İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Alaska’da Şirket Kurmak (Ön bilgi)

Alaska eyaletinde şirket kurmak, Alaska’da kurulacak şirketin maliyeti, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık.

Bir Alaska LLC oluşturmak için, 250 ABD Dolar tutarı Alaska Şirketler, İşletmeler ve Profesyonel Lisanslama Bölümüne Şirket Kuruluş Sözleşmenizi  dosyalamanız gerekir .

Alaska NAICS Gereksinimi : Eyalette NAICS gereksinimi vardır, yaptığınız iş tipine ait NAICS kodunu kurulum sırasında acentenize bildirmeniz gerekir. Kuzey Amerika Endüstri Sınıflandırma Sistemi (NAICS), bir işletmeye yaptığı ticaretin türüne göre verilen 6 haneli kodlardan oluşur. Anahtar kelime araması ile işletmenizin türüne göre NAICS kodunu arayabilirsiniz.

Eyalete kurulum için gerekli formasyon belgelerini kurulum aşamasında destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaİki Yılda bir
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel250$
Yıllık Dosyalama100$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente lik bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Alaska’da bir LLC Nasıl Kurulur?

Eyalette online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yok. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.  Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız var. Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde posta adresi bulunmaktadır ve bu adresi kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamalı. Bu yüzden Alaska eyalet web sitesinden bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin. Ayrıca isim kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 2. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 3. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz.
 4. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz fakat Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir sözleşme hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay süresi Alaska eyaleti için 5-10 iş günü arasındadır.

Alaska eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kurulup belgeleri (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Buradaki rehberden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında bu sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri :Alaska’daki tüm LLC’ler (gelir veya faaliyetten bağımsız olarak) bir İlk Rapor (tek seferlik dosyalama) sunmalı ve ardından her 2 yılda bir Biennial Report sunmalıdır.

Eyalet gelir Vergisi : Alaska eyalet düzeyinde kişisel gelir vergisi uygulamamaktadır.

Satış vergisi: Alaska, eyalet düzeyinde satış vergisi almaz fakat bazen yerel düzeyde satış vergisi tahsil edilebilir.

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Alaska’da genel işletme lisansı gerekir bu lisans Alaska da yerleşik iş yapan tüm LLC’leri için zorunludur .

İşletme ruhsatı elde etmek 50$’dır ve daha sonra her yıl 50$’a yenilenmesi gerekir. Bu işletme lisansı, LLC’nize Alaska Eyaletinde ticaret yapma izni sağlar.

İşletme ruhsatı başvurusu nasıl yapılır? Alaska işletme lisansına çevrimiçi başvurabilirsiniz. Ödeme sonrası lisansınız hemen onaylanır. Lisanla online başvuru linki: Alaska Şirketler Bölümü: Çevrimiçi İşletme Lisansı Başvurusu

Ek lisanslar ve/veya izinler: Eyalet düzeyindeki genel işletme lisansına ek olarak, Alaska LLC’nizin, LLC’nizin bulunduğu İlçeye ve LLC’nizin ticari faaliyetlerine bağlı olarak ek lisanslara ve izinlere de ihtiyacı olabilir.

Alaska eyaletindeki işletme lisansları, Apostil ve diğer mevzuatlar için MyCompanyWorks üzerinden hizmet alabilirsiniz.

Yıllık Raporlama

Alaska’daki tüm LLC’ler (gelir veya faaliyetten bağımsız) bir İlk Rapor (tek seferlik dosyalama) sunmalı ve ardından her 2 yılda bir Biennial Report sunmalıdır.

İlk Raporunuz , Alaska LLC’nizi oluşturduktan sonraki 6 ay içinde teslim edilmelidir bu raporun dosyalama ücreti yoktur.

İlk Raporunuzu çevrimiçi olarak buradan dosyalayabilirsiniz: Alaska Şirketler Bölümü

Devamınsa her 2 yılda bir Biennial Report hazırlamalı ve 100$ dosya ücreti ödenmelidir. Biennial Report son teslim tarihi 2 Ocak.

İlk Raporunuzu çift sayılı bir yılda verdiyseniz, Biennial Report her çift sayılı yılda bir Ocak ayında hazırlanır. Örneğin, İlk Raporunuzu 2022’de verdiyseniz, ilk Bienal Raporunuz 2 Ocak 2024’e kadar teslim etmelisiniz. Devamında, bundan sonra her iki yılda bir (2 Ocak’a kadar) teslim edilmeli.

İlk Raporunuzu tek sayılı bir yılda verdiyseniz, Biennial Report her tek sayılı yılda Ocak ayında eyalete dosyalanmalı. Örneğin, İlk Raporunuzu 2023’te verdiyseniz, ilk BBiennial Report teslim tarihi 2 Ocak 2025 olmalı. Daha sonra, her iki yılda bir (2 Ocak’a kadar) teslim edilmeli.

Biennial Report çevrimiçi olarak buradan dosyalanmalı

Biennial Report Geç başvuru Cezaları

 • İlk Raporunuzu sunmazsanız, Alaska LLC’niz iyi durumda olmayacaktır ve bu sebeple eyalet, LLC’nizi kapatma yetkisine sahiptir.
 • Biennial Report sunmazsanız, eyalet size 37 dolar ceza keser. Bu şartı görmezden gelmeye devam ederseniz, eyalet Alaska LLC’nizi kapatma yetkisine sahiptir.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.