14 Yorum

Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Bu rehberde Amerika’ nın New Mexico eyaletinde, Northwest Registered Agent ile adım adım bir LLC şirket kurmayı detaylandıracağız. Bu rehberdeki adımlarla sadece New Mexico’da değil farklı eyaletlerde de şirketinizi kurabilirsiniz çünkü kurulum adımları ve işlemler birebir aynıdır.

Amerika’ da bir LLC şirket kurmak tüm eyaletler için hemen hemen aynıdır. Sadece ilk kurulumda eyalet dosyalama ücretleri ve yıllık franchise tax fiyatları değişkenlik gösterir. Eyalet Bazında Şirket Kurulum Masrafları ve Yıllık Eyalet Vergileri yazısını okuyup detaylı fikir alabilirsiniz. Onun dışında LLC şirket kurulum adımları, çalışacağınız Registered Agent firmasının web sitesine göre farklılık gösteriyor.

Şirket kurma aşamasında ve sonrasında ABD’de bir Registered Agent (Kayıtlı Temsilci) üzerinden hizmet almak şarttır çünkü, ABD’ de de ikamet etmiyoruz ve bu işlemleri bizim adımıza uzaktan onlar halletmeye yetkilidir. Aslında mantık aynıdır sadece bu firmaların çalışma biçimleri ve fiyat politikaları farklıdır.

Bu rehberde Northwest Registered Agent firması üzerinden bir LLC şirket kurmayı adım adım anlatmaya çalışacağım. Öncelikle biraz Northwest’ ten bahsedelim.

Northwest ile özel bir anlaşma imzaladık ve Northwest’in Premium iş ortağı olma unvanına sahip olduk bu vesile ile Northwest ile LLC kurulumlarında ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve 39$ kurulum bedeli olarak yeni bir indirim aldık. Bizim referansımızla artık Northwest ile 39$ (adres dahil) + eyalet bedeli ödeyerek LLC kurulumu yapabilirsiniz.

Northwest bünyesinde 300 den fazla çalışan istihdam eden çok büyük bir Registered Agent’ dır. Northwest, özellikle efsanevi müşteri desteği ve hizmetiyle anılan bir firma. Trustpilot ve Google yorumları bunu doğruluyor çünkü bu firmadan şikayet eden hemen hemen kimse yok.

Üst seviye hizmet, destek, gizli ücretlerin olmaması, ücretsiz operating agreement, şirket üyelik sertifikası, hızlı şirket kurulumu, gelişmiş müşteri paneli gibi özellikleri onu rakiplerinden ayırıyor. Bu durum diğer firmaların kötü olduğunu göstermiyor fakat ilgi ve alakaları, destekleri ve iş takipleri gerçekten muazzamdır.

Northwest ile bir şirket kurduğunuzda ve ileriki yıllarda onlarla çalışmaya devam ettiğinizde bunun farkını anlayacaksınız. Bunu, şuna dayanarak söylüyorum evet affiliate linklerini paylaştığım bir çok firma var ve bir çoğu üzerinden şirket kurulumu gerçekleştirdik fakat Northwest diğerlerine göre aldığı parayı gerçekten sonuna kadar hak ediyor.

Daha fazla konuyu uzatmadan ve vaktinizi almadan hemen kurulum için gerekli olan ihtiyaçlardan  bahsetmek istiyorum.

Gereksinimler ve Bilinmesi Gerekenler

 • Northwest, kurulum paketinde adres ücretsizdir. Yani kendi adreslerini kullanarak LLC’nizi onların adresine kurabiliyorsunuz bu sayede ABD iş adresi sorunundan ömür boyu kurtulmuş oluyorsunuz.
 • Sizden pasaport vs. istemezler ekstra gereksinimleri yoktur.
 • EIN için IRS’ ye 200$ karşılığında sizin için form doldurup EIN’ ınızı dijital olarak teslim ederler. ABD dışı girişimler için EIN Northwest’ te 200$ dır eğer bu 200$’ı ödemek istemiyorsanız EIN formunu kendiniz doldurarak ABD’ ye gönderip, vergi numaranızı kendinizde alabilirsiniz. Bu yazımı okuyup ücretsiz EIN alma işini sonraya da bırakabilirsiniz. Ya da 3. seçenek olarak LLC kurulduktan sonra bizden 29$ karşılığı EIN hizmeti alabilirsiniz.
 • Diğer Registered Agent firmalarına göre destek hizmetleri ve müşteri panelleri muazzamdır. Panelden şirketinizi eksiksiz yönetebiliyorsunuz.

Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurma Maliyeti

Şirketi hangi eyalette kuracağınıza bağlı olarak bilindiği üzere eyalet bazında farklılık gösteren tek seferlik kurulum başlangıcında ödenmesi gereken eyalet dosyalama ücretleri bulunur. Bunlar eyaletlere göre farklılık gösterir. Ayrıca bazı eyaletlerde devam eden yıllarda franchise vergisi ödemeniz gerekirken, bazı eyaletlerde bulunmaz.

Bu rehberde New Mexico eyaletinde şirket kurma adımlarını uygulayacağız bu yüzden maliyetler bu eyalet baz alınarak hesaplandı. Bu, dosyalama ve kurulum ilk ücretleri zaman zaman değişebiliyor an itibari ile maliyetler aşağıdaki gibidir.

Kaliforniya ve Hawaii gibi eyaletler kesinlikle tercih edilmemeli çünkü eyalet vergileri oldukça yüksek. Ayrıca Kentucky eyaletine de göz atabilirsiniz, Kentuck’ de de masraflar hayli düşüktür.

Kurulum İçin Tek Seferlik Maliyetler

 • Eyalete ödenecek dosyalama ücreti :100$
 • EIN  hizmeti : 200$ (Kendiniz form doldurmak ve EIN almak isterseniz bu fiyatı düşün)
 • ABD’ de sanal telefon numarası : 3$ (Zadarma üzerinden alabilirsiniz)
 • Northwest Registered Agent hizmet bedeli : 39$

Kurulum Sonrası Aylık – Yıllık Maliyetler

 • Sanal telefon numarası : 3$ /Ay (Zadarma üzerinden alabilirsiniz gelecekte iptal edebilirsiniz)
 • Registered Agent yıllık hizmet bedeli 125$ / Yıl
 • Yıllık Eyalet Vergisi (Franchise tax) : 0$ New Mexico’ da yıllık eyalet vergisi yok

Northwest ile Amerika’ da LLC Şirket Kurulum Adımları

Yukarıdaki açıklamaları okuyup masrafları göz önünde bulundurduktan sonra Northwest ile Amerika’ nın New Mexico eyaletinde bir LLC şirket kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. (New Mexico ile farklı bir eyalette şirket kurma adımları aynıdır sadece fiyatlar değişkenlik gösterir)

 • İlk olarak NorthWest Registered Agent web sitesine bu linkten giriş yapıp ana sayfadaki FORM YOUR LLC butonunu tıklayın.

NOT : Bizim bağlantılı linkimizden Northwest web sitesine eriştiğinizde kurulum bedeli 39$’ a düşer ve ilk yıl registered bedeli ödemezsiniz.

Bağlantılı linkimizden Statupsole logolu Northwest açılış sayfasına eriştikten sonra FORM YOUR LLC butonuna tıklayıp sonraki adıma geçin

northwest ile sirket kurmak 2 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Devamında eyalet olarak New Mexico seçin. (Eğer Wyoming veya başka bir eyalette LLC kurmak istiyorsanız istediğiniz eyaleti seçebilirsiniz. Seçiminize göre iş adresiniz otomatik o eyalete tanımlanacaktır)

northwest ile amerikada sirket kurmak 2 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Yukarıdaki ekran görüntüsünde de göründüğü gibi, sadece 39$ + Eyalet dosyalama bedeli olacak şekilde ilk yıl ücretsiz registered agent + iş adresi olarak  fiyat hesaplandı.
 • Bir sonraki aşamaya geçmek için Continue butonuna tıklayın bu adımda şirket adını belirleyeceksiniz.

northwest ile amerikada sirket kurmak 3 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Şirket ismini belirliyoruz ve Business Purpose kısmına şirketimizle ilgili bir kaç kelime açıklama metni giriyoruz. Seçtiğiniz şirket ismini gerekli alana girdikten sonra Continue butonuna tıklayıp sonraki adıma geçebilirsiniz.

Hemen alt kısmında bulunan adres seçeneklerini de olduğu gibi bırakalım çünkü Northwest, kendi adreslerini kullanmamıza izin veren bir ajans. Bu yüzden farklı adres seçeneklerinden faydalanmaya gerek yok zaten ücretsiz sağlıyorlar.

northwest ile amerikada sirket kurmak 4 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 

 • Management Type : Bu aşamada Management Type olarak “Member Managed” seçiyoruz çünkü şirketi siz yöneteceksiniz. Eğer şirketi bir müdür yönetecekse o zaman Manager Managed seçeneğini seçmeniz gerekecek ve  atayacağınız müdürün bilgilerini sağlamanız gerekecek.
 • Üye sayısı : Sayısı 1 olarak seçin çünkü tek sahipli LLC kuruyoruz ardından adınızı ve soy adınızı Türkçe karakter kullanmadan girin. (Ör: ÖMER yerine OMER, ALİ yerine ALI gibi)
 • Adresi de Our Registered Address olarak bırakıp “CONTINUE” tıklayıp bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

northwest ile amerikada sirket kurmak 5 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Bu adımda ise bir email adresi ve Northwest paneline erişim için bir şifre belirleyin
 • İletişim bilgileri  kısmına ise bulunduğunuz ülkedeki (Türkiye) açık adresinizi girin
 • Cep telefonunuzu girin
 • Send a copy of your lawsuits and/or legal notices to your attorney? No işaretleyin
 • “CONTINUE” tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin

northwest ile amerikada sirket kurmak 6 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 

Approval Time kısmını Free olarak seçin yaklaşık kurulum süresi 6 gündür. Hızlandırma isterseniz ekstra ödeme yapabilirsiniz. Free seçeneğini seçip Continue butonuna tıklayın

 • northwest ile amerikada sirket kurmak 5 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmaknorthwest ile amerikada sirket kurmak 6 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmaknorthwest ile amerikada sirket kurmak 7 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

Bu kısımda ise ek seçenekler size sunuluyor bu ek hizmetlerden birini tercih ederseniz seçim yapıp ekstra ödeme yapabilirsiniz. Ek hizmet istemiyorsak Continue tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin

 • northwest ile amerikada sirket kurmak 8 Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakSon adıma geldik. Bu adımda toplam ödemeniz gereken tutarı sağda görebilirsiniz. Buna bir bakalım;
  • Dosyalama hizmeti, 39$
  • New mexico 2 günde dosyalama, 50$
  • Yıllık Registered Agent ücreti (Adres dahil) 0$ Toplamda 89$

northwest ile amerikada sirket kurmak 9 Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakBir sonraki yıl için sadece 125$ registered agent ücreti ödeyeceksiniz yani bu kurulum ücretleri tek seferliktir gelecek yıl adres dahil ödenecek tutar 125$ dır. Bunu da bilmenizde fayda var. Acentelerin yıllık kayıtlı temsilci hizmet bedelleri ortalama olarak 100, 200 $ arasındadır. Bu yüzden adres dahil Northwest, gayet ekonomik bir çözüm diyebiliriz

 

Şirket kurulumu bu eyalet için yaklaşık 2 ya da 3 iş günü sürer. Sonrasında şirket kuruluş belgelerinizi panelinizden indirip elektronik olarak muhafaza edebilirsiniz.

Panelinizde her şey açık ve net olarak görünür. Northwest oldukça kolay bir panele sahiptir. Northwest Registered Agent İle Şirket Kurma Avantajları makalesinde müşteri paneli hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz. Bu sayede şirketiniz kurulduktan sonra nasıl bir müşteri paneline sahip olacağınız hakkında fikir sahibi olursunuz.

northwest abd sirket kurma Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakBu rehber sayesinde sadece 89$ gibi bir fiyata adres ve operating agreement dahil bir New Mexico şirketinin kurulum sürecini anlattık. Diğer eyaletlerde şirket kurmak isterseniz (Wyoming, Delaware, Kentuck vb.) tüm adımlar aynıdır. Northwest üzerinden LLC hizmeti aldığınızda oldukça samimi bir müşteri desteğine sahip olursunuz. E-posta veya telefon yoluyla aklınıza takılan tüm soruları hızlıca yanıtlarlar ve bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekmez.

Umarım bu makale sizin için faydalı olmuştur, aklınıza takılan herhangi bir nokta varsa yorum yapmakta çekince yaşamayın. Tüm yorumlar olabildiğince hızlı yanıtlanır.

Bol Şanslar!

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

14 Yorum. Yeni Yorum

 • Northwest üzerinden kurduğum LLC ile Amazonda satış yapabilmek için EIN alabiliyorum dimi çünkü burdan ek hizmet almak istedim fakat SSN’im olmadığı için fazladan bir ücret daha çıkardı

  Cevapla
 • Arkadaşlar wyoming LLC şirketim bir günde kuruldu Northwest inanılmaz hızlı ve güvenilir bir sirket.

  Kurulum yapacak arkadaşlar bu fiyati kaçırmasin.

  Cevapla
 • Bu eşsiz kaynak ve indirim için çok teşekkürler. Northwest uzun süredir takip ettiğim bir RA. bu yüzden bu kampanya çok işime yaradı açıkçası. Ben kurulumda adres olarak Wyoming mail forward dan aldığım adresi seçtim ve şirketi northwest adresine kurmadım.
  Yaklaşık 3 iş gününde kurulum bitti ve evraklar geldi, bugün ein başvurumu da yaptım. Herkese tavsiye ederim çok kolay bir kurulum oldu. Herkese hayırlı kazançlar, yazarlara teşekkürler.

  Cevapla
  • Wyomingmailforwarding veya başka adres şirketinden aldığını adresi Northwest ile şirket kurarken de kullanabiliyorsunuz. Bunda bir sorun yok ihtiyaca göre tercih edilebilir tabiki. Hayırlı olmasını dileriz.

   Cevapla
 • İyi günler operating agreement ücretli bir özellik olarak görünüyor fakat yazınızın sonunda dahil olduğunu söylemişsiniz. Acaba kendimiz ücretsiz bir şekilde operating agreement hazırlayabildiğimiz için mi? Son olarak da kendi hazırladığımız operating agreement ile onların vereceği arasında fark olur mu cevaplarsanız çok sevinirim

  Cevapla
  • Northwest ile şirket kurarsaniz operating agreement ücretsiz verilir. Daha 2 gun önce kurulum yaptık gonderdiler. Ücretli olduğu tam olarak nerede yazıyor acaba?

   Cevapla
 • İyi günler. Yazınızda Operating agreement dahil demişsiniz ancak additional kısmında 50$ fiyat isteniyordu. Acaba girmemiz gereken bir kod mu var yoksa ben bir yeri mi kaçırıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  • Ücretsiz sağlıyorlar fakat ozel bir madde isterseniz ekstradan odeme yapmanız lazim standart hali oldukca yeterlidir. Bu arada ayni sözleşmenin benzeri elimizde var tümünde standart maddeler yazar genelde.
   Eğer bir aksilik olursa size sağlayabiliriz. Bu arada blogumuzda da aratabilirsiniz bir kac template olmasi gerekiyor ücretsiz olarak.

   Cevapla
 • tamamdır o şekilde yaptım bende zaten. içim rahat etsin diye bir sormak istemiştim.

  tekrar teşekkürler.

  Cevapla
 • merhaba,

  northwest ile Kentucky’de (teşekkürler sayenizde bu kararı verdim) şirket kurulumunu başlattım. Fakat birşey aklıma takıldı. Amerika telefonunu girecek herhangi bir kısım yoktu. Bir ekran mı atladım yada birşeyi eksik mi yaptım acaba.

  tekrar teşekkürler

  Cevapla
  • Merhaba,
   Northwest ile kurulumda sadece kontak kisminda telefon isteniyor(Tr cep no girebilirsiniz) zaten bu abd numaraları hic bir sirket belgesinde listelenmez. Gelecekte irs ye ss4 formu gonderirken veya eyaletten bir sertifika vs ihtiyaç olduğunda Abd numarasina ihtiyaç olabiliyor. Siz normal şekilde kuruluma devam edebilirsiniz cok sorun değil bu arada Abd numarasi aldiysaniz yine sonraki surec icin elinizde bulunsun.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 22 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın