Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Paypal için bir VPS kullanarak hesap açıldığında gelecekte boot lara takılıp, şirketinizin ABD ‘de kurulu olduğunu ve bu yolla bir ticari Paypal hesabı açtığınızı ifade etme gibi bir sorununuz olmayacak. VPS ile Paypal hesabı açmayı ve Paypal’a VPS ile bağlanmayı bir önlem olarak kullanıyoruz. En azından bir yılı aşkın bir süredir bu yöntemle açılan ve aktif kullanılan çok fazla paypal hesabı var henüz herhangi bir sorun çıkmadı. Bu geri bildirimleri takipçilerimizden aldığımız e-posta veya Whatsapp mesajları ile takip ediyoruz.

Bu yöntemi kullanarak şirketiniz için bir Paypal ticari hesap açabilirsiniz. Hesap açarken kayıt sırasında adres kısmına Amerika şirket adresini girmeniz gerekmektedir.

Paypal business hesap açmak için ise Amerika’da bir LLC şirkete sahip olmanız, bir Wise banka hesabı (dolar bakiyesi açık) ve EIN no sahibi olmanız  gerekiyor.

Şu an bir çok girişimci bu yöntemle Paypal hesaplarını açtı ve onaylatıp ödeme almaya başladı. Bu konuda gerek yorumlar gerekse iletişim formumuzdan bir çok olumlu geri bildirimler alıyoruz.

İşte bu yöntemle açtığımız ve doğrulanan Paypal Business hesabımız.

paypal business hesap Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Burada da Paypal USD bakiyesini Wise Kurumsal hesabına aktarma ile ilgili bir videolu makale var ayrıca bakabilirsiniz.

Önemli Bilgi:

Paypal business hesabınıza Wise bireysel banka hesabını girmeyin. Bir Wise kurumsal hesabı açarak Paypal’a kurumsal banka bilgilerini girin aksi durumda bireysel Wise hesabıyla banka hesap onay sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Gelecekte adres doğrulama gibi sorunlar yaşamamak adına Paypal.com’ a daima ABD üzerinden bir IP adresi ile erişin, kesinlikle kendi bilgisayarınızdan veya VPN ile erişmeyin. En garanti yol daima bir VPS üzerinden Paypal’ a oturum açmak ve bağlanmak olacaktır.

Paypal için 1 aylık ücretsiz VPS kiralama ve diğer detaylara geçmeden önce daha önce duymayanlar için VPS ile ilgili bir kaç bilgi vermekte fayda var.

VPS Nedir?

VPS, Virtual Private Server yani sanal özel sunucu anlamına geliyor. Online olarak admin panelinden bir hesap açarak kiraladığınız sanal bilgisayara uzaktan bağlanabiliyorsunuz. Bu sanal bilgisayarlar bildiğiniz Windows bilgisayar ve IP adresleri farklı lokasyonlarda olabiliyor. Bizim keşfettiğimiz VPS şirketi Amerika lokasyonlu IP adresine sahip VPS sağladığı için işimizi fazlasıyla görüyor ayrıca fiyatları da oldukça ekonomik diyebiliriz.

Hangi VPS Şirketini Kullanmak Mantıklı?

Kiralık sunucu hizmeti sağlayan belki de binlerce hosting firması var fakat burada önemli nokta kullanım aşamasında ödeyeceğiniz fiyat ve IP adresinin konumudur. Size bu rehberde önereceğim firma Kamatera.com olacak. Bu şirketle ilgili detaylara ve bir sanal sunucuyu kiralayıp nasıl bağlanabileceğiniz konusunda yazının devamında en ince detaya kadar değineceğiz.

Hatta bizim referansımızla (bu linkten) kaydolursanız 1 ay ücretsiz kullanım hakkında sahip olursunuz.

Kamatera.com Nedir?

paypal vps kullanimi kamatera Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kamatera.com, bulut tabanlı sunucu hizmeti veren bir hosting firmasıdır. Fiyatları ve 1 aylık ücretsiz kredi vermesiyle son dönemde oldukça popüler hale gelmeye başladılar. Deneme sürümünüz bittiğinde ise size çok fazla maliyetli olmaması için saatlik olarak kullanabilme imkanına sahip bir yapıları var.

Örneğin, sadece Paypal.com’a kayıt ve hesaplarınızı kullanmak amacıyla bu VPS şirketi ile çalışacaksanız, sadece sanal bilgisayarı kullanacağınız zaman açıyorsunuz ve o kadarlık dakika size fatura ediliyor. Saatlik ve dakikalık kullanım ücretleri oldukça uygun (hatta en uygun şirket diyebiliriz) bir şirkettir. Bunun yanında saatlik ödemeler harici aylık sabit ücret yansıtmadıkları için aylık çok komik rakamlara Amerika lokasyonlu bir sanal bilgisayara sahip oluyorsunuz.

Saatlik Fiyatlandırma

Kamatera.com’dan bizim referans linkimizle (buradan) Windows bir sunucu kiraladığınızda 1 ay ücretsiz olarak kullanım fırsatı yakalarsınız. Bu süre bittiğinde ise kullandığınız kadar ödeyeceğiniz bir sisteme geçirilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda sunucunuzu panelinizden kapatarak ay sonunda komik rakamlar ödeyerek Amerika’da bir sunucuya sahip olursunuz.

Fiyatlandırma detaylarına bakalım;

Not: Fiyatlandırma tablosuna ulaşmak için bu linki tıklayabilirsiniz. Sunucu özelliklerini kısmından seçim yaparak aylık kullanım maliyetine bakabilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 2 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı gibi 1 Core işlemci, 2 Gb ram belleğe sahip bir Windows sanal sunucu, saatte $0.034 dolar harcar. Yani sırf paypal için kullanacağınızı varsayarsak bir ay içinde paypal hesabı açtıktan sonra sunucuda geçirilecek vakit abartarak hesaplarsak, en fazla 30 saat olsa (bu bile fazla) ay sonunda cebinizden sadece bir kaç dolar çıkacaktır.

Paypal İçin Bir VPS’e Nasıl Sahip Olursunuz?

Bu, Kamatera ile bu oldukça kolay ve ücretsiz. Sistem uzun zamandır kendi işlemlerimiz için de kullanıyoruz gayet memnunuz ve harcananın dışında hiç bir ek ücret henüz yansıtılmadı. Bu tarzda kullandıkça öde sistemi ile çalışan bir VPS’e Kamatera ile nasıl sahip olabileceğinizi ve uzaktan bağlanma adımları aşağıda adım adım paylaşıldı.

Üyelik

Üye olmak için Kamatera.com‘a gidin ve  “GET STARTED FOR FREE” butonuna tıklayın.

paypal vps kullanimi kamatera Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Hemen bir mail adresi ve şifre belirleyerek sisteme üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 3 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kayıt sırasında girdiğiniz mail adresine bir link gönderirler, gelen doğrulama linkini tıklayarak üyeliğinizi başlatabilir ve sunucu yönetim panelinize erişebilirsiniz.paypal vps kullanimi kamatera 4 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Size aşağıdaki gibi bir sunucu yönetim paneli sağlayacaklar.

paypal vps kullanimi kamatera 5 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu paneline eriştikten sonra ilk iş ödeme ve fatura bilgilerini girmek olacaktır. Billing menüsüne gelip gerekli alanları doldurun. İsterseniz Amerika’da şirketiniz varsa bu alana şirket bilgilerini girin fatura aldığınızda gelecekte masraf göstermeniz gerekirse buradan oluşan faturaları vergiden düşebiliyorlar.

Bu aşamada sunucunun aktif olabilmesi için bir kredi kartı bağlamanız gerekmektedir. Sanal kartınıza bir kaç dolarlık limit tanımlayıp kartınızı sisteme tanımlayabilirsiniz.

Ekran Alintisi Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kartınızı sisteme bağlayın ve 30 günlük ücretsiz kullanım sürecini başlatın.

Paypal için vps almakÖdeme bilgilerini girdikten sonra artık yani bir sunucu yaratabilirsiniz. aşağıdaki adımları izleyerek yeni bir Windows sunucu yaratalım;

Bunun için MyCloud menüsünden Servers kısmına tıklayın ve Create New Server butonuna tıklayarak sunucu kurulum sayfasına geçin.

kamatera vps kullanimi hesap acma Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yeni sunucunuzun hangi coğrafyada olmasını isterseniz o kısmı seçin. Biz bu sanal sunucuyu paypal için kullanacağız bu yüzden North America bölgesini seçip bu bölgeden New York seçiyoruz. Eğer isterseniz ABD içinden Texas, Santa Clara gibi farklı bir lokasyon da seçebilirsiniz. Önemli olan ABD’de bir IP adresine sahip olmasıdır.

kamatera vps kullanimi hesap acma 2 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu konumunu Amerika seçtikten sonra sizden sunucu tipini seçmeniz istenir. Bu aşamada Windows sunucu seçerek devam edeceğiz. Versiyon olarak 2019 standart seçebilirsiniz. (Veya daha güncel bir sürüm gelirse onu da seçebilirsiniz Windows olması önemli) Sürüm çok önemli değil önemli olan sunucunun Windows tipinde olması. Linux tipindeki sunucular Windows grafik ara yüzüne sahip değildir bu tip sunucular komut istemi üzerinden ileri seviye bilgiye sahip kişiler tarafından yönetilir. O yüzden Windows seçip devam edin.

kamatera vps kullanimi hesap acma 3 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu etapta aşağıdaki gibi sunucunun sistem kaynaklarını seçmeniz gerekiyor. İşe yarar bir sunucu için özellikleri aşağıdaki gibi seçebilirsiniz. Bu özellikler oldukça yeterlidir daha fazla özellik seçerseniz saatlik masraflarınız artacaktır bilginiz olsun.

kamatera vps kullanimi hesap acma 4 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu aşamada ise sunucunuza uzaktan bağlanırken gireceğiniz şifreyi ve sunucu adını belirlemeniz isteniyor. Biraz uzun ve karışık bir şifre girmeniz gerekmektedir. Sunucu adı önemli değil herhangi bir isim girebilirsiniz ör: “sunucum1” girin. Bu şifreyi unutursanız sonrasında yönetim panelinden de değiştirebiliyorsunuz.

kamatera vps kullanimi hesap acma 5 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ödeme biçimini Hourly olarak saatlik biçimde seçip “crate server” butonuna tıklayın

kamatera vps kullanimi hesap acma 6 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu oluşmaya başladı. Bir kaç dakika içinde sunucunuz kurulmuş ve bağlantıya hazır olacak.

kamatera vps kullanimi hesap acma 7 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucu kurulumu tamamlandıktan sonra artık bağlantıya hazır durumdadır. Sunucu bilgilerine erişmek için Mycloud altından servers menusune gelip sunucunuzu görebilirsiniz.

Alttaki resimde gördüğünüz gibi IP alanında sunucunuzun ip adresini görebilirsiniz. Uzaktan bağlanmak için bu IP adresine ihtiyacımız olacak.

paypal vps kullanimi kamatera 13 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sunucuya Uzaktan Bağlanmak

Sunucu IP adresimizi öğrendikten sonra artık sunucumuza uzaktan bağlanarak kullanmaya başlayabiliriz. Bunun için bilgisayarınızın arama kısmına uzak masaüstü yazarak uzak masaüstü bağlantısı aracını çalıştırın.

paypal vps kullanimi kamatera 8 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ardından sunucu ip adresini girip sunucunuza erişin.

paypal vps kullanimi kamatera 9 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kullanıcı adı kısmına “Administrator” şifre kısmına ise kurulumda oluşturduğunuz şifreyi girip sunucunuza bağlanın.

paypal vps kullanimi kamatera 10 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?Şifrenizi de girdikten sonra artık sunucuya bağlandınız.

Windows sunucunuza eriştikten sonra sanal bilgisayarınıza bir Chrome tarayıcı yükleyin.

Sunucu tamamen sizin kontrolünüzde olacak. Bu sunucunun IP adresi Amerika lokasyonlu olduğu için Paypal sizi tıpkı Amerika’dan bağlanmışsınız gibi algılar. Bu sayede adres doğrulama vs. gibi otomatik mesajlar veya bildirimler hiç bir zaman karşınıza çıkmaz.

 

Sunucuyu ile işiniz olmadığı zamanlarda hemen durdurun ki krediniz tükenmesin veya ücretsiz deneme süreci bittiğinde saatlik ödemeye geçtiğinizde ödemeleriniz artmasın.

Bunun için sunucu panelinden “Actions” butonunu tıklayarak “power off” seçebilirsiniz. Bu komutu verdiğinizde sunucunuz kapanır. Tekrar bir işiniz olduğunda buradaki “Actions” butonundan “power on” komutu vererek sunucuyu açabilir aynı yöntemle uzaktan sunucuya bağlanabilirsiniz.

paypal vps kullanimi kamatera 12 Paypal İçin VPS Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sonuç

Sunucuyu hiç bir ücret ödemeden bizim referansımızla tam 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Zaman dolduğunda ise saatlik kullanım moduna geçerek ay içinde kaç saat kullandıysanız ödeme ay sonu kartınıza yansıtılıyor. Sanal kart kullanırsanız kart içinde bakiye olmayacağı için kartınızdan kontrolünüz dışında para çekemezler. Bu sayede VPS sunucunuzun ödeme kısmını da kontrol altında tutmuş olursunuz.

Yeni Paypal hesabınızdan bol kazançlar!

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

70 Yorum. Yeni Yorum

 • Göktuğ
  25 Nisan 2024

  Merhabalar ben ve ortağım Amerikada New Mexicoda llc şirketi açtık.Wise bussines hesabımızda da açtık her şey sorunsuzdu. Paypalı normal türkiyeden açtık bütün bilgileri amerika şirketimiz üzerine girdik.Hesap açıldı.Paypala wise bussines i bağlarken hata yaptık.şöyle banka bilgilerini girdik paypal hesaba para yollayıp bizden o hesaba gelen para miktarlari ile onayı doğrulatıyor ama biz beklemeyip tekrar denemek istedik ve bekleyen bankayı kaldırdık. Hesaba Paypalın gönderdiği para geldi ama tekrar link bank dediğimizde de paypal’la iletişime geçin diyor.Paypal ile iletişime geçtikten sonra agent pek fazla bir şey yapamıyor.Bizde tekrar aynı bilgilerle paypal hesabı açtık ama bu sefer aynı wise bussines banka bilgilerini girerken bankanız birden fazla paypala bağlı bağlayamazssınız diyor ne yapmamız lazım (ilk hesabımız onaylı mı onaysız mı onu da bilmiyoruz) bu evrede sıkıştık.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   25 Nisan 2024

   Neden acele ettiniz? Keşke bekleseydiniz konuyu paypal destek çözemiyorsa geriye yeni bir banka hesabı bağlamak kalıyor. Bunun için Mercurybank hesabı açarak paypala ekleyebilirsiniz farklı bir çözüm yok gibi.

   Cevapla
 • Bedirhan
  4 Nisan 2024

  Selamlar Kamatera için hesap açtım fakat ödeme yöntemi olarak Türk bankası kullanıyorum ve fiziksel kredi kartı ile işlem yapmama rağmen, üyeliğiniz onaylanmadı mesajını alıyorum. Gelen mail aktivasyonunu da yaptım fakat yinede aynı hatayı alıyorum. Birden fazla denemem sonucunda da ön ödemeli hesap türüne geçiyor ve paypal hesabı istiyor benden oda ne yazık ki şuan yok, bu konuda ne yapabilirim

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   4 Nisan 2024

   Merhaba, destek talebi gonderdiniz mi?

   Cevapla
  • aynı şey başıma geldi. sim kart değişikliğinden ödemeyi alamıyormuş ama ekranda şifre yanlış hatası çıkıyordu. şifreden emin olduğum için kamatera destekle yazıştım. üç kere kredi kartı şifresini yanlış girince ön ödemeli hesaba geçiriyorlar. ancak bu sadece tedbir amaçlı. en az 7 günlük tahmini harcamayı almayı hedefliyorlarmış. sim kart değişikliği sorununu çözünce 10 doları ödedim ve yukarıdaki bilgilerle sunucuyu kurdum. sunucuyu kurduktan sonra saatlik plan seçebiliyorsunuz. ilk faturanızı o 10 dolardan düşüyorlar.

   Cevapla
 • merhaba. sunucuyu açıp kapatırken IP adresi değişiyor mu yoksa hep sabit mi?
  Teşekkürler bu yazı için.

  Cevapla
 • Samet C.
  7 Ocak 2024

  Selamlar,

  Kredi kartımı kabul etmedi, hem wise ingiltere şirketime bağlı olan kartı denedim hem de papara sanal kartı, kabul etmedi ödeme yöntemini. Öneriniz var mı?

  Açıklama

  The credit card you have entered is a Prepaid/Electron Card or Denied by the Gateway and unfortunately our billing system does not accept that type of cards.

  Please enter a valid Credit Card.

  Thank you and sorry for the inconvenience.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   7 Ocak 2024

   Genellikle ön ödemeli kartlar bu tip abonelik sistemlerinde kabul edilmeyebiliyor. Bankanızdan sağlanan bir sanal kart tanımlayıp deneyebilirsiniz

   Cevapla
 • I really do get your need to have the EIN number to be updated on the account, Omer. I’ll surely get your EIN updated on your account. May I know if you have already uploaded a valid photo ID and a proof of address online. If not, you can share 2 separate documents n here with me one a valid proof of ID to confirm your identity and the other one is to confirm the proof of address.

  HOCAM BENDEN ADRES FILAN ISTIYORLAR, AMERIKA ADRESIMIMI VEREYIM YOKSA KALDIGIM YERINMI?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   2 Ocak 2024

   İkame adresinizi verin kimlik, pasaport ve adresinizi teyit eden bir güncel fatura (elektrik, su, telefon vs) iletin

   Cevapla
 • HOCAM PAYPALI AMERIKADA ACTIKTAN SONRA SUREKLI OLARAK VPS MI KULLANACAGIM ORNEGIN BEN BELCIKADA YASIYORUM AMERIKAN PAYPAL HESABINA VPS LE MI GIRMEM LAZIM ONAYLANDIKTAN SONRA?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   31 Aralık 2023

   Belçikada paypal kullanımında bir kısıtlama olmadığı için problem olmayabilir fakat riske atmamak için imkanınız varsa vps kullanmaya gayret edin

   Cevapla
 • Merhabalar , 2 hafta önce paypal business hesabımı açmıştım ein , itin numaralarına sahibim. Amerikadaki arkadaşımın bilgisayarından işlemlerimi yönetiyordum. Paypalda ilk ödemelerde sıkıntı yaşamadım sonra sitemde satış yapmaya başladım ilk gün 1000$ ciro yaptım ikinci gün hesabım kapandı. Girdiğim zaman hesapta erişim limiti 180 gün sonra parayı çekebilirsiniz vs yazıyor. Herhangi bir hata yapmadım , türkiyedende girmedim itin ein hepsi doğru.
  Bunun nedeni nedir paypal destek hattıyla konuştum onlarda bi hata göremiyor ancak hesabımı açmıyorlar.
  Sizce yeni banka hesabıyla vps ile tekrar mı açıyım eski hesabı geri aktif etmeye mi çalışıyım. Çok saçma bi durum , hiçbir şey yapmama rağmen hesabım kapandı 🙁

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   30 Aralık 2023

   Merhaba, konuyu paypal destekle çözersiniz ancak. Hafta ici belirli saatlerde chat kismi online oluyor. Eger chat asistanini online yakalarsaniz muhtemelen daha hizli çözüm üreticisiniz. Hesap askiya alma sebebini belirtilerse asistana aciklama yapmak daha kolay olur. Daha once bu tip bir sorunla karsilasan kimse olmadi.

   Eger hesap kapandiysa bir gerekçe olmali durup dururken kapatmamalari lazim.

   Sonuc olarak acilmaz ise tekrar başvuru yapin fakat ayni bilgilerle muhtemelen eslesme olur ve yine askiya alınabilir bu yuzden mevcut sorunu çözmek daha sağlıklı olacaktir.

   Cevapla
  • merhaba aynısı başıma geldi. ilk 1 haftada 1000 usd geldi. paypal benden satılan ürünlerin takip kodunu ve faturasını istedi. onları gönderdim. ama sizinle çalışamayız deyip şirket paypalını kapattı. wiseye bağlıydı. kaç gün sonraydı hatırlamıyorum hesaptaki parayı gönderdiler ama bu seferde wise hesap numaralarını değiştirdi. parayı alamadım. yeni hesapta ekleyemedim. paypala ulaşmak zaten zor. paypal pişmanlık başka bişe değil.

   tekrar hesap açarsam baya bir zaman ödeme almayacağım. hatta kullanmayacağım sadece kenarda dursun

   Cevapla
 • Merhaba,

  Ben bir sitede öğretmenlik yapıyorum fakat ödeme almak için tek seçeneğim paypal kaldı maalesef. uk üzerinden vpn mi vps mi kullansam konusunda kararsız kaldım. şirketim yok. her şey için bireysel hesap kullanmam gerekiyor. ve vps kullansam bile abd üzerinden kullanmak istemiyorum. bu sizinle birlikte mümkün mü? yani vps hizmetinizi uk için kullanabilir miyim?

  yanıtınızı bekliyorum
  teşekkürler

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   11 Haziran 2023

   Uk paypal ve ödeme sistemleri verimli olarak çalışmıyor maalesef bu sebeple UK sistemleri ile ilgili oneri yapmıyoruz

   Stripe ile kredi kartlarindan ödeme alabilirsiniz, Abd llc sirket kurarak banka hesabınızi da açabilirsiniz en saglikli yöntem bu.

   Iyi günler

   Cevapla
 • Merhabalar ben etsy vb mağazalar için işlerimi amerikaya taşımaya karar verdim şirket açılışım tamam fakat mağazaları yönetmek için şirketin buluğunduğu eyalette bir vps sunucu bulmaya çalıştım bulamadım sizce şirketimin vps sunucusunun yani ip adresinin örneğin newyorkta adresinin ise wyoming de olması bir sorun teşkil eder mi teşekkürler

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   27 Mayıs 2023

   Merhaba, eyaletle hic alakasi yok bu bir sorun oluşturmaz merak etmeyin sadece ABD konumlu herhangi bir eyalette olmasi yeterlidir. Abd ip adresini dikkkate alirlar eyalete göre nitelendirmezler.

   Cevapla
 • Merhaba, Kamatera VPS ile girmeme rağmen proof of adress istedi ve şu an hesabıma giriş yapamıyorum. Daha önce ABD de çalıştığım için SSN numaram var EIN başvurusunda da kullanmıştım. Kayıt sırasında EIN, SSN vb istedikleri her şeyi verdim. Beneficial owner olarak istedikleri şeyleri de yazdım ve yükledim. Buradaki gibi adım adım ilerledim yine de onaylanmadı. Arayıp Amerikada’da yaşamıyorum ama online girişimciyim şirketim var EIN SSN var onaylar mısınız dediğimde onaylayacaklar mı ya da nasıl bir konuşma yapmalıyım? Öneriniz var mıdır?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   5 Nisan 2023

   Merhaba,

   Kesinlikle iletişime gecin muhtemelen bir filtreye takildi hesabınız. Manuel olarak onay verirler gecenlerde benzer bir sorunla karşılaşan bir takipcimiz iletişime gecerek sorunu çözdü. Telefonla arayarak veya online chat ile iletişime gecerek muhtemelen çözülür sorununuz çünkü tüm şartları karşılıyorsunuz

   Cevapla
 • Mustafa
  23 Ocak 2023

  Arkadaşlar VPS konusunda birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim

  google ads ve facebook ads kullanırken VPS kullanmamız gerekir mi ? yoksa türkiyeden kullanmamızda sorun çıkmaz mı ?
  eğer sorun çıkıyorsa shopifyı VPS olmadan açtım diğer uygulamalara bağlarken shopify ip adresinizide o uygulamayla(google,facebook,stripe,paypal)
  paylaşıyo diye biliyorum acaba çakışma olup hesap kapatılabilirmi
  shopifyı paypala bağlarken shopifyı açarken kullandığın emaili kullanman gerekiyormuş(shopify sitesinde paylaşmış) email adresine bağlanırken de VPS mi kullanmak gerekir mi ?
  VPSleri ve veri merkezi ip lerini normal kullanımı üzerinde web sitesi çalıştırmak olduğu için (internette bazıları az bilindik firmaları kullanmanın çözüm olabileceğini yazmış ama emin olamadım)
  google VPS lerden açılan tarayıcı pencerelerini banlıya biliyormuş.

  paypal ,stripe, mercury bank, wise, payoneer, google(analytics, search console, ads), facebook(marketplace, ads), amazon, ebay, etsy

  VPS hangilerinde kullanmak gerekir birinde kullanınca hepsinde de kullanmak mı gerekir

  Adres doğrulaması isterlerse ne yapabiliriz

  Biraz çok sor sordum ama ip adresinden banlanan hesapları tekrar açmak neredeyse imkansız mış o yüzden dikkatli olmaya çalışıyorum

  VPS den başka bildiğiniz bir yöntem var mı ?

  Konu hakkında deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

  Yardımlarız için teşekkürler.

  Site çok güzel amerikada şirketimi bu sitenin rehberliğiyle kurdum.Sitenizle karşılaşmadan önce ne yapacağımı bilemiyordum çok yardımcı oldunuz verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   24 Ocak 2023

   Google ads ve facebook kullanırken VPS kullanmak gerekmeyebilir çok mantığı yok gibi. Tabi daha iyi bilen birileri varsa yanıtlarlar muhtemelen.
   Shopify ip adresinizi paylaşmaz sadece entegre oluyor o platformlara. Zaten bu konuda sadece paypal sıkıntılı o da Türkiye’de yasaklı olduğu için bunu anladıklarında adres kanıtı isteyebiliyorlar yasal olarak paypal a yaptırım uygulandığı için.

   veri merkezi ip adresleri evet uygulama yayınlamak için ama windows olan vps sunucular başka amaçlarla da kullanılabiliyor google banlaması çok olası değil.

   Adres doğrulaması isterlerse ne yapabiliriz : Bunu sadece paypal isteyebilir istediğinde ise iki seçenek var ya adres bulacaksınız (legal veya alternatif ) ya da hesabınız askıya alınır.

   VPS den başka diğer yöntem de VPN ama çoğu sistem VPN i algılayabiliyor o yüzden çok önerilen bir yol değil.

   Rica eder kolaylıklar dileriz.

   VPS sadece paypal için kullanın stripe vs gerek yok paypal ise sadece adres doğrulaması istememesi için.

   Cevapla
 • benim hazırda inc şirketim var texas eyaletinde. Kişisel banka hesabım da var bank of americada ancak şirket hesabım yok. Wise bireyselim var ve payoneerim var ancak sanal kartım yok. Amerikadaki firmamı kullanarak e ticaret sitelerinde mağaza açmak istiyorum. şu durumda ilk olarak ne yapmalı nereden başlamalıyım

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   21 Aralık 2022

   Şirketiniziz EIN numarasi varsa ticari bir banka hesabı açabilirsiniz şirket üzerine.

   Genellikle Mercurybank veya Wise businesses kullanılıyor, bireysel hesaplarla bu tipte ticari islemler yapamazsınız. Web sitemizde ilgili bankaları arama kısmına yazin gerekli rehberler mevcuttur.

   Cevapla
 • Omer hasmercan
  23 Kasım 2022

  Amerika llc adına paypal hesabı açmayı denedim ama paypal talku dan aldığım telefon numarasını kabul etmedi gerçek numara istiyor bu durumda ne yapmak gerek ?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   23 Kasım 2022

   Zadarma veya Skype Business üzerinden aldığınız bir sanal numara ile deneyebilirsiniz. Sms alma özelliği olmasi gerekiyor.

   Cevapla
 • Hocam bu kamatera da Power offyapinca ücret yazıyor mu , sanki panel de power off yapınca ücretlendirme devam ediyor diye bisey okudum

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   8 Eylül 2022

   Çok minik bir bedel alır öyle saatlik harcama bedeli almıyorlar gayet makuldür fiyatlar diğer rakiplere göre

   Cevapla
 • Arkadaşlar,

  Size yaptığım çok önemli bir hatayı paylaşacağım ki sizler de yapmayın. Startupsole sayesinde Northwestagent ile şirketimi kurdum. Sağolsunlar EIN konusunda da destek oldular. 2 hafta içinde EIN geldi ve tek tek hesapları açmaya başladım.

  – Wise (Pro hesap 31$ para istiyor artık sanırım. Beklemede)
  – Payoneer – Onay sürecinde sorun gözükmüyor
  – Stripe – Sorunsuz açıldı
  – Mercury – Çok umudum yoktu ama onaylandı ve Mercury hesabını Stripe’a tanımladım.
  – Paypal

  Olaylar burda başladı 🙂 AWS hesabımda VPS oluşturdum ve hesabı açtım. Bilgileri girdikten sonra Zadarma’daki +1 numaram ile Paypal’ı aradım ve Türk vatandışı olduğumu ancak LLC şirketim olduğunu söyledim. Tamamdır sorun yok hesabınızda sorun gözükmüyor dedi ve şu an nerdesiniz diye sordu.

  Hata 1: +1 ile aramama rağmen USA’de değilim dedim. Tamamdır dedi ama kıllandı belli ki 🙂
  Hata 2: Hesap onaylandı, Mercury hesabına ufak bir para yattı ve bankayı da ekledim. Salak kafam 2-3 gün sonra telefona Paypal kurdum ve login oldum. Ertesi gün süresiz olarak engellendiniz mesajı geldi.

  Baya bir araştırdım tekrar aktifleştirmek imkansıza yakın diyorlar. Sizin tecrübenizi de öğrenmek isterim. Şirketim üzerinden tekrar başka hesap açabilir miyim sizce? Yoksa başka bir şirketle mi ilerlemem lazım?

  Siz siz olun, asla ve katta Türkiye ile alakalı bir bilgi sahibi olmalarına izin vermeyin. Zaten ülke olarak mimliyiz.

  Saygılarımla

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   19 Ağustos 2022

   Bilgilendirme icin teşekkürler.

   Bunu bir cok kez soyledik. Hic bir sekikde TR den login olmayin paypal.com a

   Cevapla
 • Merhaba TC kimliğimi ve ein belgemi yükledim, mesaj kısmından da bilgi verdim, yine mesajdan hesabımı onayladıklarını yazmışlar, fakat 2 mail geldi önce onaylandı maili arkasından da belge bekleniyor maili, ve kimlik ve ssn belgemin geçerli olmadıgı yazıyor ayrıca ana sayfada da bildirim mevcut şimdi onaylandımı onaylanmadımı çözemedim , komple kapatırlar diye soramıyorum da 🙂

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   20 Temmuz 2022

   SSN olmadığını çünkü ABD vatandaşı olmadığınızı belirtin. Muhtemelen otomatik bir bildirim olabilir yine de yazmakta fayda var.

   Cevapla
   • Evet hocam yazdım onayladılar sadece ana sayfada bildirim duruyor ona takıldım , wise hesabım onaylansın, bir deneme ödemesi yapacam

    Cevapla
    • Nazmi Özer
     20 Temmuz 2022

     Tamamdir o halde hayırlı olsun muhtemelen bir problem olmaz vps ile girmeyi ihmal etmeyin.

     Iyi çalışmalar.

     Cevapla
 • cihat polat
  11 Temmuz 2022

  yorumlarda bazı arkadaşların banka hesaplarını paypala tanıtamadıklarını gördüm. Bu konuda arkadaşların sorunları giderildi mi yoksa sonuçsuz mu kaldı? VPS konusu ilginç geldi. Address doğrulama istemesi heran gerçekleşebilir anlamına geliyor. Bu durumda tüm uğraş bir anda bir hiçe dönüşebilir. Çünkü hakikaten orda yaşamıyoruz. Yani bu yöntem tam anlamıyla paypal açısından legal olmamış görüntüsü mevcut.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   20 Temmuz 2022

   Genelde bireysel wise banka hesaplari tanimlanamiyor Mercurybank veya Wise kurumsal hesaplar paypal a sorunsuz tanımlanabilir. Yorumlardaki sorunlar bireysel Wise hesaplarindan kaynakliydi artik böyle bir peoblem yok.

   Vps kullanılmadığı surece adres dogrulama bildirimleri bot yoluyla alınıyor. Sonra bu durumu aşmak icin destek bildirimi yapip dert anlatmak zorunda kalınıyor. Sonra botlar tekrar bildirim gönderiyor çünkü Türkiye ip adresleri ile sistem otomatik dogrulamaya tabi turuyor. Vps ile bu tip sorunlari aşmış olursunuz.

   Cevapla
 • Llc şirket kurup ein niz geldikten sonra hemen bir wise kurumsal hesap acin bankaniz hazir olsun.

  Sonrasinda bir Abd lomasyonlu vps sunucu kiralayarak (kamatera cok uygun ve stabil ben kamateradan aldim) paypal a business hesap için kaydolabilirsiniz. Kayit işlemi sirasinda sirket tipi company secin adres usa llc adres yazin ve kisisel bilgilerinizde ssn itin kismina sirketin ein numarasıni yazin Turkiye Cumhuriyeti kimliğinizi yukleyin hesabınız kisa zamanda verify olur.

  Paypal Amerikan şirketlerine tolerans gösteriyor sorunsuz onay veriyor boşuna İngiltere ltd. filan uğraşmayın hic bir sorun olmadan odeme alabiliyorum. Bu değerli bilgiler icin startupsole.com a teşekkürler.

  Cevapla
 • Merhaba. Bu gün Wyoming Adresime gelen GP575G belgesini PayPal-a gönderdikden sonra hesabimi 1 saat içinde onayladilar. Teşekkürler sayenizde bir şirketimiz ve legal bir şekilde Stripe, Wise, Mercury ve PayPal hesablarimiz oldu. Hem de çok uygun maliyete. Teşekkürler Birdaha

  Cevapla
 • Çok Teşekkürler. Rahatlatdiniz beni. Artik internette ITIN hizmeti veren firmalara bakiyorduk. Benim EIN-nim 10 günde faxima geldi ama henuz adresime gelmedi mecbur bekliyicez geldikden sonra onu göndererek deniyicez. Bu arada ITIN numarasi gelecekde para transfer hacmi büyüdükde de gerekmiyicekmi?

  Cevapla
  • Merak etmeyin bir kac hafta içinde gelir ein mektubu.

   ITIN bireysel olarak şirketinizin vergisini öderken gerekli bir numara baska bir yerde lazim olmaz. Muhasebeciniz olasi vergi odeme durumunda 1040 NR beyan ederken itin ister eger itin yoksa sizin için ayni anda hem vergi veyan ederken hem de itin e başvurur tek seferde ikisininde halledersiniz. Bir cok muhasebe şirketi bu sekilde çalışıyor o asamada kendilerine sorarsınız böyle bir hizmetleri varmi diye.

   Cevapla
 • Merhaba. Dediyiniz gibi sizin referans linkinizle kamatera-da vps kurdum. Paypala uye oldum Business type olarak “Corporation” sectim.(Cunki Tek kisilik LLC bulamadim). Daha sonra mail adresimi onaylar onaylamaz hemen benden bilgilerimi dogrulamami istediler. Tum gerekli alanlari doldurdum ve son olarak belge yukleme asamasina geldim. Burda benden “proof of address”, “proff of identification” ve “Prof of Business”(Burada sadece “Sertificate of Goof Standing” documentini secmeme izin veriyordu yani listede ancak bu document vardi). Prof of address-i Bank Statement secmeye izin veriyordu bende secdim transfer wise bank statementimi gonderdim(Address paypal adresimle eslesiyor – wyoming addresim yazmisdim wiseye-de, paypal-da) ve mecbur Sertificate of Goof Standing documentini sectim ve Article of Organization belgemi gonderdim(cunki Article of Organization secimi yoktur) ve her ikisini onayladilar. Sadece “Business name and TIN/EIN” documentini onaylamiyorlar. Burada bunlardan birini sece bildiyimi soyluyor
  Bank Statement
  IRS letter showing TIN/EIN
  Government document with TIN/EIN
  3 rd-party prepared tax return

  Ve asagida sunu yaziyor:
  Make sure your document includes your full legal business name and TIN or EIN. Please provide the first page only.

  Yani ITIN mecbur kilmiyor EIN de olabilir diyor. Ben buraya IRS nin bana geri yolladigi SS4 formunu gondermisdim yani burada benim legal business adim ve EIN numaram gozukuyor. Ama bu belgeyi onaylamiyor. Paypalla Iletisime gectim bunu benim icin inceliyiceklerini ve maximum 10 gun cercivesinde geri donus yapacaklarini soylediler. Bende durumu biraz hizlandirmalarini rica ettim. Elimizden gelen her seyi yapariz dediler. Bu durumla karsilasan oldumu?
  Yani nihai onaylarlarmi hesabimi sizce?

  Cevapla
  • EIN numaranızla hesabınızı onaylarlar ITIN gerek yok ve istemiyorlar merak etmeyin bu sayede sayısız hesap onaylattık herhangi bir problemle karşılaşan olmadı. EIN nin fax çıktısı yerine Cp575G olan evrağı gönderseydiniz daha sorunsuz olurdu bazen fax sonucunu kabul etmeyebiliyor kurumlar ama orijinal EIN mektubunu kabul ediyorlar. Bu arada Cp575G EIN mektubu bir kaç hafta içinde şirket posta adresinize IRS tarafından postalanır şu ana dek bu hiç aksatılmadı.

   Cevapla
 • Şirket türünü Corporation olarak güncelledim ve EIN numaramı girdim.

  Manuel olarak girdiğim routing ve account number ile hesabımı kabul etmiyor, hesabınızı linkleyemiyoruz olarak hata veriyor. Paypal banka hesabını onaylamak için 2 farklı deposit çekeceğini iletiyor bazı yerlerde, acaba Wise hesabım henüz kullanılmaya başlanmadığı için mi hata veriyor, içinde deposit’i çekebileceği bir tutar olmadığı için mi? Başka bir ihtimal de Wise hesabımı Stripe için de kullandım, bir kurumsal Wise USD hesabı hem Paypal hem Stripe için kullanılabilir mi?

  Cevapla
  • Wise hesabinizda para olmasi gerekmiyor hesaba otomatik olarak para yükleyip geri alacak.
   Wise hesabi stripe gibi baska bir yere bagli olabilir bunda sorun yok normal şartlarda paypal ile wise baglantisinda gic bir sorun cikmiyor. Bir cok kisi bu sekilde kullanıyor.

   İsterseniz bir kac gun bekleyin ve tekrar deneyin belki hesap yeni olduğu icin onay sürecinde olabilir.

   Eger hala sorun devam ediyorsa paypal destege bir ticket açın sorununuzu çözerler.

   Cevapla
   • Banka ile ilgili paypal’a açtığım ticket’a geri dönüş yaptılar ve hesabımın limitlendiğini ilettiler, banka hesabımı onaylamak için benden bir ID görseli ve adres bilgisini teyit edecek döküman talep ediyorlar. Bu noktada Amerika’da yaşamadığımı fakat Amerika’da şirketim olduğunu ileteceğim fakat TC Kimlik/pasaport paylaşmamda bir sakınca var mıdır? Adres bilgisi için de şirket EIN belgesini teyit eden CP 757 G dökümanının bir kopyasını paylaşabilir miyim?

    Cevapla
 • Merhaba, burada insanlar için yaptıklarınız çok deyerli işler, teşekkürler herşey için.
  Desktop değil de, Android vps mevçutmu? Bana Android server lazım

  Cevapla
  • Rica ederiz,

   Maalesef bu tip cloud sunucu sistemleri android olarak sunulmuyor ama linux VPS sunucular var onlarda da kullanabileceğiniz bir grafik arayüz bulunmaz. Linux VPS leri sadece komutlar aracılığıyla yönetebilirsiniz. Bu yüzden en mantıklısı Windows sunucu oluyor.

   Cevapla
 • hocam değerli bilgiler için teşekkürler. sayenizde şirket, stripe, mercury ve paypal hesabı açtım. Tek sorunum PAYPAL’A MERCURY’yi bir türlü bağlayamıyorum.

  Cevapla
  • Rica ederiz hayırlı olsun hesaplarınız.

   Neden peki? Banka hesabı ekle bölümünden mercury bank çıkmıyor ise diğer seçip account no ve routing number girip işlemi tamamlayabilirsiniz.

   Cevapla
   • Dediğiniz şekilde yaptım zaten. Ama hata veriyor malesef. Belki hesap yeni diye beklemem lazım.

    Cevapla
    • Olabilir çünkü cok özel bir ayari yok biraz bekleyin olmadi destek talebi gönderirsiniz.

     Cevapla
     • Bakalım olmadı wise deneyeceğim. Konuyla alakasız ama Amerika için muhasabe hizmetleri ile alakalı herhangi bir anlaşmanız var mı?

      Cevapla
      • Anlaşmamız olan bir sirket yok ama gwcarter.com ve oandgaccounting.com ile iletişime geçebilirsiniz.
       Buradan hizmet alanlar oldu herhangi bir sorun gelmedi.

       Cevapla
       • Cevap için teşekkürler.

        Paypal a mercury hesabını bağlamayı denedim yine olmadı. Paypal asistant ile denedim bu hatayı verdi.

        “The bank account you’re trying to link can’t be added at this time due to one or more security factors. If you’re using PayPal from a device you don’t normally use, please try again later from the device you normally use to access PayPal.”

       • Wise baglamaya çalıştığınızda bir hata alıyor musunuz?

       • Malesef wise bağlarken de hata alıyorum.

 • Merhaba,

  ABD telefon hizmeti uzun vade problem çıkarır mı? İlerleyen donemlerde aynı numarayi kullanmada problem yaşar mıyım? İngiltere sim kartı ile alınan paypal hesabı anlatımlari mevcut.

  Cevapla
  • Çok önemli değil artik 2 faktörlü devrede sadece hesap açarken gerekli. Hat satmak için yönlendiriyor olabilirler.

   Cevapla
 • Orada bir ev veya ofis kiralayarak. Ya da sahte fatura hazirlayarak. Bunlar yüzünden vps kullanılıyor zaten.

  Cevapla
 • Paypal hesabını business a çevirdikten sonra da vps kullanmak gerekiyor mu? Paypala nasıl kendim para gönderebilirim? 13 Ağustosta başvurulan EIN numaram 31 Ağustosta geldi gelen belgede “Number of this notice” kısmında CP 575 B yazıyor EIN onay mektubu bu belge midir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

  Cevapla
  • Sürekli olarak vps kullanmanız gerekiyor yoksa adres dogrulamasi icin fatura isteyebilirler.
   Paypala kullanim kilavuzunda nasil para gonderip alınabileceği hakkinda derinlemesine bilgi var. Bakıp uygulayabilirsiniz.

   Cp575 ein mektubunuz bu belgeyi ilelebet saklayin. Baska bir şey yapmanıza gerek yok.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.