6 Yorum

Kentucky LLC’yi One Stop Portal’a Kaydedin

kentucky onestop portal llc kaydi Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

One Stop portal Kentucky eyaletinde kurulan işletmeler için işletme yönetiminin online olarak yapılabildiği bir portaldır.

Bu portala şirketinizi ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz. Bu sayede satış vergisi kaydı, reseller lisansı, yıllık dosyalama (15$ lık yıllık eyalet vergisi ödeme) gibi bir çok işlemi bu portal üzerinden online olarak yapabilirsiniz.

Kentucky One Stop Portal web sitesine bu linkten erişebilirsiniz.

Şirketinizi one stop portala kaydedebilmek için öncelikle Online Gateway Profile oluşturmanız gerekiyor. Bunun için one stop online business services linkine tıklayarak profil oluşturma sayfasına geçiş yapmanız gerekiyor.

kentucky onestop portal Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Daha önce portala üye olmadıysanız create an account linkine tıklayın

kentucky onestop portal 2 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Kentucky Online Gateway üyeliği için aşağıdaki gibi bir form karşınıza gelecektir. Öncelikle bu formu doldurup bir hesap oluşturmanız gerekiyor.

kentucky onestop portal 3 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Ad soyad, ABD posta adresiniz (şirket posta adresiniz) ABD den aldığınız telefon numarası ve mail, şifre gibi alanları doldurun.

kentucky onestop portal 4 1 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Yukarıdaki forma girdiğiniz e-postanıza bir doğrulama linki gönderilecektir.

kentucky onestop portal 5 1 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Mailinizi açıp doğrulamayı gerçekleştirin. Bu adresten bir mail alacaksınız.

kentucky onestop portal 6 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Hesabı aktive etmek için linki tıklamanız yeterlidir.

kentucky onestop portal 7 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Hesabınız mail doğrulamasından sonra aktif olacaktır. Continue to sign in butonuna tıklayın.

kentucky onestop portal 9 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Artık online gateway hesabınızı oluşturduğunuza göre aşağıdaki ekrandaki alana tıklayıp oluşturduğunuz hesp bilgileri ile portala giriş yapabilirsiniz.

kentucky onestop portal 10 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

One Stop Portala oturum açtığınızda aşağıdaki gibi bir yönetim paneli ile karşılaşacaksınız. Panelinize henüz herhangi bir şirket bağlı olmadığı için ilk olarak bu adımı halletmek gerekiyor.

kentucky onestop portal 11 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Sahip olduğunuz şirketi One Stop Portala bağlayabilmek için admin panelindeki “Link My Business” linkine tıklayın.

kentucky onestop portal 12 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Bu linkleme öncesi organization numaranızı öğrenmeniz gerekiyor. Eyalet web sitesinden şirketinizi aratıp Organization Number’ı bir yere kopyalayın bir sonraki aşamada bu numaraya ihtiyaç olacak.

kentucky onestop portal 13 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

Portala şirketinizi linkleyebilmeniz için öncelikle CBI ve Security token gerekmektedir. Bu bilgi henüz elimizde yok ve bunu eyaletten talep etmeniz gerekiyor. Bu numaralar size bir posta ile gönderilecek.(Yaklaşık 2 haftada ulaşacaktır) Kodlar elinize ulaştığında yine bu ekrana gelip şirketinizi bağlayabilirsiniz.

Öncelikle CBI ve Security token bilgilerini posta ile talep etmek için aşağıdaki ekranda bulunan linki tıklayın ve bir sonraki aşamada karşılaşacağınız sayfayı doldurun.

kentucky onestop portal 20 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

CBI ve Security token istemek için linki tıkladığınızda bu sayfaya kısa bir kayıt yapmanız gerek. Bu sayfaya Adınız, soyadınız, e-postanız, şirket adı, telefon ve en önemlisi de şirketinizin organization number bilgisini girmelisiniz.

kentucky onestop portal 15 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a KaydedinBilgileri girdikten sonra continue butonuna tıklayın. İki hafta içinde CBI ve S.Token bilgileri size posta ile iletleceği bildiriliyor.

kentucky onestop portal 21 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a KaydedinEyaletten yklşık 2-3 hafta içinde şu şekilde bir mektup gelecek;

İçeriğinde CBI number ve Token numaraları bulunan bir evrak buradaki numaraları ilgili alana giriyoruz.

Amerikada sirket kurmak Onestop portal Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin

 

Postayı aldıktan sonra tekrar postalın link my business sayfasına gelerek CBI Number, şirket tam adı ve Security Token bilgilerini evraktan bakarak ilgili alanlara girip continue yıklayın

Amerikada sirket kurmak Onestop portal 2 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a KaydedinŞirketinizi yönetmenizi istediğiniz birisi varsa buradan yeni yönetici ekleyip mail ile davetiye gönderebilirsiniz. Biz kendimiz yöneteceğimiz için otomatik ismimizin geldiği bu ekranda send invite diyoruz.

Amerikada sirket kurmak Onestop portal 4 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a Kaydedin3. adıma geldiğinizde işlem tamam. Artık şirketinizi one stop portala tanımlamış oldunuz. Go to Dashboard linkine tıklayarak postala geçin.

Amerikada sirket kurmak Onestop portal 5 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a KaydedinDashboard da artık şirketiniz gözükecektir. 19 Nisan 2021 tarihinde kurduğum yeni şirket için one stop kaydını 13 Mayıs ta gelen mektup sayesinde tamamladım. Bu işlemi yaparken uygulamalı olarak ekran görüntülerini aldım ve gerçek anlamda nasıl yapıldığınız sizlerle paylaşmış oldum.

Yapabileceğiniz bir çok şey var bunların ne anlama geldiğini eyaletin yardım makalelerinden okuyabilirsiniz. Size tavsiyem bilmediğiniz veya hakkında fikriniz olmayan bölümlerde işlem yapmamanız. burası en çok R.A. değiştirme, adres değiştirme ve yıllık raporlama gibi işlemlerde gelecekte işinize yarayacaktır.

Amerikada sirket kurmak Onestop portal 6 Kentucky LLC'yi One Stop Portal'a KaydedinBu aşamadan sonra artık One Stop Portala Kentuck LLC şirketinizi kaydetmiş oldunuz. Sonrasında ise artık şirketiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz yönetim araçlarına sahip olabileceksiniz.

Bu hizmet ücretsizdir ve kaydolduğunuzda kullanıp kullanmamak size kalmış çünkü kaydolmanın herhangi bir sakıncası yoktur.

CBI ve Security Token gelmezse veya sormak istediğiniz farklı bir konu varsa +1 502-564-5053 numaralı one stop destek hattından bilgi alabilirsiniz.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları ↴

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba, telefon numarası olarak zadarma.com kullanmıştık ancak oradan alınan telefon numarası maalesef sms desteği sunmuyor. Sms desteği sunan farklı bir telefon numarası alabileceğimi bir servis var mıdır?

  Cevapla
 • Bir sorum olacak şirketimi shipitodan aldığım adres üzerine kurdum fakat bugün shipito portalına girdiğimde adres değişmiş ne yapacağım? Destek maili attım fakat işe yaracağını sanmıyorum evraklar eski adrese kayıtlı yere gidicek ve şirketimin mailing adresini değiştirmek zorunda kalacağım bu konu hakkında bir bildiğiniz var mı?

  Cevapla
  • Evet Shipito’ya bu konu hakkında mail gönderdim. Gelen cevap şu yönde, 2021 Aralık sonuna kadar bu adrese gelen postalar sorunsuz yönlendirilecekmiş. 2022 İtibari ile artık bu adres kullanılamayacakmış. O tarihe kadar zaten bir çok evrağınız gelmiş olur. Yeni yıl itibari ile Kentucy eyalet web sitesinden 10$ karşılığında online olarak ana işletme adresinizi değiştirebilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

80$ + Diğer Ücretler

Danışmanlık Hizmetimiz başladı. 

Amerika'da şirket kurulumlarında bizden danışmanlık alabilirsiniz.