İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Alabama’da Şirket Kurmak (Ön bilgi)

Alabama eyaletinde şirket kurmak, Alabama’da kurulacak şirketin maliyeti, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

Bir Alabama LLC oluşturmak için Alabama Dışişleri Bakanı’na bir Formasyon Sertifikası verilmesi  gerekir.  Kurulum başvurusu için eyalete 200 $ ödenmesi gerekmektedir. Formasyon Sertifikası, Alabama limited şirketinizi resmi olarak oluşturan yasal belgedir . Eyalette LLC kurulum bedelleri yüksektir ve kurulum sırasında imzalı onaylı kopyalar gerektirebilir.

Eyalete kurulum için gerekli formasyon belgelerini kurulum aşamasında destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel200$
Yıllık Dosyalama100$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente lik bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Alabama’da bir LLC Nasıl Kurulur?

Eyalette online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yok. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.  Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız var. Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde posta adresi bulunmaktadır ve bu adresi kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamalı. Bu yüzden eyalet web sitesinden bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin. Ayrıca isim kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 2. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 3. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz.
 4. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz fakat Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir sözleşme hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay süresi Alabama eyaleti için 3- 5  iş günü arasındadır.

Alabama eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kurulup belgeleri (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Buradaki rehberden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında bu sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : LLC’ler gelir olsun veya olmasın Yıllık Rapor ve bir Ticari Ayrıcalık Vergi İadesi sunmalıdır. Bu vergi ve yıllık raporlama gereksinimlerini her yıl yerine getirmek gerekmektedir.

Ticari Ayrıcalık Vergisi : Bu vergi tipi bir yıllık rapor, işletme ruhsatı ve verginin bir arada toplandığı bir vergidir. Bu dosyalama, Alabama LLC’nizin faaliyetleri hakkında eyaleti güncel tutar. Bu vergi tipini eyalette iş yapma ayrıcalığına ilişkin bir lisans ve vergi bütünü olarak düşünebilirsiniz.

Alabama LLC’niz oluşturulduktan sonra, İlk İşletme Ayrıcalığı Vergi İadesi adı verilen ilk iadenizi dosyalamanız gerekir . Bu, LLC’nizin oluşum tarihinden itibaren 2 ay içinde tamamlanmalıdır.

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Eğer eyalet içinde herhangi bir şehirde fiziksel bir dükkan, mağaza gibi bir işletme sahibiyseniz ve burada fiziksel olarak perakende işi yapıyorsanız yaptığınız işe bağlı olarak bazı ruhsat ve izinlere ihtiyacınız olabilir.

İş Ayrıcalığı Lisansı ve Mağaza Lisansı:

 • İş Ayrıcalığı Lisansı , Alabama LLC’nizin bulunduğu bölgede iş yapmak için bir lisanstır.
 • Mağaza Lisansı , mağazadan fiziksel mal veya ticari mal alıp satan işletmeler için bir lisanstır .

Yukarıdakilerin her ikisi de, Alabama LLC’niz üzerinde yargı yetkisine sahip olan County Probate Office veya County Licensing Commission tarafından verilir.

Yıllık Raporlama

Her yıl Yıllık Rapor ve İşletme Ayrıcalığı Vergi Beyannamesi vermeniz gerekir. Bunların her yıl 15 Nisan’a kadar ödenmesi gerekiyor.

Ücretler: Minimum 100$. Miktar, işinizin değerine, gelirine ve LLC Üyelerinin sayısına bağlı olarak artabilir.

Vergiler ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.