İndirim Uyarısı
Anlaşmalı iş ortağımız Northwest 39$’ a LLC Şirket Kurulumu Yapıyor %60 İndirimden faydalanmak için Tıklayın!

Louisiana Eyaleti Hakkında Ön bilgi

Louisiana, güçlü ve hoş bir iş ortamına sahip eyalettir. Yüksek vasıflı iş gücü, birinci sınıf bir altyapı, işbirlikçi bir devlet hükümeti ve işverenler ile yüksek öğretim topluluğu arasında kurulan bağlar sayesinde, Louisiana iş yapmak için en iyi yerler arasında yer almaktadır.

Louisiana eyaletinde şirket kurmak, Louisiana’da kurulacak LLC şirketin maliyetleri, en uygun fiyata şirket kurma ve bu aşamada atmanız gereken adımlara ait bir rehber hazırladık

Louisiana eyaletinde bir LLC şirket oluşturmak için Louisiana eyalet sekreterliğine başvurusu yapılması gerekiyor. Kurulum başvurusu için eyalete 105 $ ödenir. Kurulum tamamlandıktan sonra size Articles of Organization adında şirket formasyon belgeniz teslim edilir belgeyi aldığınızda Louisiana LLC şirketinizi resmi olarak kurulmuş demektir.

Kurulum için bahsi geçen formasyon belgelerini kurulum aşamasında sizin yerinize destek alacağınız registered agent şirketi sunacaktır. Böylece sizin ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Şirketinizi kurmak için Northwest Registered Agent firmasından 39+ Eyalet dosyalama bedeli ödeyerek online hizmet alabilirsiniz.

Maliyetler

HizmetFiyatKurulumdaYıllık (yılda 1)
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel100$
Yıllık Ödeme35$
 • Kurulum bedeline ek olarak Northwest Acente bedeli olan 39$ ‘ı maliyete eklemeyi unutmayın
 • Gelecek yıl Northwest acentelik bedelini 125$ (adres dahil)  karşılığında yenileyebilirsiniz
 • Louisiana LLC’ler raporlama ödemelerini her yılda bir (35$) eyalete sunmalıdır
Northwest Avantajları

Northwest ile yaptığımız anlaşma sayesinde bazı ücretsiz avantajlara sahip olursunuz bunlar;

 • İş adresi ücrete dahildir
 • Aynı gün hızlı işleme alınır ve başvurunuz işlenir
 • Adresinize gelen evraklara online erişebilirsiniz
 • İlk yıl acentelik bedeli ücretsizdir
 • Sınırsız telefon ve e-posta desteği alırsınız
 • Ücretsiz işletme sözleşmesi sağlar
 • Ücretsiz üye sertifikası alırsınız
 • Gizlilik esastır
 • Bilgileriniz koruma altındadır

Northwest ile  (39$ + eyalet ücreti, Adres dahil) şirket kurmak için tıklayın!

Registered Agent Nedir?

Amerika’da ikamet etmeyen girişimciler için şirket kurma, eyaletten gelecek resmi evrakları teslim alma ve şirketin sağlıklı kalmasını sağlamak için hizmet veren acentelere Registered Agent denir.

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde Northwest en iyi seçeneklerden biridir. Northwest, şirketiniz için  ücretsiz bir posta adresi sağlar.

Farklı acenteler de var, diğer LLC kurulumu yapan Registered Agent (kayıtlı temsilci) firmalarının tam listesi ve detaylı  inceleme sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Louisiana’da bir LLC Şirket Nasıl Kurulur?

Louisiana eyaletinde online olarak uzaktan bir LLC şirket kurabilirsiniz, eyaleti şahsen ziyaret etmenize gerek yoktur. Ayrıca ABD vatandaşı olmayan kişilerden kimlik veya pasaport istenmez.

Kurulum için bir kayıtlı temsilci acentesine (registered agent) ihtiyacınız olacak, bu acente kurulum için gerekli belgeleri eyalete sizin için hazırlayıp online olarak dosyalayacaktır.

Eğer Northwest acentesi ile işlem yaparsanız şirket adresi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmaz çünkü bu acentenin tüm ABD eyaletlerinde ofisleri bulunmaktadır ve ofislerini iş adresi olarak kullanmanıza izin verir. Diğer detaylar aşağıdadır.

 1. Şirketinizin Adını Belirleyin: Öncelikle Louisiana’da kurulacak LLC şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan şirket isimleri ile çakışma olmamasına özen gösterin. Eyalet web sitesinden aklınızdaki şirket adını içeren bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin.
 2. Eyalet web sitesi güvenlik nedeni ile çoğu ülkeye kapalı olabilir erişim için ABD lokasyonlu VPN veya Opera Browser kullanabilirsiniz. Ayrıca isim seçme kuralları için LLC Şirket için İsmi Seçme rehberimize de ayrıca göz atabilirsiniz.
 3. Şirketiniz İçin Bir Alan Adı (Domain) Alabilirsiniz : Seçeceğiniz işletme adı için oluşturacağınız web sitesi alan adı daha önce kaydedilmiş mi kontrol edin. Namecheap ile hızlı bir şekilde bir şirket alan adı kaydedebilirsiniz, böylece gelecekte başka biri alan adınızı alamaz ve kullanamaz.

  0,88 dolardan başlayan fiyatlarla bir alan adı bulun

  powered by Namecheap

 4. Online Olarak Başvurunuzu Yapın: Şirketinizi kurmak ve devamında şirketin aktif kalabilmesi için bir Registered Agent (kayıtlı acente) belirleyin. Northwest en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekler arasındadır. Buradaki linkten Northwest LLC kurulum başvuru sayfasına erişip şirketinizi online olarak kurmaları için sipariş verebilirsiniz. Northwest, yaptığınız başvurudaki sipariş formuna göre sizin için tüm işlemleri yerine getirecektir ve bu eyalette sizin Registered Agent’ınız olacaktır
 5. İşletme Sözleşmesi : Operating Agreement adı verilen işletme sözleşmesi, şirketin yönetim şeklini ve kurallarını belirler bir çok eyalette oluşturulması şart koşulmaz Louisiana’da oluşturulması da şart değildir. Northwest, zaten sizin için şirket kurulum sonrasında ücretsiz olarak bir işletme sözleşmesi hazırlayıp tarafınıza elektronik olarak teslim edecektir. Eyalet şart koşmasa da oluşturulması önerilir fakat bu sözleşmeyi eyalete postalamanız veya elektronik olarak göndermeniz gerekmez hazırlayıp imzaladığınız bu sözleşmeyi elinizde tutmanız yeterlidir.

LLC şirketin onay ve kurulum süresi Louisiana eyaleti için 5-7 iş günüdür.

Louisiana eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kurulduktan LLC kurulum formasyon belgeniz size acenteniz tarafından dijital olarak teslim edilir.
 • Şirket kuruluş belgelerini (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, sanal pos (stripe), paypal gibi ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN başvurusunu kendiniz de SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Ücretsiz EIN Başvurusu rehberinden faydalanarak ücretsiz EIN alabilirsiniz. EIN için diğer seçenek ücretli hizmet almaktır bizden 29$ karşılığında EIN başvuru hizmeti alabilirsiniz aynı gün işleme alıp sizin için tüm süreci yürütebiliriz. Ücretli hizmet almak için şirket kurulum sonrasında sipariş formunu doldurmanız yeterlidir.

Eyalet Gereksinimleri ve Vergiler

Federal Vergiler : LLC’lerin hepsi federal bir vergi kimlik numarası EIN gerektirir. Bir EIN, temel olarak bir sosyal güvenlik numarasının ticari versiyonudur ve önemli LLC işlevleri için kullanılır. LLC şirket gelirinizi Amerika vatandaşlarından sağlıyorsanız belirli bir cirodan sonra federal olarak devlete gelir vergisi ödemeniz gerekebilir.

Eyalet Gereksinimleri : Louisiana LLC’ler gelir olsun veya olmasın her yıl eyalete bir Yıllık Rapor sunmalıdır. Yıllık Rapor gereksinimlerini zamanında yerine getirmek gerekmektedir.

Louisiana’da Satış Vergisi Oranı

Louisiana’de Satış Vergisi : Louisiana eyaletinde satış vergisi uygulaması bulunur. LLC’niz Louisiana’da ki müşterilere fiziksel ve dijital mal / hizmet satacaksa, satış vergisi toplamanız ve eyalet gelir idaresine ödemeniz gerekir. Louisiana eyalet genelinde ortalama satış vergisi %8.45 oranındadır.

İşletme Ruhsatı ve İzinlerinin Alınması

Birincil işletme lisansı yeniden satış sertifikasıdır. Bu lisans, Gelir Departmanından çevrimiçi kayıt yoluyla alınır. Ürün satan çoğu işletme ve hizmet satan bazı işletmelerin bu sertifikaya ihtiyacı olacaktır.

Alkol veya tütün satan işletmelerin alkol veya tütün satıcısı olarak başvurmaları gerekmektedir. Bu lisans, bir kuruluşun alkollü içecekleri veya tütünü tüketicilere pazarlamasına ve satmasına izin verir.

Bir alkol veya tütün ruhsatı almak için, Louisiana Alkol ve Tütün Kontrolü ile çevrimiçi bir başvuruda bulunursunuz . Bazı şehirlerin ayrı içki ruhsatı gereksinimleri vardır. Tütün izinleri 25 $ ve alkol izinleri 145 $ ile 345 $ arasındadır.

Gıda ile çalışan işletmelerin onaylanmış bir kat ve yerleşim planına sahip olması ve Gıda Güvenliği Sertifikasyon Programı aracılığıyla yetkilendirilmiş bir kişiye (sahibi veya çalışanı) sahip olması gerekir. Bu, restoranlar, marketler, barlar, et pazarları, deniz ürünleri pazarları ve fırınlar için geçerlidir. İzin ücreti 25 dolardan başlıyor.

Birçok farklı meslek, Louisiana’da iş yapmak için bir lisans gerektirir. Listeyi ve uygulamaların bağlantılarını Louisiana.gov sitesinde bulabilirsiniz.

Yıllık Raporlama

LLC’nizi Louisiana eyaleti ile iyi durumda tutmak için yıllık bir rapor doldurup göndermelisiniz. Louisiana İlk Raporu, Kuruluş Sözleşmesi ile aynı zamanda dosyalanır ve temel olarak yıllık rapor gibi bilgi toplamak içindir. İlk Raporu doldurmadan ve dosyalamadan Louisiana LLC’nizi oluşturamazsınız. İlk Raporu dosyalama maliyeti, 100 $’lık makale dosyalama ücretine dahildir ve acenteniz bunu kurulumda yerine getirir

Yıllık Rapor Tarihi:

Tüm raporların, LLC’nin ilk kurulduğu yıl dönümü tarihine kadar olması gerekir. Örneğin, işletmenizi 20 Eylül 2022’de kurduysanız, ilk yıllık raporunuzun teslim tarihi 20 Eylül 2023 olacaktır. Posta yoluyla dosyalamanın maliyeti 30 ABD dolarıdır. Online yıllık rapor dosyalamalarının maliyeti 35 ABD dolarıdır.

Yıllık raporunuzu eyalet web sitesinden kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

LLC şirketler hakkında genel vergilendirme konuları ile ilgili daha fazla bilgi için Amerika’da Vergilendirme yazısına göz atabilirsiniz.

Northwest ile Online Şirket Kurma Videosu

Diğer Eyaletler ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.