2 Yorum

Kentucky LLC İçin Adres Değiştirme Süreci

Kentucky LLC adres değişikliği

Son güncelleme tarihi : 31 Mayıs 2021

Kentucky eyaletinde bir LLC kurduysanız ve herhangi bir sebepten dolayı ana ofis olarak gösterdiğiniz posta adresinde bir değişiklik yapmanız gerekebilir. Bu adres değişikliği işlemini online olarak Kentucky Secretary of State portalından yapmak mümkün.

Kentucky LLC Ana Ofis Adres Değişikliği (Principal Office Address Change)

Adres değiştirmeden önce bu işlem için 10$ ödemeniz gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız.

Ayrıca adres değişikliği sonrasında Articles of Organization belgesindeki adres hala eski adres görünüyor bunun nasıl değiştiği konusunda bir fikrim yok ama değişiklik sonrası eyalet size, adres değişikliği ile ilgili bir belge daha veriyor.

Aşağıda, değişiklik yapılan bir şirketin eyalet portalındaki geçmiş aktivitelerini görebilirsiniz.

 1. Nisan 29 da kurulan bu şirket için oluşturulan Articles of organization belgesi portalda görünüyor
 2. Mayıs 3 te yapılan değişiklik için bir adres değişikliği belgesi verilmiş
 3. Başta da belirttiğim gibi şirketin kurulumunda oluşturulan Articles of Organization belgesindeki adres hala aynı fakat bunun için geçerli (şirket sahibinin imzalayabileceği bir alana sahip) bir belge daha veriliyor

kentucky llc adres degisikligi 1 Kentucky LLC İçin Adres Değiştirme Süreci

Adres Nasıl Değiştirilir Adım Adım Uygulama

Öncelikle web.sos.ky.gov/ftsearch adresine gidip şirket adınızı arama kısmına yazarak şirketinizi portalda bulun

Not: Bu adımlar örnektir apple adında bir arama yaptığımda çıkan şirketler listeleniyor, siz kendi şirketinizin tam adını aratarak portalda bulmalıdınız.

kentucky llc adres degisikligi 2 Kentucky LLC İçin Adres Değiştirme Süreci

Şirketinizi portalda bulup üzerine tıklayın ve adres değişikliği yapmak için “File Statement of Change of Principal Office” butonuna tıklayın. Bir sonraki adımda adres değişikliği alanına yönlenirsiniz

kentucky llc adres degisikligi 3 Kentucky LLC İçin Adres Değiştirme Süreci

Bu sayfada mevcut adresiniz görünür, değişikliği burada yapmalısınız. Yeni adresinizi ilgili tabloya girin.

Aothorized person kısmına şirket sahibinin adını soyadını Articles of Organization belgesindeki gibi girin. (Title bölümüne Founder girebilir veya boş bırakabilirsiniz)

Ardından pay using credit card butonuna tıklayarak 10$ lık ödemeyi kredi kartınızla yapın.

kentucky llc adres degisikligi 4 Kentucky LLC İçin Adres Değiştirme Süreci

Sonuç: Portaldaki adres değişikliği tamalanıyor. Fakat belirttiğim gibi Articles of Organization da bu değişiklik yapılmıyor. Onun yerine size bir adres değişikliği belgesi veriliyor. Bu değişiklik belgesini,  Articles of Organization göndereceğiniz bir yere beraberinde iliştirebilirsiniz.

kentucky llc adres degisikligi 6 Kentucky LLC İçin Adres Değiştirme Süreci

Adres değişikliği ile ilgili eyalet tarafından verilen belge örneği şu şekilde oluyor;

Bu belgeyi eyaletten pdf olarak indirebilirsiniz, adresinizin değiştiğini kanıtlamak için bu belgeyi indirmelerini söyleyebilir veya indirip imzalayarak dijital hale getirebilirsiniz.

kentucky llc adres degisikligi 6 7 Kentucky LLC İçin Adres Değiştirme Süreci

Adres değişikliği ile uğraşmamak için kurulum sırasında her zaman sabit ve değişmeyecek bir adres alın vey adresinizi registered agent lara doğru olarak verin.

IRS deki adres ne olacak?

Eğer IRS ye eski adresiniz ile EIN başvurusu yaptıysanız oradaki kayıtlar hala eski görünür ve eyalet kayıtları IRS yi etkilemez. Bu durumda IRS de de bir adres değişikliği yapmanız lazım.

Bunun için IRS sitesinde bir kılavuz var. Adres değişikliğini telefon yoluyla veya bir form doldurup fiziksel olarak onlara postalayarak yapabiliyorsunuz.

Eğer onları telefonla arayıp adres değişikliği yapacaksanız aşağıdaki bilgileri önceden hazırlamalısınız. Çünkü size bu bilgiler sorulacaktır. Bu değişikliği sadece şirket sahibi veya atanan müdür yapabiliyor.

 • Ad Soyad
 • yeni adres
 • eski adres
 • doğum tarihi
 • sosyal güvenlik numarası, ITIN veya EIN

Eğer posta yoluyla yapacaksanız Form 8822 doldurup IRS ye postalamanız gerekiyor. Yönergeler burada mevcuttur.

Bu yazıyı puanla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ziyaretçi Yorumları ↴

2 Yorum. Yeni Yorum

 • hocam merhaba,
  Wyoming’ de adres güncelleme ile ilgili bilginiz veya yazınız var mı? Orada sanırım online olmuyormuş posta yoluyla oluyormuş. ikinci sorum: Türkiye’de yaşayan birisi için principal adres Türkiye adresi olması gerektiği ve mailing adresin ise ABD sanal ofisin adresi olması gerektiğini düşünüyorum (amazon için). sizce doğru muyum?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Müşteri Yorumları

Startupsole
5.0
Based on 19 reviews
powered by Google
Orhan Kurtulan
Orhan Kurtulan
18:00 30 Nov 21
Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilgi ve tecrübelerini aktardıkları web sitelerinde eşsiz bilgiler öğrendim ve... kendileri ile iletişime geçtikten sonra da her türlü desteği verdiler.Devamını Oku
Resul Pakır
Resul Pakır
05:22 04 Nov 21
Çok ilgili bir şirket, tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkür ederim, süreci çok hızlı bitirdiler.
Burak özgün
Burak özgün
18:05 03 Nov 21
USA'da şirket kurma işlemlerine başladığımız ilk günden kuruluş işlemlerinin tamamlandığı son güne kadar gösterdikleri... ilgi ve alakadan dolayı Startupsole ekibine çok teşekkür ederim.24/7 ulaşabileceğiniz, sorduğunuz istisnasız her soruya cevap bulabileceğiniz ve yardımlarına başvurup sonucu gördükten sonra kesinlikle memnun kalacağınız bir ekip Startupsole.Emeğiniz ve özenli çalışmanızdan dolayı tekrar çok teşekkürler ederim.Devamını Oku
Ferhat Ozal
Ferhat Ozal
20:27 01 Nov 21
Şirket kurma işlemlerini çok basitleştiren bir şirket. Amerika'da şirket kurma gibi bir planınız varsa gönül rahatlığı... ile Startupsole ekibiyle çalışabilirsiniz.Devamını Oku
TOLGA DURUKAN
TOLGA DURUKAN
15:51 17 Oct 21
Bu kadar değerli bilgiyi, bu kadar güzel açıklayıp bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç biliyorum.
Pınar Yükselci
Pınar Yükselci
07:06 12 Oct 21
Startupsole dan aldığım hizmetten çok memnun kaldım. Amerika da şirket kurulumu işlemim sorunsuz ve hızlı şekilde... gerçekleşti. Bu süreçte her zaman ve çok hızlı sorularımı cevapladılar ve yardımcı oldular.TeşekkürlerDevamını Oku
Mertcan Öz
Mertcan Öz
10:42 26 Aug 21
Ellerinden gelen herşeyi yapmaya çalışarak sizi yönlendiren günün her saatinde size destek olan kaliteli ve bilgili... insanlar.. yardımları ve destekleri için birkez daha buradan çok teşekkür ederim.Devamını Oku
Batuhan Şengür
Batuhan Şengür
13:22 20 Aug 21
SoleStartup Ekibine ve Özellikle Muhammet Bey'e desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. SoleStartup yayınladığı... bilgiler ve Muhammet Bey'in desteği sayesinde Şirketimizi çok uygun fiyatlara kurduk ve Amerika'da aktif olarak hizmet veriyoruz. Aylardır Amerika'da şirket kurulumu ve diğer süreçleri araştırıyordum. Taki SoleStartup 'a rastlayıncaya kadar. İddia ediyorum İnternet üzerinde ki en açıklayıcı ve doğru bilgiler bu sitede.Buradan da tekrar tekrar teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Devamını Oku
Diğer Değerlendirmeler

Yenilikleri Kaçırmayın!

E-Postanızı bırakarak bloga abone olun. Böylece yeni yazıları kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Menü

39$'a LLC KURULUMU BAŞLATIN

Northwest ile LLC Kampanyasından Faydalanın