Amerikada Sanal Ofis Kiralama Şirketleri

Şirketinizi veya işinizi daha kurumsal bir yapıda işletmek için posta yönlendirme servislerinin yeterli gelmediği durumlarda, bir seviye daha yukarı çıkmak amacıyla Amerikada sanal ofis kiralama ihtiyacı oluşabilir.

İhtiyaç olması durumunu göz önünde bulundurarak Amerika’da sanal ofis kiralama hizmeti veren bir kaç şirketle iletişime geçerek hizmetler hakkında bilgi ve fiyat almaya çalıştım. Şirketler arasında faturalı telefon hizmeti ve santral karşılama hizmeti veren şirketler de bulunuyor fakat fiyatların biraz pahalı olduğunu baştan söylemek gerek.

Aşağıda Amerikada sanal ofis hizmeti sağlayan bir kaç firma ve sanal ofis fiyatlarına dair bilgiler bulabilirsiniz.

1.Renaissance Business Centers

Renaissance Business Centers ile bir kaç mailleşmemiz oldu ve bu sırada kendilerinden oldukça aydınlatıcı bilgiler aldım. http://renaissancecenters.com/virtual-office/ bu linkten, sağladıkları 5 ayrı sanal ofis paketine ulaşabilirsiniz.

Platin pakette size ait bir suit numarası ile tıpkı bu konumda ikamet ediyormuşsunuz gibi paylaşımsız size özel bir adresiniz oluyor. Bu paketin fiyatı aylık 95$, pakette bir çok avantaj var bunlardan başlıcaları şunlar;

 • LLC şirket kurulumu için adres gösterebilme
 • Gelen e-postaları tarama ve elektronik olarak iletme
 • Sınırsız sesli mesaj içeren size özel yerel bir telefon numarası
 • Telefondan santral yanıtlama hizmeti
 • Telefon hattına ait şirketinize özel bir fatura sanal ofis faturanıza ek olarak gönderiliyor
 • Toplantı odalarını kullanabilme
 • Ücretsiz içecek servisi
 • Yerel faks numarası

Şirket ile mailleşirken bu faturanın bir örneğini istedim çünkü son zamanlarda Amazon için adres doğrulama ile ilgili bir çok soru geliyor ve fatura doğrulaması istendiğinde bu adres iş görür mü pek emin olamadım fakat şirkete kalırsa doğrulama amaçlı kullanılabildiğini söylüyor.

İşte firmadan istediğim telefon faturası örneği

Abc Company – April 2021 Invoice.PDF

abd virtual office with otility bill proof Amerikada Sanal Ofis Kiralama Şirketleri

Fatura örnektir fakat ABC company yazan yere sizin şirket cariniz gelecek. İlk satırda “Business telephone line services” kaleminde göreceğiniz gibi telefon hizmetine ait. Fakat bu fatura bir doğrulama faturası olarak kullanılabilir mi? Yüzde yüz emin değilim belki faturayı tek olarak hazırlatılabilirse adres doğrulaması yerine geçebilir.

2.Opus Virtual Office Services

opusvirtualoffices.com

Sanal ofis hizmeti aylık 99$. LLC kurulumu için adres gösterebilme ve suit numarası sağlıyorlar. Ortak alanları kullanma, özel faks ve telefon numarası gibi hizmetleri mevcut.

Telefon numarasına özel bir fatura düzenleyemiyorlar sadece bir makbuz verebiliyorlar fakat buranın iş adresiniz olduğuna dair bir iş adres kanıt mektubu sunduklarını gönderdikleri mailde belirtmişler.

99 dolarlık sanal ofis hizmetindeki bazı özellikler şunlar;

 • Posta / paket almak için seçtiğiniz iş posta adresi tahsisi
 • Özel anons sistemi ile gelen aramaları canlı yanıtlama hizmeti. Gelen aramaları aktarma, Uluslararası çağrı yönlendirme de bulunuyor
 • Yerel bir telefon numarası ve ayrı bir e-faks numarası – (Sınırsız gelen fakslar)
 • Anlık olarak e-postaya dönüştürülen sesli posta / fakslar – (gündüz ve mesai saatleri dışında kişiselleştirilmiş sesli mesajlar ile)
 • Gelen çağrı üzerinden saatler geçse bile (kaçan çağrı) sesli dinleme özelliği

Adres kanıtı için verilen belgeye ait bir örnek göndermediler fakat Amazon için kullanılabileceğini sanmıyorum. 100 dolarlık kurulum ücretini ödememeniz için bir de kupon kodları var “SFW” istenildiği taktirde kullanılabiliyor. Bu hizmet daha çok kurumsallaşmaya çalışan yabancı şirketler için ideal çünkü arayanlar tıpkı sizin ofisinizi aramış gibi çağrı hizmetleri bulunuyor.

3.Clevver

Clevver Daha çok sanal telefon, fax ve uluslararası lokasyonlarda adres hizmeti sağlayan bir şirket.

www.clevver.io/locations/new-york-city

Yukarıdaki linkte bulunan hizmet, New York City içinde konumlu bir sanal ofis hizmetini kapsıyor. Ayda yaklaşık 60 Euro luk bir ücrete sahip olan pakette telefon numarasını, şirket için posta adresi ve bu adresin kanıtı olarak kullanılabilen bir de kira kontrat sözleşmesi veriyorlar. Ayrıca şirket, Delaware’de bir registered agent hizmeti ve LLC kurulum hizmeti de sunuyor. Bununla birlikte bir banka hesabı açma, EIN gibi konularda da hizmet verdiklerini belirtiyorlar. Şirket oluşumu ile ilgili fiyatları aşağıdadır. Detaylı bilgi almak için e-posta yoluyla kendilerine ulaşabilirsiniz.

+ LLC Kurulumu Delaware: 139 USD

+ Registered Agent: 119 USD

+ Delaware Eyalet Ücretleri: 90 USD

+ Makalelerin Hazırlanması: 55 USD

+ Digital Postbox Delaware / Professional: 260 USD / yıllık

+ EIN Başvurusu: 290 USD

+ Banka Hesabı Açılışında Yardım: 999 USD

4.Your City Office

www.yourcityoffice.com

YCO şirketi, Madison Avenue, New York konumunda prestijli bir sanal ofis hizmeti sağlıyor. Özel telefon numarasına çağrı yanıtlama ve yönlendirme hizmeti sunuyorlar. Fakat bu telefon numarasına ait bir fatura veremiyorlar, sadece bu hizmeti aldığınıza dair bir fatura sağladıklarını belirttiler. Bu adres üzerine yine diğer seçeneklerde olduğu gibi bir LLC şirket kurulabiliyor. Gelen postaları fiziksel veya dijital olarak yönlendirme seçenekleri mevcut.

YCO da sanal ofis hizmetinin aylık yaklaşık 30 Euro gibi bir fiyatı var buna ek olarak ilk kurulum için 50 Euro ek ücret alındığını da belirtmişler. Çağrı yanıtlama ve yönlendirme hizmetleri ek olarak faturalandırılıyor.

Sanal ofis hizmetleri başta da belirttiğimiz gibi mail forwarding servislerine göre daha pahalı çünkü paylaşımlı adres yerine size tahsis edilen özel bir adres sağlanıyor. Ayrıca çağrı yanıtlama ve posta alım gönderim, ayda belirli süre açık alanları kullanabilme, toplantı odalarını rezerve edebilme gibi güzellikleri var. Amerika’da iş yapmak ve bu işi daha profesyonel çapta büyütmek isteyen kişiler için oldukça idealdir.

İlginizi Çekebilir ↴

Ziyaretçi Yorumları ↴

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.