ABD LLC Şirketler için Durum Testi

Şirket Kurma Maliyeti ve Vergi Durumu Öğrenme Aracı

Amerika'da şirket kurmadan önce şirket kurma maliyetlerini ve mevcut durumunuzu öğrenebileceğiniz küçük ama faydalı bir test aracı hazırladık.

Vereceğiniz yanıtlar sonucunda toplam maliyetlerinizi ve vergilendirme ilgili ön bilgi edineceksiniz.

Lütfen bir acente seçimi yapın

Şirket kurulumu için ABD'de bir kayıtlı temsilci hizmeti almanız gerekmektedir.

Kayıtlı temsilci acentelerinin farklı fiyatları ve hizmet içerikleri bulunmaktadır. Şirketinizi size tavsiyemiz olan Northwest Registered Agent acentesi ile kurmanızı öneririz. 

Ancak farklı acentelerden de hizmet alabilirsiniz. Tüm acentelerin artı ve eksilerini görmek için bu inceleme sayfasını ziyaret edin.

Fiyat: $39.00
Fiyat: $158.00

Ücretsizdir.

Mercurybank hesabı açarken;

İngilizce dilinde web sitesi, e-ticaret sitesi veya kendinize ait bir Amazon, Etsy gibi pazaryeri linklerinden herhangi birini başvuruda sunmanız gerekli. Ayrıca güncel bir pasaport ta gereklidir

Wise Kurumsal hesabı açarken Wise sizden bir kereye mahsus 31$ lık depozito bedeli ödemenizi ister, ödeme yaptıktan sonra bakiyeniz hesabınızda kalır. Bu bedeli kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Eğer bu bedeli ödemezseniz çoklu para birimi kilidini açamazsınız

Fiyat: $31.00
Fiyat: $24.00

Amerika'da bir şirket kurmak için ABD alan kodlu bir telefon almanız şart değildir fakat yine de almak isterseniz şirket kurulduktan sonra aylık 2$ ödeyerek toplamda yıllık 24$ maliyetiniz olacaktır.

ABD'de bir telefon numarası Stripe gibi sanal pos platformlarına hesap açarken gerekebilir şirket açılışı için gerekli değildir. (Ayrıca bkz. LLC Şirket Kurarken Telefon Numarası Gerekli Mi?)

Zadarma.com üzerinden uygulama tabanlı bir ABD telefon numarası alabilirsiniz.

EIN yani federal vergi kimlik numarası tüm LLC şirketler için gereklidir. EIN olmadan LLC şirketiniz üzerinden banka hesabı açamaz ve ticaret yapamazsınız.

EIN, kendiniz başvurursanız ücretsizdir. Web sitemizdeki rehberler sayesinde kendiniz de EIN başvurusu yapabilirsiniz. 

Eğer bizim referans bağlantımızla bir LLC şirket kurarsanız EIN başvurunuzu ücretsiz yaparız detaylar için ayrıca bakın

Fiyat: $0.00

Özel süit içeren adresin avantajları;

  • Amazon.com gibi platformlarda adres doğrulama mektubu alınabilir
  • Şirketiniz Google haritalarına kaydettirilebilir

Bu tip bir adresi Wyomingmailforwarding.com dan 15$'a satın alabilirsiniz. Bu şirket size sadece Wyoming eyaletinde bir adres sağlar. Adresinize gelen postaları aynı gün tarayıp dijital olarak teslim ederler. Evrak başına 10$ ödersiniz.

Northwest Paylaşımlı adresini kullanmanın avantajları;

  • Wyoming eyaletinde Amazon adres doğrulama kodlarını kabul ederler
  • İş adresi ücretsizdir
  • Hangi eyalette şirket kurarsanız kurun o eyalette bir adresiniz olur
  • Yıllık 10 adete kadar posta açma ve tarama ücretsizdir
  • Noter doğrulaması, USPS form veya evraksız adres sağlarlar

Not: Northwest, Amazon posta doğrulama kodları sadece Wyoming eyaletinde kabul eder, diğer eyaletlerdeki adresler Amazon doğrulama içermez (daha fazla bilgi al) .Google harita doğrulama kodları kabul edilmez. Diğer tüm iş postalarınız ücretsiz teslim alınıp size dijital olarak teslim edilir.

Fiyat: $15.00

Teşekkürler, 

Verdiğiniz yanıtlara göre şirket kurulum sürecindeki maliyetleriniz kaydedildi.

Bundan sonraki sorulara vereceğiniz yanıtlar vergilendirme ile ilgili durumunuzu belirlemek için size yol gösterecektir.

Sonraki adımlarda gelen sorulara lütfen doğru yanıtlar vermeye çalışın.

Hazırsanız sonraki adıma geçebilirsiniz.

Emin misiniz?

Eğer Amerika'da kuracağınız şirkete ait fiziksel bir deponuz olacaksa bu durumda Amerika'dan etkin bir gelir elde ediyorsunuz demektir. Kiralayacağınız depo, size bir ekonomik bağ oluşturur bu sebeple federal gelir vergisi veya farklı tipte vergiler ödemeniz gerekebilir.

Emin misiniz?

Eğer Amerika'da kuracağınız şirkete ait fiziksel bir ofisiniz olacaksa bu durumda Amerika'dan etkin bir gelir elde ediyorsunuz demektir. Kiralayacağınız ofis, size bir ekonomik bağ oluşturur bu sebeple federal gelir vergisi veya farklı tipte vergiler ödemeniz gerekebilir.

Emin misiniz?

Eğer Amerika'da kuracağınız şirkete ait sigortalı bir çalışanınız olacaksa bu durumda Amerika'dan etkin bir gelir elde ediyorsunuz demektir. Sigortalı olarak çalıştırdığınız personel, size bir ekonomik bağ oluşturur bu sebeple federal gelir vergisi veya farklı tipte vergiler ödemeniz gerekebilir.

Amerikan vatandaşlığınız var mı?

Eğer Amerikan vatandaşıysanız kuracağınız LLC şirket üzerinden bireysel olarak vergilendirilirsiniz. Eğer hem Amerikan vatandaşlığınız hem de Amerika'da devam eden bir oturumunuz varsa LLC şirketinizi, bulunduğunuz eyalette kaydettirmeniz lehinize olacaktır.

Hangi coğrafyaya satış yaptığınız önemlidir!

Eğer ürün ve hizmetleri Amerikan vatandaşlarına satarak gelirinizi bu şekilde elde edecekseniz, bu durumda Amerika'dan etkin bir gelir elde ediyorsunuz demektir.

Amerikan vatandaşlarından elde edeceğiniz gelir, size Amerika'da bir ekonomik bağ oluşturur bu sebeple federal gelir vergisi veya farklı tipte vergiler ödemeniz gerekebilir.

Eğer geçmişte Amerika'da belirli bir süreden hazla ikamet ettiyseniz LLC şirketinizi kurduktan sonra federal gelir vergisi veya farklı tipte vergiler ödemeniz gerekebilir.

Eğer Greencard sahibiyseniz LLC şirketinizi kurduktan ve bu şirketten gelir elde ettikten sonra federal gelir vergisi veya farklı tipte vergiler ödemeniz gerekebilir.

Daha fazla bilgi

 

Çok üyeli /ortaklı bir LLC şirket kurmak istediğinizden emin misiniz?

Amerika'da LLC şirketlerin vergileri aksi belirtilmedikçe kişisel olarak şirket sahibine aktarılır. Tek üyeli yabacı uyruklu sahipleri bulunan LLC ler bir şirket gibi vergilendirilmez.

Eğer çok üyeli (MMLLC) bir LLC kuracaksanız, bu LLC bir şirket gibi vergilendirilir ve böylece bazı vergi avantajlarından yararlanamamış olursunuz bu durumda federal gelir vergisi veya farklı tipte vergiler ödemeniz gerekebilir.

Ortaklı yapıda çok üyeli bir LLC şirkete sahip olmanız sizin için çok önemli değilse LLC şirketinizi kendi adınıza tek üyeli olarak kurmanız daha avantajlı olacaktır.

Bitirmenize sadece bir adım kaldı.

Sonucu görmek ve detaylı raporu E-posta ile almak için lütfen ad,soyad ve e-postanızı girin