New Jersey’de Şirket Kurmak

New Jersey’de Şirket Kurma rehberi. New Jersey’de LLC şirketiniz olsun istiyorsanız adım adım başlayalım.

Bu rehberde, Amerika’nın New Jersey eyaletinde şirket kurma adımlarını uygulamalı olarak sizlerle paylaşacağım.

Eğer Amerika’nın New Jersey eyaletinde uygun fiyata, minimum maliyetli bir LLC kurup online işinizi yürütmek istiyorsanız, bu rehberi adım adım uygulayabilirsiniz.

Hazırsanız başlayalım.

Neden New Jersey?

Girişimcilik fırsatları açısından, New Jersey eyaleti oldukça popüler. Ayrıca New Jersey 870.000’den fazla küçük işletmeye ev sahipliği yapmaktadır ve gelişen yaşam bilimleri, finansal hizmetler, imalat ve ulaşım bakımından öncü bir eyalet.

New Jersey’de bir LLC şirket kurmak için, LLC’niz New Jersey Gelir Bölümü’ne kaydettirilir. Bu kayıt işlemini sizin yerinize Registered Agent firması yapar.

Bilinmesi gerekenler

 • Eğer ticari ve şahsi varlıklarınızı ayırdığınız sürece LLC sahibi olarak şahsen şirkete açılan borçlardan sorumlu tutulmazsınız.
 • LLC’lerin, Corp şirketlerine göre daha az kayıt tutma zorunluluğu vardır
 • LLC’lere, Corp şirketleri gibi çifte vergilendirme uygulanmaz
 • Konum itibari ile şirketiniz prestij kazanır
 • Yıllık frnachise tax bedeli 75$ dır

Amerika’ da LLC şirket kurmak için bir Registered Agent ile çalışmanız gerekiyor, Registered Agent’lar şirketimizi uzaktan kurmamıza aracılık eden, devamında hizmet almamız gereken, devlet tarafından bu işe yetkilendirilmiş kuruluşlardır.

Bu blogda bir çok kayıt acentesinin (Registered Agent) tanıtımlarını bulabilirsiniz, fakat bu rehber için, Inc Authority (Buradan tıklayıp inceleyebilirsiniz) firmasından hizmet alarak New Jersey eyaletinde şirket kurulumunu gerçekleştireceğiz. Inch Authority tercih etmemizin sebebi ise fiyatının çok uygun ve firmanın güvenilir olması.

Inc Authority Hakkında

Inc Authority, yaklaşık 30 yıldır dünyanın farklı bölgelerindeki girişimcilerin şirketlerini kurmak için Registered Agent hizmeti sağlar. Yola çıkış amaçlarını, girişimcilerin iş hayatına atılırken onlara uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet vermek olarak benimsemişlerdir.

NOT : IncAuthority finans politikaları gereği ABD dışı ülkelerden MASTERCARD özellikli kredi kartlarında hata vererek işlemi reddediyor. VISA özellikli kartlar kullanmanız gerekmektedir. Eğer VISA kartınız yoksa ininial ön ödemeli kart alıp bu kartla işlem yapabilirsiniz. ininial kart mobil uygulamasını indirerek anında sanal kart oluşturabilirsiniz.

Inc Authority, Amerika’ da ikamet eden veya Amerika dışı girişimcilere ABD’ nin farklı eyaletlerinde şirket kurmaları konusunda hizmet veriyor. Portföylerinde ABD’nin hemen hemen tüm eyaletleri bulunuyor. Fiyatları da diğer Registered Agent’lara nazaran gayet uygun.

Eğer Amerika’ da uygun fiyata bir LLC kurma girişiminiz varsa, Inc Authority başlangıç için en uygun çözümlerden biri diyebilirim. Bu web sitesinde bulunan rehberler sayesinde bir çok girişimci şirketlerini güvenle kurdular konu altlarındaki girişimcilerin yaptığı yorumlara bakabilirsiniz. Her neyse konumuza geri dönelim.

EIN (Federal vergi kimlik numarası) devlet tarafından ücretsiz verilen bir numaradır. Inc Authority ile kurulum sırasında 49$ ek ücretle ein hizmeti alabiliyorsunuz. Eğer 49$ ödemek yerine bu EIN numarasını kendim almak istiyorum derseniz bu da mümkün. Amerika’ dan EIN Numarası Almak adlı rehberdeki adımları uygularsanız ücretsiz olarak formunuzu doldurup kendiniz de başvuru yapabilirsiniz.

Inc Authority, müşteri memnuniyeti olarak gayet iyi bir referans sağlıyor. Trustpilot üzerinden yapılan gerçek müşteri yorumları bunu kanıtlıyor.

Inc Authority ile şirketinizi benim referansımla bu linki tıklayarak kurarsanız kurulum aşamasında zaman zaman ekstra %20 indirim kuponu çıkıyor. Şansınız varsa yararlanabilirsiniz.

Gereksinimler 

 • Inc Authority, şirket kurulumu için (ABD’ de ikamet etmeyen kişilere) size ücretsiz bir adres hizmeti vermez. Fakat bunun için yazının devamında uygun maliyetli bir çözüm sunacağım.
 • Kimlik veya pasaport gerekmez her şey online olarak yapılıyor
 • EIN için IRS’ ye 49$ karşılığında sizin için form doldurup EIN’ ınızı dijital olarak teslim ederler. (İsterseniz bu ücreti ödemeden kendinizde EIN numaranızı alabilirsiniz. Buraya bakınız.)
 • Diğer Registered Agent firmalarına göre maliyetleri düşüktür. Hatta en ucuzudur diyebilirim.
 • 1 Yıllık registered agent hizmeti ücretsiz olarak size sağlanır. Bunu için bir şey yapmanıza gerek yok tüm kurumlarda bu hizmet ücretsiz aktif ediliyor.

Inc Authority ile Amerika’ da Şirket Kurma Maliyeti

Şirketi hangi eyalette kuracağınıza bağlı olarak bilindiği üzere eyalet bazında farklılık gösteren tek seferlik kurulum başlangıcında ödenmesi gereken eyalet dosyalama ücretleri bulunuyor. Bunlar eyaletlere göre farklılık gösterir ayrıca bazı eyaletlerde, devam eden yıllarda bu ücretleri ödemeniz gerekirken bazı eyaletlerde bulunmaz. Yani 0$ dır. (Örneğin: New Mexico)

Bu rehberde, New Jersey eyaletinde şirket kurma adımlarını uygulayacağız bu yüzden maliyetleri bu eyaleti baz alınarak hesaplamaya çalıştım. Dosyalama ve kurulum ilk ücretleri zaman zaman değişebiliyor an itibari ile maliyetleri aşağıdaki bulabilirsiniz.

Kurulum İçin Tek Seferlik Maliyetler

 • New Jersey eyaleti için kurulum aşamasında ödenecek dosyalama ücreti 128$ ‘ dır
 • Şirketinizi kurarken bir posta adresi göstermeniz gerekiyor. Bu adres new jersey eyaletinde olmak zorunda değil sadece postaları alabileceğiniz bir adres göstermeniz gerekiyor. Adres olarak New Jersey şart değil fakat Anytimemailbox.com dan  5.99$‘a New Jersey adresi kiralayabilirsiniz. New Jersey adres için en ucuz eyalettir. Veya başka bir posta kutusu hizmeti veren bir yerden de alabilirsiniz hiç önemli değil. Diğer bir opsiyon ise Wyomingmailforwarding.com bu şirket sadece 15$’ a size şirketinizi kurmanız için adres göstermeye izin veriyor ödemeyi yapıp anında adresinizi alabilirsiniz.
 • ABD’ de sanal telefon numarası : 3$ (Zadarma üzerinden bu linkten alabilirsiniz) veya farklı bir uygulama da kullanmakta özgürsünüz
 • EIN hizmeti için 49$ (İsterseniz ücretsiz olarak kendiniz form doldurup alın buraya bkz.)
 • Şirket Sözleşmesi 89$

Toplamda 217$ olan bu pakete ek olarak wyomingmailforwarding üzerinden ek 15 dolar eklediğinizde New Jersey şirketinizi 217$‘ a kurabileceksiniz.

Kurulum Sonrası Aylık – Yıllık Maliyetler

 • New Jersey eyaletinde her yıl 75$ franchise tax ödemeniz gerekir. Bu meblağ şirketinizin iyi durumda kalabilmesi için yıllık ödenmelidir. Eyalet web sitesinden kendiniz de online ödeyebiliyorsunuz
 • Sanal telefon numarası : 3$ /Ay (Zadarma üzerinden buradan alabilirsiniz)
 • Registered Agent yıllık hizmet bedeli 99$ / Yıl (İlk yıl bu hizmet ücretsiz bir sonraki yıldan itibaren bu ücreti ödemeniz gerekiyor. IncAuthority epey uygun fiyatlı bir Registered Agent hizmeti sunar)
 • Toplamda yıllık şirket masrafınız 175 dolar civarındadır. Adresi Wyomingmailforwarding.com dan aldığınızı var sayarsak her ay adres için ödeme yapmanıza gerek yok.

Inc Authority  ile Amerika’ da LLC Şirket Kurulum Adımları

Yukarıdaki açıklamaları okuyup yıllık ve aylık masrafları göz önünde bulundurduktan sonra Inc Authority ile Amerika’ da LLC şirket kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

NOT : IncAuthority finans politikaları gereği ABD dışı ülkelerden MASTERCARD özellikli kredi kartlarında hata vererek işlemi reddediyor. VISA özellikli kartlar kullanmanız gerekmektedir. Eğer VISA kartınız yoksa ininial ön ödemeli kart alıp bu kartla işlem yapabilirsiniz. ininial kart mobil uygulamasını indirerek anında sanal kart oluşturabilirsiniz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak New Jersey'de Şirket Kurmak

Sonraki sayfada, işletme türünü ve LLC’yi oluşturmak istediğiniz eyaleti seçebilirsiniz.

 • Business type olarak LLC, State (eyalet) olarak New Jersey seçiyoruz ardından Save and continue düğmesine basarak devam ediyoruz.

new jersey de şirket kurmak

 • Sonraki aşamada işletme sahibi hakkındaki bilgileri girmemiz gerekiyor. Ad, soyad, e-posta ve Zadarma dan kiraladığınız ABD telefonunu girip alttaki sözleşmeyi kabul ederek bir sonraki adıma geçiyoruz

new-jersey-de-sirket-kurmak-2

 • Bu adımda LLC şirketin detaylarını girmemiz isteniyor.
 • Şirket adını seçerken eyalet web sitesinden (bu linkten) bir arama yapın seçtiğiniz isme benzer bir isim varsa farklı alternatifler bulmalısınız aksi taktirde izin verilmez.
 • Şirket adının uzantısı Limited Liability Company”, “LLC” veya “L.L.C.” ile bitmelidir
 • Şirketiniz için bir ad yazıp işiniz hakkında kısa bir ingilizce açıklama girebilirsiniz. E-commerce business veya Digital Services (20 karakterlir bir açıklama ) yazıp aşağıdaki kutucukları (Will your business accept credit card payments? yani kredi kartı ödemeleri kabul edip etmeyeceğinizi soruyor. ) Yes işaretleyerek ve online kutusunu işaretleyip bir sonraki adıma geçebiliriz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 5 New Jersey'de Şirket Kurmak

 • Amerika’ da adrese sahip olmak

Bu aşamada size yukarıda bahsettiğim gibi şirketinizin bir posta adresi olmak zorunludur. Şirketinizi kurarken bir posta adresi göstermeniz gerekiyor. Bu adres New Jersey eyaletinde olmak zorunda değil sadece postaları alabileceğiniz bir adres göstermeniz gerekiyor. Adres olarak New Jersey şart değil fakat Anytimemailbox.com dan  5.99$‘a New Jersey adresi kiralayabilirsiniz. New Jersey adres için en ucuz eyalettir. Veya başka bir posta kutusu hizmeti veren bir yerden de alabilirsiniz (bu linkte bir kaç opsiyon var) hiç önemli değil. Diğer bir opsiyon ise Wyomingmailforwarding.com bu şirket sadece 15$’ a size şirketinizi kurmanız için ömür boyu ödemesiz adres veriyor gelen postaları tarayıp size göndermeleri için evrak başı sadece 10$ istiyorlar. Ödemeyi yapıp anında adresinizi buradan alabilirsiniz.

 • Şimdi Wyomingmailforwarding.com veya Anytimemailbox‘tan aldığınız adresi aşağıdaki adımdaki ekrana girebilirsiniz. Shipping adres ile aynı adres kutucuğunu işaretleyip aşağıdaki mesajları telefonuma almak istiyorum kısmını işaretleyip bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 6 New Jersey'de Şirket Kurmak

 • Bu adımda EIN numarasını sizin yerinize alıp almayacaklarını soruyorlar.E IN numarasını Inc Authority üzerinden hizmet alarak 49$karşılığında sizin için almalarını isteyebilirsiniz. EIN (Federal vergi kimlik numarası) devlet tarafından ücretsiz verilen bir numaradır. Eğer 49$ ödemek yerine bu numarayı kendim almak istiyorum derseniz bu da mümkün. Amerika’ dan EIN Numarası Almak adlı rehberdeki adımları uygularsanız formunuzu doldurup kendiniz de başvuru yapabilirsiniz. Aslında süreç çok basit fakat bazen uğraşmak istemeyenler olabiliyor. Bu sebeple opsiyonel olarak bu fiyatı eklemek istedim.

new jersey de sirket kurmak 3 New Jersey'de Şirket Kurmak

 • Bu adımda, işletme sözleşmesini (Operating Agreement) dahil etmek şart, bu sözleşme gelecekte sizin koruma kalkanınız olacak. Ayrıca bazı bankalara hesap açmak için ihtiyaç olabiliyor.

Inc Authority Amerika da Sirket Kurmak 9 New Jersey'de Şirket Kurmak

 • Bundan sonra size ekstra eklentiler sunulur. Bunlar, dava koruması (dava açıldığında reddeden bir sözleşme) Express teslimat (Belgelerinizi hızlı bir şekilde postalama) Şirket mühürü, Toplantı tutanakları, Alan adı yani domain (29$ çok yüksek işaretlemeyin) Bu seçenekler stripe hesabı açma aşamasında gerek durulmuyor fakat farklı bir iş yapacaksanız dava koruma hizmetini veya isterseniz “Legal Documents Package with Ownership Certificates, and Seal” paketini 99$ a dahil edebilirsiniz. İsterseniz bu hizmetleri sonra da ekleyebiliyorsunuz.
 • new jersey de sirket kurmak 4 New Jersey'de Şirket Kurmak
 • Hızlı dosyalama için ek hizmet istiyorsanız seçebilirsiniz. Ortalama 7 gün olan kurulum süresini bu sayede bir kaç gün kısaltabiliyorsunuz. Çok aceleniz yoksa gerek yok
 • new jersey de sirket kurmak 5 New Jersey'de Şirket KurmakSon olarak, LLC şirketinizi kaydettirmek için ödeme yapmanız gerekecektir. Hesaplanan maliyetler şunlar olmalı;
  • İşletme Sözleşmesi – 89 $
  • New Jersey Eyaleti Dosyalama ücreti – 128,50 $
  • Toplam : 217,50$

Ödeme aşamasında son olarak, delivery option kısmını free $0 işaretleyin. Billing adres kısmını şirketinizin adresi olarak seçebilirsiniz veya Türkiye’ de ki adresinizi de girebilirsiniz. Şirket belgelerinde çıkmaz.

İndirimsiz Toplam Ödenmesi Gereken Fiyat

new jersey de sirket kurmak 6 New Jersey'de Şirket Kurmak

 

 

Bu adımları uyguladıktan sonra ödemeyi yapıp, hemen siparişi vererek şirket kurulumunu başlatmaları için Inc Authority yi kiralayabilirsiniz.

Evrakları İmzalayın ve Gönderin

Şirket kurulumu bu eyalet için yaklaşık 7 iş günü sürecek (eğer hızlandırma hizmeti almadıysanız) bazen daha erken de kurabiliyorlar. Sonrasında şirket kuruluş belgenizi alacaksınız ve bir kaç evrak imzalamanız için size gönderilecek. Bunları panelinizden indirip imzalayın ve birer kopyasını muhafaza edin. Ayrıca e-mail ile de bildirimler gönderilebiliyor e-mailinizi takip edin.

İmzalamanız için gelen evraklar

Aşağıdaki kapak ile birlikte imzalamanız için size bir kaç evrak gönderilecek.

Bu belge, gönderilen evraklarınız üzerinde adım adım ne işlem yapmanız gerektiği konusunda bir rehber niteliğinde. Üstte şirket adınız yazar ve aşağıda size 3 ayrı belgenin gönderildiği açıklanıyor. Bunlar, Release, Membership Listing Statement ve Operating Agreement belgeleri .Bu 3 belge üzerinde ne yapmanız gerektiğini anlatıyorlar.

step by step cover New Jersey'de Şirket Kurmak

 

Eyalet Web Sitesinden Kurulan Şirketinizi Görebilirsiniz

Kurulum süreci bittikten sonra New Jersey eyalet web sitesinde (buradan)şirket adınızı tam olarak yazarak şirketinizin kurulup kurulmadığını görebiliyorsunuz. Kurulum tamamlandığında şirketiniz burada listelenecektir. Aşağıdaki gibi;

new jersey de sirket kurmak 7 New Jersey'de Şirket Kurmak

İşte bu kadar şirketiniz kuruldu.

Şirket kurulduktan sonra sizin için EIN başvurusu yapacaklar (eğer bu seçeneği seçip ödeme yaptıysanız) ve size imza için bir ss4 formu gönderecekler. Sonrasında EIN için beklemek gerekiyor. Kurulum adımları sırasında Inc Authority den EIN için ek hizmet almadıysanız EIN’inizi bu rehberdeki yöntemlerle ücretsiz alabilirsiniz. EIN numaranız geldikten sonra artık banka hesabınızı açabileceksiniz. Amerika’ da Banka Hesabı Açmak rehberine göz atabilirsiniz.

Ardından ihtiyacınız doğrultusunda Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Açmak için bu rehberden faydalanıp online işinizi kurmanın son adımını da gerçekleştirip, kredi kartından ödeme alma işini de böylece çözmüş olacaksınız.

Banka hesabı ve stripe hesabı için EIN beklemelisiniz. EIN olmadan bu hesapları açamazsınız. Herhangi bir sorunuz veya aklınıza takılan bir bölüm varsa iletişim formunu doldurarak benimle iletişime geçebilir veya yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Bol şanslar!

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

6 Yorum. Yeni Yorum

 • Mete Güner
  6 Eylül 2022

  Merhaba,

  New Jersey’de şirketim ilk senesini doldurmak üzere. Northwest ile kurmuştum ve registered agent’ım onlar oldu. Yenileme için şu anda 125 USD talep ediliyor. Anymail üzerinden aylık 10 USD ödüyorum ve fiziksel şirket adresim de mevcut. İnternetteki bilgilerde street address sahibi olanların kendi registered agent’ı olabileceği yönünde bilgiler mevcut. Bu konuda herhangi bir tecrübeniz var mıdır? Bu şekilde yapmak ileride farklı sorunlara neden olabilir mi?

  Çok teşekkürler.

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   6 Eylül 2022

   125 usd ile yenileme yapmaniz gerekiyor. Anytimemailbox bir Registered Agent değil, adres, adreste siz sahsen fiziksel olarak bulunmadığınız icin kendi kendinize Registered Agent olamazsınız.

   Registered agent eyalet sekreterliğinden onaylidir adres şirketleri Registered Agent olarak işlem yapmazlar.

   Daha ekonomik çözümler arayışında olmanizi anlıyoruz fakat yapmaya çalıştığınız işlem sağlıklı degil.

   Cevapla
 • Merhaba,

  New Jersey’de şirket kurarken business addresini Wyoming’ten (Wyomingmailforwarding.com ile) alabilir miyiz makalede belirtildiği gibi?

  Teşekkürler.

  Cevapla
  • Tabiki hiç sorun olmaz. Kentucky’de sirket kurup wyoming mail f. adresini posta adresi olarak kullanan bir cok kisi oldu. Teknik veya yasal olarak hic bir engel yok.

   Cevapla
   • Çok sağolun, inanılmaz değerli bilgiler içeren sayfa ve sayfalardan oluşuyor siteniz 🙂 New Jersey’de kuruluş başvurumun onaylandığını tam birgün sonra öğrenmiş bulundum.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.