Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Paypal için bir VPS kullanarak hesap açıldığında gelecekte boot lara takılıp, şirketinizin ABD ‘de kurulu olduğunu ve bu yolla bir ticari Paypal hesabı açtığınızı ifade etme gibi bir sorununuz olmayacak. VPS ile Paypal hesabı açmayı ve Paypal’a VPS ile bağlanmayı bir önlem olarak kullanıyoruz. En azından bir yılı aşkın bir süredir bu yöntemle açılan ve aktif kullanılan çok fazla paypal hesabı var henüz herhangi bir sorun çıkmadı. Bu geri bildirimleri takipçilerimizden aldığımız e-posta veya Whatsapp mesajları ile takip ediyoruz.

Bu yöntemi kullanarak şirketiniz için bir Paypal ticari hesap açabilirsiniz. Hesap açarken kayıt sırasında adres kısmına Amerika şirket adresini girmeniz gerekmektedir.

Paypal business hesap açmak için ise Amerika’da bir LLC şirkete sahip olmanız, bir Wise banka hesabı (dolar bakiyesi açık) ve EIN no sahibi olmanız  gerekiyor.

Şu an bir çok girişimci bu yöntemle Paypal hesaplarını açtı ve onaylatıp ödeme almaya başladı. Bu konuda gerek yorumlar gerekse iletişim formumuzdan bir çok olumlu geri bildirimler alıyoruz.

İşte bu yöntemle açtığımız ve doğrulanan Paypal Business hesabımız.

paypal business hesap Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Burada da Paypal USD bakiyesini Wise Kurumsal hesabına aktarma ile ilgili bir videolu makale var ayrıca bakabilirsiniz.

Önemli Bilgi:

Paypal business hesabınıza Wise bireysel banka hesabını girmeyin. Bir Wise kurumsal hesabı açarak Paypal’a kurumsal banka bilgilerini girin aksi durumda bireysel Wise hesabıyla banka hesap onay sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Gelecekte adres doğrulama gibi sorunlar yaşamamak adına Paypal.com’ a daima ABD üzerinden bir IP adresi ile erişin, kesinlikle kendi bilgisayarınızdan veya VPN ile erişmeyin. En garanti yol daima bir VPS üzerinden Paypal’ a oturum açmak ve bağlanmak olacaktır.

Paypal için 1 aylık ücretsiz VPS kiralama ve diğer detaylara geçmeden önce daha önce duymayanlar için VPS ile ilgili bir kaç bilgi vermekte fayda var.

VPS Nedir?

VPS, Virtual Private Server yani sanal özel sunucu anlamına geliyor. Online olarak admin panelinden bir hesap açarak kiraladığınız sanal bilgisayara uzaktan bağlanabiliyorsunuz. Bu sanal bilgisayarlar bildiğiniz Windows bilgisayar ve IP adresleri farklı lokasyonlarda olabiliyor. Bizim keşfettiğimiz VPS şirketi Amerika lokasyonlu IP adresine sahip VPS sağladığı için işimizi fazlasıyla görüyor ayrıca fiyatları da oldukça ekonomik diyebiliriz.

Hangi VPS Şirketini Kullanmak Mantıklı?

Kiralık sunucu hizmeti sağlayan belki de binlerce hosting firması var fakat burada önemli nokta kullanım aşamasında ödeyeceğiniz fiyat ve IP adresinin konumudur. Size bu rehberde önereceğim firma Kamatera.com olacak. Bu şirketle ilgili detaylara ve bir sanal sunucuyu kiralayıp nasıl bağlanabileceğiniz konusunda yazının devamında en ince detaya kadar değineceğiz.

Hatta bizim referansımızla (bu linkten) kaydolursanız 1 ay ücretsiz kullanım hakkında sahip olursunuz.

Kamatera.com Nedir?

paypal vps kullanimi kamatera Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kamatera.com, bulut tabanlı sunucu hizmeti veren bir hosting firmasıdır. Fiyatları ve 1 aylık ücretsiz kredi vermesiyle son dönemde oldukça popüler hale gelmeye başladılar. Deneme sürümünüz bittiğinde ise size çok fazla maliyetli olmaması için saatlik olarak kullanabilme imkanına sahip bir yapıları var.

Örneğin, sadece Paypal.com’a kayıt ve hesaplarınızı kullanmak amacıyla bu VPS şirketi ile çalışacaksanız, sadece sanal bilgisayarı kullanacağınız zaman açıyorsunuz ve o kadarlık dakika size fatura ediliyor. Saatlik ve dakikalık kullanım ücretleri oldukça uygun (hatta en uygun şirket diyebiliriz) bir şirkettir. Bunun yanında saatlik ödemeler harici aylık sabit ücret yansıtmadıkları için aylık çok komik rakamlara Amerika lokasyonlu bir sanal bilgisayara sahip oluyorsunuz.

Saatlik Fiyatlandırma

Kamatera.com’dan bizim referans linkimizle (buradan) Windows bir sunucu kiraladığınızda 1 ay ücretsiz olarak kullanım fırsatı yakalarsınız. Bu süre bittiğinde ise kullandığınız kadar ödeyeceğiniz bir sisteme geçirilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda sunucunuzu panelinizden kapatarak ay sonunda komik rakamlar ödeyerek Amerika’da bir sunucuya sahip olursunuz.

Fiyatlandırma detaylarına bakalım;

Not: Fiyatlandırma tablosuna ulaşmak için bu linki tıklayabilirsiniz. Sunucu özelliklerini kısmından seçim yaparak aylık kullanım maliyetine bakabilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 2 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi 1 Core işlemci, 2 Gb ram belleğe sahip bir Windows sanal sunucu, saatte $0.034 dolar harcar. Yani sırf paypal için kullanacağınızı varsayarsak bir ay içinde paypal hesabı açtıktan sonra sunucuda geçirilecek vakit abartarak hesaplarsak, en fazla 30 saat olsa (bu bile fazla) ay sonunda cebinizden sadece bir kaç dolar çıkacaktır.

Paypal İçin Bir VPS’e Nasıl Sahip Olursunuz?

Bu, Kamatera ile bu oldukça kolay ve ücretsiz. Sistem uzun zamandır kendi işlemlerimiz için de kullanıyoruz gayet memnunuz ve harcananın dışında hiç bir ek ücret henüz yansıtılmadı. Bu tarzda kullandıkça öde sistemi ile çalışan bir VPS’e Kamatera ile nasıl sahip olabileceğinizi ve uzaktan bağlanma adımları aşağıda adım adım paylaşıldı.

Üyelik

Üye olmak için Kamatera.com‘a gidin ve  “GET STARTED FOR FREE” butonuna tıklayın.

paypal vps kullanimi kamatera Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Hemen bir mail adresi ve şifre belirleyerek sisteme üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 3 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kayıt sırasında girdiğiniz mail adresine bir link gönderirler, gelen doğrulama linkini tıklayarak üyeliğinizi başlatabilir ve sunucu yönetim panelinize erişebilirsiniz.paypal vps kullanimi kamatera 4 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Size aşağıdaki gibi bir sunucu yönetim paneli sağlayacaklar.

paypal vps kullanimi kamatera 5 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu paneline eriştikten sonra ilk iş ödeme ve fatura bilgilerini girmek olacaktır. Billing menüsüne gelip gerekli alanları doldurun. İsterseniz Amerika’da şirketiniz varsa bu alana şirket bilgilerini girin fatura aldığınızda gelecekte masraf göstermeniz gerekirse buradan oluşan faturaları vergiden düşebiliyorlar.

Bu aşamada sunucunun aktif olabilmesi için bir kredi kartı bağlamanız gerekmektedir. Sanal kartınıza bir kaç dolarlık limit tanımlayıp kartınızı sisteme tanımlayabilirsiniz.

Ekran Alintisi Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kartınızı sisteme bağlayın ve 30 günlük ücretsiz kullanım sürecini başlatın.

Paypal için vps almakÖdeme bilgilerini girdikten sonra artık yani bir sunucu yaratabilirsiniz. aşağıdaki adımları izleyerek yeni bir Windows sunucu yaratalım;

Bunun için MyCloud menüsünden Servers kısmına tıklayın ve Create New Server butonuna tıklayarak sunucu kurulum sayfasına geçin.

kamatera vps kullanimi hesap acma Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yeni sunucunuzun hangi coğrafyada olmasını isterseniz o kısmı seçin. Biz bu sanal sunucuyu paypal için kullanacağız bu yüzden North America bölgesini seçip bu bölgeden New York seçiyoruz. Eğer isterseniz ABD içinden Texas, Santa Clara gibi farklı bir lokasyon da seçebilirsiniz. Önemli olan ABD’de bir IP adresine sahip olmasıdır.

kamatera vps kullanimi hesap acma 2 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu konumunu Amerika seçtikten sonra sizden sunucu tipini seçmeniz istenir. Bu aşamada Windows sunucu seçerek devam edeceğiz. Versiyon olarak 2019 standart seçebilirsiniz. (Veya daha güncel bir sürüm gelirse onu da seçebilirsiniz Windows olması önemli) Sürüm çok önemli değil önemli olan sunucunun Windows tipinde olması. Linux tipindeki sunucular Windows grafik ara yüzüne sahip değildir bu tip sunucular komut istemi üzerinden ileri seviye bilgiye sahip kişiler tarafından yönetilir. O yüzden Windows seçip devam edin.

kamatera vps kullanimi hesap acma 3 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu etapta aşağıdaki gibi sunucunun sistem kaynaklarını seçmeniz gerekiyor. İşe yarar bir sunucu için özellikleri aşağıdaki gibi seçebilirsiniz. Bu özellikler oldukça yeterlidir daha fazla özellik seçerseniz saatlik masraflarınız artacaktır bilginiz olsun.

kamatera vps kullanimi hesap acma 4 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu aşamada ise sunucunuza uzaktan bağlanırken gireceğiniz şifreyi ve sunucu adını belirlemeniz isteniyor. Biraz uzun ve karışık bir şifre girmeniz gerekmektedir. Sunucu adı önemli değil herhangi bir isim girebilirsiniz ör: “sunucum1” girin. Bu şifreyi unutursanız sonrasında yönetim panelinden de değiştirebiliyorsunuz.

kamatera vps kullanimi hesap acma 5 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ödeme biçimini Hourly olarak saatlik biçimde seçip “crate server” butonuna tıklayın

kamatera vps kullanimi hesap acma 6 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu oluşmaya başladı. Bir kaç dakika içinde sunucunuz kurulmuş ve bağlantıya hazır olacak.

kamatera vps kullanimi hesap acma 7 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu kurulumu tamamlandıktan sonra artık bağlantıya hazır durumdadır. Sunucu bilgilerine erişmek için Mycloud altından servers menusune gelip sunucunuzu görebilirsiniz.

Alttaki resimde gördüğünüz gibi IP alanında sunucunuzun ip adresini görebilirsiniz. Uzaktan bağlanmak için bu IP adresine ihtiyacımız olacak.

paypal vps kullanimi kamatera 13 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucuya Uzaktan Bağlanmak

Sunucu IP adresimizi öğrendikten sonra artık sunucumuza uzaktan bağlanarak kullanmaya başlayabiliriz. Bunun için bilgisayarınızın arama kısmına uzak masaüstü yazarak uzak masaüstü bağlantısı aracını çalıştırın.

paypal vps kullanimi kamatera 8 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ardından sunucu ip adresini girip sunucunuza erişin.

paypal vps kullanimi kamatera 9 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kullanıcı adı kısmına “Administrator” şifre kısmına ise kurulumda oluşturduğunuz şifreyi girip sunucunuza bağlanın.

paypal vps kullanimi kamatera 10 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?Şifrenizi de girdikten sonra artık sunucuya bağlandınız.

Windows sunucunuza eriştikten sonra sanal bilgisayarınıza bir Chrome tarayıcı yükleyin.

Sunucu tamamen sizin kontrolünüzde olacak. Bu sunucunun IP adresi Amerika lokasyonlu olduğu için Paypal sizi tıpkı Amerika’dan bağlanmışsınız gibi algılar. Bu sayede adres doğrulama vs. gibi otomatik mesajlar veya bildirimler hiç bir zaman karşınıza çıkmaz.

 

Sunucuyu ile işiniz olmadığı zamanlarda hemen durdurun ki krediniz tükenmesin veya ücretsiz deneme süreci bittiğinde saatlik ödemeye geçtiğinizde ödemeleriniz artmasın.

Bunun için sunucu panelinden “Actions” butonunu tıklayarak “power off” seçebilirsiniz. Bu komutu verdiğinizde sunucunuz kapanır. Tekrar bir işiniz olduğunda buradaki “Actions” butonundan “power on” komutu vererek sunucuyu açabilir aynı yöntemle uzaktan sunucuya bağlanabilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 12 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sonuç

Sunucuyu hiç bir ücret ödemeden bizim referansımızla tam 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Zaman dolduğunda ise saatlik kullanım moduna geçerek ay içinde kaç saat kullandıysanız ödeme ay sonu kartınıza yansıtılıyor. Sanal kart kullanırsanız kart içinde bakiye olmayacağı için kartınızdan kontrolünüz dışında para çekemezler. Bu sayede VPS sunucunuzun ödeme kısmını da kontrol altında tutmuş olursunuz.

Yeni Paypal hesabınızdan bol kazançlar!

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

41 Yorum. Yeni Yorum

 • Engin

  Hocam bu kamatera da Power offyapinca ücret yazıyor mu , sanki panel de power off yapınca ücretlendirme devam ediyor diye bisey okudum

  Cevapla
  • Nazmi Özer

   Çok minik bir bedel alır öyle saatlik harcama bedeli almıyorlar gayet makuldür fiyatlar diğer rakiplere göre

   Cevapla
 • Burak F.

  Arkadaşlar,

  Size yaptığım çok önemli bir hatayı paylaşacağım ki sizler de yapmayın. Startupsole sayesinde Northwestagent ile şirketimi kurdum. Sağolsunlar EIN konusunda da destek oldular. 2 hafta içinde EIN geldi ve tek tek hesapları açmaya başladım.

  – Wise (Pro hesap 31$ para istiyor artık sanırım. Beklemede)
  – Payoneer – Onay sürecinde sorun gözükmüyor
  – Stripe – Sorunsuz açıldı
  – Mercury – Çok umudum yoktu ama onaylandı ve Mercury hesabını Stripe’a tanımladım.
  – Paypal

  Olaylar burda başladı 🙂 AWS hesabımda VPS oluşturdum ve hesabı açtım. Bilgileri girdikten sonra Zadarma’daki +1 numaram ile Paypal’ı aradım ve Türk vatandışı olduğumu ancak LLC şirketim olduğunu söyledim. Tamamdır sorun yok hesabınızda sorun gözükmüyor dedi ve şu an nerdesiniz diye sordu.

  Hata 1: +1 ile aramama rağmen USA’de değilim dedim. Tamamdır dedi ama kıllandı belli ki 🙂
  Hata 2: Hesap onaylandı, Mercury hesabına ufak bir para yattı ve bankayı da ekledim. Salak kafam 2-3 gün sonra telefona Paypal kurdum ve login oldum. Ertesi gün süresiz olarak engellendiniz mesajı geldi.

  Baya bir araştırdım tekrar aktifleştirmek imkansıza yakın diyorlar. Sizin tecrübenizi de öğrenmek isterim. Şirketim üzerinden tekrar başka hesap açabilir miyim sizce? Yoksa başka bir şirketle mi ilerlemem lazım?

  Siz siz olun, asla ve katta Türkiye ile alakalı bir bilgi sahibi olmalarına izin vermeyin. Zaten ülke olarak mimliyiz.

  Saygılarımla

  Cevapla
  • Nazmi Özer

   Bilgilendirme icin teşekkürler.

   Bunu bir cok kez soyledik. Hic bir sekikde TR den login olmayin paypal.com a

   Cevapla
 • Engin

  Merhaba TC kimliğimi ve ein belgemi yükledim, mesaj kısmından da bilgi verdim, yine mesajdan hesabımı onayladıklarını yazmışlar, fakat 2 mail geldi önce onaylandı maili arkasından da belge bekleniyor maili, ve kimlik ve ssn belgemin geçerli olmadıgı yazıyor ayrıca ana sayfada da bildirim mevcut şimdi onaylandımı onaylanmadımı çözemedim , komple kapatırlar diye soramıyorum da 🙂

  Cevapla
  • Nazmi Özer

   SSN olmadığını çünkü ABD vatandaşı olmadığınızı belirtin. Muhtemelen otomatik bir bildirim olabilir yine de yazmakta fayda var.

   Cevapla
   • Engin

    Evet hocam yazdım onayladılar sadece ana sayfada bildirim duruyor ona takıldım , wise hesabım onaylansın, bir deneme ödemesi yapacam

    Cevapla
    • Nazmi Özer

     Tamamdir o halde hayırlı olsun muhtemelen bir problem olmaz vps ile girmeyi ihmal etmeyin.

     Iyi çalışmalar.

     Cevapla
 • cihat polat

  yorumlarda bazı arkadaşların banka hesaplarını paypala tanıtamadıklarını gördüm. Bu konuda arkadaşların sorunları giderildi mi yoksa sonuçsuz mu kaldı? VPS konusu ilginç geldi. Address doğrulama istemesi heran gerçekleşebilir anlamına geliyor. Bu durumda tüm uğraş bir anda bir hiçe dönüşebilir. Çünkü hakikaten orda yaşamıyoruz. Yani bu yöntem tam anlamıyla paypal açısından legal olmamış görüntüsü mevcut.

  Cevapla
  • Nazmi Özer

   Genelde bireysel wise banka hesaplari tanimlanamiyor Mercurybank veya Wise kurumsal hesaplar paypal a sorunsuz tanımlanabilir. Yorumlardaki sorunlar bireysel Wise hesaplarindan kaynakliydi artik böyle bir peoblem yok.

   Vps kullanılmadığı surece adres dogrulama bildirimleri bot yoluyla alınıyor. Sonra bu durumu aşmak icin destek bildirimi yapip dert anlatmak zorunda kalınıyor. Sonra botlar tekrar bildirim gönderiyor çünkü Türkiye ip adresleri ile sistem otomatik dogrulamaya tabi turuyor. Vps ile bu tip sorunlari aşmış olursunuz.

   Cevapla
 • Kutlu

  Llc şirket kurup ein niz geldikten sonra hemen bir wise kurumsal hesap acin bankaniz hazir olsun.

  Sonrasinda bir Abd lomasyonlu vps sunucu kiralayarak (kamatera cok uygun ve stabil ben kamateradan aldim) paypal a business hesap için kaydolabilirsiniz. Kayit işlemi sirasinda sirket tipi company secin adres usa llc adres yazin ve kisisel bilgilerinizde ssn itin kismina sirketin ein numarasıni yazin Turkiye Cumhuriyeti kimliğinizi yukleyin hesabınız kisa zamanda verify olur.

  Paypal Amerikan şirketlerine tolerans gösteriyor sorunsuz onay veriyor boşuna İngiltere ltd. filan uğraşmayın hic bir sorun olmadan odeme alabiliyorum. Bu değerli bilgiler icin startupsole.com a teşekkürler.

  Cevapla
  • Paylaşımıniz icin biz teşekkür ederiz hayırlı olsun. Kolaylıklar dileriz.

   Cevapla
 • Zaman

  Merhaba. Bu gün Wyoming Adresime gelen GP575G belgesini PayPal-a gönderdikden sonra hesabimi 1 saat içinde onayladilar. Teşekkürler sayenizde bir şirketimiz ve legal bir şekilde Stripe, Wise, Mercury ve PayPal hesablarimiz oldu. Hem de çok uygun maliyete. Teşekkürler Birdaha

  Cevapla
 • Zaman

  Çok Teşekkürler. Rahatlatdiniz beni. Artik internette ITIN hizmeti veren firmalara bakiyorduk. Benim EIN-nim 10 günde faxima geldi ama henuz adresime gelmedi mecbur bekliyicez geldikden sonra onu göndererek deniyicez. Bu arada ITIN numarasi gelecekde para transfer hacmi büyüdükde de gerekmiyicekmi?

  Cevapla
  • Merak etmeyin bir kac hafta içinde gelir ein mektubu.

   ITIN bireysel olarak şirketinizin vergisini öderken gerekli bir numara baska bir yerde lazim olmaz. Muhasebeciniz olasi vergi odeme durumunda 1040 NR beyan ederken itin ister eger itin yoksa sizin için ayni anda hem vergi veyan ederken hem de itin e başvurur tek seferde ikisininde halledersiniz. Bir cok muhasebe şirketi bu sekilde çalışıyor o asamada kendilerine sorarsınız böyle bir hizmetleri varmi diye.

   Cevapla
   • Zaman

    Çok Teşekkürler. Sayenizde kafamizda olan sorularin hepsine cevap buluyoruz. Iyıki Varsiniz.

    Cevapla
 • Zaman

  Merhaba. Dediyiniz gibi sizin referans linkinizle kamatera-da vps kurdum. Paypala uye oldum Business type olarak “Corporation” sectim.(Cunki Tek kisilik LLC bulamadim). Daha sonra mail adresimi onaylar onaylamaz hemen benden bilgilerimi dogrulamami istediler. Tum gerekli alanlari doldurdum ve son olarak belge yukleme asamasina geldim. Burda benden “proof of address”, “proff of identification” ve “Prof of Business”(Burada sadece “Sertificate of Goof Standing” documentini secmeme izin veriyordu yani listede ancak bu document vardi). Prof of address-i Bank Statement secmeye izin veriyordu bende secdim transfer wise bank statementimi gonderdim(Address paypal adresimle eslesiyor – wyoming addresim yazmisdim wiseye-de, paypal-da) ve mecbur Sertificate of Goof Standing documentini sectim ve Article of Organization belgemi gonderdim(cunki Article of Organization secimi yoktur) ve her ikisini onayladilar. Sadece “Business name and TIN/EIN” documentini onaylamiyorlar. Burada bunlardan birini sece bildiyimi soyluyor
  Bank Statement
  IRS letter showing TIN/EIN
  Government document with TIN/EIN
  3 rd-party prepared tax return

  Ve asagida sunu yaziyor:
  Make sure your document includes your full legal business name and TIN or EIN. Please provide the first page only.

  Yani ITIN mecbur kilmiyor EIN de olabilir diyor. Ben buraya IRS nin bana geri yolladigi SS4 formunu gondermisdim yani burada benim legal business adim ve EIN numaram gozukuyor. Ama bu belgeyi onaylamiyor. Paypalla Iletisime gectim bunu benim icin inceliyiceklerini ve maximum 10 gun cercivesinde geri donus yapacaklarini soylediler. Bende durumu biraz hizlandirmalarini rica ettim. Elimizden gelen her seyi yapariz dediler. Bu durumla karsilasan oldumu?
  Yani nihai onaylarlarmi hesabimi sizce?

  Cevapla
  • EIN numaranızla hesabınızı onaylarlar ITIN gerek yok ve istemiyorlar merak etmeyin bu sayede sayısız hesap onaylattık herhangi bir problemle karşılaşan olmadı. EIN nin fax çıktısı yerine Cp575G olan evrağı gönderseydiniz daha sorunsuz olurdu bazen fax sonucunu kabul etmeyebiliyor kurumlar ama orijinal EIN mektubunu kabul ediyorlar. Bu arada Cp575G EIN mektubu bir kaç hafta içinde şirket posta adresinize IRS tarafından postalanır şu ana dek bu hiç aksatılmadı.

   Cevapla
 • Müge

  Şirket türünü Corporation olarak güncelledim ve EIN numaramı girdim.

  Manuel olarak girdiğim routing ve account number ile hesabımı kabul etmiyor, hesabınızı linkleyemiyoruz olarak hata veriyor. Paypal banka hesabını onaylamak için 2 farklı deposit çekeceğini iletiyor bazı yerlerde, acaba Wise hesabım henüz kullanılmaya başlanmadığı için mi hata veriyor, içinde deposit’i çekebileceği bir tutar olmadığı için mi? Başka bir ihtimal de Wise hesabımı Stripe için de kullandım, bir kurumsal Wise USD hesabı hem Paypal hem Stripe için kullanılabilir mi?

  Cevapla
  • Wise hesabinizda para olmasi gerekmiyor hesaba otomatik olarak para yükleyip geri alacak.
   Wise hesabi stripe gibi baska bir yere bagli olabilir bunda sorun yok normal şartlarda paypal ile wise baglantisinda gic bir sorun cikmiyor. Bir cok kisi bu sekilde kullanıyor.

   İsterseniz bir kac gun bekleyin ve tekrar deneyin belki hesap yeni olduğu icin onay sürecinde olabilir.

   Eger hala sorun devam ediyorsa paypal destege bir ticket açın sorununuzu çözerler.

   Cevapla
   • Müge

    Banka ile ilgili paypal’a açtığım ticket’a geri dönüş yaptılar ve hesabımın limitlendiğini ilettiler, banka hesabımı onaylamak için benden bir ID görseli ve adres bilgisini teyit edecek döküman talep ediyorlar. Bu noktada Amerika’da yaşamadığımı fakat Amerika’da şirketim olduğunu ileteceğim fakat TC Kimlik/pasaport paylaşmamda bir sakınca var mıdır? Adres bilgisi için de şirket EIN belgesini teyit eden CP 757 G dökümanının bir kopyasını paylaşabilir miyim?

    Cevapla
    • Cp575 ve bir kimlik paylasin. Hatta şirket kurulum belgenizi de gönderebilirsiniz

     Cevapla
 • Vugar

  Merhaba, burada insanlar için yaptıklarınız çok deyerli işler, teşekkürler herşey için.
  Desktop değil de, Android vps mevçutmu? Bana Android server lazım

  Cevapla
  • Rica ederiz,

   Maalesef bu tip cloud sunucu sistemleri android olarak sunulmuyor ama linux VPS sunucular var onlarda da kullanabileceğiniz bir grafik arayüz bulunmaz. Linux VPS leri sadece komutlar aracılığıyla yönetebilirsiniz. Bu yüzden en mantıklısı Windows sunucu oluyor.

   Cevapla
 • EVREN

  hocam değerli bilgiler için teşekkürler. sayenizde şirket, stripe, mercury ve paypal hesabı açtım. Tek sorunum PAYPAL’A MERCURY’yi bir türlü bağlayamıyorum.

  Cevapla
  • Rica ederiz hayırlı olsun hesaplarınız.

   Neden peki? Banka hesabı ekle bölümünden mercury bank çıkmıyor ise diğer seçip account no ve routing number girip işlemi tamamlayabilirsiniz.

   Cevapla
   • Evren

    Dediğiniz şekilde yaptım zaten. Ama hata veriyor malesef. Belki hesap yeni diye beklemem lazım.

    Cevapla
    • Olabilir çünkü cok özel bir ayari yok biraz bekleyin olmadi destek talebi gönderirsiniz.

     Cevapla
     • Evren

      Bakalım olmadı wise deneyeceğim. Konuyla alakasız ama Amerika için muhasabe hizmetleri ile alakalı herhangi bir anlaşmanız var mı?

      Cevapla
      • Anlaşmamız olan bir sirket yok ama gwcarter.com ve oandgaccounting.com ile iletişime geçebilirsiniz.
       Buradan hizmet alanlar oldu herhangi bir sorun gelmedi.

       Cevapla
       • Evren

        Cevap için teşekkürler.

        Paypal a mercury hesabını bağlamayı denedim yine olmadı. Paypal asistant ile denedim bu hatayı verdi.

        “The bank account you’re trying to link can’t be added at this time due to one or more security factors. If you’re using PayPal from a device you don’t normally use, please try again later from the device you normally use to access PayPal.”

       • Wise baglamaya çalıştığınızda bir hata alıyor musunuz?

       • Evren

        Malesef wise bağlarken de hata alıyorum.

 • Ahmet

  Merhaba,

  ABD telefon hizmeti uzun vade problem çıkarır mı? İlerleyen donemlerde aynı numarayi kullanmada problem yaşar mıyım? İngiltere sim kartı ile alınan paypal hesabı anlatımlari mevcut.

  Cevapla
  • Çok önemli değil artik 2 faktörlü devrede sadece hesap açarken gerekli. Hat satmak için yönlendiriyor olabilirler.

   Cevapla
 • Orada bir ev veya ofis kiralayarak. Ya da sahte fatura hazirlayarak. Bunlar yüzünden vps kullanılıyor zaten.

  Cevapla
 • Berke

  Paypal hesabını business a çevirdikten sonra da vps kullanmak gerekiyor mu? Paypala nasıl kendim para gönderebilirim? 13 Ağustosta başvurulan EIN numaram 31 Ağustosta geldi gelen belgede “Number of this notice” kısmında CP 575 B yazıyor EIN onay mektubu bu belge midir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

  Cevapla
  • Sürekli olarak vps kullanmanız gerekiyor yoksa adres dogrulamasi icin fatura isteyebilirler.
   Paypala kullanim kilavuzunda nasil para gonderip alınabileceği hakkinda derinlemesine bilgi var. Bakıp uygulayabilirsiniz.

   Cp575 ein mektubunuz bu belgeyi ilelebet saklayin. Baska bir şey yapmanıza gerek yok.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

İçerik Kategorileri

İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest, 39$’ a LLC şirket kurulumu yapıyor
%60 indirimden Hemen Faydalanın!