8 Yorum

Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket Kurmak

Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket Kurmak

Paypal Hesap Açma Rehberi ile %100 güvenilir ve legal bir yolla paypal hesabınızı doğrulayabilirsiniz. Öncelikle doğrulanmış bir paypal hesabı açmak için bir şirket kurmanız gerekiyor detaylar aşağıda!

Paypal, Türkiye’de ki faaliyetlerini durdurduktan sonra özellikle Etsy üzerinden ürün satanlar ve Dropshipping yapanlar oldukça zor duruma düştüler. Paypal kapandıktan sonra girişimciler farklı ödeme yöntemleri kullanmak zorunda kaldı ama Paypal, dünya genelinde kabul görmüş güvenilir bir ödeme ağ geçidi olduğu için çoğu kişi hala Paypal’a güveniyor.

Bu yazıda Amerika’da şirket kurarak legal bir Paypal hesabının nasıl açılacağından bahsedeceğim. Şirket kurmadan, adres doğrulaması yapmadan ve ITIN numaranız olmadan, Amerika üzerinden profesyonel (Ticari) Paypal hesabı açamazsınız. Konuya girmeden önce, sağda solda duyduğunuz bir çok alternatif yöntemin neden işe yaramadığından bahsedeceğim. Çünkü çok fazla yöntemden bahsediliyor ve günün sonunda bakıldığında açılan hesaplar doğrulanamadığı için hiç bir işe yaramıyor. Yani zaman kaybından başka bir şey değil.

Paypal Hesap Türleri

İki tip paypal hesabı bulunuyor bunlardan biri bireysel diğeri ise profesyonel hesap. Bunlara bir bakalım;

Paypal Bireysel Hesap

Bireysel hesaplar eğer paypal desteklenen bir ülkede ikamet ediyorsanız açabileceğiniz kişisel türden bir hesap. Bireysel bir hesap Türkiye’de paypal desteklenmediği için açılamıyor. Başka bir ülkeden sisteme girip kaydolurken ise sizden kimlik, adres doğrulaması gibi bilgiler istenecektir. VPN vs. kullanmak bunu ne yazıkki çözmüyor çünkü adresinizi doğrulamanız gerek.

Paypal Kurumsal Hesap

Kurumsal hesap veya Profesyonel hesap veya Ticari hesap ta denilir. Bu türde ticari bir hesap açabilmek için şirket bilgileri, şirket evraklar, o ülkede bir telefon, o ülkeden bir adres (adresin doğrulanabilir olması gerek mesela telefon faturası gibi bir evrak) gereklidir. Tabii bu istekler ülkelere göre değişir. Örneğin Amerika’da bir kurumsal paypal hesabı açabilmeniz için yukarıdakilerin haricinde birde ITIN numaranızın olması gerek. Kısacası her koşulda bir adres doğrulamasından geçeceksiniz. Şimdi biraz Paypal mitlerinden bahsedelim yani paypal hesap açma efsanelerinden…

Alternatif veya Ücretsiz Paypal Hesabı Açma Yöntemleri Neler?

Öncelikle bu işe yaramayan yöntemlerden bahsetmek istiyorum çünkü zaman kaybı yaşamamanız için önceden bunları bilmeniz gerekiyor.

 1. VPN Kullanmak : Hiç bir işe yaramaz en güvenilir vpn programını da kullansanız sistem bunu anlıyor. Hadi bir şekilde aştınız diyelim başvurduğunuz ülkede yaşadığınıza dair adres doğrulamasını geçemezsiniz.
 2. VPS Kullanmak : Vps bildiğiniz gibi sanal bilgisayarlardır ve Amerika veya Avrupa lokasyonunlarından birinde kiraladığınızda, gerçekten o ülkeden paypala giriş yapmışsınız gibi olur ama ömür boyu VPS parası ödeyemezsiniz. Ayrıca eninde sonunda bir gün adres doğrulamasına takılacaksınız.
 3. Almanya Üzerinden Hesap Açmak : Almanya üzerinden veya farklı bir ülke üzerinden vpn veya farklı bir ağ ile paypal hesabı açmak işinizi çözmez çünkü orada oturduğunuza dair bir fatura (utility bill) isteyecekler. Sonuç olarak yine bunu aşamayacaksınız.
 4. İngiltere’de Şirket Kurup Paypal Hesabı Açmak : Bu yöntemi son dönemde kullananlar var fakat profesyonel hesabı İngiltere üzerinden açtığınızda oradaki şirketinizin adresine bir fatura istiyorlar. Bunu başlangıçta istemiyorlardı VPN ile İngiltere’den girmiş gibi gösterilebiliyordu ama artık durum böyle değil. Bir çok forumda ve facebook grubunda İngiltere şirketine açılan paypal hesapları için düzinelerce doğrulama istenen paylaşımlar var. Sonuç olarak buda güvenilir bir yol değil.

Peki güvenilir yol hangisi? Paypal hesabı açıp bunu doğrulamak için neler gerekiyor?

Karşımıza Hangi Sorunlar Çıkacak?

Öncelikle paypal hesabının nasıl açılacağından çok ne gibi sorumluluklarımızın olduğunu bilmemiz gerekiyor. Ticari bir paypal hesabı açabilmek için bu yöntem şirket kurmayı gerektiriyor baştan söylemiştik. Peki Şirket kurak yetiyor mu?

Hayır yetmiyor. Amerika’da bir şirket kurup ticari bir paypal hesabı açabilirsiniz fakat önünüze bu aşamada iki engel çıkacak;

 1. SSN (Amerikada sosyal güvenlik numarası) veya ITIN : Bir ABD vatandaşı değilseniz SSN’iniz olamaz fakat bunu yerine IRS’nin verdiği ITIN adında bireysel vergi kimlik numarası var. Bunu paypal kabul ediyor. SSN yerine bu ITIN numaranızı kullanabilirsiniz.
 2. Amerika’daki şirket adresinin doğrulanması : Bunun için bir doğrulama şart çünkü şirketinizin adresini doğrulamasını paypal sizden talep eder. Şirket belgeleri de isteniyor ama ayrıca bir de adres doğrulaması için bir fatura vb. evrak isteniyor.

Bunları nasıl aşabilirsiniz?

Bu soruların hepsine aşağıda yanıt bulabileceksiniz. Amerika’da şirket kurarken sizin şirket adresinize bir telefon numarası alabilir ve bu adresi fatura ile doğrulayabilirsiniz. Aşağıda bunun nasıl yapılacağını zaten göreceksiniz.

Profesyonel (Ticari) Paypal Hesabı Açmak İçin Gerekenler

Aşağıda, doğrulanmış bir paypal hesabı için gerekenlerin bir listesini maddeler halinde görebilirsiniz.

Amerika’da bir şirket (LLC veya C-Crop ikisi de olabilir)

 • Şirket kuruluş belgeleri (Articles of organization ve Operating Agreement varsa işletme lisansı vb. evraklar)

Şirket için bir ABD telefon numarası

ABD telefon numarası gerekiyor bu numaradan doğrulama için sms alabiliyor olmanız gerekir

Kabul edilebilir bir adres ve kanıt gerektiren belgeler

 • Kamu hizmetleri faturası (Son 12 ay içinde tarihli)
 • Cep veya sabit hat telefon faturası (Son 12 ay içinde tarihli)
 • Motorlu araç tescili (Son 12 ay içinde tarihli)
 • 401k / Aracılık Beyanı (Son 12 ay içinde tarihli)
 • Ev İçin Hibe Senedi Kopyası veya Ev İçin Kira Sözleşmesi
 • Banka veya kredi kartı ekstresi (Son 12 ay içinde tarihli)
 • Fiziksel adresi içeren kimlik kartı veya ehliyet (güncel olmalıdır)

Bir SSN veya ITIN numarası

 • Sosyal Güvenlik Numarası kartı (SSN)
 • IRS’den SSN veya ITIN sağlayan mektup-belge

Kabul edilebilir kimlik belgeleri

 • Pasaport
 • Ehliyet
 • Devlet tarafından verilen kimlik kartı

EIN Numarası

Şirketinizi kurduktan sonra IRS’den aldığınız EIN numarası ve bu numaraya ait EIN kektubu

Paypal Hesabı İçin Bunlar Yeterli mi?

Evet bunlar yeterli. Doğrulamak için bir paypala yöneltilen sorular ve yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 1. PayPal hesabı açmak için ABD SSN”e ihtiyaç var mı?
 2. ABD SSN’imiz yoksa, bir ITIN numarası kullanabilir miyiz?
 3. Bir PayPal ticari hesabı açmak için gereken tüm belgeler nelerdir?
 4. EIN + Şirket Kuruluş Sertifikası / Şirket Ana Sözleşmesi dışında başka belgeler gerekli mi?
 5. ABD adresi gerekli mi?
 6. ABD Telefon numarası gerekli mi?
 7. PayPal hesabı kullanmak için ABD’de yaşamanız gerekiyor mu? Veya hesaba başka bir ülkeden erişebilir miyiz?

Şimdi bu önemli sorulara paypal tarafından verilen yanıtlara bakalım

 1. PayPal’da bir hesap oluştururken, SSN’nizi eklemeniz gerekiyor. ABD Vatanseverlik Yasası’nın bir parçası olarak, PayPal’a özgü ürün başvurunuzu tamamlamadan önce kimliğinizi doğrulamak için belirli bilgileri toplamamız-doğrulamamız gerekmektedir.
 2. Bir işletme hesabı açtığınızda SSN yerine ITIN kullanabilirsiniz. Paypal ticari hesaplarda buna izin verir.
 3. PayPal’da bir Ticari Hesap açmak için gerekli özel bir belge yoktur. İşletme hesabınızı onaylamak ve doğrulamak için, İş Varlığı Kanıtı, Kimlik Kanıtı ve Adres Kanıtı sunmanız gerekecektir.
 4. Doğrulama için EIN + Kuruluş Belgeniz / Ana Sözleşme, iş kanıtı olarak gösterilebilir ve kabul görür.
 5. Evet. bir posta kutusu adresi değil, ABD adresine sahip olması gerekir.
 6. Evet. Hesabınız ABD’de olduğu için bir ABD tabanlı telefon numarasına da ihtiyacınız var.
 7. Hesap sahibi bir PayPal hesabına erişebilir ve PayPal hizmetlerinin sunulduğu herhangi bir ülkeden paypalı kullanabilir. Ancak, internet kafelerde, kütüphanelerde veya oteller gibi halka açık bilgisayarlardan ödeme yapmaya veya hesap bilgilerini değiştirmeye çalışıyorsanız, sistemimiz girişimlerinizi engelleyebilir. Sonuç olarak, sizinle iletişime geçip hesabınızı kontrol ettiğinizi onaylayana kadar hesabınızın bazı özelliklerini sınırlayabiliriz.

7. madde size biraz şaibeli gelebilir fakat ortak alanlardan hesap değiştirme panelden ayar yapma, şifre değiştirme gibi işlemlerde doğrulama istenebiliyor. Aslında olay burada daha da netleşiyor. Halka açık bir alandan paypala giriş yaptığınızda sizden doğrulama istenir doğrulama istendiği zaman zaten gerekli tüm evraklarınız olduğu için sorun olmayacak. Dolayısı ile bu tür yerlerden paypala girmediğiniz sürece zaten bir sorun yok.

Özetle;

AMerika’da bireysel bir paypal hesabı açabilmek için Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmak ve bir Sosyal Güvenlik Numarasına  (SSN) sahip olmak zorunludur. Yani kişisey bir paypal hesabını ABD üzerinden açamazsınız. Fakat ticari hesap için durum olumlu. Gerekli doğrulamaları yaptığınız taktirde ABD’de bir Ticari paypal hesabı açabilirsiniz.

Peki paypal.com Türkiye’de çalışıyor mu?

Evet. Paypal.com/us adresine Türkiye’den girebiliyorsunuz yani çalışıyor. Bu şekilde hesabınıza erişebilirsiniz. Hesabınızı us üzerinden açıp yukarıdaki belgeleri sağlayarak hesabınızı doğruladıktan sonra artık paypalı özgürce kullanabilirsiniz.

Paypal hesabı açmakPaypal için Şirket Kurmak

Paypal hesabı için şirket kurmaktan ziyade doğrulama için gereklilikleri sağlayan bir pakete sahip olmak gerekli.

Şimdi size yukarıda bahsettiğimiz doğrulama adımlarında istenilen belgeleri sağlayabilen yeni  platformdan bahsedeceği.

Paypal hesabı açabilmek için, ABD de bir şirket, EIN, Banka Hesabı, ITIN, Adres doğrulaması içeren bir faturalı telefon hattı, isteğe bağlı stripe hesabı, ücretsiz vergi danışmanlığı, amazon USA doğrulama ve beraberinde bir çok hizmet sağlayan bir şirket Startpack .

Startpack, özellikle ABD dışında yaşayan girişimcilerin dijital işlerini yürütebilmeleri adına bir çok hizmet sunan ABD merkezli bir şirket. Yukarıda bahsi geçen tüm hizmetleri yerine getirip desteğiyle işinizi sürdürmenizi sağlayan bilgili bir ekipten oluşuyor. Şirketin sahibi Arjun Mahadevan oldukça bilgili ve desteği konusunda kendi ve ekibi eşsiz bir iş çıkartıyorlar. Bu yazıyı yazmadan önce kendileri ile çok uzun mail trafiği e görüşmelerimiz oldu verdikleri hizmetin arkasındalar ve halen çalışan yüzlerce aktif kurulum yaptıklarını söylüyorlar.

İşte referans videoları ve yorumlarından bazıları;

https://uk.trustpilot.com/review/startpack.io

https://www.producthunt.com/posts/startpack

https://www.startpack.io/wall-of-love

bu geri bildirimleri müsait bir zamanda incelemenizi öneririm yorumlar ve verdikleri hizmetler birbiriyle örtüşüyor. Neticede adres doğrulama işini faturalı bir telefon hattı ile sağlayabilmesi taktir edilesi bir iş!

Paypal İçin Şirket Kurma Maliyeti

Evet startpack ve hizmetleri paypal, stripe, amazon gibi bir çok sorunu çözüyor ama bunun bir bedeli var. Şimdi bu maliyetlerden biraz bahsedelim.

Startpack ile Paypal için bir şirket kurmaya kalktığınızda sundukları 3 peketten sadece bir tanesi yani profesyonel paket sizin için uygun durumda.

paypal hesabi acma icin sirket kurmak Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket Kurmak

Neden Profesyonel Paket?

Çünkü bir faturalı telefon hattı sadece bu pakette mevcut. 39 dolarlık paket sadece ABD vatandaşları için geçerli, Plus paket ise telefon faturası içermediği için + 480$ daha ödemeniz gerek bu durumda pro pakete ödeyeceğiniz ücretten fazla ödüyorsunuz. Devamındaki yıllarda ise registered agent ücreti ve telefon faturanız gibi ekstra masraflarını var. Bu maliyetler web sitesinde detaylı yazıyor inceleyebilirsiniz.

ITIN Numarası

Paypal hesabı açabilmek için bir ITIN numarası şart, dolayısı ile şirket kurulum aşamasında bu hizmeti de ekstra para ödeyerek almanız gerekiyor. Bu da + 499$ ek maliyet demek.

Peki bu ITIN numarasını daha ucuza mal etmek mümkün mü? 

Kendi başınıza IRS ye form doldurup, pasaportunuzun noterden onaylı bir kopyasını fiziksel posta yoluyla gönderebilirsiniz. Bu şekilde ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz fakat bunun zamanı oldukça uzun ve son dönemde bir çok kişi tarafından bu yöntemin işe yaramadığı iddia ediliyor. Startpack, IRS den onaylı bir acente olduğu için bu süreci daha hızlı hallettiğini iddia ediyor.

ITIN numarasını daha uygun fiyattan nasıl alabilirim?

Sadece Profesyonel paketi Startpack üzerinden alarak şirket + EIN+ Banka hesabı + Telefon + Fatura alabilirsiniz. ITIN numarasını başka bir şirket veya aracı üzerinden veya kendiniz de almakta özgürsünüz. (Fakat son dönemde bu durum biraz zorlaştı bilginiz olsun) Startpack ITIN hizmetinde sizi mecbur tutmuyor sadece ücret karşılığı alabilirim diyor. Bu aşamada seçim yaparken detaylı bir google araması yapmanızı tavsiye ederim. Şu anda bu aramada karşınıza çıkan firma bu işi iyi yaptığını iddia ediyor fakat fiyat startpack ile aynı. Daha uygun fiyatlı çözümler google da çıkıyor ama ne kadar güvenilir o konuda bir garanti vermem mümkün değil. Startpack üzerinden ITIN numarası başvurusu yaptığınızda olası bir sorunla karşılaşıldığı taktirde 499$ olarak yaptığınız ödemeyi geri iade ediyorlar. Sözleşmelerinden de bunu okuyabilirsiniz.

Paypal İçin Şirket Nasul Kurulur?

Startpack.io web sitesini ziyaret ederek yukarıdaki “Start your US LLC” butonuna tıklayarak veya bu linkten kurulum sayfasına erişerek kurulumu başlatabilirsiniz.

Kurulum sayfasını açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi 3 adet paket çıkacak . Şirketinizi bu aşamada  Wyoming eyaletinde veya Kentucky eyaletinde kurabilirsiniz. Dilerseniz Wyoming’de seçebilirsiniz fakat  ben Kentucky seçerek devam ediyorum.paypal hesabi acma icin sirket kurmak Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket KurmakSayfayı biraz aşağıya kaydırdığınızda ek hizmetleri görebilirsiniz. Burada ITIN hizmetinin öneminden bahsettik eğer ITIN almak için başka bir yöntem bulamadıysanız +499$ daha bayılarak kutuyu işaretleyin ve geri iade garantisi ile ITIN hizmetini pakete dahil edin.

Ayrıca yıllık 1999$ gibi uçuk bir rakama şirketinizin defter tutma ve muhasebe ile ilgili tüm süreçlerini yürüten bir paket daha sunuyorlar. Bu biraz abartı bir ücret fakat ilgilenenler varsa ekleyebilir. Bu arada bu muhasebe paketi 120.000 USD ye kadar olan gelirinizin defterini tutabiliyor limiti aştığınızda ekstra ödeme yapmanız lazım. Bu pek gerekli değil çünkü bu hizmeti veren daha uygun maliyetli Amerika’da Muhasebe Firmaları bulunuyor. Bu yazıyı ayrıca okuyabilirsiniz.

paypal-hesabi-acma-icin-sirket-kurmak-2

Plan cost: $709

Add-ons ITIN : $499

State Fee: $40

Toplamı 1248$ tutan bu paketi seçip devam etmek için “Start Today” butonuna tıklayarak şirketinizin kurulumu için gerekli formu doldurmaya artık başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki alanları ad soyad e-posta ve TR deki numaranızı yazarak doldurun. Next ile ilerleyin.

paypal-hesabi-acma-icin-sirket-kurmak-3

Sonraki aşamada şirket isminizi LLC Şirket için İsmi Seçme yazısındaki kurallara uygun olarak yazın. Şirket aktivitesini (sektörünüzü) yazın online business veya E-commerce yazabilirsiniz. Opsiyonel olarak şirket web siteniz varsa girin ve Next ile devam edin.

paypal hesabı açmak ABD2.adımda ise şirket üyelerinin adını yazmanız isteniyor. Tek üyeli bir LLC kuruyorsanız, adınızı yazıp ownership kısmını %100 olarak belirleyin. Next ile bir sonraki adıma geçin.

paypal hesabı açmak ABD şirketBu adımda bir iletişim adresi girmeniz isteniyor. Yani TR’deki adresiniz. Bu adres şirket adresiniz olmayacak sadece sizinle iletişim kurabilecekleri bir adresi istiyorlar. Zaten aşağıda size bir iş adresini paketin bir parçası olarak vereceklerini bildiriyorlar.

Bu ABD dışı bir adres olabilir. Genellikle ikamet adresiniz veya postaları alabileceğiniz bir adrestir. Paketimizin bir parçası olarak size bir ABD iş adresi vereceğiz.

Our US Registered Agent Address (most popular) seçeneğini işaretleyerek adreslerini kullanmak istediğinizi bildirin. Bir alt kısımda ise SSN numarası var bu alan opsiyonel bizlerde olmadığı için (Sadece ABD vatandaşlarında bulunur) boş bırakarak “Review order” tıklayarak son adım olan ödeme kısmına geçiyoruz.

paypal hesabi acma icin sirket kurmak 6 Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket KurmakSon adımda bir özet ve ödeme planı sizi karşılar. Toplam 1248$ lık ödemeyi yapıp süreci başlatabilirsiniz.

paypal hesabi acma icin sirket kurmak 7 Paypal Hesabı Açmak, Paypal İçin Şirket Kurmak

Sonuç

İlgili paketi seçip siparişi verdikten sonra önce şirketiniz roket hızıyla 1,2 gün içinde kuruluyor. Pasaportunuzu ayrıca online olarak panelden yüklemenizi istiyorlar çünkü pasaport, ITIN için gerekli.

Hemen EIN ve ITIN başvurularınız yapılıyor. Telefon hattınız faturalı olarak tahsis ediliyor (bu işlem için bir 179$ ek kurulum ücreti de talep ediyorlar bilginiz olsun). EIN geldikten sonra banka hesabı açıp kartınızı adresinize gönderiyorlar. Ayrıca paypal ve stripe hesaplarını açarken nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda isteğe bağlı olarak ücretsiz destek te sağlıyorlar. Tüm bu sürecin her aşamasında sizi bilgilendiriliyorlar ve size bir de online takip için panel veriyorlar. Aklınıza takılan her şey için sürekli arayıp destek alabilirsiniz çünkü bu pakette telefon + mail desteği de ücretsiz. Tüm süreç tamamlandıktan sonra ücretsiz olarak (isterseniz) sizi bir CPA yani vergi uzmanı ile konuşturuyorlar. Bu uzmandan vergi ile ilgili sorularınıza yanıt bulmak için ücretsiz danışmanlık hizmet alabiliyorsunuz.

Paypal hesabı açmanın günümüz şartlarında ABD üzerinden açılmasının tek yolu budur. Tamam ücret hayli fazla gelebilir fakat Türkiye’de ki aracılık hizmeti veren firmaları göz önünde bulundurursanız, gerek paypal gerekse Amazon için bundan kat kat fazla ücret talep ettiklerini göreceksiniz.

Her zamanki gibi seçim sizin umarım faydalı bir yazı olmuştur. Aklınıza takılan herhangi bir husus varsa aşağıdaki yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Bildiğim kadarını yanıtlayama çalışırım.

Bol şanslar!

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

8 Yorum. Yeni Yorum

 • merhaba ingiltereden şirket kurdum. Paypal business adres doğrulaması için bir firma ile ofis adresi kiralamayı düşünüyorum. Paypal doğrulama isterse nasıl geçirtebilirsiniz dedim. Bana authority letter verebileceklerini söylediler. üzerinde ismim şirket ismim ve verdikleri londra adresi yazacakmış siz hiç authority letterla doğrulama duydunuz mu sayın admin kendileri bazı müşterilerinde bunu yaptıklarını söylediler site de güvenilir büyük bir site

  Cevapla
  • Merhaba,

   Daha önce duymadim maalesef biraz araştırın isterseniz, süreç hakkinda detayli bilgi isteteyin sonra sorun yasamamaniz icin.

   Cevapla
 • Paypali bu şekilde açtıktan sonra vpn siz yasal bir şekilde tr den kullanabiliyormuyuz yani hocam merak ettim 🙂

  Cevapla
 • gerçekten iyi fikir tekrardan teşekkür ederim. Peki sizce paypal bireyselde vergilendirme gibi durumlarda sıkıntı olur mu? Bu arada harika bir siteniz var belirtmek isterim.

  Cevapla
  • Rica ederim güncel tutup doğru bilgiler aktarmaya çalışıyoruz. Paypal bireyselde satış hacmine göre tabii ki belli cirolara ulaşıldığında (ABD için söylüyorum) illaki o kişilere bir gelir vergisi yükümlülüğü olabilir. Çünkü üyelik esnasında onlar paypal’a SSN (Social Security Number) lerini girecekler yapılan satışların hacmine göre onlara bireysel olarak otomatik olarak bir gelir vergisi çıkabilir. Tabii ki bu durum ciroya ve satışların yoğunluğuna göre veya kişiye göre değişebilir. Buna en doğru yanıtı Paypal’ın vergi dokümanlarında bulabilirsiniz araştırmanızı tavsiye ederim.

   Cevapla
 • Öncelikle yazı için teşekkürler. Amerika Teksas eyaletinde yaşayan akrabam var sizce onların fiziksel ev adresi ve telefonu işime yarar mı Kentuckyde LLC kursam. Çünkü paypal business açmak istiyorum en azından masraflar azalır. Yada siz benim gibi şirket kuracak olsaydınız Amerika Teksastaki akrabanızın ne gibi faydaları olabilir Paypal Business açmak bakımından?

  Cevapla
  • Rica ederim bilgimiz kadarıyla destek olmaya çalışıyoruz. Sorunuza gelirsek, Oradaki akrabalarınızın adresini sadece şirketinizin posta adresi olarak kullanabilirsiniz. Tabi telefonu da kullanabilirsiniz. Kentucky de şirket kurarken adres ve telefon kısmına bu bilgileri girerseniz en azından bu masraflardan kurtulmuş olursunuz.

   Paypal için business hesap açamazsınız çünkü öyle yapmanız için şirketi onların üzerine kurmanız lazım ve kendi eyaletleri olan Tekas ta kurmanız onlar için mantıklı olur. Bu aşamada onlar bu durum hakkında ne düşünür bilemem çünkü oluşum onların adına olacak, ABD de yaşadıkları için vergi vs. ile ilgili yükümlülükleri sizden farklı olur. Eğer Teksas ta onlar adına bir şirket açarsanız paypal business onların kurduğu şirket üzerine açabilirsiniz. Diğer türlü paypal adres doğrulaması için faturanın sizin üzerinize olması gerektiği için doğrulama sağlanmaz ne yazık ki.

   Ben sizin yerinizde olsam illa bir şirket kuracaksam bunu Kentucky’de kendi adıma açar, adres, telefonu akrabalarımınkini gösterirdim. Paypal için ise paypal business yerine akrabalarıma paypal bireysel açtırırdım (kendi SSN ve adresleri ile doğrulamayı geçebiliyorlar zaten) bu sayede ödeme alma işini çözerdim.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü