New Mexico’da Şirket Kurmanın Avantajları

New Mexico’ da LLC şirket kuran çoğu kişi New Mexico’da yaşamıyor. New Mexico eyaleti, mahremiyete (Anonoimlik, şirket sahibinin gizliliği) önem veren bireyler, maliyet bilincine sahip yatırımcılar ve e-ticaret şirketleri kurmak isteyenler arasında popüler hale geldi.

New Mexico LLC’lerin Avantajları

New Mexico’da kurulan LLC şirketlerin yıllık rapor veya yıllık franchise bedeli gibi ücretleri ödemesi gerekmez çünkü eyalette bu tip bir uygulama bulunmuyor. Şirketinizi kurduktan sonra her yıl eyalete herhangi bir yıllık bedel ödemeniz gerekmez. Şirket sahibinin sadece kayıtlı bir temsilciye (Registered Agent) sahip olması gerekir. Bunlar, bir işe başlayanlara sunulan New Mexico LLC avantajlarından sadece birkaçı. Eyalet, online olarak LLC başvurularına izin veriyor bu durum, LLC’nizi aynı gün dosyalamamıza ve 1-3 iş günü içinde kurulumu tamamlamanıza olanak tanır.

Bu ve aşağıdaki diğer maddeler, NM Dışişleri Bakanının iş dostu bir atmosfer geliştirmeye olan bağlılığını gösteriyor diyebilmek mümkün.

Aşağıda, New Mexico eyaletinde bir şirket kurmanın bazı avantajlarını sıraladık;

Ziyaret Gerekmiyor

New Mexico’da bir LLC şirket kurmak için şahsen eyaleti ziyaret etmenize gerek yok. Uzaktan online olarak ta LLC şirketinizi bir kaç gün içinde kurabilmek mümkün. Esasen Amerika’nın hemen hemen tüm eyaletleri LLC şirket kurulumu için şahsen ziyaret gerektirmez, New Mexico eyaleti de diğer eyaletler gibi şahsen ziyaret veya şahsen başvuru gerektirmeyen yasalara sahip.

ABD Vatandaşı veya Yerleşik Olmanıza Gerek Yok

New Mexico eyaletinde bir LLC şirket kurmak için ABD vatandaşlığı veya eyalet içinde ikamet etme şartı aranmaz. Oturduğunuz yerden ABD’ye gitmeden veya vatandaş olmadan bu eyalette LLC şirketinizi kurabilirsiniz.

Yıllık Ücretler Yok

Delaware’de 300$ ve Wyoming’de 60$ olan yıllık raporlama, franchise tax veya yıllık standart vergi gibi ödemeler New Mexico eyaletinde bulunmamakta. Şirketinizi ilk kurarken yaptığınız cüzi bir ödeme dışında gelecek yıl ve sonraki yıllarda devlete hiç bir şekilde ekstra ödeme yapmanız gerekmez.

İşletme  Sözleşmesi (Operating Agreement) Gerekli Değildir

LLC şirketinizi kurarken eyalet sizden bir operating agreement hazırlamanızı istemez çünkü eyalet için bu belge gerekli değildir. Fakat siz yine de bir tane ücretsiz olarak kendiniz hazırlayabilirsiniz. Veya Northwest Registered Agent üzerinden LLC şirketinizi kurarken zaten sizin için ücretsiz bir operating agreement hazırlanıp tarafınıza teslim edilir. Operating agreement belgenizi imzalayarak bir kenarda muhafaza edebilirsiniz çünkü eyalet sizden imzalanmış bir operating agreement istememektedir.

Asgari Sermaye Şartı Yok

New Mexico eyaletinde yeni bir LLC şirket kurarken sizden şirketiniz için bir sermaye göstermeniz istenmez böyle bir şart bulunmuyor. Bu sayede sıfıra yakın bir maliyetle New Mexico LLC’nizi bir kaç gün içinde oluşturabilirsiniz.

LLC Üyelerinin veya Yöneticilerinin Raporlanması Gerekmez

LLC şirket birden çok üyeye sahip bir yapıda olacaksa, her ortağın veya yönetici olarak seçilen bireylerin eyalete raporlanması gerekmemektedir. Eyalet sekreterliği hiç bir şekilde üyelerin bilgilerine ihtiyaç duyulmamakta ve kurulum sonrasında belirli periyodlarda herhangi bir raporlama talep etmemektedir.

Pasaport, Kimlik, İkamet Belgesi Gerekmiyor

Amerika’nın bir çok eyaletinde olduğu gibi bu eyalette de şirket sahiplerinden başvuru sırasında veya sonrasında pasaport, kimlik, ehliyet ve ikamet gibi belgeler istenmiyor. Bunun yanında ABD alan kodlu bir telefon numarasına veya bir web sitesine de ihtiyacınız yok.

Anonimlik (Şirket Sahibinin Gizliliği) Esastır

ABD’de sadece bir kaç eyalette olan anonim yapı New Mexico eyaletinde bulunuyor. Şirketler kurulduktan sonra eyaletlerin web sitelerinde veya portallarında halka açık bir şekilde şirket isimleri yayınlanır. Çoğu eyalette bu yayınlanan şirket belgelerinde şirket sahibinin ad, soyad, telefon ve e-posta gibi bilgileri halka açık olarak gösterilir. New Mexico eyaletinde şirket sahibinin bilgileri halka açık olarak sergilenmez bu da eyaletin anonim yapıda olduğunu göstermektedir. Eğer Northwest ile New Mexico eyaletinde LLC şirket kurarsanız şirket sahibinin kimlik bilgilerini halka açık olarak gösterilmeyecek biçimde kurulumu tamamlarlar. IncAuthority gibi bazı Registered Agent’lar anonimlik seçeneğini seçmeden bilgileri halka açık yayınlansın seçeneği ile kurdukları için bilgiler herkese açık listelenir. Northwest, şirketleri varsayılan olarak eyaletlerin desteklediği anonim yapıda dosyaladığı için gizliliği esas alır, kurulum sırasında anonim yapı için ayrıca bir talimat vermeniz gerekmez.

LLC Kurulum Ücretleri Çok Düşüktür

Diğer bir çok eyalete nazaran New Mexico eyaletinde LLC şirket kurulum maliyetleri oldukça düşüktür bu eyalet için kurulum bedeli sadece 50$’dır. Northwest ile bir New Mexico LLC kurulumu yaptığınızı varsayarsak 39$ Northwest + 50$ eyalet dosyalama bedeli ile toplamda 89$ ödemeniz yeterli olacak. Ayrıca Northwest üzerinden aldığımız özel kampanya ve indirim sayesinde ilk yıl registered agent bedeli de ödemezsiniz.

Northwest ile New Mexico eyaletinde bir LLC şirket kurmak için gerekli tüm detaylar ve adım adım rehber bu makalede bulunmaktadır.

New Mexico LLC’ler ile Neler Yapılabilir

Bir New Mexico LLC şirket kurduktan ve şirketiniz için bir EIN numarası aldıktan sonra şirketiniz ile hemen hemen her tipte iş yapabilirsiniz.

  • E-ticaret
  • Amazon
  • Ebay
  • Etsy
  • Yazılım Şirketi
  • Eğitim şirketi
  • Shopify Dropshipping
  • Abonelik Satışı
  • Hizmet Satışı
  • Danışmanlık Şirketi

bunlar gibi daha bir çok sektöre yönelik işleriniz için New Mexico’da LLC şirket kurabilirsiniz.

Amerika’da şirket kurmak oldukça basit, az prosedür gerektiren, aylık masrafları olmayan bir girişimdir. Eğer bulunduğunuz ülkede şirket kurmak çok fazla prosedür gerektiriyor veya sizin için çok fazla masraflı oluyorsa Amerika’da bir LLC şirket (özelikle New Mexico’da) kurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.