0

Wyoming’de Şirket Kurmak Avantajlı mı?

Wyoming Şirket Kurmak

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2022

Wyoming Şirket Kurmak İçin Gerçekten avantajlı mı?

Wyoming şirket kurmak için en avantajlı eyaletlerin başında geliyor! Son dönemde özellikle yabancılar için çok fazla tercih edilen Wyoming eyaleti hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada topladık. Şimdi vakit kaybetmeden bu içeriği okuyun ve Wyoming şirketleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Wyoming Şirket KurmakAmerika’da şirket kuran yabancıların son yıllarda Wyoming eyaletini daha çok tercih ettikleri gözlemlendi. Buna göre;

 • 2015-2017’de Wyoming’de kurulan LLC sayısı %76 artarak 20.971’den 36.967’ye yükseldi.
 • 2018-2019 arası bu sayı belirgin halde artış gösterdi
 • 2020’de pandemi nedeniyle bir çok işletme kapanarak online ticaret uçuşa geçti ve bu sayede yeni LLC başvurularında yıllık %26 oranında büyüme devam etti

Wyoming, LLC şirket kurulumu söz konusu olduğunda en çok tercih edilen eyaletlerden biridir. Daha düşük ücretler ve iş yapma kolaylığı bu eyaleti diğerlerinden ayırıyor. Aşağıda, Wyoming LLC’lerine ait bazı avantajları sıraladık işte bu avantajlar ve detayları.

Neden Wyomingde Bir Şirket Kurmalısınız?

Varlık koruması ve LLC tüzükleri söz konusu olduğunda, Wyoming diğer eyaletlere göre önce çıkıyor. Başlangıç ve yıllık maliyetlerinin düşük oluşu, bir iş gününde kurulum, gizlilik ve diğer bir çok avantaj girişimcilere oldukça cazip geliyor. Aşağıda, bir Wyoming LLC kurmanın diğer bir çok avantajı hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

1.Gizlilik

Wyoming’de LLC üyelerinin veya sahiplerinin kişisel bilgileri (isim, telefon,e-posta) istenildiğinde gizli tutulabilir. Wyoming gizliliğe değer veren bir eyalettir ve kamuya açık kayıtlarda listelenme şartı bulunmaz. İşinizi ister evden ister ofisinizde yönetin fark etmez, Wyoming anonimliği garanti eden bir eyalettir.

Gelecekte olası yasal durumlar olduğunda, işletme bilgileriniz ifşa olmayacaktır. Bu hizmet aynı zamanda şirket sahipleri için bir koruma görevi görür. Bu nedenle, celp, taciz ve istenmeyen postalardan kaçınabilirsiniz.

Wyoming’de tamamen anonim (şirket sahibinin adı kamuya kapalı) bir LLC kurmak istiyorsanız Northwest Registered Agent üzerinden hizmet alarak LLC’nizi kaydedebilirsiniz. Northwest LLC şirketinizi varsayılan olarak anonim bir biçimde kurar. Kişisel bilgileriniz halka açık eyalet portalında ve şirket formasyon belgelerinde geçmez.

Eğer LLC nizi IncAuthority ile kurarsanız şirketinizi anonim olarak kurmazlar adınız ve bilgileriniz eyalet kayıtlarında görünür. Northwest ile anonim bir LLC kurmak istemiyor ve kayıtlarda isminizin geçmesini istiyorsanız kurulum siparişi sonrasında destek talebi göndererek bunu bildirebiliyorsunuz.

2.Wyoming’de Gelir Vergisi Yoktur

Wyoming, LLC’lerinden hiç bir şekilde eyalet ve işletme vergileri almaz. Çifte vergi ödemek zorunda kalmayacakları için bu, Wyoming sakinleri için de oldukça yararlıdır.

Sıfır gelir vergisine sahip eyaletlerinden biri olan Wyoming, birçok LLC sahibine bu yüzden çekici geliyor. Ayrıca kurumlar vergisi, franchise vergisi ve hisse senedi vergisi de bulunmaz. Bunun dışında kişisel gelir vergisi de Wyoming’de uygulanmıyor. Ancak çok ortaklı LLC’ler işletme olarak vergilendirilir. Wyoming vergilerinden muaf olmak için en iyi seçenek LLC’yi tek sahipli olarak kurmaktır.

Wyoming’de çok ortaklı LLC’lerin vergileri sahiplerine geçer ve vergiler gelir vergisi beyannamelerine yansıtılır. Birleşik eyalet ve federal gelir vergilerinin bu eyalette yaklaşık %45-54 olduğunu unutmayın. Özetle çok üyeli LLC’lerin vergi yükü tamamen üyelere yüklenir. Ancak Wyoming, eyalet vergisi uygulamadığından çifte vergi beyannamesi verilmesi gerekmemektedir.

3.Wyoming LLC’lerin Bilgileriniz Paylaşılmaz ve Özel Kalır

Daha önce belirttiğimiz gibi, Northwest ile anonim bir LLC kurduğunuzda LLC sahiplerinin bilgileri kamuya açılmaz. Bilgileriniz hiçbir yerde (eyalet portalı ve formasyon belgeleri dahil) görünmeyecektir. Ayrıca, devlet, eyalet ve federal kırmızı işaretlemenin önlenmesini garanti eder. Bunun nedeni, devletin IRS ile bir bilgi paylaşım anlaşmasına sahip olmamasıdır.

4. Vatandaşlık Şartı Aranmaz

18 yaşını dolduran herkes Wyoming eyaletinde bir LLC kurabiliyor. Ayrıca bunun için Wyoming veya ABD’de ikamet etmeniz gerekmez kısacası vatandaşlık şartı aranmıyor. Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın Wyoming eyaletinde bir LLC şirket kurabilirsiniz. Ayrıca ABD vatandaşı olmasanız bile Wyoming LLC’ler size varlık koruma katmanı sağlar böylece kişisel varlıklarınız şirket varlıklarınızdan ayrı tutulur.

5.Yasal Koruma

Wyoming LLC lerin kişisel kayıtları kamuya açık olmadığı için LLC üyeleri hiç bir şekilde davalara tabi tutulmaz. Bu sayede iş yürütülürken kişisel sorumluluklardan kurtulmuş olursunuz. Açılan davalar ancak LLC şirketinizi hedef alır yasalar gereği LLC sahipleri davalara maruz kalmaz.

Ancak işin özünde dolandırıcılık ve yasa dışı işlemler varsa Wyoming mahkemeleri LLC üyelerinin bilgilerini kayıtlı temsilciden veya eyalet kayıtlarından isteyebilir.

6.Sermaye Gerekmez

Wyoming eyaletinde bir LLC kurup uzaktan ticaret yapabilirsiniz bunun için hiç bir sermaye veya banka hesabında nakit tutmanız gerekmez. Sıfır sermaye ile günümüz itibari ile 139$ dosyalama bedeli ödeyerek 2 iş gününde bir Wyoming LLC kurabilirsiniz.

7.Daha az Formalite ve Bürokrasi

Bazı eyaletler LLC şirketler için dahi toplantı tutanağı isteyebiliyor fakat Wyoming’de bu durum geçerli değildir. LLC kurulum sürecinde kimlik, pasaport, ikametgah gibi bilgiler istenmez ayrıca aylık rapor, muhasebe tutma gibi gereksinimleride bulunmamaktadır.

8.Ücretsiz Hizmetler Bulunur

Bir çok eyalette iyi durum belgesi (certificate of good standing) denilen belgeyi almak ücretlidir fakat Wyoming eyaletinde bu belge eyalet web sitesinden ücretsiz olarak her daim indirilebilir.

Ayrıca yıllık rapor hatırlatıcı ve bildirim sistemi de bulunuyor. Eyalet web sitesine girip şirketinizi arama kısmından bulup e-postanızı kaydederek eyaletin mail listesine kayıt olabilirsiniz. Böylece bildirimler ve hatırlatmalar önceden mail yoluyla size hatırlatılır.

Özellikle Amazon gibi pazaryerlerinde iş yapan satıcıların toptancılarına vermesi için gerekli resale certificate belgesi portala kayıt yaptıktan sonra ücretsiz olarak temin edilebilir.

9.Diğer Avantjlar

Wyoming, yönetici veya üyelerin genel bir veri tabanında listelenmesini talep etmez. Üçüncü taraf kayıtlı bir temsilci, LLC adına gerekli başvuruları dosyalayabilir. İlk kurulum ve bakım ekonomiktir. İlk dosyalama ücreti yaklaşık 100 $ ‘dır.

Wyoming, herhangi bir kurumsal gelir vergisi veya limited şirket franchise vergisi istemez. Wyoming’de 250.000,00$’dan az varlığınız olduğunu varsayarak, bir rapor hazırlamak için yıllık 50$’lık bir ücret ödersiniz, eyalete başka bir ödeme yapmanız gerekmez.

Bunun dışında yılda yaklaşık 125 ABD dolarına mal olan kayıtlı bir acenteye sahip olmanız gerekir.

Özetlersek;

 1. Eşsiz dava koruması ve girişimci dostu yasalar
 2. Gizlilik
 3. Franchise vergisi yok
 4. Kişisel gelir vergisi yok
 5. Kurumlar vergisi yok
 6. Ücretsiz hizmetler sunar
 7. Vatandaşlık şartı yoktur
 8. Daha az formalite ve brokrasi
 9. Varlık koruması
 10. Sıfır sermaye

Eğer bu avantajlardan faydalanmak isterseniz Northwest ile yaklaşık iki iş gününde bir Wyoming LLC kurabilirsiniz. Adres dahil sadece 139$’a bir Wyoming LLC kurmak istiyorsanız bu linkteki özel indirimli sipariş sayfamızı kullanarak işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 22 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler
js_loader

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın