Shopify ile Stripe Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Amerika’da bir LLC şirket kurup EIN numaranızı aldıktan sonra artık doğrulanmış bir Stripe hesabı açabilirsiniz.

Amerikan LLC şirketleri ile açılan Stripe hesapları tam uyumlu olduğu için VPN, Vps ile giriş gibi durumlara gerek yoktur. Stripe mobil uygulaması dahil Stripe’a istediğiniz ülkeden (Türkiye’de de) bağlanabilirsiniz.

Özetle bu ekosistemi kurduğunuzda çok güvenilir bir şekilde Stripe üzerinden dünya genelinden kart ile ödemeler toplayabilirsiniz.

Amerika’da uygun maliyetli bir LLC şirket kurarak tamamen doğrulanmış bir Stripe hesabının nasıl açılacağı konusunda çok popüler olan Türkiye’den Stripe Hesabı Açmak makalemizi ayrıca okuyabilirsiniz.

Eğer LLC şirketinizi kurup EIN numaranızı aldıysanız ve banka hesabınızı açıp Stripe hesabınızı da aktif ettiyseniz artık Shopify alt yapısı kullandığınız mağazanıza Stripe bağlantısını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu arada ABD LLC şirketinizle açtığınız Stripe hesabınızı sadece Shopify değil Woocommerce, WordPress, Wix, Whmcs gibi diğer tüm popüler CMS sistemlerine de ücretsiz bağlayabilirsiniz.

Stripe ile Shopify Mağazamı Nasıl Entegre Ederim?

Yeni bir Shopify mağazası açtığınızda, mağazanızın konumu ABD olarak seçildiyse Shopify’da Settings>Payments menüsünde Stripe ödeme çözümünü göremezsiniz.

Bunu çözmenin çok basit bir yolu var.

Öncelikle Shopify ayarlarına gidin ve mağaza konumunu eğer Amerika Birleşik Devletleri veya başka bir yer seçili ise Türkiye olarak değiştirin.

shopify stripe entegrasyonu uss llc ile Shopify ile Stripe Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Sonrasında ödeme ayarlarında Stripe’ın artık mağazaya bağlanabilir olduğunu göreceksiniz.

shopify stripe entegrasyonu uss llc ile baglama Shopify ile Stripe Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Stripe entegrasyonunu Stripe a otomatik oturum açarak kolaylıkla yaptıktan sonra mağaza konumunu isterseniz tekrardan ABD olarak seçebilirsiniz.

Ödeme para biriminin USD olmasına dikkat edin.

Gördüğünüz gibi entegrasyon gayet basit.

Artık ürünlerinizi ekleyip Shopify mağazanızdan Stripe kredi kartı ile ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Bu basit entegrasyon talimatını bir video haline dönüştürdük. Videoyu izleyerek gerekli entegrasyonu başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

6 Yorum. Yeni Yorum

 • stripe bir türlü ödemelere çıkmıyor etkinleştiremiyorum konum la ılgılı dedıler yaptım olmadı magza ayararındandır dedıler denedım olmadı bı türlü halledemiyorum nedeni nedir ?

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   17 Mart 2024

   Stripe hesabınız aktif ise makaledeki yontemi uygulayarak stripe ı shopfy mağazanıza entegre edebilirsiniz. Fakat stripe ın aktif olduğuna dikkat edin. Hala sorun devam ediyorsa shopify destek e bir ticket açmanız faydalı olacaktır belki mağazanıza özel yazılımsal bir sorun da olabilir çünkü genelde bu yontemle kullanılıyor

   Cevapla
 • Merhaba, sizin yönlendirmeniz için tek seferde Mercury banktan hesap açtım. Şimdi stripe hesabı açacağım ve son aşamadayım. Fakat benden Itın numarası istiyor ne yapmalıyım? Bir de ABD telefon numarası istiyor. Bu konularda yardımcı olur musunuz. Teşekkür ederim

  Cevapla
  • Nazmi Özer
   16 Kasım 2023

   Stripe ITIN numarası istemez ülke olarak TR seçip TCKN yazmanız yeterlidir. Vatandaşlık uyruk seçeneği olarak ABD yerine TR seçin rehberimizde bu detaylar var bakabilirsiniz. Support telefonu kısmına bir sanal USA numarası alıp yazabilirsiniz.

   Cevapla
 • Shopify payments neden kullanamıyoruz hocam ssn mi istiyor

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.