1. Anasayfa
  2. Amerikada Şirket
  3. Kentucky LLC’yi One Stop Portal’a Kaydedin
2 Yorum

Kentucky LLC’yi One Stop Portal’a Kaydedin

One Stop portal Kentucky eyaletinde kurulan işletmeler için işletme yönetiminin online olarak yapılabildiği bir portaldır.

Bu portala şirketinizi ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz. Bu sayede satış vergisi kaydı, reseller lisansı, yıllık dosyalama (15$ lık yıllık eyalet vergisi ödeme) gibi bir çok işlemi bu portal üzerinden online olarak yapabilirsiniz.

Kentucky One Stop Portal web sitesine bu linkten erişebilirsiniz.

Şirketinizi one stop portala kaydedebilmek için öncelikle Online Gateway Profile oluşturmanız gerekiyor. Bunun için one stop online business services linkine tıklayarak profil oluşturma sayfasına geçiş yapmanız gerekiyor.

Daha önce portala üye olmadıysanız create an account linkine tıklayın

Kentucky Online Gateway üyeliği için aşağıdaki gibi bir form karşınıza gelecektir. Öncelikle bu formu doldurup bir hesap oluşturmanız gerekiyor.

Ad soyad, ABD posta adresiniz (şirket posta adresiniz) ABD den aldığınız telefon numarası ve mail, şifre gibi alanları doldurun.

Yukarıdaki forma girdiğiniz e-postanıza bir doğrulama linki gönderilecektir.

Mailinizi açıp doğrulamayı gerçekleştirin. Bu adresten bir mail alacaksınız.

Hesabı aktive etmek için linki tıklamanız yeterlidir.

Hesabınız mail doğrulamasından sonra aktif olacaktır. Continue to sign in butonuna tıklayın.

Artık online gateway hesabınızı oluşturduğunuza göre aşağıdaki ekrandaki alana tıklayıp oluşturduğunuz hesp bilgileri ile portala giriş yapabilirsiniz.

One Stop Portala oturum açtığınızda aşağıdaki gibi bir yönetim paneli ile karşılaşacaksınız. Panelinize henüz herhangi bir şirket bağlı olmadığı için ilk olarak bu adımı halletmek gerekiyor.

Sahip olduğunuz şirketi One Stop Portala bağlayabilmek için admin panelindeki “Link My Business” linkine tıklayın.

Bu linkleme öncesi organization numaranızı öğrenmeniz gerekiyor. Eyalet web sitesinden şirketinizi aratıp Organization Number’ı bir yere kopyalayın bir sonraki aşamada bu numaraya ihtiyaç olacak.

Portala şirketinizi linkleyebilmeniz için öncelikle CBI ve Security token gerekmektedir. Bu bilgi henüz elimizde yok ve bunu eyaletten talep etmeniz gerekiyor. Bu numaralar size bir posta ile gönderilecek.(Yaklaşık 2 haftada ulaşacaktır) Kodlar elinize ulaştığında yine bu ekrana gelip şirketinizi bağlayabilirsiniz.

Öncelikle CBI ve Security token bilgilerini posta ile talep etmek için aşağıdaki ekranda bulunan linki tıklayın ve bir sonraki aşamada karşılaşacağınız sayfayı doldurun.

CBI ve Security token istemek için linki tıkladığınızda bu sayfaya kısa bir kayıt yapmanız gerek. Bu sayfaya Adınız, soyadınız, e-postanız, şirket adı, telefon ve en önemlisi de şirketinizin organization number bilgisini girmelisiniz.

Bilgileri girdikten sonra continue butonuna tıklayın. İki hafta içinde CBI ve S.Token bilgileri size posta ile iletleceği bildiriliyor.

Postayı aldıktan sonra tekrar postalın link my business sayfasına gelerek CBI Number, şirket tam adı ve Security Token bilgilerini evraktan bakarak ilgili alanlara girebilirsiniz.

Bu aşamadan sonra artık One Stop Portala Kentuck LLC şirketinizi kaydetmiş oluyorsunuz. Sonrasında ise artık şirketiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz yönetim araçlarına sahip olabileceksiniz. One Stop Portal özellikle şirketinizin aktif kalabilmesi için gerekli yıllık franchise vergisi ödeme, adres değiştirme, registered agent değiştirme, yeniden satış sertifikası alma gibi bir çok faydalı araçlara sahip olmanızı sağlar.

Bu hizmet ücretsizdir ve kaydolduğunuzda kullanıp kullanmamak size kalmış çünkü kaydolmanın herhangi bir sakıncası yoktur.

CBI ve Security Token gelmezse veya sormak istediğiniz farklı bir konu varsa +1 502-564-5053 numaralı one stop destek hattından bilgi alabilirsiniz.

Yazıya puan vermek ister misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

2 Yorum. Yeni Yorum

  • Bir sorum olacak şirketimi shipitodan aldığım adres üzerine kurdum fakat bugün shipito portalına girdiğimde adres değişmiş ne yapacağım? Destek maili attım fakat işe yaracağını sanmıyorum evraklar eski adrese kayıtlı yere gidicek ve şirketimin mailing adresini değiştirmek zorunda kalacağım bu konu hakkında bir bildiğiniz var mı?

    Cevapla
    • Evet Shipito’ya bu konu hakkında mail gönderdim. Gelen cevap şu yönde, 2021 Aralık sonuna kadar bu adrese gelen postalar sorunsuz yönlendirilecekmiş. 2022 İtibari ile artık bu adres kullanılamayacakmış. O tarihe kadar zaten bir çok evrağınız gelmiş olur. Yeni yıl itibari ile Kentucy eyalet web sitesinden 10$ karşılığında online olarak ana işletme adresinizi değiştirebilirsiniz.

      Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Trustpilot Yorumlarımız

Facebook Sayfamızı Beğenin

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Menü

29$'A EIN

EIN başvurunuzu basitleştirdik, Profesyonel başvuru hizmetimizi inceleyin