İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Connecticut’ta Şirket Kurmak (Ön bilgi)

Amerika’nın Connecticut eyaletinde şirket kurmak, Connecticut’ta kurulacak şirketin maliyeti, en uygun fiyata şirket kurma, Connecticut şirketlerinin vergi sistemi ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

Connecticut eyaletinde LLC tipinde bir şirket kurabilmek için, Connecticut Secretary of State departmanına formasyon belgenizi sunmanız gerekmektedir. Kurulum başvurusu için eyalete 120 $ ödenmeli. İşlemler tamamlandıktan sonra size Certificate of Organization adında bir belge teslim edilir belgeyi aldığınızda Connecticut LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen formasyon belgelerini kurulum aşamasında sizin yerinize, destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel120$
Yıllık Dosyalama80$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente lik bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Connecticut’ta bir LLC Nasıl Kurulur?

Connecticut eyaletinde online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize, ıslak imza ile belge sunmanıza gerek yok. Ayrıca Connecticut eyaletinde, ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez. Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız  bulunuyor bu acente, kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online iletecektir. Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız, şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde posta adresi bulunmaktadır ve bu adresi kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Eyalette kurulacak LLC ler Bank, LAW gibi ana sisimler seçmemelidir. Her eyalette olduğu gibi Connecticut eyaletinde de bazı isim seçme kuralları bulunur. Kullanmayı planladığınız şirket adını eyalet web sitesinden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca isim kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 2. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 3. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip eyalet seçimi olarak Connecticut işaretleyip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir.
 4. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz Connecticut eyaletinde de şart değildir fakat Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir sözleşme hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay süresi Connecticut eyaleti için en 3 ila 5 iş günüdür.

Connecticut eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz (Certificate of Organization) size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Buradaki rehberden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında bu sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Connecticut eyaletinde geçmişte her LLC şirketten 250$ lık ticari işletme verisi alınıyordu. Bu vergi her iki yılda bir tahsil edilirdi ama artık böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. LLC şirketlerin eyalete her yıl yıllık rapor sunması yeterli olacaktır.

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : Connecticut LLC’ler, gelir olsun veya olmasın eyalete yıllık 80$ ödeyerek bir rapor sunmalıdır. Bu yıllık raporlama gereksinimlerini LLC sahipleri her yıl yerine getirmelidir.

Connecticut ‘ta Satış Vergisi Oranı

Connecticut’ta Satış Vergisi : Connecticut, Temmuz 2011’de satış ve kullanım vergisi oranını %6,35’e yükseltti. 2011 yasası sırasında Connecticut, eyalet içinde yerleşik pazarlama iştirakleri olan e-ticaret işletmelerinin tahsilat yapmasını ve toplamasını gerektiren “Amazon yasası” olarak adlandırılan yasayı çıkardı.

Connecticut Satış Vergisi Oranı:  %6.35

Amazon.com, Connecticut’ta bir sipariş karşılama merkezi kuruyor. Bu fiziksel varlık veya bağlantı, Amazon ve Amazon’un Seller Central ve Amazon Lojistik (FBA) programlarına katılan birçok satıcı için bir satış vergisi yükümlülüğü sağlar. Connecticut’taki perakendecilerin, mal ve hizmet satışı üzerinden vergi toplaması ve ödemesi gerekir. Mallar, eyalet yasalarına göre özel olarak muaf tutulmadıkça vergiye tabidir. Hizmetler, yalnızca eyalet yasalarına göre özel olarak numaralandırılmışsa vergiye tabidir

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Eğer eyalet içinde herhangi bir şehirde fiziksel bir dükkan, mağaza gibi bir işletme sahibiyseniz ve burada fiziksel olarak perakende işi veya farklı türde işler yürütüyorsanız yaptığınız işe bağlı olarak bazı ruhsat ve izinlere ihtiyacınız olabilir.

Connecticut’ta LLC’nizi işletmek için federal, eyalet ve yerel hükümet düzenlemelerine uymalısınız. Örneğin, eczane gibi sağlık ürünleri satıyorsanız bir ruhsat gerekebilir.

Yıllık Raporlama

Tüm Connecticut LLC’leri, Connecticut Dışişleri Bakanı’na yıllık bir rapor sunmalıdır. Rapor, LLC’nin kurulduğu takvim yılını takip eden 1 Ocak ile 1 Nisan arasında tamamlanmalı. Dışişleri Bakanı, raporun vadesinden bir ay önce LLC’lere hatırlatma e-postaları gönderir. Rapor , Dışişleri Bakanı’nın web sitesinde online olarak sunulmalıdır . Yıllık rapor dosyalama ücreti 80$’dır.

Vergiler ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

HANGİ EYALET? VERGİLELER VE MALİYETLER

Merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşın