İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Bu rehberde, Northwest Registered Agent üzerinden hizmet alarak adım adım Wyoming’de bir şirket kurma sürecini en ince detayına kadar öğreneceksiniz.

Wyoming’de şirket kurmak için ödeyeceğiniz toplam tutar 139$’ dır. ABD iş adresi toplam maliyete dahildir. Pasaport ve kimlik istenmez, ABD’yi şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur.

Wyoming LLC’ler yıllık bakım istemez, vergi avantajı sağlar. Amazon, Etsy, Stripe, Ebay, Shopify, Mercurybank ve Paypal gibi bir çok hesap açmanıza izin verir.

Registered Agent (Kayıtlı Temsilci Acenteleri) İle İlgili Genel Bilgi

Bir yabancı olarak Amerika’da yeni bir LLC şirket kurabilmek için, şirketin kurulacağı eyalette yerleşik ofise sahip bir kayıtlı temsilci acentenizin olması gerekiyor.

Bu kayıtlı temsilcilere Registered Agent adı verilir.

Registered Agent, şirket kuracağınız eyalete LLC kurulum başvurunuzu yapabilir ayrıca LLC şirketiniz kurulduktan sonra şirketinizin aktif kalabilmesi için şirketinizin bir kayıtlı temsilcisi olmalıdır.

Amerika’da yerleşik biri değilseniz ve LLC’nizin ABD’de bir kayıtlı temsilcisi yoksa şirketiniz pasif duruma düşer ve feshedilir.

Bu sebeplerden dolayı, gerek LLC şirket kurulumunda gerekse kurulum sonrası şirketinizin kayıtlı olduğu eyalette sürekli olarak kayıtlı temsilciniz (Registered Agent) olmalı.

Kayıtlı temsilci acenteliği yapan bir çok şirket var. Blogumuzda ABD’nin en popüler kayıtlı temsilci acentelerinin detaylı incelemelerini bulabilirsiniz.

Kayıtlı temsilci acenteleri ile ilgili genel bir hatırlatma yaptıktan sonra, ABD’de yeni bir LLC kurulumu yapmak için hizmet alabileceğiniz, Northwest Registered Agent şirketinden bahsedelim.

Northwest Registered Agent Hakkında

Northwest Registered Agent, 1998 yılından bu yana LLC kurulumu yapan, Registered Agent sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir.

Northwest ile ABD’nin tüm eyaletlerinde LLC şirket kurulumu yapabilirsiniz. Ayrıca Northwest’in her eyalette yerleşik bir ofisi bulunduğu için (adresleri kolay kolay değişmez) adreslerini, müşterilerine iş posta adresini olarak kullanmak üzere izin verir.

Hatta gelen tüm evrakları ücretsiz olarak tarayarak dijital ortamda aynı gün içinde teslim ederler

Diğer kayıtlı temsilcilerle karşılaştırıldığında Northwest, üst düzey hizmet ve destek gibi özellikleriyle öne çıkan, ücretsiz iş adresi sağlayan, ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilci hizmeti sunan (bize özel kampanya) ve ücretsiz operating agreement sağlayan bir kayıtlı temsilcidir.

Northwest ile özel bir anlaşma imzaladık ve Northwest’in iş ortağı olduk olduk bu sayede Northwest ile LLC kurulumlarında ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve 39$ kurulum bedeli olarak yeni bir indirim aldık.

Bizim referansımızla artık Northwest ile 39$ (adres dahil) + eyalet bedeli ödeyerek LLC kurulumu yapabilirsiniz. Northwest üzerinden (bizim referansımız olmadan) standart olarak hizmet alırsanız ilk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik ve uygun fiyatlı kurulum indiriminden yararlanamazsınız.

Not: Northwest ile bizim bayilik referansımızla LLC şirket kurduğunuzda yaptığımız kampanya boyunca EIN başvurunuzu ücretsiz olarak yapıyoruz. Koşullar ve detaylar için bu sayfaya bakabilirsiniz.

Northwest Registered Agent için hazırladığımız inceleme makalesine de ayrıca buradan göz atabilirsiniz.

Northwest LLC Kurulumu Hizmeti Neleri Kapsar?

Northwest ile çalışmaya başlayıp onlardan hizmet aldığınızda sınırsız telefon ve e-posta desteğinin yanında aşağıdakilere de ücretsiz olarak sahip olursunuz.

 • Şirketiniz için kullanabileceğiniz iş adresi
 • İlk yıl ücretsiz kayıtlı temsilcilik
 • Şirketiniz için kullanabileceğiniz 6 sayfalık özenle yazılmış bir Operating Agreement (İşletme Sözleşmesi)
 • Şirketiniz için bir LLC üyelik sertifikası
 • Ücretsiz LLC Business Bank Account Resolution belgesi (Gelecekte ABD ye şahsen gidip banka hesabı açmak için gerekli olan bir evrak)
 • Şirketinizi yönetebileceğiniz gelişmiş müşteri paneli
 • Hızlı destek

Northwest, kendisinden hizmet alan tüm müşterilerine tüm bu özellikleri ücretsiz sağlar.

Northwest, ABD’de yerleşik kayıtlı temsilciler içinde hizmet kalitesi en yüksek acentelerden biridir. Bu sebeple LLC kurulum sürçlerinde Northwest’ e gözü kapalı güvenebilirsiniz.

Northwest ile ilgili detaylı bilgiler aktardıktan sonra artık bu acente üzerinden hizmet alarak bir LLC şirkete nasıl sahip olunur adım adım inceleyelim.

Northwest ile Amerika’da Şirket Kurmak

Aşağıdaki adımları uygulayarak Northwest ile Amerika’da yeni bir LLC şirket kurabilirsiniz.

Önemli Not: Kurulum aşamaları sık sık değişebiliyor bu sebeple makalemizdeki adımlarda belki küçük farklılıklar oluşabilir. Fakat genel işleyiş olarak pek bir farklılık olmamaktadır. Kurulum adımlarını kendinizde okuyarak takip devam edin. Kurulum sırasında yakıldığınız bir nokta olursa WhatsApp hattımızdan bize ulaşıp destek alabilirsiniz.

Bu rehberdeki örnek kurulum, Wyoming eyaletinde bir LLC oluşturmayı kapsayacak fakat farklı bir eyalette LLC oluşturmak isterseniz aynı adımları uygulayarak işlem yapabilirsiniz. Eyalet seçimi kısmından Wyoming yerine farklı bir eyalet seçmekte özgürsünüz çünkü, Northwest her eyalette adres ofisi bulunan bir acentedir.

Northwest ile Wyoming’de Online Şirket Kurulum Videosu

Northwest ile ilgili tüm detayları aktardıktan sonra artık LLC kurulum adımına geçebiliriz.

İlk olarak NorthWest Registered Agent web sitesine bu linkten giriş yapıp ana sayfadaki FORM YOUR LLC butonunu tıklayın.

NOT : Bizim bağlantılı linkimizden Northwest web sitesine eriştiğinizde kurulum bedeli 39$’ a düşer ve ilk yıl registered bedeli ödemezsiniz.

(Video alt yazılıdır)

Video içeriğinin yanında kurulum için aynı işlemleri adım adım rehberden faydalanarak ta yapabilirsiniz. Bunun için okumaya devam edin.

Bağlantılı linkimizden Statupsole logolu Northwest açılış sayfasına eriştikten sonra FORM YOUR LLC butonuna tıklayıp sonraki adıma geçin

northwest ile sirket kurmak 2 Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak

 • Where do you want to form your LLC? kısmından şirketinizin kurulacağı eyaleti seçebilirsiniz. Bu örnek rehberde Wyoming eyaletinde kurulum yaptığımız için eyalet kısmından Wyoming seçiyoruz.
 • Aşağıdaki ekran görüntüsünde de göründüğü gibi, eyalet seçiminden sonra sadece 39$ + Eyalet dosyalama bedeli olacak şekilde ilk yıl ücretsiz registered agent + iş adresi olarak  fiyat hesaplandı.
 • Ekstra hizmetler almak istemezseniz iş adresi dahil sadece 139$’ a bir Wyoming LLC ye sahip olacaksınız.
 • Bir sonraki aşamaya geçmek için Continue butonuna tıklayın bu adımda şirket adını belirleyeceksiniz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 2 Wyoming

 • Bu aşamada şirket ismini ve şirket adresini belirliyoruz. Business Purpose kısmına şirketinizle ilgili bir kaç kelime açıklama metni girebilirsiniz. Şirket adınızı belirlerken Wyoming eyalet portalını buradan açıp seçtiğiniz şirket adı daha önce kullanılmış mı kontrol edin. Ayrıca Wyoming LLC Kurulumunda Şirket İsmi Seçimi rehberine de bakmanız menfaatinize olur.
 • Eğer şirketiniz genel kullanım amaçlıysa Use Generic Business Purpose seçebilirsiniz. Bunun pek önemi yok çünkü eyalet kayıtlarında görünen bir kısım değil sadece acente veri tabanında şirketinizin faaliyet alanı ile ilgili bilgi tutulması içindir.
 • Şirket adını belirledikten sonra sayfayı aşağıya kaydırıp adres bölümüne geçebilirsiniz.
 • northwest sirket kurmak llc name WyomingBu aşamada şirket posta adresini belirliyoruz. Özel bir şirket adresiniz yoksa Physical Address ve  Mailing Address seçeneklerini olduğu gibi bırakalım çünkü Northwest, kendi adreslerini kullanmamıza izin veren bir acente.
 • Eğer farklı bir posta adresi üzerine şirketinizi kurmak istiyorsanız seçenekleri Specify Address olarak işaretleyip özel adres girebilirsiniz. Örneğin, Wyoming ‘de özel suit içeren benzersiz bir adres alabilirsiniz buradan 15$’ a wyomingmailforwarding ile benzersiz bir suit içeren adres alıp Specify Address seçeneklerini seçip özel adresinizi girebilirsiniz.
 • Özel adres istemiyorsanız seçenekleri aşağıdaki gibi bırakıp Continue ile sonraki aşamaya geçebilirsiniz

northwest sirket kurmak adres Wyoming

 • Bu aşamada Management Type olarak “Member Managed” seçiyoruz çünkü şirketi siz yöneteceksiniz. Eğer şirketi bir müdür yönetecekse o zaman Manager Managed seçeneğini seçmeniz gerekecek ve  atayacağınız müdürün bilgilerini sağlamanız gerekecek.
 • Üye sayısı : Sayısı 1 olarak seçin çünkü tek sahipli LLC kuruyoruz ardından adınızı ve soy adınızı Türkçe karakter kullanmadan girin. (Ör: ÖMER yerine OMER, ALİ yerine ALI gibi)
 • Adresi de Our Registered Address olarak bırakıp “CONTINUE” tıklayıp bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 5 Wyoming

 • Account sekmesinde ise bir email adresi ve Northwest paneline erişim için bir şifre belirleyin ardından bir sonraki aşamaya geçinnorthwest sirket kurmak account Wyoming
 • Contact sekmesinde ise bulunduğunuz ülkedeki (Türkiye) açık adresinizi doğru formatta girin. Adresinizi girmeden önce google haritalara adresinizi yazıp, haritalarda çıktığını teyit edin. Adres, google haritalara girildiğinde resimli olarak karşınıza çıkmalı. Aksi durumda Northwest size mail atarak ikametgah belgenizi isteyebiliyor.
 • Cep telefonunuzu girin
 • Send a copy of your lawsuits and/or legal notices to your attorney? No işaretleyin
 • “CONTINUE” tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin

northwest sirket kurmak contact adres Wyoming

Sonraki adımda ise “Optional Items” sekmesine geçin. Sadece aşağıdaki alanı işaretlemeniz yeterlidir. Ekstra hizmetler ekstra ücretlendirilir. Örneğin sanal ofis veya Apostil hizmeti gibi. Bu ek hizmetler isteğe bağlıdır bütçenize göre seçim yapabilirsiniz fakat ekstra hizmet istemeseniz bile şirketiniz doğru bir şekilde kurulacaktır.  Continue butonuna tıklayıp ödeme adımına geçebilirsiniz.

northwest sirket kurmak optional Wyoming

 

Son adım olan Payment kısmına geldik. Bu adımda toplam ödemeniz gereken tutarı sağda görebilirsiniz. Buna bir bakalım;

 • Dosyalama hizmeti, 39$
 • Wyoming eyalete ödenecek dosyalama bedeli 100$
 • Yıllık Registered Agent ücreti (Adres dahil) 0$ Toplamda 139$

“Credit Card Address Different From Mailing Address” seçeneğini seçerek fatura adresinizi girebilirsiniz. Kart başkasına aitse kendi adınızı ve soyadınızı yazabilirsiniz.  Toplam bedeli kredi kartınızla ödeyerek LLC kurulum siparişinizi verebilirsiniz.

Northwest registered agent ile amarikada sirket kurmak 9 Wyoming

Şirket kurulumunu takip eden sonraki yıl için sadece 125$ registered agent ücreti ödeyeceksiniz yani bu kurulum ücretleri tek seferliktir. Özetle, gelecek yıl adres dahil ödenecek tutar 125$ dır.

Şirket kurulumu bu eyalet için yaklaşık 3 ila 5 iş günü (bazen daha kısa) sürer. Sonrasında şirket kuruluş belgelerinizi panelinizden indirip elektronik olarak muhafaza edebilirsiniz.

Not: Northwest ile bizim bayilik referansımızla LLC şirket kurduğunuzda yaptığımız kampanya boyunca EIN başvurunuzu ücretsiz olarak yapıyoruz. Ücretsiz EIN hizmetinden faydalanabilmeniz için Ücretsiz EIN Başvuru Kampanyası sayfamızı ziyaret edin.

Panelinizde her şey açık ve net olarak görünür. Northwest oldukça kolay bir panele sahiptir. Northwest Registered Agent İle Şirket Kurma Avantajları makalesinde müşteri paneli hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz. Bu sayede şirketiniz kurulduktan sonra nasıl bir müşteri paneline sahip olacağınız hakkında fikir sahibi olursunuz.

northwest abd sirket kurma Northwest ile Amerika’ da Şirket KurmakSipariş sonrası müşteri paneline ulaştığınızda üst kısımda “You have Services Requiring Attention”  gibi bir uyarı görürseniz aşağıdaki rehberdeki kısa adımları uygulayın.

Northwest, You have Services Requiring Attention çözümü

Bu rehber sayesinde sadece 139$ gibi bir fiyata adres ve operating agreement dahil bir Wyoming şirketinin kurulum sürecini anlattık.

Diğer eyaletlerde şirket kurmak isterseniz (New Mexico, Florida, New Jersey, Delaware, Kentucky vs.) tüm adımlar aynıdır.

Northwest üzerinden LLC hizmeti aldığınızda oldukça samimi bir müşteri desteğine sahip olursunuz. E-posta veya telefon yoluyla aklınıza takılan tüm soruları hızlıca yanıtlarlar ve bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekmez.

Umarız bu makale sizin için faydalı olmuştur, aklınıza takılan herhangi bir nokta varsa yorum kısmından sorabilirsiniz. Tüm yorumlar olabildiğince hızlı yanıtlanır.

Bol Şanslar!

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Jackson Martinez
  4 Şubat 2023

  Merhaba Startulsole size üç sorum olacaktı.

  1- Ücretsiz EİN başvurusu kampanyası devam ediyor mu? Devam ediyorsa ne zaman sonlanacak?

  2- Northwest ile şirket kurulumu yapıldığında Northwest in kampanya kapsamında sunduğu adresi kullanmamız Amazon için uygun mudur? İlişkilendirme süslendi gibi bir duruma yol açar mı?

  3- Sadece Amazon da kullanmak için kurmayı düşündüğüm şirket için tavsiye edeceğiniz eyalet hangisidir. (Eyalet seçimi ile ilgili sitenizdeki bilgileri okudum fakat halen kafamda birşeyler malesef netleşmedi.)

  Cevapla
  • muhammet
   4 Şubat 2023

   Merhaba,
   1- Aslında yoğunluktan dolayı EIN’yi bitirmeyi düşünüyorduk fakat bazı sebeplerden dolayı bir süre daha devam edeceğiz şimdilik devam ediyoruz diyebiliriz süresi belli değil.

   2- Nortwest in Wyomingde sunduğu paylaşımlı adresi hala Amazon için kullanılıyor ve Wy’de amazon adres doğrulama postalarını hala alıyorlar. Wyoming’de adres hizmeti sunan sadece tek posta ofisi var zaten hepsi aynı streetteki binada. Nereden şirket kurarsanız kurun zaten hep aynı adresle karılaşırsınız. Wyoming de yüz binlerce şirket kurulu herkese ayrı bir sokak ve bina sağlanamıyor. ayrıca Wy’de online noterize yok ve bu sebeple adres veya özel suit almak çok basit. Diğer eyaletlerde de aynı durum geçerli hesp aynı adreslere kayıtlı şirketler ve Amazon bunu bildiği için artık adres doğrulamasını posta kartı ile yapıyor. İlişkilendirme gibi bir durum şu ana dek bize hiç dönmedi fakat konu çok kafanızı karıştırıyorsa, Wyomingmailforwarding.com dan 15 usd ye bir tane özel suit alıp şirketi bu suite kaydedin.

   3- Sadece Amazon içinse Wyoming seçin çünkü adres olayı Wy de kolay yukarıda bahsettiğimiz gibi. Diğer eyaletlerde Northwest amazon kodlarını almıyor ve ekstra aylık ödeme ile premium suit almanız gerekir veya dışarıdan bir adres kiralamanız gerekir. Genelde adres olayı yüzünden Wyoming seçiliyor sizde bu eyalette kurabilirsiniz. eyalete çok takılmayın zaten vergiler federal olarak ödeniyor eyalete vergi ödenmiyor hangi eyalette LLC kurarsanız kurun orada bir fiziksel dükkanınız yoksa hepsi aynı diyebiliriz.

   Cevapla
 • Ümit Çelebi
  31 Ocak 2023

  Merhaba Wyomingde şirket kurarken şirket adresini de bu eyaletten mi almak gerekir. Örneğin şirketi Wyomingde kurup şirket adresini California göstermek mümkün mü? Bunun olumlu ya da olumsuz bir yanı var mıdır?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   31 Ocak 2023

   Merhaba,

   Evet mümkün ve hic bir sakıncası yok fakat bu durum gelecekte bazı karışıklıklara sebebiyet verebiliyor.

   Şirket Wyoming de kurulu ama ofis adresi California olarak göründüğünde hem bunu birilerine izah etmek güç olabiliyor hemde Amazon gibi Pazaryeri hesaplari acarken bazi yekbik problemlere sebebiyet verebiliyor.

   Bunlar dışında hic bir mahsuru yok eğer bu durumlar sizi etkilemeyecekse bunu yapabilirsiniz zaten eyaletlerde de bu tip herhangi bir kısıtlama yok.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.