İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Missouri Eyaleti Hakkında Ön bilgi

Bir Missouri işletmesine sahip olmak, zamanınızı ve paranızı yatırmanın heyecan verici bir yoludur ve çeşitli şekillerde size karşılığını verebilir. Kendi işinizin patronu olmanın özgürlüğünü yaşarsınız ve kazancınız doğrudan kendi emeğinize bağlıdır. Bir şirket kurarken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer değerli şey, elde edebileceğiniz vergi avantajlarıdır.

Missouri, ülkedeki en iş dostu vergi yapılarından biri olduğu konusunda iddialıdır. Eyalet hükümeti tarafından işletme sahiplerine vergi yükünü azaltan bir vergi yapısı sunmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bunlar, diğer eyaletlere göre daha düşük kurumlar vergisi oranlarını, gelir vergisi formülü seçeneklerini, envanter muafiyetlerini ve Bölüm 353 işletme bölgelerini içerir.

Missouri’de kurulan LLC lerin her yıl eyalete harç, rapor veya yıllık ödeme yapma yükümlülüğü yoktur

Missouri eyaletinde şirket kurmak, Missouri’de kurulacak LLC şirketin maliyetleri, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

Missouri eyaletinde bir LLC şirket oluşturmak için Missouri Corporations Division bölümüne başvurusu yapılması gerekiyor. Kurulum başvurusu için eyalete 52 $ ödenir. Kurulum tamamlandıktan sonra size Articles of Organization adında şirket formasyon belgeniz teslim edilir belgeyi aldığınızda Missouri LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen formasyon belgelerini kurulum aşamasında sizin yerinize destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık (yılda 1)
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel52$
Yıllık Rapor Yok-$ –
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
 • Missouri LLC’lerin yıllık raporlama yapma şartı yoktu
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Missouri’de bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

Missouri eyaletinde online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.

Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız olacak, bu acente kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online olarak dosyalayacaktır.

Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde ofisleri bulunmaktadır ve ofislerini iş adresi olarak kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle Missouri’de kurulacak LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Eyalet web sitesinden aklınızdaki şirket adını içeren bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin.
 2. Eyalet web sitesi güvenlik nedeni ile çoğu ülkeye kapalı olabilir erişim için ABD lokasyonlu VPN veya Opera Browser kullanabilirsiniz. Ayrıca isim seçme kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 3. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 4. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir ve bu eyalette sizin Registered Agent’ınız olacaktır
 5. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz Missouri’de oluşturulması da şart değildir. Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir işletme sözleşmesi hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay ve kurulum süresi Missouri eyaleti için 2- 4 gün arasındadır.

Missouri eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Ücretsiz EIN Başvurusu rehberinden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : Missouri LLC’ler gelir olsun veya olmasın her yıl eyalete bir Yıllık Rapor sunmalıdır. Yıllık Rapor gereksinimlerini zamanında yerine getirmek gerekmektedir.

Missouri’de Satış Vergisi Oranı

Missouri’de Satış Vergisi : Missouri’nin %4,25 oranında eyalet satış vergisi vardır ve yerel yönetimlerin %5,375’e kadar yerel opsiyon satış vergisi toplamasına izin verir. Eyalet genelinde, ortalama %3,7 yerel vergi toplayan toplam 760 yerel vergi yargı bölgesi vardır.

Eyalet satış vergisiyle birlikte Missouri’deki en yüksek satış vergisi oranı Hazelwood şehrinde %11,988’dir .

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Missouri’deki çoğu yerel yönetim, şehir veya ilçe düzeyinde işletme ruhsatı gerektirir. ABD’deki diğer birçok eyalette olduğu gibi, Missouri’de eyalet düzeyinde düzenlenen tek işletme lisansı, bazen genellikle satıcı izni olarak adlandırılan satış vergisi lisansıdır. Bununla birlikte, işletmenizin faaliyet gösterdiği alan veya sektöre bağlı olarak, belirli devlet düzenleyici kurumlarından özel işletme lisansı almanız gerekebilir.

Ek olarak, işletmenizin muhasebe, değerlendirme ve diğer mali işler, her türlü sağlık mesleği, dövme salonları, veteriner klinikleri, hem profesyonel boksörler hem de profesyonel güreşçiler ve çalışan herhangi bir işletme dahil olmak üzere belirli bir alanda faaliyet gösteriyorsa lisans alması gerekebilir. İnşaat veya tasarım endüstrisinde de lisans gerekmektedir. Tam liste için Missouri Profesyonel Kayıt Bölümü’nün web sitesine gidin .

Yıllık Raporlama

Missouri, LLC’lerin yıllık veya iki yılda bir rapor vermesini gerektirmeyen birkaç eyaletten biridir. İşletmenizin yıllık evrak işleriyle uğraşması veya yıllık raporlama ücreti ödemesi gerekmeyecek. Ancak yine de vergi ve işletme ruhsatı kayıt ücreti ödemeniz gerekebilir bunun için müşavirinize danışmanız faydalı olacaktır.

Yıllık Rapor Tarihi:

Bu eyalette yıllık rapor bulunmamaktadır

LLC şirketler hakkında genel vergilendirme konuları ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.