LLC Şirketler için Örnek Formlar ve Şablonlar

Bu sayfada işletme sözleşmeleri, tüzükler, toplantı tutanağı şablonları, üyelik ve hisse senedi şablonları, çözüm şablonlar ve fazlasını bulabilirsiniz.

Bu tip formların ve belgelerin belirli bir uzmanlık seviyesinde olmayan kişiler tarafından oluşturulması oldukça zor ve risklidir. Bu yüzden birçok Registered Agent şirketinin de kullandığı örnek form ve şablonların tümünü bir araya getirdik.

Meeting Minutes Template

LLC’de yıllık toplantılar düzenliyorsa, bu toplantıları kayıt altına almak için bu toplantı tutanağı şablonunu kullanabilirsiniz. LLC şirketler (genellikle çok üyeli) mevcut faaliyetlerini gözden geçirmek ve yıllık mali durumu incelemek için yıllık bir toplantı yapabilir. Katılan üyeler alınan kararlar gibi kritik durumların kaydedildiği bir tutanak şablonudur.

Bilgisayara indirmek için tıklayın

LLC Operating Agreement

Tüm eyaletlerdeki LLC oluşumları için kullanabileceğiniz bir operating agreement şablonu. Özellikle çok üyeli LLC’ler için kritik bir belgedir üyelerin sınırlarını çizmek için her bir üyeye güven veren şartlar oluşturulabilir. Ayrıca tek üyeli LLC’ler için de bir tane önerilir çünkü bazı noktalarda çok kritik önem taşır. Bir işletme sözleşmesi, LLC’ye kimin sahip olduğunu ve yönettiğini, kârların nasıl paylaşıldığını ve LLC’nin şimdi veya gelecekte sahip olabileceği sorunların nasıl çözüleceğini gösterir.

Tek üyeli LLC’ler için bilgisayarınıza indirin

Çok üyeli LLC’ler için bilgisayarınıza indirin

Yönetici tarafından yönetilen LLC’ler için indirin

LLC Capital Contribution

Üyelerin ilk kurulum sırasındaki sermaye katkıları Operating agreement üzerine işlenir taraflar tarafından imza altına alınır. Sonrasında ise herhangi bir üyenin yapacağı sermaye arttırımı LLC Capital Contribution üzerine işlenmelidir. Çünkü sermaye arttırımı sonrasında üyelerin hisse yüzdeleri değişeceği için bunların kayıt altına alınması gerekmektedir.

LLC Membership Certificate

LLC member certificatemark LLC Şirketler için Örnek Formlar ve ŞablonlarLLC Membership Certificate (Üyelik sertifikaları) LLC’lerde bulunan bireysel üyelerin şirketteki sahipliğini kayıt altına alan bir belgedir.  (Örneğin bir şirketin hissedarlarına hisse senedi vermesi gibi).

Bilgisayarınıza İndirmek İçin Tıklayın

 

 

 

LLC Member Resolution Template

Şirket adına önemli bir ticari karar alınırken üyelere yetki vermek için kullanılmaktadır. Önemli bir karar alınırken üyeler oylama yapar karar hakkındaki oylama sonucu da bu belgeye işlenir ve imza altına alınır. Üyelerin, LLC adına kredi alması gibi önemli ticari eylemlerde sıklıkla kullanılır.

Bilgisayarınıza indirmek için tıklayın

LLC Articles Of Amendment

Maddelerdeki değişiklik olarak dilimize çevirebiliriz. LLC’nin organizasyon sözleşmesinde bir değişiklik yapılacaksa kullanılacak belgedir. Orijinal içerikteki maddelere ekleme veya çıkartma yapılması gerektiğinde kullanılır.

Bilgisayarınıza indirmek için tıklayın

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

HANGİ EYALET? VERGİLELER VE MALİYETLER

Merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşın