İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Virgina Eyaleti Hakkında Ön bilgi

İş yasalarının güçlü olması, eyaletler arası ve otoyollara erişimi olan stratejik bir konuma sahip olması, büyük ABD pazarlarına kolay erişimi, yüksek eğitimli ve vasıflı bir işgücü, çeşitli işgücü geliştirme programları dahil olmak üzere birçok avantajı vardır. Gelişmiş fiber ağı, geniş bant ağı ve yardımcı programlara kolay erişim sunan alt yapı bakımından gelişmiş bir ABD eyaletidir.

Virgina eyaletinde şirket kurmak, Virgina’da kurulacak LLC şirketin maliyetleri, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

Virgina eyaletinde bir LLC şirket oluşturmak için Virgina State Corporation Commission depatmanına başvuru yapılması gerekiyor. Kurulum başvurusu için eyalete 1o0$ ödenir. Kurulum tamamlandıktan sonra size Articles of Organization adında şirket formasyon belgeniz teslim edilir belgeyi aldığınızda Virgina LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen formasyon belgelerini kurulum aşamasında sizin yerinize destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık (yılda 1)
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel1o0$
Yıllık Ödeme50$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
 • Virgina LLC’ler raporlama ödemelerini her yılda bir (50$) eyalete sunmalıdır
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Virginia’da bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

Virgina eyaletinde online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.

Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız olacak, bu acente kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online olarak dosyalayacaktır.

Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde ofisleri bulunmaktadır ve ofislerini iş adresi olarak kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle Virgina’da kurulacak LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Eyalet web sitesinden aklınızdaki şirket adını içeren bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin.
 2. Eyalet web sitesi güvenlik nedeni ile çoğu ülkeye kapalı olabilir erişim için ABD lokasyonlu VPN veya Opera Browser kullanabilirsiniz. Ayrıca isim seçme kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 3. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 4. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir ve bu eyalette sizin Registered Agent’ınız olacaktır
 5. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz Virgina’da oluşturulması da şart değildir. Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir işletme sözleşmesi hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay ve kurulum süresi Virgina eyaleti için 1- 4 gün arasındadır.

Virgina eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Ücretsiz EIN Başvurusu rehberinden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : Virgina’da LLC’ler gelir olsun veya olmasın her yıl eyalete bir Yıllık Rapor sunmalıdır. Yıllık Rapor gereksinimlerini zamanında yerine getirmek gerekmektedir.

Virgina’da Satış Vergisi Oranı

Virgina’da Satış Vergisi : Virginia’nın %4,3 oranında eyalet satış vergisi vardır ve yerel yönetimlerin %1,7’ye kadar yerel opsiyon satış vergisi toplamasına izin verir. Eyalet genelinde, ortalama %1,327 yerel vergi toplayan toplam 270 yerel vergi yargı bölgesi bulunmaktadır.

Eyalet satış vergisiyle birleştiğinde, Virginia’daki en yüksek satış vergisi oranı Williamsburg , Yorktown , Newport News , Poquoson ve Toano şehirlerinde (ve diğer sekiz şehirde) %7’dir.

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Virginia, eyalet çapında genel anlamda bir işletme lisansı gerektirmez, ancak belirli meslekler ve meslek grupları için lisans veya sertifika gereksinimleri vardır.

Örneğin emlak komisyoncuları, mühendisler ve emlak müfettişleri lisans almalıdır. Alkol satmak için bir ABC lisansına ihtiyacınız olacak. Bu lisanslar ve izinler farklı kurumlar tarafından düzenlenir ve verilir. Örneğin, sağlık meslek ruhsatları Sağlık Meslekleri Daire Başkanlığı tarafından verilirken, YMM ruhsatları Sayıştay tarafından verilmektedir.

Bir restoran işletmek, inşaat projelerinde müteahhit olarak çalışmak veya emlakçı olarak hareket etmek gibi belirli türde ticari faaliyetler yürütecekseniz, Virginia’da ruhsatlara ve izinlere ihtiyacınız olacak.

İşletmenizin bulunduğu şehir veya ilçeden daha genel bir işletme ruhsatına da ihtiyacınız olabilir. Birçok Virginia bölgesi, tüm işletmelerin kapılarını açmadan önce bir işletme ruhsatı almasını şart koşuyor. Yerel işletme ruhsatı vergilerinden de sorumlu olabilirsiniz. Bazı yerler, belirli ticari faaliyetler için özel izin veya lisans gerektirebilir. İşe başlamadan önce yerel hükümet ofisinizi arayın veya uygun düzenlemelere uyduğunuzdan emin olmak için şehrinizin kanunları hakkında araştırma yapın.

Eyalette yerel ve federal tipte lisanslar da bulunuyor. Bu lisans tipleri hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yıllık Raporlama

Virginia LLC’lerin yıllık bir rapor sunması gerekmese de, Eyalet Şirket Komisyonuna yıllık 50$ harç ücreti ödemeniz gerekecektir..

Yıllık Rapor Tarihi:

Virginia Yıllık Kayıt ücreti, şirket kurulum yıl dönümü ayının sonuna kadar ödenmelidir. LLC’nizi Nisan ayında kurduysanız, kayıt ücretiniz her yıl 30 Nisan’a kadar ödenmelidir.

Yıllık raporunuzu eyalet web sitesinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

LLC şirketler hakkında genel vergilendirme konuları ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.