Incfile’ı Neden Önermiyoruz?

Yaklaşık 3 ay önce Incfile’i web sitemizde tanıttık ve inceleme yazıları yayınladık fakat bu süre içinde Incfile ile bir çok takipçimiz (be biz de) sorunlar yaşadı. Bu sorunlardan sonra Incfile tanıtımlarını ve önerilerini web sitemizden kaldırdık.

Peki neden Incfile önermiyoruz? İncfile, Amerika’da şirket kurmak için neden önerilmeyen bir acente?

Bu rehberde bu şirketi neden kullanmamanız gerektiğinden bahsetmeye çalışacağız.

Neden Incfile Önermiyoruz?

Evet bir dönem önerdik fakat tecrübeler bazen acı gerçeklerle karşılaşmamıza neden oluyor. Incfile registered agent için de, bu durum geçerli oldu ne yazık ki…

İlk başlarda bu acenteyi önerdik çünkü Amerika’da ücretsiz olarak şirket kurması bizim için IncAuthority’ ye rakip olarak göstermeye yeterliydi. Fakat takipçilerimiz tarafından bir mühlet bu acente kullanıldıktan sonra bir çok şikayet ve olumsuz geri bildirim gelmeye başladı.

Bunun sonucunda biz de bu acente ile olan bağlantımızı kopartıp artık onu tavsiye etmemeye başladık. Eğer sosyal medya da veya başka mecralarda Incfile ile ilgili geçmişte yaptığımız olumlu inceleme yazılarına denk gelirseniz lütfen bu içerikleri dikkate almayın.

Aşağıdaki maddelerde Incfile acentesini neden kullanmamanız gerektiği hakkındaki deneyimlerimizi bulabilirsiniz.

Incfile Çok Yavaş Kurulum Yapıyor

Evet bu sorunla çoğu kez karşılaştık ve bunu kendimiz de deneyimledik. Incfile ile Amerika’da şirket kurulumu yaptığınızda 1 -2 günlük eyalet kurulum dosyalamasını bazen 10 gün kadar uzatabiliyorlar.

Incfile ile LLC şirket kurulum adımlarını uygularken kurulum  sayfasında dosyalama zamanını hızlandırabileceğiniz seçenekler var fakat bu eklenti hizmet oldukça pahalı. Yani Incfile ile Amerika’da şirket kurma süreci (bir çok eyalette) Northwest ve IncAuthority’de 2 gün gibi kısa bir sürede tamamlanırken, Incfile ile bu süre ek ödeme yapmazsanız 2 haftayı bulabiliyor.

Incfile Bazen Türkiye’den Başvuru Kabul Etmiyor

İlk bir kaç kurulumda yavaşlığı sineye çekip işlem yaptık fakat sonrasında incfile’ın bir çok ülkeye hizmet verirken Türkiye’den müşteri kabul etmemesi gibi durumlarla karşılaştık.

Ödeme sayfasında ülke olarak Türkiye seçeneğinin olmasına karşın ödemeyi tamamladıktan sonra TR’den yapılan başvuruları onaylamayamayacakları yönünde mesajlar gönderip, kurulumu iptal etmeniz  gerektiğini belirtebiliyorlar.

İş Adresinizin Geçersiz Olduğunu Söyleyerek Ek Ödeme Talep Ediyorlar

Siparişi geçtikten sonra size bir e-posta göndererek iş adresinizin doğru olmasına rağmen geçersiz olduğunu bildirebiliyorlar. Bu sorunla da bir çok kez gerek biz, gerekse takipçilerimizden gelen mesajlarla karşılaştık.

Gerekçe olarak herhangi bir açıklama yapmamalarına rağmen, çözüm olarak aylık 50 ila 100$ arasında ödeme yapmanız karşılığında bir sanal ofis tutmanız gerektiğini şart koşabiliyorlar.

Ek Hizmetleri, Yerine Getirmiyorlar veya Çok Geç Tamamlıyorlar

Incfile üzerinden LLC şirket kurulum başvurusu sırasında EIN veya Operating agreement gibi ek hizmetler satın aldıysanız bu ek hizmetleri oldukça geç teslim ediyorlar.

Trustpilot Yorumları Çok Olumsuz ve Gittikçe Puanları Düşmeye Devam Ediyor

Yerel firmalar pek kullanmasa da global firmalar Trustpilot inceleme sitesini oldukça yoğun kullanıyorlar. Trustpilot yorum ve inceleme platformunda Google hesabı ile giriş yapan gerçek kullanıcılar deneyimlerini paylaşır.

Incfile’ın, Trustpilot puanları oldukça düşük ve müşteri geri bildirimleri çok kötü durumda. İncelediğinizde bir çok müşteri, bizim bahsettiğimiz sorunlara benzeyen sıkıntılarla karşı karşıya kalmış

Bu linkte incfile şirketinin Trustpilot yorumlarına ulaşabilirsiniz. Görünüşe göre incfile müşterileri, hizmetlerden memnun değil çünkü genel ortalama puan 5 üzerinden 2 ye kadar gerilemiş. Memnun olan müşteri ortalaması %41  iken memnuniyetsiz müşteri ortalaması ise %54.

incfile inceleme sirket kurma 2 Incfile'ı Neden Önermiyoruz?

EIN Hizmetleri Yabancılara Yönelik Değil

Görünüşe göre bu şirket sadece ABD kökenli müşterilere hizmet etmek istiyor. Eğer böyle bir iş politikaları varsa, dünyanın her yerinden müşteri kabul etmeyebilirdi. Ödemeyi alana dek bunu size hiç bir şekilde hissettirmiyorlar fakat sipariş sonrası sıkıntılar başlıyor.

Örneğin aşağıdaki Trustpilot yorumu (ve buna benzer çok fazlası var) her şeyi kanıtlıyor.

ABD de ikamet etmeyen bir yabancı Incfile ile şirket kurmuş ve EIN hizmeti almış. Müşterinin yorumuna bakılırsa ödemeyi almalarına rağmen 3 aylık bekleme sonucunda IRS’ nin yabancıları reddediyor gibi komik bir bahane ile ücret ödemesi bile yapmadan hizmetin tamamlanmadığını belirtmiş.

Devamında 1 yıl bekletip aynı cevabı aşan başka müşterilerden de yorumlar var ve devamında onlarca kötü müşteri deneyiminin de sıralandığını görebilirsiniz.

incfile inceleme sirket kurma 3 Incfile'ı Neden Önermiyoruz?
Trustpilot sayfasından Google translate ile çevrilip ekran görüntüsü alınmış bir kullanıcı yorumu

Sonuç

Geçmişte önerdiğimiz Incfile Registered Agent şirketi ile Amerikada şirket kurmanızı artık kesinlikle önermiyoruz. IncAuthority ücretsiz olmasına rağmen ve bazı ek hizmetler satmaya çalışmasına rağmen en azından, yıllardır ödeme yaptığınız hizmetin karşılığını verebilen bir şirkettir. Northwest’i zaten bu kategoriye sokamayız çünkü müşteri desteği ve işlem süreleri oldukça muazzam diyebiliriz.

Kendilerinden aldığımız özel bir indirim sayesinde Northwest ile LLC kurulumlarını ilk yıl ücretsiz acentelikle birlikte, adres dahil 39$ gibi bir fiyata yapabilirsiniz. Northwest incelemesi ve acente ile ilgili diğer detaylar burada.

Özetle LLC kurulumu basit bir süreç olmasına rağmen seçtiğiniz kötü acente, kurulum sonrası veya kurulum sırasında oldukça başınızı ağrıtabilir. Sizlerin, bu tür kötü deneyimler yaşamaması adına bazen işlemlerimizde farklı acenteler üzerinden hizmet alarak deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Eğer dikkate alırsanız muhtemelen kazançlı çıkarsınız.

Bol şanslar dileriz.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

1 Yorum. Yeni Yorum

  • Doğan KANDEMİR
    14 Kasım 2021

    Kötü bir deneyimim yok “Çok şükür!” Sayfanızı ilgiyle takip ediyorum ve gerçekten hap bilgi niteliğinde! Kesinlikle türkiyenin LLC Üniversitesi niteliğinde sayfanız, Harikasınız!!!

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.