İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

New Jersey Eyaleti Hakkında Ön bilgi

İşinizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, New Jersey’de her şey var. Eyaletin kuzeydoğu konumu, önemli tüketici pazarlarına benzersiz erişim sağlar. Buna ek olarak, New Jersey’nin sağlam ulaşım sistemi, insanları ve ürünleri dünya çapında taşımayı kolaylaştırıyor ve eyalet, ülkedeki en yüksek eğitimli, en yetenekli iş gücünden birine sahip.

New Jersey eyaletinde şirket kurmak, New Jersey’de kurulacak LLC şirketin maliyetleri, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

New Jersey eyaletinde bir LLC şirket oluşturmak için New Jersey Division of Revenue depatmanına başvuru yapılması gerekiyor. Kurulum başvurusu için eyalete 130$ ödenir. Kurulum tamamlandıktan sonra size Articles of Organization adında şirket formasyon belgeniz teslim edilir belgeyi aldığınızda New Jersey LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen formasyon belgelerini kurulum aşamasında sizin yerinize destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık (yılda 1)
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel130$
Yıllık Ödeme75$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
 • New Jersey LLC’ler raporlama ödemelerini her yılda bir (75$) eyalete sunmalıdır
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

New Jersey’de bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

New Jersey eyaletinde online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.

Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız olacak, bu acente kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online olarak dosyalayacaktır.

Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde ofisleri bulunmaktadır ve ofislerini iş adresi olarak kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle New Jersey’de kurulacak LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Eyalet web sitesinden aklınızdaki şirket adını içeren bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin.
 2. Eyalet web sitesi güvenlik nedeni ile çoğu ülkeye kapalı olabilir erişim için ABD lokasyonlu VPN veya Opera Browser kullanabilirsiniz. Ayrıca isim seçme kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 3. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 4. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir ve bu eyalette sizin Registered Agent’ınız olacaktır
 5. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz New Jersey’de oluşturulması da şart değildir. Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir işletme sözleşmesi hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay ve kurulum süresi New Jersey eyaleti için 2- 5 gün arasındadır.

New Jersey eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Ücretsiz EIN Başvurusu rehberinden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : New Jersey’de LLC’ler gelir olsun veya olmasın her yıl eyalete bir Yıllık Rapor sunmalıdır. Yıllık Rapor gereksinimlerini zamanında yerine getirmek gerekmektedir.

New Jersey’de Satış Vergisi Oranı

New Jersey’de Satış Vergisi : New Jersey’de %6,625 oranında eyalet satış vergisi vardır. Eyalet genelinde, ortalama %0,003 yerel vergi toplayan toplam 309 yerel vergi yargı bölgesi vardır.

Eyalet satış vergisiyle birlikte New Jersey’deki en yüksek satış vergisi oranı Millville şehrinde %8,625’tir

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Her New Jersey işletmesinin bir lisansa ihtiyacı yoktur. Bununla birlikte, birçok işletme türü lisans alabilir veya almak zorundadır. Meslekler ve mesleklerle ilgili lisansların (aşağıya bakın) dışında, işletmenizin inşaat veya güvenlik izinlerine, çevre ruhsatlarına veya çocuk bakım merkezleri, limuzin şirketleri ve telefonla pazarlama şirketleri gibi belirli türdeki işletmeler için gerekli ruhsatlara veya kayıtlara ihtiyacı olabilir.

New Jersey İş Portalı’nın Lisanslar ve İzinler bölümü, tüm son tür lisanslar ve izinler ve bunların yanı sıra diğer birçok tür hakkında bilgilere bağlantılar içerir. Bu bölüm, eyalet işletme lisansları ve izinleri hakkında resmi bilgi aramaya başlamak için muhtemelen en iyi yerdir.

Yerel düzeyde işletme lisansları almanız da gerekebilir. Örneğin, Jersey City’de izin gerektiren yaklaşık yarım düzine iş alanı vardır. Olası ek lisans gereklilikleri için işletmenizin bulunduğu şehir ve ilçe için web sitesini kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir.

Yıllık Raporlama

New Jersey LLC’ler, her yıl Dışişleri Bakanlığına yıllık bir rapor sunmalıdır. Yıllık rapor doldurmanın amacı, Gelir Bölümünü LLC’nizin iletişim bilgileri hakkında güncel tutmaktır. New Jersey yıllık raporunun dosyalanması 75$ dır.

Yıllık Rapor Tarihi:

New Jersey’de, yıllık raporların süresi LLC’nizin yıldönümü ayının sonundadır. Dolayısıyla, LLC’nizi ilk olarak 3 Kasım’da kurduysanız, yıllık raporunuzu sunmak için her yıl 30 Kasım’a kadar zamanınız olacak.

Yıllık raporunuzu eyalet web sitesinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

LLC şirketler hakkında genel vergilendirme konuları ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.