Northwest ile Kentucky eyaletinde şirket kurulumumuzu başlattık. Başarılı bir şekilde Stripe hesabı açabilirsem sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ve bir sorum olacak sizlere; şirketi açarken isim soyisim harici hiçbir kimlik bilgisi istemediler. Sahiden bu nasıl olabiliyor ? Sadece ismim mi geçerli oluyor ? Northwest canlı desteğine sordum onlar da bilmediklerini söylediler. Size sormak istedim.

  Cevapla
  • Merak etmeyin stripe politikalarına uygun bir web siteniz olursa hic bir sorun yaşamadan hesabınızi açarsınız.

   Us LLC leri kurmak zaten herkesin online yapabileceği bir işlem, sadece bir isim belirleyerek LLC kurulabiliyor surec gayet kolaydir.
   Sirketi siz EIN alarak ve ticaret yapma amacli banka vs, hesaplari açarak sahiplenmis oluyorsunuz. işler tersine işlemekte sirket sahibi olarak bu sirketle bir iş yapabilmeniz için her halükarda bir banka hesabi acmak gerekecek. Kimlik burada devreye giriyor kimlik ve ein olmadan hicbir banka hesap acmaz.

   Banka hesabi veya baska hesaplar acilmayan ein olmayan sadece bos bir sirket zaten herkes tarafindan kurulabildigi icin kimligin veya kişinin bu aşamada onemi olmuyor.

   Bu durumu geçmişte bir uzmana danismistik ve söylediği şuydu;

   – illaki şirket sahibinin kimlik belgesinin bir yerde gecmesi isteniyorsa operating agreement denilen işletme sözleşmesine bu belgeyi ekleyerek belgenizi Apostil ettirin, islak imzali onayli evraklarinizi saklayin.

   Iyi günler.

   Cevapla
 • OMER HASMERCAN
  7 Şubat 2022

  MERHABA? DEDIGINIZ GIBI KURDUM, BUGUN IKI TANE BELGE YUKLEMISLERLER PANELE

  =SINGLE MEMBER LLC
  = ARTICLES OF ORGANIZATION

  BUNLARI IMZALAYIP TEKRAR GONDERMEME GEREK YOK SANIRSAM? EIN BASVURUSU YAPARKEN IRS E ARTICLES OF ORGANIZATION LA BIRLIKTE SS4 FORMUNU GONDERDIM
  BASKA YAPMMAM GEREKEN BIRSEY YOK SANIRSAM?

  Cevapla
  • Hayırlı olsun,

   =SINGLE MEMBER LLC : Bu işletme sozlesmeniz cikti alip imzalayip saklayin geri göndermenize gerek yok
   = ARTICLES OF ORGANIZATION : Şirket kurulum belgeniz bunu da göndermenize gerek yok. EIN başvurusu yaparken ss4 formunun devamina ekleyip ein başvurusu yaparken kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 • Northwest üzerinden kurduğum LLC ile Amazonda satış yapabilmek için EIN alabiliyorum dimi çünkü burdan ek hizmet almak istedim fakat SSN’im olmadığı için fazladan bir ücret daha çıkardı

  Cevapla
 • Abdullah
  16 Kasım 2021

  Arkadaşlar wyoming LLC şirketim bir günde kuruldu Northwest inanılmaz hızlı ve güvenilir bir sirket.

  Kurulum yapacak arkadaşlar bu fiyati kaçırmasin.

  Cevapla
 • Bu eşsiz kaynak ve indirim için çok teşekkürler. Northwest uzun süredir takip ettiğim bir RA. bu yüzden bu kampanya çok işime yaradı açıkçası. Ben kurulumda adres olarak Wyoming mail forward dan aldığım adresi seçtim ve şirketi northwest adresine kurmadım.
  Yaklaşık 3 iş gününde kurulum bitti ve evraklar geldi, bugün ein başvurumu da yaptım. Herkese tavsiye ederim çok kolay bir kurulum oldu. Herkese hayırlı kazançlar, yazarlara teşekkürler.

  Cevapla
  • Wyomingmailforwarding veya başka adres şirketinden aldığını adresi Northwest ile şirket kurarken de kullanabiliyorsunuz. Bunda bir sorun yok ihtiyaca göre tercih edilebilir tabiki. Hayırlı olmasını dileriz.

   Cevapla
 • İyi günler operating agreement ücretli bir özellik olarak görünüyor fakat yazınızın sonunda dahil olduğunu söylemişsiniz. Acaba kendimiz ücretsiz bir şekilde operating agreement hazırlayabildiğimiz için mi? Son olarak da kendi hazırladığımız operating agreement ile onların vereceği arasında fark olur mu cevaplarsanız çok sevinirim

  Cevapla
  • Northwest ile şirket kurarsaniz operating agreement ücretsiz verilir. Daha 2 gun önce kurulum yaptık gonderdiler. Ücretli olduğu tam olarak nerede yazıyor acaba?

   Cevapla
 • İyi günler. Yazınızda Operating agreement dahil demişsiniz ancak additional kısmında 50$ fiyat isteniyordu. Acaba girmemiz gereken bir kod mu var yoksa ben bir yeri mi kaçırıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  • Ücretsiz sağlıyorlar fakat ozel bir madde isterseniz ekstradan odeme yapmanız lazim standart hali oldukca yeterlidir. Bu arada ayni sözleşmenin benzeri elimizde var tümünde standart maddeler yazar genelde.
   Eğer bir aksilik olursa size sağlayabiliriz. Bu arada blogumuzda da aratabilirsiniz bir kac template olmasi gerekiyor ücretsiz olarak.

   Cevapla
 • tamamdır o şekilde yaptım bende zaten. içim rahat etsin diye bir sormak istemiştim.

  tekrar teşekkürler.

  Cevapla
 • merhaba,

  northwest ile Kentucky’de (teşekkürler sayenizde bu kararı verdim) şirket kurulumunu başlattım. Fakat birşey aklıma takıldı. Amerika telefonunu girecek herhangi bir kısım yoktu. Bir ekran mı atladım yada birşeyi eksik mi yaptım acaba.

  tekrar teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba,
   Northwest ile kurulumda sadece kontak kisminda telefon isteniyor(Tr cep no girebilirsiniz) zaten bu abd numaraları hic bir sirket belgesinde listelenmez. Gelecekte irs ye ss4 formu gonderirken veya eyaletten bir sertifika vs ihtiyaç olduğunda Abd numarasina ihtiyaç olabiliyor. Siz normal şekilde kuruluma devam edebilirsiniz cok sorun değil bu arada Abd numarasi aldiysaniz yine sonraki surec icin elinizde bulunsun.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Duyuru Colorado LLC 1$
Dışişleri Bakanı Jena Griswold, Colorado İşletme Ücreti Relief Yasası’ nın uygulamaya konulduğunu duyurdu.

Bu kapsamda normalde $50  olan işletme kurulum harç bedeli, bu fon bütçesi tükenene dek 1$ a düşürüldü. Daha fazla bilgi..

İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest, 39$’ a LLC şirket kurulumu yapıyor
%60 indirimden Hemen Faydalanın!