İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Pennsylvania Eyaleti Hakkında Ön bilgi

Kuzeydoğu’daki en uygun fiyatlı eyalet olarak nitelendirilen Pennsylvania’da bir LLC kurmak, herkesin bildiği gibi yüksek yaşam maliyeti olmadan bir iş kurmak isteyen girişimcilere kapı açıyor.

Bu, ABD’deki en çeşitli 2. eyalet ekonomisine sahip olduğu gerçeğiyle birleştiğinde, Pennsylvania’da bir LLC kurmayı girişimciler için mükemmel bir yer haline getiriyor!

Pennsylvania eyaletinde şirket kurmak, Pennsylvania’da  kurulacak LLC şirketin maliyetleri, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

Pennsylvania eyaletinde bir LLC şirket oluşturmak için Pennsylvania Bureau of Corporations and Charitable Organizations bölümüne  başvuru yapılması gerekiyor. Kurulum başvurusu için eyalete 125$ ödenir. Kurulum tamamlandıktan sonra size Articles of Organization adında şirket formasyon belgeniz teslim edilir belgeyi aldığınızda Pennsylvania LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen formasyon belgelerini kurulum aşamasında sizin yerinize destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık (yılda 1)
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel125$
Eyalet periyodik ödemesi (10 yıl)70$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
 • Pennsylvania LLC’ler raporlama ödemelerini her 10 yılda bir (70$) eyalete sunmalıdır
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Pennsylvani’da bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

Pennsylvania eyaletinde online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.

Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız olacak, bu acente kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online olarak dosyalayacaktır.

Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde ofisleri bulunmaktadır ve ofislerini iş adresi olarak kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle Pennsylvania’da kurulacak LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Eyalet web sitesinden aklınızdaki şirket adını içeren bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin.
 2. Eyalet web sitesi güvenlik nedeni ile çoğu ülkeye kapalı olabilir erişim için ABD lokasyonlu VPN veya Opera Browser kullanabilirsiniz. Ayrıca isim seçme kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 3. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 4. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir ve bu eyalette sizin Registered Agent’ınız olacaktır
 5. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz Pennsylvania’da oluşturulması da şart değildir. Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir işletme sözleşmesi hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay ve kurulum süresi Pennsylvania eyaleti için 45 gün civarındadır

Pennsylvania eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Ücretsiz EIN Başvurusu rehberinden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : Pennsylvania’da LLC’ler gelir olsun veya olmasın her 10 yılda bir eyalete Rapor sunmalıdır. Rapor gereksinimlerini zamanında yerine getirmek gerekmektedir.

Pennsylvania’da Satış Vergisi Oranı

Pennsylvania’da Satış Vergisi : Pennsylvania’da %6 oranında eyalet satış vergisi vardır ve yerel yönetimlerin %2’ye kadar yerel opsiyon satış vergisi toplamasına izin verir. Eyalet genelinde, ortalama %0,166 yerel vergi toplayan toplam 68 yerel vergi yargı bölgesi vardır.

Eyalet satış vergisiyle birleştiğinde Pennsylvania’daki en yüksek satış vergisi oranı Philadelphia , Bensalem , Glenside , Feasterville Trevose ve Lansdowne şehirlerinde (ve diğer yedi şehirde) %8’dir

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Pennsylvania, yerleşik işletmelerin hizmet sunmadan veya ticari faaliyetlerde bulunmadan önce uygun lisansları ve izinleri almalarını şart koşuyor. Birçok işletmenin, işletmenin başka hesaplar ve lisanslar oluşturmasına olanak tanıyan bir hesap oluşturan Gelir Bakanlığı ile bir PA Ticari İşletme Kaydı tamamlaması gerekecektir .

İhtiyaç duyulan en yaygın lisans, satış vergisi lisansıdır. Bu lisans, çevrimiçi dijital ürünler de dahil olmak üzere vergiye tabi mal ve hizmetler satan bir işletme için gereklidir. Satış vergisi lisansı, bir işletmenin gerekli olan %6’lık satış vergisini toplamasına ve ödemesine olanak tanır.

Pennsylvania Dışişleri Bakanlığı tarafından yönetilen profesyonel lisanslar gibi diğer lisanslar gerekli olabilir. Bu lisanslar, aşağıdakiler dahil olmak üzere belirli hizmet uzmanları için gereklidir:

 • Berberler
 • güzellik uzmanları
 • mühendisler
 • Tıbbi sağlayıcılar
 • Eczacılar
 • emlakçılar
 • Sosyal çalışanlar

Şirketiniz yiyecek veya alkollü içecek satışı gibi yasal düzenlemelere tabi sektörlerde çalışıyorsa da lisans almanız gerekebilir.

Yıllık Raporlama

Pennsylvania LLC’lerin her on yılda bir eyalete on yıllık rapor sunması gerekir. İşletmenin son on yıl içinde başka herhangi bir beyanda bulunmadıysa bile (değişiklik, kayıtlı ofis değişikliği vb.) bu raporu yine de sunması gerekir. Raporun amacı, Dışişleri Bakanlığı’nın işletmenizin hala var olduğunu bilmesidir. On yıllık rapor yalnızca posta yoluyla gönderilebilir ve 70$ dosyalama ücreti gerektirir.

Yıllık Rapor Tarihi:

Pennsylvania On Yıllık Raporu, “1” rakamıyla biten her yıl için 31 Aralık’a kadar teslim edilecektir (2031, 2041, 2051…). Dosyalamayı unutursanız, işletme adınıza ilişkin münhasır hakları kaybedersiniz, yani başka bir işletme onu kullanmaya başlayabilir.

Yıllık raporunuzu eyalete sadece fiziksel posta yoluyla sunabilirsiniz.

LLC şirketler hakkında genel vergilendirme konuları ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.