İşinizi Globale Taşıyın

ABD’de
Şirketinizi
Kurun

ABD'de şirket kurmak hızlı ve kolay

Hemen başvurun, ABD’de işinizi başlatalım, en iyi fiyatlarla en kaliteli desteği alın. Sizi evrak işleriyle uğraştırmadan anahtar teslim çözümler üretelim.

Hazır LLC Kurulum Paketlerimiz

Amerika’nın Wyoming, New Mexico veya Delaware Eyaletlerinden herhangi birinde LLC şirketinizi oluşturuyoruz

Eyaleti seçimini sipariş aşamasında yapabilirsiniz. Tüm eyaletlerdeki paket fiyatları sabittir

Wyoming Eyaleti Hangi İş Tipine Uygun?

* Wyoming LLC’ler genellikle Amazon gibi pazaryeri işletmeleri tarafından tercih edilir. Amazon hesap açılışında Amazon tarafından gönderilen adres doğrulama kodları eyaletteki adres ofisimizde sorunsuz kabul edilmektedir. Diğer eyaletlerde bu tip kodlar kabul görmediği için Wyoming amazon için daha avantajlıdır.

* Ayrıca Wyoming LLC’ler, Amazon haricindeki diğer tüm iş tipleri için de idealdir.

New Mexico Eyaleti Hangi İş Tipine Uygun?

* Girişimci dostu bir eyalet olan New Mexico yıllık eyalet harcı ve rapor gereksinimleri olmayan, ekstra bakım gerektirmeyen nadir eyaletlerdendir.

* Dijital ürün, hizmet, yazılım, SAAS, Shopify, ve klasik e-ticaret yapmak isteyenler için çok iyi bir seçimdir

Delaware Eyaleti Hangi İş Tipine Uygun?

* Delaware LLC şirketleri genellikle gelecekte yatırım alma amaçlı kurulan uzun soluklu projeler için idealdir. Fonlama için genellikle Delaware şirketleri daha avantajlı olarak bilinir.

* Fortune 500 de bulunan firmaların yaklaşık %65’i Delaware şirketlerinden oluşur. Gelecek vaad eden SAAS veya benzeri bir projeniz varsa ve yatırım almakla ilgiliyseniz Delaware iyi bir seçimdir

Giriş
260$Wyoming, New Mexico, Delaware
 • LLC Kurulumu
 • ABD Adresi
 • EIN Numarası
 • Kayıtlı Temsilci
 • İşletme Sözleşmesi
Pro
300$Wyoming, New Mexico, Delaware
 • LLC Kurulumu
 • ABD Adresi
 • EIN Numarası
 • Kayıtlı Temsilci
 • İşletme Sözleşmesi
 • Banka Hesabı
 • Ücretsiz Ön Muhasebe Yazılımı
Platin Plus
649$Wyoming, New Mexico, Delaware
 • LLC Kurulumu
 • ABD Adresi
 • EIN Numarası
 • Kayıtlı Temsilci
 • İşletme Sözleşmesi
 • Banka Hesabı
 • Ücretsiz Ön Muhasebe Yazılımı
 • Stripe Hesabı
 • ITIN Numarası

Diğer Hizmetlerimiz

Stripe Hesap Açılışı
72$
 • ✔ 1 iş Gününde Hızlı Onay
 • ✔ Pasaport Gerekmez
 • ✔ Online İşlem Başvurusu
 • ✔ VPN veya VPS Gerekmez
 • ✔ Türkiye'den Erişim İmkanı
 • ✔ Garantili Hizmet
EIN Başvurusu
39$
 • ✔ SS4 Form Hazırlığı
 • ✔ IRS Fax İşlemi
 • ✔ Süreç Takibi
 • ✔ Sonuç Bildirimi
 • ✔ Destek

Amerika’da Şirket Kurma ve İş Yapmanın Avantajları

Paketleri inceleyin. İhtiyacınıza göre hizmet alın

Bizi müşterilerimize sorun

Şirket kuranların, Startupsole hakkında ne düşündüklerine göz atın

Tolga YILMAZ
Tolga YILMAZ
19/05/2023
Startupsole firmasına nasıl denk geldim hatırlamıyorum. Ama iyi ki denk gelmişim. Amerika'da bir LLC kurma girişimim için araştırma yaparken web sayfalarındaki bilgi kaynağına eriştim. Bu kaynakları okuyarak kendinizde LLC kurabilirsiniz. Ama ben ekibin emeğine saygı diyerek birazda işi uzmanına bırakarak çok kısa sürede, elimi kıpırdatmadan Amerika'da bir LLC sahibi oldum. Her soruma gece/gündüz cevap verdiler. Hala da kendilerinden birçok şey öğreniyorum. Öğrenmeye de devam edeceğim. Çünkü artık LLC ile alakalı çalacağım tek kapı Startupsole. Bu oluşuma gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Start'ı verin ve arkanıza yaslanın, LLC'niz emin ellerde kısa sürede yeşermeye başlayacaktır..
Uras Yavuz
Uras Yavuz
19/05/2023
Kesinlikle çok bilgilendirici ve ilgili şekilde süreç ilerliyor. Çok memnun kaldım herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
Efe Yağcı
Efe Yağcı
12/05/2023
Çok hızlı bir şekilde işlemlerimi tamamladılar çok teşekkür ederim
Oktay
Oktay
03/05/2023
LLC şirket kuruluş sürecini Startupsole rehberliği ile 19 Nisan 2023'te tamamladım ve verdikleri rehberlik sayesinde hiçbir problem yaşamadım. Bu yorumu 2 hafta önce yapmıştım. Şuan EIN başvurumu da IRS'e StartupSole aracılığıyla yaptım. A+ hizmet ilgi ve alakanız için Teşekkürler.
Steve Kelal
Steve Kelal
01/05/2023
I highly recommend Startupsole to anyone looking to take their business to the next level.
Huseyin Kavurka
Huseyin Kavurka
25/04/2023
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Amerika da şirket kurulumunda danışacak güvenilir birileri olması çok güzel. Başarılarınızın devamını gönülden dilerim.
Muharrem Dogan
Muharrem Dogan
07/04/2023
Kendilerinden şirket açılışı yaptık ve bütün süreçte çok güzel yardımcı oldular
Bilkan Mese
Bilkan Mese
16/03/2023
Startupsole, US şirket kurulumu araştırmalarım sürecinde karşıma çıktı. EIN başvurusu konusunda ücretsiz sundukları desteği aldım. Henüz başvuru yeni yapıldı. Ücret talep etmeden verdikleri hizmette, gerçekten ilgililer ve diğer kuruluşlar gibi sürekli onlarla çalışmam için spam e -posta göndermiyorlar, bu benim için önemli. Web sitelerinde ki temiz ara yüz ve açık anlatım için bile 5 yıldızı hakkediyorlar. Fiyat konusunda anlaşabilirsek ilerleyen süreçte kendileriyle çalışacağım.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

%100 Memnuniyet Garantisi

Hizmetlerimiz ve desteğimiz %100 memnuniyet garantisi içerir. Şirket kurulumu ve işinizin sağlıklı yürüyebilmesi için gerekli tüm desteği sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Ücretsiz Dijital Teslimat

Kurulumdan sonra şirketiniz için tüm belgeleri Hesap Kontrol Panelinize yükleriz. Ayrıca şirket adresinize gelen tüm evraklarınızı da müşteri panelinizden kontrol edebilirsiniz.

Aynı Gün İşleme Alma

Bize şirket kurulum siparişinizi verdiğiniz anda hemen aynı gün işlemlere başlarız. Panel erişimi, adres ataması ve dosyalama gibi süreçleri olabildiğince hızlı tamamlamaya çalışacağız. 

Neler Sunuyoruz?

Sipariş aşamasında seçeceğiniz opsiyonlar, Amerikada şirket kurmak ve e-ticaret sisteminizi tam anlamıyla devreye almak için gerekli tüm gereksinimlerinizi kapsamaktadır. Sunduğumuz hizmetlerle ilgili detaylara göz atın!

usa states.png Hizmetlerimiz

Amerikada Şirket Kurulumu  (Farklı Eyalet Seçenekleri)

Şirketi genellikle Amerika’nın New Mexico veya Wyoming eyaletlerinden herhangi birinde kuruyoruz. Adınıza bir LLC şirket kurulumu için gerekli tüm dosyalamaları yaparak legal bir biçimde şirketinizi oluştururuz. Şirket kurulumu için gerekli tüm dosyalamalar eyalet sekreterliğine gönderilir. LLC’niz onaylandıktan sonra müşteri panelinize girerek şirket formasyon belgelerinizi dijital olarak indirebilirsiniz.

Şirket ismi olarak sipariş sırasında sağladığınız bilgilere göre eyalet portallarından bir uyum kontrolü yaparız ve oluşabilecek çakışmalarda, uyumsuzluklarda sizinle iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeyi yaparız ve  alternatifler üretiriz.

Amerikada şirket kurulum siparişi sonrasında şirketiniz bir kaç iş günü içinde kurulmuş ve evraklarınız müşteri panelinize yüklenmiş olacaktır. Sonrasında şirketinizin aktif bir şekilde ticari faaliyetlerini yürütebilmesi için EIN (işveren vergi kimlik numarası) başvurunuzu tamamlayıp sonucunu sizinle paylaşırız.

EIN numarasi almak ve ücretli EIN hizmeti

EIN Başvurunuzu Tamamlıyoruz

Amerika’da ki LLC şirketiniz kurulduktan sonra sizin için ücretsiz olarak paket dahilinde EIN başvurunuzu sonuçlandırırız. Banka hesabı açabilmek ve Stripe, Paypal gibi ödeme ağ geçitlerinden ödeme almak amacıyla business hesap açabilmek için bir EIN’ye (işveren vergi kimlik numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. LLC şirketiniz için bir EIN olmadan ticari faaliyetlerinizi sağlıklı olarak yürütemezsiniz. EIN süreci bir kaç hafta içerisinde sonuçlanır ve devamında banka hesabı ve stripe gibi hesaplarınızın (eğer ek hizmet olarak sipariş verdiyseniz) açılış süreçlerini tamamlarız.

Şirketiniz İçin ABD İş Adresi (Posta Adresi)

LLC şirketiniz için Amerika’da gelen evrakları alabileceğiniz  bir posta adresinizin olması zorunludur. Şirket kurulumu sırasında eyalet kayıtlarına iş adresi olarak bir ABD adresi kaydettirmeniz gerekmektedir. Ayrıca EIN başvurusu sırasında da IRS’ den gelebilecek postaları alabileceğiniz bir iş adresi belirtmeniz şarttır. Tüm bu gereksinimler için size Registered Agent’ın (acenten) ücretsiz olarak sunduğu bir iş adresi sağlıyoruz. Adresinize gelen evraklar aynı gün içinde taratılarak PDF olarak müşteri panelinize yüklenir aynı zamanda bildirim amaçlı e-posta yoluyla uyarı alırsınız. İş için posta adresinize sadece resmi evraklar kabul edilir herhangi bir fiziksel posta veya paket kabul edilmemektedir.

banka hesabi amerikada sirket Hizmetlerimiz

LLC Şirketiniz İçin Dijital Banka Hesabı Açıyoruz

Amerika’da ki LLC şirketiniz kurulduktan ve EIN numaranızı temin ettikten sonra sizin için kurumsal bir dijital banka hesabı açıyoruz. Dijital banka hesabı olarak Wise veya Mercurybank öneriyoruz. Mercurybank için pasaport gerekmektedir fakat Wise kurumsal pasaporta ihtiyaç duymaz sadece doğrulama amaçlı bir kimlik belgesi, bir miktar da ($31) depozito bedelini yatırmanız hesabın aktif olabilmesi için yeterlidir.  Wise kurumsal hesabınız sizin adınıza, sizin e-posta adresinize ve kendi cep telefonunuza özel olarak açılmaktadır.

Ön kayıt ve doğrulama işlemlerini halledip banka hesabınızı sizin için açtıktan sonra gerekli tüm bilgileri size teslim ediyoruz. Dijital bankacılık sayesinde yurt dışından elde ettiğiniz geliri istediğiniz bir ülkedeki hesabınıza (Türkiye bankaları dahil) uygun fiyatlı veya ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz. Elde ettiğiniz dolar cinsindeki gelirinizi garantilenmiş döviz kurundan TR hesabınıza bir kaç saat içinde transfer edebilirsiniz. Ayrıca stripe gibi ödeme ağ geçidi (sanal pos) sağlayıcıları da dijital bankacılığı destekler. Stripe hesabınızı açıp dijital banka hesabınızı dolar cinsinden birbirine entegre edip size anahtar teslim bir çözüm sunuyoruz.

Size sadece satışlarınıza ve işinize odaklanırsınız tüm teknik süreci sizin yerinize biz hallederiz.

stripe hesap acma Hizmetlerimiz

LLC Şirketiniz İçin Dijital Banka Hesabı Açıyoruz

Amerika’daki LLC şirketiniz kurulup vergi numaranız (EIN) ve banka hesabınız tamamlandıktan sonra artık web sitenizden ödeme alabilmeniz için bir sanal pos sistemine dahil olabilirsiniz. Bu süreçte gerekli tüm işlemleri sizin için biz yürütüyoruz. LLC şirketinizin üzerine kurumsal bir stripe hesabı açarak yaptığınız e-ticaret sonunda müşterilerinizden kredi kartı ile ödemeleri güvenli bir şekilde kabul edebilirsiniz. Doğrulanmış ve sağlıklı bir stripe hesabı açmak için gerekli tüm bilgi ve birikime sahibiz. E-ticaret işinizi sağlıklı ve doğru bir şekilde yürütebilmeniz için çalışan, doğrulanmış bir stripe hesabına ihtiyacınız olacak bu süreçlerde zorluk yaşamamanız için adınıza (sizin adınıza ve şirketiniz için) bir stripe hesabı açıyoruz.

Hesabı açtıktan sonra hizmetin aktif olabilmesi için gerekli doğrulama süreçlerinde size rehberlik ediyoruz. Hesap doğrulandıktan sonra Wise veya Mercurybank (dijital banka) hesabınızı stripe ile entegre ederek ödemeleri TR hesabınıza sağlıklı bir şekilde alabileceğiniz bir otomasyon sahibi olacaksınız.

yurt disindan odeme almak Hizmetlerimiz

Yıl sonu vergi beyanı veya muhasebe işleri sizi korkutmasın

Şirketinizi kurduktan sonra sizi yalnız bırakmıyoruz. Şirketinizin vergisel anlamdaki gereksinimlerini yerine getirebilmesi için muhasebe ve müşavirlik hizmetleri sunuyoruz. Yıl sonundaki ticari faaliyetleriniziz vergi beyan işlemleri için sizi anlaşmalı müşavirlerimizle tanıştırıyoruz.

Geliri elde ettiğiniz coğrafya (ABD içi ve dışı olarak ayrılır), ABD’de fiziksel konumunuzun olup olmaması ve yıllık ciro gibi bazı etkenler vergi ödeme durumunuzu değiştirebilir. Fakat yıl sonunda tarafınıza olası vergi ödeme bildirimi geldiğinde panik yapmanıza gerek yok. Yabancı şirketler alanında uzman lisanslı müşavirlik iş ortağımız her zaman yanınızda olacaktır. Şirketinizi kurar kurmaz size bir randevu ayarlayarak isterseniz muhasebe konusunda da sizi yalnız bırakmıyoruz.

İşlemler ve Süreç

 • Fiyatları İnceleyin

  Sunduğumuz LLC kurulum hizmetlerini inceleyerek size en uygun olanına karar verin. Karar verme aşamasında kafanız mı karıştı? Hemen bize ulaşabilirsiniz.

 • Sipariş Verin

  Sipariş oluşturup şirket kurulum formunu doldurun. Siparişinizi alır almaz müşteri panelinizi hazırlayacağız ve gerekli kurulum işlemlerine başlayacağız. Sonraki tüm süreci müşteri panelinizden takip edebilirsiniz.

 • Takipte Kalın

  Şirket kurulum süreci ve işleyiş ile ilgili tüm detayları en ince ayrıntısına kadar müşteri panelinizden ve e-posta bildirimlerinden takip edebilirsiniz.

 • Evraklarınızı İndirin

  Şirket kurulumu tamamlandıktan sonra size e-posta ile bildirim göndereceğiz. Ayrıca durumu panelinizden de kontrol edebilirsiniz. Kurulum sonrası panelinizden LLC kurulum belgelerinizi dijital olarak indirebilirsiniz.

 • EIN Başvurunuzu Yapalım

  Şirketiniz kurulduktan sonra SS4 formunu doldurup imzanıza sunuyor ve doğru bir şekilde IRS ye Faxlayarak EIN başvurunuzu tamamlayacağız. EIN sonucu gelir gelmez sizi bilgilendireceğiz.

 • Ek Hizmetlerinizi Tamamlayalım

  Şirketiniz kurulduktan ve EIN ataması gerçekleştikten sonra banka hesabı ve stripe kurumsal hesabı (paket dahilinde ise) açma ile ilgili süreçleri tamamlayacağız. İşlemler sırasında sizinle iletişimde kalıp her şey tamamlandığında sizi bilgilendireceğiz. Toplamda bir kaç hafta içinde aktif, ticarete hazır bir LLC şirkete sahip olacaksınız.

 • Şirketinizi İşletin

  Şirketinizi kurduktan sonra sizi yalnız bırakmıyoruz. Şirketinizin vergisel anlamdaki gereksinimlerini yerine getirebilmesi için muhasebe ve müşavirlik hizmetleri sunuyoruz. Yıl sonundaki ticari faaliyetleriniziz vergi beyan işlemleri için sizi anlaşmalı müşavirlerimizle tanıştırıyoruz

Birden çok iş türünü destekler

Dropshipping

Amazon Business

E-Ticaret

Dijital Reklam Ajansları

Dijital Ürün ve Hizmet

Toptancılar

Shopify

Wp / Woocomerce

Neden Amerika’da Şirket?

Amerika’da şirket kurmanın en büyük sebeplerinden biri vergi avantajı diğer ise kurulumu basit ve az prosedür içermesidir. Diğer sebeplerine gelince;

 • Kurulumu ucuzdur
 • Daha az prosedür gerektirir
 • Uzaktan Amerika’ya gitmeden güvenli bir şekilde online olarak kurulum yapılabilir
 • Kurulum süreci çok fazla prosedür içermez
 • Türkiye’de ki gibi her ay vergi beyanında bulunmanız gerekmez
 • Her ay muhasebeci, stopaj vs. gibi ekstra giderleriniz yoktur
 • Gizliliğiniz sağlanır adınız hiç bir yerde geçmez (Bazı eyaletlerde)
 • E-ticaret olarak düşünüldüğünde online olarak kredi kartlarından ödeme alabilirsiniz. (Banka hesabı açarak stripe ile ödeme alabilirsiniz)
 • Yıllık masrafları uygundur, her ay muhasebeci veya müşavir masrafı olmaz
 • Size itibar sağlayabilir
 • Gelecekte yatırımcı E2 vizesi alarak Amerika’ya yerleşmenize olanak tanır

Daha bir çok avantaj sayabiliriz fakat en bilinen avantajları bunlardır. Amerika’da şirket kurmak oldukça basittir tüm işlemler doğru yapıldığında kıs bir süre içinde ticari faaliyetlerinize başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

LLC kurulum paketleri Amerika’da iş yapmak isteyen tüm girişimciler için idealdir;

 • Dropshipping
 • Amazon
 • E-ticaret
 • Dijital Reklam Ajansı
 • Dijital Ürün ve Hizmet Satışı
 • Yurt Dışına Ürün Satışı Yapanlar
 • Yurt İçi Ürün Satışı
 • Shopify ve Woocommerce Tabanlı E-Ticaret Mağazaları

Şirket kurulduktan sonra sizi yarı yolda bırakmıyoruz. Şirket ticarete başladığında ön muhasebe ve yıl sonu vergi beyannameleri konusunda profesyonel destek sağlıyoruz. ABD’de ki şirketlerin, ilk yıl sonundaki ticari faaliyetleri  gelecek yıl ilk çeyrekte beyan edilir. Şirketiniz kurulur kurulmaz sizi, ABD’de yerleşik Türk lisanslı müşavirlik iş ortağımızla tanıştırıyoruz. Böylelikle şirketinizi kurar kurmaz müşavirinize, yapılacakları danışabilir ve yıl sonuna hazırlık için neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Not: Müşavirlik ve muhasebesel hizmetler yıl sonunda şirket özelinde fiyatlandırılır. Anlaşmalı iş ortağımızın bize özel hazırladığı indirimli fiyatlardan faydalanacaksınız.

Evet size ücretsiz bir ön muhasebe yazılımı sunuyoruz. Pro paket ve sonrasındaki tüm paketlerimizde ön muhasebe yazılımınızı bulunur.

Ön muhasebe yazılımı, bir müşavir desteği ile yıl sonu herhangi bir vergi beyanı yapılması durumunda işinizi oldukça kolaylaştırır. Yazılımınızdan müşavirinize yetki vererek hızlıca vergi beyanınızı hazırlamasını isteyebilirsiniz. Bu ücretsiz web tabanlı yazılım sayesinde hem zamandan hem de paradan tasarruf edersiniz.

Not: Yazılım ingilizce dilinde olduğu için temel bir ingilizce bilgisine sahip olayı gerektirebilir aksi durumda Google translate kullanarak yazılımı Chrome tarayıcı ile kendi dilinize tercüme edebilirsiniz.

Önemli Hatırlatma : Size sağladığımız ücretsiz ön muhasebe yazılımı banka hesabınıza yapılan giriş çıkışları otomatik olarak kayıt altına alabilir. Giderlerinizin makbuzlarını yükleyebilir, raporlama yapabilirsiniz. Fakat bu yazılım IRS’e otomatik vergi beyanı veremez. Eğer yıl sonu vergi beyanı vermeniz gerekiyorsa (her şirket veya iş tipi vergi beyanı gerektirmeyebilir) bir müşavirden hizmet almalısınız. Size proje tesliminde bir muhasebeci sunacağız dilerseniz yıl sonu vergi beyan hizmeti alabilirsiniz.

İş tipine veya seçiminize göre bir çok eyalette şirket kurulumu yapıyoruz. Sağladığımız paketler dahilinde (Sipariş aşamasında eyalet seçimi yapabilirsiniz) LLC kurulumu için en çok tercih edilen eyalet seçenekleri şunlardır;

 • Amazon işi için Wyoming eyaleti
 • Dijital ürün, hizmet, e-ticaret, yazılım veya Shopify Dropshipping için New Mexico eyaleti
 • Daha ciddi projeler için (Gelecekte yatırım almak ve büyütülen işi devretmek gibi) Delaware eyaleti

Eğer farklı bir eyalette şirket kurmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz

Hayır gerekmiyor. Sizden kart bilgilerinizi almıyoruz. Ödeme süreçleri tamamen güvenli bir ortamda ödeme işleyici ile sizin aranızda256 bit şifreleme sistemi ile  tamamlanmaktadır.

Visa, Mastercart ve Amex kredi kartları, sanal kartları ile işlem yapılabiliyor. Banka kartı (atm kartı) özellikli kartlar bazı durumlarda sorun yaratabiliyor bu gibi durumlarda lütfen bankanızla iletişime geçiniz.

İş tipiniz, yıllık cironuz, gelirin ABD içi veya dışında olması gibi varyasyonlar sonucu vergi ödemeyebilir veya ödeyebilirsiniz.  Bu varyasyonlara göre vergi ödeyip ödemeyeceğinizi öğrenebilmek için vergi durum testi sayfamızdaki testi tamamlamanızı öneririz.

Eğer iş modeli ve diğer sebeplerden dolayı yıl sonunda vergi ödemeniz gerekirse gelirinizi uygun sınıfta beyan etmek için sizi, muhasebe iş ortağımızla tanıştırıyoruz. Bu sayede size korkunç gelen ABD vergilerinin, aynı dili konuşacağınız uzman bir ekiple üstesinden gelebileceksiniz.

Wyoming eyaletinde saygın ve büyük registered agent şirketileriyle iş ortaklığımız bulunuyor. Bu ortaklık sayesinde registered agent hizmeti ilk yıl ücretsizdir. Gelecek yıllarda 125$ registered agent bedelini yenilemeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında arkanıza yaslanıp işinize odaklanabilirsiniz önemli ödeme tarihleri size e-posta ile hatırlatılacaktır.

Siparişlerinizi aynı gün işleme alıyoruz sonrasında evrakları hazırlayıp acente üzerinden eyalete başvuruyu yapıyoruz.  LLC kurulum başvurusu 2 – 3 iş günü içinde sonuçlanıp şirket kurulumu tamamlanıyor. Şirket kurulur kurulmaz EIN başvurunuzu yapıyoruz. EIN geldikten sonra paket içeriğinize göre ek hizmetleri (Stripe ve Banka hesabı) yerine getiriyoruz.

Evet alabileceksiniz. Ödediğiniz danışmanlık bedeline ait bir elektronik faturayı Amerikan şirketimiz üzerinden Türkçe veya Ingilizce olarak keserek size göndereceğiz. Bu sayede bu faturayı Türk veya yabancı şirketinize masraf olarak gösterebileceksiniz. Fatura dili ile ilgili taleplerinizi siparişten sonra bize bildirebilirsiniz.

Yapılan işe göre eyalet seçmek daha doğrudur. (Sipariş aşamasında en çok tercih edilen 3 eyaletten birini seçebilirsiniz)

Wyoming

 • Wyoming LLC’ler genellikle Amazon gibi pazaryeri işlemeleri tarafından tercih edilir. Amazon hesap açılışında Amazon tarafından gönderilen adres doğrulama kodları eyaletteki adres ofisimizde sorunsuz kabul edilmektedir. Diğer eyaletlerde bu tip kodlar kabul görmediği için Wyoming amazon için daha avantajlıdır.
 • Ayrıca Wyoming LLC’ler, Amazon haricindeki diğer tüm iş tipleri için de idealdir.

Delaware

 • Delaware LLC şirketleri genellikle gelecekte yatırım alma amaçlı kurulan uzun soluklu projeler için idealdir. Fonlama için genellikle Delaware şirketleri daha avantajlı olarak bilinir.
 • Fortune 500 de bulunan firmaların yaklaşık %65’i Delaware şirketlerinden oluşur. Gelecek vaad eden SAAS veya benzeri bir projeniz varsa ve yatırım almakla ilgiliyseniz Delaware iyi bir seçimdir.

New Mexico

 • Girişimci dostu bir eyalet olan New Mexico yıllık eyalet harcı ve rapor gereksinimleri olmayan, ekstra bakım gerektirmeyen nadir eyaletlerdendir.
 • Dijital ürün, hizmet, yazılım, SAAS, Shopify, ve klasik e-ticaret yapmak isteyenler için çok iyi bir seçimdir

Ne yazık ki şirket kurulum sürecinde veya danışmanlık sürecindeki ödemelerinizi iade alamazsınız. Çünkü bu durum bir ürün satın almak gibi değerlendirilmemelidir. Yapılan işlemler eyalete dosyalanır eyaletler para iadesi yapmamaktadır.

 • İlk yıl hiç bir ek ücret ödemeniz gerekmez bize ödeme yaptığınızda tüm ödemeleri ve harçları sizin için biz ödeyeceğiz.
 • Gelecek yıllarda registered agent (adres ve kayıtlı yasal temsilcilik hizmeti) bedelini (125$) yenilemeniz gerekir.
 • Bazı eyaletlerde her yıl, yıllık dosyalama yapılması gerekmektedir bu yıllık dosyalama ücretleri eyaletlere göre farklılık gösterir. Örneğin Wyoming, 60$, Delaware 300$ dır. New Mexico eyaletinde yıllık rapor veya yıllık ödeme yoktur bu sebeple NM eyaleti bakım gideri ve maliyeti olmayan nadir eyaletler arasındadır.

LLC şirketler genellikle 2 ila 3 iş gününde kurulur. Wyoming ve New Mexico eyaletinde en fazla 3 iş gününde işlemler tamamlanır. Bazı eyaletlerde kurulum süresi 1 haftayı geçebiliyor.

Bu süreçte zaman alan kısım alan EIN numarasının temin süresidir. EIN süreci yaklaşık 4 ila 6 haftayı bulabilmektedir ve hızlandırmanın legal bir yolu yoktur. LLC şirket kurulumu yapılıp EIN başvurusunu doğru olarak tamamlandıktan sonra sabırla beklemek gerekir. Eğer şirket kurup bir an önce faaliyete geçirmek istiyorsanız EIN sürelerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir, süreç uzun olduğu için başvurularınızı EIN bu durumu düşünerek yapmanız faydanıza olacaktır.

İsterseniz şirket kurulduktan sonra size ITIN numarası alabiliriz. ITIN fiyatları ile ilgili sayfamıza buradan ulaşıp sipariş verebilirsiniz.  ABD’de şirketiniz için bir gelir vergi beyanı verilirken muhasebeciniz sizden ITIN isteyebilir. Belirli bir süre sonra ITIN almakta fayda var.

LLC şirketler bireysel olarak vergilendirilir (Eğer geliriniz ABD içinden geliyorsa ve  ABD de etkin bir bağınız oluşursa ABD’de gelir vergisi ödersiniz. Gelir vergisi ödemeyeceğiniz bir durumunuz varsa zaten ITIN ‘a ihtiyacınız olmayacaktır.

Özetle şirket kurulur kurulmaz kimse sizden ITIN istemez ve gerekmedikçe ihtiyacınız olan bir numara değildir ihtiyaç olduğunda (vergi ödemeniz gereken bir durum olursa) alınabilir.

Paypal ve bazı pazar yerleri ITIN isteyebilir gereksinimlere göre ITIN temini yapıyoruz

Evet tek üyeli şirket açabilirsiniz ve doğrusu da budur. Çünkü vergi avantajlarından faydalanabilmek için Amerika’daki LLC şirketinizin tek üyeli olması daha doğru olur.

Profesyonel pakette Wise veya Mercurybank dijital bankacılık hesap açma desteği bulunmaktadır. Hesap açılacak bankalar dijital bankalardır.

Wise, hesap açılış işlemlerinde sadece kimlik onayı gerektirir bu aşamada sizden kimliğinizin fotoğrafını talep edeceğiz ve sizin yerinize hesabınızı açarak kendi epostanız ve telefon no bilgilerinizle işlemleri tamamlayacağız.

Not: Wise kurumsal hesap açılışlarında her müşteriden tek seferlik 30$ tutarında bir güvence bedeli talep etmektedir. Bu bedel kredi kartı ile ödendiğinde tüm para birimlerin kilidi açılmakta ve USD cinsinden size bir Amerikan Banka hesap numarası sağlamaktadır. Bireysel hesaplarda bu bedel 100 TL dir fakat kurumsal hesaplarda 30$ olarak tek seferlik ödenmesi gerekmektedir.

Hesap açılışlarındaki depozito bedeli sizin özelinizde ve hesap tamamen size ait olduğu için bu bedel sizin tarafınızdan ödenmelidir. Hesap açılış aşamasında teknik ekibimiz bu konuda size adım adım rehberlik edecektir.

Mercurybank hesap açılış opsiyonunu seçerseniz geçerli bir pasaport, bir de bankaya proje olarak sunabileceğiniz aktif bir web siteniz veya bir pazaryeri mağazanızın olması gerekir.

Hayır içermez. Amazon için bir şirket kurulumu yapacaksanız eyalet olarak Wyoming seçmenizi öneririz. Bu eyalette size tahsis edilen acente adresine gelen Amazon doğrulama kartları teslim alınıp size iletilir. Fakat diğer eyaletlerde bu kartlar acente tarafından teslim alınmaz. Bu sebeple Amazon işletmeleri için Wyoming daha makul bir çözümdür.

ABD adresinizle Amazon adres doğrulamalarını yapabilirsiniz. Bu adres ve ABD de sunulan diğer hiçbir adres çözümleri utility bill içermez.

ABD iş posta adresi şirketinize gelebilecek önemli evrakları teslim alan bir yapıdır. Şirket adresinize gelen evraklar aynı gün içinde taranıp pdf formatında müşteri panelinize yüklenir. Siparişten sonra size vereceğimiz müşteri panelinden size gelen evrakları görebilir ayrıca bildirim e-postaları yoluyla gelen evraklardan haberdar olabilirsiniz.

Adresinize ilgili bilinmesi gerekenler

 • Sadece evraklar panelinize PDF formatında yüklenir. Paketler veya kutular teslim alınmaz
 • Sadece resmi evraklar teslim alınıp size iletilir. Gereksiz postalar (reklam içeren afiş, dekont, ekstre, promosyon evrakları gibi gereksiz evraklar) taranmaz.
 • İş posta adresleri (hemen hemen hepsi aynı mantıkta çalışır) lojistik firması değildir bu yüzden kutu, paket ve büyük ürünleri teslim alamazlar. Sadece önemli evrakları alıp size iletirler.
 • İşinizi kurduktan sonra sadece EIN evrakınız veya eyaletten bir kaç bildirim gelebilir, onun dışında pek bir evrak gelmez.
 • Gelebilecek evrakların orijinallerini, bulunduğunuz ülkeye fiziksel olarak almak isteyebilirsiniz bunun için ek gönderim ücretleri yansıtılabilir. Bu konuda bir talebiniz olduğunda bize iletin gerekli gönderim işlemlerini sizin için tamamlayacağız.

Evet biz bir online şirketiz, hakkımızda sayfamızdan bizim hakkımızda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı?

Merak ettiğiniz başka sorular varsa bize ulaşın

NOT FACEBOOK:  This site is not a part of the Facebook website or Facebook Inc. Additionally, This site is NOT endorsed by Facebook in any way. FACEBOOK is a trademark of (Meta) FACEBOOK, Inc.