0

Jumpstart ile Amerika’da Şirket Kurmak

Jumpstart ile Amerika'da Şirket Kurmak

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Bu rehberde yine ABD’de uygun fiyatlı şirket kurulum hizmeti veren bir Registered Agent olan JumpStartFillings ile şirket kurma adımlarını detaylandıracağız. Jumpstart daha çok ABD dışı E-ticaret girişimcilerine hizmet veren bir şirket.

Gereksinimler ve Bilinmesi Gerekenler

 • Jumpstart, şirket kurulumu için (ABD’ de ikamet etmeyen girişimciler) size ücretsiz bir adres hizmeti veriyor. Yani onların adreslerini ücretsiz kullanabilirsiniz.
 • Pasaport gereklidir
 • EIN numarası almak için ekstra pakete geçmeniz gerekir. Aslında hiç gerek yok isterseniz bu ücreti ödemeden kendinizde ücretsiz EIN numaranızı alabilirsiniz. Buraya bakınız.)
 • Diğer Registered Agent firmalarına adreslerini kullandırmalarına rağmen maliyetleri düşüktür.

Jumpstart Hizmetleri

Jumpstart şirket kurulumu sırasında farklı paketler sunuyor bunun yanında ekstra hizmetleri var.

 • Uzaktan LLC Kurulum Hizmeti
 • EIN Hizmeti
 • ITIN Hizmeti
 • Uzaktan Banka Hesabı Açma
 • Uyum Garantisi
 • İyi itibar Sertifikası
 • ve daha bir çok hizmet sunuyor.

Jumpstart, kendi adreslerini kullanmanıza izin veriyor böylece farklı bir yerden posta ve şirket adresi temin etmenize gerek yok. Şirketinizi onların adresine kurabilirsiniz.

Jumpstart ile Amerika’nın hemen hemen tüm eyaletlerinde hızlıca ve uygun fiyata LLC kurabilirsiniz.

Fiyatlar ve Planlar

Jumpstart LLC kurulumu için 3 adet paket sunuyor paketler içinde farklı ek seçenekler var. Örneğin bir LLC kurulumu için Kentucky eyaleti seçildiğinde Basic, Plus ve Pro olarak 3 ayrı paket sunuyorlar. Kentucky eyaleti için kurulum ücreti olan 40$ seçtiğiniz plana ekleniyor.

Jumpstart sirket kurmak fiyatlar Jumpstart ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Basic plan 129$ + Eyalet dosyalama ücreti
 • Plus plan 249$ + Eyalet dosyalama ücreti
 • Pro plan 329$ + Eyalet dosyalama ücreti

Devamında ise şirketiniz için her yıl Registered Agent hizmetini onlardan alabilirsiniz. Basic plan seçerseniz 125$ + Eyalet yıllık franchise tax ücreti olarak her yıl ödeme yapmanız gerekiyor.

Planlar arasındaki fiyat farkı dikkatinizi çekmiş olmalı bunun sebebi Basic Plan sadece şirket kurmak için bir hizmet sunuyor (Aslında bu plan şirket kurulumu için yeterli) diğer planlarda ise EIN hizmeti ,özel sözleşme, Banka hesabı açma ve hızlandırılmış kurulum + hızlı destek seçenekleri var.

Planlarla ilgili detay tablosu aşağıda;Jumpstart ile Amerikada şirket kurmak

 

Sonuç olarak amacımız minimum bütçe ile eksiksiz bir şirket kurmak olduğu için Basic Plan işimizi rahatlıkla görüyor.

Jumpstart ile Kentuck’de Şirket Kurmak

Yukarıda da bahsettiğim gibi amacımız, yıllık masrafları ve kurulum masrafları az olan ve bütçeyi zorlamayacak şekilde işi kurmak. Konu yıllık masrafların az olması olunca eyalet seçimi olarak Kentucky en makul çözüm.

Jumpstart ile Kentuck’de Şirket Kurma Maliyeti

Şirketi hangi eyalette kuracağınıza bağlı olarak bilindiği üzere eyalet bazında farklılık gösteren tek seferlik kurulum başlangıcında ödenmesi gereken eyalet dosyalama ücretleri bulunur. Bunlar eyaletlere göre farklılık gösterir ayrıca bazı eyaletlerde, devam eden yıllarda bu ücretleri ödemeniz gerekirken bazı eyaletlerde bulunmaz. Yani 0$ dır.

Bu rehberde, Kentucky eyaletinde şirket kurma adımlarını uygulayacağız bu yüzden maliyetleri bu eyaleti baz alınarak hesaplamaya çalıştım. Bu dosyalama ve kurulum ilk ücretleri zaman zaman değişebiliyor an itibari ile maliyetler aşağıdaki gibidir.

Kentucky eyaleti Dünyanın her yerinden yeni girişimcileri kabul eden girişimci dostu bir eyalet. Bir çok dropshipping girişimcisi ve dijital ürün-hizmet satıcıları, şirketini kurmak için Kentucky eyaletini tercih ediyor. Hem yıllık dosyalama ücreti inanılmaz ucuz, hem de yabancı girişimciyi bunaltmayan politikaları var. Bu yüzden yeni girişimler için tercih edilebilir bir eyalet diyebiliriz.

Kurulum İçin Tek Seferlik Maliyetler

 • Kentucky eyaleti için kurulum aşamasında ödenecek dosyalama ücreti 40$ ‘ dır
 • Jumpstart kurulum hizmeti ve 1 yıllık ücretsiz Registered Agent Hizmeti 129$
 • Adres ücretsizdir
 • ABD’ de sanal telefon numarası : 3$ (Zadarma üzerinden bu linkten alabilirsiniz)

Toplamda adres v ilk yıl acente hizmeti dahil 169$ + Sanal telefon numarası

Kurulum Sonrası Aylık – Yıllık Maliyetler

 • Kentucky eyaletinde her yıl eyalete 15$ franchise tax ödemeniz gerekir. Bu meblağ gerçekten yıllık gider olarak oldukça uygun.
 • Sanal telefon numarası : 3$ /Ay (Zadarma üzerinden buradan alabilirsiniz)
 • Registered Agent yıllık hizmet bedeli 129$ / Yıl Bu hizmete adres dahildir
 • Toplamda yıllık şirket masrafınız 150 doların altında ve bu rakam gerçekten çok uygun.

Jumpstart ile Amerika’ da LLC Şirket Kurulum Adımları

Yukarıdaki açıklamaları okuyup yıllık ve aylık masrafları göz önünde bulundurduktan sonra Jumpstart ile Amerika’da LLC şirket kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Jumpstart amerikada şirket kurmak

 • Sonraki sayfada, işletme türünü ve LLC’yi oluşturmak istediğiniz eyaleti ve planı seçebilirsiniz.

Formation plans for : Limited Laibility Company LLC ve In: Kentucky seçebiirsiniz.

Eğer isterseniz Wyoming, Delaware veya farklı bir eyalet de seçebilirsiniz. Şirketinizi hangi eyalette kurmak istediğinizi seçmekte özgürsünüz. Fakat Kentuck, yıllık ve kurulum masrafları ucuz bir eyalettir.

Alt kısımda ise Basic Planı seçin. Eğer EIN numarasını ve banka hesabını sizin için açmalarını isterseniz plus plana geçmelisiniz. Fakat EIN ve Banka hesabını ücretsiz olarak ta acabilirsiniz. Bu sitede rehberler mevcut.

Jumpstart amerikada sirket kurmak 4 Jumpstart ile Amerika'da Şirket Kurmak

Basic plana karar verip “Get Started” butonuna tıklayın ve sonraki adıma geçin.

 • Kişisel bilgilerinizi girin. Bu kısımda Türkiye’ deki iletişim bilgilerinizi girmeniz gerekiyor yani bunlar şirket bilgileri değil sizin iletişim bilgileriniz. Doğru bir şekilde doldurun ardından “Next” butonuna tıklayın

Jumpstart amerikada sirket kurmak 5 Jumpstart ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Burası şirket adınızı girdiğiniz bölüm. Bir şirket adı girin (Türkçe karakter kullanmayın) ve Chose a designator kısmından designatör seçin .Genellikle LLC kullanılıyor ama açılır menüden farklı seçeneklerden birini de kullanabilirsiniz.
 • Ardından “Members of” kısmında şirket üyelerinin bilgilerini girdiğiniz kısmı göreceksiniz. Eğer tek üyeli bir şirket ise zaten adınız o kısımda çıkıyor. Eğer birden çok üyeli bir şirket kurmak istiyorsanız diğer üyelerin adını da ekleyerek ortaklık hisselerini % olarak belirleyebilirsiniz.
 • Son olarak bir şifre belirleyin. Bu şifre jumpstart admin paneline erişim için kullanılır. Gerekli bilgileri girdikten sonra “Next” tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Jumpstart amerikada sirket kurmak 6 Jumpstart ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Ödeme öncesi son sayfada girdiğiniz bilgilerin bir özetini sunuyor. Eğer burada bir hata görüyorsanız geriye dönüp düzeltebilirsiniz.

Jumpstart amerikada sirket kurmak 7 Jumpstart ile Amerika'da Şirket Kurmak

 • Bu sayfa ödemeyi yapacağınız sayfadır. Basic Plan + Kentucky eyaleti + Adres + 1 yıllık registered agent ücreti toplamda 169$.
 • Alt kısımdan kredi kartı bilgilerinizi girip ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

Jumpstart amerikada sirket kurmak 8 Jumpstart ile Amerika'da Şirket Kurmak

Bu adımları uyguladıktan sonra ödemeyi yapıp, hemen siparişi vererek şirket kurulumunu başlatmaları için JumpStart‘ı kiralayabilirsiniz. Ardından panelinize girip pasaportunuzu yüklemeniz gerekmektedir.

Şirket kurulumu basic planda Kentucky eyaleti için bir kaç iş günü sürecek. Sonrasında şirket kuruluş belgenizi teslim edecekler. Ayrıca tüm süreci panelinizden izleyebiliyorsunuz ve e-mail ile de bildirimler gönderilebiliyor e-mailinizi takip etmeniz gerekir.

Eyalet Web Sitesinden Kurulan Şirketinizi Görebilirsiniz

Kurulum süreci bittikten sonra Kentucky eyalet web sitesinde (buradan)şirket adınızı tam olarak yazarak şirketinizin kurulup kurulmadığını görebiliyorsunuz. Kurulum tamamlandığında şirketiniz burada listelenecektir. Aşağıdaki gibi;

sirket kurulus eyalet sitesi. Jumpstart ile Amerika'da Şirket Kurmak

İşte bu kadar şirketiniz kuruldu.

Yıllık masrafları az hızı bir çözüm arıyorsanız Jumpstart tercih edebilirsiniz. Ayrıca Amazon FBA için özel sertifikalar, itin, ein hizmetleri de sağlıyorlar. Bunun yanında muhasebe ve vergilendirme ile ilgili destek te sunduklarını web sitelerinde bildirmişler. Detaylı bilgi almak için JumpStartfillings.com web sitesinden iletişime geçebilir veya online chat ile birebir destek alabilirsiniz.

Kurulumla ilgili herhangi bir sorunuz veya aklınıza takılan bir bölüm varsa iletişim formunu doldurarak benimle iletişime geçebilir veya yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Vakit buldukça cevaplamaya çalışıyorum.

Bol şanslar dilerim.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Yeni yazılar

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 32 reviews
powered by Google
Hüseyin Ergül
Hüseyin Ergül
13:51 29 Apr 22
Startupsole dan LLC şirket kurulumu için destek aldık. Kesinlikle işlerinde oldukça başarılılar ve ne zaman sorumuz... olsa anında cevap verdiler. Kendilerinden bu hizmeti aldığım için oldukça memnunum. Amerika da şirket kuracak arkadaşların düşünmeden kendileriyle çalışmasını öneririm.Devamını Oku
Onur Yavuz
Onur Yavuz
06:39 22 Apr 22
startupsole dan llc sirket kurulumu, banka hesabı acılımı ve stripe icin hizmet aldım. gayet ilgililer ve islerimi... eksiksiz hallettiler. cok hızlı yanıt aldıgım bir hizmet oldu kendilerine teşekkür eder ve sizin icinde öneririm...Devamını Oku
Ozan Kavurmacı
Ozan Kavurmacı
20:27 11 Apr 22
Sürecin her aşamasında ilgili ve bilgilendiriciydiler. Tavsiye ederim
Cem Oktay
Cem Oktay
18:50 31 Mar 22
Çok başarılı ve sonuç odaklı hizmetleri ile en kısa zamanda sonuç aldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tebrik ve... teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.Devamını Oku
Ayhan KARAGÖZ
Ayhan KARAGÖZ
20:37 18 Mar 22
Çok kaliteli, dürüst, yardımsever bir ekip. Teşekkürler
Furkan Danış
Furkan Danış
19:33 17 Mar 22
Şirket kurulumunda herkesin cevabını verebildiği konular haricinde, tüm sorulara hızla yanıt veriyorlar. Her konuda... destek olmak için öncü oluyorlar. İnanılmaz bir ekip, süpersin StartupSole!Devamını Oku
Ferhat Güney
Ferhat Güney
11:35 04 Mar 22
Amerika'daki şirketim için EIN numarası başvurusu yaptım. Süreç o kadar hızlı ilerledi ki aşırı memnun kaldım. Benim... için iyi bir deneyim oldu. StartupSole bu konuda inanılmaz güzel destek sağlıyor.Devamını Oku
FURKAN ÇAKAR
FURKAN ÇAKAR
20:26 04 Dec 21
Startup Sole ekibine ve birlikte çalıştığımız Nazmi Bey'e ilgi ve alakalarından gerçekten çok teşekkür ederim, 7 gün 24... saat sorularıma bıkmadan usanmadan cevap verdiler, aldıkları ücreti kat kat fazlasını hak ediyorlar. Kesinlikle Startup Soleyi tavsiye ederim, pişman olmazsınızDevamını Oku
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader
Menü