AMERİKA'YA GİTMEDEN

ŞİRKETİNİZİ KURUN

Amerika Birleşik Devletleri’nde LLC şirketinizi oturduğunuz yerden kurun.
Nerede ikamet ederseniz edin Amerika’da bir şirket kurabilirsiniz.
Kafa karıştırıcı evrak işleri ve gizli ücretler olmadan
tüm süreçleri sizin için biz yürütüyoruz.

AMERİKA’DA ŞİRKET KURMA DANIŞMANLIĞI

Amerika’da şirket kurma süreçlerinde sizlere danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. 5 Adımda Amerika’daki şirketinizi birlikte kuralım.

 1. Şirket Türünü Belirleyelim
 2. Eyaletinizi Belirleyelim
 3. Şirket Posta Adresinizi Alalım
 4. Şirket Oluşum Başvurusunu Yapalım
 5. Vergi (EIN) Numarasını Temin Edelim

Girişimciler için sorunsuz bir altyapı

Startupsole olarak, girişimcilerin ABD’de ticaret yapabilmesi, kredi kartlarından ödeme alabilmesi, vergi avantajlarından faydalanabilmesi ve diğer sayısız avantajlara sahip olabilmesini kolaylaştırır. Türkiye dahil, Dünyanın neresinde ikamet ederseniz edin uzaktan işinizi kuruyoruz.

Amerika’daki işiniz için gereken her şeye sahip olun

Amerika’daki bir LLC şirket doğru kurulduğunda çok kısa zamanda ticari faaliyetlerine başlayabilir. Şirketinizi bizim danışmanlığımızda kurduğunuzda sizi en doğru şekilde yönlendireceğiz. LLC kurulumundan Abd posta adresine ve EIN teminine kadar her şeyle birebir ilgilenip danışmanınız olacağız.

Kurulum sürecinde danışmanınız oluyoruz

Amerika’daki LLC şirketinizi kurma aşamasında size rehberlik ediyor ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Kurulum öncesi ve sonrasında aklınıza takılan tüm soruları memnuniyetle yanıtlamaya hazırız. Yüksek ücretler ödemeden en uygun bütçeyle başlayabileceğiniz yöntemlerle şirketinizi kuracağız.

Amerika’da İş Yapmanın Avantajları

Neden Bizi Seçmelisiniz?

%100 Memnuniyet Garantisi

Hizmetlerimiz ve desteğimiz %100 memnuniyet garantisi içerir. Şirket kurulumu ve işinizin sağlıklı yürüyebilmesi için gerekli tüm desteği sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Müşteri Paneli

Siparişlerinizi ve işlem durumunuzu görüntülemek, takip etmek için müşteri panelimizi kullanabilirsiniz. İşlemleri tek bir noktadan takip ederek karmaşayı engelliyoruz

İstediğiniz Zaman İşlemler Başlasın

Danışmanlık hizmeti sipariş ettiğiniz sırada size bir randevu tarihi sorarız. Şirket kurulum işlemine ne zaman başlamak istiyorsanız o zaman işlemleri yaparız. Tüm işlemleri sizinle birlikte uzak masaüstü bağlantısı ile online olarak gerçekleştiriyoruz.

Danışmanlık Hizmetimiz Neleri Kapsar?

Sizin için oluşturduğumuz paket, Amerika’da yeni bir iş başlatmak ve e-ticaret sisteminizi tam anlamıyla devreye almak için gerekli tüm ihtiyaçlarınızı kapsamaktadır. İşte paket içeriği ile ilgili tüm detaylar.

amerikada sirket vergi Amerikada Şirket Kurma Danışmanlık Hizmeti

Öncelikle Süreç ve İşleyişle ilgili sizi Bilgilendiriyoruz

Amerika’da ki LLC şirketiniz kurmadan önce isterseniz size süreçle ilgili bilgiler aktarıyoruz. Eyalet seçimi ve acente seçimi ile ilgili genel bilgiler aktardıktan sonra işlemlere başlıyoruz. İşlemler uzak masaüstü bağlantısı ile sizin gözünüzün önünde halledilir ve her şey kontrolünüzde olur. Böylece kurulum sürecinde nelerin olup bittiğine birebir şahit olursunuz.

Şirketiniz İçin ABD İş Adresi (Posta Adresi)

LLC şirket başvurunuzu yapmadan önce ABD’nin Wyoming eyaletinde, suit numarası içeren size özel bir iş adresi tanımlarız. LLC şirketiniz için Amerika’da gelen evrakları alabileceğiniz  bir posta adresinizin olması zorunludur. Şirket kurulumu sırasında eyalet kayıtlarına iş adresi olarak bir ABD adresi kaydettirmeniz gerekmektedir. Ayrıca EIN başvurusu sırasında da IRS’ den gelebilecek postaları alabileceğiniz bir iş adresi belirtmeniz gerekmektedir. Tüm bu gereksinimler için size bir iş adresi sağlıyoruz. Adresinize gelen evraklar aynı gün içinde taratılarak müşteri panelinize yüklenir aynı zamanda bildirim amaçlı sizi e-posta yoluyla uyarırız. İş için posta adresinize sadece resmi evraklar kabul edilir herhangi bir fiziksel posta veya paket kabul edilmemektedir.

amerika sirket kurma Amerikada Şirket Kurma Danışmanlık Hizmeti

Dilediğiniz Eyalette LLC Kurulumu

Amerika’nın herhangi bir eyaletinde adınıza bir LLC şirket kurulumu için gerekli tüm dosyalamaları yaparak legal bir biçimde şirketinizi oluşturuyoruz. Şirket kurulumu için gerekli tüm dosyalamalar eyalet sekreterliğine gönderilir. LLC’niz onaylandıktan sonra acentenin müşteri panelinize girerek şirket formasyon belgelerinizi dijital olarak indirip size teslim ederiz İmzalanması gereken evraklar aşamasında size rehberlik eder sorularınızı yanıtlarız. Şirket ismi olarak kurulum sırasında eyalet portalından bir uyum kontrolü yaparız ve oluşabilecek çakışmalarda ve uyumsuzluklara engel olmak için alternatifler üretiriz. Seçilen eyalete göre  LLC şirketiniz bir kaç iş günü içinde kurulmuş olur.

EIN numarasi almak ve ücretli EIN hizmeti

EIN Başvurunuzu Tamamlıyoruz

Amerika’da ki LLC şirketiniz kurulduktan sonra sizin için ücretsiz olarak paket dahilinde EIN başvurunuzu sonuçlandırırız. Banka hesabı açabilmek ve Stripe, Paypal gibi ödeme ağ geçitlerinden ödeme almak amacıyla business hesap açabilmek için bir EIN’ye (işveren vergi kimlik numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. LLC şirketiniz için bir EIN olmadan ticari faaliyetlerinizi sağlıklı olarak yürütemezsiniz. EIN süreci bir kaç hafta içerisinde sonuçlanır ve ticarete başlamanıza engel kalmaz

Süreç Nasıl İşliyor?

Şirket kurma süreci aşağıdaki gibi işlemektedir

 • Sipariş ve Ödeme

  Öncelikle sipariş formunu doldurup danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için ödeme yapmanız gerekmektedir. Sonrasında randevu vaktiniz geldiğinde size ulaşıp gerekli işlemlere birlikte devam edeceğiz.

 • Tüm Süreci Birlikte Belirleyelim

  Şirket kurulum süreci ve işleyiş ile ilgili tüm detayları en ince ayrıntısına kadar size aktaralım, konuyu etraflıca değerlendirelim.

 • Şirket Kurulumunu Başlatalım

  Kurulumla ilgili tüm işlemleri adım adım birlikte tamamlayacağız. Kurulumun her adımını uzaktan sizin bilgisayarınıza bağlanarak birlikte gerçekleştireceğiz. Öncelikle sizin için bir posta adresi edineceğiz. WY eyaletinde olan bu adres için 15$ ödeme yapacaksınız. Adres sipariş ettikten bir kaç gün sonra (genelde ertesi gün) suit numaranız e-postanıza gelecek. Adres geldikten sonra ikinci kez size bağlanıp online ortamda birlikte LLC şirketinizi kuracağız.

 • EIN Başvurunuzu Yapalım

  Şirketiniz kurulduktan sonra SS4 formunu doldurup imzanıza sunuyor ve doğru bir şekilde IRS ye Faxlayarak EIN başvurunuzu yapıyoruz. EIN genellikle bir kaç hafta içerisinde sonuçlanıyor. EIN sonucu Faxımıza gelirse sizi bilgilendiriyoruz. EIN faxa gelse bile yeterli olmaz adresinize de IRS den bir EIN mektubu gelir bunun takibini de birlikte yapıyoruz.

 • Ek Hizmetlerinizi Tamamlayalım

  Şirketiniz kurulduktan sonra (gerekli ise) sözleşmelerin imzalanması gibi diğer ek hizmetleri tamamlayalım. Bir kaç hafta içinde aktif, ticarete hazır bir LLC şirkete sahip olacaksınız.

Neler Sunuyoruz?

Bilgi Notu

Şirket kurulumu için acente, telefon ve adres için gerekli ödemeler, kendinize ait bir kredi kartı ile bizim refakatimizde ilgili şirketlere güvenli bir ortamda yapılacaktır. Bu ücretler bize ödenmez, biz sadece danışmanlık bedelini sizden tahsil ederiz ve bu aşamalarda size rehberlik ederiz.

Ne kadar masrafım olur?

Şirket kurulum danışmanlığı aldığınızda kurulum sırasındaki masraflarınızı hesaplayabilmeniz için bir hesaplama aracı oluşturduk. Aşağıdaki hesaplama butonuna basarak kurulum sırasındaki maliyetlerinizi görebilirsiniz.

Maliyet hesaplama Danışmanlık İçin

Toplam Maliyet =
$

Kullanıcı Yorumları & Referanslar

Bizden hizmet alan mutlu müşterilere ait yorumlar ve referanslar

[grw place_photo="https://startupsole.com/wp-content/uploads/2021/04/logo-512x512-1.png" place_name="Startupsole" place_id="ChIJtzQsEL_7NVMRCzg8G0v0jSc" reviews_lang="tr" pagination="5" text_size="120" refresh_reviews=true lazy_load_img=true reduce_avatars_size=true open_link=true nofollow_link=true]

Birden çok iş türünü destekler

Dropshipping

Amazon Business

E-Ticaret

Dijital Reklam Ajansları

Dijital Ürün ve Hizmet

Toptancılar

Shopify

Wp / Woocomerce

Neden Amerika’da Şirket?

Amerika’da şirket kurmanın en büyük sebeplerinden biri vergi avantajı diğer ise kurulumu basit ve az prosedür içermesidir. Diğer sebeplerine gelince;

 • Kurulumu ucuzdur
 • Daha az prosedür gerektirir
 • Uzaktan Amerika’ya gitmeden güvenli bir şekilde online olarak kurulum yapılabilir
 • Kurulum süreci çok fazla prosedür içermez
 • Türkiye’de ki gibi her ay vergi beyanında bulunmanız gerekmez
 • Her ay muhasebeci, stopaj vs. gibi ekstra giderleriniz yoktur
 • Gizliliğiniz sağlanır adınız hiç bir yerde geçmez (Bazı eyaletlerde)
 • E-ticaret olarak düşünüldüğünde online olarak kredi kartlarından ödeme alabilirsiniz. (Banka hesabı açarak stripe ile ödeme alabilirsiniz)
 • Yıllık masrafları uygundur, her ay muhasebeci veya müşavir masrafı olmaz
 • Size itibar sağlayabilir
 • Gelecekte yatırımcı E2 vizesi alarak Amerika’ya yerleşmenize olanak tanır

Daha bir çok avantaj sayabiliriz fakat en bilinen avantajları bunlardır. Amerika’da şirket kurmak oldukça basittir tüm işlemler doğru yapıldığında kıs bir süre içinde ticari faaliyetlerinize başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Fiyatlandırma sistemi şu şekildedir.

 1. Şirket kurma masrafları
 2. Adres Alma Masrafları
 3. Danışmanlık bedeli

Şirket kurma masrafları: Bu bedel şirket kurma başvurusunun yapılacağı acente ve adres için gerekli ödemeleri içerir. Bu bedelleri bize ödemesiniz kendinize ait bir kredi kartı ile bizim eşliğimizde ilgili acentelere güvenli bir ortamda ödeyeceksiniz. Bu bedelleri bize ödememenizin sebebi, ödemeyi kendi kontrolünüzde tutmak ve gelecekte şirketinizin sağlıklı olarak kalabilmesi için her yıl ödenmesi gereken acente (registered agent) bedelinin sizin kontrolünüzde kartınızdan ödenmesidir. Kart bilgileriniz acente üzerinde güvenli olarak saklanır.

Adres Alma Masrafı : Bu bedel işiniz için ABD de bir posta adresi alma işlemini kapsar. Bedeli tek seferlik ödeme ile 15$ dır. Uzaktan bağlantı sırasında şirketiniz için bir adres alacağız. Ödemeyi yapacaksınız ve ertesi gün süit numaranız tanımlanacak. Bu platform taradıkça öde sistemine dayalıdır ilk kurulum bedeli olan 15$ ödendikten sonra ilk postayı ücretsiz tararlar. Çok fazla posta gelmez çünkü gereksiz postaları teslim almazlar. Eğer size bir posta gelirse ekstra ödeme yaparak evrağınızı online olarak panelinizden indirirsiniz.

Danışmanlık bedeli: Danışmanlık bedelini işleme başlamadan önce sizden tahsil ederiz, faturanızı hazırlarız ve sonrasında işlemlere başlarız. Bu bedel şirket kurulumu için acente, adres ve diğer eyalet ücretlerini kapsamaz sadece bizim hizmet bedelimizdir. Tek seferlik bir ödeme ile tüm süreci sizin için yönetmemize karşılık aldığınız hizmet için tahsil edilir.

Biz sadece danışmanlık bedelini sizden tahsil ederiz ve bu aşamalarda size rehberlik ederiz.

Formu doldurup siparişinizi oluşturduktan ve danışmanlık ödemesini gerçekleştirdikten sonra size ulaşıp tüm detayları aktaracağız. Sonrasında belirlediğiniz eyalet için şirket adını seçip şirketiniz için bir posta adresi temin edeceğiz. Ardından posta adresiniz hizmete açılacak ve hemen şirket kurulum adımına başlayacağız. Tüm bu işlemleri sizin bilgisayarınıza uzaktan bağlanarak adım adım birlikte halledeceğiz.

Kurulumlar sırasında sizin kendi kredi kartınız ile yapmanız gereken ödemeler bulunmaktadır (adres ve acente ödemeleri) bu aşamada bize kredi kartınızı teslim etmek yerine kart bilgilerinizi kendiniz girerek daha güvenli bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. Bu sebeple uzaktan bağlantı ile size eşlik ederek işlemleri bu şekilde garantiye alıyoruz.

Hayır gerekmiyor. Sizden kart bilgilerinizi almıyoruz, tüm bilgileri kendiniz bizim eşliğimizde giriyorsunuz böylece kart bilgileriniz güvende kalıyor. Ayrıca ödemenizi yaparken kart bilgilerinizin güvende kalması için uzaktan bağlantıyı kapatıyoruz.

Bu tamamen size bağlı fakat genellikle Wyoming, Kentucky, New Mexico gibi eyaletler yıllık masrafları daha ucuz olduğu için daha fazla tercih ediliyor. Amazon ile ilgilenen girişimciler genellikle Wyoming eyaletini tercih etmekteler.

ABD de her LLC nin bir yasal temsilcisi olmak zorundadır. Bu sebeple kurulumda bir yasal temsilci (Registered Agent) seçmek gerekiyor. ABD’nin en köklü yasal temsilcileri ile çalışıyoruz kurulum aşamasında sizi bu konuda bilgilendirip seçim için size destek olacağız

Visa, Mastercart ve Amex kredi kartları, sanal kartları ile işlem yapılabiliyor. Banka kartı (atm kartı) özellikli kartlar genellikle döviz ile işlem yapmaya izin vermediği için bu tip katları gerek danışmanlık ücretini öderken, gerekse diğer bedelleri öderken kullanamazsınız. Not: Kart üzerindeki isim ile şirket başvurusu sırasında girilen isim eşleşmelidir eğer kart, farklı bir kişiye aitse bunu kanıtlamanızı isteyebiliyorlar.

Posta adresi başvurunun ertesi gün sonuçlanıyor ve aynı gün şirket kurulumu için başvuruyu yapıyoruz. Başvuru yaptıktan yaklaşık 5 ila 7 iş günü içinde şirket kurulmuş oluyor. Şirket kurulur kurulmaz EIN başvurunuzu yapıyoruz, EIN sonucu son dönemlerde artık 15 – 20 gün içinde sonuçlanıyor bazen daha da erken bitebiliyor.

Normal şartlarda şirket kurulumu için danışmanlık hizmeti sunmuyorduk çünkü blogumuzda zaten tüm şirket kurulum süreçlerine ait detaylı rehberler bulunuyor. Bu durumu en başından beri benimseyerek bir çok girişimciye defalarca kez ücretsiz destek vermeye çalıştık. Fakat bazı girişimciler şirket kurma süreçlerinde bazı işlemleri yanlış yapma korkusuna kapıldıklarını bildirdiler, bu konuda yoğun bir geri bildirim aldıktan sonra danışmanlık hizmeti vermeye başladık. Ücretsiz destek olmak hem zaman hem de insan kaynağı konusunda işlerimizi aksattığı için isteyenlere ücretli danışmanlık hizmet de vermeye başlamış bulunuyoruz.

Evet alabileceksiniz. Ödediğiniz danışmanlık bedeline ait bir elektronik faturayı Amerikan şirketimiz üzerinden Türkçe veya Ingilizce olarak keserek size göndereceğiz. Bu sayede bu faturayı Türk veya yabancı şirketinize masraf olarak gösterebileceksiniz. Fatura dili ile ilgili taleplerinizi siparişten sonra bize bildirebilirsiniz.

Ne yazık ki şirket kurulum sürecinde veya danışmanlık sürecindeki ödemelerinizi iade alamazsınız. Çünkü bu durum bir ürün satın almak gibi değerlendirilmemelidir. Yapılan işlemler eyalete dosyalanır ve acente bunun için sizden aldığı bedeli eyalete öder, şirketinizi kurar. Kurulun bir şirketin eyaletten iptali olmadığı için paranızı iade alamazsınız. Danışmanlık hizmet bedeli için de benzer bir durum vardır çünkü tüm işlemler sizin isteğiniz doğrultusunda yapılır böylece bu durumu baştan kabul etmiş olursunuz. Bu konudaki anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Hayır. Biz muhasebe veya müşavirlik şirketi değiliz bu sebeple muhasebe ve vergi danışmanlığı yetkimiz, buna bağlı hizmetimiz yoktur. Eğer yurt dışında uzman bir müşavirlik şirketi ile anlaşmak isterseniz şirketinizi kurup belirli bir işlem hacmine ulaştıktan  sonra bu sayfadan tavsiye ettiğimiz şirketler ile irtibata geçip yıl sonu vergi beyanınızı vermeleri konusunda hizmet alabilirsiniz.

Evet biz bir Amerikan şirketiyiz hakkımızda sayfamızdan bizim hakkımızda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Başka sorunuz var mı?

Merak ettiğiniz başka sorular varsa bize ulaşın