Wyoming LLC’ler için Northwest Adreslerini Kullanabilirsiniz

Northwest, Wyoming’ de kurulan LLC şirketler için sağladıkları adres sistemlerine artık Amazon adres doğrulama kodlarını kabul etiklerini duyurdu.

amazon.com USA hesap açılışlarında Amazon, artık utility bill uygulamasını kaldırdı. Amazon hesabı açarken ABD şirket adresinizi girdiğinizde Amazon size bir kaç gün içinde adres doğrulaması için aşağıdaki gibi bir doğrulama kartı gönderir.

Northwest registered agent, paylaşımlı adresleri kullanan işletmeler için bu tip doğrulama kartlarını kabul etmediğini bildirmişti. Son gelen bilgiye göre Northwest, bu adres doğrulama postalarını ücretsiz adres planlarında bile artık müşterileri için teslim alacağını ve tarayıp hesap sahiplerine dijital olarak teslim edeceğini duyurdu.

Bu kart, ABD iş adresinize posta yoluyla gelir ve bir kaç gün içinde size sağlanan unique verification code bilgisini hesap açılışındaki alana girerek adresinizi bu yolla kolayca doğrularsınız. Gelen postalar her zamanki gibi Northwest Registred Agent müşteri panelinize dijital olarak yüklenir ve size e-posta ile bildirilir.

amazon adres doğrulama kodu posta kartıDaha Önce Doğrulama Süreci Nasıl İlerliyordu?

Takip edenler konuyu daha iyi bilir. Geçmişte Northwest bu tip doğrulama postalarını ücretsiz adres planlarında teslim almıyordu. Bu durumda alternatif çözüm olarak 15$ gibi bir ücret karşılığında Wyomingmailforwarding.com üzerinden özel süit içeren bir adres satın alınıp, şirket adresi olarak burası gösteriliyordu. Bu özel süit içeren iş adresine gelen kodları dijital teslim alan satıcılar, hesaplarını bu yolla sorunsuz açabiliyordu.

Northwest Artık Wyoming’de Amazon Kodlarını Kabul Ediyor

Amazon Adres Doğrulama Kodlarını geçmişte kabul etmeyen Northwest, artık Wyoming eyaletinde bu kodlarını kabul ettiğini, gelen postaları standart evraklarda olduğu gibi aynı gün açıp tarayacağını ve dijital olarak teslim edeceğini duyurdu.

Bunun için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yok. Northwest ile 39$+ eyalet harcı (toplamda 139$) ödeyerek Wyoming’de bir LLC şirket kurabilirsiniz. Wyoming LLC şirketinizi Northwest ile kurarken Physical Address ve Mailing Address kısmını registered agent adress olarak bırakmanız yeterli.

northwest sirket kurmak adres Wyoming LLC'ler için Northwest Adreslerini Kullanabilirsiniz

Özetle, artık Northwest üzerinden Amazon işi amacıyla kurulan Wyoming şirketleri için özel adres (Specify Address) girilmesi gerekmiyor.

Northwest’in sunduğu ücretsiz şirket adresi doğrulama kodlarını kabul ettiği için özel bir adres şirketinden adres veya sanal ofis kiralamanıza gerek kalmıyor.

Northwest ile Diğer Eyaletlerde Amazon İçin Şirket Kurulduğunda Ne Olur?

Northwest, bu Amazon adres doğrulama kartlarını Wyoming eyaletiyle birlikte aşağıdaki eyaletlerde de kabul ettiğini duyurdu.

Eğer Amazon işiniz için bir LLC şirket kuracaksanız eyalet olarak aşağıdaki bölgeleri de seçebilirsiniz.

Northwest’in Ücretsiz İş Posta Adreslerine Amazon Kodlarını Kabul Ettiği Eyaletler

 1. CA – California
 2. DE – Delaware
 3. FL – Florida
 4. ID – Idaho
 5. IL – Illinois
 6. MT – Montana
 7. NY – New York
 8. TX – Texas
 9. WY – Wyoming

Yukarıdaki eyaletlerin tümünde Amazon kodları Northwest tarafından kabul edilir.

Bu liste harici farklı bir eyalette Amazon hesabı açmak ve Amazon işi yapmak için bir LLC kurarsanız, ücretsiz sunduğu şirket adreslerine bu kodları kabul etmezler. Bu hizmetin sadece belirli eyaletlerde (Yukarıdaki 9 eyalet) geçerli olduğunu bildiriyorlar.

Eğer liste harici farklı bir eyalette Amazon için Northwest üzerinden şirket kurma planınız varsa, adres doğrulama kartlarını teslim alıp size ulaştırmayacaklarını bilmenizde fayda var.

Bu tip bir uygulama için Northwest’ten aylık ödemeleri olan sanal ofis, premium mail forwarding veya başka bir adres şirketinden özel süit içeren adres kiralamanız, şirket posta adresi olarak o adresleri göstermeniz gerekecek.

NOT : ABD’de hemen hemen hiç bir adres şirketi Google İşletme kaydı için gelen adres doğrulama PIN’lerini kabul etmemektedir. Ayrıca Google Adsense (veya Google Admob) adres doğrulama kodlarını da hemen hemen hiç bir sanal ofis veya adres şirketi kabul etmiyor.

Amazon için Wyoming dahil artık 9 eyaletten herhangi birinde Northwest ile şirket kurabilirsiniz. Bu gelişmeden sonra Resale Certificate belgesinin kolay alındığı Florida gibi eyaletleri de tercih edebilme şansınız var.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

27 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba biraz kafa karışıklığım var, giderirseniz çok sevinirim.

  şirketi A eyaletinde açarken,aynı zamanda da özel posta adresi suit adresi gibi bir hizmeti de alsak ama bu suit adresi farklı bir B eyaletinde olsa, ve northwest’e de şirketi bu suit adresine kayıt etmelerini söylersek ; bu durumda benim llc şirketim A eyaletinde olacak ((ordaki kurallara taabi olacak)) fakat şirket adresim ((posta adresim de)) B eyaleti olarak mı gözükecek? yani resmi olarak şirketim A eyaletine bağlı olup konum olarak B eyaletinde mi gözükecek? ben resmi yerlere banka vs adres girerken şirket adresi olarak B adresinimi gireceğim?

  yoksa şirket adresim farklı bir adres , posta adresim farklı bir adres mi olacak ? (öyle olabiliyor mu onu da bilmiyorum açıkcası) yani tanımlı bir kaç farklı adresim mi oluyor..

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   5 Temmuz 2024

   Sirket A eyaletinde kayitli olacak, posta adresi ise B eyaletinde olmus olacak. A eyaletine kayitli sirketin o eyalette kayitli temsilci adresi olacak fakat size gelecek evraklar B eyaletine gelecek.

   Cok kafaniz karistiysa adresi ve kurulumu aynı eyalette seçebilirsiniz

   Cevapla
   • evet sanırım en temizi öyle olacak..

    merak ettiğim, siz şirket açılışı için ajansın attığı mailde şirketi posta adresine bağlamalırını söyleyin demiştiniz. bu bağlamayı yapınca ajans, kayıtlı temsilcim olarak kurulan eyalette gözükecek ama benim şirketim adres olarak ek hizmet olarak olarak aldığım premium posta adresinde mi gözükücek?

    wyoming de şirket isim kontrolü için verdiğiniz linkten isim bakarken benzer şirketler çıktı.onların detaylarına baktım.bir tanesinde ;
    formed in: wy
    ana ofis: ca da bir adres
    posta adresi: ca da ki aynı adres
    kayıtlı ajans adresi : wy de ki ajansın ofis adresi.

    olarak gözüküyordu. işte kafa karışıklığımın nedeni buydu.
    sizinde kafanızı çorba ettiysem kusura bakmayın..

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     6 Temmuz 2024

     Evet o sekikde görünecek cok kafa karistirici bir islem değil bu sekilde kullananlar var

     Cevapla
 • merhaba şirketi kurduktan sonra daha önce açılmış amazon hesabını şirkete bağlamaya çalışırken itin bilgisi istiyor bunun dışında bir yöntem var mıdır? ITIN sene sonunda gelecek sanırım henuz gelmedi

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   12 Haziran 2024

   Daha once hiç duymadigimiz bir durum hata yapmış olma gibi bir ihtimal olabilir mi? İsterseniz tekrar gözden geçirip olmazsa amazona konuyunsorun veya bir profesyonelden uzman destegi almayi da deneyebilirsiniz

   Cevapla
 • Ali Can
  3 Ocak 2023

  Şirket kurar iken 2 veya 3 adresimiz oluyor galiba
  1-İkamet adresi(türkiye)
  2-Posta adresi (posta kutusu adresi kiralayarak ikametten farklı girilebilir diye anladım. Türkiyede olduğumuz içinde başka şansımız yok zaten. bill adreess olanlar çok pahalı)
  3-Registered agent(bildiğim kadarıyla amazon hesabımızla alakası yok)
  SORU:
  -Amazon hesabı açarken bu adreslerden hangisini kullanacağız?
  Amazona kayıt olurken, Şirket kurulumunda kullandığımız posta adresini kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Yıl sonunda amazondan alacağımız belge ile RSI daki posta adresimizin bir olması gerekiyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   3 Ocak 2023

   iki adresiniz oluyor evet

   1- Acentenize kaydolurken (Northwest) sizden ikamet adresinizi ister bu adres fake olmamalı ve fatura ile doğrulanabilir bir adres olmalıdır. ikamet adresiniz eyalet kayıtlarında görünmez kayıtlarda ABD iş adresi görünür. İkamet adresi sadece acentelerin veri tabanında tutulur.
   2- Bu kısmı karıştırmayalım. İlk maddede ikamet tarafını açıkladık. Bu kısımda ABD şirket posta adresini kastediyorsunuz galiba. Eğer öyle ise Northwest size zaten bir ücretsiz adres sağlıyor . Fakat özel bir suit kiralamak isterseniz ücretli adres şirketlerine bakabilir veya virtual office kiralayabilirsiniz. bu durumda aylık maliyetleriniz olacaktır.

   3. Evet alakası yok şirketinizin ABD de kayıtlı temsilcisi demek oluyor.

   Amazon hesabını açarken iş adresi kısmına ABD şirket adresinizi. İkamet adresi kısmına banka ekstresi ve fatura ile doğrulayabileceğiniz formatta ev adresinizi girmeniz gerekiyor.

   Amazona kaydolurken şirket posta adresinizi iş adresi kısmına yazarsınız zaten IRs teki adres te aynı adres olacak.

   Cevapla
 • Hakan Çetinkaya
  2 Ocak 2023

  Merhaba, bir süredir yazılarınızı takip ediyorum. Size danışmak istediğim bir konu var ve umarım yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

  Yaklaşık 8 ay önce TR’de kurduğum bir şahıs şirketim ile Amazon TR üzerinden bir satıcı hesabı actım. Daha sonra hiç ürün listelemeden diğer ülke pazar yerlerini de aynı hesap üzerinden açtım. (UK hariç) Şimdi ise Amazon US’ te toptan arbitraj yapmak istiyorum ve bu sebeple Wyoming’te bir LLC kurdum. EIN başvurusunda bulundum cevap bekliyorum. Size sormak istediğim şey şu:
  Hali hazırda Amazon US mağazamda:
  Business Address: TR sirket adresim kayıtlı
  Deposit Method: Bireysel Payoneer US hesabım kayıtlı

  Bu durumda Amerika’daki bir toptancıdan alışveriş yapabilmem için EIN numarasına ihtiyacım olduğu için kurmuş olduğum LLC şirketim ile alışveriş yapmam lazım. Daha sonra alışveriş yaptığım platform LLC şirketime bir fatura kesecek ve shipping adres olarak vermiş olduğum ara depo adresine ürünleri gönderecek. Ara depoda ürünler hazırlanıp Amazon deposuna gönderilmeden önce ürünleri listelerken Amazon tarafından fatura talep edilirse nasıl bir yol izlemem gerekir? Mantık olarak LLC ile yapmış olduğum satın almayı şirketin stoğundan nasıl çıkarabilirim? Amazon’a mı fatura kesmeliyim yoksa TR’ deki şirketime mi? TR’ deki şirkete fatura kesersem TR’deki şirket bir anlamda ithalat yapmış olmaz mı?

  Yoksa Amazon panelinde,
  Business Address: LLC adresi
  Deposit Method: LLC adına açılmış bir Payoneer US

  hesabı ile değiştirmem mi gerekiyor?

  Eğer öyle ise Amazon’da satış yaptıktan sonra Amazon tarafından bana yapılacak ödemelerin faturası hangi şirkete kesilir?

  Muhasebeyi hangi tarafta tutmamız gerekir?

  USA içerisinde arbitraj modeli ile devam ettiğim sürece TR şirketimin rolü ne olur?

  Kafamda deli sorular, siz nasıl bir çözüm önerirsiniz? 🙂

  Bilginizi rica ederim,

  Cevapla
 • Merhaba. Hizmet ve danışmanlık gibi dijital işlerle uğraşıyorum fakat sırf ileride belki amazon işi yapabilirim diye aklım Wyomingde kalıyor. Yıllık rapor vermek ortalama ne kadar maliyet doğurur? Muhasebeciler ne kadar alıyor? New mexicoda kursam sizce mantıksız mı olur?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   21 Ekim 2022

   Merhaba,

   Wyoming yillik rapor 62 usd dir. Her yil eyalet web sitesinden kolaylıkla ödenebilir.

   Muhasebeciler işlem sayınıza göre küçük ve orta ölçekli işletmeler icin yillik 500 usd civarinda beyan hizmet bedeli alirlar.

   Aslinda yaptığınız iş için New Mexico daha avantajlı (yillik rapor yok) fakat Amazon adres doğrulama kartlarini acentelerin adres ofisleri sadece Wyoming de teslim alıyor.

   Eger Amazon işi yapacaksaniz Wyoming daha mantıklı sadece tek fark 62 usd lik yıllık rapor ücretli. Onun dışında zaten yabancı şirket olacağı için eyalet önemli degil.

   Cevapla
   • Amazon işi yapıldığı zaman zaten her halükarda yıllık rapor verilecek diyorsunuz ITIN alınacağı için. O zaman da Wyominge göre tek fark 62 dolar oluyor diyorsunuz. Ama eğer ITIN alınmayacaksa ve Amazon işi yapılmayacaksa New Mexico daha mantıklı. Yıllık 500 dolar cebimizde kalır değil mi.
    New mexico için peki yıllık ne ödeniyor nazmi bey?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     21 Ekim 2022

     Yıllık raporun Amazon ile ilgili yok karıştırmayın lütfen. Yıllık rapor eyalete ödenen harç bedelidir Amazon işi veya başka bir iş te yapsanız bu eyalette şirketi olan herkes bu ödemeyi yapıyor aslında adı yıllık rapor ama işin özü eyalete ödenen online bir harç. Yani vergi ile ilgili değil şirketin uyumlu ve aktif kalması için.

     ITIN, yıllık bireysel vergi beyanı yaparken gereken bir numaradır Wyoming veya NM veya diğer eyaletlerle ilgisi yok. ITIN numarasını bazı muhasbeciler vergi beyanı hazırlarken de başvurup sizin için alıyor. Bu konuda yetkin bir muhasebe şirketi önerebiliriz o aşamaya geldiğinizde tabi.

     New mexico için yıllık eyalet harcı yok yani eyalete ödeme yapmanız gerekmez fakat şirketi kurduktan sonraki yıl Nisan ayına kadar şirketinizde herhangi bir ticari hareket, şirketinizin banka hesabına giriş çıkış varsa bunun federal olarak IRS gelir idaresine beyanı gerekir. Eyaletten bağımsızdır ve her şirket sahibi yıl sonunda bir muhasebeciden bu konuda destek almalı. Tabi bu beyan formlarının içeriği ve tipi yaptığınız işe, gelir seviyenize ve kazanç elde ettiğiniz coğrafyaya göre değişebiliyor. Yani standart 500 dolar gibi düşünmeyin daha düşük te olabilir.

     Cevapla
     • Ali Can
      29 Ekim 2022

      banka hesabına giriş çıkış varsada YOKSADA bunun federal olarak IRS gelir idaresine beyanı gerekir
      şeklinde değişmiş hocam. bilginiz varmı bu konuda

      Cevapla
      • Nazmi Özer
       29 Ekim 2022

       Merhaba, bu bilgiyi hangi kaynaktan edindiniz acaba?

       Cevapla
       • ali can
        29 Ekim 2022

        USA da calisan bir CPA ile görüştük. Pandemi döneminde gelen bir ozellikti e_folder gibi bu sistemden odeniyormus. 0 gelir olursa sistem kabul etmiyormus zaten. Ancak busene itibariyle posta yoluyla da olsa İRS e beyan etmek gerekiyor dedi.

       • Nazmi Özer
        29 Ekim 2022

        Bu konularda bir çok bilgi var ortada en iyisi bir CPA ya güvenerek yola devam etmek olacaktır. Yıllık beyandan kastı zaten her LLC şirketin form 5472 doldurması olabilir. Fakat Form 5472 bir vergi iadesi değil, ABD şirketine ait banka hesabından bulunulan ülkedeki bankaya şahsi transfer edilen miktarı IRS’e bildirmekten ibarettir.
        Gider, gelir ve net kar oranını muhasebeciye bildirerek her yıl sonu bir önceki yılın ticari aktivitesi IRS’e bildirilirse risksiz bir iş olmuş olur.

 • Ahmet Güngör
  13 Ekim 2022

  Bu haberi öğrendiğim çok iyi oldu. Harika.

  Cevapla
 • ali can
  11 Ekim 2022

  Amazon Adres Doğrulama Kodlarını geçmişte kabul etmeyen Northwest, artık Wyoming eyaletinde bu kodlarını kabul ettiğini, gelen postaları standart evraklarda olduğu gibi aynı gün açıp tarayacağını ve dijital olarak teslim edeceğini duyurdu.

  Hocam konu ve yorumların tarihi olmadığından tam emin olamadım. bu bilgi güncelmi? yani registered agent adress olarak seçtiğimizde onlar şirket adına göre gelen evrakları ayrıştırıp(amazon doğrulama kodunu) bize gönderecekler doğrumudur? Bu mesaj 11.10.2022de yazıldı.

  ayrıca northwest ile LLC yi NJ de kurmak istersem, adresimde NJ olsun istersem gördüğüm kadarıyla Northwest NJ’de adress temin etmiyor. . başka bir adres sağlayıcıdan adres almamız gerekecek doğrumudur?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   11 Ekim 2022

   Merhaba,

   Evet wyoming de kodlari kabul ediyor ekstra adres almanıza gerek yok konu gunceldir.

   NJ veya farkli eyalette bu işlem geçerli degil. Bu hürmeti sadece Wyoming de sağlıyorlar. Eğer farklı bor eyalette kurulum yapacaksaniz özel adres almanız gerekiyor.

   Cevapla
 • ÖMER KORKMAZ
  3 Ekim 2022

  Merhabalar,

  Sizin üzerinizden Delaware’de şirket kuracağız. Amazon doğrulama kodu için şirket kurarken Virtual Office’i seçmemize gerek var mı ? Yoksa Northwest’in kendi adresi adresi üzerinden ilerleyebilir miyiz?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   3 Ekim 2022

   Northwest, Delaware adres ofisine gelen Amazon doğrulama kodlarini kabul etmiyor. Sadece Wyoming LLC adreslerine gelen Amazon kodlarini alirlar.

   Eğer Delaware de kurulum yapacaksaniz ve Amazon hesabi açma planınız varsa kesinlikle Delaware de bir sanal ofis kiralamaniz gerekiyor. Yoksa Delaware adresine gelen doğrulama mektuplarıni size iletmeden imha ederler.

   Cevapla
   • ÖMER KORKMAZ
    3 Ekim 2022

    Sorumda aynı zamanda şunu sormuştum. Northwest üzerinden şirket kurarken Virtual Office’i seçersem problemi aşmış olur muyum? Yani bize Uniq bir adres verdikten sonra o adres ile şirket kurulumunu yapar mı Northwest?

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     3 Ekim 2022

     Delaware LLC siparişi verirken Northwest adresini kullanma seçeneğini işaretleyin Optional Items adımına geldiğinizde ise Virtual office Delaware secin ve bu şekilde siparişi oluşturun.

     Siparis onayi geldikten sonra onay epostasina yanit olarak sirket adresinin sanal ofis adresi olarak kayitlara geçmesini istediğinizi belirten mail gönderebilirsiniz.

     Mail gondermezseniz direk olarak Northwest in paylaşımlı ofis adresine kaydederler ama bu da sorun teşkil etmez sonucta Amazon kaydi yaparken sanal ofis adresini gireceksiniz ve kod sanal ofise gelecek. Amazon sirket belgelerindeki adresi teyit etmiyor sadece kodu girmenizi istiyor.

     Tabi secim yapmak size kalmis bu sanal ofisi ilelebet kullanacağım derseniz sirlet kayitlarina gecirmek daha mantikli olur.

     Cevapla
 • Adnan Hamza
  2 Ekim 2022

  Merhaba
  LLC açarken amazon amaçlı düşünmemiştim, ve sizin öneriniz üzere northwest ile New Mexico’da LLc açtım, daha sonradan amazon konusunda kararımı değiştirdim, bu halde adres doğrulama konusundaki yaşanacak sıkıntıyı nasıl gideririm? özel süit adres nasıl kiralanır ve bu konuda yardımcı olabilirseniz sizlere duacı oluruz, birde eyalet değiştirmek nasıl olur eğer mümkünse böyle bir şey sıfırdan mı başvurmak lazım veya ? … sitenizde verdiğiniz bilgiler gerçekten altın değerinde .. elinize sağlık.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.