İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Rhode Island Eyaleti Hakkında Ön bilgi

Rhode Island eyaletinde şirket kurmak eyaletin ekonomik gelişimi söz konusu olduğunda oldukça avantajlı olabilir. Günümüzün başlıca Rhode Island endüstrileri arasında biyotıp, siber ve veri analitiği, savunma gemi yapımı ve denizcilik ürünleri, gelişmiş ticari hizmetler ve imalat yer alıyor. Buna ek olarak, devletin ulaşım ve turizm endüstrileri büyüyor ve devlete her yıl milyarlarca dolar akıyor.

Rhode Island eyaletinde şirket kurmak, Rhode Island’da kurulacak LLC şirketin maliyetleri, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

Rhode Island eyaletinde bir LLC şirket oluşturmak için Department of State, Business Services Division depatmanına başvuru yapılması gerekiyor. Kurulum başvurusu için eyalete 156$ ödenir. Kurulum tamamlandıktan sonra size Articles of Organization adında şirket formasyon belgeniz teslim edilir belgeyi aldığınızda Rhode Island LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen formasyon belgelerini kurulum aşamasında sizin yerinize destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık (yılda 1)
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel156$
Yıllık Ödeme50$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
 • Rhode Island LLC’ler raporlama ödemelerini her yılda bir (50$) eyalete sunmalıdır
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Rhode Island‘da bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

Rhode Island eyaletinde online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.

Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız olacak, bu acente kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online olarak dosyalayacaktır.

Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde ofisleri bulunmaktadır ve ofislerini iş adresi olarak kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle Rhode Island‘da kurulacak LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Eyalet web sitesinden aklınızdaki şirket adını içeren bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin.
 2. Eyalet web sitesi güvenlik nedeni ile çoğu ülkeye kapalı olabilir erişim için ABD lokasyonlu VPN veya Opera Browser kullanabilirsiniz. Ayrıca isim seçme kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 3. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 4. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir ve bu eyalette sizin Registered Agent’ınız olacaktır
 5. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz Rhode Island‘da  oluşturulması da şart değildir. Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir işletme sözleşmesi hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay ve kurulum süresi Rhode Island eyaleti için 2- 6 gün arasındadır.

Rhode Island eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Ücretsiz EIN Başvurusu rehberinden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : Rhode Island’da LLC’ler gelir olsun veya olmasın her yıl eyalete bir Yıllık Rapor sunmalıdır. Yıllık Rapor gereksinimlerini zamanında yerine getirmek gerekmektedir. Yıllık raporlar şahsen, online veya posta olmak üzere üç yolla ödenebilir.

Rhode Island’da Satış Vergisi Oranı

Rhode Island’da Satış Vergisi : Rhode Island’da %7 oranında eyalet satış vergisi vardır. Eyalet genelinde toplam 28 yerel vergi yargı bölgesi vardır.

Devlet satış vergisiyle birlikte, Rhode Island’daki en yüksek satış vergisi oranı Providence , Warwick , Cranston , Pawtucket ve Woonsocket şehirlerinde (ve diğer 73 şehirde) %7’dir.

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Her Rhode Island işletmesinin genel bir lisansa, izne ihtiyacı yoktur. Bununla birlikte, birçok işletme türü iş tipine göre bir veya daha fazla lisans veya izin alabilir veya almak zorundadır. Belirli mesleki lisansların (aşağıya bakınız) dışında, bir işletmenin sözde ticari amaçlar için veya belirli kalemleri satmak için bir lisansa veya izne ihtiyacı olabilir. Ticari lisanslar hakkında bilgiyi Rhode Island’ın İş Düzenleme Departmanı (DBR) web sitesinin Ticari Lisanslama ve Yarış ve Atletizm bölümünde bulabilirsiniz. Satışla ilgili bazı lisanslar için, Rhode Island Vergi Dairesi web sitesinden indirebileceğiniz İŞ BAŞVURUSU ve KAYIT Formunu kontrol edin .

Ayrıca, bazı gerekli lisanslar yerel olarak verilir. Gereksinimler, ilgili şehir veya kasabaya bağlı olarak değişir. Örneğin, Providence , şehirde bulunan birçok işletme türü için lisans gerektirir . İşinizi yürüteceğiniz şehrin web sitesini kontrol ederek daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz. Bazı işletmeler, eyalet veya federal yasalar uyarınca yerel lisanslama gerekliliklerinden muaf olabilir.

Yıllık Raporlama

Rhode Island, tüm LLC’lerin Dışişleri Bakanlığı, İşletme Hizmetleri Bölümü’ne yıllık bir rapor sunmasını ve 50$ dosyalama ücreti ödemesini şart koşuyor. Rapor gönderimleri online, posta yoluyla veya şahsen yapılabilmektedir.

Yıllık Rapor Tarihi:

Rhode Island LLC yıllık raporunun teslim tarihi 1 Şubat ile 1 Mayıs arasındadır. Raporunuzu 31 Mayıs’tan sonra sunarsanız, raporunuz geç kabul edilecek ve 25$ tutarında bir ceza ücretine neden olabilir. Raporu hiç sunmazsanız LLC’niz idari olarak feshedilebilir.

Yıllık raporunuzu eyalet web sitesinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

LLC şirketler hakkında genel vergilendirme konuları ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.