Mercurybank Hızlı Onay Veriyor Mu?

Girişimci dostu olan ve ABD vatandaşı olmayan LLC şirket sahiplerinin en çok tercih ettiği dijital banka olarak bilinen Mercurybank, hesapları ne kadar sürede onaylanıyor?

Bu sorunun yanıtı, Amerika’da yeni bir LLC şirket kurmayı planlayan bir çok kişi tarafından oldukça merak ediliyor.

Şirket kurulum hizmeti verdiğimiz bir çok müşterimiz için paket kapsamında Mercurybank hesap açılış desteği de sunuyoruz.

Hesap Onay Süresi Kaç Gün?

Özellikle son dönemlerde açtığımız bir çok Mercurybank hesap aynı gün veya ertesi gün onaylandı.

Bilindiği gibi Mercurybank 2022 itibari ile banka alt yapısı olarak Evolve Bank & Trust yerine artık Choice Financial Group ile çalışmaya başladı.

Evolve Bank & Trust ile ilgili bazı aksaklıklar olduğu dönemde Mercurybank, bir çok başvuruyu bekleme listesine alıp hesap açılış sürelerini oldukça uzatmıştı.

Mercurybank artık Choice Financial Group alt yapısını kullanmaya başladı. Choice Financial Group ile iş ortaklı oluştuktan sonra Mercurybank hesap açılışları oldukça hızlanmaya başladı.

2, 3 ay öncesine kadar beklemeye alınan Mercurybank hesap açılışları artık aynı gün içinde veya en geç bir sonraki gün onaylanıyor.

Debit (ATM) Kart Gönderimi Devam Ediyor Mu?

Evet, Debit Kart gönderimi hala devam ediyor.

Açılan hesap sonucunda şirket sahibine atanan sanal kartlarla birlikte bir adet te ücretsiz fiziksel bir ATM kartı alıyorsunuz.

ATM kartınız yaşadığınız ülkedeki ikamet adresinize posta yoluyla bir kaç hafta içinde ücretsiz ulaştırılıyor.

Mercurybank Hesabı Açmak İçin Neler Gerekli?

Amerika’da Banka Hesabı Açmak adlı yazıda bir Mercurybank hesabının nasıl açılacağını adım adım ele aldık fakat Mercurybank hesabı açabilmek için ihtiyacınız olan genel gereksinimlerin kısaca üzerinden geçelim;

 1. Amerika’da bir LLC şirket
 2. Şirket kurulduktan sonra LLC şirket için bir EIN Numarası
 3. Şirket sahibine ait kullanım süresi geçerli bir pasaport
 4. İngilizce dilinde bir web sitesi veya Amazon, Etsy gibi platformlarda aktif olarak çalışan bir pazar yeri linki

Yukarıdaki 4 maddeye sahip herkes bir Mercurybank hesabı açabiliyor. Hesap açarken doldurduğunuz online başvuru formunu doldururken sizden yaptığınız iş ile ilgili bazı detaylar yazmanızı isterler.

Bu detayları yazarken müşterilerinizin ABD’de olduğunu ve gelirinizin ABD kaynaklı olduğunu belirtmeniz gerekiyor. Çünkü Mercurybank, sadece ABD gelirli iş yapılarına izin veren bir dijital bankadır. ABD içi gelirinizin olmadığınız belirtirseniz hesap açılış işleminde onay sorunu yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

4 Yorum. Yeni Yorum

 • Hocam merhaba, şirketimi sayenizde açtım ve EIN numaramı sorunsuz bir şekilde aldım. Bunu sizin paylaşımlarınızla kolayca başarabildim bunun için çok teşekkür ederim, gerçekten de özverili bir emekle mükemmel bir kaynak oluşturmuşsunuz. Ne kadar teşekkür etsem azdır.

  Şimdi sırada mercurybank’da hesap açmam lazım. Amazon ve etsy de mağazam yok henüz. Mercurybank’a başvuru yaparken ingilizce dilince bir web sitesi vereceğim ama aklıma takılan konu şu; bu web sitesi hali hazırda satış yapılan bir site olmak zorunda mı yoksa; ürünlerimizi gösteren şirketimizin kurumsal basit bir sitesi olsa sorun olur mu ?

  Çünkü paypal almadan etsy’de mağaza açmak istemiyorum ve dolayısıyla da banka hesabım olmadan da hali hazırda satış yapan bir shopify gibi siteyi de bildiğim kadarıyla faaliyete geçiremiyorum. Bir tavsiyeniz var mı ?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   25 Nisan 2023

   Merhaba, faydali olduysak ne mutlu bize, tebrikler ve bol şanslar dileriz.

   Mercurybank kesinlikle ciddi projeleri onaylayan bir dijital finans sirketidir. Kurumsal görünmesi açısından bir kac sayfalik web sitesi oluşturarak başvuru yapmak kesinlikle red almanıza sebebiyet verecektir.

   Siteniz kesinlikle bir eticaret sitesi olmali içeriğinde en az 50 civarında ürünler olmali, telif hakki içeren urunler ve hizmetere yer verilmemelidir. Bu tip Web siteleri ile defalarca başvuru yapildi ve tamami reddedildi.

   Ayrica başvuru aşamasında kendinizi tanıtın bölümüne kesinlikle Abd de hizmet verdiğinizi vurgulamalisiniz. Avrupa ve diğer bolgere satis yaptiginizi belirtmeyin web sitenizde de aynı durum.

   Onay aldiktan sonra gic bir sorun yok sadece ilk asamada Onay tarafına ekstra özen gösteriyorlar.

   Sahsi Linktedin hesabi, hakkımızda, iletisim, refund, about us sayfalari dolu olmali icerik özgün ve anlaşılır olmali

   Özetle web sitesi ve is tanımı onayin %95 ini etkiliyor buna göre hazırlığınizi yaparak başvurun çünkü ikinci bir sans vermiyorlar.

   Cevapla
 • Doğan Erdi
  13 Ağustos 2022

  Bilgiler için çok teşekkürler, eminim ki bir çok kişiyide aydınlatacaktır. Gruplarda çok denk geliyordum böyle sorulara, mercury bank türk vatandaşlarını işaretledi ve artık türk vatandaşı olanlar mercury açamayacak gibi. Böyle sorular denk geldiğinde kesinlikle yönlendireceğim bir kaynak yazısı olmuş!

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   13 Ağustos 2022

   Daha önce (1 ay kadar öncesi) evet Mercurybank Türkiye’den ve bir cok ülkeden uye kabul etmiyordu ve hesaplar bekleme listesindeydi.

   Artik böyle bir durum yok daha bir kaç gun önce bir çok hesap açılışı yaptik ve hesaplar hızlıca onayladi.

   Tabiki paylaşabilirsiniz bu bilgi bir cok kişinin işine yarayacaktır.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.