0

LLC Şirketler için Örnek Formlar ve Şablonlar

llc icin formlar ve sablonlar LLC Şirketler için Örnek Formlar ve Şablonlar

Son güncelleme tarihi : 31 Mayıs 2021

Bu sayfada işletme sözleşmeleri, tüzükler, toplantı tutanağı şablonları, üyelik ve hisse senedi şablonları, çözüm şablonlar ve fazlasını bulabilirsiniz.

Bu tip formların ve belgelerin belirli bir uzmanlık seviyesinde olmayan kişiler tarafından oluşturulması oldukça zor ve risklidir. Bu yüzden birçok Registered Agent şirketinin de kullandığı örnek form ve şablonların tümünü bir araya getirdik.

Meeting Minutes Template

LLC’de yıllık toplantılar düzenliyorsa, bu toplantıları kayıt altına almak için bu toplantı tutanağı şablonunu kullanabilirsiniz. LLC şirketler (genellikle çok üyeli) mevcut faaliyetlerini gözden geçirmek ve yıllık mali durumu incelemek için yıllık bir toplantı yapabilir. Katılan üyeler alınan kararlar gibi kritik durumların kaydedildiği bir tutanak şablonudur.

Bilgisayara indirmek için tıklayın

LLC Operating Agreement

Tüm eyaletlerdeki LLC oluşumları için kullanabileceğiniz bir operating agreement şablonu. Özellikle çok üyeli LLC’ler için kritik bir belgedir üyelerin sınırlarını çizmek için her bir üyeye güven veren şartlar oluşturulabilir. Ayrıca tek üyeli LLC’ler için de bir tane önerilir çünkü bazı noktalarda çok kritik önem taşır. Bir işletme sözleşmesi, LLC’ye kimin sahip olduğunu ve yönettiğini, kârların nasıl paylaşıldığını ve LLC’nin şimdi veya gelecekte sahip olabileceği sorunların nasıl çözüleceğini gösterir.

Tek üyeli LLC’ler için bilgisayarınıza indirin

Çok üyeli LLC’ler için bilgisayarınıza indirin

Yönetici tarafından yönetilen LLC’ler için indirin

LLC Capital Contribution

Üyelerin ilk kurulum sırasındaki sermaye katkıları Operating agreement üzerine işlenir taraflar tarafından imza altına alınır. Sonrasında ise herhangi bir üyenin yapacağı sermaye arttırımı LLC Capital Contribution üzerine işlenmelidir. Çünkü sermaye arttırımı sonrasında üyelerin hisse yüzdeleri değişeceği için bunların kayıt altına alınması gerekmektedir.

LLC Membership Certificate

LLC member certificatemark LLC Şirketler için Örnek Formlar ve ŞablonlarLLC Membership Certificate (Üyelik sertifikaları) LLC’lerde bulunan bireysel üyelerin şirketteki sahipliğini kayıt altına alan bir belgedir.  (Örneğin bir şirketin hissedarlarına hisse senedi vermesi gibi).

Bilgisayarınıza İndirmek İçin Tıklayın

 

 

 

LLC Member Resolution Template

Şirket adına önemli bir ticari karar alınırken üyelere yetki vermek için kullanılmaktadır. Önemli bir karar alınırken üyeler oylama yapar karar hakkındaki oylama sonucu da bu belgeye işlenir ve imza altına alınır. Üyelerin, LLC adına kredi alması gibi önemli ticari eylemlerde sıklıkla kullanılır.

Bilgisayarınıza indirmek için tıklayın

LLC Articles Of Amendment

Maddelerdeki değişiklik olarak dilimize çevirebiliriz. LLC’nin organizasyon sözleşmesinde bir değişiklik yapılacaksa kullanılacak belgedir. Orijinal içerikteki maddelere ekleme veya çıkartma yapılması gerektiğinde kullanılır.

Bilgisayarınıza indirmek için tıklayın

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 21 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın