1. Anasayfa
 2. Amerikada Şirket
 3. Kentucky’de Şirket Kurmak ve Maliyetleri
0

Kentucky’de Şirket Kurmak ve Maliyetleri

Kentucky'de Şirket Kurmak ve Maliyetleri

Kentucky’de Şirket Kurma (Ön bilgi)

Bu makalede Kentucky eyaletinde şirket kurma ve Kentucky’de kurulacak LLC şirketin maliyetlerini, en uygun fiyata bu işi nasıl başarabileceğinizi ve uygulamanız gereken adımları tüm detaylarıyla ele alıyoruz.

Türkiye’ de çok fazla bilinmeyen ve bu sebeple tercih edilmeyen şirket kurmak için aslında çok fazla elverişli olan bir diğer eyalet te Kentucky’dir. Kentucky’de yıllık franchise vergisi oldukça düşüktür yıllık 15$. Amerika’ da yaşamayan yabancılar Kentucky eyaletinde uzaktan şirket kurabilir.

Kentucky, daha az formalite, yabancı girişimciye kolaylık sağlayan ve gizliliğe önem veren bir eyalettir. Dropshiping, Amazon FBA,  E-ticaret, online pazarlama, dijital ürün -hizmet satışı gibi girişimciler için son zamanlarda ABD dışı yabancılar için daha çok tercih edilmeye başlandı.

Bir registered agent belirleyip Kentucky’de bir kaç gün içinde şirketinizi kurup yeni işinize başlayabilirsiniz.

Şirket kurma süreci, seçtiğiniz Registered Agent’ a ve web sitesindeki adımlara göre değişir. Onun dışında süreçler hemen hemen aynıdır. Sadece her eyalete göre kurulum ve yıllık maliyetler değişiklik gösterir. Aynı zamanda Registered Agent fiyatları da kuruluma ekleyeceğiniz özelliklere ve seçtiğiniz firmaya göre farklılık gösterir.

Maliyetler

Kentucky eyaletinde tek sahipli (ortaksız – hissesiz) LLC Şirket Kurulum Fiyatları

HizmetFiyatTek Seferlik ÖdemeYıllık Ödeme
LLC Şirket Kurulumu Sırasında Devlete Ödenecek Bedel40$-
Yıllık Franchise Vergisi15$-
Aylık Vergi Beyanı0$--
Amerika’ da Sanal Telefon Numarası (Aylık)2$
*EIN (Kendiniz ücretsiz alabilirsiniz fakat dışarıdan hizmet alırsanız ücretlidir)200$ (Ortalama)-
***Amerika’ da Sanal Adres Bedeli0$--
**Registered Agent Şirket Kurulum Hizmeti89$-
Banka Hesabı Açmak0$--
Stripe Hesabı Açmak (Kredi Kartı ile Ödeme Almak)0$--
**Registered Agent Yıllık Hizmet Bedeli0$99$
Toplam:129$132$

Registered Agent Seçimi

Amerika’ da bir LLC kurmaya karar verdiğinizde bir Registere Agent üzerinden hizmet almak mecburiyetinizdesiniz. Bu durumda bir kaç seçenek var ve her Registered Agent, farklı fiyatlar ve hizmetler sunuyor

Size önereceğim en güvenilir firmaların listesi ve fiyatları aşağıdadır. Ayrıca her Registered Agent için ayrı ayrı inceleme yazıları için firma isimlerinin üzerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz

Yıllık hizmet bedeli ve şirket kurulum bedeli  Inc Authority baz alınarak hesaplanmıştır. IncAuthority ilk yıl Registered Agent bedeli almaz sadece 89$ lık şirket sözleşmesi ücreti ödersiniz. Sonraki her yıl için  Registered Agent bedeli 99$ tahsil edilir. Farklı bir Registered Agent seçtiğinizde fiyatlar değişecektir. Tablonun altında Registered Agent firmalarının fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

* EIN, IRS üzerinden ücretsiz olarak herkese verilen bir numaradır. SS4 denilen bir form ile kendiniz doldurup IRS’ ye iletebilirsiniz. Bu yazıda detaylı bir şekilde anlattım. Ücretsiz bir yöntem için ekstra ödeme yapmaya gerek yok.

** Yıllık hizmet bedeli ve şirket kurulum bedeli Inc Authority  baz alınarak hesaplanmıştır.  Farklı bir Registered Agent seçtiğinizde fiyatlar değişecektir. Inc Authority ilk yıl registered agent bedeli almaz sonraki her yıl için 99$ ödemeniz gerekir

*** Amerika’ da sanal adres çoğu Registered Agent paketinde bulunmaz. Nortwest Registered Agent üzerinden hizmet aldığınızda adres pakete dahildir ve yıllık ekstra adres bedeli ödemeniz gerekmez. Amerika’da Sanal Adres Veren Firmalar yazısında farklı ekonomik çözümler bulunuyor.

Kentucky’de bir LLC nasıl Kurulur? Adımlar

Sıralamaya uygun gitmenizi tavsiye ederim adım adım bu süreçleri uygulayabilirsiniz. Kentucky’de  şirket kurmanın diğer eyaletlerden hiç bir farkı bulunmuyor.

Northwest ile kurulum yapmak istiyorsanız Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak rehberine bakmanızı öneririm. Burada başka bir eyalet için kurulumu anlattım fakat tek yapmanız gereken şey, eyalet olarak Delaware seçmek gerisi tamamen aynıdır.

Ayrıca Inc Authority ile Amerika’ da Şirket Kurmak rehberinde de Kentucky eyaleti için şirket kurma adımlarını anlattım. Sadece 129$ karşılığı şirketinizi bu rehberdeki gibi kurabilirsiniz.

Registered Agent konusunda bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Inch Authortiy en uygun fiyatlı çözümdür ve ilk yıl registered agent ücreti almaz.

 1. Öncelikle şirketinizin adını belirlemelisiniz. Eyalet veri tabanında daha önce bulunan isimler seçtiğiniz isimle aynı olabilir. Bu yüzden buradan bir arama yapın ve isim kontrolü gerçekleştirin. Ayrıca LLC Şirket için İsmi Seçme rehberine göz atmanızı öneririm.
 2. ABD’ de bir sanal telefon numarası edinin. Bunu bir sonraki adımdan önce yapmanız lazım çünkü şirket başvurusunda ihtiyacınız olacak. Sanal numara için Zadarma kullanıyorum tavsiye ederim. Aylık 2 ya da 3$  Bu linkten Zadarma‘ ya  bir hesap açın ve mobil uygulamalarını yükleyerek kullanmaya başlayın. Dilerseniz Skype gibi çözümler de kullanabilirsiniz. Fiyatlar bütçeye göre belirlenebilir tercih sizin.
 3. Bir Registered Agent seçin. Web sitemizde hangisini seçeceğinize dair bir çok bilgi ve fiyatlandırmaları mevcuttur
 4. Registereed Agent seçtikten sonra seçtiğiniz şirketin web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

LLC şirketin onay süresi Kentucky eyaleti için 1 hafta sürebiliyor. Bazen daha erken de işlemler tamamlanabilir. Fakat daha hızlı kurulum istiyorsanız ve aceleniz varsa Registered Agent’a ekstra ödeme yaparak süreci kısaltabilirsiniz.

Kurulum sürecini başlattıktan sonra kayıt acentesi tüm süreci ilerletecektir. Ekstra bir durum olduğunda Registered Agent size ulaşacaktır.

Kurulum sürecinde Registered Agent web sitesine kaydolurken aktif kullandığınız bir mail adresi tanımlayın. Ekstra durumlarda veya genel bilgilendirmelerde size bu mail adresinden ulaşacaklar.

Kentuck eyaletinde LLC şirketiniz onaylandıktan sonra ne olacak?

 • Şirket kuruluş belgelerinizi Registered Agent web sitesindeki üye panelinizden dijital olarak indirebilirsiniz.
 • Şirket kurulup belgeleri (dijital olarak) aldıktan sonra IRS’ den Federal Kimlik Numarası (EIN) alın. EIN olmadan banka hesabı açamazsınız, ödeme sistemlerine kaydolamazsınız. EIN isterseniz şirket kurulum aşamasında ekstra ücret ödeyerek alabilirsiniz veya kendiniz SS4 formunu doldurup IRS’ ye faxlayabilirsiniz. Buradaki rehberden faydalanarak ücretsiz EIN alabilrsiniz.
 • Kentuck’de LLC için yıllık eyalet vergisi (Franchise Tax) 15$ dır.
 • Form 5472′ yi her yıl doldurup IRS’ ye faxlayın (Ücretsiz) Bu sayede yasal yükümlülüklerinizden ve vergi ile ilgili sorunlardan korunmuş olursunuz. Buraya bkz.

Ayrıca bu özel rehberler’ de dikkatinizi çekebilir.

 • Özel yöntem ve indirim sayesinde Kentucky eyaletinde her şey dahil 100 ila 150$ dolar arası bir fiyata LLC şirketinizi kurmak için bu rehberi okumanızı tavsiye ederim.
 • Northwest ile Amerika’ da Şirket Kurmak rehberine de göz atabilirsiniz. Bu rehberdeki adımları uygularken eyalet seçimini Kentucky olarak belirleyin, diğer tüm adımlar aynıdır.
Yazıya puan vermek ister misiniz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü