55 Yorum

Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket Kurmak

Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket Kurmak

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Bu makale 30.08.2021 tarihinde güncellendi. Paypal hesap açmakla ilgili alternatif yöntem için bu rehbere göz atın!

Paypal, Türkiye’de ki faaliyetlerini durdurduktan sonra özellikle Etsy üzerinden ürün satanlar ve Dropshipping yapanlar oldukça zor duruma düştüler. Paypal kapandıktan sonra girişimciler farklı ödeme yöntemleri kullanmak zorunda kaldı ama Paypal, dünya genelinde kabul görmüş güvenilir bir ödeme ağ geçidi olduğu için çoğu kişi hala Paypal’a güveniyor.

Bu yazıda Amerika’da şirket kurarak legal bir Paypal hesabının nasıl açılacağından bahsedeceğim. Şirket kurmadan, adres doğrulaması yapmadan ve ITIN numaranız olmadan, Amerika üzerinden profesyonel (Ticari) Paypal hesabı açamazsınız. Konuya girmeden önce, sağda solda duyduğunuz bir çok alternatif yöntemin neden işe yaramadığından bahsedeceğim. Çünkü çok fazla yöntemden bahsediliyor ve günün sonunda bakıldığında açılan hesaplar doğrulanamadığı için hiç bir işe yaramıyor. Yani zaman kaybından başka bir şey değil.

Paypal Hesap Türleri

İki tip paypal hesabı bulunuyor bunlardan biri bireysel diğeri ise profesyonel hesap. Bunlara bir bakalım;

Paypal Bireysel Hesap

Bireysel hesaplar eğer paypal desteklenen bir ülkede ikamet ediyorsanız açabileceğiniz kişisel türden bir hesap. Bireysel bir hesap Türkiye’de paypal desteklenmediği için açılamıyor. Başka bir ülkeden sisteme girip kaydolurken ise sizden kimlik, adres doğrulaması gibi bilgiler istenecektir. VPN vs. kullanmak bunu ne yazıkki çözmüyor çünkü adresinizi doğrulamanız gerek.

Paypal Kurumsal Hesap

Kurumsal hesap veya Profesyonel hesap veya Ticari hesap ta denilir. Bu türde ticari bir hesap açabilmek için şirket bilgileri, şirket evraklar, o ülkede bir telefon, o ülkeden bir adres (adresin doğrulanabilir olması gerek mesela telefon faturası gibi bir evrak) gereklidir. Tabii bu istekler ülkelere göre değişir. Örneğin Amerika’da bir kurumsal paypal hesabı açabilmeniz için yukarıdakilerin haricinde birde ITIN numaranızın olması gerek. Kısacası her koşulda bir adres doğrulamasından geçeceksiniz. Şimdi biraz Paypal mitlerinden bahsedelim yani paypal hesap açma efsanelerinden…

Alternatif veya Ücretsiz Paypal Hesabı Açma Yöntemleri Neler?

Öncelikle bu işe yaramayan yöntemlerden bahsetmek istiyorum çünkü zaman kaybı yaşamamanız için önceden bunları bilmeniz gerekiyor.

 1. VPN Kullanmak : Hiç bir işe yaramaz en güvenilir vpn programını da kullansanız sistem bunu anlıyor. Hadi bir şekilde aştınız diyelim başvurduğunuz ülkede yaşadığınıza dair adres doğrulamasını geçemezsiniz.
 2. VPS Kullanmak : Vps bildiğiniz gibi sanal bilgisayarlardır ve Amerika veya Avrupa lokasyonunlarından birinde kiraladığınızda, gerçekten o ülkeden paypala giriş yapmışsınız gibi olur ama ömür boyu VPS parası ödeyemezsiniz. Ayrıca eninde sonunda bir gün adres doğrulamasına takılacaksınız.
 3. Almanya Üzerinden Hesap Açmak : Almanya üzerinden veya farklı bir ülke üzerinden vpn veya farklı bir ağ ile paypal hesabı açmak işinizi çözmez çünkü orada oturduğunuza dair bir fatura (utility bill) isteyecekler. Sonuç olarak yine bunu aşamayacaksınız.
 4. İngiltere’de Şirket Kurup Paypal Hesabı Açmak : Bu yöntemi son dönemde kullananlar var fakat profesyonel hesabı İngiltere üzerinden açtığınızda oradaki şirketinizin adresine bir fatura istiyorlar. Bunu başlangıçta istemiyorlardı VPN ile İngiltere’den girmiş gibi gösterilebiliyordu ama artık durum böyle değil. Bir çok forumda ve facebook grubunda İngiltere şirketine açılan paypal hesapları için düzinelerce doğrulama istenen paylaşımlar var. Sonuç olarak buda güvenilir bir yol değil.

Peki güvenilir yol hangisi? Paypal hesabı açıp bunu doğrulamak için neler gerekiyor?

Karşımıza Hangi Sorunlar Çıkacak?

Öncelikle paypal hesabının nasıl açılacağından çok ne gibi sorumluluklarımızın olduğunu bilmemiz gerekiyor. Ticari bir paypal hesabı açabilmek için bu yöntem şirket kurmayı gerektiriyor baştan söylemiştik. Peki Şirket kurak yetiyor mu?

Hayır yetmiyor. Amerika’da bir şirket kurup ticari bir paypal hesabı açabilirsiniz fakat önünüze bu aşamada iki engel çıkacak;

 1. SSN (Amerikada sosyal güvenlik numarası) veya ITIN : Bir ABD vatandaşı değilseniz SSN’iniz olamaz fakat bunu yerine IRS’nin verdiği ITIN adında bireysel vergi kimlik numarası var. Bunu paypal kabul ediyor. SSN yerine bu ITIN numaranızı kullanabilirsiniz.
 2. Amerika’daki şirket adresinin doğrulanması : Bunun için bir doğrulama şart çünkü şirketinizin adresini doğrulamasını paypal sizden talep eder. Şirket belgeleri de isteniyor ama ayrıca bir de adres doğrulaması için bir fatura vb. evrak isteniyor.

Bunları nasıl aşabilirsiniz?

Bu soruların hepsine aşağıda yanıt bulabileceksiniz. Amerika’da şirket kurarken sizin şirket adresinize bir telefon numarası alabilir ve bu adresi fatura ile doğrulayabilirsiniz. Aşağıda bunun nasıl yapılacağını zaten göreceksiniz.

Profesyonel (Ticari) Paypal Hesabı Açmak İçin Gerekenler

Aşağıda, doğrulanmış bir paypal hesabı için gerekenlerin bir listesini maddeler halinde görebilirsiniz.

Amerika’da bir şirket (LLC veya C-Crop ikisi de olabilir)

 • Şirket kuruluş belgeleri (Articles of organization ve Operating Agreement varsa işletme lisansı vb. evraklar)

Şirket için bir ABD telefon numarası

ABD telefon numarası gerekiyor bu numaradan doğrulama için sms alabiliyor olmanız gerekir

Kabul edilebilir bir adres ve kanıt gerektiren belgeler

 • Kamu hizmetleri faturası (Son 12 ay içinde tarihli)
 • Cep veya sabit hat telefon faturası (Son 12 ay içinde tarihli)
 • Motorlu araç tescili (Son 12 ay içinde tarihli)
 • 401k / Aracılık Beyanı (Son 12 ay içinde tarihli)
 • Ev İçin Hibe Senedi Kopyası veya Ev İçin Kira Sözleşmesi
 • Banka veya kredi kartı ekstresi (Son 12 ay içinde tarihli)
 • Fiziksel adresi içeren kimlik kartı veya ehliyet (güncel olmalıdır)

Bir SSN veya ITIN numarası

 • Sosyal Güvenlik Numarası kartı (SSN)
 • IRS’den SSN veya ITIN sağlayan mektup-belge

Kabul edilebilir kimlik belgeleri

 • Pasaport
 • Ehliyet
 • Devlet tarafından verilen kimlik kartı

EIN Numarası

Şirketinizi kurduktan sonra IRS’den aldığınız EIN numarası ve bu numaraya ait EIN kektubu

Paypal Hesabı İçin Bunlar Yeterli mi?

Evet bunlar yeterli. Doğrulamak için bir paypala yöneltilen sorular ve yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 1. PayPal hesabı açmak için ABD SSN”e ihtiyaç var mı?
 2. ABD SSN’imiz yoksa, bir ITIN numarası kullanabilir miyiz?
 3. Bir PayPal ticari hesabı açmak için gereken tüm belgeler nelerdir?
 4. EIN + Şirket Kuruluş Sertifikası / Şirket Ana Sözleşmesi dışında başka belgeler gerekli mi?
 5. ABD adresi gerekli mi?
 6. ABD Telefon numarası gerekli mi?
 7. PayPal hesabı kullanmak için ABD’de yaşamanız gerekiyor mu? Veya hesaba başka bir ülkeden erişebilir miyiz?

Şimdi bu önemli sorulara paypal tarafından verilen yanıtlara bakalım

 1. PayPal’da bir hesap oluştururken, SSN’nizi eklemeniz gerekiyor. ABD Vatanseverlik Yasası’nın bir parçası olarak, PayPal’a özgü ürün başvurunuzu tamamlamadan önce kimliğinizi doğrulamak için belirli bilgileri toplamamız-doğrulamamız gerekmektedir.
 2. Bir işletme hesabı açtığınızda SSN yerine ITIN kullanabilirsiniz. Paypal ticari hesaplarda buna izin verir.
 3. PayPal’da bir Ticari Hesap açmak için gerekli özel bir belge yoktur. İşletme hesabınızı onaylamak ve doğrulamak için, İş Varlığı Kanıtı, Kimlik Kanıtı ve Adres Kanıtı sunmanız gerekecektir.
 4. Doğrulama için EIN + Kuruluş Belgeniz / Ana Sözleşme, iş kanıtı olarak gösterilebilir ve kabul görür.
 5. Evet. bir posta kutusu adresi değil, ABD adresine sahip olması gerekir.
 6. Evet. Hesabınız ABD’de olduğu için bir ABD tabanlı telefon numarasına da ihtiyacınız var.
 7. Hesap sahibi bir PayPal hesabına erişebilir ve PayPal hizmetlerinin sunulduğu herhangi bir ülkeden paypalı kullanabilir. Ancak, internet kafelerde, kütüphanelerde veya oteller gibi halka açık bilgisayarlardan ödeme yapmaya veya hesap bilgilerini değiştirmeye çalışıyorsanız, sistemimiz girişimlerinizi engelleyebilir. Sonuç olarak, sizinle iletişime geçip hesabınızı kontrol ettiğinizi onaylayana kadar hesabınızın bazı özelliklerini sınırlayabiliriz.

7. madde size biraz şaibeli gelebilir fakat ortak alanlardan hesap değiştirme panelden ayar yapma, şifre değiştirme gibi işlemlerde doğrulama istenebiliyor. Aslında olay burada daha da netleşiyor. Halka açık bir alandan paypala giriş yaptığınızda sizden doğrulama istenir doğrulama istendiği zaman zaten gerekli tüm evraklarınız olduğu için sorun olmayacak. Dolayısı ile bu tür yerlerden paypala girmediğiniz sürece zaten bir sorun yok.

Özetle;

AMerika’da bireysel bir paypal hesabı açabilmek için Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmak ve bir Sosyal Güvenlik Numarasına  (SSN) sahip olmak zorunludur. Yani kişisey bir paypal hesabını ABD üzerinden açamazsınız. Fakat ticari hesap için durum olumlu. Gerekli doğrulamaları yaptığınız taktirde ABD’de bir Ticari paypal hesabı açabilirsiniz.

Peki paypal.com Türkiye’de çalışıyor mu?

Evet. Paypal.com/us adresine Türkiye’den girebiliyorsunuz yani çalışıyor. Bu şekilde hesabınıza erişebilirsiniz. Hesabınızı us üzerinden açıp yukarıdaki belgeleri sağlayarak hesabınızı doğruladıktan sonra artık paypalı özgürce kullanabilirsiniz.

Paypal hesabı açmakPaypal için Şirket Kurmak

Paypal hesabı için şirket kurmaktan ziyade doğrulama için gereklilikleri sağlayan bir pakete sahip olmak gerekli.

Şimdi size yukarıda bahsettiğimiz doğrulama adımlarında istenilen belgeleri sağlayabilen yeni  platformdan bahsedeceği.

Paypal hesabı açabilmek için, ABD de bir şirket, EIN, Banka Hesabı, ITIN, Adres doğrulaması içeren bir faturalı telefon hattı, isteğe bağlı stripe hesabı, ücretsiz vergi danışmanlığı, amazon USA doğrulama ve beraberinde bir çok hizmet sağlayan bir şirket Startpack .

Startpack, özellikle ABD dışında yaşayan girişimcilerin dijital işlerini yürütebilmeleri adına bir çok hizmet sunan ABD merkezli bir şirket. Yukarıda bahsi geçen tüm hizmetleri yerine getirip desteğiyle işinizi sürdürmenizi sağlayan bilgili bir ekipten oluşuyor. Şirketin sahibi Arjun Mahadevan oldukça bilgili ve desteği konusunda kendi ve ekibi eşsiz bir iş çıkartıyorlar. Bu yazıyı yazmadan önce kendileri ile çok uzun mail trafiği e görüşmelerimiz oldu verdikleri hizmetin arkasındalar ve halen çalışan yüzlerce aktif kurulum yaptıklarını söylüyorlar.

İşte referans videoları ve yorumlarından bazıları;

https://uk.trustpilot.com/review/startpack.io

https://www.producthunt.com/posts/startpack

https://www.startpack.io/wall-of-love

bu geri bildirimleri müsait bir zamanda incelemenizi öneririm yorumlar ve verdikleri hizmetler birbiriyle örtüşüyor. Neticede adres doğrulama işini faturalı bir telefon hattı ile sağlayabilmesi taktir edilesi bir iş!

Paypal İçin Şirket Kurma Maliyeti

Evet startpack ve hizmetleri paypal, stripe, amazon gibi bir çok sorunu çözüyor ama bunun bir bedeli var. Şimdi bu maliyetlerden biraz bahsedelim.

Startpack ile Paypal için bir şirket kurmaya kalktığınızda sundukları 3 peketten sadece bir tanesi yani profesyonel paket sizin için uygun durumda.

paypal hesabi acma icin sirket kurmak Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket Kurmak

Neden Profesyonel Paket?

Çünkü bir faturalı telefon hattı sadece bu pakette mevcut. 39 dolarlık paket sadece ABD vatandaşları için geçerli, Plus paket ise telefon faturası içermediği için + 480$ daha ödemeniz gerek bu durumda pro pakete ödeyeceğiniz ücretten fazla ödüyorsunuz. Devamındaki yıllarda ise registered agent ücreti ve telefon faturanız gibi ekstra masraflarını var. Bu maliyetler web sitesinde detaylı yazıyor inceleyebilirsiniz.

ITIN Numarası

Paypal hesabı açabilmek için bir ITIN numarası şart, dolayısı ile şirket kurulum aşamasında bu hizmeti de ekstra para ödeyerek almanız gerekiyor. Bu da + 499$ ek maliyet demek.

Peki bu ITIN numarasını daha ucuza mal etmek mümkün mü? 

Kendi başınıza IRS ye form doldurup, pasaportunuzun noterden onaylı bir kopyasını fiziksel posta yoluyla gönderebilirsiniz. Bu şekilde ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz fakat bunun zamanı oldukça uzun ve son dönemde bir çok kişi tarafından bu yöntemin işe yaramadığı iddia ediliyor. Startpack, IRS den onaylı bir acente olduğu için bu süreci daha hızlı hallettiğini iddia ediyor.

ITIN numarasını daha uygun fiyattan nasıl alabilirim?

Sadece Profesyonel paketi Startpack üzerinden alarak şirket + EIN+ Banka hesabı + Telefon + Fatura alabilirsiniz. ITIN numarasını başka bir şirket veya aracı üzerinden veya kendiniz de almakta özgürsünüz. (Fakat son dönemde bu durum biraz zorlaştı bilginiz olsun) Startpack ITIN hizmetinde sizi mecbur tutmuyor sadece ücret karşılığı alabilirim diyor. Bu aşamada seçim yaparken detaylı bir google araması yapmanızı tavsiye ederim. Şu anda bu aramada karşınıza çıkan firma bu işi iyi yaptığını iddia ediyor fakat fiyat startpack ile aynı. Daha uygun fiyatlı çözümler google da çıkıyor ama ne kadar güvenilir o konuda bir garanti vermem mümkün değil. Startpack üzerinden ITIN numarası başvurusu yaptığınızda olası bir sorunla karşılaşıldığı taktirde 499$ olarak yaptığınız ödemeyi geri iade ediyorlar. Sözleşmelerinden de bunu okuyabilirsiniz.

Paypal İçin Şirket Nasul Kurulur?

Startpack.io web sitesini ziyaret ederek yukarıdaki “Start your US LLC” butonuna tıklayarak veya bu linkten kurulum sayfasına erişerek kurulumu başlatabilirsiniz.

Kurulum sayfasını açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi 3 adet paket çıkacak . Şirketinizi bu aşamada  Wyoming eyaletinde veya Kentucky eyaletinde kurabilirsiniz. Dilerseniz Wyoming’de seçebilirsiniz fakat  ben Kentucky seçerek devam ediyorum.paypal hesabi acma icin sirket kurmak Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket KurmakSayfayı biraz aşağıya kaydırdığınızda ek hizmetleri görebilirsiniz. Burada ITIN hizmetinin öneminden bahsettik eğer ITIN almak için başka bir yöntem bulamadıysanız +499$ daha bayılarak kutuyu işaretleyin ve geri iade garantisi ile ITIN hizmetini pakete dahil edin.

Ayrıca yıllık 1999$ gibi uçuk bir rakama şirketinizin defter tutma ve muhasebe ile ilgili tüm süreçlerini yürüten bir paket daha sunuyorlar. Bu biraz abartı bir ücret fakat ilgilenenler varsa ekleyebilir. Bu arada bu muhasebe paketi 120.000 USD ye kadar olan gelirinizin defterini tutabiliyor limiti aştığınızda ekstra ödeme yapmanız lazım. Bu pek gerekli değil çünkü bu hizmeti veren daha uygun maliyetli Amerika’da Muhasebe Firmaları bulunuyor. Bu yazıyı ayrıca okuyabilirsiniz.

paypal-hesabi-acma-icin-sirket-kurmak-2

Plan cost: $709

Add-ons ITIN : $499

State Fee: $40

Toplamı 1248$ tutan bu paketi seçip devam etmek için “Start Today” butonuna tıklayarak şirketinizin kurulumu için gerekli formu doldurmaya artık başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki alanları ad soyad e-posta ve TR deki numaranızı yazarak doldurun. Next ile ilerleyin.

paypal-hesabi-acma-icin-sirket-kurmak-3

Sonraki aşamada şirket isminizi LLC Şirket için İsmi Seçme yazısındaki kurallara uygun olarak yazın. Şirket aktivitesini (sektörünüzü) yazın online business veya E-commerce yazabilirsiniz. Opsiyonel olarak şirket web siteniz varsa girin ve Next ile devam edin.

paypal hesabı açmak ABD2.adımda ise şirket üyelerinin adını yazmanız isteniyor. Tek üyeli bir LLC kuruyorsanız, adınızı yazıp ownership kısmını %100 olarak belirleyin. Next ile bir sonraki adıma geçin.

paypal hesabı açmak ABD şirketBu adımda bir iletişim adresi girmeniz isteniyor. Yani TR’deki adresiniz. Bu adres şirket adresiniz olmayacak sadece sizinle iletişim kurabilecekleri bir adresi istiyorlar. Zaten aşağıda size bir iş adresini paketin bir parçası olarak vereceklerini bildiriyorlar.

Bu ABD dışı bir adres olabilir. Genellikle ikamet adresiniz veya postaları alabileceğiniz bir adrestir. Paketimizin bir parçası olarak size bir ABD iş adresi vereceğiz.

Our US Registered Agent Address (most popular) seçeneğini işaretleyerek adreslerini kullanmak istediğinizi bildirin. Bir alt kısımda ise SSN numarası var bu alan opsiyonel bizlerde olmadığı için (Sadece ABD vatandaşlarında bulunur) boş bırakarak “Review order” tıklayarak son adım olan ödeme kısmına geçiyoruz.

paypal hesabi acma icin sirket kurmak 6 Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket KurmakSon adımda bir özet ve ödeme planı sizi karşılar. Toplam 1248$ lık ödemeyi yapıp süreci başlatabilirsiniz.

paypal hesabi acma icin sirket kurmak 7 Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket Kurmak

Sonuç

İlgili paketi seçip siparişi verdikten sonra önce şirketiniz roket hızıyla 1,2 gün içinde kuruluyor. Pasaportunuzu ayrıca online olarak panelden yüklemenizi istiyorlar çünkü pasaport, ITIN için gerekli.

Hemen EIN ve ITIN başvurularınız yapılıyor. Telefon hattınız faturalı olarak tahsis ediliyor (bu işlem için bir 179$ ek kurulum ücreti de talep ediyorlar bilginiz olsun). EIN geldikten sonra banka hesabı açıp kartınızı adresinize gönderiyorlar. Ayrıca paypal ve stripe hesaplarını açarken nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda isteğe bağlı olarak ücretsiz destek te sağlıyorlar. Tüm bu sürecin her aşamasında sizi bilgilendiriliyorlar ve size bir de online takip için panel veriyorlar. Aklınıza takılan her şey için sürekli arayıp destek alabilirsiniz çünkü bu pakette telefon + mail desteği de ücretsiz. Tüm süreç tamamlandıktan sonra ücretsiz olarak (isterseniz) sizi bir CPA yani vergi uzmanı ile konuşturuyorlar. Bu uzmandan vergi ile ilgili sorularınıza yanıt bulmak için ücretsiz danışmanlık hizmet alabiliyorsunuz.

Paypal hesabı açmanın günümüz şartlarında ABD üzerinden açılmasının tek yolu budur. Tamam ücret hayli fazla gelebilir fakat Türkiye’de ki aracılık hizmeti veren firmaları göz önünde bulundurursanız, gerek paypal gerekse Amazon için bundan kat kat fazla ücret talep ettiklerini göreceksiniz.

Her zamanki gibi seçim sizin umarım faydalı bir yazı olmuştur. Aklınıza takılan herhangi bir husus varsa aşağıdaki yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Bildiğim kadarını yanıtlayama çalışırım.

Bu makale 30.08.2021 tarihinde güncellendi. Paypal hesap açmakla ilgili alternatif yöntem için bu rehbere göz atın!

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

55 Yorum. Yeni Yorum

 • merhaba paypal va llc şirketi için startpackin profesyonal paketiyle başlasam ittin ve faturalı telefonuda tıklasam şirket, paypal,banka hesabi,
  fatura,adres,telefon,stripe
  ,ittin gibi işlerin hepsini kendim amerikaya gitmeden sorunsuz şekilde yapa bilirlermi?

  Cevapla
  • Merhaba, hizmet almadan önce startpack ile mail yoluyla iletişim kurmanızı öneririm yardımcı olmaya çalışıyorlar akliniza takilanlari da sorabilirsiniz.

   Cevapla
 • Bu makalenin güncel bir sürümünü yayınladık.
  Yeni makaleye bu linkten ulaşabilirsiniz : https://startupsole.com/paypal-vps/

  Amerika lokasyonlu bir VPS (sanal sunucu) üzerinden paypal.com a bağlanarak LLC şirket ve EIN bilgileri ile bir kurumsal hesap açıp test ödemeleri aldık. SSN – ITIN kısmına 0000 veya 1234 yazarak ilgili kısım geçilebiliyor. Bu aşamada VPS ile bağlantı yapılarak herhangi bir adres doğrulaması istenmiyor. Amerika’da bir LLC şirketiniz ve EIN sahibiyseniz bu yöntemi test edebilirsiniz.

  Cevapla
 • Yatırımcı
  14 Temmuz 2021 13:52

  Bir bilgi ekleyeyim, PayPal hesabınıza VPN ile giriş yapmayın şirketinizi Amerikada açmış olsanız dahi, benim hesabımı kalıcı olarak limitlediler ve açtırana kadar göbeğim çatladı, abartısız telefon görüşmeleri, şikayetler, sürekli evrak göndermeler, farklı ülke temsilciklerine başvurmalar vs. derken 1 ay sonunda ancak açtırabildim ki ben sınırları zorladım. Hiç açtıramayanlar olmuş.

  Cevapla
  • Merhaba

   Tecrübeleriniz için teşekkürler. Kesinlikle size katılıyorum. Ticari hayatta açık sözlü ve dürüst olmamız gerekiyor. Bir tacirden de beklenen budur.

   Bende Mercury Bank’ta hesap açarken websitesinin zorunlu olmadığını ama şiddettle tavsiye edildiğini biliyordum ama benim Amazon dışında ürünlerimi sattığım bir websitem yoktu. Açık açık Mercury’ye e-posta gönderdim ve durumu anlattım, bana websitesi olmadan da hesap açabileceğimi belirtip adım adım yapmam gerekenleri gönderdiler. Sonradan da sorunsuz bir şekilde Mercury hesabımı açtım.

   PayPal’da da aynısı oldu. Henüz bugün hesap açtım 🙂 sonradan sorun yaşar mıyım bilmiyorum ama. PayPal ile iletişime geçip, ABD’de bir şirketim olduğunu bir EIN’e sahip olduğumu ama bir SSN ya da ITIN numaram olmadığını söyledim ve sanırsam bir kurumsal hesap açamayacağım dedim. Bana eBay’de ürün satıp satmadığımı sordular bende sadece Amazon’da FBA yöntemiyle ürün satıyorum dedim. Bana SSN alanına girmem gereken 4 haneli bir numara söylediler ve hesabım açıldı. Ya ben çok şanslıyım ya da bu henüz bir şey değil ve sonrası bir dizi olumsuzluklarla uğraşacağım. Bilemiyorum.

   Özetle net ve doğru olmak her zaman iyidir.

   Bol kazançlar.

   Cevapla
   • Bu aşamada adres doğrulama sorunu yaşamamak icin paypal.com a Amerika üzerinden bir vpn veya imkanınız varsa bir vps ile bağlanın. Gelecekte banka hesabınıza para aktarimi yaparken adres dogrulamasi istenirse ve bunu sağlayamazsınız paraniza belirli bir süre blokaj uygulanabilir.

    Tebrikler, bol şanslar.

    Cevapla
  • Merhaba. Paypal benim de UK Business hesabımı limitleyip 2 belge istedi :

   ”Inventory receipts”
   ”Vendor/Supplier information”

   Malum biz de dropshipping magduru oldugumuz için bu belgeler yok. Nasıl temin ede biliriz acaba bilgisi olan varmı

   Cevapla
   • Aslında istene belgeleri yazmislar,

    Envantwrdeki sattığınız urunlere ait alış faturalari ve ürünleri aldığınız tedarikcinin bilgileri.

    Bunlari saglayip bir destek talebi gönderebilirsiniz. Muhtemelen ürünlerin gerçek bir ürün olup olmadığını teyit icin istiyorlar. Aslında hesabınız kapali degil sadece teyit bekleniyor gibi geldi bana.

    Cevapla
    • Evet yazmislar da dropshiper oldugumuz için ürünleri satın almadık. Satin almadigimiz ürünün de dogal olarak makbuzu yok elimizde) bakalim nasil cozecegiz)

     Cevapla
     • En azindan bulabildiğiniz kadarini toplayın sonuçta satin aldiniz tedarikçiye bir bedel odemediniz mi? Aynı tedarikçi ile çalışsaydıniz belki daha rahat evrak toplardiniz.

      Cevapla
 • Merhaba

  Amerikada arkadaşım yaşıyor ama daha amerikan vatandaşı değil. Paypal business hesabı açabilirmiyim ? Şirket kurması kesin gerekiyor mu ? Yada orda en kolay paypal business hesabı kurması için ne önerirsiniz

  Cevapla
  • Şöyle olabilir arkadaşınız kabul ederse şirketi onun ikamet adresini gösterip eger fatura varsa üzerine adres dogrulamasini geçersiniz. Tabi arkadaşınız bunu kabul ederse…

   Ayrıca itin de almaniz lazim başvuru için çünkü arkadaşınız şirketi yoksa paypal iş hesabı açamaz ancak bireysel hesap acabilir.

   Cevapla
 • ben yurt dışına satış yapıyorum kendi imal ettiğim malzemeleri satıyorum . Paypal yine çok önemli mi yoksa paypal sadece dropshippingde önemli bir etken

  Cevaplarsanız sevinirim.

  Cevapla
  • Bunun dropshipping ile ilgisi yok, paypalsiz E-ticaret olmaz diye bir kural da yok,sattığınız ürünler özel ürünlerse ve başka yerde bulunamayan tipte urunlerse insanlar paypal için bundan vaz gecmez. Kredi kartı ile de urunlerinizi alirlar. Ayrıca insanların kesin ne istediğini oturduğumuz yerden tahmin etmek zor. Tabiiki paypalin özellikle gelişmiş ülkelerde önemi herkes tarafından biliniyor cunku sorgusuz para iadesi alabiliyorlar ve paypala güveniyorlar.

   Eğer paypal hesabı açma imkanınız yoksa önünüzde iki secenek var;
   1. Paypalsiz sadece kredi kartı ödemeleri ile iş hayatınıza devam etmek
   2. Paypal olmadan olmaz diye düşünüyorsanız yaptığınız işi bırakmak.

   Ben olsam ilk seçenekle yola devam ederdim karar vermek size kalmış nihayetinde.

   Cevapla
   • Ben de paypalın gerekli olduğunu düşünüyorum ama insanlar paypal yokda ihtimal bile vermiyor, iş yürümez boşuna uğraşıyosunuz diyorlar ve acabaya düşüyorum. Daha yeni ve sosyal medyadan reklam vererek ilerliyorum. Ama almak isteyen alır diyorsunuz. Cevabınız için teşekkürler.

    Cevapla
    • Yani herkes birşeyler söylüyor ben her şeyin paypala bağlı olduğuna inanmıyorum paypal olmadan da cok güzel rakamlar yakalayanlar var tabi olsa iyi olur ama olmayan bir şey için herseyi ertelemek doğru değil.

     Cok istiyorsanız paypalin istediği gereksinimleri sağlayıp hesap açabilirsiniz fakat masraflarina katlanmak lazim

     Cevapla
     • Benim Personal Paypal hesabım var.1 yıldır para kabul ediyorum.Onu wordpress de paypal mail yerine yazsam satis parasi oraya gelirmi acaba bunu deneyen oldumu 🙂

      Cevapla
      • Bu sistemi bizde kullaniyoruz. WordPress woocommerce üzerindeki ödeme ayarlari kismina bireysel paypal mailinizi girerseniz odemeler paypal hesabina düşer. Bir sorun yaşamazsınız fakat işlem bittiğinde 1$ lik bir test yapmanizi oneririm

       Cevapla
 • Bu site hakikaten Türkiyenin en bilgili en faydalı sitesi. Bu siteni tüm sosyal medya hesaplarında paylaşacağım.Bu kadar bilgi nasıl biriktirildi nasıl oluşturuldu anlamıyorum. Allah razı olsun. Soruya geçeyim.Dün 1 soru sordum bu gün tekrar başkası oluştu.Lütfen admin cevaplarsa sevinirim.Yemin ediyorum site bilgileri arasında boğuldum hangi yolu izleyeceğimi şaşırdım. Elimde tam dizayn edilmiş satışa hazır bir WordPress site var dünden beri araştırdım ne güzel incfile ile Wyoming de bir şirket kurarım 102 dolar maliyet sonra EİN iş bitti.Tam başlıyordum yine karşıma İTİN engeli çıktı ve $15 Wyoming mail forward adresi paypalın kabul etmediği və İTİN numarasının 499 dolar olmasıyla tüm hayellerim suya düştü. 1 yıldır site kurmuştum bir ödeme yöntemi kuramadım. Sorum kısaca şöyle , bu Stripe sanırım İTİN talep etmiyor ve posta adresiyle kurula biliyormus , bunu kurarak siteye baglarsam musteriler paypal ve kredi kartlariyla yine odeme yapa bileceklermi ? yani eksileri ne Stripe ın ? neden stripe varken paypal icin 499 dolar verip ITIN alalim ? . Cok tesekkurler kolay gelsin

  Cevapla
  • Yorumunuz için cok teşekkürler paylasim yapmaniz muhakkak en iyi destek sekli olur bizlere sorunuza yanit vermeye calisalim.

   Stripe LLC sirketiniz varsa sizin kredi kartı ile ödeme alma işinizi kesinlikle çözer adres dogrulamasina da itin no ya da gerek olmaz burasi kesin ve net bilgidir.

   Paypal için itin gerekli ve adres dogrulamasi sorunu yaşarsınız eğer amacınız sadece kredi kartı ile wordpress sitenizden ödeme almaksa stripe sizin işinizi cok rahat çözer. Paypala ihtiyaciniz yok bunun için.

   Paypal kredi karti yerine bir çok ülkede tercih edilebiliyor ama kesin bir gereklilik mi ihtiyaca ve talebe göre tartışılır. itin belki halledilir ama adres dogrulamasini çözmek kolay değil oldukça masraflı. Bu yuzden stripe ile devam edip en azindan kredi kartlari ile ödeme alabilir duruma gelebilirsiniz.

   Cevapla
  • Eğer shopify dropshipping iş modeli yapıyorsanız satışlar yarı yarıya PayPal ve stripe üzerinde oluyor dolayısıyla PayPal olmaması çok büyük bir dezavantaj yaratacaktır. Ancak amacınız sadece kredi kartı ile ödeme almaksa adminin dediği gibi stripe yeterli olacaktır.

   Cevapla
   • Size de teşekkür ederim cevap için.Shopify değil WordPress. Üstelik sadece kredi kartı olması da satışları engelleyecektir . Paypal olması sanırım satışın 100de 90nı. Peki İTİN alana akadar acaba geçici olarak bana USA Business Paypal vere bilecek bir hizmet ve ya servis varmı ?

    Cevapla
  • Cevap için teşekkürler hocam. Maddelerle 2 kısa sorum daha var.

   1)Eğer stripe ile ödeme kabul edersem bu durumda müşteri yalnızca stripe ve kredi kartıyla ödeme yapa bilecekmi ? Yani bildiğim kadarıyla müşterilerin %80 Paypala güveniyor ve yalnızca Paypal ile ödeme yapıyor.Bu müşteri kaybına sebep olurmu sizce ? Yani tam da alacakken stripe hesabı yok diye vazgeçermi ? Stripe ın meşhurluğu üzerinden soruyorum.

   2) Benim zaten bir Business Paypal hesabım var fakat UK şirket üzerine açtım,hatta siteye bile bağladım,ama yine de araştırmalarım sonucu bu paypalı kullanmaktan bile vazgeçtim.Sebeb şu : İngiltere business paypal ile Amerikaya satışlar yaparsam hem İngiltereye 19% kurumsal vergi ödeyeceğimi hem de Amerikaya federal tax denilen vergiyi ödemem gerektiğini söylediler.Hal böyleyken bu da bana kar bırakmaz.Çünki 2li vergi ödemek zorunda kalacağım.Yani 19% Uk + federal tax en az 15% olursa bana bir şey kalmaz.
   Bu yüzden iş yarıda kaldı.Sizce en uygun şekilde şu İTİN numarasını alana kadar ( en az 5 ay sürüyor bildiğim kadarıyla ve alınması çok zor) nasıl bir sistem kura bilirim ? Siz bu yolları geçmiş bir hocamızsınız belki tavsiyelerde buluna bilirsiniz her ne kadar İngiltere ile ilgili paylaşımlarınız olmasa da.Teşekkürler tekrar

   Cevapla
   • 1. Aslında yazılım ve online hizmetlerde paypal okadar cok tercih edilmiyor daha cok son kullanıcının giyim, esya vs. tarzi kategorilerde kullanılıyor. Kısacası bu durum is yapiniza ve ürününüzü göre sizi belki etkileyebilir. Pazar ve piyasa durumu olcemiyorsaniz tek yol gelen verileri incelemek olacaktır.

    2. Satışlariniza bu yolla başlayıp bence bir önünüzü görün mevcut paypal hesabınızla devam edin çünkü elinizde baska bir çözüm yok su an icin. Vergi tarafi ile (UK) pek bilgim yok yorum yapmam doğruolmaz. Mevcut durumdaki paypal hesabıyla baktınız paypal satislari kart satislarini geçiyor, karlilik orani da iyiyse hem itin başvurusunda bulunabilir hem de adres için bir sanal ofis kiralama opsiyonunu düşünebilirsiniz.

    Su an öyle görüyorum ki belli bir cironuz yok ve yolun başındasıniz daha işin ne kadar getireceğini bilmeden evvel bir cok masraf yapmak yerine duruma göre hareket etmekte fayda var. Şahsen ben olsam bu şekilde yapar bir de pazardan gelen tepkiye bakardım sonra masraf yapıp çözüm bulurdum.
    Para kazanmaya baslayinca zaten çözüm kendiliğinden gelir diye düşünüyorum.

    Cevapla
   • Togrul bende şirket açtım İngiltere de adres kanıtını bile veremiyorum paypala iletişime geçebilirmisin benimle yardım etmek konusunda tıkandım kaldım ilerliyemiyorum

    Cevapla
    • İngiltere sirketleri üzerinden acilan paypal hesapları bir bir adres dogrulamasi istemeye başladı. Geçmiş olsun.

     Cevapla
     • 10 dakikamı aldı fake belge ile adresi kanıtlamam 🙂

      Cevapla
      • Merhaba Togrul bey
       Ben de paypal aktif etmek için ingilterede şirket kurulumu yapacağım. Bana 390 sterlin + aylık 100 sterlin muhasebe ücreti istediler. Tavsiyeniz ne olur. Ve kurmada biraz yavaş davranıyoum. Paypalın artısını farkettiniz mi ? Kurmada hızlanmalımıyım ? Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler

       Cevapla
       • merhaba , muhsebe islerine henuz gelmedim 5 aydir satis yapmama ragmen ama bana fiver den bir frelancer muhasebeciye yilda 1 defa ucret odemekle tum hesabi yaptirip vergini beyan etdire bilirsin dediler.

     • ayrıca hocam , siz daha iyi bilirsiniz , adres kanıtı bir tek İngiltere paypalına özel istek değilki zaten amazonundan ebayından tutun amerika hollanda paypalına kadar her yerde ödemeler gelince zaten adres kanıtı isteyeceklerdir. Ingiltere şirketini vurgulayıp arkadaşları korkuya salıyorsunuz 😀 Her yerde var arkadaşlar ve sağolsun araplar hepsinin çözümünü tereyağından kıl çeker gibi hazırlamışlar 🙂 tabii gelecekte paypal yetkilileri arabaya oturup sizin adrese sizi kontrol etmeye gelmezse , pdf belge ile adres kanıtlamak oldukça kolay.

      Cevapla
      • Aslında ingiltere şirketlerinden korkutma değil amaç yanlış anlaşılmasın 🙂 En ufak bir imayı insanlar çözüm olarak algılıyor, insanlar güveniyor sonrasında ise işler yolunda gitmeyince hesap soruluyor 🙂 Siz de görüyorsunuzdur Paypal hesabı için ingiltere de şirket kurulları yapılıyor ve sanki ingiliz şirketi kurunca adres doğrulaması hiç istenmiyor gibi bir algı oluşuyor. Devamına baktığınızda o aşamada da adres doğrulaması istendiği için aslında tüm kapılar aynı yere çıkıyor. Adresi bir şekilde kanıtlamak gerek tabii ki bunun için fake PSD faturalar var daha önce de bir çok kez belirttik kullanan kullanmakta özgürdür.

       Diğer bir seçenek te şu, paypal adres doğrulamasını coğrafya dışından IP ile erişimlerde istiyor aslında ABD lokasyonlu bir VPS ile giriş yapılsa sorun teşkil etmeyebilir (Proxy değil VPS veya VPN) çünkü bu şekilde kullanan bir çok kişi var çevremizde.

       Bu arada bir proje için yeni bir Amerikan şirketi kurduk ve EIN geldi yakın bir zamanda bu amerikan şirketi ile ITIN kısmına “0000” veya “1234” girerek bir hesap açıp aktif ticaret yapacağız. Bununla ilgili bir makale hazırlama planımız var eksileri artılar o makale altından yorumlaşırız.

       Cevapla
       • Mükemmel olur hocam 🙂 vallaha ben de Ingiltereden yana değilim kişisel e-ticaret sitem dahil amazon ebay etsy tüm ticarete Amerikada başladım , eski yorumlardan da gözükdüğü gibi artık bu siteyle birlikte USA şirket açıp USA Business Paypal hesap açıyordumki bu siteden aslında USA paypal için İTİN numarası gerektiğini ve bunun 250-300 dolara üstelik 4 ay içinde satın alına bileceğini duyup vazgeçtim ve İngiltereye yöneldim . Çünkü neredeyse 600-700 doları aşan bir bütce lazımdı İTİN gerektiği durumunda . Yoksa Amerikaya satıp İngiltere Business paypal ile para kabul edince vallaha exchange falan değince bir kazanç kalmıyor , hiç kimseye de Amerikada satış yaptığı halde İngiltere şirketi ve paypalı ile devam etmesini tavsiye etmem açıkcası. Sizden tek ricam lütfen eğer İTİN olmadan USA Business Paypal açma mümkün olursa lütfen onu bizimle burada paylaşın . Çok merak ediyorum hemen şirket başvurusu yapacağım eğer böyle olursa. Teşekkürler saygilar

       • Evet itin hizmetleri oldukca pahali ve uzun sürüyor. İngiliz şirketleri avantajlı görünebilir fakat uzun vadede farkli pazar yerlerinde amazon,ebay gibi ne gibi sorunlar çıkartır kestirmek zor. O yuzden Amerikan llc ler hem uygun hem de sorunsuz ticaret icin şuan en iyi çözüm. Yaklasik 120,130$ civarinda bur kac haftada aktif edilebiliyor. Neden ingiliz sirketlerine yonelim var anlamak zor.

       • Merhabalar hocam . ITIN yerine 0000 yazmakla USA Business Paypal açmayla ilgili bir gelişme var acaba ? Aça bildinizmi ?

       • Merhaba,

        Evet Paypal Business hesabını Amerikan LLC ile açtık fakat 0000 yerine 1234 yazarak kabul etti.

        İşlemlerin tümünü Amerikan lokasyonlu bir Windows VPS ile bağlanarak yaptık. VPS için https://startupsole.com/go/kamatera/ bu linkten Kamatera dan hesap açabilirsiniz ve bir Windows sunucu kiralayabilirsiniz platforma sanal kart tanımlayıp 30 gün boyunca ücretsiz kullanabiliyorsunuz saatlik kullanım bedelleri de gayt uygun kullanmadığınız zaman kapatabiliyorsunuz böylece ucuza geliyor.

        Wise kurumsal banka hesabını bağladık. Paypal doğrulama için bir kaç dolar gönderdi ve geri aldı bu sayede banka hesabı da doğrulandı. Hesap aktif fakat bu paypal hesabı üzerinden herhangi bir ticare yapmadığımız için gelecekte ne gibi bir durumla karşılaşırız bilinmez.

        Aşağıdaki linkte doğrulanmış paypal hesabının ekran görüntüsü var
        https://prnt.sc/1q9w3t9

   • Anlamadığım ingiltereden amerikaya satış yaparken niye ingiltereye %19 vergi ödeyeyim.İngiltereden amerikaya ihracat yapıyorum resmen, İngilterenin kendi halkına satsam dediğiniz doğru. Birde federal tax demişsiniz, bana abd ye 800 dolara kadar gümrük ve vergi işlemleri olmadan ürün girişi yapıldığını söylediler. Bu kanunlarda yeni mi geldi ?

    Cevapla
 • Kentucky de şirket açtık ein numarası geldi, banka hesabını açtık, stripe başvurusunda da sorun olmayacak galiba ancak PayPalı bu şartlarda nasıl kullanacağım, Yazıyı olduğum kadarıyla doğrulamaları geçmem pek mümkün görünmüyor çünkü adresi shipito üzerinden aldık. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor sizce? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Paypal zaten kayıt sırasında sizden ITIN ister buna daha önce bir cok kez degindik itin yerine ein yazanlar da var ama para işlemi başladığında tekrar gündeme gelir. Ayni durum adres doğrulamasi icin de gecerli belli bir islemden sonra adresiniz dogrulamanizi isterler. Bunun ucuz bir yolu yok ama photoshop formatında fatura temalari var onları kullanıp fake fatura ile doğrulayanlar da var isterseniz o vakit geldiginde bir deneyin. Ama her koşulda tr ip adresinden paypala girmeyin o zaman bu dogrulamayi hemen isterler sizden. En azindan bir vpn veya sanal bir bilgisayardan giriş yapin Abd üzerinden girmiş gibi göstermek gerek.

   Cevapla
 • Merhaba oldukça faydalı bir site başarılarınızın devamını dilerim. Benim merak ettiğim bir konu amerikada şirket kurdum şuam adres ve telefon işini halledicem fakat alacağım adresin aylık ödemesi var ben 1 2 aylık adres alıp paypala kaydolsam diğer aylar adres üyeliğimi yenilemeden devam etsem olur mu yoksa her ay aynı adrese para ödemeye devam mı etmeliyim

  Cevapla
  • Merhaba,
   Bazı evraklar vs. Gelebilir bu riske girmeyin bence.
   Ek olarak belirteyim itin olmadan paypal açamazsiniz açsanız bile birkaç odeme aldiktan sonra dogrulama ister. Önce itin numarasi alin ve paypal sizden adres dogrulamasi istediğinde bunu nasıl çozeceksiniz?

   Cevapla
   • Kısaca tüm işlemleri halletsem de adresi her ay kiralamam gerekiyor doğru mu anladım

    Cevapla
    • Sirketi hangi acente üzerinden kurdunuz? Eyalet ve kurulum zamani nedir?

     Cevapla
     • UsFormation.

      Şirket Delaware eyaletinde ortalama 1 ay önce kuruldu. Paypal açmak için 5 6 ay gibi bir süreyi bekleyip ITIN mi almalıyım sizce yoksa OFX bankası üzerinden hesap açıp kaydolayım mı hocam ne önerirsiniz bu ITIN bütün gidişatı durdurdu malesef

      Cevapla
      • Merhaba,

       ITIN paypal kurumsal için yeterli olmuyor çünkü ödeme almaya başladığınızda sizden ABD deki şirketinizin adresini bir evrakla doğrulamanızı isterler. Bu aşamada sıkıntı yaşayabilirsiniz ama adres için bir fatura ayarlayıp doğrularsanız sorunu aşarsınız.

       Banka hesabı ister paypal ile ister stripe (sanal pos) için fark etmez her koşulda size lazım. Uzaktan OFX açtırabiliyorsanız açın tabi banka lazım. Ama OFX hesabı açamıyorsanız Wise veya Mercury Bank alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.

       Cevapla
    • Arkadaşlar bilginize duyurulur personal uk paypal ile denedim test alışı yaptım wordpress siteden ve parayı kabul etmek mümkün) normal şekilde geldi . Dolayısıyla personal varken neden İTİN elde edip Business açmak zorunda olduğumuzu anlamadım. Belki de belirli bir limitden sonra paypal çökecektir onu bilemem)

     Cevapla
 • merhaba ingiltereden şirket kurdum. Paypal business adres doğrulaması için bir firma ile ofis adresi kiralamayı düşünüyorum. Paypal doğrulama isterse nasıl geçirtebilirsiniz dedim. Bana authority letter verebileceklerini söylediler. üzerinde ismim şirket ismim ve verdikleri londra adresi yazacakmış siz hiç authority letterla doğrulama duydunuz mu sayın admin kendileri bazı müşterilerinde bunu yaptıklarını söylediler site de güvenilir büyük bir site

  Cevapla
  • Merhaba,

   Daha önce duymadim maalesef biraz araştırın isterseniz, süreç hakkinda detayli bilgi isteteyin sonra sorun yasamamaniz icin.

   Cevapla
 • Paypali bu şekilde açtıktan sonra vpn siz yasal bir şekilde tr den kullanabiliyormuyuz yani hocam merak ettim 🙂

  Cevapla
 • gerçekten iyi fikir tekrardan teşekkür ederim. Peki sizce paypal bireyselde vergilendirme gibi durumlarda sıkıntı olur mu? Bu arada harika bir siteniz var belirtmek isterim.

  Cevapla
  • Rica ederim güncel tutup doğru bilgiler aktarmaya çalışıyoruz. Paypal bireyselde satış hacmine göre tabii ki belli cirolara ulaşıldığında (ABD için söylüyorum) illaki o kişilere bir gelir vergisi yükümlülüğü olabilir. Çünkü üyelik esnasında onlar paypal’a SSN (Social Security Number) lerini girecekler yapılan satışların hacmine göre onlara bireysel olarak otomatik olarak bir gelir vergisi çıkabilir. Tabii ki bu durum ciroya ve satışların yoğunluğuna göre veya kişiye göre değişebilir. Buna en doğru yanıtı Paypal’ın vergi dokümanlarında bulabilirsiniz araştırmanızı tavsiye ederim.

   Cevapla
 • Öncelikle yazı için teşekkürler. Amerika Teksas eyaletinde yaşayan akrabam var sizce onların fiziksel ev adresi ve telefonu işime yarar mı Kentuckyde LLC kursam. Çünkü paypal business açmak istiyorum en azından masraflar azalır. Yada siz benim gibi şirket kuracak olsaydınız Amerika Teksastaki akrabanızın ne gibi faydaları olabilir Paypal Business açmak bakımından?

  Cevapla
  • Rica ederim bilgimiz kadarıyla destek olmaya çalışıyoruz. Sorunuza gelirsek, Oradaki akrabalarınızın adresini sadece şirketinizin posta adresi olarak kullanabilirsiniz. Tabi telefonu da kullanabilirsiniz. Kentucky de şirket kurarken adres ve telefon kısmına bu bilgileri girerseniz en azından bu masraflardan kurtulmuş olursunuz.

   Paypal için business hesap açamazsınız çünkü öyle yapmanız için şirketi onların üzerine kurmanız lazım ve kendi eyaletleri olan Tekas ta kurmanız onlar için mantıklı olur. Bu aşamada onlar bu durum hakkında ne düşünür bilemem çünkü oluşum onların adına olacak, ABD de yaşadıkları için vergi vs. ile ilgili yükümlülükleri sizden farklı olur. Eğer Teksas ta onlar adına bir şirket açarsanız paypal business onların kurduğu şirket üzerine açabilirsiniz. Diğer türlü paypal adres doğrulaması için faturanın sizin üzerinize olması gerektiği için doğrulama sağlanmaz ne yazık ki.

   Ben sizin yerinizde olsam illa bir şirket kuracaksam bunu Kentucky’de kendi adıma açar, adres, telefonu akrabalarımınkini gösterirdim. Paypal için ise paypal business yerine akrabalarıma paypal bireysel açtırırdım (kendi SSN ve adresleri ile doğrulamayı geçebiliyorlar zaten) bu sayede ödeme alma işini çözerdim.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 22 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın