İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Vermont Eyaleti Hakkında Ön bilgi

Vermont’un küçük işletme rakamları, eyaletin bağımsız, kendine yeten karakterini yansıtıyor. Aslında, küçük işletmeler eyaletteki işletmelerin %99’unu oluşturuyor ve küçük şirketler Vermont sakinlerinin yaklaşık %60’ını istihdam ediyor. Nüfusun yarısından daha azının küçük işletmelerde çalıştığı komşu New Hampshire ile karşılaştırıldığında, Vermont’un nasıl öne çıktığını görmek zor değildir.

Vermont eyaletinde şirket kurmak, Vermont’ta kurulacak LLC şirketin maliyetleri, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

Vermont eyaletinde bir LLC şirket oluşturmak için Vermont Secretary of State, Corporations Division depatmanına başvuru yapılması gerekiyor. Kurulum başvurusu için eyalete 125$ ödenir. Kurulum tamamlandıktan sonra size Articles of Organization adında şirket formasyon belgeniz teslim edilir belgeyi aldığınızda Vermont’ta LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen formasyon belgelerini kurulum aşamasında sizin yerinize destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık (yılda 1)
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel125$
Yıllık Ödeme35$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
 • Vermont LLC’ler raporlama ödemelerini her yılda bir (35$) eyalete sunmalıdır
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Vermont’ta bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

Vermont eyaletinde online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.

Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız olacak, bu acente kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online olarak dosyalayacaktır.

Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde ofisleri bulunmaktadır ve ofislerini iş adresi olarak kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle Vermont’ta kurulacak LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Eyalet web sitesinden aklınızdaki şirket adını içeren bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin.
 2. Eyalet web sitesi güvenlik nedeni ile çoğu ülkeye kapalı olabilir erişim için ABD lokasyonlu VPN veya Opera Browser kullanabilirsiniz. Ayrıca isim seçme kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 3. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 4. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir ve bu eyalette sizin Registered Agent’ınız olacaktır
 5. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz Vermont’ta oluşturulması da şart değildir. Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir işletme sözleşmesi hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay ve kurulum süresi Vermont eyaleti için 3- 3 gün arasındadır.

Vermont eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Ücretsiz EIN Başvurusu rehberinden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : Vermont LLC’ler gelir olsun veya olmasın her yıl eyalete bir Yıllık Rapor sunmalıdır. Yıllık Rapor gereksinimlerini zamanında yerine getirmek gerekmektedir.

Vermont’ta Satış Vergisi Oranı

Vermont’ta Satış Vergisi : Vermont’un %6 oranında eyalet satış vergisi vardır ve yerel yönetimlerin %1’e kadar yerel opsiyon satış vergisi toplamasına izin verir. Eyalet genelinde, ortalama %0,179 yerel vergi toplayan toplam 155 yerel vergi yargı bölgesi vardır.

Eyalet satış vergisiyle birlikte Vermont’taki en yüksek satış vergisi oranı Burlington , Essex Junction , Rutland , South Burlington ve Colchester şehirlerinde (ve diğer 38 şehirde) %7’dir.

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Bir Vermont LLC kurduktan sonra , bir işletme lisansı veya izni almanız gerekebilir. Gereksinimleriniz, içinde bulunduğunuz sektöre ve Vermont Limited Sorumlu Şirketinizin bulunduğu şehre göre belirlenir.

Vermont’taki çok sayıda endüstri ve tüm belediyeler nedeniyle, hepsini açıklamamız mümkün değil. Ancak, aşağıdaki arama araçlarını kullanabilir, yerel belediyenizi arayabilir veya yardım için bir uzamandan destek alabilirsiniz.

Çoğu eyalette mesleki işletme lisansı gereklilikleri vardır. Bu, işletmenizin ne yaptığına veya mesleğinizin ne olduğuna bağlı olarak bir lisans veya izin gerekebileceği anlamına gelir. Örneğin, ikinci el araba satıyorsanız veya bir kuaför salonu işletiyorsanız, mesleki işletme ruhsatına ihtiyacınız olabilir. Ancak diğer işletme türleri için lisans gerekli olmayabilir.

Vermont Eyalet Sekreterliği Mesleki Düzenleme Ofisi, eyaletteki çoğu mesleki lisansı yönetir.

Mesleki Düzenleme Ofisi web sitesi, Vermont işletmenizin bir meslek ruhsatına veya izne ihtiyacı olup olmadığını ve ruhsat başvurusu için hangi kurumla iletişime geçeceğinizi belirlemenize yardımcı olabilir.

Sektörünüzün veya mesleğinizin Vermont’ta bir işletme lisansına ihtiyacı olup olmadığını görmek için OPR’deki bu Lisanslı Meslekler Listesine göz atabilirsiniz .

Yıllık Raporlama

Vermont LLC’ler, Dışişleri Bakanlığı, Şirketler Bölümü’ne her yıl, yıllık bir rapor sunmalıdır. Bu yıllık rapor, eyaletin LLC’niz hakkında en güncel bilgilere sahip olmasını sağlar. Vermont yıllık raporunun dosyalanması 35$ dır.

Yıllık Rapor Tarihi:

Vermont yıllık raporu, mali yılınızın bitiminden üç ay sonra teslim edilecektir. Çoğu işletme için bu, 1 Mart tarihini işaret eder.

Yıllık raporunuzu eyalet web sitesinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

LLC şirketler hakkında genel vergilendirme konuları ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.