24 Yorum

Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Paypal için VPS

Son güncelleme tarihi : 31 Ekim 2021

Paypal için bir VPS kullanarak hesap açıldığında en azından adres doğrulaması için paypal’a herhangi bir fatura göndermenize gerek kalmıyor. Paypal için kullandığınız Amerika lokasyonlu VPS sayesinde paypal.com’a Amerika üzerinden oturum açıldığı için en azından adres doğrulama adımını bu sayede atlayabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanarak paypal bireysel ve business hesabı açabilirsiniz. Bireysel hesap açarken kayıt sırasında adres ve kişisel bilgiler kısmına Amerika adresi girmeniz gerekmektedir.

Paypal business hesap açmak için ise Amerika’da bir LLC şirkete sahip olmanız, bir Wise banka hesabı (dolar bakiyesi açık) ve EIN no sahibi olmanız  gerekmektedir. Business hesap açarken LLC adını, EIN bilgilerini, ABD telefon numarasını, ülke kısmından ise ABD seçmeniz lazım bu aşamada sizden kayıt sırasında bir ITIN veya SSN numarası istenir. ABD vatandaşı olmadığınız için SSN zaten sizde olmayacaktır fakat ITIN varsa girmeniz tavsiye edilir. ITIN yoksa şu yolu izleyebilirsiniz en azından yaptığımız testlerle bu yöntemle hesabımız doğrulandı;

SSN veya ITIN kısmına “0000” veya “1234” girerek geçin. Bu şekilde Wise banka hesabınızı da banka hesap alanına girdiğinizde paypal business hesap onaylanır, ödeme almaya başlarsınız.

Eğer gelecekte ITIN veya SSN girmeniz ile ilgili panelde bir bildirim görürseniz paypal desteğe başvurın. Destek ekibine ABD de bir şirket sahibi olduğunuzu, EIN elinizde olduğunu fakat ITIN olmadığını bildirin bu şekilde uyarıları kaldırıyorlar.

İşte bu yöntemle açtığımız ve doğrulanan paypal business hesabımız.

paypal business hesap Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Paypal için 1 aylık ücretsiz VPS kiralama ve diğer detaylara geçmeden önce daha önce duymayanlar için VPS ile ilgili bir kaç bilgi vermek gerekebilir.

VPS Nedir?

VPS, Virtual Private Server yani sanal özel sunucu anlamına geliyor. Online olarak admin panelinden bir hesap açarak kiraladığınız sanal bilgisayara uzaktan bağlanabiliyorsunuz. Bu sanal bilgisayarlar bildiğiniz Windows ara yüzüne sahip ve IP adresleri farklı lokasyonlarda olabiliyor. Bizim keşfettiğimiz VPS şirketi Amerika lokasyonlu IP adresine sahip VPS sağladığı için işimizi fazlasıyla görüyor ayrıca fiyatları da oldukça ekonomiktir.

Hangi VPS Şirketini Kullanmak Mantıklı?

Kiralık sunucu hizmeti sağlayan belki de binlerce hosting firması var fakat burada önemli nokta kullanım aşamasında ödeyeceğiniz fiyat ve IP adresinin konumudur. Size bu rehberde önereceğim firma Kamatera.com olacak. Bu şirketle ilgili detaylara ve bir sanal sunucuyu kiralayıp nasıl bağlanabileceğiniz konusunda yazının devamında en ince detaya kadar değineceğim.

Kamatera.com Nedir?

paypal vps kullanimi kamatera Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kamatera.com, bulut tabanlı sunucu hizmeti veren bir hosting firmasıdır. Fiyatları ve 1 aylık ücretsiz kredi vermesiyle son dönemde oldukça popüler hale gelmeye başladılar. Deneme sürümünüz bittiğinde ise size çok fazla maliyetli olmaması için saatlik olarak kullanabilme imkanına sahip bir yapıları var.

Örneğin, sadece Paypal.com’a kayıt ve hesaplarınızı kullanmak amacıyla bu VPS şirketi ile çalışacaksanız, sadece sanal bilgisayarı kullanacağınız zaman açıyorsunuz ve o kadarlık dakika size fatura ediliyor. Saatlik ve dakikalık kullanım ücretleri oldukça uygun (hatta en uygun şirket diyebiliriz) bir şirkettir. Bunun yanında saatlik ödemeler harici aylık sabit ücret yansıtmadıkları için aylık çok komik rakamlara Amerika lokasyonlu bir sanal bilgisayara sahip oluyorsunuz.

Saatlik Fiyatlandırma

Kamatera.com‘dan Windows bir sunucu kiraladığınızda 1 ay ücretsiz olarak kullanım fırsatı yakalarsınız. Fakat bu süre bittiğinde ise kullandığınız kadar ödeyeceğiniz bir sisteme geçirilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda sunucunuzu panelinizden kapatarak ay sonunda komik rakamlar ödeyebilirsiniz.

Fiyatlandırma detaylarına bakalım;

Not: Fiyatlandırma tablosuna ulaşmak için bu linki tıklayabilirsiniz. Sunucu özelliklerini kısmından seçim yaparak aylık kullanım maliyetine bakabilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 2 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi 1 Core işlemci, 2 Gb ram belleğe sahip bir Windows sanal sunucu saatte $0.034 dolar harcar. Yani sırf paypal için kullanacağınızı varsayarsak bir ay içinde paypal hesabı açtıktan sonra sunucuda geçirilecek vakit abartarak hesaplarsak, en fazla 30 saat olsa (bu bile fazla) ay sonunda cebinizden sadece 1$ çıkacaktır.

Paypal İçin Bir VPS’e Nasıl Sahip Olursunuz?

Kamatera.com ile bu oldukça kolay ve ücretsiz. Sistem yaklaşık 2 aydan fazladır kendi işlemlerimiz için de kullanıyoruz gayet memnunuz ve harcananın dışında hiç bir ek ücret henüz yansıtılmadı. Bu tarzda kullandıkça öde sistemi ile çalışan bir VPS’e Kamatera ile nasıl sahip olabileceğinizi ve uzaktan bağlanma adımlarını aşağıda adım adım sizlerle paylaşacağım.

Üyelik

Üye olmak için bizim Kamatera.com‘a gidin ve  “GET STARTED FOR FREE” butonuna tıklayın.

paypal vps kullanimi kamatera Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Hemen bir mail adresi ve şifre belirleyerek sisteme üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 3 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kayıt sırasında girdiğiniz mail adresine bir link gönderirler gelen doğrulama linkini tıklayarak üyeliğinizi başlatabilir ve sunucu yönetim panelinize erişebilirsiniz.paypal vps kullanimi kamatera 4 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Size aşağıdaki gibi bir sunucu yönetim paneli sağlayacaklar.

paypal vps kullanimi kamatera 5 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu paneline eriştikten sonra ilk iş ödeme ve fatura bilgilerini girmek olacaktır. Billing menüsüne gelip gerekli alanları doldurun. İsterseniz Amerika’da şirketiniz varsa bu alana şirket bilgilerini girin fatura aldığınızda gelecekte masraf göstermeniz gerekirse buradan oluşan faturaları vergiden düşebiliyorlar.

Bu aşamada sunucunun aktif olabilmesi için bir kredi kartı bağlamanız gerekmektedir. Sanal kartınıza bir kaç dolarlık limit tanımlayıp kartınızı sisteme tanımlayabilirsiniz.

Ekran Alintisi Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kartınızı sisteme bağlayın ve 30 günlük ücretsiz kullanım sürecini başlatın.

Paypal için vps almakÖdeme bilgilerini girdikten sonra artık yani bir sunucu yaratabilirsiniz. aşağıdaki adımları izleyerek yeni bir Windows sunucu yaratalım;

Bunun için MyCloud menüsünden Servers kısmına tıklayın ve Create New Server butonuna tıklayarak sunucu kurulum sayfasına geçin.

kamatera vps kullanimi hesap acma Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yeni sunucunuzun hangi coğrafyada olmasını isterseniz o kısmı seçin. Biz bu sanal sunucuyu paypal için kullanacağız bu yüzden North America bölgesini seçip bu bölgeden New York seçiyoruz. Eğer isterseniz ABD içinden Texas, Santa Clara gibi farklı bir lokasyon da seçebilirsiniz.

kamatera vps kullanimi hesap acma 2 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu konumunu Amerika seçtikten sonra sizden sunucu tipini seçmeniz istenir. Bu aşamada Windows sunucu seçerek devam edeceğiz. Versiyon olarak 2019 standart seçebilirsiniz. Sürüm çok önemli değil önemli olan sunucunun Windows tipinde olması. Linux tipindeki sunucular Windows grafik ara yüze sahip değildir bu tip sunucular komut istemi üzerinden ileri seviye bilgiye sahip kişiler tarafından yönetilir. O yüzden Windows seçip devam edin.

kamatera vps kullanimi hesap acma 3 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu etapta aşağıdaki gibi sunucunun sistem kaynaklarını seçmeniz gerekiyor. İşe yarar bir sunucu için özellikleri aşağıdaki gibi seçebilirsiniz. Bu özellikler oldukça yeterlidir daha fazla özellik seçerseniz saatlik masraflarınız artacaktır bilginiz olsun.

kamatera vps kullanimi hesap acma 4 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu aşamada ise sunucunuza uzaktan bağlanırken gireceğiniz şifreyi ve sunucu adını belirlemeniz isteniyor. Biraz uzun ve karışık bir şifre girmeniz gerekmektedir. Sunucu adı önemli değil herhangi bir isim girebilirsiniz ör: “sunucum1” girin. Bu şifreyi unutursanız sonrasında yönetim panelinden de değiştirebiliyorsunuz.

kamatera vps kullanimi hesap acma 5 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ödeme biçimini Hourly olarak saatlik biçimde seçip “crate server” butonuna tıklayın

kamatera vps kullanimi hesap acma 6 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu oluşmaya başladı. Bir kaç dakika içinde sunucunuz kurulmuş ve bağlantıya hazır olacak.

kamatera vps kullanimi hesap acma 7 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu kurulumu tamamlandıktan sonra artık bağlantıya hazır durumdadır. Sunucu bilgilerine erişmek için Mycloud altından servers menusune gelip sunucunuzu görebilirsiniz.

Alttaki resimde gördüğünüz gibi IP alanında sunucunuzun ip adresini görebilirsiniz. Uzaktan bağlanmak için bu IP adresine ihtiyacımız olacak.

paypal vps kullanimi kamatera 13 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucuya Uzaktan Bağlanmak

Sunucu IP adresimizi öğrendikten sonra artık sunucumuza uzaktan bağlanarak kullanmaya başlayabiliriz. Bunun için bilgisayarınızın arama kısmına uzak masaüstü yazarak uzak masaüstü bağlantısı aracını çalıştırın.

paypal vps kullanimi kamatera 8 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ardından sunucu ip adresini girip sunucunuza erişin.

paypal vps kullanimi kamatera 9 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kullanıcı adı kısmına “Administrator” şifre kısmına ise kurulumda oluşturduğunuz şifreyi girip sunucunuza bağlanın.

paypal vps kullanimi kamatera 10 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?Şifrenizi de girdikten sonra artık sunucuya bağlandınız. Sunucu tamamen sizin kontrolünüzde olacak. Bu sunucu IP adresi Amerika lokasyonlu olduğu için Paypal sizi tıpkı amerikadan bağlanmışsınız gibi nitelendirir bu sayede adres doğrulaması kısmını aşabilirsiniz.

Not: Paypal.com a hiç bir şekilde Türkiye deki bilgisayardan girmeyin yoksa adresinizi doğrulamanız istenecektir. bu aşamada adresinizin üzerine bir fatura göstermelisiniz.

Paypal.com’ girip dilerseniz bireysel hesap isterseniz de business hesap açabilirsiniz. Hesap açarken Amerika daki şirketin adresini girin hiç bir şekilde Türkiye adresinizi girmeyin. SSN veya ITIN alanına “1234” veya “0000” yazarak geçebilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 11 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

paypal vps kullanimi kamatera 14 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu ile işiniz olmadığı zamanlarda hemen durdurun ki krediniz tükenmesin veya ücretsiz deneme süreci bittiğinde saatlik ödemeye geçtiğinizde ödemeleriniz artmasın.

Bunun için sunucu panelinden “Actions” butonunu tıklayarak “power off” seçebilirsiniz. Bu komutu verdiğinizde sunucunuz kapanır. Tekrar bir işiniz olduğunda buradaki “Actions” butonundan “power on” komutu vererek sunucuyu açabilir aynı yöntemle uzaktan sunucuya bağlanabilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 12 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sonuç

Sunucuyu hiç bir ücret ödemeden tam 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Zaman dolduğunda ise saatlik kullanım moduna geçerek ay içinde kaç saat kullandıysanız ödeme ay sonu kartınıza yansıtılıyor. Sanal kart kullanırsanız kart içinde bakiye olmayacağı için kartınızdan para çekemezler. Bu sayede ödeme kısmında kontrol sahibi olursunuz.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları ↴

24 Yorum. Yeni Yorum

 • merhabalar,
  belirttiğiniz gibi vps ile kayıt olmaya çalışıyorum ssn kısmına 1234 yazıyorum fakat sonraki aşamada ısrarla benden ssn istiyor.
  İlgili görsel: https://prnt.sc/21auuhw

  Cevapla
  • O kismi atlayip Paypal panelinizden bir destek talebi gönderin. ( online chat aktifse dahs iyi olur) Abd de bir şirketinizin olduğunu fakat Abd de yasamadığınız icin ssn e sahip olmadığınızi belirtin. Manuel olarak hesabınızi doğrulayabiliyorlar. Bu şekilde şansınızi deneyin.

   Aynı yöntemle onlarca kişi hesaplarini verify etti.

   Bir kac gün onay sürecinden sonra hesabınız açılır.

   Cevapla
   • Hocam ben yazdım böyle bir cevap geldi. Business tipi olarak hangisini seçmem gerekir. Normal de individual seçiliydi. İlgili alan: https://prnt.sc/21dut23
    I understand that you don’t line in USA. Please be advised that the account is under business and tagged as individual. Individual are also considered as personal account in PayPal that’s why you’re being asked to verify your identity as a person. If your business is registered and operating in US, Please change the type of business to the correct one and submit business documents.

    Here’s how:
    1. Go to http://www.paypal.com and log in to your account.
    2. Click the Settings icon at the top of the page, then select ‘Profile and Settings’ from the drop-down menu.
    3. In the Business Information section, click ‘Update’.
    4. Click ‘Edit’.
    5. In the Business type drop-down menu, select ‘the type of your business’ and click ‘Save’.

    Cevapla
 • hocam değerli bilgiler için teşekkürler. sayenizde şirket, stripe, mercury ve paypal hesabı açtım. Tek sorunum PAYPAL’A MERCURY’yi bir türlü bağlayamıyorum.

  Cevapla
  • Rica ederiz hayırlı olsun hesaplarınız.

   Neden peki? Banka hesabı ekle bölümünden mercury bank çıkmıyor ise diğer seçip account no ve routing number girip işlemi tamamlayabilirsiniz.

   Cevapla
   • Dediğiniz şekilde yaptım zaten. Ama hata veriyor malesef. Belki hesap yeni diye beklemem lazım.

    Cevapla
    • Olabilir çünkü cok özel bir ayari yok biraz bekleyin olmadi destek talebi gönderirsiniz.

     Cevapla
     • Bakalım olmadı wise deneyeceğim. Konuyla alakasız ama Amerika için muhasabe hizmetleri ile alakalı herhangi bir anlaşmanız var mı?

      Cevapla
      • Anlaşmamız olan bir sirket yok ama gwcarter.com ve oandgaccounting.com ile iletişime geçebilirsiniz.
       Buradan hizmet alanlar oldu herhangi bir sorun gelmedi.

       Cevapla
       • Cevap için teşekkürler.

        Paypal a mercury hesabını bağlamayı denedim yine olmadı. Paypal asistant ile denedim bu hatayı verdi.

        “The bank account you’re trying to link can’t be added at this time due to one or more security factors. If you’re using PayPal from a device you don’t normally use, please try again later from the device you normally use to access PayPal.”

       • Wise baglamaya çalıştığınızda bir hata alıyor musunuz?

       • Malesef wise bağlarken de hata alıyorum.

       • İsterseniz bir destek talebi gönderin daha once aldığımız bir hata değil.

 • Merhaba,

  ABD telefon hizmeti uzun vade problem çıkarır mı? İlerleyen donemlerde aynı numarayi kullanmada problem yaşar mıyım? İngiltere sim kartı ile alınan paypal hesabı anlatımlari mevcut.

  Cevapla
 • Faturayı nasıl verebiliriz?

  Cevapla
 • Paypal hesabını business a çevirdikten sonra da vps kullanmak gerekiyor mu? Paypala nasıl kendim para gönderebilirim? 13 Ağustosta başvurulan EIN numaram 31 Ağustosta geldi gelen belgede “Number of this notice” kısmında CP 575 B yazıyor EIN onay mektubu bu belge midir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

  Cevapla
  • Sürekli olarak vps kullanmanız gerekiyor yoksa adres dogrulamasi icin fatura isteyebilirler.
   Paypala kullanim kilavuzunda nasil para gonderip alınabileceği hakkinda derinlemesine bilgi var. Bakıp uygulayabilirsiniz.

   Cp575 ein mektubunuz bu belgeyi ilelebet saklayin. Baska bir şey yapmanıza gerek yok.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 19 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın